Sobota 04 srpen 2018
Vyjádření k incidentu v Teplicích: Media šíři muslimské lži a pomluvy! Agresivita muslimů pokračuje   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 05:07:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zveřejňujeme vyjádření Ivy Procházkovou k obviněním vzneseným muslimskou aktivistkou Eman Ghaleb z Teplic: Takže milý cenzore na FB- ač nelogicky jsem odstranila všechna slova odvozena od slova "muslim" či "islám" , až na citaci dotyčné slečny- ta je zřejmě používat smí.. Ostatní jsou prokazatelná fakta, ta, která se týkají incidentu v parku jsou naprosto identická s mou výpovědí na policii- jistě si nemyslíte, že jsem křivě vypovídala. Takže pokus o snad již dostatečně korektní verzi pravdivého příspěvku:

Už vím co je takíja. Muslimská studentka Eman Ghaleb lže a média naslouchají a předhánějí se, kdo její lži a doměnky zveřejní první.

1. Tahle slečna se v době incidentu v parku ani okolí vůbec nepohybovala, nemá ani ponětí o tom, co se stalo a jak. Je tedy zřejmé, že všechny její zaručené zprávy k incidentu jsou z říše fantazie, maximálně ze zdroje „jedna paní povídala“.

2. Podle této slečny se incident týká skupiny kolem mé osoby- naprostá lež, na akci jsem byla pozvána- po roce už podruhé a neznám přesně ani jména ostatních zúčastněných- naopak jsem dorazila kromě jiného také proto, abych se přesvědčila, že vše proběhne v klidu jako dosud vždy- s provokací ze strany „oné postižené“, ale nikdo nepočítal.

3. Větou pronesenou polohlasem, která zněla „Ty vole muslimka“ se ta dotyčná cítila natolik ohrožena, že považovala za nutné ztropit scénu a namísto obvyklé reakce ohroženého člověka- volat policii- volala dva své „známé“, kteří se rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou. Jak moc byla v tu chvíli ohrožena posuďte sami, a pokud dopustíme, aby nás namísto policie umravňovali samozvaní ochránci „těchto žen“, jsme v pěkné kaši.

4. Žádnou akci pojídání čuníka jsem nikdy neorganizovala, jak opět lže dotyčná slečna.

5. Jak tvrdí „mladá Eman“ – cituji z médií… jeden ze skupiny namířil na rodinku pistoli- tak to je opět nehorázná lež- do jaké míry pistoli vytáhnul vůbec z kapsy, poté co při východu z hospody zaznamenal namísto očekávané policie dva rozzuřené Araby, se můžeme jen dohadovat- kromě jich tří u toho totiž nikdo z nás nebyl- a především tam nebyla ani dotyčná slečna, a ani ta „ohrožená“ matka s nebohými dětmi- v tu chvíli jak my, tak ona jsme byli stále v blízkosti laviček u sochy koně- změřila jsem na mapách, že je to místo vzdálené od restaurace 123 metrů- a v cestě jsou samozřejmě stromy, záhony, pomník, lidé- mohla by mi ta slečna osvětlit, jak na tuhle vzdálenost na někoho mohl zamířit plynovou pistolí- a to dokonce jak tvrdí přímo do obličeje? Absurdní lež.

6. Děti jsou traumatizované, bojí se, nemohou v noci spát- pokud to není jen další lež, pak zřejmě jen z chování „mužů“, kteří křičeli na mé děti, nic jiného na místě, kde s matkou byly nemohly vidět.

7. Pokud z videa zní „on na ní vytasil devítku“- jak tvrdí některá média-pak jistě chápete, že ani patnáctiletý chlapec, který to měl údajně pronést (mimochodem krátkozraký bez brýlí) těžko mohl něco takového vidět…navíc na ní? Koho, když „ona“ stála dva metry od nás (vcelku neohroženě)?

