Pátek 24 srpen 2018
Stav mysli Petry Paroubkové   
Pridal tk Pátek 24 srpen 2018 - 15:55:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera večer jsem si vyslechl závažná vyjádření mé budoucí bývalé manželky Petry o mé údajné trestné činnosti. Podobně jako před rokem v seriálu svých rozhovorů v bulvárech věnovaných mé osobě, byl její rozhovor plný zloby a lží. Prostě se nevyrovnala s naším rozchodem, i když paradoxně byl z její iniciativy. Je mi to líto.

Musím jí, s ohledem na závažnost jejích tvrzení vyzvat, ať předloží důkazy o mé údajné trestné činnosti Policii ČR a pokud nemá takové důkazy, ať přestane lhát. Já nechci přenášet probíhající soudní spor na ulici.

Její útok je účelový. Přichází šest týdnů před volbami do Senátu, ve kterých kandiduji. Mezi osobami, na které útočí, je mj. také předseda ČSSD Hamáček. Přitom ještě 10. srpna prostřednictvím svých advokátů v dopise nabízela svou spolupráci v mé volební kampani. Citace z dopisu Petřina advokáta: „Klientka podpoří Vašeho klienta v kandidatuře na senátora a je připravena učinit společné prohlášení, jak jsme v předchozí době již avizovali, ve kterém v případě dohody, která je výhodná dle jejího názoru pro obě strany, potvrdí postup Vašeho klienta v zájmu nezletilé a smírné vypořádání manželů se zachováním přístupu gentlemana“.

Ještě před čtrnácti dny mě tedy nepovažovala za závadovou osobu a dokonce mně chtěla pomoci ve volbách. Ovšem musím dodat za předpokladu, že budu považovat za její vlastnictví peníze (cca 4,8 mil. Kč) za velmi až podezřele nevýhodně a bez mého vědomí prodaný společný dům v Řecku. A požadovala ještě dalších 5 mil. Kč jako svůj podíl ze společného domu ve Velké Chuchli…

Možnou spolupráci před volbami jsem ovšem odmítl, neboť Petra od září 2017 do konce června 2018 úzce spolupracovala s obviněným Horáčkem (viz. např. článek MF Dnes ze dne 21. 7. 2018 „Paroubková v policejní pavučině“). Tento muž připravil veřejné rozpočty podle zpráv z médií o sta miliony korun. Musím, bohužel, konstatovat, že Petra se pohybovala po tři čtvrtě roku až do zatčení Horáčka, v kriminálním prostředí.

Kladu si otázku kdo, která zájmová skupina má zájem na tom, aby znemožnila mou volbu do Senátu. Podle průzkumu renomované agentury pro výzkum veřejného mínění provedeného začátkem tohoto měsíce si totiž 42,5% voličů ve volebním obvodu Ostrava – město rozhodně přeje můj návrat do politiky a dalších 27,9% říká na otázku, zda se mám vrátit do politiky, že spíše ano.

Myslím, že v zákulisí celou záležitost režírují stále titíž lidé, kteří si nyní přejí znemožnit mou volbu. Rok po volbách do sněmovny v roce 2010 se Z. Bakala chlubil v rozsáhlém rozhovoru MF Dnes, že zabránil tomu, abych se stal českým premiérem. Z. Bakala se nyní bojí mého zvolení senátorem v Ostravě. Ví, že je to pro něj počátek mnoha dalších nepříjemností. Avizoval jsem již, že mí právníci pracují na trestním oznámení na Bakalu pro nesplnění veřejného příslibu, že nabídne k odprodeji za výhodnou cenu těm nájemníkům z více než 43 000 bytů OKD, kteří o to budou mít zájem. Je známo, že marketingově Bakalovi dlouhodobě pomáhá firma Bison & Rose, jejíž představitel je ostatně jeho tiskovým mluvčím.

Redaktor Kubík z TV Seznam již loni v březnu zfabrikoval v této televizi vůči mé osobě zcela lživou kauzu, že prý dar na účet strany LEV 21 poskytl jakýsi bezdomovec, kterého poté našli přejetého ve škarpě… No prostě byla by to legranda. Kdyby to nebyla lež

Včera ovšem Kubík opět silně manipuloval průběh a otázky pečlivě zrežírovaného rozhovoru a společně s Petrou slíbili do voleb ještě další dvě pokračování.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKam tenhle protinárodní exot až dojde?   
Pridal tk Pátek 24 srpen 2018 - 14:52:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bleskla vám při četbě titulku v mysli obrýlená tvář poslance Kalouska? Ano? Pak je shoda jména osoby mého námětu a jeho vašeho okamžitého odhalení cosi jako výnos pomyslného retribučního soudu.

