Úterý 07 srpen 2018
Psychicky zlomený Tommy Robinson poskytl americké televizi šokující svědectví o svém pobytu v britském vězení! Dva měsíce na samotce, muslimové mu plivali do okna a házeli mu do cely výkaly   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:53:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Psychicky zlomený Tommy Robinson poskytl americké televizi šokující svědectví o svém pobytu v britském vězení! Dva měsíce na samotce, muslimové mu plivali do okna a házeli mu do cely výkaly, vězeňská mešita byla naproti jeho cele! “Lidskoprávní” advokát ho dokonce přišel do cely psychicky mučit, že prý muslimové jsou na cestě k domu jeho ženy a chrstnou jí kyselinu do obličeje!

Redakce AE News přináší exkluzivní, avšak svým obsahem doslova otřesný rozhovor americké televize Fox News a britského protimuslimského aktivisty Tommyho Robinsona, který byl minulý pátek propuštěn po více jak 2 měsících z vězení poté, co britský Nejvyšší soud našel neskutečnou řadu protiprávních jednání soudu nižší instance. Otřesený Tommy Robinson tak v pátek poskytl americké televizi Fox News exkluzivní rozhovor, který moderoval Tucker Carlson. Žádné jiné médium v USA nechtělo rozhovor uskutečnit, protože většina amerických a britských médiích razí tzv. liberální a promuslimskou agendu. To, co zaznělo během rozhovoru, je šokujícím svědectvím, které je natolik zásadní, že čtenáři v ČR i na Slovensku musí toto video vidět. Velká Británie je zemí, která v genocidě vlastních občanů zašla už tak daleko, že proces autoregulus degenerativního mechanismu genomu ve Velké Británii je opravdu už ve fázi destrukce celého národa.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/283493536

Tommy Robinson byl v květnu tohoto roku zatčen a odsouzen ke 13 měsícům vězení za to, že prý pohrdal soudem. Toho se měl dopustit tím, že na chodníku před soudní budovou citoval a předčítal článek BBC o tom, že v budově soudu toho dne probíhá přelíčení s celkem 29 lidmi z muslimského kuplířského pedofilního gangu, který nabízel za účelem sexu nezletilé děti platícím klientům.

Soud vydal zákaz zpravodajského pokrývání celé kauzy před budovou soudu, ovšem jak v pátek rozhodl Nejvyšší soud, toto rozhodnutí bylo nezákonné, protože britské soudy mohou vykázat média jen zevnitř soudní síně. Tommy Robinson tak byl tehdy v květnu zatčen a odsouzen ve zrychleném řízení během několika málo hodin. Nejprve byl převezen do věznice s nízkou populací muslimských vězňů. Tam to bylo normální, dozorci s ním dokonce chodili na kulečník, aby si s nimi zahrál. Jenže po několika týdnech byl převezen do věznice s nejvyšší muslimskou populací v zemi.

O přesunu Robinsona do muslimské věznice rozhodl ministr vnitra muslimského původu a bývalý ředitel Deutsche Bank ve vládě Theresy Mayové

O tento přesun se podle informací postaral muslimský člen vládního kabinetu Theresy May, ministr vnitra Sajid Javid. Ten pracoval v minulosti jako ředitel Deutsche Bank, takže se jedná o muslima na chazarské bankovní pozici. To není neobvyklé, mezi chazary je obrovská spousta muslimů, u sionistů totiž nehraje etnický semitismus roli. Jeho žena je křesťanka, podle Wikipedie. Robinson byl v nové věznici umístěn na samotku a důvodem prý byly obavy o jeho bezpečnost. Bodejť by ne, když ho přesunuli do věznice s více jak 70% populací vězňů, kteří se hlásí k islámu. Tady začalo psychické mučení a teror.

