Neděle 26 srpen 2018
Ruské MO: V Sýrii probíhají přípravy inscenace chemického útoku   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 18:42:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na ruském ministerstvu obrany prohlásili, že v osadě Kafr Zeita na severu provincie Hamá probíhá instruktáž civilistů, kteří byli dopraveni ze severu provincie Idlib, pro inscenaci chemického útoku.

„V obci Kafra Zeita dochází ke školení civilistů, kteří byli dopraveni ze severu provincie (Idlib — pozn. red.), kteří se mají zúčastnit vykonstruovaného útoku chemickými zbraněmi a barelovými bombami, které mají údajně použít vládní síly. Rádoby záchranáři z Bílých přileb mají předstírat, že jim poskytují pomoc a videonahrávky mají být zveřejněny v blízkovýchodních a anglických médiích," v neděli to uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Mluvčí dodal, že tímto způsobem zainteresované síly mimo region připravují rozsáhlé provokace na území Sýrie za použití jedovatých látek pro destabilizaci situace a aby zmařily pokračující mírový proces.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jwRw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo vše mluví pro válku (1)   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 11:23:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příspěvek ve dvou částech je napsán v duchu téze: byli jsme, doposud jsme, a pokud přežijeme, budeme i nadále mimořádně schopní v získávání moci a současně mimořádně neschopní v transformaci získané moci do spokojenosti rovné pocitu štěstí. Důkazem pravdivosti téze je mimo jiné skutečnost, že výsledkem srovnání minulosti s přítomností je zjištění, že prakticky žijeme v ráji, ale necítíme se vůbec jako v ráji. Je tomu tak proto, že lidstvo nechápe podstatu svého bytí, vše zakládá na (sebou vymyšlených) příbězích a víře v konec života. Problém je v tom, že kosmos (vesmír) a v něm se odehrávající procesy nejsou příběhem podle scénáře, který by dával lidstvu nějakou rozhodující roli. Víra v konec života (k tomu ještě nepodložená) se transformuje do chamtivosti. Po dosažení přání nebo očekávání chceme více, místo toho, abychom byli spokojeni a sdíleli. Takový je archetyp především západního člověka. V důsledku nepochopení podstaty svého bytí a následků chamtivosti je představitelné, že zneužijme získanou moc do té míry, že dojde ke kolapsu (sama sebe).

Ve své podstatě zahraniční politika USA pokračuje podle uvedené téze, aplikujíc svoji vlastní logiku, jejíž následky lze pochopit analýzou paradoxů s pomocí selského rozumu. Co je selský rozum? Každý čtenář si může změřit čas, který bude potřebovat pro správnou odpověď na otázku: Krabička cigaret a zapalovač stojí 22 korun. Kolik stoji krabička cigaret když je o 20 korun drazší než zapalovač? Sdělení US administrace světu, že všechny státy, které koupí nebo budou plánovat koupit ruské zbraně, budou podléhat americkým sankcím, doplňuje v posledních týdnech opakované podezření, prakticky obvinění EU a ČLR z manipulace měny ve vztahu k USD. Dnešní rozvod prezidenta Trumpa s ministrem justicie, Jeff Sessions a tlak bezpečnostního poradce John Boltona (vyslaný z Kyjeva) na Evropu ve formě požadavku, zřeknout se dodávek plynu z Ruska, stejně jako příprava útoku USA (samozřejmě se pojenci) v Sýrii, připravovaného na základě očekávaného (kým?) chemického útoku vládních vojsk, nepotřebují komentáře. Prezident Trump manévruje na hranici impeachmentu, občanské války v USA, velké obchodní a vojenské války s RF a ČLR. To nehledě na skutečnost, že FED není jeho přítelem, Američané se dostávají do pasti v mnohých místech světa, a spojenci vyslovují nahlas, co bylo před několika měsíci tabu.

Dokazují to významné symptomy na úrovni EU a SRN. Symptomy rostou ze snahy nejsilnějšího členského státu EU odvést pozornost veřejnosti od rostoucího nebezpečí, neoprávněného sebevědomí a částečně vynucených ambicí spolkové vlády převzít oficiálně žezlo v EU (Manfred Weber jako nástupce Jean Claude Junckera?) s nejasnou podporou Francie: Plán ministra zahraničí SRN Heiko Maas, týkající se (z)balancovaného vztahu mezi EU a USA. Symbolická integrace provokatéra LKA (Landeskriminalamt) do skupiny Pegida demonstrantů a jeho identifikace. Vyhrůžka Deutsche Bank, zrušit obchodní vztahy s Ruskou federací, obsahující nevyslovenou konfiskaci v ní nezákonně získaných miliard. Výroky ministra zahraničí SRN o nutnosti zřídit v EU nezávislou obdobu SWIFT (během rozhovoru pro Handelsblatt) nelze také přehlédnout. Kancléřka Merkel je v pasti stereotypů, hledá naději na Kavkazu, a s posledními sankcemi USA proti ČLR se dostala přímo do války s USA, kterou nemůže vyhrát do té doby, než SRN vystoupí z amerického vlaku (Die Zeit).

