Pondělí 13 srpen 2018
P.C.Roberts: Dobrovolná impotence ruské a čínské vlády   
Pridal tk Pondělí 13 srpen 2018 - 19:44:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politika ruské i čínské vlády je pro mě záhadou. V sankční válce, kterou proti nim Západ rozpoutal, drží v ruce všechny trumfy, ale nevypadají na to, že by věděly, jak s nimi hrát.
Už po dlouhá léta je americká NASA závislá na dovozu ruských raketových motorů, ale bez ohledu na americké sankce, urážky a vojenské provokace, Rusko dál své motory NASA posílá.
A proč? Protože ruští ekonomové tvrdí své vládě, že bez cizí měny se hospodářský rozvoj Ruska neobejde.

Evropa je závislá na ruské energii. Čili na tom, aby její továrny nestály a její obyvatelé v zimě nezmrzli. Ale Rusové své energetické kohoutky směrem na Evropu v odpověď na evropskou účast na washingtonských sankcích neuzavírají, protože ruští ekonomové tvrdí své vládě, že bez cizí měny se hospodářský rozvoj Ruska neobejde.

Jak Michal Hudson i já jsme už nesčetněkrát vysvětlili, je tenhle argument nesmyslný. Ruský rozvoj není totiž na ziskání cizích peněz jakýmkoli způsobem závislý.

Což ovšem není jediný blud, kroužící v hlavách vůdců ruské ekonomiky. Druhým je ten, že Rusko potřebuje cizí investice. Na což odpovídáme: Ty jsou dobré jen k tomu, aby se část zisku ruské ekonomiky odváděla do zahraničí. K ničemu jinému.
Rusové jsou též přesvědčeni, že by měli volně obchodovat s rublem. A na to odpovídáme: Tím z něj učiníte předmět spekulace na cizích měnových trzích. A jestliže se Washingtonu zachce přivést Rusko do měnové krize, jediné, co Federálnímu rezervnímu fondu a jeho vazalským japonským evropským entrálním bankám a cenrální bance britské bude stačit udělat, bude, že sníží hodnotu rublu. A západní spekulanti budou už jen sčítat zisky.

Neoliberální ekonomika je zkrátka podfuk a Rusko do něj spadlo. A totéž se přihodilo i Číňanům.

Představme, že když všechna obviňování Ruska začala – dejme tomu případem Skripal – Putin by na mezinárodní scéně vystoupil a řekl: „Britská vláda lže až se jí z huby práší, a stejně lžou všechny ostatní západní vlády, včetně Washingtonu, které nehoráznou britskou lež opakují. Rusko považuje tyto lži za vysoce provokativní a za součást kampaně, jejímž cílem je připravit lid Západu na vojenský útok proti Rusku. Tento stále sílící proud svévolných lží a západní vojenská cvičení na našich hranicích přesvědčily ruskou vládu, že se Západ chystá na Rusko zaútočit. Důsledkem takového kroku bude totální zničení Spojených států i jeho loutek“.

Takovéto prohlášení by učinilo konec svévolných provokací, vojenských cvičení i sankcí.

Namísto něj ale slyšíme z Ruska slova o „nedorozumění“ mezi námi a našimi americkými partnery, což samozřejmě jen povzbuzuje Západ k dalším lžím a dalším provokacím.
Anebo – jako reakci mírnější – by Putin mohl vyhlásit toto: „ Jelikož Washington a jeho servilní evropské loutky na nás uvalují další a další sankce, končíme s vývozem raketových motorů americkým leteckým společnostem a zastavujeme i vývoz naší energie do Evropy. Zakazujeme též přelety amerických dopravních letadel přes území Ruska a zavádíme represivní opatření proti všem americkým firmám, působícím v Rusku“.

Jedním z důvodů – kromě onoho omylného, že Rusko potřebuje západní peníze – pro který nic z mnou naznačeného Rusko nečiní, je chybně vykalkulovaná obava z toho, že Washington by po energetickém stažení Ruska z Evropy mohl nastoupit v Evropě na jeho místo a začal Evropu zásobovat svým plynem vlastním.
Je to ovšem obava lichá. Žádná infastruktura není pro takovýto krok připravena a trvalo by léta, než by připravena byla. A než by k tomu došlo, postihla by Evropu masová nezaměstnanost a spousta lidí by v zimních měsících zmrzla.