Tommy Robinson byl do nové věznice převezen 14. června a v té době panovala v Británii obrovská vedra. Robinsonova cela byla v přízemí věznice, ovšem umístěná hned naproti muslimské mešitě, resp. improvizované muslimské modlitebně. Muslimští vězni do ní chodili 5x denně a pokaždé chodili okolo Robinsonovy cely. Když byla ale tato velká horka, tak Tommy si otevřel okno v cele, aby dovnitř mohl čerstvý vzduch. Jenže jakmile to udělal, okolo chodící muslimové mu okamžitě začali plivat otevřeným oknem dovnitř a dokonce mu tam začali házet výkaly. Psychický teror probíhal den za dnem. Tommy raději okno zabarikádoval, ale pouze za tu cenu, že uvnitř cely bylo hrozné horko a potil se jako v peci.

Tommy Robinson však nikdy neměl být umístěn na samotku, protože je diagnostikován s post-traumatickou stresovou poruchou (PTSD), která mu byla stanovena poté, co v roce 2012 vyšel po 5 měsících ze samotky, kdy byl také vězněn kvůli svému politickému aktivismu. Ministr vnitra Sajid Javid tak zřejmě nařídil tento přesun do muslimské věznice jako formu psychického teroru. Vláda Theresy May tak má charakter teroristické organizace, což jsme mohli vidět už předtím v kauze Novičok, která má všechny rysy zpravodajské hry. Nejvyšší soud shledal desítky pochybení nižšího soudu, porušení procesních úkonů, popření práva na přístup k právní pomoci, popření práva na spravedlivý proces a celou řadu dalších pochybení.

Tommy Robinson se dostal ven jen kvůli nátlaku a intervenci několika amerických kongresmanů, kteří intervenovali u britské vlády a celá kauza nakonec skončila dobře, ovšem tato kauza ukazuje, že vláda Velké Británie je vládou chazariátu, nikoliv vládou britských občanů. Cílem britské vlády je likvidace britského národa a obsazení životního prostoru na Britských ostrovech muslimskou populací. Jde o jasný proces neomarxistické autogenocidy podle principu Fabianismu a Frankfurtské školy.

Pokusili se ho dohnat k sebevraždě

Jenže to zdaleka nebyl jediný teror, který Tommy Robinson ve vězení zažil. Přišel za ním lidskoprávní advokát. Řekli byste, že mu přišel pomoci. Jenže ne, tento advokát napsal v britském tisku názor, proč by měl být Tommy ve vězení a jaké jsou k tomu důvody. A potom ho přišel navštívit do vězení, že prý má pro něho informaci od zpravodajské služby, že prý skupina islamistů chystá akci a útok na Tommyho dům a chtějí jeho ženu polít kyselinou. Potom se s ním rozloučil. Sluníčkový advokát, lidskoprávní svině jako vyšitá. Kolik takových podobných bude třeba v Česku? Žádný útok na Tommyho ženu neproběhl, advokát si to vymyslel, ale když takovou zprávu přinese do vězení člověku, který je zoufalý, může taková zpráva vést k tomu, že to člověk neunese a spáchá sebevraždu.

A podle toho, jak Tommy Robinson v pátek na televizi Fox News vypadal, od sebevraždy neměl daleko, pokud by ve vězení strávil ještě několik dalších týdnů. Z videa je patrné, že Tommy je psychicky úplně zlomený, ale tohle zřejmě nebylo cílem lidí, kteří ho poslali do muslimské věznice. Jejich cílem bylo dohnat Robinsona k sebevraždě, aby z něho nebyl mučedník, protože zabít ho nemohli. To muslimové vědí moc dobře, že by se stal mučedníkem, takže ho chtěli prostě dohnat k sebevraždě a kdyby nebylo Donalda Trumpa a skupiny amerických senátorů z okolí Trumpova tábora, Tommy Robinson by delší dobu ve vězení nezvládl. Rozhodně ne ve chvíli, kdy jako
člověk s diagnostikovaným PTSD byl vystaven psychickému teroru a vystaven konfrontaci s muslimskými vězni a hrozbami adresovanými jeho ženě v době, kdy byl ve vězení.

Sionistický chazariát používá rozvrat a rozklad britské populace pomocí importu islámu ke svržení britské královny, ta už nesmí ani vycházet z paláce bez souhlasu Theresy May!

