Sobota 28 červenec 2018
Věděli příliš mnoho   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:50:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Země Západu použily Izrael k evakuaci členů Bílých přileb z jihu Sýrie. Nemohli si dovolit, aby padly do rukou syrské vlády – aspoň dokud jsou ještě naživu.

Hlavní obránci lidských práv

Damašek téměř dokončil osvobození jihozápadu Sýrie. Vojenská operace Bazalt byla extrémně úspěšná a vládě umožnila opětovně získat kontrolu nad okupovanými provinciemi Quneitra a Daraa (v současné chvíli zbývá syrské armádě osvobodit od džihádistů ještě malou část území). Mnoho místních oddílů prostě kapitulovalo. Ozbrojenci, kteří chtěli zůstat, prošli procedurou usmíření s úřady, zatímco ostatní byli naloženi do zelených autobusů a posláni do Idlibu.

Nicméně mezi těmito ozbrojenci byli některé cenné exempláře – členové „Syrské občanské obrany“, či, jak jsou známější, „Bílé přilby“. Pokud by byli zadrženi jako zajatci, představovalo by to vážný problém pro USA a jejich spojence, protože členové této organizace toho mohli před kamerami hodně říct. A škody způsobené jejich prohlášeními by byly mnohem hroší, než důsledky prohlášení Hassana Diaba – chlapce, kterého „Přilby“ uvedli jako oběť chemického útoku v Douma – který sdělil, že útok byl zinscenován fotografy. A bylo by to o tolik horší prostě proto, že Bílé přilby – či aspoň jejich vůdci – věděli příliš mnoho.

Bílé přilby byly nejdůležitější zbraní Západu na propagandistické frontě syrské války. Fungovaly jako místní aktivisté za lidská práva, kteří pořizovali fotografie a natáčeli videa o „chemických útocích“, které ten „krvavý krutovládce“ prováděl proti vlastním lidem. A na základě právě těchto „faktů“ USA a jejich partneři uvalovali sankce na Damašek a prováděli odvetné údery ve formě útoků, které by nebyly ničím jiným, než kobercovým bombardováním, pokud by Moskva tvrdě nevarovala před následky těchto útoků.

Vymkli se z rukou

Syrské úřady, stejně jako Moskva, Teherán a všichni ostatní, kdo se aspoň na chvilku zamyslel, přirozeně varovali, že tyto údaje jsou nespolehlivé a že Bílé přilby jsou ve skutečnosti PR službou teroristů, jejichž členové usekávají po odložení těchto bílých přileb svým zajatcům hlavy, stejně jak to dělají jejich neopřilbované protějšky. A aby zarazil jakékoliv narůstající pochybnosti, Západ začal vytvářet obraz Bílých přileb coby hrdinů bez bázně a hany -- coby bojovníků za lidská práva, kteří zachraňují obyčejné Syřany z trosek, které byly vytvořeny, když Assadovy jednotky bombardovaly poklidné vesnice. Podle oficiální báchorky zachránily Bílé přilby od r. 2012 celkem 80,000 životů – a některé lidi přímo před kamerami, kdy následně „vážně ranění“ vstali a utekli někam jinam, aby mohli být hrdinsky zachráněni opět. Film o nich dokonce získal Oskara. To znamená, že žádný slušný a přímý člověk (včetně expertů OPCW) by neměl chovat jakékoli pochyby, že tyto obrázky – pořízené kdesi mobilními telefony – předané jim Bílými přilbami jsou vším možným, jen ne skutečnými důkazy o chemických útocích provedených Assadem.

Časem se vztahy mezi Američany a Přilbami zhoršily – částečně proto, že nová vláda v Bílém domě pochopila neúčinnost syrské fronty v bitvě proti Íránu a nechtěla se do toho zaplést. Při plnění příkazů těch, kteří naopak měli zájem na dalším zatažení USA, Přilby zinscenovávaly stále více podvodných historek a pokoušely se zatáhnout Trumpa do války, což byla jediná šance, jak mohl proti-assadovský odboj zvítězit. Nebylo pak překvapením, že Spojené státy nejdříve zastavily financování této organizace, a pak, když pokrokově smýšlející veřejnost začala být pobouřena porušováním práv hrdinů boje proti krvavému diktátorovi, Washington souhlasil, že přesto poskytne několik milionů dolarů, aby „hrdinové“ mohli pokračovat v práci do konce roku. Nicméně Washington nebyl připraven nechat je na holičkách – tito lidé věděli příliš mnoho a nesměli skončit v rukou Bashara al-Assada.

Tak ty chlápky zabijme

Vlastně existovalo ještě pár dalších možností. Například mohli nařídit pár vražd a pak tvrdit, že tyto odstřelovače nasadil ten „krvavý diktátor“, který se evidentně rozhodl pomstít na syrských hrdinech za to, že odhalovali jeho zločiny. To by bylo jak levnější, tak bezpečnější. Ale byly tu dva problémy. Především do toho byly zapojeny stovky lidí. Někdo mohl vystřelit nazdařbůh a přeběhnout k Assadovi. Zadruhé, vytažení tohoto nástroje ze skříňky na nářadí by poškodilo jejich pověst – další potenciální loutky v jiných konfliktech by se prostě příliš bály s nimi v budoucnu spolupracovat. Abych parafrázoval Roosevelta, „možná jsou to zkurvysyni, ale jsou to naši zkurvysyni“.

