Čtvrtek 16 srpen 2018
Agent Ziegler nechtíc řekl, jak se věci mají   
Pridal tk Čtvrtek 16 srpen 2018 - 05:23:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Napsalo se toho již celkem dost o smrti tří vojáků AČR v Afghánistánu, ale co zůstává otevřené je otázka, zda tito vojáci padli hrdinnou smrtí, nebo ne. A také, za jaké ideály tam naši vojáci vlastně bojují. Na tyto primární otázky má naše společnost nejednotný názor.

Nemá smysl tyto otázky ze široka pitvat, ale není od věci poukázat na člověka, který chtíc být jako vždy zajímavý a svému poslání poplatný, tuto událost pojal po svém a sděluje nám věci, se smrtí našich vojáků v Afghánistánu nesouvisející, i když zase ne tak docela. Pan Ziegler, který se totiž vyjádřil k opodstatněnosti přítomnosti vojsk NATO v Afghánistánu a také k tomu co mu leží v žaludku nejvíc: vojska RF v Sýrii.

Zde jsou jeho slova:

„Sakra to je nějaké divné, tak syrská vláda si tedy smí pozvat do země ruskou armádu, kdežto afghánská o pomoc žádat nesmí. Tomu fakt nerozumím. Vedení Afghánistánu pochází z demokratických voleb, což asadovci o sobě říci nemohou. Rusové jsou prý chrabří bojovníci s islámským terorismem, ale když vojáci NATO válčí s muslimskými fanatiky, jsou to okupanti a zločinci. Pozoruhodná logika. Podle ní ovšem nejsou Rusové zabití v Sýrii žádní hrdinové, ale obyčejní žoldáci, kteří tam šli pouze za penězi, a tak nám jich rozhodně nemůže být líto!“

(https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Ziegler-Cesti-vojaci-jsou-hrdinove-zbabeli-cechacci-pokrytecti-547168)

Nerad se vyslovuji o lidech pejorativně, avšak v tomto případě si nemohu odpustit, abych se o panu Zieglerovi vyjádřil, že je pomatenec a neví, co píše. Tak za prvé:

- kde přišel k tomu, že někdo v ČR kritizuje skutečnost, že syrská vláda si na pomoc pozvala ruskou armádu, zatímco afghánská vláda prý o pomoc žádat nesmí,
- v souvislosti se smrtí našich tří vojáků v Afghánistánu není vůbec podstatné a nemá naprosto nic společného skutečnost, kdo koho kam pozval nebo třeba nepozval, nicméně pan Ziegler, aby splnil své politické zadání, nemůže přejít skutečnost, že v Sýrii úspěšně bojuje ruská armáda ve prospěch Asada, což jej evokuje k tomu, aby se v této souvislosti o ruské armádě mluvilo v tom smyslu, že
- Rusové jsou chrabří bojovníci s islámským terorismem, zatímco prý vojáci NATO válčící s muslimskými fanatiky, jsou okupanti a zločinci. Aby toho nebylo málo, tak k tomu současně jako správný a uvědomělý rusofob cynicky a také se začnou dávkou nacionalismu dodává, že
- Rusové zabití v Sýrii nejsou žádní hrdinové, ale obyčejní „žoldáci“, kteří tam šli pouze za penězi, a tak nám jich rozhodně nemůže být líto! Zde nelze než zvolat „bravo, Zieglere“, to je přímo na super prémie od chlebodárců. Lépe to Ziegler ani říct nemohl. Ptáte se proč? V tomto případě se totiž dotknul výše zmíněné a ze široka diskutované záležitosti, zda naši tři padlí vojáci byli hrdinové a zda to byli žoldáci (žoldnéři) nebo ne. Ziegler, aniž si to uvědomil, nechtěně řekl hlubokou pravdu i když v tomto případě na adresu vojáků ruské armády, což ale na věci nic nemění!

Ve světle těchto slov není od věci konstatovat, že totéž platí v případě smrti našich tří vojáků, zabitých v Afghánistánu a sice,, že to nejsou žádní hrdinové, ale obyčejní žoldáci, resp. žoldnéři, kteří tam šli pouze za penězi, a tak nám jich rozhodně nemůže být líto (líto nám to je, ale jen ve smyslu ukončení lidského života, nikoli z důvodů jejich žoldnéřské činnosti). Jsou-li vojáci ruské armády považováni za žoldáky, kteří bojují mimo svou vlast, proč by za žoldáky nemohli být považováni naši vojáci ať už ti padlí, nebo živí? Mimo jiné, účast vojáků ruské armády má zcela jiný charakter, protože bojují jako regulérní armáda, operující v Sýrii spolu s armádou Sýrie, zatímco naši vojáci AČR v Afghánistánu neoperují jako regulérní armáda, ale jako doplňkové a pomocné zajištění některých vojenských činností pod velením NATO! A protože je jejich účast na misích dobrovolná a placená ve zcela odlišných sazbách a tarifech než mají vojáci sloužící na území ČR, jsou to, ať se to komu líbí nebo, ne žoldáci (žoldnéři).