Na národní úrovni, zástupně za mnohé jiné státy EU se projevila ČR ve spojení s kvalitou vzpomínky na vstup vojsk Varšavské smlouvy na území republiky v roce 1968. Úroveň vzpomínky a reakcí mě vůbec nepřekvapila a potvrdila správnost osobního rozhodnutí nesdělit veřejně ani slovo k události, jejíž jsem byl nechtěným očitým svědkem od momentu přejezdu státní hranice osobním autem a vojsk až do 30. Srpna 1968. Realizované a připravované provokace k 100 letému výročí založení Republiky československé, nebudou li jinak neutralizovány, dovedou obraz ČR na úroveň srozumitelnosti i pro vlčáky, politiky a prezidenty, kteří si mysleli, nebo i dnes ještě myslí, že pražský hrad je v polské Varšavě. Pouze vrozený cynismus ve smyslu umění vidět věci takové, jaké jsou, a ne takové, jaké by být měly (Oscar Wilde) a vědění několika málo pravd mi dovolují poslouchat, ba dokonce se někdy i bavit při poslechů lží (mladých) nevědících, nebo lží patologických lhářůve věku.

Na druhé straně Planety vláda Austrálie zveřejnila prohlášení věnované bezpečnostním problémům při vytváření systému 5G a zároveň zakázala čínským společnostem Huawei a ZTE dovážet technologie. V prohlášení vlády stojí, že společnosti mohou dostat od cizí vlády neoficiální pokyny protiřečící australským zákonům, a účast v dodávkách telekomunikačního zařízení může znamenat, že místní společnosti nebudou schopny v plné míře zachránit 5G spojení. Pěkný to máme příklad svobodného trhu, obchodu a ještě hezčí a pohodlnější cesty ke kolapsu, jednoho z pilířů současného neoliberálního kapitalismu.

Uvedené, a mnohé jiné se děje nehledě na skutečnost, že bez čínské minority, čínského kapitálu a turistů by se vlády Austrálie měnily ještě rychleji než doposud. Právě byla potvrzena rezignace premiéra Malcoma Turnbulla, jehož zamění ministr financí Scott Morrison. Pro doplnění uvádím, že od roku 2007 žádná vláda Austrálie nebyla u moci plné volební období. Kdo četl pozorně zveřejněný příspěvek Země úsměvů (13. 08. 2018) nemůže být děním v Austrálii překvapen, a nebude chtít napodobovat politiku Austrálie, ani ČLR.

V ČLR tráví klíčoví političtí kádři dovolenou doma: V městě Beidaihe, na pobřeží Golf von Bohai, dvě hodiny vzdáleném od Pekingu. Již Mao navštěvoval toto letovisko, ve kterém trávil prakticky dva měsíce v roce. Jeho doprovod, ministři, straničtí sekretáři a úředníci měli k dispozici 188 domů pro hosty a různá sanatoria. Taková infrastruktura byla potřebná. Proč? Na pláži dlouhých nožů, jak se tradovalo, možná i dnes ještě traduje nazývat lokalitu, se rozhodovalo o kariérách mnohých vedoucích straníků a úředníků, nebo o jejich konci.

Během letošního pobytu v Beidaihe nešlo s pravděpodobností hraničící s jistotou o kariéry nebo konec kariér, ale o USA, prezidenta Trumpa a sankce. Nové sankce v hodnotě 16 miliard USD na 279 výrobků, byly dnes (23.8) doplněny dalšími sankcemi v hodnotě cca 50 miliard USD. Saknce udeří na německý automobilový trh, například Daimlera. Jemu bude následovat trh BMW a další. Kdy sankce udeří do českých montoven, je pouze otázkou času. Ne proto se ale zmiňuji o Beidaihe. Existuje mnoho jiných důvodů proč se zmínit o městě.

Vedle důvodů stojí skutečnosti. Jednou z nich je, že administrace prezidenta Trumpa zaměstnává kvalitní a zkušené odborníky na ČLR, žádné amatéry nebo univerzitní rychlokvašky. Z toho pro mne vyplývá, že obchodní sankce jsou jednou z mnoha částí vícerozměrné strategie pro zrdržování vnějšího a vnitřního vývoje nejenom ČLR. Z analýzy mně dostupných faktů a reakcí několika členů čínské vlády vyplývá, že vláda jako celek podcenila prezidenta Trumpa, udělala strategické chyby a protože ČLR není toho času schopná vést válku mimo své území, musí se vyhnout vojenskému střetu s USA. Na druhé straně argumentu stojí přesvědčení prezidenta Si, že USA chtějí dostat ČLR na kolena, především formou zřeknutí se plánu Made in China 2025. Protože kapitulaci ČLR vylučuji, kapitulaci Ruské federace v současné době neočekávám, ale za to očekávám kapitulaci EU, nabízí se jako výsledek rozvahy další zostření a rozšíření hospodářské války mimo pole USA – ČLR. Je potřeba sbírat kameny, které na tebe házejí. Z nich se staví základ budoucího pomníku, zanechal nám nejvýznamnější francouzský skladatel, spisovatel a hudební kritik, Hector Berlioz (1803 – 1869). Souhlasu netřeba.

