Středa 08 srpen 2018
Dopraví Bakalu do Sněmovny postrkem?   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 04:38:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdeněk Bakala, zkrachovaný uhlobaron a někdejší majitel OKD, ze kterých se svým společníkem dokázal během svého tamního působení po roce 2004 vydestilovat podle odhadu 100 až 120 miliard Kč, se vzbouřil. Odmítl se zúčastnit výslechu parlamentní vyšetřovací komise věnované privatizaci a krachu důlní společnosti OKD. Prý proto, že by celá věc byla zneužita politicky v právě probíhajícím soudním procesu.

To, že Bakala najednou ztratil odvahu dostavit se před poslance a jejich komisi, je příznačné. V době, kdy měl pod palcem prakticky celou politickou elitu – s výjimkou komunistů a mé osoby – byl jiný kabrňák. Připomeňme jen, že byl sponzorem ODS, Top 09 a Věcí veřejných před parlamentními volbami v roce 2010. Tehdy věnoval těmto třem politickým stranám pravice v souhrnu (tedy oficiálně) téměř 30 mil. Kč na jejich volební kampaň. A chlubil se v rozhovoru v MFD o rok později, jak je rád, že zabránil tomu, abych se stal českým premiérem. Pravicová vládní koalice byla opravdu především jeho dítětem. Kromě toho jej ale vázaly přátelské a obchodní vztahy s jedním z hlavních lídrů české pravice Schwarzenbergem. On a Schwarzenberg spolu před lety privatizovali za celkem nechutných okolností státní podnik Becherovka a jeho přeprodejem francouzské firmě Pernod Ricard získali zřejmě desítky milionů korun zisku. Chlapci si pěkně omočili zobáčky.

Dodnes Bakala zůstává financiérem Knihovny Václava Havla a zaměstnavatelem zkrachovaných politiků typu M. Žantovského, který tak rád mluví o politickém odkazu V. Havla. A Žantovskému vůbec, ale vůbec nevadí, že Bakalovy peníze, které konzumuje jako výkonný ředitel Knihovny Václava Havla od 1. 9. 2015, nechutně smrdí. Žít se prostě musí....

A teď se panu Bakalovi najednou nechce před sněmovní komisi. Asi proto, že by byla příliš objektivní....

Předseda komise Pirát Černohorský se vyjádřil, že je možné pohnat Bakalu před komisi policejním postrkem. To bude krásné divadélko, o tom nelze vůbec pochybovat. Uvidíme, jak se k tomu postaví Švýcaři (Bakala žije ve vile u Ženevského jezera). V případě Koláčkovy skupiny švýcarská justice projevila razanci přímo neslýchanou. Uvidíme, jak bude reagovat na Bakalu, kde je celá věc ještě mnohem jasnější. Zkrátka, nelze si než přát, aby Bakala byl dopraven před sněmovní komisi, aby vypovídal. Aby např. vypovídal také o svých vazbách na lídry pravice, které jsem již výše naznačil, a také na Radka Pokorného a Bohuslava Sobotku a jeho Bisony, tedy agenturu Bison & Rose, která Bakalu zastupuje mediálně i nyní. Prostě na Bakalu je potřeba si posvítit. A to já před senátními volbami v Ostravě také udělám.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump uvalil na Turecko sankce za zatčení a věznění tří amerických diplomatů a amerického pastora. Německo ani ČR se nezmohli ani na vyhoštění tureckého velvyslance...   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 04:34:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Trump uvalil na Turecko sankce za zatčení a věznění tří amerických diplomatů a amerického pastora. Německo ani ČR se nezmohli ani na vyhoštění tureckého velvyslance, přestože Turci z politických důvodů vězní české i německé občany.

Americký prezident Donald Trump opět předvedl v praxi plnění svého předvolebního hesla America first. Na uvěznění tří amerických diplomatů a jednoho amerického pastora z politických důvodů promptně zareagoval vyhlášením sancí proti Turecku. Obchodních i politických. Na dovozy tureckého zboží má být uvaleno clo. Dva ministři turecké vlády mají zakázán vstup do USA a jejich majetek byl zmražen. A to ještě Erdogan může být rád, že Donald Trump je na americké poměry v podstatě umírněným politikem. V roce 1979 po obsazení US ambasády i Iránu "chuligány" prezident Jimmy Carter nařídil vojenskou invazi do Iránu. Neúspěšnou. Vláda Německa a ČR se i po zatýkání svých občanů v Turecku chová jakoby obě země byly tureckou kolonií.

