Čtvrtek 26 červenec 2018
Rozsudek v kauze H-System oživil vzpomínky na divoká 90. léta, Česko vezme poctivým lidem “fšecko” a jako náplast přes hubu dostanou 50 tisíc Kč a nájemní garsonku nebo Unimo buňku!   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:49:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozsudek v kauze H-System oživil vzpomínky na divoká 90. léta, Česko vezme poctivým lidem “fšecko” a jako náplast přes hubu dostanou 50 tisíc Kč a nájemní garsonku nebo Unimo buňku! Někteří uvažují o sebevraždě a můžou za to prý i lidé z okolí Miloše Zemana! Jenže, co ty stovky lidí, kteří za domy zaplatili, ale mají je jenom nakreslené na papírech? Ty nikdo nelituje? Výzva Aeronetu české vládě!

Českou republikou otřásá už od včerejšího dne skandální rozsudek Nejvyššího soudu ČR, který v pondělí padl v projednávané kauze likvidace konkurzní podstaty po zkrachovalém projektu H-System. Téměř 60 rodin musí do 30 dnů vyklidit domky, které si sami postavili a zaplatili. Nejprve si krátce připomeňme celou kauzu, na kterou mnozí už zapomněli a mladší čtenáři možná vůbec netuší, o co se jedná.

Celá kauza začala vlastně už v roce 1990, kdy po pádu komunismu došlo k prudkému zastavení veškeré bytové výstavby v tehdejším ještě Československu, později ČSFR. Nedostatek bytových jednotek a příchod zahraničních bank a nových bankovních produktů jako jsou hypotéky spustilo lavinu výstaveb rodinných domů na zelené louce, protože život v panelácích byl v té době zdiskreditovaný slavným výrokem Václava Havla, že občané v Československu jsou odsouzeni žít v králíkárnách. A právě tady se začal odehrávat příběh, který tak neslavně vstoupil do dějin naší země.

V roce 1993 založil Ing. Petr Smetka akciovou společnost s názvem H-System. Společnost nabízela levné bydlení ve vlastním a spustila v České republice rozsáhlou marketingovou kampaň. Společnost fungovala v roli a pozici developera, kterému klienti předali peníze a developer jim měl postavit rodinné domy v satelitních obcích nedaleko od Prahy. Doba dodání domku se pohybovala od 2 do 3 let a klienti dostali kalkulační cenu předem, která se v letech 1993 až 1995 pohybovala okolo 1.3 až 1.8 milionu korun. Na tehdejší dobu a tehdejší poměry rozhodně nešlo o levné domky, ale to bylo způsobeno hlavně tím, že v té době v ČR platila ještě regulace bytového fondu a trh s byty se týkal pouze novostaveb. První problém, který zazněl na straně obhajoby u soudu během pozdějšího projednávání trestní kauzy, byl nekontrolovaný růst cen stavebních nákladů H-Systemu.

H-System vznikl na troskách kolektivní socialistické výstavby a základech divokého tržního kapitalismu první poloviny 90. let

Projekt vznikl už v roce 1992 a propočtové náklady na výstavbu vycházely z kalkulací setrvalého stavu cen, což ovšem bylo krátkozraké, protože v polovině 90. let jenom ceny stavebního materiálu vzrostly u některých komodit o desítky procent, mnozí si možná vzpomínají na to, jak ze dne na den zdražily pálené cihly a tvárnice, jak nebyla okna a dovážela se za ukrutné peníze z Německa atd. Tady někde začaly problémy H-Systemu. Už v roce 1995 bylo jasné, že smlouvy podepsané s lidmi v roce 1993 nelze splnit za ty smluvní ceny, které byly sjednány.

Tady na tomto místě mělo přijít jednání s investory a měly být podepsány dodatky ke smlouvě a rekalkulace nákladů. Jenže v té době už běžela mohutná reklama v ČR na levné bydlení a navyšování cen výstavby nebylo prostě možné s ohledem na sliby v reklamách. Petr Smetka se proto pokusil chybějící peníze vydělat jinde a peníze investorů z H-Systemu použil na pokus o rozjezd tzv. Třetího trhu s cennými papíry, ale třeba i na rozjezd finanční loterie Loto, která brzy zkrachovala. V ní Smetka utopil 300 milionů korun, z velké části peníze pocházely z H-Systemu. A tady se začala největší tragédie polistopadové divoké ekonomické transformace.

Manažeři H-Systemu už ve druhé polovině roku 1995 používali peníze od nových klientů, kterým měli být dodány domky v letech 1997 až 1998 na to, aby z nich zaplatili náklady na stále se prodražující výstavbu domků klientů z první vlny, tedy z roku 1993. Tím se roztočila dluhová spirála, kterou ve světě znají pod názvem “Ponzi scheme”. Je to systém, kdy nově příchozí klienti hradí závazky, které firma má vůči klientům, kteří do firmy nebo do projektu přišli dříve. A nově příchozí jsou motivováni, aby sháněli další klienty, kteří až přijdou, tak uhradí náklady opět těm před nimi. Toto finanční letadlo se obvykle realizuje v oblasti investic, tedy s hotovými penězi a nic jiného v těchto operacích není zahrnuto. Jenže manažeři H-Systemu použili Ponziho schéma na projekt výstavby rodinných domů. A dnes pouze sledujeme důsledek a tragédii, která po tomto systému zůstala.

Klienty pro H-System sháněli i politici z ČSSD

Velmi klíčovým momentem byl rok 1996, kdy H-System nabídl několika politikům ČSSD placené manažerské pozice za to, že budou shánět pro H-System nové klienty, nové zájemce o výstavbu rodinného domku. Václav Erben, bývalý tiskový mluvčí premiéra Miloše Zemana, byl na výplatní pásce H-Systemu jako realitní makléř nabízející domky H-Systemu a nenapadlo ho nic jiného, než přivést do H-Systemu svoji vlastní dceru. Ta tam utopila podle jeho slov stovky tisíc korun. ČSSD před volbami 1996 neměla peníze, v té době se soudila s českým státem o Lidový dům a nebylo jasné, kdo uhradí straně volební kampaň. Jednotliví placení funkcionáři ČSSD tak byli vyzváni, aby se načas vzdali svých stranických platů a zajistili si jiný příjem. A právě nabídka na placené pozice realitních agentů pro H-System jim v té době vytrhla trn z paty. Je neuvěřitelné, že český mainstream používá kauzu H-System jako munici proti Miloši Zemanovi.