A proč tedy Rusové svou vítěznou hru nezahajují?

Vláda nemá k dispozici poradce, kteří by neměli hlavy vymyté neoliberální ekonomikou. Vymývání mozků, které Američané poskytli Rusku během Jelcinový éry, zde bylo dodneška zinstitucionováno. A zakleto v této pasti, není Rusko pro Washington ekonomickým soupeřem.

Skvělý příklad země, kterou by Rusko i Čínu mohly vytáhnout z NATO, představuje dnes Turecko. Rusko i Čína by mohly Turecku nabídnout výhodné obchodní dohody, smlouvu bezpečnostní i členství v BRICS, a Čína by navíc mohla vykoupit tureckou měnu ze zahraničních měnových trhů. Což by ostatně mohla učinit i pro Irán.

Avšak ani Rusko a ani Čína neprojevují pro takové akce dost rozhodnosti.. A obě tyto země, nalézající se pod stejným washingtonským tlakem jako Turecko, jen nečinně sedí a cucají si palce.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlavčík z Dubí promluvil, šokující detaily o cikánském rasovém útoku vyplouvají na povrch. Otec cikánského dítěte v hospodě, jeho dítě na bazénu bez dozoru!   
Pridal tk Pondělí 13 srpen 2018 - 04:12:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Plavčík z Dubí promluvil, šokující detaily o cikánském rasovém útoku vyplouvají na povrch. Otec cikánského dítěte v hospodě, jeho dítě na bazénu bez dozoru! Plavčíkovi dokonce málem ukradli telefon, když si ho na okamžik odložil, aby uklidnil situaci! Neziskovka Romea spustila v neděli dezinformační lživou kampaň, snahou je obvinit maminku napadeného bílého dítěte, že prý incident a rvačku začala ona!

Již v pátečním pořadu na Svobodném vysílači CS jsem podrobně vysvětloval, proč událost z bazénu v Dubí má politický přesah a proč bude vyvíjena snaha vykreslit událost dvěma různými pohledy. Dnes se to potvrdilo. Nezisková organizace Romea přišla s reportáží, kde romská svědkyně s rozmazaným obličejem vypovídá, že incident zahájila maminka bílého dítěte tím, že romského chlapečka odtrhla od vlastního syna.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/284620633

Pokud jste kauzu v Dubí nezaregistrovali, potom ve zkratce jde o to, že romský chlapec, bez dozoru otce, který odešel do místní hospody, začal v dětském brouzdališti na místním bazénu v Dubí topit bílého chlapce. I když se jedná o brouzdaliště, pro malé děti jsou tyto bazény např. v USA úplně zakázány, protože představují vysoké bezpečnostní riziko tzv. “mělkého utonutí”. Malému dítěti stačí k utopení pár centimetrů vody v okamžiku, kdy dítě v brouzdališti upadne dozadu na hlavu a ztratí vědomí.

Brouzdaliště mají příliš málo vody na to, aby ztlumila případný pád člověka nebo dítěte. Vzhledem k tomu, že brouzdaliště mají charakter ne tak ostře sledovaného vodního prostoru, představují obrovské riziko pro utonutí pro malé děti, pokud během hry a pobíhání v brouzdališti upadnou a narazí hlavou o dno brouzdaliště. V Dubí došlo v polovině týdnu k vyeskalování dlouhodobě neřešené situace, která skončila surovým zmlácením bílého muže sedmi cikánskými muži, kteří narychlo přispěchali na bazén. K incidentu došlo tak, že maminka bílého dítěte zaregistrovala hrozivý obraz v brouzdališti: cikánské dítě přidrželo pod vodní hladinou v brouzdališti jejího syna. Bylo to prý z legrace, jak dlouho vydrží pod vodou, zaznělo podle svědků ihned po incidentu, ještě předtím, než došlo k potyčce. Dětská hra v brouzdališti se tak rázem mohla změnit v tragédii.

Co napadáš našeho kluka?