Zaletím teď 79 let zpět do léta roku 1939. Pár měsíců už nemáme Republiku československou, ale Protektorát Čechy a Morava. Koupu se s otcem v rybníku Skalka poblíž obce Budišov u Třebíče a vedle nás se ve vodě máchá menší obrýlený muž, s kterým se dá otec do debaty o tom, jak na tom jako národ momentálně jsme. Debata pokračuje i na hrázi rybníka, když vyjdeme z vody, a je to debata tak živá a náruživá, že si ji právě proto v hlavních rysech dost dobře pamatuji.

Tak tedy: onen muž tvrdí, že jsme si tenhle protektorát zavinili sami. A to tím, že jsme uvěřili snílkům a šmírákům Masarykovi a Benešovi, kteří de facto neměli či nemají (to v případě Beneše), o evropské poliice ani páru. Paktovali se s Francouzi a Angličany a Beneš nakonec dokonce i s Rusy, zatímco volba pro nás, jako Středoevropany, byla naprosto jasná. Měli jsme jít od samého začátku společně s Hitlerem. S tím bylo nutno se domluvit, ať by to stálo cokoli. A kdyby se tohle dělalo a nikoliv přes rameno stále ohlíželo na Paříž a Londýn a nakonec i na Moskvu, byli bychom dnes jinde, než jsme. Republika by tady byla dál, samozřejmě jiná, fašistická, ale díky Bohu za ní. Lepší, než to, co máme teď.

Otec samozřejmě jako velký masarykovec, benešovec a Sokol mužovy názory tvrdě odmítá. Argument jeden vyvrací argument opačný – a jen pro tuhle debatu, či spíš zarputilou hádku dvou mužů, si na ono letní koupání roku 1939 dost, dobře vzpomínám. Protože kolik bylo těch jiných, které se mi už z hlavy vykouřily?

Ale proč o tom vůbec mluvím?

Vidím ve vzpomínce toho pána od rybníka Skalky. Malá postava, kulatá hlava s málo vlasy a vystupující bříško. A podivná vám to věc - myslím přitom na politika Kalouska. Na to, jak úžasně by se tihle dva asi shodli.
Před časem v interview pro Právo Kalousek řekl, že výsledek Bitvy na Bílé hoře – čili vítězství Panské jednoty nad vojskem Českých stavů - byl spravedlivý, a že kdyby on seděl na jakémsi vršku a průběh bitvy sledoval, mačkal by Panské jednotě palec, až by mu zmodral.

Mám dojem, že onen pán od rybníka Skalky by se vyjádřil stejně. Ale kdo ví, možná mu křivdím. Možná zas až tak zarputilý nepřítel obyčejných českých lidí přece jen nebyl. Možná je Kalousek v tomhle punktu jedinečný. A nedostižný.

Ale nejenom v tomhle punktu. Před nedávnem prohlásil ještě něco překvapivějšího. Že totiž odsun sudetoněmeckého obyvatelstva z území naší republiky, nařízený vítěznými mocnostmi po 2. světové válce, byl omyl. A to proto, že kdyby oněch dva a půl milionu Němců v republice zůstalo, byli bychom dnes stejně bohatí, jako jsou dnešní Němci.

Mám před sebou knihu Borise Čelovského So oder so. Je to kniha o osudech českého národa v době německé okupace, z níž vyjímám, že jen v prvním měsíci Heydrichovy vlády bylo v Protektorátě zatčeno 2299 osob, ale sudetským Němcům, jak svědčí dopis gauleitera Henleina Bormannovi, se tenhle počet zdál okatě nedostatečný. A trnem v oku jim byla i přežívající česká menšina v Sudetech, jak zas prozrazují hlášení německé špionážní služby RSHA, z nichž bych panu Kalouskovi aspoň pár rád ocitoval:

20.ledna 1941: Německé obyvatelstvo žijící v blízkosti protektorátních hranic se domnívá, že všichni Češi by měli být z jejich území odstraněni k nuceným pracím do staré Říše.

16.května 1941: Nálada Němců v Sudetech je pesimistická a vinu na tom nesou německé úřady, které zacházejí s Čechy příliš mírně.

1.června 1942: Německé obyvatelstvo Sudet je atentátem na R. Heydricha nanejvýš rozhořčeno a žádá o nejpřísnější represálie, od zabavení rozhlasových přijímačů až po zastřelení tisíců Čechů.

8. června 1942: V Sudetech je slyšet hlasy, že jakmile se dokončí evakuace Židů, m u s í se začít s vysídlením Čechů.