A to je přesně důvod, proč Západ rozhodl stáhnout Bílé přilby z jihozápadu Sýrie. A musely být staženy co nejrychleji – Syřané převzali kontrolu nad jordánskou hranicí, a „PR maníci“ byli chyceni v pasti na malém proužku podél Golanských výšin. A podle Benjamina Netanyahua musel čelit této situaci, když ho americký prezident Donald Trump a kanadský premiér Justin Trudeau požádali, aby zorganizoval evakuaci Bílých přileb a jejich rodinných příslušníků, neboť „lidé, kteří zachránili životy, byli nyní sami v ohrožení života“. Izraelci je nejdříve převezli do své země, než je pak předali Jordáncům.

Podle oficiálních údajů bylo celkem staženo 422 lidí (Bílých přileb a členů jejich rodin). Nyní jsou drženi v tajném úkrytu v Jordánsku a během tří měsíců budou přesídleni do Británie, Kanady a Německa. Daleko od kamer. A protože údaje o jejich následném pobytu budou přísně utajeny, nikdo nebude schopen zabránit Západu, aby v tichosti ty nejdůležitější a nejnebezpečnější z nich vyvraždil. Zkrátka pro jistotu.

They Knew Too Much vyšel 25. července 2018 na Oriental Review. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/07/7655-vedeli-prilis-mnoho.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČerný Bundeswehr s českými vojáky?   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:45:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezpečnostní situace EU, která se stává stále více eurokoncentrákem pracujících bílých křesťanů, především východ od německých hranic je stále horší. Je to dáno především kvalitou, či spíše nekvalitrou politické reprezentace. Největší rozvrat je vidět tam, kde zapouští kořeny takzvaný multikulturalismus, v praxi protibělošský a protikřesťanský rasismus, dále militantní bezdětný lesbický feminismus a různé úchylky sexuálního charakteru transformované do podoby rádoby pozitivistických ideologií pravdy a lásky.

Přidáme-li k tomu korupci, omezenost, byrokratickou tupost a zbabělost, rozvrat školství a rodiny, nezájem o bílé děti, ne-li přímo jejich utiskování experimenty typu inkluze, téměř povinného výběru z několika desítek pohlaví, a samozřejmě koloniální přístup k zemím na východ od německých hranic, máme definovanou vnitřní politiku EU vedené Německem, která stále více připomíná žalář národů. Rozvrat společnosti vede k rozvratu bezpečnosti. Vzorovým příkladem je německá armáda, Bundeswehr.

Zločinný papírový tygr

Současný Bundeswehr má oficiálně 248 000 vojáků, přičemž je uváděno 60 431 příslušníků pozemních sil, 27 704 letectva, 16 333 námořnictva, 19 000 zdravotní služba, 56 000 základny, 41 098 společných logistických a podpůrných sil (logistici, vojenská policie, vojska ochrany proti zbraním hromadného ničení a teritoriální velitelství), ministerské úřady, jimž podléhají sport, služební kynologie, vojenské hudby, verifikační střediska, a média. Čísla a součty poskytují různé zdroje odlišné. K tomu 27 000 příslušníků záloh. V době studené války měl jen Bundeswehr 485 000 vojáků. Po spojení Německa bylo převzato zanedbatelné množství východoněmeckých vojáků, kteří jsou v současnosti již stejně v důchodu.

Ze strategického a taktického hlediska tvoří Bundeswehr především 1. a 10. tanková divize (včetně německo-francouzské brigády) a divize rychlého nasazení. Němci figurují rovněž v mnohonárodním sboru s velitelstvím v polském Štětíně, dále v Německo-nizozemském sboru a v Eurocorpsu. Hlavní výzbroj tvoří 328 (plánovaný počet) tanků Leopard 2, reálně ve službě zhruba 250, plánovaných 450 bojových vozidel pěchoty Puma sporné taktické hodnoty, jejichž plné zavedení do výzbroje se stále odkládá, 390 bojových vozidel pěchoty Marder, které již měly být vyřazeny a zhruba 185 samohybných kanonových houfnic PzH 2 000, částečně ve skladech, 132 víceúčelových a 87 stíhacích letounů Typhoon a 28 Tornado.

Dědic německých armád, které dokázaly porážet silnější nepřátele, se stal papírovým tygrem v růžových kalhotkách. Bundeswehr v současnosti postrádá dostatečné množství vojáků a techniky, především funkční bojové techniky. Z důvodu nedostatku financí, které pohlcují ideologické projekty odtržené od reality, ekologismus, globální sexuální revoluce, afroislámští migranti, neziskovkáři a další paraziti všeho druhu, nejezdí Bundeswehru polovina tanků, nelétá třetina letadel, vojáci cvičí s košťaty a ze šesti ponorek je bojeschopná. A to Německo doslova koloniálně vyžírá všechny státy EU na východ od svých hranic a pomohlo si i krizí v Řecku.