H-System věděl, že politici v ČSSD jsou bez peněz a Miloš Zeman jim ze stranické pokladny nic nepustil. V tomto ohledu se Miloš Zeman zachoval jako tvrdý a správný manažer. Problém je v tom, že placené aparátčíky v ČSSD nenapadlo nic jiného, než si najít náhradní příjem ze zdrojů H-Systému. Mezi nimi byl i Miroslav Šlouf, bývalý poradce Miloše Zemana, který si od H-Systemu odnášel svůj plat ve výši 24.000,- Kč každý měsíc, více v článku na PL zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Maminka-se-zabila-Strasny-pribeh-z-kauzy-H-System-A-spina-mocnych-o-ktere-se-moc-nevi-545260 . A právě Šloufa nyní mainstream předhazuje veřejnosti v kauze H-System jako pojítko na Miloše Zemana. Jako kdyby snad Miroslav Šlouf vytuneloval H-System, když pouze důvěřivě sháněl další klienty do H-Systemu v roli najatého realitního agenta, stejně jako desítky dalších osobností, které Smetka oslovil.

Z kolektivní Akce Z na výstavbu domků na klíč se stalo nejprve Ponziho schéma a potom Český tunel. Peníze na domky byly utopeny v rozjezdu loterie a v projektu nové burzy cenných papírů

Už od roku 1996 bylo manažerům okolo Petra Smetky v H-Systemu jasné, že jde o finanční letadlo, které nabírá nové klienty jen kvůli tomu, aby z jejich peněz mohly být uhrazeny a dostavěny domky. Těch bylo nakonec dostavěno jen 35, zatímco klientů H-Systemu v roce 1997 bylo více než 1200. A právě tento nesoulad naznačuje, že už minimálně od roku 1996 nešlo v kauze H-System o tradiční americké “Ponzi schéma”, ale o obyčejný “Český tunel”.

Ceny stavebnin a pozemků vskutku v okolí Prahy, kde H-System chtěl stavět, rostly raketovou rychlostí, ale ne tak rychle, aby z peněz od jednoho tisíce klientů šlo postavit jenom 30 domků a několik dalších základových desek. Peníze z projektu byly vyvedeny, vytunelovány a utopeny. Dalo by se říct, že kauza je jasná a české soudy mohly rozhodnout rychle už v roce 1998, když H-System spadl do konkurzu. Jenže to se nestalo. Českým soudům trval finální rozsudek, který padl toto pondělí u Nejvyššího soudu, celých 21 let. A co se dělo od roku 1997, to by nebylo možné v žádné zemi, to je možné jenom v Česku.

Z více než tisícovky klientů H-Systemu bylo uspokojeno jen cca. 60 klientů. Celkem 35 domků bylo dokončeno do roku 1997, dalších zhruba 30 domků bylo vybudováno vlastním nákladem členů H-Systému. Jenže, co se nestalo? Všechny tyto domy stojí na pozemcích, které stále patří H-Systemu. Z neznámého důvodu se klienti H-Systemu rozhodli stavět na pozemcích konkurzní podstaty s odůvodněním, že přece za pozemky už zaplatili.

Jenže taková argumentace je u soudu bezpředmětná. Pokud stavíte na pozemcích, které vám nepatří, protože jsou předmětem konkurzní podstaty, potom se nemůžete divit, že Nejvyšší soud nařídí vystěhování ze staveb na nich vybudovaných. Chápu lidskou stránku věci, lidé za ty pozemky zaplatili, z morálního hlediska jsou jejich, ale pokud v katastru nemovitostí je vlastníkem pozemků stále uvedený úpadce, tzn. H-System, můžete se stavět na hlavu, ale pouze to znamená to, že jste za pozemek zaplatili někomu jinému, za někoho jiného a váš dům stojí na jeho pozemku.

Rozebrat zděný dům a odvézt na jiný pozemek je velmi drahou variantou

Tady v Německu jsou firmy, které se zabývají rozebíráním staveb a jejich přesunem na jiné místo. Finančně je to ukrutně náročné, firma rozebere zděný dům od střechy až po základy a postaví znovu na jiném místě a jiném pozemku. Ovšem cena odpovídá skoro výstavbě úplně nového domu, protože jediné, na čem ušetříte 100% z ceny je stavební materiál s výjimkou malty, omítek, základů, klempířských a malířských prací, podlah atd. Zaplatíte tak jenom rozborku a sborku domu, plus výkop nových základů na novém pozemku a napojení na inženýrské sítě.

Tohle řešení je možné jen u domů postavených určitými metodami, domy postavené z prefabrikátů a tvárnic typu YTONG se rozebírají celkem snadno a rychle, naproti tomu rozborka cihlových domů je prakticky vyloučená, protože nové porotherm cihly jsou zalité betonem a velmi křehké. Klienti H-Systemu, kteří si postavili za vlastní peníze domky a pouze pozemek patří H-Systemu, by tedy mohli stavby odstranit a přesunout jinam. Samozřejmě, že to platí pouze v teoretické rovině, protože by na takovou akci museli mít peníze a není mi jasné, jakou technologií ty domky v Horoměřicích byly stavěny, jestli nejde náhodou o klasické porotherm cihlovky, ty se prakticky rozebírat nedají.

Co mně však zaráží, to je postoj médií, která litují majitele dostavěných domků, ale už vůbec nemluví o stovkách a stovkách klientů H-Systemu, kteří nemají ani domky, ani pozemky, ale přitom za domky i pozemky zaplatili. A co oni? Proč je nikdo nelituje? Je to snad kvůli tomu, že se dostali až na samotný konec Ponziho schématu, kde už nebylo z čeho brát, a tudíž o nic nepřijdou, protože ani nic nedostali za své peníze?

