Neděle 12 srpen 2018
Šestice Romů z Teplic, co s nimi?   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 07:17:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na koupališti v Dubí skupina Romů zbaběle a surově napadla mladého muže, který se zastal napadené ženy.

Jediný muž bránil ženu napadenou skupinou Romů z Teplic

V malém brouzdališti (v Dubí) asi pět krát pět metrů si v tu chvíli hrála skupina dětí. Najednou se ozval křik a romské dítě stáhlo pod vodu jiné děcko. Žena, která to viděla, se k nim vrhla, ač nebyla matkou ani jednoho z nich. Vtom však vyskočila matka romského dítěte. „Co mi saháš na dítě!“ křičela a vrhla se na ni. Nejprve jí nadávala, pak tahala za vlasy a mlátila pěstmi do hlavy.

To zahlédl David M., a přestože kolem byli další muži, jako jediný běžel napadené ženě na pomoc. To se mu sice podařilo, ale agresorka se vrhla na něj a k ní se přidalo pět romských mužů.

Tři ho drželi za ruce, aby se nemohl bránit, popisuje svědek.

David M. měl vyražené zuby, neslyší na pravé ucho, má naražená žebra a díru v puse mu lékaři museli sešít. Podle svých slov toho nelituje, a pokud by se dostal do stejné situace znovu, nezachoval by se jinak.

Davidovi díky za jeho statečnost!

Jak to dosud vidí policie?

Podle článku iDnes.cz z 9.8.2018 policejní vyšetřovatel zatím jednání jednoho romského útočníka (dalších pět romských útočníků z Teplic bude nejspíše stíháno také) kvalifikoval jako násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a výtržnictví. Kvalifikace činu vyšetřovatelem jako násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci možná naznačuje, že se blýská na lepší časy, kdy snad konečně začneme stíhat rasově motivované násilí spáchané nejen námi proti Romům, ale také ty, které Romové páchají proti nám „Gadžům“. Tedy měřit všem jedním metrem. Určitě to je férové i vůči Romům, kteří se ničeho špatného nedopustili. Je to nakonec i v jejich zájmu.

Mám však za to, že by zřejmě bylo takové jednání nejvýše vhodné kvalifikovat navíc jako těžkou újmu na zdraví na jiném pro jeho rasu či příslušnost k etnické skupině, kde by šestici útočníků hrozila trestní sazba až 12 let odnětí svobody. Mohlo jít i o souběh s trestným činem rvačky, kde je trestní sazba v případě těžké újmy na zdraví až 5 let odnětí svobody. Mohlo by jít i o pokus o vraždu, ale to by zřejmě bylo v tomto případě těžké prokázat.

Je ovšem pravda, že další orgány činné v trestním řízení mohou jednání útočníků překvalifikovat. Velmi doufám, že tak učiní.

Trest a spravedlnost: sečteno a podtrženo

Na rozdíl od některých jiných zemí, naše trestní právo, jmenovitě zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník (TZ), neumožňuje tresty sčítat. Tedy soud nemůže v tomto případě rozhodnout o uložení trestu např. takto (uvádím nejvyšší trestní sazby):
•Násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci: až 3 léta odnětí svobody (§ 352 odst. 2 TZ)
•Výtržnictví: až 2 léta odnětí svobody (§ 358 odst. 1 TZ)
•Těžké ublížení na zdraví: až 12 let odnětí svobody (§ 145 odst. 2 písm. f) TZ)
•Rvačka: až 5 let odnětí svobody (§ 158 odst. 2 TZ)

Celková doba trestu odnětí svobody by takto mohla činit a až 22 let. To však u nás není možné.

V případě, že český soud odsuzuje pachatele za 2 či více trestných činů, může pachateli uložit pouze trest za trestný čin nejpřísněji trestný. Může však také trest zvýšit o jednu třetinu.

Řekněme tedy, že by v tomto případě útočníkům bylo prokázáno spáchání trestných činů násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a výtržnictví a soud by použil nejvyšší trestní sazbu, pak by trest činil 3 léta odnětí svobody a pokud by se soud rozhodl trest zvýšit o jednu třetinu, pak by trest činil 4 léta odnětí svobody.