Co vše mluví pro válku (2)

Další zostření a rozšíření hospodářské války mimo pole USA – ČLR indikuje citát An Gang, výzkumníka Pangoal Institutu v Pekingu, ve kterém pracují někteří bývalí vládní úředníci: The trade war has prompted thinking in China on whether a new cold war has begun. The dispute now has military and strategic implications. Podle mého hodnocení situace a představitelných scénárií vývoje není podstatné, co říkají akademici, protože vztah mezi ČLR a USA v každém případě buď již má, nebo bude v představitelné době mít přímý vliv na Taiwan, Severní Koreu, Japonsko a Jihočínské moře. Ale i nepřímý vliv na situaci ve Střední Asii, především v předvolebním Kazachstánu. Tam se mají konat prezidentské volby v 2020. Zde končí legrace. Na pořad dne přijdou po koncepčních sankcích, více konkrétní akce USA na mnoha úrovních. A je prakticky jedno, bude li prezidentem USA Trump bez impeachmentu, nebo s impeachmentem, nebo někdo jiný. Proč? Dnes nabízím pouze jeden z mnoha důvodů: Někteří poradci prezidenta Trumpa hodnotí hospodářskou situaci ČLR jako vhodnou pro změnu vnitřní a zahraniční politiky ČLR pomocí vnějšího tlaku. Nepodceňuji americké poradce, protože nemohu dokumentárně dokázat, že se mýlí. Kromě toho nevím, zda li mají alternativní plán. Jestliže ho mají, tak je to pro případ, že se mýlí v době, kdy válečný vlak nabírá rychlost a nedovoluje bezpečný vstup ani výstup během jízdy nikomu. Kolaps se přiblížuje rychleji. Než k němu dojde, zamysleme a zasmějte se jako já, po obdržení této zprávy: If Trump is impeached Pence becomes president. Pence pardons Trump and appoints him Vice-president. Pense resigns. Trump becoms president. And appoints Pence as his Vice-president. Liberal heads explodes.Pro mnohé epředstavitelné se ale může dnes stát realitou.

Osobně nemám důvod věřit, že prezident Si se nachází v neočekávané situaci a vně kontroly procesů rozhodování, nehledě na zřejmé podcenění konání prezidenta Trumpa a z podcenění vyplývající a identifikovatelné strategické chyby. To indikuje v poslední době označování prezidenta Si jako圣上. V podstatě to znamená majestát, jeho vznešenost, velebnost. Nehledě na skutečnost, že fotografie prezidenta Si se neobjevila na titulních stránkách novin od 29. Července až do poloviny srpna 2018. V roce 2017 tomu bylo podobně (od 3. do 18. Srpna). V roce 2016 nebyla zveřejněna fotografie prezidenta 1. ani 2. Srpna, v době oslav ČLA. V tomto roce, kdy se v ČLR připomínalo 1. Srpna 90 let od vzniku ČLA tomu nebylo jinak. Za to byla zveřejněna fotografie prezidenta Si ve spojení s vedením jednání o budování KS v ČLA (které se uskutečnilo mezi 17 a 19. Srpnem). Na fotografii (ve spojení s důležitým politickým tématem) se mi jeví prezident Si jako odpočinutý, hubenější a sebevědomý. 习近平:全面加强新时代我军党的领导和党的建设工作 为开创强军事业新局面提供坚强政治保证-新华网;

Nakolik tomu přispívá pro administraci neočekávané zrušení cesty ministra zahraničí Mike Pompeo do KLDR prezidentem Trump, nevím. Podobně je tomu s dvoudenním jednáním čínské delegace (vedené Wang Shouwen) v USA (vedené David Malpassem) ve věci sankcí. Jednání nepřinesla nic, co by stálo za zmínku, kromě dedukovaného předpokladu, že při současném vývoji ve světě ČLR nebude jednat s USA do listopadových voleb. I proto se ČLR obrátila na Světovou obchodní organizaci (WTO) ohledně nezákonných sankcí USA. Doma eliminovaly bezpečnostní služby ČLR rozsáhlou americkou špionážní síť. To se v současné době v USA hodnotí jako katastrofa. Eliminace špionážní sítě a amerických špionů v ČLR podporuje špionážní horečku, čino a ruso-fobii nejenom v USA, ale i v EU a ČR. Za to v RF překvapivě utichli američtí donašeči sídlící v Kremlu. Výsledek národní konference o propagandě a ideologii, které předsedal prezident Si, potvrzuje plnou platnost závěrů 18. a 19. Sjezdu KS ČLR. Z toho pro mne vyplývá, že prezident Si bude hlavním aktérem oslav 40 výročí reforem a otevření se ČLR světu. V kontextu uvedeného se mi proto jeví rozhodnutí prezidenta Putina, pozvat ČLA v roli partnera velkých strategických vojenských cvičeních, Východ 2018, správným.

Správným a významově důležitým se mi jeví jmenování nového velvyslance RF v Bělorusku. Jmenování Michail Babiče, širší veřejnosti málo známé osobnosti s bohatou vojenskou a řídící zkušeností (včetně v centrální vládě Čečenska) a tvrdými politickými postoji indikuje, že se v přímém sousedství V4 děje opravdu něco důležitého. Nebudu spekulovat. Omezím se na fakta: 1) Bělorusko nemůže existovat bez hospodářské a finanční pomoci Ruské federace. 2) Ta nemůže, a s ohledem na strategickou nestabilitu světa nebude věčně podporovat Bělorusko. 3) Žádný vůdce není nesmrtelný. To platí i pro prezidenta Lukašenko. 4) Západ se s pomocí EU snaží získat přízeň Běloruska různým způsobem. To protiřečí zveřejněným úmluvám a cílům unijního státu RF – RB. Z uvedeného vyplývá, že nelze vyloučit možnost integrace RB do RF, nehledě na zkušenost RF s integrací Krymu. Velvyslanec Michal Babič může mít i jiný úkol, jako prověřený, spolehlivý profesionál v době, kdy se prezident Ptuin pomalu a jistě blíží k bodu, na kterém platí, že lepší je konec se slzami, než slzy bez konce.

