Středa 29 srpen 2018
Alena Vitásková obětí štvavých Reportérů ČT   
Pridal tk Středa 29 srpen 2018 - 03:47:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve večerním zpravodajství České televize dne 8. ledna 2018, tedy v době, kdy u Vrchního soudu v Olomouci probíhalo odvolací řízení ve věci devíti obžalovaných, mezi nimiž byla bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) Alena Vitásková, Jakub Železný sdělil urbi et orbi, že paní obžalovaná „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“. Byla to lež, protože v době vydání licencí Alena Vitásková ještě nevěděla, že bude v ERÚ působit.

Výrok ji znevažoval a mohl proti ní popudit veřejnost právě v citlivém období čekání na rozhodnutí odvolacího soudu. Alena Vitásková se jim cítila dotčena a podala na Českou televizi trestní oznámení podle zákona o trestní odpovědnosti právnických osob.

Zřejmě si dovolila víc než dle České televize směla a pomsta na sebe nedala dlouho čekat. Reportéři ČT vyjeli k hlavnímu líčení v jejím dalším trestním řízení u Okresního soudu v Jihlavě, kde v předsálí soudní síně na ni bezohledně dotírali nepřátelskými otázkami. Nedbali, že mají před sebou dámu, vystresovanou pětiletým trestním stíháním, připravující se na vstup do soudní síně k dalšímu nepříjemnému jednání, která má samozřejmý nárok na klid. Chovali se k ní drze. Alena Vitásková jim nakonec přestala odpovídat.

Získané záběry z této demonstrace bezohlednosti zužitkovala redakce pořadu Reportéři ČT ze dne 27.srpna 2018 v reportáži, pojednávající nejen o jihlavském procesu, ale hlavně nabízející veřejnosti nelichotivý obraz osobnosti Aleny Vitáskové. Štvaví Reportéři ČT se tak snažili ukázat veřejnosti a pokud možno i soudcům, jak mají vnímat obžalobu, které paní obžalovaná čelí.

Věcný obsah reportáže se neobešel bez lží, polopravd a potlačení informací. Skutečnost, že Vrchní soud v Olomouci zprostil Alenu Vitáskovou obžaloby, zůstala zatlačena do pozadí: zmínka sice padla, ale s náznakem, že dovoláním nejvyššího státního zástupce snad bude zproštění viny napraveno. Rozsudek Vrchního soudu v Olomouci ale platí a osud dovolání nejvyššího státního zástupce je zatím ve hvězdách. To měli štvaví Reportéři ČT respektovat. Ve skutečnosti to ignorovali a nařkli ji, že chtěla pomoci miliardáři Zdeňkovi Zemkovi (skutek se nestal). Utajili ale před veřejností, že v době jejího působení v čele ERÚ její úřad odebral licence několika jiným elektrárnám téhož vlastníka a kvůli udělení licence chomutovské střešní elektrárně podal trestní oznámení. Tato věc právě spěje před soud. Štvaví Reportéři se nezamysleli nad tím, proč by se jejich oběť měla chovat jinak k dvěma chomutovským elektrárnám téhož vlastníka než k těm ostatním. Zcela přehlédli obrovské finanční úspory pro obyvatelstvo z jejích cenových opatření.

Kromě toho všeho štvaví Reportéři ČT uveřejnili bez jejího vědomí a souhlasu tajnou nahrávku z jejího autorského čtení z knihy Solární baroni. Je možné, že tím porušili její autorská práva.

Do říše polopravd patří celé vyprávění o bývalé nejvyšší státní zástupkyni Renatě Vesecké, kvůli jejímuž jmenování do funkce místopředsedkyně ERÚ se Alena Vitásková dostala před soud. Reportéři ČT tvrdili, že Renata Vesecká odebrala věc trestního stíhání Jiřího Čunka přerovskému státnímu zástupci a předala ji jeho jihlavskému kolegovi: ve skutečnosti šlo o rozhodnutí ředitele trestního odboru NSZ Stanislava Potoczka, o němž se Renata Vesecká dověděla, až kvůli němu vypukl poprask. Správnost postupu NSZ ale dodatečně potvrdil rozsudkem Nejvyšší soud ČR, což by štvaví Reportéři měli respektovat. Dodávám, že sám jsem v té době Potoczkovo rozhodnutí a na ně navazující zastavení trestního stíhání Jiřího Čunka exprokurátorem Arifem Salichovem kritizoval (netvrdil jsem ale, že by Jiří Čunek byl vinen). Soukromý názor jsem nezměnil, ale na rozdíl ode mne veřejnoprávní televize by si neměla dovolit veřejně nerespektovat právní názor Nejvyššího soudu ČR.