11.června 1942: Mezi Němci se dostavily rozhořčení a nenávist vůči Čechům. Jako již dříve požadují likvidaci českého problému co nejradikálnějším způsobem. Což platí v ještě větší míře pro lidi v Sudetech: Zde byla např. v Kopřivnici okna českých obchodů a bytů vybita, Češi zmláceni a v různých místech mosteckého okresu byly česky mluvící osoby vyhozeny z hostinců.
Takovýto tedy byl během války i po ní vztah sudetských Němců k Čechům a naopak. Češi věděli, že díky vítězství Spojenců právě - a víceméně jen těsně - utekli hrobníkovi z lopaty, kterýžto osud by je z rukou Němců - a zvláště pak těch sudetských - neminul, kdyby válka skončila jinak. To si snad Češi měli po hekatombách svých nejlepších lidí, které nacisté ubili, po Lidicích a Ležákách prostě jen říct: OK, tenhle set skončil vítězně pro nás, takže si podejme ruce a budeme dál pokračovat, jako by se nic nestalo?
Takto si to Kalousek představuje? Anebo jen hledá v Bavorsku či vůbec na Západě kontakt, kdyby ho příště už ani Praha pro českou politiku nezachovala.
Anebo nás prostě chce jen šokovat?

Přiznám se, že jsem zvědav, s jakými "trháky" na nás vyrukuje příště. A taky jak ještě dlouho pro ně bude mít prostor i publikum? Myslím jako stále ještě český poslanec.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvoboda internetu je stále v ohrožení. Evropský parlament bude hlasovat o návrhu na zavedení cenzury   
Pridal tk Pátek 24 srpen 2018 - 05:31:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropský parlament bude 12. září 2018 znovu hlasovat o směrnici o copyrightu, na jejíž úskalí Piráti dlouhodobě upozorňují. Stávající návrh by podle nich směřoval k cenzuře a ohrozil tak pestrost a svobodu internetu. Problém by to byl také pro malé a střední firmy neschopné dostát požadavkům směrnice. Už podruhé proto strana svolává happening na záchranu internetu, kam mohou lidé přijít vyjádřit svůj nesouhlas se směrnicí. Na akci promluví předseda Pirátů Ivan Bartoš, poslanci Mikuláš Peksa a Tomáš Martínek, a také kandidát na pražského primátora Zdeněk Hřib.

„Proti směrnici, která má zavést daň z odkazu a filtrování obsahu internetu, bojujeme dlouhodobě. V červnu jsme důrazně apelovali na europoslance, aby se cenzuře internetu postavili – společně s lidmi jsme psali dopisy europoslancům, nasbírali stovky protestních podpisů, vytvořili informační web pro veřejnost a uspořádali první happening. Na začátku července pak europarlament ukázal racionální přístup a zamítl doporučující stanovisko garančního výboru. Teď má o pozměněné verzi hlasovat znovu a my uděláme maximum pro to, aby směrnice vyšla buď bez problematických článků, nebo vůbec,” zdůraznil Bartoš.

Směrnice Evropského parlamentu a Rady o autorském právu na jednotném digitálním trhu obsahuje podle Pirátů dva velmi problematické články. Článek 11 doporučuje členským státům zavést daň z odkazu, který vydavatelům umožní vyžadovat poplatek za pouhý odkaz nebo náhled na článek. Článek 13 pak představuje ještě větší riziko a nutí poskytovatele služeb, jako je Google nebo různá diskuzní fóra, kam lze ukládat data, k aktivní kontrole souborů oproti centrální databázi autorských děl. Tento požadavek pak v podstatě předpokládá zavedení automatizovaných filtrů, které si malé firmy nebudou moci ani dovolit zprovoznit.

„Téma už několik měsíců řešíme v koordinaci s pirátskými stranami po celé Evropě a pirátskou europoslankyní Julií Redou, která se problematikou autorských práv a svobody internetu zabývá již od zisku mandátu. Věřím, že i naše aktivity přispěly k negativnímu stanovisku Evropského parlamentu. I proto chystáme další happening, kde se znovu proti směrnici vymezíme. Podobné akce se ten den konají v dalších evropských městech. Krátce po happeningu pak proběhne námi organizovaný odborný seminář, jehož výstupy budou následně přístupné veřejnosti,” uvedl Peksa.
Happening za svobodný internet proběhne tuto neděli 26. srpna 2018 od 16:00 na Palackého náměstí.
Informační web: www.zachraninternet.cz
--
Jak pracují Piráti ve Sněmovně?

Aktivity pirátských poslanců, chystanou legislativu, tiskové zprávy i údaje o hospodaření poslaneckého klubu naleznete na jednom místě – na stránce www.pirati.cz/snemovna. Držíme kurz!