8. Po celou dobu „útoku“, který kromě oněch dvou pánů nikdo jiný nezaznamenal, byl v parku naprostý klid- vysvětlí mi někdo, proč při pohledu na údajnou pistoli namířenou do obličeje dětí nikdo nijak nereagoval, nepropadal panice, neporážel židle na zahrádce přilehlé restaurace, nekřičel, neprchal? No, patrně proto, že nic takového nestalo, tedy maximálně v hlavě slečny Ghaleb.

9. Prohlášení policie v té původní nezkreslené formě si prosím přečtěte, je natolik relativizující, že už je těžké porozumět, co tím vlastně chtěl mluvčí říci- doporučuji porovnat s mediálně uváděným „podle policie“.

10. Ještě k dalším prohlášením slečny Ghaleb, - přesná citace: „lidé se muslimů nebojí“, jen odmítají zvrácenou morálku a nadřazenost- a to dokonce i potom, co jich nespočet denně potkávají ve školách, prostředcích MHD, obchodních centrech, v parcích, zkrátka úplně všude, kam se jen podíváte.

Původní článek zde: http://infokuryr.cz/news.php?extend.22233.2


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBylo označeno místo začátku 3. světové války   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 05:01:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Viceprezident Ruské akademie raketových a dělostřeleckých věd, kapitán první třídy Konstantin Sivkov vyjmenoval hlavní místa, kde může potenciálně začít 3. světová válka. Článek experta zveřejnil Vojenno-promyšlennyj kurýr.

Podle specialisty vojenské konflikty rostou přes zhoršení regionálních sporů, které jsou podporovány západními státy. „Detonátorem může být vznik kurdského státu s odtržením části území Iráku a Sýrie," předpokládá expert. Sivkov také nevylučuje, že vnitřní problémy velkých států, například Turecka, mohou vyprovokovat občanskou válku.

Expert připouští, že existuje pravděpodobnost agrese USA, Izraele, zemí NATO a jejich spojenců z řady zemí z Perského zálivu proti Íránu. „Bude to dostatečně rozsáhlá lokální válka," uvádí specialista. Podmínkou vzniku takové války expert považuje obnovu raketového jaderného programu Íránu, nebo začátek jeho vojenského konfliktu s jednou z předních zemí Perského zálivu, nejpravděpodobněji se Saúdskou Arábií.

„Bude pokračovat válka v Jemenu. Tento i další konflikty v Africe na svém geopolitickém základě budou mít dvě strany, které budou chtít získat vliv v regionu — Saúdskou Arábii a USA z jedné strany a Čínu s Íránem z druhé strany," předpokládá expert.

Zvláště Sivkov zmiňuje válku v Afghánistánu, do které ještě lze zatáhnout Čínu, přerozdělení sfér vlivu v Arktidě a snahy části latinskoamerických států o opuštění opečovávaní USA.

Podle experta budou na východě hlavními zdroji vojenského napětí neshody na Korejském poloostrově, mezi Japonskem a Čínou o sporné ostrovy, mezi Japonskem a Ruskem kvůli Kurilským ostrovům a také tchajwanská otázka.

Zdroj: Vojenno-promyšlennyj kurýr, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuž, který rozhodoval o životě a smrti, otevřeně o našich soudech: Justice není neomylná   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:58:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

Zaslouží si Kramný smrt? A americký vrah Dahlgren, který vyvraždil rodinu své příbuzné? Když Českem otřese případ bestiální vraždy, vždy se část společnosti vzbouří a začne požadovat znovuzavedení trestu smrti. Na internetu se pravidelně objevují petice s požadavkem dát nejhorším mizerům provaz a zhoupnout je.

Trest smrti byl na českém území zrušen v květnu 1990. Poslední popravený Čech byl recidivista a pětinásobný vrah Vladimír Lulek, který byl pověšen na Pankráci v únoru 1989.

Za posledních třicet let se v naší zemi objevilo nemálo mnohonásobných vrahů. Zasloužili by si absolutně nejvyšší trest? Sputnik hovořil o trestu smrti s Petrem Šikýřem, bývalým odstřelovačem jednotky elitní policejní jednotky URNA.