V tomto kontextu by si západní analytikové RF měli uvědomit, jaké osobnosti (bylo jich podle mne 13), síly a skandály v Peterburgu 90 let dovolili identifikovat, doporučit a dostat k moci prezidenta Putina. Budou si také muset uvědomit, kdo byli ti druzí, v čem se kvalitativně odlišovali nebo odlišují od první skupiny, a proč nejsou širší veřejnosti známy. Budou si muset odpovědět na otázky typu: Proč jsou dnes souputníci z Peterburgu u moci? Začal se prezident Putin bát? Co dělat v době strategické nestabilnosti? To jsou otázky podobné otázce ohledně ceny krabičky cigaret a zapalovače. Jak těžké je najít na ně odpověď a hodnotit ji, ví málokdo. Naše myšlení je u mnohých z nás včetně vůdců a suflérů degenerované. Co mám na mysli? Rozhodnutí nekupovat (od 23.8) zatím na dobu určitou americké dluhopisy a pokračovat v nákupu zlata indikují, že prezident Putin se začal bát. To není slabost! V tomto kontextu musí západní analytikové odpovědět, proč se ochrana ruksého hospodářství interpretuje na Západě jako slabost státu. Co dělat v takové situaci? Odpověď je jednoduchá: Dělat vše pro svoji záchranu! To dělá prezident Putin vystupující ze stínu 90 let. Tak může konat jenom ten, kdo se bojí, umí nebo vědomě začíná se bát.

Napsané platí i v bližším sousedství ČLR, v Malajsii. Tam se vláda 92 letého Dr. Mahatira rozhodla re-definovat vztah s ČLR. Zveřejněným důvodům nevěřím, své, dokumentárně nepodložené, nebudu zveřejňovat. Skutečností ale je pozastavení miliardových projektů, které by ČLR umožnily přístup k Indickému oceánu. Na druhé straně ČLR pokračuje ve financování mostů a přístavů v Thajsku (Golf of Thailand), nejstarším spojencem USA v Asii. Současně CB ČLR připravuje investiční ofenzivu, která se podle mého hodnocení vyhne české kotlině. V ní potichu, pomalu a jistě umírá s pomocí amatérského hodnocení a nejasné legislativy V Hradci Králové jeden z mála smyslu plných projektů: TCM (tradiční čínské medicíny).

Projekt může nahradit boj ČLR na agrárně – potravinářském poli. ČLR, jako největší chovatel vepřů (430 milionů kusů) musí totiž bojovat s prasečí chřipkou (ASF – african swine fever). Boj s ASF není legrace. Proč? Protože v případě šíření virusu může být postihnuta velká část Planety, Evropu a USA nevyjímaje. Kromě toho cena vepřového je velice citlivou vnitropolitickou záležitostí ČLR. Citlivou vnitropolitickou záležitostí se mi také jeví kritická essej profesora práva Xu Zhangrun z Tsinghua University. Essej, odsuzující bezpečnostní míry v ČLR, oživení propagandy ve stylu Mao, označující městské Číňany all very comfy and petit-bourgeois, je brilatně přeložena australským sinologem Geremie Barmé.

Z uvedeného popisu dění ve světě vyplývá mnoho otázek. Například: Přestane být ČLR strategickým spojencem RF, aby vyloučila válku s USA? Jak dlouho lze praktikovat politiku cel podporující vlastní výrobu, kterou ale platí vlastní lidé formou stagnaující životní úrovně? Jaké následky pro EU, potažmo ČR nese skutečnost, že války začínají strategickou nestabilitou a končí novou konfigurací finančního, hospodářského a politického systému se zkušeností traumatického zážitku? Může mít EU budoucnost bez eurasijského rozměru, bez traumatických změn a zkušenosti? Zatím co se USA vojensky a hospodářsky jasně orientují na pacificko-indickooceánský prostor, Evropané denně dokazují svoji mimořádnou neschopnost transformovat získanou moc do pocitu štěstí. Nechtěji akceptovat a zvykat si na změny paradigmat. I takový postoj ale mluví pro válku. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
23.08.2018Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeuvěřitelné. Nepomáhat!   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:52:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
OSN v Africe v podstatě byla proti tomu, aby se tam posílala nějaká pomoc. Lidi se na pomoc zvykli. Berou to tak, že Evropané mají povinnost pomáhat a pomoci se dožadují. Vůbec je nenapadne, že by měli něco dělat sami. Sami se o sebe starat. Žijí z toho, co jim přivezou z Evropy. Je to ten pořad, ze kterého cituji jednu humanitární pracovnici.

Na Brněnsku nasbírali peníze, koupili věci pro studny, protože problém v Africe číslo jedna je pitná voda. Vykopali místním studny, nainstalovali čerpadla, na které tady sbírali ty peníze. Naučili místní, jak se o studny starat, jak je čistit.

Když přijeli za půl roku, v provozu byla jen jedna studna, všechny byly zanesené, protože je nikdo nečistil. Ta poslední studna mlela z posledního.

Jeden den v utečeneckém táboře v roli humanitárního pracovníka mi stačil. Změnil jsem úplně názor. Už jim nebudu nikdy pomáhat!

Posádka CZ vozu: řidič T. Holenberk a tři studenti z Pražské ČVUT, místo: Nickelsdorf, Rakousko, Směřuji v naloženém náklaďáku s dalšími třemi dobrovolníky do tábora v Rakousku, kde je nyní soustředěno velké množství uprchlíků ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu. Kromě nich je zde mimo jiné asi i 90 Maročanů a 25 Alžířanů.