Tahle úchylná logika mně děsí, protože se v ní zrcadlí hrozivé myšlení, že lze dělit okradené lidi na bázi kastovního systému, tzn. na ty, kteří to stihli včas a postavili si domky a na ty, kteří to už nestihli a přišli “jako blbci” pozdě. A už vůbec nechápu, jak je možné, že někdo se rozhodl, že bude stavět anebo dokončovat stavbu na pozemku, který je předmětem konkurzu a pohledávky za zkrachovalou firmou. Vy byste šli stavět dům na pozemek, který je předmětem konkurzní bitvy u soudů? Pokud máte hlavu v pořádku, tak byste určitě nešli.

Z vlastního 3x zaplaceného domu na ulici nebo do nájemní garsonky a 50 tisíc korun držhubného? Výzva redakce vládě České republiky

Dnes pronikla na veřejnost informace, že zmíněných 60 rodin, které se mají vystěhovat ze svých domů, za které zaplatili v některých případech dokonce 3x po sobě (jednou zaplatili H-Systemu, podruhé družstvu Svatopluk za dostavbu domu a potřetí bance za odkup domů v dražbě od konkurzního správce), bude mít nárok od státu na dávku jednorázové sociální dávky ve výši 50.000,- Kč. Jistý podnikatel z Kokořínska, Zdeněk Babka, nabízí lidem celkem 8 garsoniér na dobu 6 měsíců za přijatelné nájemné, ale to prakticky nic neřeší pro 60 rodin, ty se těžko vejdou do 8 garsónek. Uvažuje se proto o Unimo buňkách postavených na louce nebo na poli. Stejně tak se uvažuje o vypsání peněžní sbírky, ale tu musí nejprve schválit Krajský úřad, a ten na to má celkem 30 dnů. Tady se ovšem musím pozastavit, protože jestli by měl někdo tuto situaci finančně pokrýt, je to český stát, který dopustil v rámci divoké ekonomické transformace v 90. letech tunelování peněz poctivých českých občanů.

Server Aeronet proto vyzývá vládu České republiky, aby na svém nejbližším zasedání projednala a schválila intervenční záměr odkupu pohledávek za zkrachovalou firmou H-System, aby lidé v domech, které si zaplatili (mnozí z nich několikrát po sobě), mohli nadále bydlet a nemuseli být děsivým a otřesným příkladem bezdomovců, kteří byli okradeni na svých právech a majetku. Český stát bez mrknutí oka sanoval v minulosti zkrachovalou firmu OKD, kterou vytuneloval a posléze opustil Zdeněk Bakala. Český státní rozpočet vynakládá každý rok peníze stovkám neziskových organizací v ČR, které škodí zájmům a lidu České republiky. Český stát beze všeho vynaložil téměř půl miliardy korun na výkup vepřína v Letech u Písku pro velice pochybné a z hlediska historických faktů kontroverzní účely jedné neziskové rómské organizace, konkrétně Muzeum rómské kultury, která částku inkasovala, o kauze jsme psali zde: https://aeronet.cz/news/praseci-holokaust-byl-dokonan-vepri-byli-utraceni-a-v-letech-se-muze-zacit-sirit-pravdolaska-penize-za-prasecak-vsak-nepujdou-primo-firme-ale-obklikou-skrze-muzeum-romske-kultury-tunel-jako-prase/

Stejně tak stát vynakládá peníze do sportu a dalších aktivit, které v zahraničí jsou zcela a běžně financovány jen z komerční sféry a ne z veřejných rozpočtů. A stejně tak chce vynakládat miliardy korun do nákupu nových zbraní, amerických vojenských vrtulníků a dalších misí českých vojáků v zahraničí. Vyzýváme vládu České republiky, aby výše uvedené příklady výdajů státního rozpočtu přesměrovala a pomohla sanovat pohledávky okradených občanů a věřitelů H-Systemu, kteří kvůli chybným krokům soudů a konkurzních správců v posledních 20 letech přišli o své veškeré životní úspory. Náprava křivd musí přijít ze shora, protože zezdola již není možná. Vláda Andreje Babiše má příležitost udělat tlustou čáru za bezprávím na obyčejných lidech, které se táhne českou historií už přes 20 let.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/rozsudek-v-kauze-h-system-ozivil-vzpominky-na-divoka-90-leta-cesko-vezme-poctivym-lidem-fsecko-a-jako-naplast-pres-hubu-dostanou-50-tisic-kc-a-najemni-garsonku-nebo-unimo-bunku/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDíky za názor, paní Jazairiová, ale fakt není zájem   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:38:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cestovatelka a novinářka paní Pavla Jazairiová se nechala na DVTV slyšet, že by nám prospěla nová krev, ale Češi se bojí mísení kultur. Na čele prý máme napsáno „Radši ne!“

Vážená paní Jazairiová,

dovolte mi vyjádřit svůj subjektivně-objektivní názor na ten Váš, který jste prezentovala v rozhovoru s pí. Drtinovou v DVTV. Předně Vás chci ujistit, že ctím slova F. M. Aroueta, alias Voltaira a nemám nic proti Vašemu názoru, na druhé straně si ovšem rovněž osobuji právo se k Vašemu názoru vyjádřit. Především co se týká té „nové“ krve nevím přesně, jakou novou krev máte na mysli, ale protože se řeč točí kolem imigrantů a imigrace, nepochybně máte na mysli krev afro-asijskou. To ostatně také potvrzujete konstatováním, že se my Češi bojíme mísení kultur.

Ani si neuvědomujete paní Jazairiová jak velkou máte pravdu. Jen jaksi nemohu pochopit, že jako novinářka a cestovatelka máte tak velké mezery ve znalosti vlastních spoluobčanů, obecně řečeno nás Čechů. Máte pravdu v tom, že bychom potřebovali novou krev v rámci rozšíření naší populace, která stárne a dětí se rodí méně, než by bylo potřeba. Co nechápu je, proč si myslíte, že by nám zrovna prospěla „nová cizí krev“, jak z Vašeho názoru vyplývá, místo toho, abyste apelovala na vládu a společnost, aby účinně podpořila náš demografický růst našeho obyvatelstva, ale ne na úkor imigrantů.