Často se objevují různé iniciativy požadující znovuzavedení trestu smrti. Po internetu koluje na toto téma mnoho petic. Co si o tom myslíte?

Ano, vím o tom. Pro zavedení trestu smrti je pořád více než 50 % občanů naší země. Tendence od roku 1990 je pořád klesající. Tehdy se to blížilo k 80 %.

Určitě by takové petice měly vést k zamyšlení zákonodárců v otázce výše a druhu trestu. Takže petice má svůj význam a smysl, ale neměl by o ní rozhodovat „dav", i když v něm mohou být i odborníci. Justice není neomylná. Vinou absence trestu smrti není počet stoupacích obětí.

Je mnoho knih, kde je prokázáno, že zavíráním očí před něčím se dotyčný/á stal masovým vrahem. Budeme tedy soudit trestem smrti společnost, ve které ta osoba vyrůstala? Jedná se zejména o případy týrání v dětství, kdy se v dospělosti z té týrané stal masový vrah. Jeho osobnost byla narušena právě tím, že jeho okolí nekonalo, ač ve většině případů vědělo. V žádném případě neospravedlňuji žádného vraha. Chci jen poukázat na ty různorodé možnosti.

Je správné, aby lidé požadovali zavedení trestu smrti prostřednictvím petice? Je to neuvěřitelná zodpovědnost.

Pokud by měl být zaveden trest smrti, tak snad v případech prokazatelných na „tisíc" procent, kdy je naprosto zřejmé, že čin spáchal konkrétní pachatel či pachatelé a to za terorismus a vraždy dětí.

Někdo argumentuje, že by odpadly náklady na věznici a hrozba recidivy, já si myslím, že doživotní trest bez možnosti propuštění je pro pachatele daleko větší trest. S tím souvisí další a další věci. Jeho náklady a podobně. Tedy, pokud je takový trend neudělovat trest smrti, tak tyto osoby by si měly na sebe vydělat.

Nehledě na to, že v „demokratických" USA jsou prokazatelné případy, kdy se po více jak 20 letech zjistilo, že pachatel odsouzen na doživotí či dokonce smrt je nevinný. Takže i jedna jediná neoprávněná poprava je v 21. století nepřijatelná.

Sám, jako odstřelovač, jste nadsazeně řečeno mohl rozhodovat o živote a smrti gaunera. Jak jste to vnímal?

Mockrát jsem o tomto přemýšlel. Pachatel, kterého jsem měl na mušce a díval jsem se mu do očí, by při dnešní technice a výbavě odstřelovače byl mrtvý a střelen mezi oči. Ano, ten člověk měl rukojmí, před tím těžce zranil dalšího člověka a byl recidivista. Nikoho v té chvíli nezabil i když ohrožoval dva lidi na životě a střílel i po nás. Asi se to mělo tak stát, že dotyčný v době výstřelu udělal pohyb i přesto, že jsem mířil ve stínu jeho postavy na srdce, tak přežil.

Pokud by se stalo, že jsem jej zastřelil, na rovinu říkám, neměl bych výčitky. Neví nikdo, jak by akce dál pokračovala a zda by on ve stresu rukojmí nepopravil, tak jak vyhrožoval.

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren, který v Brně-Ivanovicích vyvraždil rodinu své příbuzné, soudce prosil o trest smrti. Dostal doživotí a letos v lednu se ve Valdicích pověsil. Znamená to, že doživotní trest je mnohem horší než provaz?

S tím bych souhlasil, že doživotní trest, ale bez možnosti propuštění je pro pachatele daleko horší. Někdo může podotknout: „Ale on zabil, co příbuzní oběti"?! Vím je to těžké a stát se to mně, tak bych asi v návalu emocí byl schopen pachatele, co ublížil někomu z mé rodiny, taky zastřelit.

