Pátek 17 srpen 2018
PST! Posrpnoví kolaboranti   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:51:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A znovu se blíží výročí 21. srpna 68. V tuhle dobu obvykle také cítím potřebu něco osobního prohodit, jenže.... letos je už z toho hotová kampaň...

V Radiožurnálu, s kterým se budím, už tohle téma přežvykují dva měsíce a co je moc, je moc! Nejsem si úplně jistý, zda to stávající křecovité mediální úsilí souvísí opravdu jen s tím kulatým výročím, nebo ta nalejvárna spíše probíhá v rámci stupňující se protiruské kampaně.

V těch souvislostech jsem obvykle psával, že navzdory celoživotnímu antikomunismu, mě tenkrát přece jen sovětští soudruzi překvapili - v těch poststalinských časech jsem přece jen takovou totální - totalitní hloupost nečekal..

Čechoslováci v 68. sice neprojevili tolik statečnosti, jako kdysi Maďaři , ale v podstatě obstáli a mají svůj podíl na tehdejší definitivní kompromitaci komunismu.

Doba hanby nastala až po roce 69!

Člověk by se měl stydět jen za sebe, nikoliv za jiné, ale stejně nikdy nepochopím, že se tak krátce po nezapomenutelné smrti Jana Palacha, tak najednou rozjela vlna celonárodní kolaborace.

Takřka dva miliony spoluobčanů, členů brigád socialistické práce, si tehdy vyzvedávalo legitimace SČSP, statisíce uvědomělých a "chytrých" soudruhů - soudružek, zcela bez zábran, usilovalo o vstup do leninské komunistické strany Československa.

Mnozí z nich, nyní v nejvyšších státních funkcích, dodnes nepřestávají drze poučovat, kázat o morálce...

Naštěstí ale už žijeme v úplně jiných časech, ovšem zapomínat na hrdiny, stejně jako kolaboranty, se nikdy nevyplácí!

Josef Havránek

Zdroj: josefhavranek.blog.idnes.cz


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhraná válka v Afghánistánu   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:42:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Válka v Afghánistánu má řadu přídomků. Té bývalé, kde bojoval SSSR s teroristy, se říká ruský Vietnam. Jenže to je prolhaná propaganda. Pokud obě války srovnáme, tak Rusové bojovali podstatně lépe a efektivněji. Američané bojovali na zemi na zhruba polovině Vietnamu, což je cca 160 000 km², zatímco Afghánistán má rozlohu 647 500 km². V době největšího nasazení bojovalo v Afghánistánu 115 000 sovětských vojáků (na čtyřikrát větší ploše, než Vietnam), zatímco Američanů ve Vietnamu 500 000. Prakticky na celém území Vietnamu se dá v přírodě přežít několik dnů po celý rok. V Afghánistánu jsou mnohá území zcela bez vody a v horách takové horko, jinde mrazy, že se nedá přežít ani den. Rusové tedy navíc bojovali v podstatně horších podmínkách. Přesto, podle některých západních vojenských specialistů byli blízko k vítězství, kdyby nasadili víc vojáků a Gorbačov nezačal likvidaci státu.

Za války s Ruskem bylo v Afghánistánu pobito daleko víc obyvatel, než možná v současné americké válce. Ve válkách od sedmdesátých let zahynuly zhruba tři miliony a víc Afghánců. Přestože v roce 1950 tam žilo 8 milionů obyvatel, roku 2000 to bylo již 21 milionů a v roce 2015 počet bez ohledu na války vzrostl na 35 milionů. V roce 2020 to bude kolem 40 milionů lidí, pro něž není práce. Podobně se množí i v jiných islámských zemích. Evropa je v souladu s deklarací z Marákeše, Kompaktem OSN a Dublinem IV, které podepsali za svého šéfa Babišovi lokajové, radostně zve k bezplatné celoživotní dovolené a páchání beztrestných zločinů. Podle uvedených dokumentů je totiž právo na migraci lidským právem. Každý má právo se stěhovat jinam, když se mu někde nelíbí. Takže pokud bychom Afghánskému narkomafiánovi bránili se přistěhovat do naší republiky, dopouštíme se porušování lidských práv a hrozbě sankcí OSN a EU! V Afghánistánu umí číst a psát 28 % obyvatel, takže migranti budou přímo pilířem naší ekonomiky čtvrté průmyslové revoluce. Zato podle policie patří Afghánci a Kosovští Albánci k nejhorším a nejnebezpečnějším islámským mafiím u nás a nejen u nás. Kdo podporuje komplot Babiš-Hamáček-Filip–Zeman, podporuje toto svinstvo zaměřené k likvidaci Evropanů. Řeči o boji proti ilegální migraci a zároveň tichá příprava její legalizace. Problém je v tom, že každý není multimiliardář, aby mohl se ziskem zmizet z rozkradené, zadlužené a islamizované Evropy jako jeho idol. A za to naši vojáci položili život.

