Pondělí 27 srpen 2018
Aktuálni informace: V Saské Kamenici na festivalu uprchlík obtěžoval ženu a zavraždil muže, který přišel ženě na pomoc!   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 17:14:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již i česká media informují o vraždě a pokusu o vraždu, které měl na festivalu v Saské Kamenici (Chemnitz) spáchat uprchlík/imigrant. Podle informací uživatele sociální sítě Facebook OrakelDebakel 3 mělo dojít k incidentu, kdy uprchlíci/imigranti obtěžoval německou ženu a té přišli na pomoc dva Němci ruského původu. Uprchlíci/imigranti na ně vytáhli nože a jednoho na místě zavraždili a dalšího těžce zranili. Již se objevily informace, že i druhý zraněný svým zraněním v nemocnici podlehl.

Kvůli celému incidentu se obyvatelé Saské Kamenice shromáždili a demonstrovali proti násilí ze strany uprchlíků, protože tohle není první případ násilí spáchaného uprchlíky, které do Německa pozvala kancléřka Merkelová a multikulti neziskové organizace.

https://www.facebook.com/eurabia.cz/videos/263272860967467/

Autor: LH / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBašta k srpnovému výročí: Připravují nás na válku s Ruskem aneb Osvědčený recept na pokrm zvolna vylévaný do kanálu   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 04:05:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přiznám se, že studium vzniku lokálních konfliktů a občanských válek po rozpadu bipolárního světa mě nikdy příliš nelákalo, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Vždy jsem se zajímal spíše o události starší minimálně o několik století, či raději tisíciletí. Moje různá zaměstnání mě v průběhu dvaceti let donutila zabývat se a studovat právě tyto tragické události nejnovější historie – na Balkáně, na Kavkaze a nakonec na Ukrajině.

Snažil jsem se hlavně o to, abych našel společné rysy konfliktů, které vypukly v tak rozdílných regionech, politickém prostředí a v různých časových obdobích v rámci posledních téměř třiceti let. Překvapující pro mne bylo, že všechny tři oblasti spojovala tragická a nevyřešená historie z let Druhé světové války a těsně po jejím konci. Ve všech třech regionech za II. světové války existovaly jednotky SS složené z příslušníků národů tam žijících. Na Kavkaze se to týkalo hlavně Čečenců a Ingušů, na Balkáně divize SS Handžár naverbované z bosenských muslimů, stejné to bylo i na Ukrajině, kde vznikla v Haličí divize SS Galizien.

Po porážce nacismu v bývalém Sovětském svazu a také v Jugoslávii represe nepostihly jen ty, kdož se provinili, ale měly plošný charakter, takže výsledkem byly pocity křivdy jak u poražených, tak u vítězů. Když stát, který tyto další možné mezietnické či náboženské války hrozbou represí dlouhá desetiletí potlačoval, zeslábl, válečná lítice se probudila na Kavkaze a pak i na Balkáně. Na Ukrajině k jejímu probuzení bylo zapotřebí ještě více než dvacet let.

Jak na Balkáně, tak na Ukrajině lze velmi dobře sledovat mechanismus postupného narůstání antagonismu uvnitř společnosti, který nakonec končí výbuchem násilí. Politici a média se dlouho snažili přesvědčit veřejnost, že křivdy, ke kterým došlo v minulosti, jsou nesnesitelné a musejí se odčinit. Nakonec se jim podařilo přesvědčit své spoluobčany, že pomsta za minulá (skutečná i domnělá) příkoří je důležitější než třeba budoucnost jejich dětí.

Za takové situace pak k rozpoutání občanské války postačí několik málo procent kriminogenních jedinců mužské populace a média, která je podpoří. V bývalé Jugoslávii to šlo snáze a rychleji než na Ukrajině. Na Balkáně mají k násilí trochu jiný vztah. Proto by nás období mezi „Oranžovou revolucí“ v roce 2004 a „Revolucí důstojnosti“ 2014 mělo enormně zajímat. První Majdan se mírumilovností velmi podobal naší Sametové revoluci. Vláda i protivládní demonstranti se zřekli použití násilí. Zfalšované prezidentské volby se anulovaly a ty další vyhrál kandidát protestujících – Viktor Juščenko.

Poměry se nezlepšily, spíše naopak. Protesty na náměstích proto dále pokračovaly, jen se trochu zkomercionalizovaly. Vzniklo nové zaměstnání – nájemný demonstrant. Někoho pak napadlo, že se tomu dá nejlépe bránit nájemnými stávkokazy, což byly mladíci trénující bojové sporty. A Ukrajinci si začali zvykat na násilí v politice. Další Majdan už jím překypoval. Ukazuje se, že i v politice platí postřeh Agathy Christie: „Vražda je zvyk“, protože představuje nejjednoduší možné řešení. Cesta zpět k normálním poměrům nejspíš bude trvat hodně dlouho.