V poslední době se děje řada věcí ohledně Turecka. Nasávám zprávy z německého, britského a amerického tisku i od mých přátel z místa.

Co se Německa a jeho vztahu k Turecku týče, je na pořadu dne podzimní návštěva Erdogana v Berlíně, k níž se většina tamního obyvatelstva staví odmítavě. Podle serveru WELT , Digital Zeitung, je to 69%.

Není to jen "díky" tomu, že se ve Stuttgartu vede proces proti šéfům "Osmanů Germánie" - viz můj starší článek na NR, ani díky tomu, jaký randál dělali někteří němečtí Turci po zvolení "svého" prezidenta, jímž rozhodně není ten německý, ani díky aktivitám Šedých vlků. Ani jen díky snímkům německých tanků v okupovaném Afrínu. Je to všechno dohromady plus neuvěřitelně servilní politika německé kancléřky Angely Merkelové a celé spolkové vlády vůči Erdolfovi či Erdowahnovi, jak ho mnozí už zcela nepokrytě nazývají. Tam musí být ve hře obrovské peníze - nebo vydírání. Nebo obojí.

Dnes se mi do ruky dostal článek nebo spíš reportáž TV stanice SAT1, nazvaná "Počet zatčených se snižuje, 54 NĚMCŮ VYKÁZÁNO OD HRANIC TURECKA." Myslí se většinou Němci s dvojím občanstvím, tureckého původu, Kurdové, ale i Turci a další. Lidé, kteří se Erdoganovu režimu nehodí, už nejsou tak často zatýkáni. Článek uvádí, že v tureckých vězeních sedí "jen" sedm Němců, zato se zvyšuje počet těch, kterým je odepřen vstup do země, kde mají své rodiny. Zákazy vstupu a zatýkání zatěžují německo-turecké vztahy už od pokusu o puč v roce 2016. K částečnému uvolnění došlo po propuštění německo-tureckého prominentního novináře Denize Yücela letos v únoru, ale poslední dobou zase přituhuje. Samo spolkové ministerstvo zahraničí varuje před možností zatčení nebo odmítnutí vstupu do země. Přesto po odvolání výjimečného vztahu v zemi situaci trochu odlehčilo. Turecko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro Němce - stačilo by vydat ostré nedoporučení dovolené v Turecku a tamní ekonomika by to zle pocítila. Proč chce mít německá vláda za každou cenu dobré vztahy s Tureckem a nechá se svými občany zacházet jako s hadry? To by asi chtělo hlubší ponor - anebo je to velmi jednoduché a obsluhující personál německého průmyslu - tedy spolková vláda - jen plní zadání. Protože Turecko je významný obchodní partner...

A proč Němci, odmítající návštěvu Erdogana, klidně jedou do jeho země na dovolenou, to asi bude také otázka peněz.

Předseda Kurdské německé obce, Mehmet Tanriverdi, říká, že ne všechny případy jsou ministerstvem zahraničí zachyceny. Hovoří dokonce o značném nárůstu počtů lidí, kteří jsou zadrženi při příletu, několik hodin nebo dní drženi ve vazbě, jsou jim prohledány věci a odebrány mobilní telefony, a pak jsou vykázáni ze země. Nazývá to jasnou šikanou. Vyjádřil se v tom smyslu, že očekává jasnou reakci spolkové vlády a odsouzení těchto praktik. Asi marně.

Poslanec strany Die Linke Alexander Neu to vyjádřil ještě ostřeji a vyčetl německé vládě, že "s Tureckem, nepostradatelným geopolitickým partnerem, jedná v sametových rukavičkách." Naproti tomu Erdogan si bere německé občany jako rukojmí, a "tato spolková vláda dokončuje svou nečinností popravu evropských hodnot", jak řekl Neu agentuře dpa.