Výsledkem války Afghánistánu a Iráku je zaměření evropských armád na koloniální mise, což se projevilo především v oblasti nákupů výzbroje a zaměření výcviku. Proto jsou evropské armády nedostatečně připravené z hlediska války v Evropě, ať již klasické, nebo občanské, či teroristické. Do značné míry se rezignovalo na ochranu občanů a státu proti teroristickým útokům.

Především je třeba zdůraznit, že válku v Afhánistánu nelze vojensky vyhrát, pokud se bude bojovat tak, jako doposud. Bojový povyk o navyšování vojáků NATO o 3000 je k smíchu. Už několik let je situace taková, že vojáci NATO ovládají prostor do čtyř kilometrů kolem základen, tedy na dostřel zbraní z vozidel a minometů. Dál je území nikoho, které v případě potřeby ovládají teroristé. Těm pomáhá, většinou dobrovolně místní obyvatelstvo, které v tom utvrzuje mešita. Bojují přece proti intervenci cizáckých neznabohů. V zemi, kde je 70 % negramotů má taková argumentace vekou váhu. Většina obyvatel je navíc poslušná kmenových náčelníků. Ti většinou obchodují s drogami, takže spolupracují s teroristy, kteří mají celostátní síť transportu drog, potravin a dalšího materiálu. Teroristi ani náčelníci nemají zájem na zavedení pořádku, protože by přišli o peníze a imámové je samozřejmě podporují. Od nevěřících hlupáků si klidně vezmou potraviny a léky, ale stejně proti nim budou bojovat.

Teroristů je díky spolupráci s obyvatelstvem poměrně málo, tvoří jen organizační jádro a skupiny specialistů na různé druhy boje. Jedná se o motivované bojovníky, kteří neváhají zemřít pro víru a takto je indoktrinováno i obyvatelstvo. Islám, kmenoví náčelníci a peníze z drog dokážou přesvědčit i mnohé afghánské vládní vojáky a policisty. Tím pádem je realitou velký počet dezercí se zbraněmi a vysoká nespolehlivost. K tomu je třeba připočíst historickou nenávist mezi různými kmeny a sektami. Díky narkomafiánům klesla autorita kmenových starších. Jejich svolávání na velkou radu, loju džirgu prováděli už sovětští velitelé a stejně to nepomohlo. O více, než třicet let později se o totéž pokoušejí Američani. Stejné je to z hlediska mírových jednání s Talibanem. Kolik jich už bylo a jaký byl výsledek.

Důležitým faktorem je využití momentu překvapení ze strany teroristů. Jen výjimečně bojují přímo. Většina útoků se děje různými výbušnými nástražnými, nebo dálkově odpalovanými systémy. Ty byly dovedeny k takové dokonalosti, že britský kontingent odešel z Afghánistánu proto, že jeho pyrotechnici, mimochodem pravděpodobně nejlepší na světě, společně s ruskými a izraelskými, prohlásili, že nedokážou zvládnout situaci.

K tomu můžeme přidat sebevražedné útočníky, proti nimž v terénu a městě v podstatě neexistuje včasná a účinná obrana. Představa, že může být zabit negramotným nafetovaným blbečkem vyškoleným v mešitě, musí být pro vojáka NATO opravdu motivující. Z taktického hlediska motivovaný sebevrah, stejně jako použití nových technologií v přípravě výbušných nástrah vytvářejí jednoznačnou výhodu na straně teroristů. Oni brání svoji vlast a svoji víru, i když vlast chudou a víru primitivní a středověkou. Proti nim nemá takzvaný západ co postavit. Vojáci NATO a EU pomalu nebudou mít vlast, identitu ani pohlaví.

Navíc zůstává zásadní otázka. Proč naši vojáci bojují v Afghánistánu? I kdyby pobili všech 36 milionů Afghánců, tvrdé jádro teroristů se přesune jinam. Viděli jsme to v Iráku i v Sýrii. Islámský stát je po smrti, islámský terorismus žije dál.

