Sobota 18 srpen 2018
Politická korektnost by vůbec do demokracie patřit neměla   
Pridal tk Sobota 18 srpen 2018 - 08:27:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co je to politická korektnost? Prý je to jakási politická správnost nebo nezávadnost. A tak si myslím, že pro něco takového by v demokracii nemělo být místo. Něco takového podle mne patří pouze do diktatury.

V poslední době se o politické korektnosti mluví hlavně ze strany sluníčkářů a pražskokavárečníků. A tak jsem se podíval na internet, co že to ta "politická korektnost" vlastně je. A na wikipedii https://cs.wikipedia.org/wiki/Politick%C3%A1_korektnost, jsem se dozvěděl, že je to v překladu jakási politická nezávadnost nebo správnost. Cože? Politická správnost či nezávadnost? A to v demokracii?

Kdyby to bylo v diktatuře, neřeknu. Když si vzpomenu na minulý komunistický režim, tak co v něm bylo tenkrát politicky nezávadné? Především nekritizovat socialistické zřízení, nekritizovat Komunistickou stranu Československa a její politiky, nedělat si legraci ze Sovětské svazu, a tak bych mohl pokračovat dál.

A co se nám většinou vybaví dnes, když se řekne "politická korektnost"? Až překvapivě dost věcí. Například: nekritizovat uprchlíky, nekritizovat islám, nekritizovat LGBT, nekritizovat menšiny, sluníčkáře a pražskokavárníky. A opět bych mohl pokračovat dál.

Ale pokud by ale něco takového mělo platit, pak už přece nemůžeme být v demokracii! Tam by žádná politická nezávadnost neměla existovat. Demokracie je přeci svobodná soutěž názorů. Tam by přeci nikomu nikdo neměl přikazovat, co si má a nemá myslet. Tam by přeci měl naopak vždy platit legendární citát "Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat."

To znamená, že pokud si někdo myslí, že například nějaká cizácká nábožensko-politická ideologie založená na své nadřazenosti nad jinými vírami a na touze svého vítězství nad světem, je jen jakási jiná cesta k Bohu, tak na to má právo. I když já s tím jeho názorem zásadně nesouhlasím. Ale pak by i ti dotyční naopak měli respektovat názor můj, že něco, co má ve své ideologii náboženskou nadřazenost nad věřícími jiných náboženství a touhu po vítězství své ideologie nad světem, je z mého hlediska naprosto nepřijatelné. A že tak doufám, že takovéto jejich názory zůstanou jen nějakou tou marginální menšinou ve společnosti a že si nebudou hrát na to, že jen oni mají ten správný patent na rozum.

Máme zkrátka a dobře demokracii a svobodnou volbu. Tam by žádná politická nezávadnost ani patent na rozum neměly co pohledávat.

Související články:

Chraňme naše děti před multikulturní výchovou
Víš, ty rádoby elito, jak je to s tím ohrožením svobody?
Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?
Raději budu žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře


Autor: Libor Čermák |

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=675271
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo zahraničí USA oznámilo zřízení „zvláštní akční skupiny pro Írán", aby vyvíjela další tlak na Írán   
Pridal tk Sobota 18 srpen 2018 - 08:24:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo zahraničí USA 16. srpna oznámilo zřízení „zvláštní akční skupiny pro Írán", která bude zodpovědná za další sankční tlak na Írán.
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo téhož dne na tiskové konferenci uvedl, že íránská vláda se v uplynulých 40 letech stále zabývá rušivými činnostmi proti Spojeným státům a jejich spojencům. Íránská jaderná dohoda nemůže udržet pod kontrolou íránské jaderné aktivity a násilné akce v zahraničí. Íránská vláda musí provést zásadní změny svých aktivit doma i v zahraničí. „Zvláštní akční skupina pro Írán" zajistí, aby ministerstvo zahraničí USA a další vládní orgány úzce spolupracovaly a podporovaly další pokrok americké politiky vůči Íránu. Ředitel pro plánování politik na ministerstvu zahraničí USA Brian Hook se stane vedoucím této skupiny, tedy „zvláštním zástupcem pro íránskou otázku".

Poté, co Washington odstoupil od íránské jaderné dohody, odmítá Teherán jednat s Washingtonem. Nejvyšší vůdce Íránu ájatolláh Alí Chameneí 13. srpna uvedl, že odstoupení USA od íránské jaderné dohody ukazuje, že Spojené státy „nemají hegemonii a žádnou integritu". Írán nebude s takovými zeměmi jednat.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1841 sec,0.0770 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,561kB