Pokud se orgány činné v trestním řízení však rozhodnou jednání útočníků v Dubí kvalifikovat také na trestný čin těžkého ublížení na zdraví, pak by pachatelům hrozil trest odnětí svobody až ve výši 12 let. Pokud by bylo prokázáno spáchání dalších trestných činů, pak by trest mohl být ještě o třetinu vyšší.

Protože v Dubí šest romských útočníků z Teplic zbaběle a surově napadlo jednu ženu a muže, který ji přišel na pomoc bezmála umlátili, pak by taková kvalifikace byla podle mého názoru nejvýše vhodná a zcela přiměřená.

Autor: Mirek Katzl

Zdroj: https://katzl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=674356

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Pomsta za mrtvé": Má český stát svou armádu skutečně pod kontrolou?   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 07:03:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aniž bych sebeméně zpochybňoval odvahu českých vojáků, kteří zemřeli v Afghánistánu při sebevražedném útoku bojovníka některého z tamních mocenských uskupení, tohle by se stávat nemělo. A čekám ostrou reakci českých politiků, především prezidenta republiky jako nejvyššího velitele ozbrojených sil, premiéra, nebo alespoň ministra obrany.

O co jde? Nevím, jestli jste to postřehli, ale v médiích zazněla z nejvyšších míst velení AČR slova o „pomstě za padlé české vojáky“. Při vší úctě, tohle je těžce za hranou. Komu, za co a jak se generalita AČR chce mstít? Vojáci byli údajně vlákáni do léčky. Chápu. Jak zákeřné! Ale tohle je válka, páni generálové, a politické kecy o „mírové misi“ si odpusťte. Mírových misí se vojáci nezúčastňují

Stejně tak si odpusťte plky o nějakém „pohánění před soud“. Koho, jak a proč chcete pohánět před soud? Velitele konkrétní ozbrojené skupiny za dobře zorganizovanou vojenskou léčku? Ti lidé tam sami sebe nevnímají jako teroristy, ale považují se i pod vlivem silné víry za svaté bojovníky za svobodu své vlasti a odchod všech cizích vojáků, kteří ji sužují už několik set let. Za to je, páni generálové, chcete trestat a mstít se jim?

Zazní-li podobná slova, měly by se okamžitě zuřivě rozblikat červené kontrolky všem lidem, kterým opravdu jde o obranu demokracie. Té skutečné, nikoliv té, o níž tak rádi hovoří naše tak zvané „politické elity“. Jak může vedení české armády vyhlašovat nějaká „pomstychtivá tažení“ a slibovat někomu jakousi pomstu? Na základě jakého mandátu?

Vojáci jsou pouhými nástroji státu, od nejposlednějšího vojína, po náčelníka generálního štábu, a nepřísluší jim v žádném případě vyslovovat cokoliv, co nemá odborný charakter a přímo souvisí se zahraniční nebo bezpečnostní politikou státu. Zvláště když nikdo z nich nedokáže odhadnout následky, které podobné řeči mohou mít pro naši zem. Ani chybějící ministr zahraničí rozhodně není pro nic podobného omluvou!

Rád bych věřil, že se páni generálové neinspirovali praktikami svého kolegy, někdejšího šéfa Vojenského zpravodajství a oblíbeného „vojáckého“ velitele z Afghánistánu, které se zřejmě pod vlivem tamějších zkušeností pod jeho vedením „mstilo“ nejen lidem nepohodlným některým strukturám uvnitř resortu obrany nebo velkým obchodním firmám, ale i těm, kteří byli nepohodlní milence premiéra. Vyjádření tohoto typu podobné myšlenky rozhodně vyvolávají. Stejně jako logicky nastolují otázky, zda se nám „civilní řízení armády“ tak trochu nevymyká z rukou. A k čemu by to mohlo vést.

Slova o „pomstě za mrtvé“ navíc evokují v naší zemi velmi ošklivé vzpomínky na dvě malé obce, jednu nedaleko Kladna a druhou na Chrudimsku. I tam šlo o „pomstu za mrtvého vojáka“. Rád bych věřil, že to byla jen nevhodná formulace myšlenky, nikoliv vojácky otevřené vyjádření typu „nandejte jim to, všechno je povoleno“, adresované klukům, kteří v Afghánistánu zůstávají. Nerad bych se za pár let dožil toho, že má vlast, Česká republika, bude čelit obvinění z válečných zločinů, spáchaných ve jménu „pomsty za mrtvé“.

Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠokující zpráva OSN: Čína údajně drží milion Ujgurů v internačních táborech   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 06:55:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Internační tábory v Číně údajně zadržují až milion muslimských Ujgurů. Vyplývá to ze zprávy, kterou připravil panel OSN pro lidská práva.

Ujgurové jsou turkické etnikum, které žije převážně v západní čínské provincii Sin-ťiang. Ujgurští separatisté založili teroristickou organizaci Islámské hnutí Východního Turkestánu, která má na svědomí řadu teroristických útoků v čínských velkoměstech. Několik tisíc příslušníků tohoto hnutí bojuje na straně teroristů v Afghánistánu a v Sýrii.

Kvůli těmto případům čínské úřady zpřísnily bezpečnostní opatření v Sin-ťiangu, kde žije 11 milionů Ujgurů. Celkový počet muslimů v Číně se odhaduje na 21 milionů. Kritici však Pekingu vyčítají, že uplatňuje princip kolektivní viny a omezuje tak občanská práva muslimské menšiny.

V pátek panel OSN pro lidská práva oznámil, že získal důvěryhodné údaje o tom, že Peking drží milion etnických Ujgurů v utajených internačních táborech. Kromě toho členka Výboru OSN pro odstranění rasové diskriminace Gay McDougallová tvrdí, že zhruba 2 miliony Ujgurů a muslimských menšin se nachází v indoktrinačních politických táborech.

„Velmi nás znepokojuje množství zpráv, které jsme dostali a které jsou důvěryhodné. Týkají se toho, že ve jménu boje proti náboženskému extremismu a zachování politické stability Čína přetvořila Ujgurskou autonomní oblast v něco, co připomíná obrovský internační tábor, který je zahalen rouškou tajemství. Jde tedy svým způsobem oblast, kde naplatí žádné právo," cituje McDougallovou agentura Reuters.

Další členka výboru Fatima-Binta Dahová uvedla, že čínské úřady svévolně zadržely téměř milion Ujgurů. Čínská delegace se k těmto obviněním nevyjádřila.

Zástupci americké mise v OSN ve svém prohlášení na Twitteru uvedli, že je velmi znepokojují zprávy o pronásledování Ujgurů a dalších muslimů v Číně.

Celá zpráva má být zveřejněna příští týden.

Zdroj: agentura Reuters, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa japonském ostrově Okinawě vyšly desetitisíce lidí na demonstraci proti americké základně   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 06:53:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na ostrově Okinawa vyšlo kolem 70 tisíc lidí na protestní akci proti přesunu americké základny do druhé části prefektury, píše Japan Times.

Před tím, nehledě na protesty místních úřadů a obyvatelstva, ústřední japonská vláda oznámila plán na přesun vojenské základny Futenma z jedné části Okinawy do druhé.

Účastníci akce přijali rezoluci vyzývající ústřední vládu, aby odmítla plán přesunu základny. Podle názoru protestujících američtí vojáci mají opustit ostrov.

Demonstranti uctili památku bývalého guvernéra prefektury Takešiho Onageho, který zemřel ve středu na rakovinu. Onaga požadoval stažení americké základny Futenma za hranice Okinawy, což odporovalo stanovisku japonské vlády, spojené závazky s USA.

Na mítingu byl přítomný náměstek guvernéra Kiinčiro Jachana, který hovořil o plánu pokračovat v boji za odsun Futemmy za hranice prefektury.

Okinawa tvoří méně než jedno procento japonského území, ale na ostrově se nachází 74 procent amerických vojenských objektů a více než polovina všech ozbrojených sil USA a Japonska. Podle údajů vedení prefektury je na Okinawě kolem 26 tisíc amerických vojáků a 19 tisíc jejich rodinných příslušníků a civilních osob.

Zdroj: Japan Times, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropa potřebuje spravedlivý systém rozdělování migrantů, prohlásila Merkelová   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 06:49:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

EU musí vytvořit spravedlivý systém rozdělení migrantů nezávisle na jejich zeměpisné poloze, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

„Dublinský systém je nutné vylepšit. Teoreticky nemohou přijíždět do Německa migranti, kteří přijeli do Španělska. Ale to neodpovídá skutečnosti. Všechny evropské země musí vypracovat spravedlivý systém a organizovat společně návrat v první řadě těch lidí, kteří nemohou zůstat na (evropském) území," řekla Merkelová na společné tiskové konferenci se španělským premiérem Pedrem Sánchezem.