Bundeswehr se může od devadesátých let pochlubit mimo rozvratu a odpadnutí od civilizovaných hodnot hlavně účastí na válečných zločinech států NATO a EU v Jugoslávii. Jedná se především o pomoc chorvatským separatistům při genocidě Srbů v enklávě Srbská krajina a rovněž pomoc kosovským teroristům z UCK při protisrbských etnických čistkách. V případě Srbské krajiny byly odposlechnuty rozhovory a povely germanofonních důstojníků, kteří veleli chorvatským formacím. Můžeme to označit za pokračování plodné spolupráce Německa z balkánskými muslimy, z nichž nacisté v době druhé světové války vytvořili dvě divize. Muslimští primitivové byli dokonce pasováni na čestné árijce. Bohužel se vyznačovali ubohou bojovou morálkou a dokázali především vraždit, loupit a znásilňovat civilní obyvatelstvo.

Zločinů v Jugoslávii se v devadesátých letech dopustili především příslušníci 10. tankové divize a její 37. mechanizované brigády, do jejíž podřízenosti byla převedena (afilace = přidružení/fúze) ministrem Stropnickým naše 4. brigáda rychlého nasazení (polovina pozemních sil) s velkou podporou současného premiéra Babiše. Od současného ministra obrany Metnara můžeme čekat, pokud možno, ještě něco horšího. Babiš si ho evidentně pěstuje, protože takový charakter, který by za něj podepsal Marákeš se hledá těžko. Nemůžeme se proto divit, že z Metnarovy dříve evidentně plagiátorské práce na ostravské univerzitě je najednou práce bez nedostatků.

Bez vojáků není vítězství

Hlavním problémem jsou však vojáci. I když se horečně nakoupí další výzbroj, nebude ji mít kdo obsluhovat. Nové zbraňové systémy navíc omezují použitelnost nepočetných záloh. Není to tak dlouho, co byla v Německu zcela zrušena prezenční služba, i když postihovala pouze část mladé generace. Nábor dobrovolníků do profesionální armády nepokrývá ani minimální potřeby, přičemž i z potenciálních žoldáků je velká část vyřazena pro fyzickou, či duševní neschopnost, případně pro vlastenecké názory neslučitelné se současnou ideologií multikulturalismu. Výsledkem je stále horší úroveň a nižší použitelnost vojáků z hlediska bojového nasazení. Počty neodpovídají kvalitě. Šaškárny v podobě přehlídek, prezentací pro veřejnost a média a cvičení jen obtížně zakrývají stále ubožejší realitu, což je ostatně problém většiny armád EU. Dlouhodobá protivlastenecká propaganda v Německu rovněž nezvyšuje zájem o službu v armádě. Ostatně kdo by měl zájem sloužit v armádě nasáklé stupidními ideologiemi a feminismem za stále zkrachovalejší a protinárodnější režim euromarxistů, ať již bývalých komunistů, sociálních demokratů, nebo takzvaných křesťanů podlézajících islámu.

Německé vedení neví jak řešit problém. Proto se objevila v médiích informace mluvčího Bundeswehru, že se uvažuje o možnosti přijímat do armády cizince, kteří mají příslib získání německého občanství. Tento názor potvrdil rovněž reprezentant německé sociální demokracie Brunner, bezpečnostní reprezentant německých euromarxistů. Naopak vlastenecká AfD prosazuje návrat k povinné prezenční službě. Jenže z toho mají euromarxisté panickou hrůzu. Horšící se hospodářské výsledky Německa, které potvrzuje nedávno snížený rating Deutsche Bank, povedou k rostoucímu odporu proti současné politické reprezentaci. Dát zbraně domácím brancům by mohlo být nebezpečné, protože by se mohli postavit za zájmy vlasti proti ničitelům národa a slouhům cizáků. Robotická válka skloňovaná v médiích je reálně v nedohlednu a elity požadují preventivní útok proti Rusku. Volá po něm rovněž německá ministryně obrany von der Leyen, která tím dokazuje svoji profesní úroveň i odpovědnost vůči národu. Stejně jako český generál Pavel a nejen on. Proto se shánějí žoldáci ochotní položit život za multikulturalisty a oligarchy v preventivní válce proti Rusku. S jinou se nepočítá a afroislámská invaze je v Německu vítaná.