Paní Jazzairiová, nevím kolik a které státy jste procestovala a jaké poznatky jste si z cest přinesla, ale přijde mi, že jste ne zcela dostatečně seznámená (zda vůbec) o životě lidí afro-asijských států s převažující muslimskou entitou jejich islámským náboženstvím. Absolutně, zdůrazňuji absolutně nemám nic proti těmto národům, pokud žijí tam, kde se narodili, žijí, kde je jejich pravá vlast. Avšak vzhledem k tomu, že velká většina obyvatel tohoto kontinentu nemá evropskou civilizační úroveň, tzn. vzdělanostní gramotnost, znalosti, pracovní a zdravotní návyky, odlišnou kulturu a náboženství, pak zásadně nemohu souhlasit s Vaším názorem, že by nám prospěla „nová krev“ zrovna tohoto etnika. Výše uvedená fakta rovněž vysvětlují můj názor, proč ne že se bojíme, ale proč ze zcela prostých, opodstatněných důvodů odmítáme dehonestující mísení kultur.

Proti Vašemu irelevantnímu tvrzení je zde dostatečný argument. ČR není ani zdaleka tak xenofobní nebo rasistická, jak se o ní tak rádi sorosovští obhájci multikulturalismu, pravdoláskaři pražské kavárny, vyjadřují. V ČR žijí sta tisíce lidí jiné národnosti, odlišného etnika, barvy pleti a jiného náboženství, takže pokud jde o mísení kultur a otázku „nové krve“ v naší společnosti, ta je bez problémů řešena průběžně.

Pokud jde o Vámi pomyslné „Radši ne“ na našich čelech, tak jakkoliv je to nesmysl, přesto máte svým způsobem, jak jsem již výše zmínil, pravdu. Napsané to tam skutečně nemáme, ale fakt je, že by tam mohlo třeba být místo „Radši ne“ napsáno „Zásadně ne“! Chápu Váš názor, postoj a stanoviska k této problematice, které jste se vyjádřila před kamerami DVTV. Ostatně tam se v jiném smyslu ani vyjadřovat nelze. Nepochybně patříte mezi ty lidi, kteří multikulturalismus obhajují a jak se říká, chcete-li s nimi vycházet, což je z Vašeho profesního postu jaksi žádoucí, je třeba se také jistým podmínkám přizpůsobit. Jinými slovy, kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti.

Paní Jazairiová, přeji Vám mnoho dalších cestovatelských a s tím spojených i novinářských úspěchů, ale prosím, pokud je to možné, vyjadřujte se o nás, občanech České republiky, více zdrženlivěji. Opravdu od Vás nemusíme poslouchat ani číst, že se bojíme mísení kultur a že potřebujeme novou krev. Možná by nebylo více od věci, kdybyste víc obhajovala národní zájmy a vlastenecké postoje (pokud k tomu máte nacionální předpoklady). To by bylo pro Česko rozhodně užitečnější, než Vaše svérázné názory a „knížecí“ rady.

V úctě

Jiří Baťa


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlán OSN na vyhlazení Evropanů a Američanů   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:35:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kam se hrabe Hitler s Mein Kampfem.

Plán OSN na vyhlazení obyvatel USA a EU a jejich nahrazení migranty z Afriky a Arabských zemí:

http://www.un.org/esa/population/publications/migration/migration.htm

Plán pro USA počítá do roku 2050 s dovozem 593 milionů migrantů, prý pro zachování penzijního systému, poměru mezi populací v „produktivním věku“ a mezi populací v neproduktivním věku (Scenario VI):

https://www.un.org/esa/population/publications/ReplMigED/USA.pdf

Pro EU pak tento zločinný plán počítá s dovozem 701 milionu migrantů (Scenario VI):

https://www.un.org/esa/population/publications/ReplMigED/EU.pdf

Při takovémto dovozu negramotných, vůči naší civilizaci, kultuře i nám samotným nenávistných, zcela nepřizpůsobivých a civilizačně, kulturně, morálně i ekonomicky zcela nekompatibilních “inženýrů a doktorů” z těch nejzaostalejších zemí Afriky a Asie by byl zázrak, kdyby v důsledku samotní Evropané do roku 2050 nevymřeli, nebyli vyvražděni nebo případně neemigrovali (například zvelebit Saharu, protože multikulti Evropa bude zdevastovaná a Sahara dá pracovitým a vynalézavým Evropanům šanci vybudovat si opět vlastní prací svůj opět prosperující domov). Pokud by ale i přes neskutečný tlak a teror „uprchlíků“ v Evropě zůstalo i v roce 2050 naživu dnešních 500 milionů Evropanů, tak na jednoho pracujícího Evropana budou připadat zhruba 2 nepracující negramotní kulturní obohacovači, jeden vedle druhého v neproduktivním věku bez ohledu na datum narození.

Ze svých příjmů tak budete platit cca 230% daní, místo dnešních zhruba 70-80%.
Ale o důchod už vážně nebudete muset mít strach – na žádné důchody pro Evropany nezbude v rozpočtech států Afro-EU ani koruna ba ani Eurocent. A mnohem dříve, než v roce 2050.

Definice Genocidia:

Čl. II.: V této Úmluvě se genocidou rozumí kterýkoli z níže uvedených činů, spáchaných v úmyslu zničit úplně nebo částečně některou národní, etnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu jako takovou: a) usmrcení příslušníků takové skupiny; b) způsobení těžkých tělesných ublížení nebo duševních poruch členům takové skupiny; c) úmyslné uvedení kterékoli skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit její úplné nebo částečné fyzické zničení; d) opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí; e) násilné převádění dětí z jedné skupiny do jiné.