Připomněla, že příslušné dohody existují s Libyí a Tureckem, nyní se koná jednání s Marokem a Tunisem, je plánováno jednání s Alžírem a také s takovými zeměmi původu migrantů, jako je Senegal.

„Každá země má svá očekávání a EU musí společně pracovat nad tématem návratu. Ti, kteří mají právo zůstat, musí být spravedlivě rozděleni mezi zeměmi EU. Zatím jsme nenašli řešení. Ale jsme si jisti, že potřebujeme spravedlivý systém rozdělení," dodala předsedkyně německého kabinetu ministrů.

Řekla, že migrační problém Evropy je „společnou výzvou pro všechny", a dodala, že „nemůže být spojen se zeměpisnou polohou té nebo jiné země". „Není to problém jedné, dvou nebo tří zemí, jelikož pro nás všechny je výhodný volný pohyb v EU. Všichni na sebe musí vzít odpovědnost a pracovat na hledání řešení," řekla Merkelová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jqMD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí reagovalo na oznámení USA o obnovení jednostranných sankcí vůči Íránu   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 06:46:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA oznámily obnovení jednostranných sankcí vůči Íránu, mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang (Lu Kchang) na to 10. srpna reagoval tak, že čínská strana byla vždy proti jednostranným sankcím a prosazovala dialog jako správný způsob řešení sporů.

Lu Kang uvedl, že čínská strana byla vždy proti jednostranným sankcím a dalekému zasahování a toto stanovisko už mnohokrát objasnila. Čína po dlouhou dobu normálně a transparentně spolupracuje s Íránem v oblasti ekonomiky a energetických zdrojů, tato spolupráce odpovídá rezoluci OSN a čínským mezinárodním slibům a neporušuje zájmy ostatních zemí, proto musí být respektována.

Lu Kang uvedl, že čínská strana se domnívá, že sankce a hrozby nic neřeší, dialog a jednání jsou metody pro řešení sporů. Zainteresované strany by měly na zásadě vzájemného respektu a rovnosti společně řešit spory a společně chránit světový mír a stabilitu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWTO primárně rozhodla, že některá politická opatření EU ohledně energetických zdrojů diskriminují Rusko   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 06:44:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
WTO vydala 10. srpna zprávu skupiny odborníků o tom, že Rusko podalo žalobu proti nové politice EU v oblasti energetických zdrojů. WTO odmítla většinu ruských žádostí, ale současně rozhodla, že některé politiky EU v oblasti energetických zdrojů vedou k diskriminaci Ruska.

V březnu roku 2011 začala v EU probíhat série reforem na trhu energetických zdrojů, v rámci které bylo požadováno oddělení produktu od služby dopravy, aby se zlepšila konkurence na trhu. V dubnu roku 2014 podalo Rusko žalobu k WTO, podle které nová politika EU diskriminuje ruské plynárenské podniky.

Podle informace dováží EU 39 % zemního plynu z Ruska a Rusko je v současnosti její největší zdroj zemního plynu. Podle postupů WTO pro řešení sporů se mohou zúčastněné strany proti rozhodnutí odvolat do 60 dnů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická média se obávají, že obchodní válka mezi Čínou a USA ovlivní americké rybářství   
Pridal tk Neděle 12 srpen 2018 - 06:42:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
List The Washington Post vydal 10. srpna článek, ve kterém se uvádí, že pokud budou USA nadále rozšiřovat rámec cla na zboží dovážené z Číny, například na výrobky z ryb, dojde k poškození amerického rybářského průmyslu.

Podle článku čelí některé americké továrny na rybí výrobky nedostatku zaměstnanců a v uplynulých 20 letech bylo stále víc ryb přepravováno na zpracování do Číny, odkud se poté vracely zpět do USA k prodeji, toto zboží jsou v praxi americké výrobky.

V současnosti se 80 % mořských produktů na americkém trhu dováží a pokud se cla na dovážené mořské výrobky zvýší, dojde ke snížení prodeje a ovlivnění podniků v této oblasti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2012 sec,0.0664 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,753kB