Multikulturní armády v praxi

Euromarxisté pobláznění Kalergiho protievropskou a protibělošskou rasistickou ideologií přehlížejí historické zkušenosti, ať již z hlouposti, nebo záměrně pod vlivem korupce, či vydírání. Ty ukazují, že multikulturní armády za moc nestojí a multirasové jsou doslova nebezpečné. V praxi to potvrdila už německá policie, která přijala do svých služeb různé muslimy a jiné africké migranty, především Turky. Výsledkem byly uniformované zločinecké gangy. Němci využívali ve druhé polovině devatenáctého století a počátkem dvacátého ve svých nepočetných koloniích domorodé vojáky, stejně jako Britové, Francouzi, Holanďané, Italové, Belgičané, Španělé a Portugalci. V bitvě u Tangy se dokonce útvaru složené z malého množství vojáků doplněných záložníky a domorodými vojáky odrazit britskou vyloďovací operaci realizovanou rovněž z větší části domorodci, a to z Indie. K německému vítězství ovšem napomohl víc, než domorodí askariové bažinatý pobřežní terén plný pijavic, hadů a především hnízd divokých včel. Domorodci proti domorodcům, dnes se to stává evropskou realitou.

Jinak se koloniální armády obvykle vyznačovaly opakovanými vzpourami a vražděním bílých důstojníků. Podle vzpomínek účastníků byli domorodí vojáci mnohdy nepředvídatelní a násilničtí, zvláště afričtí a islámští. Někteří byli brutálně odvážní, jiní prchali před moderními zbraněmi a bylo obtížné je využívat k organizovanému vedení boje. Nejvíc se takové rozdíly mezi vyspělou a africkou civilizací ukázaly na bojišti ve válkách mezi Izraelem a arabskými a muslimskými zeměmi.

V období po druhé světové válce přišly koloniální metropole o svoje kolonie a mnohdy se do vedení národního hnutí odporu dostali právě domorodí vojáci. Později můžeme za koloniální armády označit jihokorejskou, jihovietnamskou bojující za americké zájmy, afghánskou bojující z žoldu SSSR a v posledním období opět iráckou, afghánskou bojující za zájmy USA. Výsledky jsem viděl i osobně v Iráku, kde naši instruktoři konstatovali, že ve dne cvičí policisty, kteří jsou v noci teroristi. Tak či onak, konflikt se nakonec vždy dostane do rasové, nebo etnické podoby.

Představy, že běloši jsou rasisti a černoši nikoli je jednou z hlavních lží a nesmyslů multikulturní propagandy. Přes 80 % znásilnění v západní Evropě šlo v letech 1944 a 1945 na vrub černošských vojáků. Generál De Gaulle podal oficiální stížnost generálu Eisenhowerovi a americký prokurátor přijímal týdně kolem 500 hlášených znásilnění, přičemž to bylo 15 až 20 % skutečného počtu znásilnění evropských žen americkými vojáky ve Francii, Belgii, Nizozemsku a Německu. Je vcelku známé, že snad největší rasisti jsou Japonci, kteří jsou po likvidaci bílé skupiny Ainu na severu v podstatě jednonárodním a jednoetnickým monolitem, obecně vysoce úspěšným.

Do určité míry jsou rasisti všichni bez ohledu na to, co vykládají jako politická školení lehkověrným hlupákům. Stačí si připomenout Kocábův zájem o život v Chánově, nebo názory různých neziskovkářů na možnost, že by si měli afroislámské migranty ubytovat doma a za svoje. Konec konců, ani pan Kalousek si do bytu nenastěhoval žádné migranty, přestože by je hravě uživil a prosazuje jejich invazi k nám, samozřejmě jako všichni multikulturalisté za peníze těch druhých.

Ostatně úspěchy multikulturalismu jsme viděli i v Evropě v Jugoslávii, Rusku, na Ukrajině, v Baskicku, jižních Tyrolích a nakonec i doma, když se na přelomu let 1992/1993 rozdělilo Československo. I v USA to doslova vře. Stačí připomenout knihu Všechny jejich lži. Školní ukázkou nemožnosti a neúspěchu multikulturalismu bylo Rakousko, odkud při první příležitosti prchli v roce 1918 Poláci, Češi, Slováci, Jihoslované (Srbové, Chorvati, Slovinci, Bosňáci), Zakarpatoukrajinci a nakonec i Maďaři, mnohdy po létech bojů za samostatnost. Aktuálně to vidíme názorně v Jihoafrické republice. Reprezentanti bílé menšiny, která je v multikulturním ráji brutálně utlačována byli nedávno sondovat v Rusku možnost přestěhování. Kupodivu nikoli do úžasné EU pravdy a lásky, která bělochy a křesťany v Africe v klidu odepsala a o černém rasismu systematicky mlčí, pokud jej přímo nepodporuje, přičemž stejně nepřátelsky se chová i k Izraeli, který je obklíčen islámskou agresivitou a primitivismem. Kolem 75 % jihoafrických černochů přiznalo, že někoho znásilnili a v jiných zemích Afriky to není o mnoho lepší, přičemž se tam stále šíří kanibalismus a AIDS. Samé možnosti špičkového obohacení pro Evropany.

