Středa 05 září 2018
Německo je v šoku poté, co desetiletého chlapce znásilnil jeho spolužák z Afghánistánu   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 19:39:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německou veřejnost zasáhl další případ brutálního násilí. Chlapec původem z Afghánistánu znásilnil svého spolužáka. Policie vzhledem k věku násilníka případ odložila. O události informoval deník Berliner Zeitung.

Jak uvádí list, případ se odehrál během školního výletu na hrad Nordwestuckermark na severovýchodě Německa. Během vycházky tři žáci ve věku 10 až 11 let několikrát vyhrožovali svému spolužákovi, že ho hodlají sexuálně zneužít. Chlapec byl podle všeho příliš vystrašený a o výhružce nikomu neřekl.

„Dnes tě o***!" měli údajně říct své oběti. V noci svou hrozbu splnili. Podle deníku dva chlapci z Iráku a Afghánistánu (oběma je 11 let) povalili svého spolužáka na zem, zatímco další chlapec z Iráku (10 let) ho sexuálně napadl a znásilnil.

V pokoji byli další dva chlapci, ale událost nenahlásili. Až za týdne a půl kamarád oběti o znásilnění informoval sociální pracovnici ve škole. Sociální pracovnice ihned informovala rodiče a zaměstnance školy. Násilník, který rovněž pobýval v Iránu, projde psychologickým vyšetřením. Jeho další dva komplici byli převedeni do jiné školy.

Mluvčí Berlínské školní administrativy prohlásila, že úřady využijí všech legálních prostředků, aby hlavní násilník již nechodil do běžné školy, ale byl umístěn ve zvláštním vzdělávacím zařízení. Podle dostupných informací není jasné, zda násilník byl uprchlík.

Podle policie se všichni tři násilníci vyhnou trestu, neboť v Německu lze z porušení zákona obvinit pouze osoby starší 14 let.

Případ na sociálních sítích vzbudil vlnu pobouření.

Zdroj: Berliner Zeitung, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské letouny udeřily na objekty an-Nusrá v Idlibu   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 19:31:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý čtyři ruské letouny zaútočily na objekty teroristické skupiny Džabhat an-Nusrá v provincii Idlib. Informoval o tom oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF a generálmajor Igor Konašenkov.

Dvě stíhačky Su-34 rozbombardovaly sklad teroristů, v němž byly uchovávány drony a také výbušniny pro ně. Tyto bezpilotní letouny, jak uvádí Konašenkov, byly použity při útoku na ruskou leteckou základnu Hmímím a osady v provincii Aleppo a Hamá.

Kromě toho víceúčelová stíhačka Su-35S zneškodnila sklad s přenosným protiletadlovým raketovým komplexem teroristů.

Všechny útoky Vzdušně-kosmických sil RF byly zaměřeny výhradně na prokázané objekty teroristických uskupení, a to daleko od obcí a měst, zdůraznil mluvčí.

Konašenkov také oznámil, že v noci před tím zničila protivzdušná obrana ruské základny dva útočné bezpilotní letouny. Za měsíc jich tak bylo zneškodněno celkem 47.

Syrské letectvo bombarduje teroristy v Idlibu

Syrské letectvo provedlo více než 25 útoků na pozice Turkestánské islámské strany na severu a na západě provincie Idlib. Vojenský zdroj ze syrské armády prozradil, že mapa vzdušného útoku byla vypracována po provedeném průzkumu o pozicích ozbrojenců.

V důsledku operace bylo zabito a raněno několik teroristů a zničena část pozic a opevnění.