To Trump na to šel od lesa. Carlotta Gall se v New York Times ze 4. srpna v článku "Turecký Erdogan vyhlásil odvetné sankce proti americkým představitelům" vrací k faktu, že Trumpova administrativa uvalila minulou středu sankce na majetek dvou ministrů Erdoganovy vlády - Abdulhamita Gula, ministra spravedlnosti, a Suleymana Soylu, ministra vnitra. Všichni asi už víme - ostatně na Nové Republice o tom psal v článku "Hra je dohrána" na NR Yekta Uzunoglu, který vše prodrobně rozebral - čeho se americké sankce ještě týkají či budou týkat (uvalení cla na dovoz oceli, pravděpodobné zdanění veškerého zboží dováženého z Turecka, k tomu zákaz prodeje stíhaček F 35). Oficiální důvod sankcí je pak uvěznění amerického pastora Andrewa Brunsona, působícího ve městě Izmir a obžalovaného, jak jinak, z podpory teorrismu. Ale těch důvodů je tam samozřejmě víc. Prostě přetekl pohár - vždyť pastor je ve vazbě už 21 měsíců... Paní Bell píše: "Tento případ už je jen závěrečná litanie nedorozumění mezi Tureckem a Spojenými státy, počítaje v to podporu kurdských bojovníků v Sýrii, odmítavý postoj USA k vypovězení duchovního Fethullaha Gülena, obviněného Erdoganem z pokusu o puč proti tureckému prezidentovi. Washington je rozčilený zadržením 20 amerických občanů, včetně pana Brunsona, a tří zaměstanaců amerických konzulátů v Turecku a nazývá to diplomacií rukojemstvím. Dalším důvodem ke třenicím je nákup ruských protivzdušných systémů S 400 Tureckem. Což je vnímáno jako políček do tváře NATO."

V sobotu tedy Erdogan recipročně vyhlásil sankce proti dvěma americkým oficiálním představitelům, protějškům tureckých ministrů. Podle Carlotty Gall není jasné,, jestli to vůbec bude efektivní a jestli vůbec mají tito pánové nějaká aktiva v Turecku. " Ostatně i turečtí mnistři prohlašují, že v USA žádný majetek nemají.

Podle Spiegel online, také ze 4. července, hovoří Erdogan o nerespektování Turecka z americké strany a o tom, že sahat k takovým opatřením mezi strategickými partnery je "nepřiměřené". Následky mohou ale být dalekosáhlé, hrozí i zostření hospodářské krize v Turecku, jehož lira už dlouhou dobu padá a padá... Kerem Schamberger, politický komentátor a komunikační vědec z mnichovské univerzity - můj oblíbený zdroj - napsal dnes na svém FB : "l dolar - 5,24 lir. Bez komentáře. "Asi bych to patřičně ocenila, kdybych věděla, kolik to dělalo před vyhlášením sankcí, ale že lira klesá, o tom se už dlouho ví, i kvůli neshodám mezi "strategickými partnery".

V článku, který se odkazuje i na zdroje z Reuters a dpa, se říká: " Sankce postihnou tureckou ekonomiku tvrdě už nyní, protože země je odkázána na zahraniční kapitál více než jiné státy. Pokud investoři ztratí důvěru v návratnost svých investic, hrozí zemi nejen měnová, ale i hospodářská krize."

Trump jeden den říká to a druhý ono, ale tady se zdá, že uhodila kosa na kámen a že Erdogan se trochu přecenil. Jistě, může přejít k BRICS, jak "nevylučuje". Tímto členům BRICS(T) přeji upřímnou soustrast. Bezbolestné to ale tedy nebude. Možná mají v Americe v plánu další změnu režimu...

Nejsem tak optimistická jako pan doktor Uzunoglu, abych řekla, že hra je dohrána, ale pokud by svět byl ochuzen o diktátora typu Erdogana, přijal by to jistě s ulehčením. Ale abych parafrázovala výrok pana Wericha - bude to dobré pro nás Kurdy nebo to nebude dobré pro nás Kurdy a další perzekvované menšiny a nepohodlné osoby? To by se teprve vidělo.

Na závěr bych si dovolila vrátit se k nám. I vůči naší zemi oplatňuje Turecko politiku rukojemnictví. V tureckém vězení sedí čeští občané Markéta Všelichová a Miroslav Farkas. Za - jak jistě všichni už víte - podporu terorismu. To je v Turecku takový univerzální flastr na bolesti režimu. Šestiletý trest jim nedávno potvrdil turecký Nejvyšší soud. Další odvolací možnosti už nemají. Jen Evropský soud pro lidská práva. Nevím, jestli se naše diplomacie vůbec o něco pokusila, dost bych se tomu u Zaorálka, Stropnického i Hamáčka podivila. Přitom i vlivný washingtonský institut Nadace pro obranu demokratických zemí (FDD) zmínil český případ Markéty a Mirka, zavřených v tureckém vězení. Uvádí i důvod - údajnou spolupráci s kurdskými milicemi YPG a YPJ.