Podle německých sociálních demokratů, kteří doslova řídí současnou ČSSD Hamáčka a dalších multikulturních reprezentantů a poskoků pražské havlérky a sudeťáků se hledají odborníci pro Bundeswehr. Mezi ilegálními afroislámskými migranty je, jak známo, plno pologramotných syrských doktorů a inženýrů ze Somálska, bývalého islámského státu i odjinud. Nicméně krást, vraždit, znásilňovat, loupit a kšeftovat s drogami umí mnozí z nich výborně, což ukázali právě v Sýrii. Co asi budou dělat, až je přijmou do Bundeswehru? Až dostanou zbraně, budou poslouchat především povely z mešity. Proč by poslouchali jakési trapné německé muženy v uniformách, které se stydí za to, že jsou chlapi a Němci a sami nevědí, které pohlaví mají z těch více, než třiceti. Ostatně daleko zajímavější je loupit a znásilňovat v bohatém Německu, než bojovat proti motivovaným Rusům bránícím svoji zemi. Leckterý z islámských teroristů, dnes uprchlíků, působících v Kosovu, Bosně, Německu, Francii, nebo Švédsku si možná vzpomene, že válka v Afghánistánu, či Sýrii byla krvavá i pro bojovníky proroka.

Evropu možná čeká velké multikulturní safari. Otázkou je, zda to bude bělošské, nebo černošské safari a zda se omezí jen na západní Evropu. Lze se obávat, že komplot Babiš-Hamáček-Filip-Zeman nám chystá něco takového. Co udělali Babiš a parta jeho protinárodního komplotu pražské havlérky za posledních pět let na obranu vlasti před afroislámskou invazí? Žvaní o tom, že nebudou přijímat ilegální migranty a už se v souladu s deklarací z Marákeše a Kompaktem OSN připravují je přijímat masově legálně. Ostraha hranic je dodnes nulová. Stačí se podívat do Prahy a Brna a pomalu je to tam jako v Marákeši. Co proti ilegálnímu přistěhovalectví a ubytovávání Afričanů v ČR udělali ministři na ANO Babiš a Metnar a za ČSSD Chovanec a Hamáček?

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHlas T. Kluse, hlas Boží!   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:41:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V poslední době nám nějak často „osvícený“ Tomáš Klus naznačuje, pokud nás přímo nepoučuje, jak bychom měli žít, co bychom měli a naopak neměli dělat, čemu naslouchat, čemu věřit , jak to hodnotit a jaké závěry si z toho činit. Domnívám se, že to už nejsou jen vyslovené standardní názory, ale spíše psychoanalytické (případně psychopatické) poučky, rady a doporučení. Pana Kluse neznám, jen vím, že je údajně oblíbený zpěvák, nicméně svým častým zviditelňováním a vyzývavým vystupováním na veřejnosti je svým způsobem extrovert, či lépe společensko-politický rozumbrada.

Pokud zmiňuji, že jeho veřejné projevy a stanoviska k událostem ve společnosti již nemají charakter názoru pak proto, že sice uznávám názory a postoje mladých lidí, ale jen tehdy, pokud jejich názory jsou relevantní a také mají reálnou a vypovídající hodnotu. To o projevech pana Kluse říct nelze. Není to však jen jeho „slabůstka“ coby životem dosud nezkušeného mladého člověka, k tomu mu chybí ještě hezkých pár let, ale tento způsob veřejné aktivity je de facto projev či způsob, kterým se údajně kriticky, ale zcela jistě demokraticky, vyjadřuje k současnému stavu a životu společnosti, jako to činí aktivní představitelé pražské kavárny (a jejich soudruzi z mimo pražských kavárniček). Je to svým způsobem poněkud vtíravá (pro někoho však velmi sympatická) očividná snaha pana Kluse vézt se na vlně popularity, být IN, jinak také řečeno, natahovat si své „umělecké“ triko popularity. Pan Klus se s radostí zapojil do kulturně-umělecko-politicko-společenského odboje, posilujíc tak své vrstevníky a sobě rovné oponentní rebely z řad mladých (Dyk, Mádl, Isová aj.), ale také rebelujících představitelů kulturní sešlosti (Menzel, Bartoška, Nový, Navrátil, Hrušínský, Hrzánová, Štěpánová a celá řada dalších). Poznamenávám, že toto je jen objektivní konstatování, nikoli snaha tyto lidi ostrakizovat, jsme přece „demokraté“, že?