Toto je typický práce chazariátu. Cílem je likvidace britské královny, ona je hlavním cílem rozvratu Británie, protože tím, že chazariát útočí na její poddané, na britské občany, tím plivají na tvář královny v očích poddaných, že je slabá a neochraňuje Brity, je jako lapená myš v paláci a nesmí vyjít ven, pokud jí to chazariát nedovolí. Jednoho dne se stane, že vyjde ven z paláce, ale už nenajde žádného Brita, žádného typického bílého Brita a poddaného. Uvidí jen Araby, Pákistánce, černochy, Asiaty, všude uvidí mešity a svolávání k modlitbám.

A už to nebude královna, ke které budou noví Britové vzhlížet. Ti budou vzhlížet k Alláhovi a k imámům. V britské vládě už ministerstvo vnitra ovládá muslim, londýnským starostou je také muslim, Theresa May přitom za největší hrozbu pro Británii označuje koho? Muslimy? Kdepak, za největší hrozbu označuje Rusko! To je vrchol absurdity, že? No, ale ta absurdita je dnes v Británii denní realitou. A jeden z aktivistů proti islamizaci Velké Británie byl málem ve vězení dohnán k sebevraždě. Když se na něj podíváte ve videu, je úplně psychicky zlomený.

Nenechávejte si tyto informace pro sebe a šiřte tento článek po sociálních sítích, ať se všichni dozví, co se děje ve Velké Británii. Ať vidí, jak to dopadne v každé zemi, která nebude bránit všemi prostředky nasunování islámu do své země. Už dnes Arabové v ČR vyhánějí české občany z parků, viz. události v Arabských Teplicích, v Brně pro změnu skupina radních okolo Hnutí Žít Brno chce na vlastní náklady ubytovat a rozmístit v Brně skupinu migrantů z Afriky, které město přerozdělí v rámci vlastních kvót.

Chazariát má podchycené islamizační procesy v celé Evropě, ve všech zemích a když převezmou řídící procesy, jako třeba v Británii, když se ministrem vnitra stal muslim, začnou postupně domácí obyvatelstvo zavírat do kriminálů a terorizovat. A soudy jim půjdou na ruku, a neziskovky jim půjdou na ruku, a vláda jim půjde na ruku, protože všichni budou na jejich výplatní listině. Když vás zavřou do kriminálu za to, že jste přečetl na chodníku před soudem článek z mainstreamu, potom takové zemi už není pomoci. Sionistický chazariát vítězí. A co uděláme proti tomu, aby nezvítězili i v Česku? Šiřte a sdílejte tento článek.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-psychicky-zlomeny-tommy-robinson-poskytl-americke-televizi-sokujici-svedectvi-o-svem-pobytu-v-britskem-vezeni-dva-mesice-na-samotce-muslimove-mu-plivali-do-okna-a-hazeli-mu-do-cely-vykaly/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSmrt tří vojáků je nepochybně velká lidská tragedie, ale...   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:42:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Trojice vojáků AČR zahynula při běžné hlídce v okolí vojenské základny Bagrám v provincii Parván na východě Afghánistánu. Útok byl nenadálý, byla v podstatě spatřena pouze jedna osoba, která se odpálila v prostoru, který byl bohužel vybrán tak, že následky byly skutečně fatální,” přiblížil Verner situaci. K útoku se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které podniká podobné atentáty proti členům mise NATO či afghánským bezpečnostním silám.

Jak prohlásil zástupce náčelníka Generálního štábu AČR Jiří Verner k úmrtí tří českých vojáků v Afghánistánu, jsou pro nás tito vojáci hrdinové, protože zahynuli při boji proti terorismu tisíce kilometrů daleko od svých rodin a my považujeme tento boj za velice zásadní a důležitý! Je to pravda?