Náš stát nejenže neučinil nic moc, pokud vůbec něco, aby se pokusil je osvobodit, ale dokonce jsme byli vůči Turecku tak úslužní, že jsme začátkem března v Praze zatkli kurdského politika Sáliha Muslima, přestože je chráněn diplomatickou imunitou a azylem uděleným ve Švédsku - tedy zemi EU. Pravděpodobně s cílem předat jej Ankaře na základě zatykače turecké policie - nikoli Interpolu! Občana Sýrie, tedy jiné země než je Turecko! Naštěstí tomu soud zabránil a zachránil tak reputaci země. Ukazuje se ale zoufalost naší a nejen naší, ale i německé politiky vůči Turecku - můžou si zatýkat naše (evropské) občany na základě zákonů, které by všude jinde byly prohlášeny za protiústavní a my nejenže neděláme nic, ale ještě se snažíme zavděčit! Místo abychom vzali do vazby pár agentů turecké tajné služby M.I.T., kterých nám tu jistě běhá dost podle toho, jak tu mají profízlováno, a pokusit se je vyměnit. Ne, my je ještě necháme spolupracovat s naší policií... Slabost je tváří v tvář člověku bez skrupulí - Recepu Tayyipu Erdoganovi, slavně znovuzvolenému prezidentovi Turecka za pomoci masivního porušování práva - cesta do pekel. A na sílu se nezmůžeme. Kéž by to alespoň Trump dotáhl do konce a neskončilo to slavným propuštěním pastora Brunsona, slavným nákupem stíhaček F 35 Tureckem a objímáním se před kamerami.

Jana Maříková

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis Akce D.O.S.T. americkému velvyslanci v ČR Stephenu Kingovi ohledně jeho podpory Prague Pride 2018   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 04:18:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vaše Excelence,

jako pravicově orientovaní konzervativci v České republice jsme v loňském roce přivítali zvolení pana Donalda Trumpa 45. prezidentem USA.

S nadějí jsme proto očekávali také adekvátní změnu politiky velvyslanectví Spojených států v České republice.

S touto nadějí jsme si Vás také před nedávnem, jako nově jmenovaného velvyslance USA v naší zemi, dovolili oslovit se žádostí, zda byste nepřehodnotil oficiální podporu, kterou velvyslanectví v minulých letech poskytovalo naši společnost rozdělujícímu homosexualistickému „festivalu“ Prague Pride.

Vyjádřili jsme přesvědčení, že vměšování do hodnotových diskusí v evropských zemích, a zejména podpora podobných kontroverzních aktivit, neprospívá euroamerickým vztahům a neslouží ani zájmům amerického lidu. Implicitní odpovědí nám bohužel bylo Vaše vystoupení na zahájení letošního ročníku Prague Pride dne 6. srpna tohoto roku.

Závěrem musíme konstatovat, že Vaše vystoupení a pokračující podpora Prague Pride velvyslanectvím USA nemohou v očích českých příznivců politiky prezidenta Trumpa představovat nic jiného než zklamání a zbytečnou zátěž tolik potřebné spolupráce v zápase o rozumnou politiku hodnot řádu a svobody.

Dej Bůh, aby tomu již v blízké budoucnosti bylo jinak.

Petr Bahník, předseda Akce D.O.S.T.
Michal Semín, místopředseda Akce D.O.S.T.
Jiří Hejlek, místopředseda Akce D.O.S.T.

www.akce-dost.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe hrdinou každý, kdo zemře při výkonu svého povolání?   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 04:15:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V dnešním tisku nás na titulních stranách burcují slova: „Hrdinům se dostane nejvyšší pocty.“ Ano, jedná se o tři vojáky, které v Afghánistánu zabil sebevražedný útočník.

Hluboce bych před těmito vojáky jako hrdiny smeknul, kdybych věděl, že ztráta jejich životů měla nějaký smysl, že svojí činností skutečně chrání nejen naše životy, ale i životy někoho jiného.
Ale, jak je to v jejich případě?

Mainstream nás neustále ohlupuje, že v Afghánistánu naši vojáci bojují proti islámskému terorismu, že jinak by se terorismus rozšřířil i k nám. Jenže ten samý mainstream už se jaksi nezmíní, že muslimský svět hlavní měrou rozvrátily státy NATO a viníci těchto vojenských agresí místo, aby byli voláni k zodpovědnosti, tak naopak soudí svoje oběti.

Proč USA v roce 2001 vojensky napadly Afghánistán a ne Saúdskou Arábii, odkud pocházelo nejvíce teroristů, kteří napadli USA a měli tam i finanční zázemí?