V Afghánistánu jsou cenná ložiska vzácných surovin. Proto nechtějí USA odejít. Jenže místní náčelníky nic nemotivuje k zavedení pořádku, jestliže bohatnou na obchodu s drogami a tomu se daří v nepřehledném válečném nepořádku. Kdo a s kým tam vlastně obchoduje, je nejasné. Stačí vzpomenout na společnost CIA Air America, která obchodovala s drogami ve Vietnamu a Laosu. Ne nepochybné, že některé tajné služby se obohacují na obchodu s drogami a neváhají spolupracovat i s nepřítelem. Konec konců, zdrogované, případně opilé národy se nejlépe ovládají. Zakáže se kouření a zlevní drogy a Evropa bude poslušnější.

Existuje jediná reálná cesta k vyřešení problémů Afghánistánu. Odejít a nechat Afghánce, ať si svoje problémy vyřeší sami. Zároveň zastavit veškerý přísun potravin a humanitární pomoci a uzavřít neprodyšně hranice. Potom se dohodnout s vítězem a bezohledně minimalizovat transfer drog ze země. Afghánistán se sám nedokáže uživit a hospodářství tam prakticky neexistuje. Všechno nakupují za peníze z drog a slavný západ jim to toleruje, protože ty peníze získává on. Náčelníci si budou muset najít jiný zdroj financí, aby uživili obyvatelstvo, jinak je jejich bandy ozbrojenců, kteří nikdy nepracovali, pobijí i s rodinami a narazí jejich hlavy na kůly. Budou se muset dohodnout například na otevření dolů. Ale kdo má zájem na mírovém Afghánistánu? Dokladem je fakt, že politici EU se bránili americkému plánu na chemickou likvidaci makových polí. Proto je třeba nepolevovat ve výnosné komedii zvané válka proti terorismu a posílat naše vojáky na smrt. Na tom se kupodivu naši politici shodují. Za vším hledej peníze.

Pro všechny, kteří obtížně hledají moje články, upozorňuji, že stačí do vyhledavače na googlu nadatlovat: martin koller-právě dnes a objeví se vše, co vyšlo tak za poslední dva měsíce a kde.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak je to doopravdy v Afghánistánu. To bych nečekal   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:36:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Měl jsem návštěvu. Vojáka, který v Afghánistánu byl. Našel si mě přes naše společné známé, bavili jsme se jen ústně a všechny vzkazy předával člověk. Nedošlo na jediný telefonát ani e-mail.

Prostě se u mě nečekaně zastavil kamarád z druhého konce republiky, že četl moje články o Afghanistánu a prý by mi mohl domluvit rande s někým, kdo to má z první ruky.

To víte, kývnul jsem na to, šlo to rychle a včera večer jsme s novým známým vypili prakticky všechno, co jsem doma ještě měl. Stálo to za to. Dostalo se mi informací a historek, že to budu zpracovávat ještě dlouho a určitě se k tomu ještě vrátím v dalších článcích. Ale nerad bych vás v tomto ajfru o něco ochudil a tak dávám na sklo takový neuspořádaný vějíř informací. Něco je pro mě tak fantastické, že se zdráhám tomu uvěřit. Dávám je na sklo, tak jak jsem to vyslechl.

1. Těch mrtvých z Afghanistánu máme víc než se uvádí. Naši novináři píší jen o těch, kteří měli konec kariéry mimořádně oslnivý. Tři letos a pět před časem. O těch se mluví.To jsou ti, kteří padli ve styku s nepřítelem. Ale pak jsou mrtví z nehod a dokonce i ze sebevražd. Ti se píší do jiných tabulek. Dohromady jsou naše ztráty víc než dvojnásobné. V novinách dojde jen na ty, kteří se dají snadno označit za hrdiny. Ti, co prostě spadli s autem ze skály, předávkovali se práškama nebo se prostě sesypali z vypětí a pak jim vypadl odjištěný granát z ruky, o těch se nemluví. Ale jsou.