Nic proti armádě, plní-li úkoly na ochranu státních hranic naší republiky před vnějším nebezpečím. Nic proti příslušníkům AČR, kteří čestně, odpovědně plní úkoly, vyplývající pro zajištění naší vnější i vnitřní bezpečnosti. O to větší památka a čest těm, kteří v boji pro bezpečnost státu a nás občanů položili život. Ptám se však, za co bojovali (obrazně, protože nešlo o skutečný boj, ale rutinní hlídku) příslušníci AČR v Afghánistánu, rotný Martin Marcin a desátníci Patrik Štěpánek a Kamil Beneš? Padli snad proto, že bránili naši republiku před faktickým nepřítelem, před terorismem, protože jím byl ohrožen, nebo snad napaden? Jakkoli podle některých politiků a rusofobů nám prý hrozí reálné nebezpečí od imperiálního Ruska, republika ani její hranice nejsou ohroženy, natož napadeny a přesto umírají vojáci AČR – v cizině.

Na otázku, proč nebo jak je to možné, je odpověď předem známá: přece je to v zájmu naší bezpečnosti, v zájmu společné, evropské bezpečnosti, účastí v zahraničních misích ochraňujeme i naši a evropskou bezpečnost, tečka. Lze ještě pochopit účast našich vojáků na pobaltských hranicích s Ruskem, kde jak již zmíněno, nám Evropanům prý „hrozí vážné, dokonce reálné nebezpečí“ od Ruska, že účastí našich vojáků chráníme i ČR a ostatní evropské státy, členy NATO a EU. V tomo případě je to, obrazně řečeno skoro doma – za humny, ale Afghánistán? Jaké jsou důvody a cíle pro účast našich vojáků v Afghánistánu? Bojuje se tam snad o Česko, o jeho zájmy, o jeho bezpečnost, nebo jsou tam za účelem ochrany cizích, západních, především amerických zájmů? Je to velmi licoměrné tvrzení, že tři čeští vojáci zahynuli při boji proti terorismu, notabene tisíce kilometrů daleko! Boj proti terorismu a dálka je memento jejich účasti v zemi, kde dobře vědí, že nebojují za zájmy své země, zato si jsou (byli) vědomi, že tam mohou najít i smrt! Obětují své životy pro cizí zájmy. V rámci falešné objektivity se pak prezentuje jejich smrt jako hrdinská, rozloučení s „nebožtíky“ za účasti představitelů vlády a politické scény bude pompézní, se všemi poctami.

Nemám nic proti AČR a vojákům, kteří slouží zájmům České republiky, kteří reálně ochraňují naše hranice před nepřítelem a zajišťují bezpečnost občanů. Mám ale vážné výhrady proti vojákům AČR, kteří se za peníze nezdráhají jako žoldáci naverbovat do služeb AČR pod velením NATO, jejichž cíle jsou značně odlišné od cílů a zájmů občanů ČR. Jsou to pro mě žoldáci v pravém slova smyslu i když vím, že politici, včetně przuidenta Zemana s tímto názorem, v rámci korektních vztahů se západem, nesouhlasí. Z těchto důvodů nemohu považovat smrt tří českých vojáků za hrdinskou i když z lidského hlediska je každá ztráta na životě, zvláště mladého člověka, bolestná. Nejsem nelidský a nikomu nepřeji nic zlého a smrt už vůbec. Přesto se ptám, je lítost na místě, když tito mladí lidé šli do mise s vědomím, že riskují, že risk nemusí být vždy jen zisk? Kolik už takových hrdinských smrtí na zahraničních misích bylo?

A ještě jedna otázka: kdo je za jejich smrt odpovědný? Oficiálně nikdo, jak také jinak, vždyť tam šli dobrovolně a věděli, do čeho jdou, nebo ne? Být ovšem politikem, musel bych se nejen stydět, ale cítit vinen, protože účast našich vojáků v zahraničních misích a jejich smrt jsou jejich dílem. Jsou si politici vůbec této odpovědnosti vědomi?

Hrdinská smrt. Kolik je u nás ještě skutečných hrdinů, kteří položili život v opravdovém boji za republiku, za naši svobodu, za naše životy a kteří dodnes nedošli ani uznání, natož ocenění? Je to z tohoto pohledu spravedlivé?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč vojensky povyšují Hitlera?   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:39:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Též jste si toho všimli? No že téměř ve všech západních dokumentárních pořadech, ve kterých je zmíněna Hitlerova vojenská kariéra, je tento uváděn jako desátník? Třebaže desátníkem nikdy nebyl a za čtyři roky své vojenské služby to dotáhl jen na svobodníka. Naposledy ta chyba padla (a to nejen jednou), v prvním díle francouzského cyklu Hitler versus Churchill, uváděném na ČT2 včera, to je v pondělí večer.