Na tohle vše jsem si vzpomněl, když jsem sledoval režii „vzpomínání“ na 21. srpen roku 1968. Média a část politiků nás konfrontovala s tím, co před lety na Kavkaze, na Balkáně a na Ukrajině vedlo k nabroušení nožů na podřezávání bližních – s nezhojenou, nenapravenou a neodpustitelnou křivdou. U toho se kádrovalo, pískalo, mávalo červenými trenclemi, nejspíš demonstrovalo za úplatu.

Přiznám se, že cíl těchto aktivit jsem nepochopil. Vnitřní konflikt u nás zatím vyvolat nejde. Problémy, které vedly k II. světové válce, vyřešil odsun německého obyvatelstva, což z ČR udělalo národnostně nejhomogennější stát Evropy. Za zmínku také stojí, že ze všech okupovaných zemí pouze Češi a Dánové neměli své jednotky SS, což pozitivně vypovídá o naší národní povaze. Česká společnost je po volbách sice rozdělena, ale házení vajec představovalo zatím vrchol politicky motivovaného násilí.

Zbývá jediné další vysvětlení, a tím je psychologická a propagandistická příprava na naší válku s Ruskou federací, tedy s druhou nejsilnější jadernou mocností světa. Jako námět na absurdní komedii to není špatné, ale stálo to zbytečně moc peněz a vysílacího času, končí komentář Jaroslav Bašta.

Jaroslav Bašta
a První zprávy

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/basta-osvedceny-recept-na-pokrm-zvolna-vylevany-do-kanalu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPane Drahoši, víte, co je a co není skauting?   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 04:00:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jiří Drahoš se tento týden stal skautem. Nic proti. Také jsem se přidal. A také jsem slib skládal na Orlovech u Lipnice. Ale myslím si, že jak on, tak mnozí sympatizanti pražské kavárny, by měli vědět, co skauting je a co není.

Nejprve, co skauting není. Skauting není výchova mládeže k nějakému konkrétnímu politickému názoru. Skauting tedy není ani výchova k vyznávání politické korektnosti ani k vyznávání multikulturismu ani k politice blízké tzv. „pražské kavárně“. Skauting není ani boj proti nějaké politické doktríně a dokonce ani proti nějakému konkrétnímu politikovi. I kdyby byl zrovna pro pražskou kavárnu nepohodlným, ale řádně občany zvoleným prezidentem republiky.

Skauting je především více než sto let stará výchova mladých lidí. A to výchova k souznění s přírodou, ke vztahu k pohybu v ní, ke vztahu ke zdravému vlastenectví a též k respektování názoru druhých. Ano i též k respektování názoru druhých. A toto bych chtěl podotknout hlavně těm, kteří se dovolávají i na tzv. „politickou korektnost.

Skautů je v ČR na 60 tisíc. A rozhodně tam nejsou jen lidé blízcí politickému názoru Pana Drahoše. Jsou tam lidé nejrůznějších politických názorů a samozřejmě i voliči Miloše Zemana. A to proto, že skaut není žádná politická organizace, ale spolek lidí, které spojuje soužití s přírodou a touha po svobodě a demokracii.

Možná, že víte, že činnost českého skautingu byla během 20. století třikrát zastavena. Nejprve nacisty a pak dvakrát komunisty. Tudíž skauti by měli by být na jakékoliv potlačování svobodného názoru citlivější než kdokoliv jiný. A to i kdyby mělo jít o pouhé nahlašování nekorektních názorů na internetu. A proto každý skaut by se měl naučit řídit podle legendárního citátu "Nesouhlasím sice s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat."

Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=676366

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/481439-z-drahose-je-skaut-kvuli-volbam-do-senatu-to-pry-neni.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokud přijmout nějaké uprchlíky, tak z Venezuely   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 03:57:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na rozdíl od tolik propagovaných muslimských uprchlíků z Afriky, kteří vyznávají náboženství nepřátelské ke všem, kteří neuctívají jejich proroka a boha, jsou lidé z Venezuely křesťané a z 67% potomci jihoamerických indiánů a Evropanů, tedy mesticové. Jejich gramotnost dosahuje 93% a jejich životní styl je podobný tomu našemu evropskému. Nehrozí tedy to, že budou ve jménu Alláha zabíjet nevinné lidi a organizovat v evropských městech bombové atentáty.

Je až s podivem, že ačkoli na světě je spousta chudoby a bídy, tak nám „sluníčkáři“ podporovaní bruselskou legislativou, tahají do naší staré dobré Evropy samé potencionální problémisty z řad islamistů a spoustu dalších bídou postižených lidí s problémy, které nesouvisí s tím, že si sami řežou hlavy jen kvůli sporu, jakého potomka Mohammeda vyznávat, záměrně ignorují a nechávají trpět. Skoro se zdá, že je v tom nějaký obludný záměr, nemyslíte?