Matka bílého dítěte pohotově vystartovala, odtrhla romského chlapce od jejího syna, který vykašlával vodu. Když to spatřila romská žena, vystartovala do brouzdaliště a napadla maminku bílého chlapce slovy: “Co napadáš našeho kluka?”. Matka bílého dítěte měla zato, že jde o matku cikánského chlapce a pustila se s ní do ostré debaty. Jenže to ještě netušila, že cikánská žena vůbec není matkou ani příbuznou cikánského chlapce a označení “náš kluk” znamenal “kluk z našeho etnika”.

Tuto skutečnost totiž odhalil plavčík, který poskytl médiím unikátní rozhovor a svědectví, k čemu ve skutečnosti došlo. Nikdo totiž podle jeho slov nevěděl, čí je to dítě, odkud se ten cikánský chlapec vzal? Nevěděla to ani dotyčná cikánská žena. Plavčík se snažil zjistit, čí je to chlapec, ale marně. Teprve až po nějaké chvíli přišel z místní hospody jeho otec. Nechal kluka na bazénu bez dozoru a ten v brouzdališti zkoušel, jak dlouho vydrží bez dechu pod vodou jedno gadžovské bílé dítě. Dubí je kraj svérázný, chvilku nedáváte pozor a už abyste chystali bílou rakev pro své dítě.

Cikánská žena však stupňovala na maminku bílého dítěte své slovní a později i fyzické útoky. Nadávky rasového rozměru doplnilo tahání a škubání vlasů, rány pěstmi. Na pomoc bílé ženě proto přiběhl mladý bílý muž a pokusil se bílou ženu a její dítě chránit. Tím ovšem spustil na úrovni genetické signalizace obranný mechanismus romského etnika. Sedm cikánů se pustilo do mlácení tohoto bílého muže a plavčík situaci už nezvládal a rychle volal městskou polici. Do konfliktu se snažil vstoupit a uklidnit celý incident, takže si odložil telefon a chtěl šarvátku ukončit, ale když viděl, co se spustilo, raději do toho už nezasahoval. Když se však otočil, jedna z místních žen (plavčík neuvedl, jestli šlo o cikánku) najednou držela v ruce jeho telefon. Prostě snaha o čórku, využití situace, když plavčík chtěl uklidnit rvačku, zřejmě jiná cikánská žena se mu pokusila “štípnout” odložený mobilní telefon. Dubí, to je životní styl. Žít Dubí, nikoliv Žít Brno, tam je nuda.

Romea zahájila dezinformační kampaň, sehnala romskou svědkyni, která vypovídá úplně jinak, než desítky dalších očitých svědků

Neziskovka Romea proto dnes spustila dezinformační kampaň, jejímž cílem je označit za původce konfliktu a celé rvačky maminku, která chránila své dítě před utopením. RomeaTV natočila rozhovor [2] s jakousi romskou ženou, která tvrdí, že prý cikánské dítě nikoho netopilo, jenom prý cákalo vodu na bílé dítě. Bílá žena prý cikánské dítě odhodila v brouzdališti. Žádná rvačka tam prý nebyla, žádných 7 cikánských mužů, jenom dva muži a hlavně spousta místních bílých mužů. Ostatní cikánští muži prý jenom stáli okolo rvačky a dívali se.

Jenže její svědectví je v ostrém rozporu s výpovědí plavčíka z videa výše. To prostě znamená, že buď lže plavčík, anebo lže cikánská žena, která poskytla RomeaTV rozhovor. Na bazénu byli desítky svědků, kteří shodně potvrzují první verzi, kterou popisuje plavčík. Svědectví cikánské ženy je tak podle všeho čistě účelové a je to zjevná snaha zabránit tomu, aby útočníci byli obviněni z rasově motivovaného útoku proti bílé ženě a bílému muži. To by totiž vrhlo špatné světlo hlavně na Romeu, která v Dubí čerpá několik neziskových grantů Vlády ČR na program integrace sociálních menšin. A jsme doma!

Znovu se tak ukazuje, že parazitický neziskový sektor nemá problém zakrývat svoji neschopnost a selhání dotačních programů pro integrační programy, když cikánští obyvatelé terorizují a mlátí bílé spoluobčany v Dubí. Dotace pro Romeu tak pozbývají jakýchkoliv efektů a výsledků, takže právě Romea a podobné organizace by měly v navrhovaném plánu ministryně financí Aleny Schillerové přijít o státní dotace a příspěvky na programy neziskovek, které negenerují žádné výsledky.