Turkestánská islámská strana, v jejichž řadách je hodně přistěhovalců z Uzbekistánu a Čečenska, zabírá mnoho vojenských objektů na severu a severovýchodě Sýrie. Je známá především tím, že často využívá sebevražedné atentátníky a aktivně verbuje a cvičí děti. Tato strana si je blízká s teroristickou skupinou Džabhat an-Nusrá.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j3v6

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe další agrese USA proti Sýrii již naplánována?   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 01:36:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Věci, které nás těší, jsou ty, které vyžadujeme pořád znovu a znovu. Horatius

Bombardujte, bombardujte, bombardujte, bombardujte, bombardujte Írán. John McCain

Prezident Putin, Rusko a Írán jsou zodpovědní za podporu zvířete Assada. Zaplatí velkou cenu... Donald Trump

Je těžké vést dialog s lidmi, kteří si pletou Rakousko (Austria) s Austrálii (Australia). Vladimir Putin

Bis repetita

Zdá se, že se vracíme v kruhu: Anglosionisté se opět zřejmě připravují na to, že použijí naprosto stejnou organizaci Bílé přilby (neboli „dobří teroristé“), aby provedli další chemický útok pod falešnou vlajkou v Sýrii, a znovu z něj obviní vládní síly. Rusové opět varují svět v předstihu, a stejně jako minule, (téměř) nikoho to vůbec nezajímá. Dokonce se objevily zprávy, že USA už zase zvažují zavedení (zcela nezákonné) bezletové zóny nad Sýrií (o tom jsem naposledy slyšel během prezidentské kampaně Hillary). A stejně jako minule se zdá, že cílem USA je zachránit „dobré teroristy“ před velkým vládním vítězstvím.

Vypadá to, že moje předpověď - že každé „cvaknutí“ nás přivádí o krok blíže k „třesku!“ - se bohužel naplňuje, a zatímco se zdá, že impérium se vzdalo myšlenky na totální znovudobytí Sýrie, neokonzervativci zcela jasně usilují o něco, z čeho by se mohl vyklubat velký raketový útok na Sýrii. Skutečnost, že odpálení velkého počtu raket poblíž ruských sil by mohlo vést k ruskému protiútoku, který by zase na oplátku mohl vést k velké, možná i jaderné válce, vůbec nezahrnuje kalkulace neokonzervativců. Opravdu, neokonzervativci jsou většinou spíše hloupí (jako když se „krátce soustředí“) lidé, se silným smyslem pro nadřazenost a mesiášský pohled na svět. Nejde mi však na rozum, že je tak málo lidí v USA a EU, kteří si s tím dělají skutečně starosti. Jaderná válka se stala jaksi nemyslitelnou, takže mnozí došli k závěru, že se to nikdy nemůže stát.

Další věc, kterou neokonzervativci zřejmě vůbec nevnímají, je to, že situaci v Sýrii nelze změnit pomocí raketových útoků nebo bomb. Za prvé, poslední útok USA jednoznačně prokázal, že americké střely Tomahawk jsou snadným cílem pro syrskou (většinou zastaralou) vzdušnou obranu. Spojené státy by samozřejmě mohly více spoléhat na AGM-158 JASSM, které je mnohem těžší zadržet, ale bez ohledu na to, jaké střely použijí, v podstatě nesníží vojenský potenciál Sýrie z toho důvodu, že v prvé řadě existuje málo lukrativních cílů pro raketové útoky v Sýrii. Vzhledem k tomu, že USA dobře vědí, že nedojde k žádnému chemickému útoku (dokonce by k němu ani nemělo dojít, protože i Spojené státy prohlásily v roce 2013, že Sýrie nemá chemické zbraně), předpokládám, že by se Bílý dům mohl rozhodnout vyhodit do povětří několik prázdných budov a prohlásit, že „zvíře Assad“ byl takto potrestán. Ale i když nebude americkému raketovému útoku vůbec nikdo vzdorovat, nebude mít z vojenského hlediska vůbec žádný smysl. To však vyvolává otázku, jaký by byl důvod útoku na Sýrii? Bohužel, nabízí se poměrně zřejmá odpověď - nadcházející raketový útok má málo společného s válkou v Sýrii, a mnohem více souvisí s vnitřní politikou USA.