Celá tato část zlolajnosti Reportérů ČT nevypovídá nic o úrovni práce, kterou Renata Vesecká odvedla během svého působení v ERÚ. Jde tedy pouze o její samoúčelné znevažování.

Polopravdou je i tvrzení, že Alena Vitásková dosadila Renatu Veseckou do nově vytvořené funkce. Ve skutečnosti tato funkce v ERÚ existovala i dříve. Alena Vitásková ji na přechodnou dobu zrušila, když ji po odchodu jejího bývalého držitele nemohla obsadit. Již při jejím zrušení věděla, že ji bude muset obnovit, protože právní úsek ERÚ, čítající několik desítek právníků, nemohl trvale zůstat bez odborného řízení. Jakmile našla náhradu, funkci obnovila.

Štvaví Reportéři ČT se samozřejmě nezajímali o úsilí, které Alena Vitásková vyvinula, aby našla odpovídající náhradu za dřívějšího držitele funkce. Zájemci se nehrnuli a na její žádost o pomoc k různým institucím nikdo nereagoval.

Ve svém celku zmíněná reportáž cílí k rozeštvání veřejnosti a pokud možno i soudců proti Aleně Vitáskové. Vzhledem k tomu, že se právě rozbíhá jihlavské soudní řízení proti ní, je načasování reportáže obzvlášť zákeřné. V podání štvavých Reportérů ČT je Alena Vitásková zemský škůdce a je předem odsouzena k vysokému trestu. Zvláštností jejího postavení je veřejně vyhlášený záměr pana prezidenta udělit jí 28. října státní vyznamenání.

Hluk, který se štvaví Reportéři ČT pokoušejí vyvolat kolem nového soudu Aleny Vitáskové, je předčasný. Teprve soud po provedeném dokazování rozhodne, zda obžaloba byla důvodná. Štvaví Reportéři ČT ale touží po jejím odsouzení, předjímají, že jim soud vyhoví a chovají se k ní, jako by se to již stalo.

Reportáž štvavých Reportérů ČT z 27.srpna patří k projevům, jež dodávají České televizi ráz aktivistického média či svébytné opoziční síly, nerespektující výsledky voleb a vyžívající se v znevažování kdekoho, včetně prezidenta, předsedy vlády či nového ministra spravedlnosti. Drzost některých jejích pracovníků při jednání s oslovenými veřejnými činiteli působí dojmem, že se cítí povzneseni nad ně, ač je k tomu nic neopravňuje.

Autor: Zdeněk Jemelík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChemnitz. Jakou legitimitu má stát, keterý občany už nechrání?   
Pridal tk Středa 29 srpen 2018 - 03:41:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další zabíjení Němců imigranty o víkendu v Chemnitzu (bývalý Karl-Marx-Stadt) už vyvolalo kolosální poprask. Některé, zejména zhraniční noviny, psaly o totálním chaosu a výjimečném stavu. Eskalaci občanského zjitření vyvolal nejen samotný fakt, že 20-letí imigrant z Iráku a Sýrie řešili konflikt – jak je u imigrantů časté - vražedným způsobem a tři Němce smrtelně pobodali (jeden, s 25! bodnými ranami zemřel na místě), ale i skutečnost, že představitelé státní moci a většina médií se zabývali více, zda přežijí nějaké jejich ideologické multikulturní chiméry, než zda přežijí občané.

Takový stát tak nějak přestává být potřebný. Alespoň občanům. Vždyť dopouští-li a ignoruje-li zmar lidských životů, na kterých ovšem spočívá, podepisuje si ortel nad sebou samým. A to se západní demokracie tak ráda dávala celému světu za příklad…

V Česku jsme si o víkendu připomínali 50 let od okupačního potlačení Pražského jara. Pointa předhánějících se řečníků byla jasná – život a svoboda občanů byly důležitější než ideologické chiméry komunizmu, které reprezentoval socialistický stát. Avšak tehdy mu přispěchali napomoc ruské tanky, a občané byli přinuceni držet hubu a krok.