Jen stěží můžeme zabránit účasti vojáků AČR na zahraničních misích, i když s tím většina občanů žádné nadšení nesdílí. Jednou jsme však členy nějaké aliance a potom musíme své závazky asi plnit, to je logika. Problém však je, zda vojáky, kteří padli v souvislosti s jejich účastí v misi považovat za hrdiny a také je otevřeně, bez jinotajů a farizejství považovat za žoldáky (žoldnéře). Neustálé politické mlžení, nepřiznání statusu „žoldáka“, jakkoli to zní drsně, je holý fakt a skutečnost. Tento fakt úzce souvisí s vlastním posláním, podstatou, cíly a zájmy, pro které na zahraničních misích bojují. Konají všechno, jen ne obranu své vlasti a to je podstatné! To, že ČR je členem aliance, plní své závazky a údajně tím také „ochraňuje“ náš stát v rámci evropské bezpečnosti, jsou jen plané žvásty, které k obhajobě smrti vojáků nestačí. Otázka je, zda se najde charakterní politik, který by otevřeně řekl, za čí zájmy se na misích skutečně bojuje a umírá. Oni takoví politici jsou, ale těmi z druhého břehu jsou považováni za blbečky s malými mozky, kteří těm v maskáčích a helmách nesahají ani po kotníky, jak se nechala slyšet „štábní slepice“ Černochová.

Závěrem, jakkoli chtěl pan Ziegler ve svém příspěvku, jak je u něj zvykem, pomluvit a kopnout si do nenáviděného Ruska prostřednictvím ruské armády v Sýrii, bezděky otevřel ve společnosti tolik diskutovanou otázku postavení vojáků AČR na zahraničních misích. Tím se však nic vyřešilo, protože názory občanů zpochybňující „hrdinství“ padlých vojáků a jejich status žoldáka (žoldnéře) trvají, jakkoliv jsou jejich názory politickou reprezentací bagatelizovány, nejsou brány v úvahu.
Jdou totiž proti linii mezinárodní politiky naší vlády. Ostatně pro ně je vůbec nesnadné přiznat, že jsou žoldáci už jen proto, že by také museli otevřeně přiznat, že všechna vojska, včetně vojsk USA, operující pod hlavičkou či velením NATO kdekoli ve světě, jsou „žoldáci“! Samozřejmě, že žoldáci jsou, jak jinak, ale o tom se u nás raději nemluví, je to totiž czech top secret!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko zvýší dovozní clo na některé zboží z USA   
Pridal tk Čtvrtek 16 srpen 2018 - 05:15:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko vydalo 15. srpna prezidentský dekret, ve kterém oznámilo zvýšení dovozního cla na některé zboží vyrobené ve Spojených státech.

Podle prezidentského dekretu dojde ke zvýšení daňové sazby na alkohol na 140 %, daňová sazba na automobily se zvýší na 120 %, daňová sazba na cigarety a kosmetiku stoupne na 60 % a daňová sazba na rýži vzroste na 50 %.

Turecký viceprezident Fuat Oktay na Twitteru napsal, že na některé zboží z USA budou uloženy sazby, protože Spojené státy porušují zásadu obchodní reciprocity a záměrně útočí na tureckou ekonomiku.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan 14. srpna uvedl, že Turecko bude bojkotovat americké elektronické výrobky, jako jsou mobilní telefony Apple.

10. srpna došlo k prudkému poklesu turecké liry vůči americkému dolaru. Ve stejný den Spojené státy oznámily, že zdvojnásobí dovozní cla na turecké výrobky z oceli a hliníku, přičemž toto zvýšení dosáhne úrovně 50 % a 20 %, což dále zhoršilo pokles turecké liry vůči americkému dolaru. Turecký prezident Erdogan to kritizoval jako „ekonomickou válku" proti Turecku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCísař: Japonsko musí uchovat v paměti hořké ponaučení z druhé světové války   
Pridal tk Čtvrtek 16 srpen 2018 - 05:13:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Japonsko musí uchovat v paměti hořké ponaučení z druhé světové války a nezopakovat válečnou katastrofu. Dnes to pronesl japonský císař Akihito u příležitosti 73. výročí bezpodmínečné kapitulace Japonska.