Pan Klus se ve svém posledním veřejném projevu dostatečně prokázal, jak moc či ještě lépe vůbec nerozumí politice ( https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kupuje-si-andrej-babis-umelce-velky-sef-nehraje-podle-pravidel-vysvetluje-klus-svoji-kritiku-umelcu-a-premiera-52669?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp). Jeho pichlavé poznámky k panu premiérovi Babišovi působí poněkud zmateně, s nádechem literární formy a filozofického mudrování ale s výsledkem, rovnající se vymlácené prázdné slámě. Nevím, zda jeho slova : „Hodně mě překvapuje, že člověk vyjádří svůj názor a vzbudí to, že lidé jsou naštvaní a znechucení, jako kdybych na to ze své pozice neměl právo. Nebo reagují, že jsem hrdina. Důležité je pojmenovat ten strach, který nám tady vládne,“ a dále : „Jsme tady na diskuze, za atmoškou. Jsme tady pro cukrovou vatu. To je fuk. Jste tam. Legitimizujete způsob Šéfovy hry. Říkáte, ano, v tomhle případě ano. Ale ve vlaku do Prahy už je to zase Zloduch. Být trochu pro a trochu proti naší společnosti už párkrát zlomilo vaz, není čas se poučit a zpevnit své postoje,” lze považovat za slova

projevu a jednání psychicky zdravého člověka a ne labilního schyzofrenika? Jeho způsob vyjadřování je hodně zmatený, jako by toho chtěl hodně říct a nenachází pro to vhodná slova, jako by pan Klus trpěl některým z druhů schizofrenie, jak o tom hovoří toto pojednání:

Většina lidí se domnívá, že schizofrenik je někdo, kdo se jednoho krásného rána probudí a uslyší ve své hlavě hlasy, které mu sdělují, že za ním jdou andělé. Jenže tak tomu není. Ve skutečnosti plíživě začíná schizofrenie a sluchové halucinace jsou jen jedním z mnoha možných příznaků. Obvykle se nejprve objevují takzvané nespecifické příznaky, kdy je nemocný depresivně naladěný, nedokáže prožívat emoce stejně jako předtím. Nemoc propuká obvykle v období od dospívání do třiceti let a postihuje ve stejné míře jak muže, tak i ženy. Stejně tak, oproti běžně rozšířenému názoru, není pouze jedna schizofrenie, existuje mnoho různých typů této duševní choroby.

Aby toho nebylo málo, důvěrně informuje své fanoušky také o tom, že zásadně odmítá peníze za aktivity a koncerty od firem a hnutí Andreje Babiše. K jeho politice je prý totiž dlouhodobě kritický. Umělci podleKlusovs názoru prý nemohou na jedné straně kritizovat premiéra a zároveň vystupovat na akcích, které pan Babiš a jeho firmy podporují. Slova jsou to hloupá a možno říct i naivní jako ta předešlá (viz výše), neboť sám sobě, ale i vůči kolegům a druhým „umělcům“ (mezi které se také počítá) si významně odporuje. On, tak i umělci, příslušníci pražské kavárny a různí pravdoláskaři si totiž sotva připouštějí skutečnost, že jakkoli se „svobodně a demokraticky“ staví a protestují proti jistým politickým tendencím a skutečnostem, si ale také bohužel neuvědomují, z čeho jsou vlastně oni (nadprůměrně) placeni a tedy i živi. Jestliže pan Tomáš Klus odmítá vystupovat na akci, která je podporována Babišovými penězi, stejně jako vyzývá další umělce, že by neměli vystupovat na akcích, které pan Babiš a jeho firmy podporují (přesněji řečeno sponzorují), vystavují se reálnému nebezpečí, že může (mohou) dopadnout stejně, jako slavný principál pan Hrušínský. Nesouhlasit nebo protestovat proti Babišovi a jiným podobným sponzorům mohou, ale když jim přestanou téci peníze od sponzorů, nebo nebudou mít posluchače a diváky, pan Klus a ostatní „umělci“ budou hrát a zpívat dětem ve školce, nebo také třeba jen bezdomovcům. Samozřejmě že ani panu Klusovi ani dalším, nebude v jejich aktivitách bráněno. Jsme přece demokratický, kulturně vyspělý a právní stát, nebo ještě lépe, nežijeme již v komunistické totalitě, ale bohužel, v totalitě jiné, polistopadové. Nebo se mýlím?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZ těchto manipulativních PR blábolů se mi vaří krev. Tohle je tak neuvěřitelná míra lži a manipulace ze strany médií, že by měla být prohlášena za fake news a bruselskou propagandu...   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:28:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z těchto manipulativních PR blábolů se mi vaří krev. Ještě před deseti lety nesměli Češi, Poláci, Maďaři a Slováci pracovat v Německu, aby příliš nezvýšili nezaměstnanost, nyní je nutné hledat lidí až v Africe, když ukrajinské ženy by možnost pracovat v Německu využily rády, nemluvě o regionech na Slovensku, v Polsku, ci Maďarsku, kde je stále ještě nezaměstnanost. Nemluvě o mladých Španělech, či dokonce Portugalcích.

Tohle je tak neuvěřitelná míra lži a manipulace ze strany médií, že by měla být prohlášena za fake news a bruselskou propagandu.

https://zpravy.idnes.cz/nemecko-seniori-pecovatele-nedostatek-migranti-tunisko-pkf-/zahranicni.aspx?c=A180720_140519_zahranicni_aha

Autor: Zbyněk Passer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Antarktidě objevili příznaky blížící se katastrofy   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:17:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí vědci z Kalifornské univerzity v Irvine objevili značnou ztrátu hmotnosti velkých ledovců Východní Antarktidy, včetně ledovce Tottena a ledovce Moskevské univerzity. Voda v nich teoreticky stačí na zvýšení mořské hladiny o 5 metrů. Uvádí se to v zprávě pro tisk na portálu Phys.org.