A jsme u koloběhu. Kdo to potom zastaví?! Budeme se zabíjet navzájem bez potřeby trestu smrti, nebo to necháme na justici, která ač není neomylná, rozhodne v rámci zákonů civilizované společnosti.

Člověk, který je zavřen více jak 7 let, je natolik ovlivněn místem, kde byl, že jeho intelekt jde výrazně dolů. Jsou na to studie, které to potvrzují. Takových lidí je spousty i bez trestu doživotí. Takže za smrt v případech, které jsem psal výše — trest doživotí bez možnosti propuštění s tím, že na náklady by si měl vězeň vydělat převážně sám. Dlouhodobé vězení — nikoliv smrt — vnímají jako trest, kterého se bojí.

Zcela opačnou záležitostí je případ Petra Kramného, který byl odsouzen na 28 let za vraždu manželky a dcery. Kramný požaduje obnovu řízení. Lidé před lety ale pro něho požadovali trest smrti. Je to právě obava z justičního omylu, co politiky odrazuje od znovuzavedení trestu smrti?

Ano, taky dobrá otázka. Justiční omyl. A co mi odpovíte na to, že jsem mluvil s obhájci, kteří obhajovali vrahy a dostali je z toho. Prostě využili systému a špatně odvedené práce druhé strany. Jejich pocity? Otázka je, zda tomu věřit, ale neměli je dobré.

Jak se říká v pochybnostech ve prospěch obžalovaného, pokud o jeho vině existují pochybnosti, které nelze odstranit. Tuto zásadu je možné aplikovat pouze v případě nejasností v otázkách skutkových, nikoli právních, neboť soud je povinen vždy nějak rozhodnout a pro případné pochybnosti v otázce výkladu platí zásada „soud zná právo".

Je také otázka, nakolik se soudy tímto vůbec řídí. Když čtu některé případy a odsouzení, že soud nabyl přesvědčení — to je na odsouzení toho soudce, ne toho, kdo je souzen. A co politiky odrazuje od trestu smrti? Zda justiční omyl? Možná, nevím, spíše mi to připadá, že mají strach aspoň někteří, že by mohli být souzeni za vlastizradu, za kterou se dříve dával i trest smrti.

Spousta těch, co žijí, si zaslouží smrt. A spousta, co umírá, si zasluhuje život. Ani ti nejmoudřejší nedohlédnou do všech konců.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/jmva

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína odmítá Trumpův nátlak: íránskou ropu bude nadále kupovat   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:47:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po vystoupení z jaderné dohody s Teheránem se Spojené státy snaží izolovat Írán a vyloučit jej ze světového ropného trhu. Podle posledních informací však Čína odmítla požadavek Washingtonu omezit import ropy z Íránu.

Agentura Bloomberg s odkazem na dva zdroje z americké administrativy uvádí, že Washington nebyl schopen přesvědčit Peking, aby omezil nákup íránské ropy. Nicméně údajně souhlasil, že nebude zvyšovat její import. Sníží tak americké obavy, že bude kupovat přebytečnou íránskou ropu a podkope tak americké sankce.

Po vystoupení z jaderné dohody, která byla uzavřena v roce 2015 Spojené státy, hodlají obnovit sankce proti Teheránu. Americká administrativa hodlá do 4. listopadu omezit export íránské ropy na nulu. Podle většiny analytiků je však velmi nepravděpodobné, že k tomu dojde.

Nicméně zástupci Spojených států navštěvují hlavní města světa a snaží se je přesvědčit, aby přestaly s nákupem íránské ropy. Jak uvádí mluvčí amerického ministerstva zahraničí, před nedávnem Čínu navštívil tajemník ministerstva zahraničí pro energetické zdroje Francis Fannon, který jednal v Pekingu o sankcích.

Washington mezitím varoval, že hodlá uvalit sankce i na své spojence, pokud neprojeví „znatelný pokrok" v otázce snížení nákupu íránské ropy do 4. listopadu. Jižní Korea a Japonsko již omezily import íránské ropy.