V Chemnitzu přijeli těžkooděnci se svými (vodními) děly. Na německých ulicích jsou prakticky každý den mrtví, ranění, znásilněné – nuceni držet hubu a krok. Tak jako tenkrát českým občanům do kontrarevolucionářů, je německým občanům režimem a médii spíláno hanba a do chuligánů a neonacistů. Za písničku „Běž domů, Ivane!“, dostávali lidé v 68. celoživotní flastr. Kdybyste si dnes za Ivana dosadili nečastější cizí jméno, tak máte osmašedesátej v bledě modrým jako vyšitej.

Kdepak teď jsou ti plamenní řečníci z minulého víkendu z Václaváku, z televize a všech pódií? Možná by ty jejich projevy teď daleko víc ocenili občané 40 km za naší hranicí v České Kamenici, kde mají letos také svůj „osmičkový“ rok. Není necelý týden po oslavách svobody poněkud brzo na ztrátu hrdinství? Chemnitz nám nastavuje zrcadlo. I ti nejzanícenější řečníci k 68. se mohou podívat, jak opravdu vypadají.

Autor: -bj- / eurabia

Zdroj: http://www.heute.at/welt/news/story/Hunderte-Rechtsextreme-marschieren-in-Chemnitz-Stra-enfest-Deutschland-Polizei-AfD-46828657Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin zbavil funkce 15 generálů   
Pridal tk Středa 29 srpen 2018 - 03:35:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin zbavil funkce 15 generálů Ministerstva vnitra, Ministerstva pro mimořádné události (MČS), Federální služby výkonu trestu a Vyšetřovacího výboru.

Toto rozhodnutí je uveřejněno na oficiálním internetovém portálu právních informací.

Propuštěn z funkce byl náčelník Hlavní správy MČS pro Tomskou oblast Michail Běgun, zástupce náčelníka Hlavní správy MV pro Saratovskou oblast Andrej Bojko, náčelník Správy FSVT pro Komi Igor Vanějev, náčelník Správy MV pro Uljanovskou oblast Jurij Varčenko a také první zástupce náčelníka Vojenské správy vyšetřování Vyšetřovacího výboru pro Jižní vojenský okruh Dmitrij Vasiljev.

Kromě toho svou funkci musel opustit náčelník Hlavní správy MČS pro Murmanskou oblast Vladimir Gusev, náčelník Hlavní správy MČS pro Sachalinskou oblast Denis Iljinov, náčelník SVVV pro Kemerovskou oblast Sergej Kalinkin, zástupce náčelníka Hlavní správy MV pro Kemerovskou oblast Igor Koršunov a náčelník Správy FSVT pro Omskou oblast Sergej Korjučin.

Prouštěn z funkce byl i náčelník Správy MV pro Brjanskou oblast Valentin Kuzmin, náčelník Odboru informačních technologií, komunikací a ochrany informací MV Sergej Ljašenko, náčelník Správy FSVT pro Volgogradskou oblast Pavel Radčenko, první zástupce náčelníka Právního oddělení MV Gennadij Spirin, zástupce náčelníka Správy MV pro Nižněnovgorodskou oblast Grigorij Tkačenko.

Putin také zbavil funkce zástupce náčelníka MČS Vladlena Aksjonova.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jybg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHnus tohle to. Češi nejsou spokojeni s tím, jak média informují o událostech v Chemnitz   
Pridal tk Středa 29 srpen 2018 - 03:31:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedělní vražda Němce v Chemnitz, za kterou údajně stáli přistěhovalci, vyvolala masové protesty. Během nich pravicoví radikálové provolávali protiimigrační hesla a napadali cizince. Kancléřka Merkelová vraždu i násilnosti důrazně odsoudila. Mnozí uživatelé sociálních sítí se však domnívají, že média a politici o události neinformují objektivně.

Merkelová na tiskové konferenci v Berlíně prohlásila, že štvanice a nenávist nemají v právním státě místo. Útoky na cizince rovněž odsoudil ministr vnitra Horst Seehofer, který saské policii nabídl pomoc.