Podobnost výše zmíněné definice genocidy s dnešní politikou mocenských elit EU, OSN a dalších neomarxistických, multikulti šílenců není vůbec náhodná. Už Vám to dochází?

Tohle jste Vy za 10-15 let:

https://tinyurl.com/ybsev9rr

Bez přehánění.

Michal Brand
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPiráti: Agrofert by měl vrátit dotace a zakázky, prokazatelně ho ovládá Andrej Babiš   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:32:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha, 25. července 2018 – Andrej Babiš neustále opakuje, že s koncernem Agrofert, jedním z největších příjemců dotací v zemi, nemá nic společného. Opak je ale pravdou. Pirátský analytický tým již delší dobu věnuje pozornost konfliktu zájmů a dlouhodobě monitoruje vybrané dotační tituly a veřejné zakázky, a proto zpracoval výklad pojmu “ovládající osoba” a oslovil v této věci tuzemské a zahraniční experty. Zjištění Pirátů směřují k jedinému - Andrej Babiš byl a stále je ovládající osobou ve vztahu ke společnosti AGROFERT, a.s.

Zákon o střetu zájmů účinný od 9. února 2017 přitom zakazuje, aby byla stejná osoba členem vlády a zároveň ovládala společnost získávající veřejné zakázky a dotace či provozující periodický tisk. Lze očekávat, že na základě nového finančního nařízení Evropského parlamentu a Rady upravujícího střet zájmů, dojde ve velmi blízké době k zastavení čerpání evropských dotací subjekty holdingu Agrofert. Piráti poskytnou svá zjištění k různým právním úkonům a zváží v této věci podání trestního oznámení.

Doposud se v médiích objevila definice ovládající osoby v zákoně o obchodních korporacích. Pirátští analytici ovšem dohledali definici přímo ovládající osoby ve svěřenském fondu, a to konkrétně v zákoně o mezinárodní spolupráci při správě daní. Je zde zcela jasně uvedeno, že ovládající osobou u svěřenského fondu je zakladatel, beneficient či správce fondu. Zejména pak v daňových zákonech je tzv. obmyšlený považován za ovládající osobu, a to bez ohledu na to, jestli má či nemá faktickou moc nad samotným fondem. „Domníváme se, že stejně "přísný" přístup se musí uplatnit i u dotací. Obojí spadá do oblasti finančního práva, a ostatně i účel obou úprav je stejný - aby nebylo možné skrývat toky veřejných prostředků,” konstatuje současné nastavení českého právního rámce Martin Archalous, právník zabývající se návrhy legislativních opatření v týmu Pirátů.

Stejná definice se nachází ve standardu OECD Automatic Exchange of Financial Account Information in Tax Matters, který sjednocuje mezinárodní výměnu informací v boji proti daňovým podvodům. Andrej Babiš je zakladatelem a zároveň beneficientem svěřenských fondu spravující koncern Agrofert, a to znamená, že je ovládající osobou. Piráti oslovili zahraniční autority - například úřad spravující švédský obchodní rejstřík podřízený švédské vládě či ředitele polské advokátní kanceláře Gawroński & Partners. Zde obdrželi odpověď, že ovládající osobou u svěřenského fondu je zakladatel, beneficient nebo správce. Nepřekvapivě se na tomto stanovisku shodují a veřejně toto stanovisko uvádí senior manager Deloitte UK Andrew Knights, dále také Prof. Haydon P. Perryman specialista na řízení rizik a profesor Texas A&M University a uvádějí to dokonce bankovní předpisy, které vyžadují po některých svých klientech uvedení jména ovládajících osob - mimo jiné i pro svěřenské fondy. „Zajímavá situace nastala v Dánsku, kde měl Agrofert zřízenou pobočku, nicméně dánská vláda prosadila zavedení veřejného rejstříku vlastníků. Pobočka Agrofertu tak dostala lhůtu, do kdy musí zveřejnit svoje skutečné vlastníky. Nakonec se rozhodla krátce před uplynutím tohoto termínu pobočku raději zrušit,” uvádí Janusz Konieczny protikorupční expert a člen analytického týmu Pirátů.

Analytický tým již dříve nalezl výpis společnosti Agrofert ve slovenském rejstříku vlastníků, který zprostředkovaně doručili jedné z protikorupčních nevládních organizací působících v ČR. Při podrobném zkoumání všech 27 výpisů převážně dceřiných společnosti Agrofertu Piráti nově nalezli výpis, který podepsal přímo Andrej Babiš a u svého jména má uvedeno, že jako ”zakladatel‘ (nepriamo) ovládá samotného Partnera”. Partnerem je přitom ve slovenském rejstříku označovaná společnost, která získává veřejné prostředky.

Při výpočtu objemu prostředků, které byly přidělené během porušování zákona o střetu zájmů, je nutné promítnout období, kdy Andrej Babiš nezasedal ve vládě z důvodu svého odvolání tehdejším premiérem Bohuslavem Sobotkou. Přesto se jedná o obrovskou částku. Jen pro představu například lesnická společnost UNILES, a.s. z koncernu Agrofert získala v tomto inkriminovaném období veřejné zakázky přesahující miliardovou položku. „Tyto prostředky dle našich zjištění byly žadatelům z holdingu Agrofertu poskytnuty neoprávněně, neboť byl porušen zákon o střetu zájmů tím, že Andrej Babiš je nadále ovládající osobou holdingu a současně i vládním činitelem”, dodává protikorupční analytik Konieczny.

Agrofert je také rekordním příjemcem dotací. Podle seznamu příjemců dotací spadající pod Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) dosáhl koncern v celkovém součtu národních a evropských dotací v roce 2017 na téměř 1 miliardu korun. Portál registru smluv spravován Ministerstvem vnitra ČR potvrzuje, že v období, kdy byl Babiš členem vlády, došlo k uzavření několika smluv mezi SZIF a dceřinými firmami Agrofertu o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova. „V inkriminovaném období, kdy byl Babiš nejprve ministrem financí v Sobotkově vládě a později premiérem svých vlád, došlo k uzavření dohod o poskytnutí dotací v rámci tohoto programu v hodnotě přesahující 350 milionů korun,” říká pirátský analytik Petr Fojtík. „Jedná se o sumu, která byla koncernu Agrofert přiznána neoprávněně,” dodává.