2. Amíci jsou jen na základnách, kde je letiště. Všechny základny jsou obležené pořád. Jen dokud tam těch amíků bylo sto tisíc, měli dost lidí a techniky na sledování perimetru a tak bylo ostřelování základen menší. Dneska se to prostě nedá zvládnout. Základna je vždycky protáhlá, bo kopíruje údolí a je tam dráha pro letadla. Z hor létají rakety a miny. Všude kde dráha není, tam nejsou ani amíci. Tam se stává každou chvíli, že Tálibán odřízne zásobování na několik dní, týdnů i měsíců a tu a tam vběhne nějaká velká banda dovnitř a pak se střílí zblízka. Ostatně teď jsou dva takové případy. Stačí odříznout zásobování, počkat na špatné počasí a střílet po vrtulnících. Pak ti Afghánští vojáci zjistí, že jsou jen laciný frontový materiál a vzdávají se a dezertují.... a přidávají se k Tálibánu. Každý měsíc je v Afghanistánu dobyta, rozstřílena či jinak zničena nějaká základna afghánské armády. Pak se tálibové stáhnou, Amíci tam naběhnou s velkým haló, pobudou tam pár týdnů, předají to místním a vypadnou. A všechno se opakuje.

3. Naši velitelé, co se občas nechají v Afghánu vyfotit, jak přijeli za mužstvem, nemají ani ánung, jak to tam doopravdy vypadá. Přiletí letadlem, udělají pár fotek, jdou do bunkru, vyslechnou hlášení a letí domů. Nikdo nikdy nejel s mužstvem na patrolu, nikdo se ani na kilometr nepřiblížil k plotu či zdi základny. Nikdy nebyli ani vzdáleně pod palbou a nikdy se nepodívali na terén jinak než z desetikilometrové výšky nebo na fotkách. Prý v tomto vynikal Stropnický. Místní nejvyšší velitel (plukovník, generál) ten cítil povýšení a řekl ministrovi, co chtěl slyšet, ten rozdal medaile a vypadl.

4. V Afghánu je neuvěřitelně komplikovaný terén. Jakákoliv smysluplná silnice po které se na základnu vozí zásoby, ta se kroutí a klikatí a je nekonečně dlouhá. Neexistují žádné ani přibližně přímé směry. Cesty sice jsou, ale tak pro osla a někdy ani to ne. Tálibán nemá nikde ani nejmenší problém kteroukoliv silnici uzavřít. Pak přiletí drony, několik dní se pročesává prostor nejprve bezpilotně, pak pilotně, pak z vrtulníků a pak se tam teprve může jet. Jeden Tálibánec s padesáti náboji, které vhodně nadělají díry do potahu náklaďáku dokáže spustit akci za miliony a miliony dolarů, rozvrátit zásobování a ještě to přežít. Jediné zásobování pak funguje letecky a kolem každého dopravního letadla krouží stíhačky, Thunderboldy a kdo ví co ještě, aby vůbec mohlo přistát.

5. 90% všech sil se spotřebovává na hlídání příjezdových cest. Armáda NATO potřebuje skoro všechny své zdroje jen na to, aby vojáci neměli hlad, měli čím bojovat a mohli si vyčistit zuby pastou. Sto metrů od každé silnice začíná území nikoho, tedy Tálibánu, který si tam dělá co chce. Jediný důvod, proč Tálibán nekontroluje 100% území není v efektivitě našich čackých vojáků, ale v tom, že leckde ty Tálibánce nemají rádi. A tak tam vládne jiný warlord, který třeba bere prachy i od Američanů. Zvláště dokonalí v tomto byli italští vojáci, kteří platili vysloveně výpalné, že se na ně nebude střílet. A jsou dodnes nejúspěšnější kontingent co do ztrát. Na boj s nepřítelem se dá vyčlenit sotva deset procent techniky a vojáků.

6. Zatím to všechno funguje jen proto, že jsou vojáci dobře placení (prý lépe než si myslím, ale částku neřekl) a vědí že v případě toho nejhoršího mohou odletět. Zatím Tálibán nemá prostředky na to, aby zastavil letecký provoz a nemá zatím na to sestřelovat letadla při startu nebo přistávání. Ale to je jen otázka času. Celá mise skončí tak, že na základnách zůstanou vojáci, co se nedostali pryč a nikdo se nedostane k nim. Jednoho dne budou ustupující vojáci NATO stát za Amurdarjou na bývalém sovětském území a budou rádi, že to přežili. Směrem do Pákistánu se ustupovat nedá. Nakonec bude rozhodovat Putin, kdo se z té slavné vojenské mise NATO zachrání a kdo ne.

Tolik můj nový kamarád... Viděl jsem jeho vyznamenání, znám jeho jméno a co jsem vyslechl, to jsem napsal. Pokud přijde nějaký jiný voják, který to vidí jinak, rád to otisknu.