Císař se téhož dne v Tokiu zúčastnil vzpomínkového obřadu u příležitosti výročí bezpodmínečné kapitulace Japonska, ke které došlo 15. srpna 1945, a vyjádřil hlubokou lítost nad konfliktem, který zuřil za vlády jeho otce Hirohita, který zemřel v roce 1989.

Japonský císař Akihito rezignuje v dubnu 2019, proto jde o jeho poslední účast na vzpomínkovém obřadu u příležitosti výročí bezpodmínečné kapitulace Japonska. Uvedl, že Japonsko by mělo uchovat v paměti hořké ponaučení z druhé světové války a nezopakovat takovou katastrofu.

Obřadu se zúčastnil i předseda japonské vlády Šinzó Abe, předseda Sněmovny reprezentantů, zástupci přeživších druhé světové války a dalších více než 6.500 lidí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVladimir Putin se chce setkat s Kim Čong-unem   
Pridal tk Čtvrtek 16 srpen 2018 - 05:12:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimir Putin se chce setkat s Kim Čong-unem

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu uvedl, že se chce setkat s představitelem KLDR Kim Čong-unem a prodiskutovat s ním bilaterální vztahy a další důležité otázky.

Vladimir Putin podle informace tiskové agentury Russian Today uvedl v dopisu u příležitosti oslav 73. výročí osvobození Korejského poloostrova od japonské okupace, že je dobře připraven na jednání s Kim Čong-unem a na diskuzi o bilaterálních vztazích a dalších důležitých otázkách. Vladimir Putin řekl, že díky úsilí Ruska, KLDR a Korejské republiky bude možné realizovat třístranné projekty a spolupráce mezi třemi zeměmi bude nadále pokračovat.

31. května navštívil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov KLDR a předal Kim Čong-unovi dopis od Vladimira Putina. V dopisu pozval Putin Kim Čong-una na návštěvu Ruska.

15. srpna 1945 byl Korejský poloostrov osvobozen od japonské okupace. 15. srpen je den osvobození KLDR. Jižní Korea a KLDR pořádají každý rok v tento den vzpomínkovou akci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina zve NATO do Azovského moře   
Pridal tk Čtvrtek 16 srpen 2018 - 05:09:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina plánuje vyzvat Radu bezpečnosti OSN nebo NATO o doprovod plavidel v Azovském moři. Informuje o tom náměstek ukrajinského ministra dočasně okupovaných území a vnitřně vysídlených osob Georgij Tuka.

„Teoreticky je možné uvažovat o dvou možných verzích. První je výzva k Radě bezpečnosti OSN se žádostí o námořní konvoj. Druhá verze je z mého pohledu méně pravděpodobná. Jedná se o využití sil NATO pro doprovod v Azovském moři," uvedl.
Tuka se zároveň přiznal, že nebude předvídat, jestli ozbrojené síly NATO pomohou Ukrajině.

Situace v Azovském moři se zhoršila v březnu poté, co ukrajinské pohraniční stráže zadržely loď Nord, která byla pod ruskou vlajkou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jsAX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV USA oznámili podmínku uvolnění prostředků pro Smlouvu o otevřeném nebi   
Pridal tk Čtvrtek 16 srpen 2018 - 05:06:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy se zavázaly k plnění Smlouvy o otevřeném nebi, ale část prostředků byla zmrazena, dokud nebudou proti Rusku přijata opatření v reakci na porušení tohoto dokumentu. Mezitím v Moskvě uvedli, že neporušují mezinárodní závazky.

V pondělí Donald Trump podepsal rozpočet obrany země, který omezuje financování Smlouvy o otevřeném nebi.

Ministerstvo zahraničí poznamenalo, že Washington je stále zavázán k plnění smlouvy. Svědčí o tom povolení modernizace letounu „otevřeného nebe" a neustálé úsilí o renovaci amerického leteckého parku.

„Rozpočet podepsaný prezidentem vyžaduje, aby výkonná moc splnila určité požadavky na podávání zpráv a certifikaci dříve, než použije nějaké prostředky související s uplatňováním Smlouvy o otevřeném nebi v USA," vysvětlil mluvčí ministerstva zahraničí.

Podle článku 1242 rozpočtu nelze prostředky na tuto modernizaci využít, dokud prezident nebo státní tajemník neposkytne Kongresu zprávu o reakci na ruské porušování Smlouvy o otevřeném nebi.

Povaha a obsah těchto opatření v zákoně není specifikován.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jswb


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4203 sec,0.2833 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,630kB