Možnosti Ruska a Sýrie

Je zde několik odlišností. Největší rozdíl je ten, že tentokrát je ruská námořní flotila ve východním Středomoří mnohem větší, než v minulosti: 15 lodí, včetně dvou nových fregat - Admirál Grigorovič a Admirál Essen (viz podrobná zpráva zde - a dvou pokročilých dieselových útočných ponorek takzvaného Projektu 636.3. To je velká palebná síla, zaměřená proti lodím, letadlům a ponorkám, a co je ještě klíčovější, je zde rozmístěno mnoho pokročilých systémů včasného varování. Vzhledem k tomu, že ruské a syrské systémy protivzdušné obrany byly integrovány v rámci jednotného automatizovaného protipožárního systému, znamená to, že Syřané budou velmi přesně „vidět“, co se děje v syrském vzdušném prostoru a kolem něj (to bude platit obzvláště v případě, že Rusové budou mít A-50U AWAC nepřetržitě v provozu).

Co mě znepokojuje nejvíce, jsou různé zprávy (jako je tato), které uvádějí, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo minulý týden řekl ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovi, že pokud dojde k jakémukoliv chemickému útoku, „bude za to zodpovědná Moskva“. Pokud tím blázni ve Washingtonu D.C. myslí „morálně zodpovědná“, potom je to jen nesmysl, jako obvykle. Obávám se však, že pokud stojí v čele takoví cvoci, jako je Bolton a Pompeo, Spojené státy by mohly uvažovat o útoku na ruské vojáky v Sýrii (ne nutně na dobře chráněných vojenských základnách Hmímím nebo Tartús). Tihle chlapíci by si snadno mohli vybrat za terč různá zařízení nebo syrské vojenské objekty, o nichž je známo, že tam jsou nasazení ruští vojáci, a prohlásit, že si nevybrali za cíl Rusy záměrně, a že tito ruští vojáci byli „zcela jasně součástí“ syrských chemických jednotek. Spojené státy, které se již zaměřily na únosy a zadržování ruských státních příslušníků, by příště mohly začít zabíjet ruské občany a následně za tato úmrtí svalovat vinu na Kreml. Nevěříte? Jen si vzpomeňte na „Skripala“a uvidíte, že tato představa není až tak přitažená za vlasy.

Mimochodem, Rusové mají určité možnosti. Jedna věc, kterou by mohli udělat, je připravit 6 (modernizovaných) MiG-31 do stavu pohotovosti v jižním Rusku (nebo ještě lépe v Íránu) a udržovat dvě letky v bojové připravenosti nad Sýrií (nebo nad Íránem). V kombinaci s „očima“ A-50U by tyto stíhačky MiG-31 mohly Rusům poskytnout respekt vzbuzující schopnosti, zejména proti americkým bombardérům B-1B, nasazeným v Kataru nebo na ostrově Diego Garcia. Zatím nebyly stíhačky MiG-31 nasazeny v Sýrii do akce, ale pokud bude mise spočívat v zadržení velkého množství řízených střel s plochou dráhou letu, poté budou tyto stíhačky mnohem flexibilnější a schopnější silou, než Su-35 a Su-30, které jsou v malém počtu na základně Hmímím.

Klíčem k ochraně Sýrie je posílení syrských obranných systémů a systémů včasného varování, zejména v kombinaci s vyspělými mobilními systémy protivzdušné obrany, především systémy krátkého až středního dosahu, jako jsou Tor-M2 a Pancíř-S2. Dokud nebude dosaženo tohoto cíle, USA a Rusko zůstanou v nebezpečné „mexické patové situaci“, v níž jsou obě strany zapojeny do tzv. „jaderné hry na kuře“, kdy každá strana ohrožuje tu druhou, zatímco počítá s tím, že její vlastní jaderný potenciál odstraší protiútok nebo odvetu. To je extrémně nebezpečné, ale je toho velmi málo, co může Rusko udělat, aby zastavilo americké lídry v tom, aby se znovu a znovu nevraceli k téže strategii. Rusové dosud předvedli skutečně pozoruhodnou míru zdrženlivosti, ale pokud budou hodně přitlačeni, bude pro ně další krok spočívat v provedení odvetného úderu proti USA - a to takovým způsobem, který by jim poskytl to, co CIA nazývá „věrohodnou popíratelností“ (o této možnosti jsem hovořil zhruba před rokem v tomto článku). Pokud budou Rusové napadeni přímo a otevřeně, nebudou mít samozřejmě jinou možnost, než jim to oplatit. I když je pravda, že ruské síly v Sýrii a v blízkosti Sýrie jsou co do počtu silně převýšeny silami USA/NATO/CENTOM, mají Rusové obrovskou výhodu nad USA, pokud jde o řízené střely s plochou dráhou letu s dlouhým dosahem (viz analýza Andreje Martyanova „Patový potenciál Ruska: 800 librová gorila v Sýrii“ s detailním pojednáním o tomto tématu).