„Za prvé v noci ze soboty na neděli byl zabit člověk a naštěstí jsou už podezřelí zatčeni. Je to hrozná událost," řekla Merkelová. „Za druhé to, co jsme potom viděli, je něco, co v právním státu nemá žádné místo (…). Na ulicích byla nenávist, a to nemá s naším právním státem nic společného," zdůraznila.

Tyto výroky však u českých uživatelů sociálních sítí nenašly podporu.

„Teď se bude ohánět právním státem:)) Kde bylo právo, když do země proudily statisíce ilegálů?" píše Jan Vogel.

„Šíření nenávisti v ulicích nelze tolerovat, říká Angela. Ale násilí ze strany imigrantů, znásilňování, vraždy Němců a teroristické útoky zřejmě tolerovat lze. Proč?" klade si otázku Eva Vondráčková.

Jiní zdůrazňují, že tyto demonstrace jsou následek nerozumné politiky, která vedla k přílivu migrantů. Podle nich se má řešit hlavně příčina.

„…možná kdyby řešili příčinu a ne zase jen následek, ale to je všude stejné. Třeba jim to jednou dojde," píše Antonín Doleček.

S poměrně radikálním názorem přišel Jiří Honku:

„Když zabíjejí muslimové Evropany, nazve se to že měl psychicky problém… ale když se Evropa začne bránit, jsou to rasisti nebo neonacisti a tytyty to nesmíte se bránit… Hnus tohle to."

Zdroj: https://sptnkne.ws/jybf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko: Nové sankce USA proti Rusku nepovedou k přátelskému dialogu mezi oběma stranami   
Pridal tk Středa 29 srpen 2018 - 03:25:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová včera řekla, že kvůli otravě bývalého ruského agenta ve Velké Británii zahájily USA nové kolo sankcí vůči Rusku, což nepovede k přátelskému dialogu mezi oběma stranami.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov včera řekl, že Rusko prozkoumá důsledky nového kola sankcí Spojených států. Kromě toho musí Rusko vyhodnotit skutečný dopad nových sankcí a rozhodnout o přijetí protiopatření. Pokud Spojené státy přijmou příslušná nepříznivá opatření, musí Rusko v národním zájmu podniknout potřebné kroky.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistři zahraničí USA, Jižní Koreje a Japonska vedli telefonický rozhovor   
Pridal tk Středa 29 srpen 2018 - 03:23:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká Státní rada včera řekla, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo 24. srpna vedl telefonický rozhovor s jihokorejským ministrem zahraničí Kangem Kyung-whaem a japonským ministrem zahraničí Tarem Konem. Diskutovali o další strategii pro Severní Koreu.

Pompeo a Kang Kyung-wha slíbili, že obě strany budou nadále udržovat těsnou koordinaci mezi oběma zeměmi a nadále budou zvyšovat tlak na KLDR, dokud se Severní Korea nevzdá svého jaderného programu. S tím také souhlasil Taro Kono.
Americký prezident Donald Trump 24. srpna řekl, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo odloží svou návštěvu do Severní Koreje. Trump téhož dne uvedl, že Spojené státy a KLDR nedosáhly dostatečného pokroku v otázce likvidace jaderných zbraní na Korejském poloostrově. Ale Pompeo se v blízké budoucnosti těší na cestu do Severní Koreje.

Severokorejské noviny Rodong Simun vydaly 18. srpna článek, ve kterém se uvádí, že Trump by neměl podléhat opozičním silám ve Spojených státech, měl by rozhodně zavést opatření na překonání stávající patové situace ve vztazích mezi KLDR a USA a podpořit zlepšení dvoustranných vztahů.

Dne 12. června proběhlo v Singapuru první setkání vůdce KLDR Kim Čong-una s prezidentem USA Donaldem Trumpem. Podle prohlášení KLDR a USA vytvoří nové vztahy mezi oběma zeměmi. Kromě toho budou obě strany budovat trvalý a stabilní mírový mechanismus na Korejském poloostrově. Donald Trump slíbil zajištění bezpečnosti pro Severní Koreu. Kim Čong-un také zopakoval svůj závazek k „úplné denuklearizaci Korejského poloostrova".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHannig (Rozumní): Pískání na Lucii Bílou   
Pridal tk Středa 29 srpen 2018 - 03:20:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Byl jsem dotázán Parlamentními listy, co říkám na narušení pietního aktu před budovou rozhlasu – pískání na premiéra Babiše. Jelikož jsem v té době podnikal na Vysočině pěší túry a nesledoval jsem zprávy, nevyjádřil jsem se k tomuto případu.