V té době totiž většinu afghánského území ovládalo radikální islámské hnutí Taliban, které vzniklo v důsledku dlouholeté občanské války v Afghánistánu a bylo složené z etnických většinových Paštúnů. A kdyby si pánové ve Washingtonu dali práci a zjistili si něco o afghánských zákonech a historii Afghánistánu, tak by nemohli udělat hloupost jako je jeho vojenské napadení, když se nepoučili z porážek britských a sovětských vojsk.

Mulla Umar, tehdejší představitel Talibánu NIKDY nemohl vydat Bin Ládina, protože jeden ze tří základních afghánských zákonů je právo azylu, které bývá uděleno každému, kdo o něj požádá, i kdyby to byl největší zločinec na světě.

Jenže Taliban se USA nehodil do karet, protože potřebovali území Afghánistánu dostat pod svoji kontrolu a tak, aniž by se podívali do historie, bezhlavě jej napadli. Samozřejmě, se svojí technikou rychle ovládli hlavní město Kábul, okolí a několik vojenských základen, ale to bylo tak asi všechno.

Kdyby se vojenští plánovači USA vrátili do první britsko-afghánské války 1839 – 1842, narazili by na pozoruhodné shody. Britové tehdy obsadili Kábul, nechali tam posádku 600 britských vojáků, 4.000 indických vojáků včetně jejich rodinných příslušníků, tedy žen, dětí a služebnictva. Celkem asi 16.500 lidí.

Co se však nestalo?

I když tehdejšího vládce Dóst Muhammada (z rodu Barakzajů) Britové svrhli a zajali, tak první chybu udělali, že za vládce dosadili nenáviděného Šudžáulmulka (z rodu Sadozajů) a druhou chybu (tu hlavní), že podcenili touhu Afghánců po svobodě s nenávistí k jakýmkoliv okupantům.

Mezitím začala pomalá partyzánská válka, kdy Akbar chán, syn zajatého Dóst Muhammada začal postupně shromažďovat vojska, až byli Britové, kteří měli tábor mimo Kábul téměř obklíčeni. Vyjednali sice s Akbarem chánem ústupovou cestu do Jalalabadu, ale během šestidenního pochodu ve sněhu v lednu 1842 bylo všech 16.500 lidí pobito a do Jalalabádu se dostal pouze jediný přeživší Dr. Brydon, aby tehdejšímu veliteli generálu Salemu přinesl zprávu o tomto strašném masakru. Zde si jen dovolím poznámku, které běžně prameny neuvádějí, že přežilo ještě několik rukojmích (mezi nimi i žena generála Saleho), které potom Akbar chán vyměnil za zajatého otce.

A výsledek?

Britům i po některých vítězných bojích nezbylo nic jiného, než Dósta Muhammada znovu uznat a potvrdit ve funkci Kábulského vládce (pozn. Afghánistán tehdy ještě pod tímto názvem neexistoval) a odtáhnout. Akbar chán (v době, kdy stál v čele povstání mu bylo pouhých 20 let!!!) se stal afghánským národním hrdinou.

Jeho portréty zdobí afghánské poštovní známky (i když se jeho skutečná podoba nezachovala), na rozdíl od fotografií Dóst Muhammada.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_anglo-afgh%C3%A1nsk%C3%A1_v%C3%A1lka

Nyní se ptám?

Byli hrdinové všichni, kteří byli zabiti vojáky Akbara chána, (tedy kromě britských a indických vojáků) i ženy, děti a sluhové?

A kdo byl vlastně Akbar chán?

Byl hrdina, nebo vrah, když ze svojí země vyhnal britské okupanty?

Tohle je ovšem jen jedna stránka mince dokládající, že Afghánistán (o rozloze větší než Francie) se nikomu nepodařilo trvale podrobit. Proto se již nebudu podrobněji zmiňovat o druhé Britsko-Afghánské válce 1878 - 81, která měla podobný výsledek s ještě horšími důsledky, kdy za vlády Abdurrahmána (1880 – 1901) do Afghánistánu nesměl bez povolení vládce žádný cizinec a britského velvyslance v Kábulu směl dělat pouze indický muslim!

A ta druhá strana mince dokládající hloupost současných západních politiků?