S ohledem na zákon o střetu zájmů má Andrej Babiš jediné dvě možnosti - buď bude i nadále ovládat největší chemicko-zemědělský koncern v zemi a dosahovat tak na obrovské dotační sumy a soutěžit o lukrativní státní zakázky nebo dá přednost svým funkcím ve vrcholné politice. „Bohužel již dnes lze na některých příkladech prokázat, že dotační politika je nastavovaná ve prospěch velkých podniků a je zde podezření, že dochází ke zneužití střetu zájmů. Piráti si rovněž vyžádali stanoviska českých a slovenských expertů, které v blízké budoucnosti samozřejmě představí. Již nyní je nicméně zřejmé, že koncern Agrofert by měl nepochybně vrátit dotace a objem prostředků ze zakázek, které vzhledem ke střetu zájmů získal neoprávněně,” uzavírá Fojtík.

--
Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTento mocný Havlův přítel nacistům pomáhal krást majetek židům posílaným do koncentráku. Neštítí se korupce a spolupráce s teroristy   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:27:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidovky podávají neúplný a částečně překroucený obraz George Sorose. Je dost těžké, udržet jeho image alespoň neutrální.

Nezbohatl spekulacemi pouze na britské libře. Zničil pozice několika měn, způsob, kterým tak činil, byl minimálně krajně neetický.

Kdyby nebyl součástí sítě, o níž píšu níže, dávno by za to byl souzen, nebo by se mu stala ošklivá nehoda.

Soros označoval konzervativní republikány za nacisty, sám nacistům pomáhal krást židům, posílaným do koncentráku, majetek.

Jeho nadace a síť neziskovek nepodporují demokracii, - podporují proměnu světa na levicově liberální řád, který demokracii podrývá.

Podporují nadnárodní struktury, celky a zájmy na úkor národních vlád a zájmů, posilují neetickou kooperaci moci výkonné a mediální, oslabují a dehonestují kritiky tohoto uspořádání.

Lidé, které George Soros podporuje, důsledně podporují globalistickou politiku, včetně válek, omezování svobod, či korporátního fašismu.

Sorosovi pohůnci jsou po desetitisících na celém světě zaměstnáváni ve spletité síti nadací, neziskovek, think-tanků.

Soros platí menšinu nákladů. Politici, kteří chtějí zůstat v Sorosově přízni poskytují jeho neziskovkám národní i nadnárodní dotace.

Tato síť zahrnuje specialisty na čerpání grantů a dotací, na mediální spin, sociální sítě, lobbysmus, organizování demonstrací a vládních prevratů ad.

Je aktivní globálně, kooperuje s většinou mainstreamových médií. Obzvlášť oportunistické ideology mezi novináři (politruky), Sorosovy nadace oceňují významnou finační částkou, někdy i opakovaně.

Výše popsaná síť by vzhledem k rizikům, které její moc představuje pro mnoho vlád světa, nemohla přežít bez silné vazby, ochrany a informací mocné zpravodajské sítě.

George Soros dle mnoha zasvěcených lidí z různých částí světa, už po desetiletí pomáhá legalizovat výnosy z obchodů z narkotiky, kterými americké zpravodajské služby financují svoje black operations a posilují svou autonomii na moci politické.

Tyto černé fondy jsou částečně využívány pro černé operace, typicky změny vlád ve střední americe a dosazení vojenské junty, část je jich však třeba legalizovat, aby mohly být použity pro ovlivňování vývoje mnoha vyspělých států světa právě pomocí sítě NGO.

Jde o velmi efektivní spolupráci, kdy zpravodajská služba rekrutuje a rozšiřuje agenturní síť pomocí "demokracii chránící" a tedy nenapadnutelnou síť NGO, jejíž "poradci, analytici a specialisté" následně penetrují vládní úřady a instituce.

Ve skutečnosti honosně znějící bohulibé think tanky a nadace často brutálním způsobem prosazují agendu cizí zpravodajské služby.

Neštítí se korupce, proti níž tak halasně bojují a čerpají na tento boj peníze daňových poplatníků. Ničí názorové oponenty za pomoci špinavých mediálních kampaní.

Neštítí se spolupráce zpravodajských organizací s novináři, zneužívání tajných informací k cílenému špinění protivníků.

Neštítí se dokonce spolupráce s teroristickými levicovými organizacemi, které dnes zastřešuje Antifa, když je potřeba přejít od výhrůžek k násilí.

George Soros prokazatelně ovlivňuje volby v mnoha zemích světa, kdy jeho síť NGO ve spoluprácí se zkorumpovanými liberálními novináři a zpravodajskou službou organizují demonstrace, tisknou letáky a transparenty, tvoří a udržují mediální kampaně.

Vše, z čeho je s oblibou v Sorosem ovlivňovaných médiích obviňován Vladimír Putin, dělá i George Soros, jen v o dva řády větším měřítku. Zloděj křičí 'chyťte zloděje!'.

George Soros používá nadační činnost jako fíkový mediální list, který se ale, vzhledem ke strmě padající důvěře obyvatel Západu ve vlastní mainstreamová média, rozpadá před očima.

Demaskován, stojí před našima očima muž, který se zasloužil o úpadek individuální lidské svobody, rozpad tradičního společenského řádu a hodnot více, než kterýkoliv jiný v posledním půl století.

Soros je poválečným Marxem. Své ideologii věří a její stále patrnější selhávaní jej činí nešťastným. Stejně jako Marxe, který na smrtelné posteli údajně pochyboval o svých klíčových postulátech.