Naše velké nákladní auto je materiálem naplněno až po střechu. Máme potraviny, ovoce, teplé oblečení, balenou vodu, hygienické potřeby, léky, boty, přikrývky a. j. Hledáme nějakého odpovědného šéfa, kterému materiál chceme předat. Miro obchází už asi potřetí celý objekt a nikde nikdo. Odtud ho posílají tam, odtamtud zase jinam. Pak to vzdává. Vyložme to tedy do skladu, navrhuji. Zkoušíme, ale sklad je samozřejmě zamčený. Tak pár krabic vykládáme na betonovou plochu.

Je celkem příjemně, nemrzne, snad to rozdáme uprchlíkům přímo my a na místě. Voláme na děti, aby si první vybrali hlavně ovoce a sladkosti. Odmítají. Máme tyčinky a čokoládu české výroby a oni trvají na čokoládách Milka, Kinder vajíčkách a tyčinkách z Německa, Mars, nebo Bounty odjinud. No… neuspěli jsme, požadované bohužel nemáme. To nic, říká smutně Katka, možná je to náhoda.

Zkoušíme to s ovocem. Jablka a hrušky se nechytají, prý by rádi banány a ananasy. Začínáme být nejistí.

Triček a dětského oblečení máme také množství. Všechny jsou nové. Věnovala to jedna slovenská společnost, zabývající se jejich dovozem z Itálie.

Jsme v koncích. Jelikož nemáme značkové Adidasky a Pumy , děti je pohrdavě odsouvají stranou. Stejně dopadly i tenisky z turecké produkce.

Co byste teda chtěli, ptá se Michal jednoho z dětí, které nás překvapilo velmi dobrou angličtinou.

Nejprve trošku ostýchavě, ale pak už sebevědomé „chalanisko“ říká: Chceme mobily s neomezeným kreditem. Ať můžeme surfovat na internetu a volat domů, jak se máme, nebo ještě lépe tablety. Ty se dají použít univerzálně, a také se dají lépe prodat.

A kam chcete jít v Německu?

Já do Mnichova, říká to „chalanisko“. Mám rád fotbal, chci chodit na Bayern. Ty by si měl hlavně chodit do školy, oponuje mu Mišo. Klukovi se zdála představa chození do školy natolik směšná, že se začal upřímně řehtat. Na co chodit do školy? Vždyť dostaneme podporu 1.800,- € a z toho nádherně každý vyžijeme!

A co chceš v Německu později dělat? Zkouší Mišo dále. Nic. Když nám přestanou vyplácet po třech letech podporu, půjdeme do Nizozemska, potom do Švédska, Norska nebo Anglie a tam zase ty tři roky na dávkách vydržíme. Pracovat nikdy nebudeme, není proč. Začínal jsem si klást otázku, zda jsme s materiálem na správném místě.

A vy jste odkud, ptáme se mladíka, asi tak ve věku 20 let, který stál poblíž se svým otcem a asi mámou.

Z Maroka, říká s úsměvem.

Tak to jste museli urazit obrovský kus cesty, než jste se sem dostali, uklidňuji sám sebe.

No, jak se to vezme, odpovídá. Letadlem z Casablanky přes Istanbul do Bělehradu. Odtud již taxíkem na chorvatské hranice. Po 8 hodinách jízdy ve vlaku jsme vystoupili tady v Nickelsdorfu, říká perfektní francouzštinou název svého momentálního bydliště. Zde budeme asi 3 dny a přijede pro nás rodina z Paříže. Oni tam žijí už asi 30 let. Je to bratr mojí mámy. Budeme u nich na začátku bydlet a požádáme si tam o sociální výpomoc. Z té se tam dá skvěle vyžít a pořídit bydlení.

Nastudoval jsem si to už tehdy, když jsme se začali připravovat na náš odchod do některé evropské země. Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Česko a Slovensko jsme vyloučili už na začátku, říká s úsměvem, který je znakem profesionální přípravy jeho rodiny na vtrhnutí do Evropy.

Všichni čtyři členové naší humanitární výpravy jsme se začali nechápavě ohlížet .... No nic, zavelel Mišo po trapném, možná 5minutovém mlčení.

Dáváme pokyn Tomášovi ať nastartuje náklaďák. Velice zklamaní a naštvaní nasedáme do nevyloženého auta a rychle odsud padáme! Snad někde na zpáteční cestě potkáme jiné, nám podobné lidi, případně Cikány, bezdomovce nebo nějaké chudáky. Ti si snad náš humanitární materiál rádi rozeberou a nebudou ohrnovat rypáky, jako ti „chudáci“ běženci.

Ing. Jiří Hubáček a Ing. Josef Cabadaj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo je zvláštní, Německo je dočasně okupováno již 73 let a nějak se to neřeší. Když různí dělají totéž, je to totéž   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:50:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po skončení druhé světové války bylo Německo rozděleno na okupační zóny, britskou na severu, francouzskou na jihozápadě, americkou na jihu a sovětskou na severovýchodě. Sovětská skončila v devadesátých letech, ale americké, britské a francouzské vojenské základny jsou v Německu stále. O "okupačních zónách" se už nemluví, ale fakticky je Německo stále okupováno. Tímto konstatováním nechci bagatelizovat sovětskou okupaci, jen poukazuji na prapagandou všeobecně oblíbený dvojí metr.