Je to zatrachtilá věc. Na pořad se těšíte, ale když takovýto chybný údaj slyšíte hned na počátku pořadu, pomyslíte si: Jsou-li tvůrci takto nedovzdělaní v jedné věci - a to dost základní - pak od nich asi mnoho nepochytíte ani ve věcech jiných. A od pořadu vstanete.

Samozřejmě, ti tvůrci v tom mohou být též nevinně - a to v tom případě, že se chyby dopustili překladatelé na Kavčích horách, kteří francouzského, anglického či německého svobodníka přeložili do češtiny jako desátníka.

Pokud platí tohle, je nutné překladatele vyměnit, ale platí-li to první, pak pořady s takto zkomolenou pravdou nekupovat.. Ale hlavně, prosím vás co nejsnažněji, už nikdy v televizi neuvádějte pořady, které lidem sdělují, že Hitler byl desátníkem. Říkali jste to na ČT2 už tak často, že se to stalo téměř pravdou, ale mám za to, že je čas s touto už téměř institucionalizovanou lží skoncovat. Zvlášť když pravda má po ruce tak spolehlivý zdroj, jakým jsou záznamy Norimberského soudního dvora pro potrestání válečných zločinců ze 7. září 1948. Vyslýchán byl Hitlerův vojenský nadřízený a poté v letech 1935-39 též jeho osobní pobočník Fritz Wiedemann.

Výslech s ním vedl žalobce USA Kempner:
Kempner: Znal jste Hitlera už z První světové války, kdy sloužil jako posel u vašeho regimentu. Je to pravda?
Wiedemann: Ano, poznal jsem ho v roce 1916. Byl jsem jeho představený jako pobočník velitele 16. bavorského pěšího pluku.
Kempner: Co bylo náplní jeho práce?
Wiedemann: Doručoval depeše z velitelství regimentu nebo batalionu.
Kempner: Hitler měl hodnost svobodníka. Proč jste ho nepovažovali za vhodného pro povýšení?
Wiedemann: Byl to výborný voják. Ale chyběly mu vlastnosti požadované pro vyšší hodnost.
Kempner: Chcete tím říct, že Hitler nebyl osobností, která by se někdy mohla stát vůdcem?
Wiedemann: Přesně tak.
Smích v soudní síni.

Tedy smích. Který ovšem našinci dnešních dnů, který vidí a slyší, jak se překrucují staré události, fakta, motivy, a dokonce i vojenské hodnosti lidí nejvyšších, tuhne na rtech.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPanu „učiteli“ nikoli s láskou   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:35:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pane Mácho, v reakci na tragickou událost – utonutí dvou vietnamských chlapců na jezeře Lhota, jste se také vyjádřil, že cituji: „Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura nemůžou za včerejší smrt dvou dětí na jezeře Lhota, ale nesou obří podíl na selhávání společnosti a hovadnost, která celou tragédii provází.

Velká část veřejnosti považuje výroky a chování těchto politiků za argument, kterým ospravedlňují své neuvěřitelné chování u jezera Lhota. Je mi blivno, nepomoci dětem jen proto, že jsou Vietnamci. Jako učitel si dávám pozor na výrazy, ale ti, kteří jim nepomohli, jsou hovada blbá.“

Pane Mácho, vyzývám Vás, abyste se za tato slova veřejně omluvil, neboť

- je naprosto irelevantní Vaše vyjádření, že ačkoliv Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura nemůžou za včerejší smrt dvou dětí na jezeře Lhota přesto podle Vás, nesou obří podíl na selhávání společnosti a hovadnost, která celou tragédii provází,

- toto Vaše vyjádření nemá žádný racionální zdůvodnění, abyste se v tomto smyslu o jmenovaných vyjadřoval, neboť oni sami nejsou jediní, kteří vytvářejí charakter naší společnosti všeobecně, v případě tragédie na jezeře Lhota pak už vůbec. V této věci byste měl obrátit pozornost k politickým představitelům, poslancům, senátorům resp. vládě a všech, kteří mají podíl na morální vyspělosti společnosti a úrovni právního státu,