Autor: Zbyněk Passer / euportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSamková: Vymývání mozků českého národa proislámskou propagandou pokračuje   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:22:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exkluzivní vymývání mozků českého národa pokračuje, tentokráte pomocí idnes a dalšího "průzkumu" - MUSLIMOVÉ V ČESKU: Exkluzivní průzkum pro iDNES.cz Úplně mne fascinuje, jak se promuslimské argumenty opakují:

1) Žádní muslimové tady nejsou, tak čeho se bojíte. Můžete mi říci, jak v zemi, z jejíhož kteréhokoliv bodu je vzdušnou čarou na hranice maximálně 200 kilometrů, se můžeme seriozně bavit o tom, že "tady nejsou"? Už v roce 68 tady vojska "bratrských armád" nebyla a ejhle, náhle tak náhle tu byla...

2) Všichni muslimové nejsou stejní. To zajisté nejsou. Bohužel však islám je pořád všude stejný - a ve vztahu k ne-islámskému světa se dokonale shodují i šíité a sunnité...

3)Teroristické útoky nemají s islámem nic společného, kromě toho byli i další teroristé, co nebyli/nejsou muslimové. Trochu nám hapruje průnik množin: Jistěže na Frakci rudé armády a takovou Ulrike Meinhofovou hned tak nezapomeneme, taky nezapomeneme na Irsko, Baskicko... Leč globální pohled vypadá poněkud jinak. Račte si nakreslit dva kroužky: teroristé a muslimové. A ve smyslu znalostí cca 3. třídy ZŠ učiňte grafický průnik množin. Jasně, že jo... nesouvisí...

4) Oni to tak nemyslí! - Ačkoliv se to nezdá, Evropa je úplně deformovaná (nebo formovaná, jak chcete) křesťanstvím. A základem křesťanství je soucit. Jasně, praxe vypadá často jinak, ale osoby, které vybočují z řady a parazitují na slabých, chudých, nemocných, v tísni, jsou označení celoevropsky za sociopaty a společenského uznání si nevydobudou. (A to v čím vyšších funkcích jsou, tím více jimi prostý lid pohrdá). Takže Evropě úplně schází představa o tom, že by to OPRAVDU mohl někdo myslet vážně a vážně myslet to, co říká. Z toho plyne obrovská slabost Evropy: do zbytku světa nevědomky promítá svoje vlastní křesťanské (a taky lidskoprávní, což je svým způsobem totéž) principy. Hitlerovi taky nikdo nevěřil, že to myslí vážně - fat myslel! Stačilo si ten Mein Kampf prostě opravdu přečíst (zajímalo by mne, kolik lidí jej skutečně tehdy přečetlo, i když vycházel v milionových nákladech) a připustit si myšlenku, že to ten člověk FAKT myslí vážně... Celá Evropa ulítává na kognitivní disonanci...

A to je tak vše...

Snad ještě na závěr: člověk je v životě nucen ledasco spolknout. Vždy se musí snažit najít své priority a stanovit, co je pro něj nejvíce nebezpečné. Je mi líto - já za naprosto nejnebezpečnější, a to celoplanetárně, považuji islám. Komunisti mne nebetyčně se.ou a je a byla to zločinecká organizace. Evropská unie mi připomíná Byzanc těsně před tím, než před Konstantinopolí zaparkoval Mehmed II: v městě samém jedou ouplatky ve velkém (nyní se jim říká dotace) a administrativa bují do obludných rozměrů (Byzanc vedla veškerou státní administrativu ve třech stejnopisech - prosím, už tenkrát..)

Korporátní uspořádání světa bezpochyby prohlubuje lidskou bídu. A tak se můžeme bavit o řadě odporností, praktikovaných po celém světě. Ale, sorryjako, žádná z těchto odporností nemá tak systematickou protilidskou, násilnickou ideovou základnu jako islám. Kdo si to neuvědomuje, měl by si přečíst...Mein Kampf. A dostudovat si, co to je ta...kognitivní disonance.

Klára Samková

Převzato z profilu autorky

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlitky místo dolarů: ruské zásoby zlata se dostaly na rekordní úroveň   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:07:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zlaté rezervy Ruska se přiblížily k 2000 tunám. Centrální banka (CB) koupila v první polovině roku téměř 106 tun drahých kovů, čímž podíl v mezinárodních rezervách vzrostl na rekordních 18 %. Zároveň s tím se uskutečnil masivní reset státních dluhopisů USA a byl rozprodán prakticky celý americký státní dluh. Proč se to všechno děje?

„Totální výprodej"

Poté, co Spojené státy začaly uvalovat sankce a hrozilo, že bude Rusko vyřazeno z mezinárodního zúčtovacího systému a dojde k omezení transakcí s ruským státním dluhem, začala CB podnikat klíčová opatření. Během půl roku omezil regulátor své investice do obligací na pouhých 15 miliard dolarů.

Rozhodnutí zaměřit se na jiná aktiva, zejména pak na zlato, je velmi rozumnou strategií. Svět spěje k nové éře nestability a hrozba, že se bude opakovat globální krize, kvůli geopolitice a obchodním válkám roste. Drahé kovy jsou nástrojem bezpečných investic a diverzifikace rizik.

Dluhopisy a dolary jsou považovány za nejvíce likvidní a spolehlivá aktiva na světě. Avšak nekontrolovatelné peněžní emise, kterými hřeší nejen USA, ale i další světové CB, mohou být jedním ze spouštěčů nadcházejícího kolapsu.

Pyramida z dluhů

Svět nahromadil příliš mnoho nezajištěných pohledávek (současný stav celosvětového dluhu činí 247 trilionů dolarů, nebo 318 % světového HDP). Za takových podmínek představují zásoby zlata jakousi nadějnou kotvu. Na rozdíl od dalších obligací nemohou být takové zásoby výrazně znehodnoceny.

Zavzpomínejme na rok 2008. Hrozba, že některé země, především Čína, sníží náklady amerického státního dluhu, byla reálná.

Taková situace je možná i dnes, na pozadí obchodní války započaté Trumpem.

„Pokud řada zemí z různých důvodu předloží USA všechny tyto listiny k vyplacení, budou zkrátka bezcenné. Jde o pyramidu, jelikož USA svůj dluh zřejmě nikdy nesplatí. Bude to tak fungovat do té doby, dokud se v to bude věřit," uvedl měnový stratég společnosti TeleTrade Alexandr Jegorov.