Někdo jistě namítne, že všechny okupující země jsou členy NATO, ta jakápak okupace. Dobrá, i Československo v roce 1968 bylo členem Varšavské smlouvy. Mnozí namítnou, že vojenské základny těchto zemí jsou v Německu proto, aby Německou chránily. To je jistě pravda. I okupační sovětská armáda byla v Československu, aby ho chránila. Ochránci chrání svoje zájmy proti zájmům jiných a chránění do toho nemají co mluvit, jsou kořistí. Je-li chráněný slabý, nemůže se ochraně vzepřít tak jako Vasilij II. (*1415), který, když zjistil, že Zlatá horda slábne, přestal projevovat loajalitu.

A ještě jiní namítnou, že Němci jsou rádi chráněni a neprotestují. Samozřejmě, po osmašedesátem se tomu říkalo "chápání reality". A rádi jsou ti, kteří vládnou podrobeni cizí moci, která chrání také jejich zájmy, zájmy loutkových představitelů. Vzepřít se, znamená skončit ve funkci - to přinejmenším.

Takže loutky a část zmanipulované veřejnosti protestují proti Ruské federaci, která neokupovala Československou a neokupuje Českou republiku. Ale nejak jim nezbývá čas na protesty proti Američanům, Britům a Francouzům, kteří okupovali a okupují 73 let Německo. No a samozřejmě jsem zvědav na protesty proti Německu v den výročí německé okupace Československa či Protektorátu (takže jaká okupace, že?). Ano, není to totéž Německo, tak jako Ruská federace není Sovětský svaz. Samozřejmě jde o "pochopení reality" stále znovu se opakujícího "Drang nach osten", které oni potřebují propagandisticky připravit.

Má být Rusko obchodní příležitostí nebo zónou volné loupeže jako v devadesátých letech? Naši představitelé jistě "chápou realitu". Chceme být součástí "vedlejších ztrát" nebo chceme vyvážet a dovážet?

Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTomio Okamura: Invaze vetřelců z Afriky   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:46:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další stovky agresivních nezákonných migrantů z islámských zemí včera násilně proniklo přímo na území EU do španělské enklávy Ceuta na severu Afriky.
Opět zranili španělské policisty, na které útočili kyselinou a nehašeným vápnem, které způsobují popáleniny, a házeli exkrementy. K překonání plotu použili migranti nůžky na plech, kterými rozstříhali plot. Znovu se tak opakuje dokola stále stejný scénář, kdy například minulý měsíc na stejném místě proniklo přímo na území EU více než 700 osob a tito agresivní migranti opět zranili desítky zasahujících policistů, na které také házeli fekálie, nehašené vápno, které dráždí a leptá kůži, útočili zápalnými lahvemi či sprejovými lahvemi s hořlavými látkami, které sloužily jako podomácku zhotovené plamenomety. To jsou zase další doktoři a inženýři? Ne. Je to invaze.

Další migrační vlna je bezesporu také odpovědí na nejnovější návrh Evropské komise (EK), která chce platit z našich daní na každého migranta 6 tisíc EUR (155 tis. Kč) té zemi EU, která si ho převezme. Zatím „dobrovolně“. Navíc chce EK přispívat 500 EUR na přesun takového migranta z pobřeží do příslušné země EU. O tomto návrhu EK rozhodl 29. června Summit EU, o kterém premiér Andrej Babiš lživě informoval českou veřejnost, že prý zabránil migraci. Stejně tak obelhává naše občany ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). Přesný opak je pravdou, tak jak ihned informovalo naše hnutí SPD. A premiér Babiš nedomluvil vůbec nic. Naopak je situace ještě horší a EU tlačí na přijímání migrantů za každou cenu. Migrace je plánem EU – to je potřeba jasně zdůraznit.

Hnutí SPD s těmito postupy zásadně nesouhlasí a jako jediná strana v Parlamentu prosazujeme nulovou toleranci této migrace a odmítáme diktáty Bruselu. Klíčové budou volby do Evropského parlamentu příští rok v květnu, kde je nutné, aby vlastenecké strany celé Evropy včetně SPD získaly co nejvíce mandátů, abychom mohli změnit politiku EU zevnitř směrem k Unii evropských národů (UEN), tedy k co nejužší spolupráci suverénních evropských zemí bez diktátu Bruselu. Při zachování volného pohybu občanů EU, kapitálu, zboží a služeb.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak jsem poznal Milana Paumera já   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:43:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před několika lety se Milan Paumer odvážil přijet na besedu do jámy lvové – do Čelákovic, kde stále žije sestra strážmistra Honzátka i jeho dvě děti. Všichni tři se přišli podívat do očí člověku, který byl u toho, když bratři Mašínové podřízli chloroformem omámeného otce dvou dětí.

Nemohu Milanu Paumerovi upřít odvahu. To, co se na něho valilo, bylo jak příval a bylo to pochopitelné, přišli totiž i žijící známí a kamarádi Honzátka, ale také dost lidí, kteří činy skupiny obhajovali. Pravda, všichni obhájci se narodili nejdříve kolem roku 1989.