Írán je třetím největším producentem ropy mezi zeměmi OPEC a vloni vytěžil 3,87 milionu barelů denně. Hlavní destinací íránských dodávek je Čína, která minulý měsíc odebrala 35 % íránského exportu. OPEC již slíbila, že vyrovná jakýkoliv výpadek íránské ropy.

Zdroj: Blomberg, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV syrské Kunejtře objevili sklad teroristů s americkými raketami   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:44:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrští vojáci objevili v provincii Kunejtra osvobozené od teroristů sklad se zbraněmi a municí americké výroby, informuje syrská národní agentura SANA.

Ve skladu byly podle agentury objeveny rakety americké výroby a také část munice zhotovené v Izraeli.

Na začátku července byl v sousední provincii Dará také objeven sklad protitankových systémů TOW, jež má ve výzbroji americká armáda.

Ozbrojený konflikt trvá v Sýrii od března 2011. Před několika měsíci bylo vyhlášeno vítězství nad teroristickou frontou Islámský stát. Vládní armáda pokračuje za podpory ruského letectva v jednotlivých operacích proti zbylým teroristům. Do popředí se dnes dostalo politické urovnání v Sýrii a rekonstrukce země.

Zdroj: agentura SANA, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDie Welt: Další sankce USA hrozí, že přivedou Turecko k bankrotu   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:35:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další americké sankce vůči tureckým ministrům nemají přímé ekonomické zaměření, ale i ony vedou k dalšímu poklesu turecké liry, píšou německé noviny Die Welt.

Další hranice je překročena: ve středu večer dolar poprvé dosáhl hodnoty více než pět tureckých lir. Tak málo nestála turecká měna nikdy od roku 2005, když nahradila starou. Ve čtvrtek pokles liry pokračoval.

Bezprostřední příčinou toho byly sankce americké vlády proti dvěma tureckým ministrům, vysvětlují noviny Die Welt.

V ekonomickém směru tato trestní opatření nemají podstatný vliv, ale jsou destrukčním znamením: je jasné, že USA jsou připraveny k rozvoji konfliktu s partnerem v NATO, tvrdí německé noviny. Kromě toho Washington připravuje další sankce.

Kvůli tomu hodnota turecké měny už dnes prudce klesá. Pokud prezident Erdogan neustoupí, budou zavedena další trestní opatření a tehdy budou následky ještě dramatičtější — „až po státní bankrot", je přesvědčen autor článku.

Právě zavedené sankce obsahují zmrazení majetku v USA ministra spravedlnosti a ministra vnitra Turecka a také zákaz vjezdu pro občany USA za spáchání určitých obchodních operací s uvedenými tureckými úředníky. Podle údajů Bílého domu oba ministři hráli přední roli v zadržení pastora Brunsona, který už více než 20 let žije v Turecku a byl vzat do vazby po neúspěšném pokusu o převrat v roce 2016.

Zdroj: Die Welt, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká kancléřka Merkelová záhadně zmizela   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:30:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá média nemohou zjistit místo pobytu německé kancléřky Angely Merkelové. Informuje o tom The Times.

Podle zpráv listu se manžel německé kancléřky Joachim Sauer vydal na dovolenou do horského střediska Sölden v Rakousku. Merkelová s ním však nebyla. Tradičně manželé tráví letní dovolenou společně, tentokrát však Sauer vzal syna z prvního manželství.

List zjistil, že v programu kancléřky nejsou naplánované žádné důležité události až do 20. srpna. Proč pár není na dovolené společně, zatím není jasné.

Absence Merkelové vyvolala všemožné spekulace. Bulvární deník Bild jako jednu z hlavních verzí označil krizi ve vztahu manželů, nebo tajnou misi kancléřky.

Bavorský list Augsburger Allgemeine zavtipkoval, že Merkelová může být zaměstnána přípravou svého oblíbeného jídla — bramboračkou.