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/bych-necekal

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVojtěch Filip si stojí za svým: Rusko nenese odpovědnost za srpnovou invazi   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:26:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulý týden předseda komunistů Vojtěch Filip prohlásil, že za potlačení pražského jara nemůžou Rusové, čímž pobouřil českou politickou scénu a dostal se pod palbu kritiky. Nepodlehl však nátlaku kritiků a svůj názor hájí.

V nedělním rozhovoru pro britský list The Guardian předseda Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip řekl, že za invazi v roce 1968 nemůžou Rusové, protože v sovětském Politbyru byl v té době jenom jeden etnický Rus a ten hlasoval proti vpádu.

Sovětský vůdce Leonid Brežněv byl původem z Ukrajiny. Většinu vojáků, kteří se vpádu zúčastnili, tvořili Ukrajinci," prohlásil.

Názor Filipa vyvolal bouřlivou reakci mezi vládními i opozičními politiky. Jeho výrok odsoudili takoví dinosauři české politiky jako Miroslav Kalousek a Jaromír Štětina.

Předseda KSČM však nepodlehl kritice a svůj názor si hájí. V rozhovoru s nezávislým novinářem Alimuddinem Usmani na otázku ohledně svého výroku pro britský list ještě jednou zopakoval, že Rusko za srpnovou invazi nemůže.

„Není možné vinit Rusko, protože Rusko v té době bylo součásti Sovětského svazu a ten už neexistuje," řekl.

Podle Filipa je evidentní, že pravdu o roce 1968 mnozí lidé slyšet nechtějí a chtějí to používat jako politický argument proti KSČM.

„Máme jasné stanovisko, že vstup vojsk byl chybným krokem komunistických stran, protože jsme nedokázali diplomatickým úsilím, konsenzem dojít k tomu, že bývalé Československo zůstane trvalou součástí bývalého socialistického tábora, protože v bipolárním světě stabilitu udržoval právě jasný vztah těch dvou představitelů — Spojených státu amerických a Sovětského svazu," dodal.

Lídr komunistů zdůraznil, že bipolární svět skončil a nyní se nacházíme v jiné situaci, proto musíme hodnotit historické události podle toho, jak se opravdu staly, nikoliv jak se někomu dnes jeví — všechnu vinu svalit na Ruskou federaci.

„Ruská federace v té době byla normální součástí Sovětského svazu, stejně jako Ukrajina, stejně jako Lotyšsko nebo Estonsko, stejně jako Arménie nebo Ázerbájdžán nebo další státy bývalého Sovětského svazu, čili vinit z toho Rusko je nesmyslné, a proto jsem to řekl," uzavřel.

V poslední době v řadě českých médií a u opozičních politiků dochází k propagandistickému posunu, že invazi v roce 1968 neprovedly armády pěti komunistických zemí Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem na základě rozkazu Ukrajince Brežněva, ale Rusové. I když v případě zločinů nacismu je tomu přesný opak — v koncentračních táborech nevraždili Němci, ale nacisté, jednotky SS a Hitler.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jsPc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMladý pár chtěl cestou po světě dokázat, že všichni lidé jsou dobří. Zabili je teroristé   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:21:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mladý americký pár se rozhodl zanechat nudného života ve velkém městě a chtěl projet celý svět na kolech. Oba chtěli dokázat, že všichni lidé jsou dobři. Byli však zabiti během teroristického útoku v Tádžikistánu, ke kterému se přihlásil Islámský stát.

Jay Austin a Lauren Geogheganová se seznámili na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu. Po letech práce v kanceláři se pár rozhodl zanechat obyčejný život obyvatel velkého města a uskutečnit cestu kolem Země. Svou celoroční cestu zdokumentovali na svém instagramovém učtu a vlastním blogu Simply Cycling.

„Už mě nebaví trávit nejlepší hodiny dne před počítačovým monitorem a barvit nejlepší léta mého života šedou a béžovou barvou," napsal Jay na svém blogu před tím, než odešel ze své práce.

23. července roku 2017 pár přiletěl do Kapského Města, odkud na kolech procestovali celou Jihoafrickou republiku, Namibii, Botswanu a další země jižní Afriky. Ve svém blogu pár povídal nejenom o pozitivní stránce svého dobrodružství, ale také o různých potížích, se kterými se během své cesty na kolech setkali.

