Pátek 31 srpen 2018
Požár a „Sbohem a šáteček“!   
Pridal tk Pátek 31 srpen 2018 - 04:32:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před několika dny jsme si, poněkud zbytečně emotivně, připomněli 50. výročí „okupace“, vstupu, pro některé vpádu, vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Byla to iniciativa ze strany SSSR, který tak chtěl zabránit změně režimu a pronikání „kapitalistických“ tendencí do ČSSR. V této souvislosti je rovněž vhodné připomenout pietu na desítky lidských životů, které se staly obětí této okupace.

Ponechme ale stranou podstatu, příčiny, průběh a následky této „okupace“, které ani po půl století nejsou mezi politiky, ale ani mezi občany dostatečně konzistentní a podívejme se na tuto událost s chladnou hlavou, racionálně, objektivně, bez emocí s odstupem 50 let. Rozdmýchávat emoce, vyvolávat napětí, jitřit city a dávat najevo nenávist a zášť Rusku, které jako nástupce bývalého SSSR by mělo nést na svých bedrech vinu a následky je záležitost ani ne tak ideologická, jako tendenční a účelová.

Takové jednání vyvolaná naprosto zbytečné, iracionální, nic neřešící ovzduší s cílem, vyvolávat mezi občany vzájemnou nedůvěru a intoleranci v chápání a posuzování srpna 1968. Bylo by vhodné povznést se nad událostmi srpna 68 s tím, že jsou nám (byť ne zcela jednoznačné) známy příčiny, důsledky, morální, materiální, ekonomické a společenské škody i lidské oběti, a jak současné 50 leté, tak všechna další výročí bychom měli chápat jako nezvratnou historickou událost, která se jednou stala, kterou nelze změnit , jen je třeba ji respektovat a racionálně chápat.

Považovat tyto srpnové události z 68 roku jako „politický“ požár, který republice a společnosti způsobil nemalé škody a přinesl lidské oběti. Respektovat tento požár s tím, že se stal před dlouhými 50 lety, tedy před půl stoletím, že jakkoli v některých lidech ještě doutnají zbytky žhavého popele, není vhodné tento doutnající popel rozdmýchávat politickými, ale i lidskými emocemi, projevovat nenávist, zlobu, zášť a osočovat Rusko, které jakkoli má své kořeny a původ v SSSR, za „okupaci“ v srpnu 1968 však nenese přímou politickou ani morální odpovědnost. Bylo by záhodnou zůstat nad věcí s tím, že s událostmi roku 1968, jakkoli byly lidsky, morálně, věcně nebo politicky bolestné, se umíme vyrovnat, budeme si je v budoucnu důstojně připomínat jako memento, které sice ovlivnilo vývoj a režim naší společnosti, ale také, že nás tyto události nezlomily, že jsme dál bojovali o lepší budoucnost a hlavně, že jsme zůstali lidmi.

Chtělo by se říct slušnými lidmi, stejně jako že usilujeme o lepší budoucnost, ale je třeba si také říct pravdu, že tomu tak úplně není. V mnohém si lžeme, jeden druhého osočujeme, urážíme, pomlouváme se, obviňujeme, dáváme průchod nechutným, zcela zbytečným emocím, morálnímu a vulgárnímu jednání, demoralizujeme a rozdělujeme občanskou veřejnost, jsme k sobě neupřímní a plni zloby.

Co horší, není to důsledek osmašedesátého, ale „pucvolové“ revoluce devětaosmdesátého roku. Nesnažme se proto rozdmýchávat popel z r. 1968, ze kterého může vzejít požár s daleko většími důsledky. Zůstaňme lidmi, pokud možno lidmi vyspělými, slušnými, na mravní úrovni, kteří se nepoddávají mstě, nenávisti, zášti a nevraživosti. Zůstaňme u konstatování
málo poopraveného rčení majora Terazky : „Čo bolo, to bolo, terazky... je to za nami“!

Čest a památka obětem „okupace“ a s Nezvalovým „Sbohem a šáteček“ také emocím na tyto události!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Arktidě byla objevena nová hrozba pro lidstvo   
Pridal tk Pátek 31 srpen 2018 - 04:29:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci z Yaleovy univerzity zjistili, že v Arktidě se pod horní vrstvou mořské vody nachází velké množství teplé a slané vody. Výzkumníci se domnívají, že dřív nebo později vody vystoupí na povrch oceánu, což povede ke katastrofickému tání polárního ledu. Informuje o tom Science Alert.

Podle oceánografů bylo ohrožení hlubokých vod pozorováno v kanadské námořní oblasti. Mezi lety 1987 a 2017 se množství tepla v nejteplejších vrstvách oceánu zdvojnásobilo. Tento jev je spojen s neobvyklým ohřevem povrchových vod v severní části Čukotského moře. Změna klimatu přispívá ke zmizení ledu mezi Čukotkou a Aljaškou. Voda je přímo vystavena slunečnímu záření a pohybuje se na sever pomocí větru.

Jakmile se ohřátá voda dostává do Arktidy, klesá do hloubky níže úrovně studené vrstvy. Vědci se domnívají, že se jedná o nevratný proces a v budoucnu by se měla teplá vrstva zvednout na povrch. Důsledky je obtížné předpovědět, ale vědci věří, že to určitě povede ke ztenčení a zmizení mnohaletého ledu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jyZW

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDamašek obvinil Bílé přilby z únosu 44 dětí pro inscenaci chemického útoku   
Pridal tk Pátek 31 srpen 2018 - 04:25:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bílé přilby unesly 44 dětí, aby je využily pro inscenaci chemického útoku, prohlásil na tiskové konferenci syrský ministr zahraničních věcí Walid Muallem.

„Za vytvořením takové pseudoorganizace, jako jsou Bílé přilby, stojí britské tajné služby, ony je sponzorují, ony je řídí (…) Podle našich informací nedávno unesly 44 dětí v zóně Idlibu pro realizaci té inscenace chemického útoku," prohlásil.
Politik také zdůraznil, že za organizací dříve vymyšlených scénářů použití chemických zbraní také stály tajné služby.

Podle názoru ministra se nyní v Idlibu USA pokoušejí realizovat stejnou provokaci jako dříve v jiných provinciích, přičemž to dělají pro ochranu ozbrojenců Fronty an-Nusra.
O používání dětí ve „špinavých provokacích" hovořila na čtvrtečním brífinku tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jyZV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNegativní obchodní bilance USA se v červenci zvýšila   
Pridal tk Pátek 31 srpen 2018 - 04:22:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 28. srpna Ministerstvo obchodu USA vydalo údaje, podle kterých se v červenci negativní obchodní bilance USA zvýšila o 6,3 procent na 72,2 miliard amerických dolarů, byla nejvyšší v uplynulých pěti měsících. Zároveň američtí vědci prohlásili, že je třeba správně sledovat čínské ekonomické indexy, aby dělali správné rozhodnutí.

Kvůli poklesu vývozu zemědělských výrobků v červenci se americká negativní obchodní bilance zvýšila o 6,3 procent na 72,2 miliard amerických dolarů. Zároveň se vývoz snížil o 1,7 procenta, dovoz se zvýšil o 0,9 procenta. Negativní obchodní bilance možná zpomalí ekonomický růst USA ve třetím čtvrtletí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1639 sec,0.0602 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,583kB