Jednou z hlavních verzí, proč se kancléřka neobjevuje na veřejnosti, je považován zdravotní stav matky Herling Kasner.

Zdroj: The Times, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBílý Dům: Trump obdržel dopis od Kim Jong-una a odpověď bude brzy doručena   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:27:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí Bílého Domu Sarah Sanders 2. srpna uvedla, že prezident Trump 1. srpna obdržel dopis od severokorejského hlavy Kim Jong-una a napsal odpověď, která bude brzy doručena.

Téhož dne na tiskové konferenci Sanders řekla, že Trump a Kim Jong-un v dopisech mluvili o svých slibech, které udělali během setkání mezi oběma stranami, a to v Singapuru. Obě hlavy států budou nadále usilovat o realizaci likvidace nukleárních zbraní na Korejském poloostrově. Sanders vyjádřila vděčnost KLDR za to, že v posledních dnech vrátila pozůstatky amerických vojáků, a uvedla, že trvalá spolupráce mezi Spojenými státy a KLDR dosáhla pokroku, obě strany budou i nadále v budoucnu spolupracovat.

Trump před tím prostřednictvím sociálních médií řekl, že obdržel dopis od Kim Jong-una, poděkoval mu a těšil se, že se znovu setká s Kim Jong-unem. Poděkoval také Kim Jong-unovi za splnění svého slibu, že vrátil Spojeným státům ostatky amerických vojáků, kteří se zúčastnili Korejské války.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPetr Hannig kandiduje do Senátu v Praze 8   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:24:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezidentský kandidát Mgr. Petr Hannig bude, podobně jako další jeho kolegové z letošní volby prezidenta republiky, kandidovat do horní komory Parlamentu České republiky.

O přízeň voličů a vstup do Senátu bude předseda strany ROZUMNÍ, Petr Hannig, usilovat na Praze 8, tedy v senátním obvodu č. 23.

Celkově za stranu Rozumní kandiduje do Senátu 5 kandidátů co stačí k vytvoření senátního kluku v této horní komoře Parlamentu ČR.

ROZUMNÍ rovněž kandidují do magistrátu hlavního města Prahy, kompletní kandidátní listinu odevzdali už předminulý týden.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: USA jsou největším vězeňským státem světa   
Pridal tk Sobota 04 srpen 2018 - 04:18:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy drží v počtu svých vězněných obyvatel světový primát. Nejen tedy že zaznamenávají nejvyšší procento svých lidí, kteří právě tzv. sedí, ale jsou vězeňskými šampiony i v absolutních číslech vězněných, kterých je zde mnohem víc než ve státech tzv. "autoritářských". I např. Čína, která má čtyřikrát víc obyvatel než USA, za Amerikou v počtu vězněných lidí zaostává.

Vězeňské poměry, zvláště pak na samotkách, které americké vězeńství bohatě využívá, jsou zde dle mezinárodního práva naprosto nelegální, z čehož si ovšem "svobodná a demokratická Amerika" těžkou hlavu nedělá. Být uvězněn na samotce, což je miniaturní cela, v níž se nemůžete pořádně pohnout, je zhruba totéž, jako být pohřben za živa. A přitom v těchto úděsných norách dnes trpí 100 000 amerických občanů. Vzpomeňte si na toto číslo, až se zase setkáte s povídáním o morálním svědomí Ameriky.
Kde to svědomí je?

Část vězňů se jako levné pracovní síly využívá v americkém vojenském či spotřebním průmyslu. Tato levná práce v kombinaci s probíhající privatizaci věznic vytvořily tak enormní poptávku po vězeńské pracovní síle, že cesta od malého přečinu do věznice se v současných USA maximálně zjednodušila, a zástup lidí, mířících z ulic do vězeňských zařízení díky tomu stále roste. Přitom není žádných pochyb o tom, že část takto postižených lidí je buď nevinná, nebo je vězněna za tzv. bezobětní zločiny, mezi nimiž figuruje např. používání drog.

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4979 sec,0.3318 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,708kB