Téměř za rok Austin a Geogheganová navštívili 20 zemí, od Monaka do Kosova. V květnu letošního roku přiletěli z Istanbulu do Kazachstánu, odkud se vydali přes Kyrgyzstán do Tádžikistánu. Měli v plánu procestovat Čínu a Mongolsko a vrátit se zpět do USA.

Vysněná cesta dvou mladých lidí měla bohužel tragický konec. V Tádžikistánu se Austin a Geogheganová připojili k malé skupině cyklistů cestujících podél vysokého Pamírského traktu. Nedaleko od vesnice Dangara si jich všimlo několik lidí, kteří na ně zaútočili a zabili je.

Cesta Američanů trvala 369 dní.

O dva dny později Islámský stát, v Rusku zakázaná organizace, zveřejnil video, kde seděli dva muži před černou vlajkou se znakem ISIS. Dívali se do kamery a mluvili o smrti „nevěřících". Den poté Ministerstvo vnitra Tádžikistánu uvedlo, že během zvláštní operace byli zabiti čtyři podezřelí z útoku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jtdS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA vyhrožují Turecku novými sankcemi   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:17:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr financí Stephen Mnuchin uvedl, že je připraven zavést další sankce proti Turecku, pokud americký pastor Andrew Brunson nebude propuštěn, uvádí Bloomberg.

O den dříve americký viceprezident Mike Pence varoval Turecko, aby nezkoušelo Trumpovou trpělivost a vyzval k vydání amerického pastora Andrewa Bransona.

„Pastor Andrew Brunson je nevinný muž, kterého drží v Turecku. Prezident a já si i nadále budeme stát za svým, dokud nebude pastor Branson propuštěn a nevrátí se ke své rodině, přátelům a církvi ve Spojených státech," píše Pence na svém Twitteru.

Mluvčí ministerstva zahraničí Heather Naouertové poznamenala, že USA a Turecko dosud nenaplánovaly schůzku k projednání osudu pastora.

„Diplomatické úsilí pokračuje, jsem si jistá, že někdy v budoucnosti budeme diskutovat s tureckou vládou o případu pastora Bransona a dalších Američanů," dodala.

Zdroj: Bloomberg, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin se setkal s Yangem Jiechi   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:13:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin se včera v Soči setkal se členem Ústředního politbyra Komunistické strany Číny, ředitelem Kanceláře ústřední vlády pro zahraniční záležitosti Yangem Jiechi (Jang Ťie-č´).

Putin prohlásil, že rusko-čínské vztahy se rozvíjí podle dohodnutého směru. V uplynulém měsíci na summitu BRICS ruský prezident debatoval se svým čínským protějškem Xi Jinpingem (Si Ťin-pching) o bilaterálních vztazích a mezinárodní situaci. Poté se domluvili na důležitých dohodách.

Rusko-čínské vztahy jsou důležité pro obě země i celý svět. Ruská strana chce nadále upevňovat strategickou komunikaci s čínskou stranou, podporovat všestranné strategické partnerství mezi oběma zeměmi, prohlubovat praktickou spolupráci a upevňovat koordinaci v mezinárodních i regionálních záležitostech. V plánu jsou i další jednání s čínským prezidentem.

Yang prohlásil, že letos je významný rok v historii čínsko-ruských vztahů. Čínský prezident několikrát jednal s hlavou státu Ruska a oba nasměrovali spolupráci dobrým směrem. Pod vedením obou vedoucích představitelů čínsko-ruské všestranné strategické partnerství zachovává silnou rozvojovou tendenci, vytvořil se vzor pro spravedlivé mezinárodní vztahy ohledně vzájemného respektu a výhod.

Čínská strana chce s Ruskem realizovat dohody mezi vedoucími představiteli, zachovat strategickou koordinaci, podporovat rozvoj mezinárodního pořádku v rámci spravedlivého směru.

Yang Jiechi a tajemník bezpečnostního zasedání Ruské federace Nikolaj Patrušev navíc společně předsedali 14. čínsko-ruskému jednání o strategické bezpečnosti, na kterém se diskutovalo o společných zájmech, regionálních a mezinárodních otázkách. Dosáhlo se rozsáhlých shod.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPán Miloslav Dědek a afinabul   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:10:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Miloslav Dědek:

Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Jsem toho názoru, že je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k existenci neustále zdokonalovaných jaderných zbraní. Válka s použitím jaderných zbraní by měla katastrofální následky nejen pro celé lidstvo. Jaderná válka by ohrozila existenci všech živých organizmů na celé planetě..