Kauza Dubí pouze ukazuje, že hlavní vinu nese Romea a další romské neziskovky v ČR. Romea totiž na uklidnění situace v Dubí z let 2014 a 2015 čerpá od státu hned několik dotačních rámců na integraci Romů a uklidnění rizikových lokalit, mezi které je Dubí zařazeno od listopadu 2014. Jestliže v Dubí bublá pod pokličku obrovská nenávist a ta potom vybuchuje na bazénu v podobě brutálního útoku na bílého muže, potom zodpovědnost padá především na neziskový sektor, který je za to placen, aby situaci předcházel.

Parazitické neziskovky od roku 1993 podojily český stát už o více jak 35 miliard korun a výsledek je nulová integrace romského etnika do české majoritní společnosti. Naopak, český občan je učen k tomu, aby se přizpůsoboval romskému obyvatelstvu

Právě neziskovky jako Romea jsou největšími parazity na státním rozpočtu ČR. Od roku 1993 dostaly romské neziskové organizace v ČR v úhrnu přes 35 miliard korun. Poslední obrovskou dotací pro cikánské neziskovky byl výkup prasečáku v Letech na Písecku za téměř půl miliardy korun, přičemž z neznámých důvodů vyšlo na povrch, že peníze od státu nepůjdou na odkup prasečáku přímo, tedy na účet masokombinátu AGPI, který prasečák provozoval, ale skrze prostředníka, Muzeum romské kultury, které potom teprve firmu AGPI vyplatí.

Proč asi nejde platba přímo? Zkuste přemýšlet a zapojit mozkové buňky. To, co se děje v České republice s penězi daňových poplatníků, to by ve vyspělých krajinách skončilo u tribunálů a v Číně na popravišti. Česko ale snese fšecko. Jenom dodejme, že odkup prasečáku schválil bývalý ministr kultury za KDU-ČSL, Daniel Herman, který neblaze proslul svými projevy na Sudetoněmeckých slavnostech v Norimberku a v Augsburgu.

Peníze je třeba poskytovat jen těm neziskovkám, které prokazatelně pomáhají potřebným lidem, ne parazitům přisátým na bradavky státní dojné krávy. S neziskovým sektorem je třeba tvrdě zatočit a nastavit mu přísná pravidla a mantinely, protože neziskový status si musí neziskovky zasloužit. Taktéž je možné uvažovat o skandinávském modelu, kde nevládní organizace platí defaultně úmyslně vysoké daně, až 95% z každého daru, ale na konci roku stát daně odpustí až na nulu, pokud kontrola prokáže, že neziskovka splnila za uplynulý rok veřejnou a státem požadovanou objednávku. Neziskovky, které neplní veřejnou práci a zakázku, nemají nárok na neziskové financování. Pokud tedy na konci roku se zjistí, že neziskovka neodvedla svoji práci, veškeré peníze od dárců jsou jí zdaněny až 95%.

Jediným řešením je reforma neziskového sektoru v ČR!

Stejně tak je potřeba si všímat toho, že ve většině zemí mají nevládní organizace nad sebou státní dozor, který sleduje, zda-li neziskovka v průběhu roku vykazuje činnost za účelem, k jakému byla založena. V Česku se velmi často stává, že neziskovka vykazuje aktivitu jen ve výročních zprávách, ale v praxi žádnou aktivitu negeneruje. Peníze na programy však čerpají pravidelně, ale výsledkem je nulová efektivita a dokonce v některých případech i zhoršení situace, jako právě vidíme na mezilidských vztazích v Dubí.

Brutální útok 7 cikánů v Dubí na bílého muže, který se zastal bílé maminky za to, že chránila své dítě před utopením ze strany nevychovaného cikánského dítěte, které se v inkriminované době pohybovalo v bazénu bez dozoru rodiče, který mezitím nasával alkoholické nápoje v místní hospodě, je jasným vzkazem vládě Andreje Babiše, aby připravila takovou reformu neziskového sektoru, která odřeže od financování veškeré parazitické neziskovky, které mají na starosti etnickou integraci rómské minority v ČR a přesměruje peníze těm neziskovkám, které skutečně pomáhají, jako jsou charity, hospice a pečovatelské domy pro staré a nepohyblivé občany.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj:


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByla podepsána Úmluva o právním statusu Kaspického moře   
Pridal tk Pondělí 13 srpen 2018 - 04:03:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavy „kaspické pětky“ podepsaly Úmluvu o právním statusu Kaspického moře, historický dokument pro tuto oblast. Práce byla prováděna dvě desítky let, od roku 1996.