- velmi netaktně, hrubě a urážlivě jste se vyjádřil o lidech, kteří podle Vás „nepomohli“ při hledání pohřešovaných chlapců,

- sdělujete, že jako učitel si dáváte pozor na výrazy, přesto jste použil velmi nespisovné slovo „hovadnost“ a o výše zmíněných lidech jste se veřejn vyjádřil, že jsou „hovada blbá“. To nesvědčí o Vašem intelektu a o úrovni učitele (neuvedl jste, na jaké úrovni učíte) spíše naopak, necháváte se unášet emocemi a lidoveckými praktikami přesto, že skutečnosti mohly by být (a také byly) jiné.

Pane Mácho, abych Vás ujistil, že nepíši jen nějaké bláboly, přikládám důkaz, jak jej doložil očitý, na tragické události osobně přítomný rozhodně věrohodný svědek, televizní reportér pan Jan Tůma, zde:

Je odporné a hyenistické, co se strhlo kolem obrovské a kruté tragédie, která se stala na jezeře Lhota. Dlouho jsem váhal a nechtěl jsem k tomu nic říkat, ale hrozná vlna nespravedlivé zloby bohužel nepolevuje, ale sílí. Byl jsem tam v tu dobu s mými dětmi, s jejich spolužáky a rodiči. Hned vedle toho místa.
VĚTŠINA TOHO, CO SE PÍŠE A NAD ČÍM SE VŠICHNI POHORŠUJÍ, NENÍ VŮBEC PRAVDA! Už okolo třetí v rozhlase vyhlásili, že se hledají dva sedmiletí vietnamští chlapci, aby je lidé případně přivedli do kanceláře. Lidé se kolem sebe dívali. Hlášení pak ještě opakovali. Ještě předtím jsme potkali plavčíka, který se po nich šel podívat na vedlejší pláž. Následovalo také hlášení ve vietnamštině.

A pak už žádost v rozhlase nejprve od zaměstnankyně, aby všichni opustili vodu. Což naprostá většina lidí až na pár výjimek hned učinila. Celá Lhota, několik set lidí utichlo. Mrazivé ticho. To nebyli lidé, kterým by to bylo jedno třeba z rasových důvodů. Viděl jsem plakat ženy. Okolní les prohledával psovod. Poté to samé hlášení od policie. A opakované hlášení, aby se dostavila překladatelka. A pátrání ve vodě. Pak už...

Nemá smysl pokračovat. Je to tragédie, kterou si nikdo z nás nedovede a nechce představit. Jsem v myšlenkách s rodiči chlapců. Prosím ale všechny, přestaňte s tím hnusným honem na čarodějnice. Věřím, že rozhořčení většiny z Vás není vedeno špatnými úmysly, ale vychází ze špatných informací. Prosím, modleme se za oba chlapce a jejich blízké. Ale prosím, nekamenujme!

Pane Mácho, vyjádření pana Tůmy je natolik autentické a přesvědčivé, že nelze pochybovat o jeho pravdivosti. Na druhé straně z Vašeho vyjádření nijak nevyplývá, že by jste byl osobně přítomen tragické události, přesto jste schopen lidi, kteří tragedii přítomni byli (a nejen ty) odsoudit, je Vám z nich „blivno“ a dokonce jim dáváte přívlastek „hovada blbá“! Jen mimochodem, jak asi mám v této souvislosti nazvat Vás, pane lidovecký učiteli Mácho, co myslíte? Upřímně, Vaše vyjadřování mě vůbec nepřekvapuje.