Nic, co bylo uvedeno výše, není nové, svět uvízl v této situaci - nyní to trvá přes rok - a stále se zdá, že to nebere konce. Bohužel můžu jen souhlasit s Ruslanem Ostaškem: Pouze masivní vojenská porážka nebo neméně masivní ekonomický kolaps zastaví tyto lidi, kteří „si pletou Rakousko s Austrálií“, aby se vzdali šíleného pachtění za světovou hegemonií, dosahovaného násilím.

The Saker

Is the next US aggression on Syria already scheduled? vyšel 31. srpna 2018 na thesaker.is. Překlad v Zvědavec.

Poznámka editora

To, že Rusové zveřejnili plán na další plynový útok pod falešnou vlajkou vzalo americkým válečným zločincům vítr z plachet a zajistilo, že k útoku nedojde. Skřípění zubů pentagonských a izraelských válečných jestřábů slyším až sem. Ostatně komentář Finian Cunninghama z 4. září to potvrzuje. Trump už plynový útok nezmínil, pouze varoval Sýrii, aby neútočila na teroristy.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/09/7692-je-dalsi-agrese-usa-proti-syrii-jiz-naplanovana.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDavid Rath: Ministr - zpěvák   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 01:32:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda A. Babiše rozhodlo, že dá 7 miliard lékařským fakultám, aby vychovali více lékařů. Lékařské fakulty si více peněz zaslouží, ale ne na produkci dalších lékařů, těch už dnes produkují dost. Problém nedostatku lékařů není v jejich nedostatečné produkci, ale v jejich masivním odchodu do zahraničí.

Vláda vlastně dává 7 miliard z našich daní do výchovy lidí, kteří po ukončení studia půjdou zachraňovat pacienty do Německa, Rakouska, Velké Británie či USA. Je to důkaz skutečné solidarity chudšího Česka s mnohem bohatšími zeměmi. Výchova jednoho lékaře je totiž docela dost drahá.

Rozhodnutí vlády je jasným důkazem neschopnosti této vlády řešit problém nedostatku lékařů. Řešení je přitom snadné. Lékaři přestanou odcházet do ciziny v okamžiku, kdy jejich platy nebudou v naší zemi 4x nižší než v jiných zemích. Pomohla by i změna popromočního vzdělávání, aby nebylo tak komplikované složit atestaci.

Vláda neodstraňuje příčinu prohlubující se personální krize ve zdravotnictví. Peněz má přitom dost. Jinak by nemohla navýšit počty úředníků o 30 tisíc v posledních letech. Takový úředník má měsíčně mezi 30 - 40 tisíci. Špatně placených lékařů je tak 20 tisíc. Vláda mohla, místo přijímání zbytečných úředníků, dát tyto peníze lékařům a sestrám. To by ovšem musel někdo na vládě myslet.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHrdinství smutné a radostné   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 01:26:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno padli v Afghánistánu tři naši vojáci. Pohřbu se všemi poctami předcházel televizní rozhovor s vojenským hodnostářem. Bohužel jsem si jeho jméno a hodnost nezapamatoval. Důstojník přesvědčivě vylíčil, že každá smrt vojáka zasáhne širokou řadu jeho blízkých. Tomu se dá jednoznačně rozumět a jen bych dodal, že čím méně válek, tím méně zármutku v širokých řadách blízkých. Důstojník vyjádřil pohoršení nad, cituji: „patologickou sedlinou nenávisti“ v lidech, kteří hrdinství našich žoldnéřů zpochybňují, nebo jim závidí výhody a plat. Hrdinství tří padlých má podtrhnout i to, že jednomu z nich se narodil syn, kterého otec ani neviděl.