Proč někdo záměrně vojensky, nebo ekonomicky napadá islámské země, ve kterých vládl „diktátor“, který však vždy dokázal v těchto zemích udržet pořádek a islámské extremisty zvládat tak, že se většinou jen třásli zimou schovaní v nějaké díře ve skalách, připokadění strachy z toho, aby je neobjevila a bez dlouhých cavyků nezlikvidovala vládní garda???!!! Proč někdo (všichni víme kdo) financoval a vyzbrojoval právě tyto extremisty a drogové mafie a nabádal je k povstání a svržení vlády (dokonce jim kromě zbraní posílal i poradce a instruktory).

Kdo a co je obětí a cílem této obrovské politické a vojenské kampaně, která dostala typicky sluníčkářský název arabské jaro???!!! Co můžeme udělat, abychom tuto kampaň ve zdraví přežili, pokud naši politici nemají odvahu přímo se postavit USA a Bruselu a vystoupit jak z EU, tak z NATO???!!! Jak zavřít Bruselu i Američanům pusu a vyvrátit tím jejich argumenty o rasistickém podtextu našeho oprávněného strachu z islamistů???!!!

Naše země již v minulosti přijala spousty normálních utečenců z Řecka, nebo bývalé Jugoslávie a Ukrajiny a přežila to ve zdraví a bez ztráty našich hodnot, proto bychom mohli v současnosti klidně přijmout i pár tisíc uprchlíků z Venezuely, kteří sdílí stejné, nebo hodně podobné hodnoty a životní styl a zavřít tak pusu těm, kteří k nám plánují napakovat hromadu problémových muslimů, kteří se nechtějí adaptovat v našem světě …

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko posiluje své loďstvo v syrských teritoriálních vodách   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 03:54:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Arabský web Al-Masdar upozornil na rostoucí aktivitu ruského námořnictva ve Středozemním moři poblíž syrského pobřeží. Vše se odehrává na pozadí příprav ofenzívy syrské armády proti ozbrojencům v provincii Idlib.

V sobotu Bosporským průlivem propluly dvě ruské fregaty Admiral Grigorovič a Admiral Essen, které byly vyzbrojeny raketami Kalibr s plochou dráhou letu, a minolovka Valentin Pikul. Válečné lodě mají posílit ruskou eskadru, která se nachází u břehů Sýrie.

Turecké zdroje, které sledují lodní dopravu přes středomořské úžiny, v pátek uvedly, že směrem k Sýrii se vydaly výsadkové lodě Nikolaj Filčenkov a Orsk spolu s raketovou fregatou Pytlivyj. Ve Středozemním moři trvale působí ruská eskadra patnácti válečných lodí, ponorek a zásobovacích plavidel.

Posilování ruského svazku válečných lodí na východě Středozemního moře probíhá na pozadí prohlášení, které učinil poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton. To se týkalo skutečnosti, že Spojené státy jsou připraveny zaútočit na syrskou armádu, pokud použije chemické zbraně. Mezitím Ministerstvo obrany RF varovalo, že v provincii Idlib ozbrojenci připravují provokaci chemického útoku, ze kterého bude obviněn Damašek.

V pátek 24. května do Moskvy přijela turecká delegace, která jednala s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci v Sýrii. Rozhovorů se zúčastnili turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu, šéf turecké vojenské rozvědky Hakan Fidan a turecký ministr obrany Hulusi Akar.

Syrská armáda se chystá zahájit masivní ofenzívu na severozápadě země. V minulosti fregaty Admiral Essen a Admiral Grigorovič spolu s ponorkami opakovaně útočily raketami Kalibr na ozbrojence v Sýrii.

Zdroj: Al-Masdar, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko nikdo nezachránil, katastrofa trvá dál   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 03:50:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis na stránkách deníku The Guardian napsal komentář ke konci záchranného programu pro Řecko. Podle něj Athény ve skutečnosti nikdo nikdy nezachraňoval a řecká finanční tragédie nemá konce.

Minulý týden se světovým tiskem prohnala oslavná zpráva o konci osm let trvajícího programu finanční pomoci Řecku a konci utahování opasků. Podle Varufakise, někdejšího ministra financí za levicové hnutí SYRIZA, se však jedná o fikci.

Ve skutečnosti „zdevastované Řecko vkročilo do dalších 42 let drsných úsporných opatření a dluhového břemene (od roku 2018 do 2060)," píše Varufakis.

Bývalý ministr se vrací k událostem z roku 2008, kdy USA a Británie prostřednictvím svých centrálních bank „vytiskly hory veřejných peněz" a zachránily tak své banky. Vzhledem k pravidlům měnové unie si země eurozóny tento přístup dovolit nemohly. Podmínkou, za níž bylo Německo ochotné vyměnit své německé marky na eura, byl totiž zákaz financování dluhů komerčních bank nebo vlád centrálními bankami.