Vědci odhadli změny v ledové vrstvě, zanalyzovali údaje získané pomocí družic NASA v rámci mise GRACE (Gravity Recovery And Climate Experiment). Dali je dohromady s výsledky klimatických modelů, které zahrnují poměr rychlosti hromadění ledů k jeho tání, a také s monitoringem Operation IceBridge.

Podle odhadu glaciologů přišly oba ledovce v období duben 2002 až září 2016 asi o 18,5 miliardy tun zamrzlé vody. Rovná se to zvýšení mořské hladiny o 0,7 mm. I když východní část Antarktidy byla považována za tu, která méně podléhá globální změně klimatu než jiné ledovce, přispívá obsah tepla v oceánech k urychlenému tání ledů.

Zdroj: Phys.org, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Můžu být taky hloupý“. Média zjistila, jak Juncker hrozil Trumpovi   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:14:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Média se dozvěděla zajímavé detaily z vyjednávání amerického prezidenta Donalda Trumpa a předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera. Zároveň varují, že obchodní válka nemusí být u konce.

Hned jak Juncker vešel do Oválné pracovny, bylo jasné, že Trump byl naladěn na vyjednávání, píše list Wall Street Journal s odkazem na zdroj, který se schůzky účastnil.

Juncker toho využil a hned Trumpovi řekl, že by se měli vyvarovat dalších cel, které pouze zbytečně a hloupě poškozují obě strany.

„Pokud chcete být hloupý, tak můžu být taky hloupý," řekl Juncker Trumpovi a položil před něj asi tucet barevných kartiček s čísly a grafy.

Každá kartička měla nejvýše tří čísla nebo grafy, které se týkaly určitého tématu: auta, standardy lékařského vybavení apod. „Věděli jsme, že to není akademický seminář," řekl člen evropské delegace, „muselo to být velmi jednoduché".

Prozatím však není jasné, zda se EU a USA doopravdy mohou na něčem dohodnout. Jak varuje FT, může se jednat pouze o příměří v obchodní válce. Není jasné, zda se Trump spokojí s vyhlášením vítězství, nebo se k problematickým otázkám vrátí.

Není například jasné, co přesně znamená, že EU bude importovat více sóji nebo zkapalněného plynu. Jedná se pouze o deklaraci, žádná dohoda není. Die Welt se dále pozastavuje nad tím, proč řeč nešla o automobilovém průmyslu, na kterém Trumpovi tolik záleží. Před schůzkou Washington Post citoval své zdroje, podle kterých Trump uvažuje o zavedení 25 % cel na import veškerých vozidel. Není jasné, zda se této myšlenky zřekl.

Z tohoto důvodů je ještě příliš brzy na to, abychom označili schůzku Junckera a Trumpa za úspěšnou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jhpB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí představitelé Španělska a Francie jednali o obchodních sporech mezi EU a USA   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:08:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Španělský premiér Pedro Sánchez se včera v Madridu setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Podle místních médií obě strany jednaly primárně o obchodní válce, kterou zahájily Spojené státy proti EU. Španělská státní televize uvedla, že ačkoliv EU a Spojené státy souhlasily s uvolněním obchodních sporů, Macronův pohled je na možnost dosažení dohody skeptický.

Sánchez také kritizoval obchodní politiku Spojených států a zdůraznil, že Španělsko klade velký důraz na vývoz zemědělských produktů. Dále sdělil, že bude bránit společnou zemědělskou politiku EU. Oba státníci odmítli uspokojení s požádavkem Spojených států prostřednictvím snížení rozvojového cíle EU.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní měnový fond: Čínská ekonomika je ještě více silná, klíčové reformy dosáhly pokroků   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:06:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond dne 26. července prohlásil, že čínská ekonomika je ještě více silná, reformy v klíčových oblastech včetně finančního dozoru, ekonomického otevírání se světu dosáhly velkých pokroků, podle předpovědi letošní čínský ekonomický růst bude činit 6,6 procent.

Mezinárodní měnový fond se domnívá, že Čína má stále rychlý ekonomický růst, to poskytuje základ pro reformy a další záležitosti. Mezinárodní měnový fond souhlasí s tím, že Čína pokračuje v reformách finančního dozoru a kontrole investic místních vlád mimo rozpočet. Tato opatření pomůžou realizovat trvalý rozvoj. Kromě toho Čína by měla rozhodněji uskutečnit strukturní reformy, aby podporovala spotřebu, snížila znečištění životního prostředí, zrychlovala bilanční rozvoj ekonomiky.

Mezinárodní měnový fond vítá čínské sliby o volném obchodu a multilateralismu. Před několika dny Čína oznámila sérii opatření k otevírání své ekonomiky, Mezinárodní měnový fond se domnívá, že čínská ekonomická politika jde správným směrem, také vyzval Čínu, aby zrychlila reformy v této oblasti. Navrhl, že Čína by měla vyřešit obchodní spory prostřednictvím metod, které podporují mezinárodní obchodní systém i světovou ekonomiku.