Jako člen KDU-ČSL, potažmo člen Parlamentního výboru pro vědu a vzdělání, je Vaše reakce přímo úměrné lidovecké rétorice zvláště, pokud jde o politiky M. Zemana, A.Babiše a Tomia Okamury, kteří jsou pro KDU-ČSL dlouhodobě jako blecha v kožichu. Z toho také vyplývá postoj k těmto osobám a vše, co s nimi má, ale také nemá nějakou souvislost. Nicméně, máte-li jako politik a také jako učitel v sobě ještě kousek cti a slušnosti, očekávám, že se těmto lidem, ale i jmenovaným politikům, veřejně omluvíte. Děkuji.
Bohužel, nikoli v úctě

Jiří B a ť a , 5. srpna 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína se připravila na „zdlouhavou válku“ s USA   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:30:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking odpověděl plnou připraveností ke všem ekonomickým následkům po prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že vede v rozpoutané obchodní válce s Čínou. Jak informuje Bloomberg, Peking se nechystá stát americkým „ekonomickým vazalem“.

„Obchodní válka směřuje na zlikvidování ekonomické suverenity Číny, na to, aby přinutila Čínu stát se ekonomickým vazalem USA," prohlásili v Global Times. Zmiňuje se, že Peking je připraven ke „zdlouhavé válce" a nebojí se obětovat své krátkodobé ekonomické zájmy, jelikož čínský trh je klíčový k přežití mnohých amerických společností. Z toho vyplývá, že vítězství je nevyhnutelné.

Čína v pátek publikovala seznam zboží, na které se ukládá clo. Celková suma je 60 miliard dolarů. Tento seznam má odpovědět na hrozby USA zavést clo na 200 miliard dolarů čínského importu. Podle slov Global Times se jedná o ukazatel toho, že USA v obchodě přišly o zdravý rozum v situaci, kdy Čína zachovává svoji racionalitu.

Global Times si nicméně myslí, že současný konflikt způsobí Pekingu jen dočasné potíže. Následně naplno ukáže svoji obchodní stabilitu.

Zdroj: Bloomberg, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské potravinové embargo. K čemu vedly čtyři roky sankcí   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:26:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přesně před čtyřmi lety podepsal prezident Ruska Vladimir Putin rozhodnutí o potravinovém embargu. Dotklo se masa, salámů, ryb a mořských produktů, dále zeleniny, ovoce a mléčné produkce z USA, EU, Kanady, Austrálie a Norska. O tom, jaké mají efekty kontrasankce v současné době čtěte v materiálu Sputniku.

V srpnu roku 2014 jako odpověď na sankce Západu Rusko vyhlásilo omezení importu potravinové produkce z výše uvedených zemí. Současně s tím ruská vláda spustila velký program na rozvoj zemědělství: agrárníci dostali výhodné půjčky a výrazně narostl počet grantů pro farmáře.

Ve výsledku za čtyři roky vyrostl počet ruských výrobců na trhu s ovocem, zeleninou, sýry, mlékem a masem. Podle hodnocení britských novin Financial Times, pokud Rusko v roce 2013 importovalo 35 % potravin, tak nyní toto číslo kleslo na úroveň 20 %.

Již během prvního roku po zavedení embarga v Rusku vyrostla výroba masa prakticky o deset procent. V roce 2016 objem vepřového vyrostl o devět procent. Výrobci zrní také efektivně využili šance. V roce 2016 Rusko poprvé za deset let předehnalo USA v exportu pšenice, v minulém roce Evropskou unii, díky tomu se země stala největším dodavatelem tohoto zboží na světě. Podle hodnocení amerického ministerstva zemědělství, Rusko v současné době kontroluje 22 % světového trhu pšenice (EU 14%, USA 13 %).

Potravinové embargo a opatření pro podporu ruských zemědělských výrobců posloužila jako základ pro široký program nahrazování importovaného zboží v celé ruské ekonomice. Podle analýzy internetového portálu Vyrobeno u nás, za čtyři roky bylo v Rusku realizováno více než 1000 výrobních projektů směřujících na výrobu těch produktů, jež byly dříve nakupovány za hranicemi.

Rusové vidí úspěchy politiky na nahrazování importu na vlastní oči na pultech obchodů. Sýry a delikatesy z masa, které po zavedení embarga zmizely z obchodů, se vrátily. Ovšem nyní s ruskými značkami. Zde mají hlavní roli soukromé farmy a nevelké agrární společnosti.