Všichni rozumní lidé na planetě by se mněli spojit a prosadit nastolení trvalého míru na celém světě. Jednu možnou cestu k nastolení trvalého míru na celé planetě popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html V případě, že se vám jeví v článku popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa jsem poslal politickým stranám a hnutím v ČR. Reakce KSČM je uvedena v článku: ODPOVĚĎ KSČM NA OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.com/2018/08/odpoved-kscm-na-otevreny-dopis.html

afinabul: ...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘeditelkou CIA je válečná zločinkyně   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:07:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tom Blanton - Národní bezpečnostní archiv

Grafickými znaky popsala současná ředitelka CIA Gina Haspelová podoby záměrného mučení (včetně waterboardingu), podezřelých příslušníků Ál Kajdy, kteří se nalézali pod jejím dohledem, když vykonávala funkci velitelky základny CIA na utajeném místě v Thajsku v r. 2002. Vyplývá to z čerstvě odtajněných kabelogramů CIA, které Haspelová buď sama psala, nebo jako velitelka základny autorizovala.

Zprávu o tom obdržel 10. srpna t.r. Národní bezpečnostní archiv, a to podle zákona o svobodě informací.

Kabelogramy, jež Haspelová do ústředí CIA odesílala, detailně popisují praktiky mučení, které veřejnost až dosud viděla jen na proslulých fotografiích z irácké základny CIA v Abu Ghraibu - američtí mučitelé tlučou hlavami vezňů do zdi, pěchují je do miniaturních dřevěných krabic, vězňové jsou trvale nazí, ale celou hlavu mají přikrytou kapucí - to vše obohaceno o tzv. simulované topení, čili waterboarding, který je ovšem jak podle amerického tak i mezinárodního práva válečným zločinem. A to už od dob Druhé světové války, kdy jej japonští vojáci používali proti zajatým vojákům americkým.

Ginu Haspelovou jmenoval ředitelkou CIA prezident Trump a americký senát její jmenování potvrdil 17. května t.r. s poměrem hlasů 54 ku 45.

Z Information Clearing House vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVarování z Kondopogy   
Pridal tk Pátek 17 srpen 2018 - 03:02:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kondopoga (rusky Кондопога, karelsky Kondupohju, finsky Kontupohja) je město a správní středisko Kondopožského rajónu v Ruské federaci. Při sčítání lidu v roce 2010 mělo město přibližně 33 tisíc obyvatel. Město leží na šíji mezi Kondopožským zálivem Oněžského jezera a jezerem Nigozero. Jezera jsou spojena kanálem, na kterém od roku 1923 funguje Kondopožská vodní elektrárna. Od Petrozavodsku, hlavního města republiky, je Kondopoga vzdálena zhruba padesát kilometrů severně. Přes město vede od roku 1917 Murmanská železniční magistrála z Petrohradu do Murmansku.

První zmínka o Kondopoze je z roku 1563. Výstavba Petrohradu byla zabezpečena mramorem z Kondopogy. Během druhé světové války byla Kondopoga obsazena finskou armádou (3. 11. 1941), jednotky Rudé armády dobyly zpět město 28. 6.1944 v rámci Vyborgsko - Petrozavodské operace. Pro zájemce o více uvádím, že v městě se narodily běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová (1965), hudební skladatelka Natalia Dittrichová (1973), abych uvedl alespoň dva příklady. Rozhodnutím vlády RF z 29.6.2014, č. 1398 bylo město zapsáno do seznamu mono-profilových municipalit RF s vysoce komplexní sociální výzvou. Neřešená výzva, rostoucí vliv extrémních společenství mladých a starších, a vliv sociálních sítí způsobily nenahraditelnou ztrátu symbolu nejen města, ale ruské kultury a pravoslaví: Uspenský chrám, postavený 1774, včetně obrazů, unikátní ikono-stáze s nebem (vytvořené v barokním stylu) byl totálně zničen požárem založeným 15 letým extrémistou - satanistou ve spojení s chamtivostí úředníků 10. Srpna 2018. Chamtivost, v překladu Bible kralické lakomství, je Novým zákonem popisována jako vlastnost, před níž je třeba se varovat: Právě tak, jako neuznali za dobré poznávat Boha, vydal je Bůh jejich neosvědčené mysli, aby dělali, co se nesluší: Jsou naplněni veškerou nepravostí, smilstvem, ničemností, chamtivostí, špatností...“(Bible, List Římanům 1, 28).