Po velmi bouřlivé diskuzi, kterou jsem popsal v článku do Polabského TOKU, jsem seděl s Milanem Paumerem více než hodinu a povídal jsem si s ním. Chtěl jsem totiž publikovat i rozhovor. Ten rozhovor nakonec nevyšel, nenapsal jsem ho. A proč? Protože jsem na to, co mi Milan Paumer říkal, chtěl co nejdříve zapomenout, dělalo se mi z toho špatně. Pár příkladů. Na mou otázku, zdali se on a bratři Mašínové někdy cítili vinni, že Mašínův strýc, který jim na své jméno koupil motocykl a s ním pak vyráželi na své akce, dostal doživotí, odpověděl: „A proč bychom se měli cítit vinni? Byla to válka a on byl oběť, to se stává.“ Zeptal jsem se také proč se nepokusili spáchat atentát na nějakého představitele komunistické moci, odpověď zněla, že o tom ani neuvažovali. Jediné co chtěli, bylo získat zbraně, peníze, prostřílet se na západ a vstoupit do amerických jednotek Rangers. To se jim nakonec podařilo a všichni tři se, podle slov Paumera, dobrovolně přihlásili do války ve Vietnamu. V řeči jsem se dozvěděl, že se on i bratři Mašínové, kteří jako mladí chlapci dostali v roce 1945 vyznamenání od prezidenta Beneše za pomoc jejich otci při protifašistickém odboji, chtěli dostat do vznikající zvláštní jednotky Československé armády. Podle Milana Paumera ani jeden z nich neprošel testy a do jednotky se nedostali, a tak se rozhodli, že se prostřílí na západ. Paumer mi pak líčil, jak proběhlo přepadení transportu peněz. Pokladník jim peníze již vydal, ale ve voze jel náhodou nějaký milicionář, který chtěl krádeži peněz zabránit, tak ho jeden z Mašínů bodl nožem a zranil, nato probodl i pokladníka, který prý chtěl sáhnout po pistoli. Akce v Čelákovicích pak probíhala tak, že Mašíni vtrhli do služebny SNB, nic netušícího strážmistra omámili chloroformem, svázali do kozelce a šli si pro samopaly a munici. Když odcházeli, policajt se začal probouzet a sténat, a tak ho, svázaného a ještě omámeného, podřízli. Milan Paumer vyprávěl, že on měl za úkol hlídat venku před strážnicí, aby je někdo náhodou nevyrušil. Nesměli existovat svědci. Naštěstí je nikdo nevyrušil. Ptal jsem se, co by dělal, kdyby k němu přišlo malé děcko a začalo by si ho prohlížet, jak to děti u neznámých lidí dělají. „To by mělo smůlu,“ zněla lakonická odpověď. „Mám tomu rozumět tak, že byste třeba šestileté dítě zabil?“ Zněla má další otázka. „Mělo by prostě smůlu,“ opakoval svou prvotní odpověď.

Na závěr jsem se ho zeptal, kdy on a bratří Mašínové byli v životě nejšťastnější. Prý v době války ve Vietnamu, tam prý mohli zabíjet komunisty ve velkém a moc prý ho mrzelo, že nevypukla třetí světová válka západu s východem, aby mohli přijet s americkou armádou do Československa a tady si to vyřídit s bolševiky.

Po celou dobu mého povídání s Milanem Paumerem jsem se snažil najít v něm aspoň kousek lidství, soucitu, pocitu lásky. Nenašel. Na většinu otázek odpovídal, alespoň mně to tak připadalo, naučenými frázemi, jakmile z role vypadl, zaznívala slova o uctívání násilí, permanentní válce a velice často opakoval slova zabít, zabíjet. Milan Paumer pak vyprávěl další příběh. V době kdy jejich trojku naháněli v NDR vojáci a policisté po prozrazení na jednom malém nádraží, ležel s Paumerem Ctirad Mašín na kraji lesa ve škarpě, byla noc. V tom se na světlejším horizontu objevila postava vojáka. Byl od nich prý na dvě stě metrů. Voják tam jen tak postával a Ctirad prý řekl Paumerovi, aby se díval, jak umí střílet z pistole. A opravdu na jedinou ránu vojáka zastřelil. Paumer se přímo rozplýval Ctiradovým střeleckým uměním. Ten voják, byl shodou okolností velitel jednotky.

Pro všechny mladší diskutéry, kteří se do mne jistě pustí jen pár informací. Jsem ročník 1949, syn otce, který v roce 1950 dostal za protistátní činnost Jáchymov s visačkou MUKL, pro ty mladé, znamenalo to: Muž Určený K Likvidaci. Otec přežil, v pětapadesátém ho pustili, ale na následky uranu předčasně zemřel. Duch nenávisti ke komunistickému režimu jsme podědili s bratrem oba dva, byli činní v odporu proti režimu, okusili jsme si i komfort vyšetřovací vazby, bratr i vězení a já nesměl publikovat.

Takže mne nikdo nemůže nařknout s komunistického myšlení, ale i přesto, poté, co jsem hovořil osobně s Milanem Paumerem a poznal ho jako člověka hloupého, necitelného, s výrazným násilnickým aspektem a láskou k zabíjení, nemohu a nechci činy této skupiny schvalovat. Vrah, zůstane vždycky vrahem. A podříznout omámeného a do kozelce svázaného nepřítele i ve válce, by se podle ženevských konvencí z roku 1929 trestalo kulkou ve všech armádách. Nebo by se aspoň mělo. Stydím se za svého premiéra a všechny potentáty, kteří se snaží z vrahů udělat hrdiny. Je to můj názor a nehodlám od něho ustupovat.

Vladimír Kapal

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan vyzval Turky k boji proti útokům na ekonomiku během potyčky s USA   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:35:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecká ekonomika prochází kolapsem od začátku tohoto měsíce kvůli eskalujícímu napětí s Washingtonem. Za pouhých několik dní ztratila turecká měna téměř 40 % své hodnoty, ale později se částečně „zotavila“ po slibech budoucích investic z Kataru.