Stále více západních politiků a expertů přiznává, že sankce proti Rusku nepřinesly výsledek, a potravinové embargo Moskvy se silně odrazilo na zahraničních výrobcích, hlavně těch evropských.

Sankce se celkově dotkly 3,9 milionů tun potravinové produkce v celkové hodnotě více než 8,3 miliard dolarů. Podle analýzy francouzského výzkumného centra ve sféře mezinárodní ekonomiky CEPII, 76,7 % ztrát plynoucích z ruských sankcí nese Evropa.

Ztráty Polska dosáhly 1,1 miliardy dolarů, Rakouska 852 milionů dolarů, Nizozemska 794 milionů dolarů. Podle hodnocení rakouského institutu ekonomických výzkumů Wifo, evropské sankce a ruské kontrasankce vedly ke ztrátě 400 tisíc pracovních míst na evropském kontinentu.

Ekonomické ztráty se okamžitě odrazily na politických procesech. V Evropě začaly být populární politické síly, které vystupují za zrušení sankcí.

Nehledě na to Evropská unie prodloužila 5. července sankce o dalších šest měsíců. Ruský prezident Vladimir Putin v odpovědi na to podepsal 18. července rozhodnutí o prodloužení potravinového embarga do konce roku 2019.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jn8V

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický obchodní deficit se poprvé za 4 měsíce zvýšil   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:21:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obchodní deficit Spojených států v oblasti zboží a služeb v červnu vzrostl o 7,3 %, jde o první zvýšení za 4 měsíce. Vyplývá to z údajů, které nedávno vydalo americké ministerstvo obchodu.

Statistiky ukazují, že vývoz v USA klesl v červnu o 0,7 % na 213,8 miliard amerických dolarů, zatímco dovoz vzrostl o 0,6 % na 260,2 miliard amerických dolarů. Obchodní schodek ve stejném měsíci vzrostl na 46,3 miliard dolarů.

Podle statistik činil obchodní deficit amerických výrobků a služeb v první polovině letošního roku 291,2 miliard amerických dolarů, což představuje meziroční nárůst o 7,2 %.

Přestože Trumpova vláda považuje snížení obchodního deficitu za důležitý cíl své obchodní politiky, ekonomové se obecně domnívají, že jednostranné obchodní protekcionistické kroky, které omezují dovoz, nemohou snížit obchodní schodek, ale naopak zvětší rozpočtový deficit v USA. Kvůli poklesu soukromých úspor, zvýšeným úrokovým sazbám i kurzu kurzu amerického dolaru se bude obchodní deficit Spojených států nadále rozrůstat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfghánské vojenské síly zabily 51 talibanských militantů   
Pridal tk Úterý 07 srpen 2018 - 06:20:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 4. srpna afghánské ministerstvo obrany prohlásilo, že v posledních 24 hodinách zabily afghánské vojenské síly ve východní provincii Kunar 51 talibanských ozbrojenců.
Podle prohlášení bylo cílem vojenské akce vyčistit hlavní základny Talibanu v provincii Kunar a zabít velitele Talibanu. Operace pokrývá různé oblasti, jako provincii Ghaziabad a Asmar. Dva "stínoví guvernéři" Talibanu v Ghaziabadu a Asmáře byli také zabiti.

V prohlášení se uvádí, že armáda v operaci zabavila také množství zbraní, včetně lehkých a těžkých zbraní. V prohlášení se nezmiňovaly ztráty.

5. srpna místní media informovala, že Taliban také potvrdil vojenské akce, ale popřel, že by armáda zabila jeho velitele.
Někteří analytici uvedli, že afghánská vláda doufá, že v letošním roce se dosáhne krátkodobého příměří s Talibanem, a proto nedávno zvýšila úsilí o vyčištění míst a vyvinula další tlak na Taliban pomocí vojenských prostředků.

Mluvčí afghánského ministerstva obrany Mohamed Radmanish řekl, že pouze 11 regionů v zemi je stále pod kontrolou Talibanu a vládní armáda bude i nadále čistit protivládní ozbrojené síly včetně Talibanu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2226 sec,0.0691 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,713kB