Nicméně v roce 2009 se i německé a francouzské banky dostaly do problémů a potřebovaly na záchranu stovky miliard eur, které samozřejmě dostaly, připomíná Varufakis. Jenže předlužené Řecko nebylo schopno splácet své dluhy.

„Pokud by vyhlásilo bankrot, tak by následovala Itálie, Španělsko a Portugalsko, což by znamenalo, že by Paříž a Německo potřebovaly další záchranný balíček pro své banky, který by byl větší než bilion eur," píše Varufakis. „Na tomto místě bylo rozhodnuto, že řecká vláda nesmí říct pravdu, tj. přiznat svůj bankrot," pokračuje.

Proto pod rouškou „solidarity se Řeckem" Athény dostaly největší úvěr v lidských dějinách, který ihned skončil na účtech německých a francouzských bank.

„Aby si udobřili německé poslance, obrovská půjčka byla poskytnuta za brutální podmínky utahování opasků," tvrdí autor.

Jenže minulý týden tato „noční můra neskončila", jak se tvrdí ve světovém tisku, upozorňuje Varufakis. Minulý týden pouze skončil třetí záchranný program, tak jak skončil druhý v roce 2015 a první v roce 2012.

„Teď máme čtvrtý takovýto program, který se liší pouze dvěma nepříliš důležitými okolnostmi," vysvětluje bývalý ministr financí. „Místo nových půjček bude vyplácení 96,6 miliardy eur, které mělo začít v roce 2023, odloženo na rok 2032 (…). Za druhé, místo toho, aby to bylo označeno jako čtvrtý záchranný balíček, EU to triumfálně označila za konec záchrany," ironizuje Varufakis.

Přitom nadále trvá režim tvrdých úsporných opatření. V rámci nich bude nadále platit obrovské DPH a nepřiměřené daně pro malé podniky. Důchody budou opět seškrtány a v roce 2019 budou zavedeny nové daně pro ty nejchudší. Do roku 2021 bude muset Řecko ročně splácet dluhy ve výši 3,5 % svého národního důchodu a v období mezi lety 2022 a 2060 2,2 %.

„Poté, co zachránili francouzské a německé banky na úkor nejchudších evropských občanů, a poté, kdy poslali Řecko do vězení pro dlužníky, minulý týden se řečtí věřitelé rozhodli vyhlásit vítězství," uzavírá Varufakis.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jxex

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMasová střelba v Jacksonville na Floridě   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 03:46:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na turnaji videoher v Jacksonville neznámý pachatel zahájil palbu. Přinejmenším čtyři lidé zahynuli a 10 bylo zraněno. Střelec je mrtvý.

Úřad šerifa na Twitteru oznámil, že došlo k „masové střelbě". Nebezpeční nadále trvá. Na místo dorazila speciální policejní jednotka SWAT.

Nejméně čtyři mrtvé a sedm zraněných si vyžádal střelecký útok v centru města Jacksonville na Floridě. Informoval o tom portál news4jax.com

Jacksonvilleský šerif na twitteru napsal, že v centru města se střílí. "Vyvarujte se oblasti, okolí v tuto chvíli není bezpečné," uvedl šerif. Na místě zasahuje několik sanitních vozů a policie oblast uzavřela.

Policie prozatím bilanci oficiálně neoznámila, uvedla jen, že střelec, který útočil sám, je mrtvý. Podle informací news4jax.com útočník spáchal sebevraždu.

Incident se podle médií stal v restauraci, kde se konala soutěž ve videohře amerického fotbalu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická média předpovídají, že zpožďování obchodní války povede k většímu poškození amerických zemědělců   
Pridal tk Pondělí 27 srpen 2018 - 03:41:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vzhledem ke zhoršujícímu se napětí kolem obchodní války, americká média předpovídají, že čím déle bude obchodní válka zpožděna, tím větší nevratná škoda vznikne americkým zemědělcům.

Americká média se domnívají, že negativní dopad tarifů na zemědělce ve Spojených státech způsobí pokles čistých příjmů zemědělců v roce 2018 na nejnižší úroveň za uplynulých dvanáct let. V roce 2013 dosáhly čisté příjmy zemědělců 123 miliard dolarů. V důsledku poklesu cen různých zemědělských produktů se očekává, že čisté příjmy v letošním roce budou kolem 60 miliard dolarů. Dokonce i pokud USA poskytnou dotace a zvýší vývoz zemědělských produktů do zemí, které nezavedly protiopatření proti tarifům, současná situace přesto způsobí americkému zemědělství a venkovským oblastem USA krátkodobé i dlouhodobé.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1805 sec,0.0488 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,675kB