Kdyby se Američané vrátili do 20. let dvacátého století, zjistili by, že v roce 1929 tehdejšího pokrokového panovníka Amanulláha svrhlo fanatické islámské hnutí pod vedením Baccha Saqqao (syn nosiče vody) a nastolilo tuhý náboženský režim podobný Talibanu. Ostatně, posuďte sami: zrušil všechny světské školy, povolil pouze náboženské školy, zrušil ministerstvo spravedlnosti, v zemi směly působit pouze náboženské instituce, ženy zbavil všech práv, které získaly za pokrokového krále Amanulláha...

A důsledky?

Afghánci se proti tomuto „králi“ vzbouřili a ještě v roce 1929 byl svržený a popravený.

Vládcové, kteří přišli po něm, přinesli dlouhodobou prosperitu Afghánistánu až do roku 1973, kdy byl svržený tehdejší král Záhir šáh a v zemi začala doutnat občanská válka. Proběhlo několik převratů, až se do této situace hloupě vložili Sověti (1979 – 1989) a od roku 2001 ještě hloupěji Američané.

Zde se znovu zeptám.

Byli tehdejší padlí sovětští vojáci hrdinové nebo okupanti, když bojovali proti téměř stejným protivníkům, se kterými bojují současné síly NATO?

V Afghánistánu vývojem po roce 1973 byla občanská válka prostě nevyhnutelná. Kdyby si tehdy jak Sověti, tak Američané uvědomili, že Afghánci jsou svobodomyslní lidé, tak by jim muselo dojít, že tuhý náboženský režim, jako je Taliban, nemá šanci v zemi trvale vládnout. Obyčejný afghánský mladík si rád zahraje fotbal, poslouchá západní hudbu, sleduje televizi. A ženám určitě nevyhovuje být někde uklizené v uzavřených místnostech s nemožností vyjít na ulici bez doprovodu manžela. Ostatně psychologii uvažování Afghánců snad nejlépe vystihl Kurt Ziemke (Hitlerův diplomat v Kábulu ve třicátých letech), který citoval slova jednoho z kmenových náčelníků: „Všechno sneseme, nesvornost, válku mezi bratry i prolévání krve, nesneseme však dosazeného pána.“

Určitě by občanská válka byla dlouhá a krvavá (viz roky 1991 – 1993, kdy byl Kábul zničený nejhůře ve svojí historii), ale bez zásahu vojsk NATO, mohl být už v Afghánistánu klid.

To je právě ta afghánská mentalita, kdy se v okamžiku vpádu jakýkoliv cizích vojsk většina Afghánců semkne kolem kohokoliv, kdo proti cizím vojskům bojuje jakýmkoliv způsobem.

A nebezpečí „vývozu terorismu,“ kterým se neustále zaklínáme?

Talibán je ryze paštúnské hnutí, které zajímá oblast Afghánistánu (a části Pákistánu), ale nevyváží svoji ideologii ven jako Islámský stát, Al Kajda a další známé teroristické islámské organizace.

A vůbec!

Na jedné straně se bojíme vývozu terorismu z Afghánistánu, ale na druhé straně jsme otevřeli cestu do Evropy statisícům muslimských radikálů...

Jenže nadpis mého článku je úvahou o tom, kdo je vlastně hrdinou, kdy všechna média pějí na stejnou notu, jací hrdinové byli naši vojáci padlí v Afghánistánu.

Jak jsem již naznačil v článku, otázkou, kdo je hrdinou a kdo ne, je značně diskutabilní.

Pro západní svět jsou hrdinové jejich padlí vojáci, pro Afghánce zase jejich sebevražední atentátníci (mučedníci).

V době sovětsko- afghánské války v letech 1979 – 1989 tedy nutně museli být hrdinové i padlí sovětští vojáci.

Vždyť přece bojovali proti tehdejším mudžáhedinům, což byla obdoba Talibanu, kdy později jejich hlavní vůdce Gulbuddín Hekmatjár rozstřílel polovinu Kábulu v roce 1992.

Přitom západní propagandou jsme po celou dobu byli krmení, že Rusové byli okupanti, i když ve svojí podstatě v Afghánistánu bojovali proti stejnému nepříteli.

Dalo by se toho ještě napsat mnoho, proč považuji válku v Afghánistánu ze strany Západu za naprosto nesmyslnou - jak mám ve svém profilu uvedeno – Afghánistán je země, kterou se zabývám z hlediska studia poštovních známek, které dokládají historii každého státu.

Ale ještě k hrdinství:

Není náhodou hrdinou každý, kdo přijde o život při výkonu svého povolání?

Není větším hrdinou řidič, který přijde o život při rozvážení chleba, protože bez chleba bychom nepřežili, na rozdíl od nesmyslné války v Afghánistánu?