--
Jakub Dušánek
Mediální odbor Pirátské strany
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kyjevě slíbili, že vojenská přehlídka způsobí v Rusku zemětřesení   
Pridal tk Pátek 24 srpen 2018 - 05:09:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vojenská přehlídka, která proběhne v Den nezávislosti Ukrajiny, vyvolá v Kremlu zemětřesení. V přenosu televizní stanice NewsOne to oznámil poslanec Bloku Petra Porošenka Oleh Barna.

„Máme se čím pochlubit. Přehlídka je měření patriotismu všech občanů, kteří chtějí vidět bojovou schopnost naší armády. Myslím si, že pochod našich vojáků a hřmot naší obrněné techniky musí v Kremlu vyvolat zemětřesení," uvedl poslanec.

Také oznámil, že tank T-64 je lepší než ruské stroje na podvozku Armata a je nejspolehlivější.

Navíc Barna okomentoval situaci s tankem, který chcípl uprostřed Kyjeva. Označil to za technický moment a řekl, že nechybuje ten, který nic nedělá.

V dubnu Petro Porošenko podepsal dokument o tom, že 24. srpna se na Ukrajině slaví Den nezávislosti. V tento den proběhne vojenská přehlídka. Podle ukrajinského ministra obrany Stepana Poltoraka se události zúčastní více než čtyři tisíce vojáků a 250 kusů techniky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jvKw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a Spojené státy uskutečnily konstruktivní a otevřené rozhovory ohledně hospodářských a obchodních otázek společných zájmů   
Pridal tk Pátek 24 srpen 2018 - 05:06:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na pozvání americké strany se setkala 22. a 23. srpna ve Washingtonu čínská obchodní delegace, a to pod vedením čínského náměstka ministra obchodu Wang Shouwen (Wang Šou-wen), s americkou obchodní delegací, v čele s americkým náměstkem ministra financí Malpassem. Čína a USA uskutečnily konstruktivní a otevřené rozhovory ohledně hospodářských a obchodních otázek společných zájmů. Obě strany budou i nadále udržovat kontakt.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSýrie odsoudila prohlášení Spojených států, Velké Británie a Francie o chemických zbraních   
Pridal tk Pátek 24 srpen 2018 - 05:04:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrské vládní médium 22. srpna oznámilo, že syrská strana ostře odsoudila společné prohlášení Spojených států, Velké Británie a Francie o chemických zbraních, a uvedlo, že prohlášení představuje „stálou podporu pro teroristické ozbrojence".

Syrská tisková agentura citovala zástupce syrského ministerstva zahraničí, že hlavním účelem prohlášení je racionalizovat používání chemických zbraní opoziční strany, prodloužit válku proti Sýrii a podpořit „teroristickou organizaci, která se rozpadla poté, co syrská vláda získala řadu ohromných vítězství". Tento úředník také zdůraznil, že Sýrie nemá chemické zbraně.

Spojené státy, Velká Británie a Francie vydaly 21. srpna společné prohlášení, ve kterém varovaly, že budou „vhodně" reagovat na jakékoliv použití chemických zbraní ze strany syrské vlády. V tomto prohlášení se také uvádí, že tři země se vážně „obávají" o možné vojenské akce syrských vládních sil v provincii Idlib.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA a Japonsko se dohodly na posílení spolupráce pro realizování denuklearizace Korejského poloostrova   
Pridal tk Pátek 24 srpen 2018 - 05:03:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Japonský premiér Šinzó Abe v noci 22. srpna vedl v rezidenci předsedy vlády telefonický rozhovor s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Státníci obou států se dohodli na posílení spolupráce pro realizování denuklearizace Korejského poloostrova.

Vedoucí představitelé Japonska a Spojených států ve 40ti minutovém telefonickém rozhovoru jednohlasně vyjádřili svůj požadavek, aby KLDR rozhodně dodržovala rezoluce Rady bezpečnosti OSN o sankcích a podnikla konkrétní kroky pro realizování denuklearizace Korejského poloostrova a upuštění od balistických raket. Kromě toho, Abe také požádal USA, aby pomohly vyřešit problém s KLDR, která unesla japonského občana.

Jedná se o první telefonický rozhovor mezi vedoucími představiteli Japonska a Spojených států, a to dva měsíce po jejich historickém setkání. Abe po skončení zmíněného telefonického rozhovoru uvedl, že obě strany analyzovaly nejnovější situaci. Zdůraznil také, že Japonsko bude rovněž posilovat spolupráci s Čínou, Jižní Koreou a Ruskem pro vyřešení jaderné otázky na Korejském poloostrově.
Jak bylo oznámeno, americký ministr zahraničí Mike Pompeo navštíví Severní Koreu v blízké budoucnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1812 sec,0.0462 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,652kB