Mezinárodní měnový fond se také domnívá, že měnový kurs čínského Renminbi v roce 2017 byl stabilní, také přivítá, když Čína zvýší flexibilitu Renminbi.

K iniciativě Pásma a Stezky se Mezinárodní měnový fond domnívá, že je třeba založit hlavní rámec, zlepšit koordinaci a dozor a včasně sledovat situaci dluhů svých partnerů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZastavení obchodní války mezi USA a EU je pouze taktikou pozastavení   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:05:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump a předseda Evropské komise Juncker se 25. července dohodli na tom, že budou usilovat o nulová cla a nulové subvence na průmyslové zboží, vyjma automobilů.

Nicméně dostojí vláda Trumpa tentokrát svému slibu?

Za prvé, obsah dohody je jen směrovým a rámcovým prohlášením a neexistuje časový rozvrh, podrobnosti a mechanismus realizace provedení dohody. Zejména v oblasti automobilových sazeb nestanoví konkrétní závazek v dohodě.

Za druhé, během období Obamovy vlády navrhly obě strany zrušení celní sazby na více než 97% dovážených zboží, nicméně kvůli mnoha rozdílům nedosáhly výsledků.

Za třetí, EU je koalicí 28 členských států. Členské země mají určité rozdíly v postojích vůči obchodním problémům v USA. Pokud některý z lídrů EU bude mít námitku, celý proces vyjednávání může být zastaven.

Je zřejmé, že Spojené státy pouze podnikají taktiku pozastavení, není zřejmě reálné, že se vzdají obchodní války vůči EU, a chtějí získat vyšší požadovanou cenu. Kromě toho není vyloučena možnost, že Trump kdykoliv změní svůj názor.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Spiknutí CIA, FBI a ministerstva spravedlnosti (DOJ), cílicí ke svržení prezidenta USA   
Pridal tk Sobota 28 červenec 2018 - 05:02:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V červenci 21. jsem na svůj web umístil zprávu o tom, že aféra Russiagate byla a dosud je krycí operací, jejímž cílem bylo zatemnit zneužití protišpionážních kapacit k provádění špionáže proti Trumpově prezidentské kampani a později i k sabotování jeho prezidentství (tento článek jsme pod titulkem: Bomba – Lisa Pageová odkrývá spiknutí proti Trumpovi, zveřejnili i my - pozn. překl.)

Existuje dostatek důkazů, že ředitel CIA John Brennan, ředitel FBI James Comey, Robert Mueller, James Clapper, Andrew McCabe, Peter Strzok, náměstek generálního prokurátora Rod Rosenstein a Demokratický národní komitét jsou účastníky nejvyšší zrady amerického lidu a prezidenta Spojených států a jsou aktivně zapojeni do spiknutí, vedeného s cílem prezidenta z jeho úřadu svrhnout. Nicméně všichni tito zpravodajští činitelé si až dosud uchovávají své zpravodajské výsady a nebyli za svou nejvyšší zradu ani obviněni, ani zatčeni a ani postaveni před soud. A Rosenstein a Mueller nebyli ze svých současných pozic, ve kterých dál působí ve prospěch spiknutí, dosud propuštěni.
Je důkazem nedotknutelné moci vojenskobezpečnostního komplexu, když se jeho operativci ocitnou zcela mimo dosah práva a povinnosti zodpovídat se za své činy. Když mohou páchat zradu nejvyšší a nenesou za to pro sebe nejmenší důsledek. A americká prostitující se média pak tyto zrádce zuby i nehty brání, protože Ronalda Trumpa a Američany, kteří jej volili, nenávidí víc, než mají v úctě americkou ústavu a vládu práva. Což z nich činí komplice nejvyšší zrady a proto i subjekt trestního stíhání.

Někdejší činovník CIA Ray McGovern a senátor Rand Paul tomu, co se děje, dobře rozumí a jsou též ochotni proti tomu vystoupit. Rand Paul např. navrhuje, aby těmto zrádcům byly jejich bezpečnostní výsady odejmuty, protože je ve svých skvěle placených rolích informátorů presstitutek skvěle zpeněžují a mohou ve své chamtivosti prozrazovat médiím i informace vedené pod hlavičkou „nejtajnější“.

Neexistuje žádný důkaz o tom, že je Trump ruským agentem, ale existuje přehršel důkazů o tom, že CIA, FBI, americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ), a pracovníci Národní bezpečnosti jsou účastni na zradě proti Spojeným státům.
Nicméně stále jen slyšíme onu bajku o tom, že Trump je ruským agentem, ale neslyšíme nic o spiknutí CIA, FBI a DOJ proti prezidentu USA.
Což začíná otevírat oči i tak naivním lidem, jakými jsou Američané.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2465 sec,0.0604 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,086kB