Zlato je od takových hrozeb oproštěno. Samozřejmě, že drahé kovy jsou méně likvidní než například dluhopisy USA či Německa, mohou podražit i zlevnit. Ale v případě pádu dolarového systému zlato nebude znehodnoceno. Toto aktivum si zachovává svou funkci platebního prostředku ve světovém obchodu a je tak méně závislé na dalších měnách.

Trojice největších držitelů zlata

„Jsem si jist, že k celosvětovému resetu dojde tehdy, když budou vlády nuceny zbavit se dluhů a vše budou vázat k ceně zlata. Proto si země jako Rusko a Čína dělají zásoby zlata, vědí totiž, že by k takové situaci mohlo za několik let dojít," oznámil předseda společnosti First Mining Gold Keith Neumeyer.

V únoru se Rusko zařadilo do pětice zemí s největšími zásobami zlata a poprvé předehnalo Čínu. Při zachování současného tempa nákupů se Rusko během tří let může vyšplhat na třetí místo, pokud jde o největší držitele zlata. Za 10-15 let by pak mohlo překonat rekord sovětské éry, což je 2 800 tun. O tento názor se podělil analytik společnosti Otkritie Broker Timur Nigmatullin.

Zcela se vzdát dolarů však nebude možné. Světový finanční systém je strukturován tak, že na něj připadá 70 % všech kalkulací. „Rusko obchoduje s ropou a ta je definována v dolarech. Aby bylo možné podporovat dovozní a vývozní operace, musí být značná část rezerv v americké měně," uvádí odborník.

Cena zlata poroste

Nepřetržitá práce tiskařského stroje, která stále více ohrožuje stabilitu světové ekonomiky, bude mít vliv i na cenu zlata. Přičemž budou ovlivněny nejen měnové faktory, ale dojde také k problémům s dodávkami. Odborníci Geologické služby USA se domnívají, že zásoby zlata v zemských hlubinách budou v roce 2034 vyčerpány.

Autor: Natalja Dembinskaja

Zdroj: https://sptnkne.ws/jgfY

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBěhem voleb došlo v Pákistánu k sebevražednému útoku, 29 lidí zemřelo   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:02:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle policie dnes došlo ve městě Quetta na jihu Pákistánu k sebevražednému bombovému útoku v jedné volební stanici. Podle zpráv z místní nemocnice útok nepřižilo 29 lidí včetně tří policistů, dalších 40 obyvatel bylo zraněno.
Útočník údajně odpálil bombu u policejního auta, které v té době pracovalo u místní volební stanice.

Podle místních médií se k útoku přihlásila extrémní organizace Islámský stát.

V Pákistánu dnes v 8 hodin ráno začaly volby, které rozhodnou, zda bude zvolena nová vládnoucí strana, nebo vládnoucí unie.

Vedoucí představitelé různých stran uskutečnili politická shromáždění, aby získali podporu. I na těchto událostech proběhli teroristické útoky. 13. července v místě jednoho politického shromáždění došlo k sebevražednému bombovému útoku, při němž zemřelo nejméně 149 lidí a dalších 186 bylo zraněno.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMMF vyzývá k řešení nebilančního rozvoje ekonomiky pomocí spolupráce   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 03:01:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond (MMF) včera vyzval, aby se vyřešil nebilanční rozvoj ekonomiky prostřednictvím spolupráce. Dále varoval jednotlivé ekonomiky světa, že nebilanční rozvoj ekonomiky upevní nepříjemnou situaci obchodu a vyvolá zpřísnění finančního prostředí, což ohrozí světovou ekonomiku.

MMF rovněž vydal zprávu o vnějších rizicích pro rok 2018. V dokumentu se uvádí, že v uplynulých letech se situace nebilančních účtů nezlepšila a nebilanční účty se často shromážďují v rozvinutých ekonomikách jako je např. USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Všepronikající vojenskobezpečnostní komplex   
Pridal tk Čtvrtek 26 červenec 2018 - 02:59:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Článek profesorky Joan Roelofsové na dané téma se objevil na webu Counter Punch a je celý dostupný zde: https://joanroelofs.files.wordpress.com/2018/07/insecurity-blanket.pdf

Jde o článek rozsáhlý, ale velmi důležitý. Dokazuje, že vojenskobezpečnostní komplex je do americké sociální, hospodářské a politické struktury vetkán tak pevně, že je nedotknutelný. A prezident Trump prokázal extrémní a snad až ztřeštěnou statečnost, když se se snahou normalizovat vztahy s Ruskem se pokusil této nejmocnější a též nejvíce všudypřítomné instituci postavit. Vojenskobezpečnostní komplex si totiž Rusko, coby nejvhodnějšího nepřítele pro ospravedlnění svého obrovského rozpočtu, sám a po pečlivé úvaze vybral.

V roce 1961 prezident D. Eisenhower ve svém posledním prezidentském projevu varoval americké občany před nebezpečím, které vojenskoprůmyslový komplex představuje pro demokracii a zodpovědnou vládu. A každý si dovede představit, jak po 59 letech dodneška a po desetiletích Studené války se Sovětským svazem tento komplex nabyl na síle a vlivu.

Ruská vláda, ruská média a Rusové zoufale potřebují pochopit, jak mocný vojenskobezpečnostní komplex je, a jak pevně je zabudován do struktury Spojených států. A že žádné kvantum Lavrovy diplomacie a žádná Putinova mistrovská šachová hra nemůže otřást vládou, kterou nad Spojenými státy vykonává vojenskobezpečnostní komplex.

Profesorka Roelofsová sebráním všech informací a faktů o tom, jak vojenskobezpečnostní komplex pronikl do každého aspektu amerického života, učinila pro Američany i Svět práci skutečně záslužnou. Dokazující, že je iluzí a bludem si myslet, že pouhý prezident Spojených států může tuto nejmocnější a všudypřítomnou instituci zastavit a jejího nezbytného nepřítele ji zbavit.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3154 sec,0.1054 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,111kB