Není větším hrdinou člověk, který zemře následkem úrazu elektrickým proudem, protože bez elektrické energie není možný náš současný život?

A je naproti tomu hrdinou člověk, který si svobodně zvolí rizikové povolání a zemře v nesmyslné válce?

Je škoda mladých životů našich vojáků v Afghánistánu, ale jde skutečně o hrdiny?

Opravdový hrdina je snad ten, kdo s nasazením vlastního života zachrání život někomu jinému.

Argument, že naši vojáci v Afghánistánu zachraňují naše životy před islámskými teroristy, když jsou otevřeny brány muslimských radikálům do Evropy, opravdu neobstojí a stává se nesmyslným.

Autor: Jaromír Petřík

Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=673860

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVzkaz knězi Halíkovi   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 04:08:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Matějka: „Dnes tu mám něco pro kněze Tomáše Halíka. Pokud existuje převlečené zlo, tak pro mě osobně jste jeho příkladem."

Cituji jednu z vašich aktuálních úvah:

„Naše země není naše, Hospodinova je země a vše, co je na ní, my všichni, jsme zde jen cizinci a přistěhovalci, říká jasně Písmo. Evropa vždy byla, je, a ještě více bude kulturně, etnicky a nábožensky pluralitní, tento vývoj nezastaví žádné zdi a ostnaté dráty. Musíme se naučit žít spolu.“ Konec vaší citace.

Mýlíte se pane Halíku. Česká republika není průtokovým ohřívačem nesourodých kultur a nikdy se jím nesmí stát. Tato země je naše. Všechna ta krásná města, ty vesnice, jsou Čechů, Moravanů a Slezanů. Ta cedule tady za mnou tu není jenom tak. Narodili jsme se tady a rozhodně nejsme ve vlastní zemi cizinci.

Každý člověk, který slušně požádá o přijetí a bude pro nás výhodné ho přijmout, musí bezvýhradně respektovat naši kulturu, etnicitu a naše pravidla. Pokud to jako host neudělá, musí odejít. Nemusíme se učit žít spolu, to hosté se musí naučit žít s námi.

Tuto zemi ubránili naši předci před nacisty. Ubránili ji před komunisty. Stálo to hodně mrtvých lidí a zničených rodin a životů. Je naší povinností ji ubránit před falešnými spasiteli, jako jste vy, a předat ji dalším generacím v co nejlepší kondici. Víte, možná to zní pateticky a možná se to nehodí do této doby, ale já tuhle svojí zemi opravdu miluju.“

František Matějka
předseda Strany nezávislosti České republiky

Zdroj: https://www.facebook.com/StranaNezavislostiCR/videos/1447881055313693/UzpfSTEwMDAwMDAwMzc0MDMxNDoyMzMxNjY3ODA2ODQzMzIx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMy, Srbové nikdy nezapomeneme   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 04:05:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nezapomínejte nikdo z vás, co všechno se může stát v jednom okamžiku a že nemáte vůbec nic pod kontrolou. Co se stalo jim, může potkat každou zemi.

Nově zvolený srbský prezident Aleksander Vučič se vyjádřil ohledně vstupu Srbska do NATO:

My, Srbové nikdy nezapomeneme , co NATO udělalo naší zemi, srbský lid nezapomíná, a proto nikdy, do NATO nevstoupíme. Srbsko není bohatá země, ale je hrdá a náš osud bude určovat náš národ, ne EU ani NATO. Stejně nikdy nedovolíme, aby bylo Srbsko použité jako nástroj nátlaku proti bratrskému, ruskému národu.

Srbský národ a ruský národ společně bojovali a umírali celá staletí, proto nás spojuje pouto nejsilnější. Srbsko nikdy, nepředá svoji hrdost, ani svobodu za žádné peníze , ani jiné výhody. Nikdy nedovolíme, aby nám Evropská unie vnutila falešnou solidaritu, ohledně přijetí imigrantů. My jsme nebombardovali ani Sýrii, ani jiné státy, a proto nedovolíme, aby Srbsko ohrožovaly hordy utečenců.

Nezapomínejte nikdo z vás, co všechno se může stát v jednom okamžiku a že nemáte vůbec nic pod kontrolou. Co se stalo jim, může potkat každou zemi.