Zmiňuji se dnes o tomto neštěstí z několika důvodů: 1) Aktualita případu. 2) Rostoucí síla a velikost extrémismu (neštěstí doby) přesahují hranice nejenom daleké Karélie (kterou jsem navštívil v minulém roce), ale i RF. 3) Extremismus (v mnoha podobách) se usídlil i v Evropě. Ničí živou historii, radost epochy a lidí, a současně připomíná, jak důležité jsou sociální spravedlnost, spřízněnost a etnické soužití.

Zmiňuji se o nich, protože jeden z kořenů nenahraditelné ztráty způsobené extrémistou - satanistou se nachází v nedávné historii. Koncem srpna před 12 roky (2006) došlo v Kondopoge k masovým nepokojům. Ty způsobila etnická problematika. Prezentovala se smrtí dvou místních občanů. Tu způsobili Čečenci. Výsledkem nepokojů byla deportace a odjezd mnoha Čečenců, zadržení značného množství místních obyvatel, a k neštěstí města, kraje a Ruska, pokračování růstu chamtivosti úředníků. Poučením ze ztráty Uspenského chrámu v Kondopoge pro žijící v české kotlině a Evropě je mnoho.

Za prvé je to skutečnost, že svatou historii zničil lidský odpad přítomnosti. 15 letý extrémista - satanista si nezaslouží být jmenován jinak. Je to lidský odpad a jeho těžké, protože komplexní odstranění, o kterých píši a přednáším nejenom já, již několik let. O kterém ale nečtu v žádném vládním nebo stranickém prohlášení. Za druhé je to moc (úředníků a byrokratického systému), která by měla být trestána okamžitě za obelhávání veřejnosti. V daném případě úředníci od začátku svalovali vinu na turisty hrající si s ohněm. Za třetí je to moc těch, kteří kontrolují (na základě závislosti), vychovávají (rodiče) a vzdělávají (škola) mládež. 15 letý žhář-satanista dostal radu ze sociálních sítí! Není se čemu divit, když si někteří z nás stěžují, že Google sleduje i ty, kteří nedali souhlas a vypnuli aplikaci dovolující identifikaci místa. Za čtvrté je to potřeba komplexně chránit památky a historii národa, nepodléhat slibům developerů a výmluvám zkorumpovaných úředníků, politiků a jejich slouhů, majících neomezený přístup k masovým mediím.

Vláda Ruské federace, která neplní úkoly přijaté od prezidenta Putina, což není ani tajemstvím, ani vměšováním se do vnitřní politiky RF, není, jak se mi jeví, schopna zabezpečit úroveň kulturního dědictví Ruska. Dokazují to tragédie doby perestrojky (během které za vládnutí starosty Lužkova bylo zničeno více než 700 historických objektů jenom v Moskvě), tragédie roku 2017 (zničení symbolu města Tvěr - Речной вокзал), tragédie z července tohoto roku ve Vladivostoku (Teremok - Теремок), abych jmenoval některé. Odpovídá to duchu doby, který se nezastavil v Rusku. V Evropě můžeme také pozorovat barbarství v mnoha podobách a velikosti. S neřešenou migrační problematikou, rostoucí sociální nespravedlností a hrozící izolací EU v boji o nové rozdělení světa, výhledy do představitelné budoucnosti jsou chmurné: Budeme častěji vidět schizofrenní teroristy a extrémisty - satany (v bílých košilích, odpůrci vlastní historie, pseudo-vzdělance apod.), bloudící bezdomovce a nezaměstnané, apatické seniory v obchodních centrech s rohlíkem v ruce. Vše v doprovodu nezmenšujícího se množství chamtivých (na moc a peníze úředníků, politiků a tzv. vůdců) v ochráněných prostorách a vozidlech. Je tomu proto, že ignorujeme skutečnost: Ekologie životního prostředí vychází totiž z ekologie kultury (myšlení, řeči a chování). Tohle je téma na další příspěvek. V něm je možné dokázat, že česká kotlina a část Evropy se (z)ničí sama, podobě jako se ničí sama Rus. Varování z Kondopogy je jasné, srozumitelné a přesvědčivé. Indikuje, že není potřeba zvyšovat vojenský rozpočet, mluvit zmateně a ve frázích o obraně před útokem z východu, ale věnovat se problematice kultury. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
15.08.2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3605 sec,0.1925 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,804kB