Turecký prezident Erdogan ve svém prohlášení k výročí bitvy o Manzikert v roce 1071 promluvil o krizi v zemi a pobízí v něm národ, aby zůstal silný.

„Jelikož se musíme poprat s útokem na tureckou ekonomiku, dnes je naší největší garancí závazek a odhodlání každého člověka z našeho lidu, aby se ujal své nezávislosti, národa a budoucnosti," zdůraznil Erdogan.

Toto prohlášení bylo učiněno s cílem povzbudit Turky během nedávných ekonomických problémů způsobených zhoršením vztahů mezi Washingtonem a Ankarou na začátku léta.

V srpnu USA uvalily sankce na některé členy turecké vlády poté, co soud ve městě Smyrna odmítl propustit amerického pastora Andrewa Brunsona, který byl zadržen tureckými úřady. Podle Ankary byl Brunson spojen s hnutím Fethullaha Gülena, duchovního, který žije v USA, a věří, že stojí za neúspěšným vojenským převratem v roce 2016 proti Erdoganovi.

Americký prezident Donald Trump tento měsíc zdvojnásobil dříve stanovené dovozní tarify na turecký hliník a ocel na 20 % a 50 %. Poté Ankara oznámila, že tyto cla napadne ve Světové obchodní organizaci (WTO).

Zdroj: https://sptnkne.ws/jwMs


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína tajně buduje obrovské zásoby zlata?   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:32:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oficiální údaje Čínské lidové banky (PBOC) poukazují na to, že zlaté rezervy země se nezvýšily od roku 2016, tedy od roku, kdy byl zvolen americkým prezidentem Donald Trump. Podle údajů zůstaly nezměněny na 59,24 milionech uncích (1 843 tun).

Ke konci června společnost PBOC ocenila své zásoby drahého kovu na 74,1 miliardy dolarů.

Analytici mají však pochybnosti o tom, že Peking skutečně přestal hromadit zlato. Tvrdí, že potenciální obchodní válka s USA a letošní propad cen zlata jsou důvody, proč by je Čína měla kupovat.

„Strategický příkaz tam pravděpodobně stále je, aby přidávali trochu zlata k rezervám, tiše, kousek po kousku," řekl Philip Klapwijk, výkonný ředitel společnosti Precious Metals Insights pro Bloomberg.

Odborník, který sleduje drahé kovy téměř 30 let, řekl, že důvodem, proč vlastnit zlato je zpestření portfolia, což je ještě lepší vzhledem k poměrně napjatým vztahům se Spojenými státy.

Jako jeden z největších vlastníků zlata Čína agresivně shromažďuje zlaté rezervy, aby snížila svou závislost na americkém dolaru, uvedl singapurský odborník na drahé kovy BullionStar Ronan Manly. Řekl, že kombinované zlaté rezervy mezi Čínou a Ruskem by mohly potlačit americkou dominanci v globální ekonomice.

Čína dlouhou dobu nezveřejňovala růst svých zlatých rezerv. V roce 2015 poprvé za šest let oznámila PBOC 57 % skok v rezervách na 53,3 miliony uncí. Oznámení se shodovalo s přijetím přísnějších pravidel MMF o devizových rezervách a údajích o dluzích. Tehdy vláda prosazovala zahrnout juan do balíčku zvláštních práv čerpání. Mezinárodní měnový fond do něj přidal čínskou měnu v říjnu 2016. V tomto měsíci naposledy PBOC oznámila zvýšení rezerv.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jwDR


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí reagovalo na prohlášení USA na vysoké úrovni: Není nutné, aby se USA vychloubaly   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:29:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud jde o čínsko-americké hospodářské a obchodní jednání, vyšší představitelé vlády USA často zdůrazňují, že ekonomika Spojených států je dobrá, na rozdíl od čínské ekonomiky. K tomu mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang (Lu Kchang) na pravidelné tiskové konferenci řekl, že obě země by měly věnovat velkou pozornost jednání, místo dalších věcí. Čínská strana se domnívá, že není nutné, aby se USA takto vychloubaly.

Mluvčí Lu Kang dodal, že někteří lidé ve Spojených státech vyjádřili názor, že není jasné, komu jsou ta slova určena. Pokud to říkají čínskému lidu, měli by si uvědomit, že je to marné, a pokud to říkají americkým občanům, pak může být pravda, že skutečně mají takovou potřebu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump požádal Pompea o odložení návštěvy KLDR   
Pridal tk Neděle 26 srpen 2018 - 05:27:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump včera řekl, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo odloží svou návštěvu do Severní Koreje.
Trump téhož dne uvedl, že Spojené státy a KLDR nedosáhly dostatečného pokroku v otázce likvidace jaderných zbraní na Korejském poloostrově. Ale Pompeo se v blízké budoucnosti těší na cestu do Severní Koreje. Trump se také těší na setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Severokorejské noviny Rodong Simun vydaly 18. srpna článek, ve kterém se uvádí, že Trump by neměl podléhat opozičním silám ve Spojených státech, měl by rozhodně zavést opatření na překonání stávající patové situace ve vztazích mezi KLDR a USA a podpořit zlepšení dvoustranných vztahů.

Donald Trump 20. srpna řekl, že se možná znovu setká s Kim Čong-unem. Domnívá se, že Severní Korea přijala některá zvláštní opatření pro denuklearizaci Korejského poloostrova.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.5920 sec,0.2666 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,777kB