Úmluvu na ceremoniálu, který se konal v Aktau po ukončení Kaspického summitu, podepsal ruský prezident Vladimir Putin, prezident Ázerbájdžánu Ilham Alijev, prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdimuhamedow, prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev a prezident Íránu Hasan Rúhání.

Na základě shody

Ruský vůdce Vladimir Putin nazval summit zemí „kaspické pětky" za setkání s převratným významem. Podle něj tato úmluva zaručuje, že se na moři nebudou nacházet neregionální mocnosti.

„Přípravy dokumentu trvaly více než 20 let, Úmluva o právním statusu Kaspického moře zajišťuje výhradní práva a povinnosti našich států o osudu Kaspického moře a stanovuje jasná pravidla pro společné užívání," řekl Putin na summitu.

Zdůraznil, že dokument byl vypracován na základě shody.

Úmluva o Kaspickém moři

Úmluva předpokládá, že hlavní oblast vodního povrchu Kaspického moře zůstane v běžném užívání a dno a vnitřek si země rozdělí mezi sebou.

„Vodní doprava, rybolov, výzkum a montáž hlavních plynovodů se budou provádět podle pravidel dohodnutých mezi stranami a při provádění rozsáhlých projektů se musí zohlednit faktor životního prostředí," řekla o dokumentu tisková služba ruského prezidenta.

Hlavně je v dokumentu napsáno, že se musí předcházet přítomnosti ozbrojených sil v Kaspickém prostoru mimoregionálních mocností. Pět států se jmenovalo odpovědnými za zachování námořní bezpečnosti a jsou odpovědní za správu svých zdrojů.

„Absolutně jedinečný dokument"

Podle odborníků bude hlavní výhodou to, že bude budou uchovány výše uvedené zásady v závazném dokumentu.

Otázka stanovení právního statusu Kaspického moře byla aktualizována po rozpadu Sovětského svazu, když vznikly nové subjekty mezinárodního práva, Ázerbájdžán, Kazachstán a Turkmenistán. To vyvolalo otázku vymezení Kaspického moře mezi pět zemí. Obtíže při určování statusu Kaspického moře byly spojeny zejména s jeho uznaním jako jezero nebo moře, jejichž vymezení je upraveno různými ustanoveními mezinárodního práva. Nevyřešený status Kaspického moře byl jednou z překážek pro výstavbu plynovodu, který má dodávat plyn do Evropy z Turkmenistánu přes Ázerbájdžán přes mořské dno.

Jak vysvětlil vedoucí odboru Střední Asie a Kazachstánu z institutu CIS Andrei Grozin, země „kaspické pětky" vytvořily „hybridní" domluvu, která je něco mezi rozdělením moře, volnou ekonomickou zónou, rybolovnou oblastí a výsledkem je „zcela ojedinělý dokument".

Zdroj: https://sptnkne.ws/jre3

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda zahájila protiteroristickou operaci v Idlibu   
Pridal tk Pondělí 13 srpen 2018 - 03:57:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koncem července zdroje novinářů v syrských ozbrojených silách informovaly o chystané ofenzívě v severozápadní provincii Idlib. Podle posledních zpráv byla operace zahájena.

Podle místních médií dělostřelectvo syrské armády zahájilo ostřelování pozic teroristů v provincii Idlib. Ofenzívě předcházela informační kampaň, během níž syrské letectvo shazovalo letáky, jež vyzývaly ozbrojence, aby složili zbraně a podřídili se nařízením syrské vlády.

„Válka spěje ke konci… Vyzýváme vás, abyste přijali program usmíření tak, jak to již učinili mnozí lidé v Sýrii. Vaše spolupráce se syrskou armádou vás osvobodí od nadvlády ozbrojenců a teroristů a zachráníte tím své životy a životy vašich rodin," stálo v letácích.