Milena Doušková

zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/my-srbove-nikdy-nezapomeneme


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrimitivní propaganda islámu na Babišovo webu Idnes.cz - opravdu jsou Češi tak blbí a sežerou jim to?   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 04:00:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevím co za tím je, ale ta série propagandistických textů na Babišovo webu Idnes.cz o islámu, kde nekritický obhajují nejen islám, ale i české islamisty, je fakt trapná ...

Fakt oni věří tomu, že tak primitivní propagandu Češi sežerou? Ani se příliš netají tím, že cílem je agitovat pozitivně o islámu a muslimských imigrantech.

Člověk si až říká jestli to není přípravka na to, až jednou Babiš ustoupí tlaku EU, neziskovek a multikulti aktivistů a neřekne ANO přijetí imigrantů z Afriky a islámského světa?

Autor: Lukáš Lhoťan


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká kontrarozvědka varuje před dětmi islámistických imigrantů   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 03:57:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kontrarozvědka, tzv. Spolkový Úřad na ochranu Ústavy, ve své zprávě ohledně bezpečnostních rizik varuje před dětmi islámských imigrantů. Podle vnitroněmecké výzvědné služby se děti z islámistických rodin stále rychleji a ve větší míře radikalizují, což do budoucnosti má jen jediné vyústění – páchání teroristických útoků.

V této souvislosti již dříve vládnoucí koalice CDU/CSU navrhla snížit věkovou hranici sledovaných na 14 let, jak k tomu už přikročila Spolková země Bavorsko.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlunce se obrátí naruby. Astronomové sdělili, jaký bude konec Sluneční sestavy   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 03:55:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci objevili v souhvězdí Hada neobvyklou mlhovinu HuBi 1, která vznikla v důsledku toho, že jedna z hvězd se obrátila naruby v poslední okamžik života. Teď se astronomové domnívají, že Slunce může zahynout stejným způsobem. Napsali o tom v časopise Nature Astronomy.

„Předek této mlhoviny patří k poměrně řídkým objektům, tzv. znovuzrozením hvězdám. Je to ztracené oko v evoluci bílých trpaslíků, které se nachází uprostřed jiných planetárních mlhovin. Stejným způsobem může skončit život Slunce," napsal Martin Guerrero z andaluského Institutu Astrofyziky v Granadě, Španělsku.

Astronomové objevili neobvyklé okolnosti smrti hvězdy, která je podobná Slunci, když prozkoumávali jednu z mlhovin v souhvězdí Hada, objekt HuBi 1. Byl objeven holandskými vědci v roce 1990. Uvnitř této mlhoviny našli slabý svítící objekt, který považovali za obyčejného bílého trpaslíka, který vznik po smrti červeného obra.

Astronomové uviděli, že s HuBi 1 se děje něco podivného. Centrální hvězda zmizela a sama mlhovina se stala chladnout zevnitř, a ne zvenku, což obyčejně stává s jinými mrtvými hvězdami.

Po výzkumu se ukázalo, že hvězda se změnila na hvězdu Wolf-Rayet v poslední okamžik svého života, když v jejím jádru začalo hořet helium, což způsobilo znovuzrození a dočasné omlazení. Toto vzplanutí aktivity vyvrhlo poslední pozůstatky vnějších obalů hvězdy a způsobilo tlakovou vlnu, která obrátila naruby její bývalá nitra.

Podle vědců stejný osud může čekat i Slunce, neboť je stejné podle rozměrů jako HuBi 1.

Zdroj: Nature Astronomy, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEkvádorský prezident promluvil o podmínkách odchodu Assange z velvyslanectví   
Pridal tk Středa 08 srpen 2018 - 03:50:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Ekvádoru Lenin Moreno prohlásil, že zakladatel WikiLeaks Julian Assange může opustit velvyslanectví země v Londýně kdykoli, pokud budou dodržována jeho práva.

„Kontaktovali jsme jeho zákonného zástupce, abychom dosáhli nějaké dohody, kde mají hlavní roli hrát otázky života Assange a mezinárodní normy. Pokud se nám podaří něčeho takového dosáhnout, tak rádi poprosíme pana Assange, aby opustil velvyslanectví a podrobil se vyšetřování," prohlásil Moreno v přímém přenosu NTN24.

Agentura Bloomberg dříve informovala, že zakladatel WikiLeaks může opustit velvyslanectví ve Velké Británii kvůli problémům se zdravím.

Podle informací agentury se zdraví Assange během posledního roku zhoršilo, proto v nejbližších týdnech „může skončit svoji dobrovolnou izolaci na velvyslanectví".

Zdroj: Bloomberg, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2032 sec,0.0496 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,752kB