Jedná se o politikovu kůži, kterou si nese na trh, i když je nutné uznat, že to je fakticky jeho povinnost z funkce předsedy vlády. Jenomže, kdyby tam projev nepronesl on sám a poslal tam za sebe náhradu (místopředsedu vlády), tak by mu bylo vyčítána jeho nepřítomnost.

Jako je ostatně vyčítáno prezidentu Zemanovi to, že nejvyšší představitel země nevystoupil se svým projevem u příležitosti 50. výročí „přátelské pomoci spřátelených armád“. jak byla invaze pěti armád na svrchované území cizího státu nazývána za minulého režimu.

Ponechám tyto vysoce politické aspekty stranou a budu se věnovat tématu, který je v názvu mého článku.
Předem jsem se divil, že Lucie Bílá souhlasila s tím, že na této politické akci vůbec vystoupí. Vždyť akce takovéhoto druhu jsou doménou skupiny zpěváků typu, Koller, Langerová, Hutka atd.

Lucie Bílá se tím, že podpořila v první prezidentské volbě Miloše Zemana v očích pražské demonstrující brigády (červené kartičky, červené trenky na Hradě atd.) jaksi postavila na druhou stranu barikády a na to se nezapomíná a to se neodpouští. Však také od té doby ji veřejnoprávní rozhlas podstatně méně hraje. Vzpomínáte? Do té doby se neustále linul „plyn z trouby ven“ na posluchače ČRo a potom stěží jednou za den.

Ale to také není v mém článku důležité. Podstatou věci je, že na ni dav pískal za to, že zpívala s Alexandrovci. Dokážu si jako člověk, který se celý život poměrně velmi úspěšně zabýval muzikou představit, že pro zpěváka či zpěvačku pop music musí být vystoupení s tímto celosvětově unikátním a uznávaným souborem, který vyniká nádhernou sborovou souhrou a barevně vyváženými hlasy, velkým zážitkem. A není to lákavé pro peníze, ale pro hudebně silný doprovodný impulz. Jako když zpěvák zvyklý na malou doprovodnou skupinu zpívá za doprovodu kompletního symfonického orchestru.

Nebudu však zacházet do ryze hudebních pojmů. Co mě na této věci zarazilo je to, že se politicky odsuzuje ryze hudební, nebo víceméně kulturní aspekt věci. Když je něco, cokoliv z Ruska, tak je to zavrženíhodné. Bojím se, že zavrženíhodné bude časem i hrát Čajkovského šestou symfonii, či Musorgského Kartinky, hrát na divadle Čechova, recitovat Puškina atd.
Samozřejmě, že s Čajkovským, Musorgským, Čechovem a Puškinem přeháním, ale mohl by to být začátek něčeho zcela neblahého.

Začíná to Alexandrovci a mohlo by se vyvinout do obludných tvarů. V Německu se za Hitlera pálily knihy židovských autorů i klasiků (Heinrich Heine), pro židovský původ autora se nesměla hrát hudba Felixe Mendelsohna Bartholdyho atd. Naopak se po válce nesměla hrát v Izraeli hudba německých autorů i třeba Beethovena. Tak do takovýchto konců by mohla ústit epizoda z Václavského náměstí, kdy dav pískal na Lucii Bílou, že zpívala s Alexandrovci.

Otázkou i pro ty, co na Lucii Bílou pískali je: Chcete právě toto? Nepískali jste náhodou proti svobodě poslouchat, hrát, či zpívat dle svobodného výběru každého z vás? Nepískali jste náhodou pro návrat totality? Zamyslete se! I v padesátých letech pod dojmem mediálních masáží lidé hlasovali a posílali petice za odsouzení Milady Horákové na smrt. Začíná to Alexandrovci a končí nesvobodou. I když jste v davu, myslete vždy sami za sebe.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hannig-Rozumni-Piskani-na-Lucii-Bilou-549274
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.8006 sec,0.1455 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,666kB