Vojenská operace byla zahájena několik dní poté, kdy velitel ruského centra pro usmíření generálmajor Alexej Cygankov uvedl, že ozbrojenci v idlibské deeskalační zóně v uplynulých 24 hodinách pokračovali v ostřelování syrské osady.

Syrský prezident Bašár Asad koncem minulého měsíce oznámil, že osvobození Idlibu, který leží na hranici s Tureckem, je jednou z priorit syrské armády. Většinu provincie kontrolují různé ozbrojené skupiny včetně Fronty an-Nusrá. S osvobozením většiny území na jihu země zůstává Idlib jednou z posledních zbylých bašt protivládních ozbrojenců.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jre2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMluvčí MZV RF vyzývá Západ, aby se zodpovídal za bombový útok v Jugoslávii   
Pridal tk Pondělí 13 srpen 2018 - 03:53:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

Západní země, které jsou znepokojeny humanitární situací v Sýrii a hledají tam stopy použití chemických zbraní, ještě nezodpovídaly za následky bombardování Srbska, uvedla oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová při návštěvě Bělehradu.


Oficiální představitelka Ministerstva zahraničních věcí Ruska je na návštěvě Srbska. V neděli se setkala s místopředsedou vlády a ministrem zahraničí Ivicem Dačicem v kavárně hotelu Moskva v centru Bělehradu.

„Neustále vidíme, a to hlavně nyní, tvrzení, které dělají západní země donekonečna vůči Sýrii. Obávají se toho, co se tam děje, neustále hledají důkazy o otm, že vláda Sýrie použila chemické zbraně," řekla Zacharovová.

„To je sice skvělé, že jsou tak znepokojení humanitární situací na Blízkém východě, ale existují také humanitární důsledky v Evropě, a to je pravděpodobně první věc, kterou by v Evropě měli udělat, zodpovídat se za své činy," řekla.


V neděli ruská mluvčí ministerstva zahraničí uvedla, že občané Srbska by měli obdržet kompenzaci za důsledky bombardování NATO v roce 1999 s použitím uranu, protože takovou kompenzaci dostávají vojáci z NATO.

Parlamentní shromáždění Srbska v polovině května schválilo složení komise, která bude vytvořena k určení důsledků bombového útoku NATO na obyvatele země. Dříve prezident Alexandr Vučić uvedl, že použití raket NATO s uranem je příčinou růstu rakoviny v zemi. Očekává se, že materiál shromážděný komisí bude tvořit základ pro nároky vůči zemím, které se zúčastnily bombardování Srbska.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jrey


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo zemědělství USA: Výnosy sóji a kukuřice dosáhnou nového rekordu, američtí zemědělci se obávají ničivých následků obchodní války   
Pridal tk Pondělí 13 srpen 2018 - 03:51:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo zemědělství Spojených států vydalo 10. srpna nové údaje, podle kterých dosáhnou výnosy sóji a kukuřice v letošním roce nového rekordu a zásoby sóji se zvýší na historické maximum. Vzhledem ke stálému zhoršování situace obchodních sankcí, se ale američtí zemědělci obávají o budoucnost amerického zemědělství. Kromě toho, ministerstvo zemědělství USA také zvýšilo prognózu pro produkci kukuřice v USA, která by měla být třetí nejvyšší v historii. Lhůtový obchod s kukuřicí klesl o 3,1 %.

Kvůli rostoucím cenám sóji na začátku roku a silné poptávce Číny, zasadili američtí zemědělci na jaře poprvé za 35 let víc sójových bobů než kukuřice. Čína je největší vývozní trh pro americké sójové boby, kam se každý rok prodá asi jedna třetina amerických sójových bobů. Ovšem vzhledem k tomu, že americká vláda přijala tvrdá tarifní opatření proti mnoha zemím a oznámila zvýšení celní sazby o 25 % na produkty dovážené z Číny v hodnotě 50 miliard amerických dolarů, přijala Čína stejná protiopatření, která se dotkla i sójových bobů dovážených ze Spojených států.

Podle analýzy budou američtí zemědělci stále v obtížné situaci, protože v uplynulých měsících Čína vytvořila zásoby sóji a v budoucnu bude importovat víc sóji z Brazílie. I když Evropa slibuje, že doveze víc amerických sójových bobů, nemůže nahradit ztracený čínský trh.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2313 sec,0.0553 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,763kB