Mně je takový způsob hrdinství, přiznám se, cizí. Pokouším se o hrdinství civilisty. Pomáhal jsem u porodu dítěte, protože jsem věděl, že právě tam budu na svém místě. Půlroční stáž v zahraničí se obešla beze mne, jelikož vím, že dítě tatínka potřebuje. Každé všední odpoledne sedíme nad učením, ať je mi dobře nebo zle. Pomohl jsem té šikovné dětské bytosti s vytvořením pracovních návyků. Ačkoli manželství nebývají každý den růžová, nenapadlo by mě se nechat rozvést, nebo si jen tak někoho náhradního shánět. Každý den je mi jasné, že dítě tatínka potřebuje. Přitom se jakýkoli civilista může stát obětí v jakékoli válce.

Rád bych, aby se mír stal běžným stavem lidského života. Na druhou stranu v okamžiku, kdy vyvážíme válku, nemůže nikdo říkat, že naše vlast žije v míru. Nevidím hmatatelné důkazy pro televizní slova důstojníka, že nás NATO vojáci v Afghánistánu chrání před terorismem. Za dané situace jsem ochoten věřit spíš prohlášení Islámského státu v Iráku a Levantě: „Přišli jste zabíjet k nám, přijdeme zabíjet k vám.“ Stovky zavražděných Západoevropanů dokazují, že nezůstalo u slov.

Nejsem proklamativní pacifista a dovedu ctít padlé při obraně vlasti. V naší rodině se vyskytl jak legionář, tak svobodovec. Oba sice bojovali i na cizí půdě, ale k vlasti se přibližovali, nikoli vzdalovali. Navíc se bili s mocí, která u nás skutečnému státnímu životu bránila. Jednoduše se tvrdí, že NATO bojuje za naše bezpečí. A je to pravda? Petr Pelikán, styčný důstojník československé jednotky, která před čtvrt stoletím v rámci tažení NATO proti Iráku odletěla do války, v televizi řekl: „Hlavní úkol Československé protichemické jednotky byl přidat vlaječku do té koalice. A jinak se tvrdilo, že tam jsme, abychom zajišťovali protichemickou bezpečnost, protože se předpokládalo (a nevím, jestli to byla pouze hysterie nebo čirá nevědomost), že Saddám Hussain disponuje a je schopen použít chemické zbraně. Když byl Irák poražen, tak potom tam bylo hojně inspekcí hledajících zbraně hromadného ničení a nemám pocit, že by tam byli cokoliv našli.“ V této souvislosti připomenu případ, kdy Česká televize odmítla rozhovor s generálem Wesleym Clarkem, který v roce 2007 veřejnosti sdělil, že o šest let dříve dostal Pentagon příkaz napadnout Irák a kromě toho rozvrátit sedm zemí do pěti let! Co myslíte, zvyšujeme své bezpečí ryzími útoky na vybrané státy? Nejlépe takové útoky vystihuje pojem preventivní válka. V září 2002 vyhlásily Spojené státy americké velkou imperiální strategii, podle které mají SSA právo vést preventivní válku. Takovou strategií hodlala vláda Spojených států přesvědčit veřejnost o nutnosti útoku na Irák.

V pohnutém srbském chorálu Christe – Bože se zpívají i tato slova: „Sbohem první, ještě nenarozený syne…“ Zpívá to otec, který na den svatého Víta léta Páně 1389 bránil vlast proti turecké islamizaci. Věděl, že na Kosově poli padne, že synka neobejme. Válku nikam nevyvážel. Padl na půdě své země při jednoznačné obraně. Dostal se do dvorany junáckých písní. Obětoval se a myslel na volný život dětí. Ano – hrdina.

V našem životě mají stejnou váhu dva myšlenkové postupy, analýza a syntéza. Čistě analýza nedostačuje. Bez syntézy nedovedeme porovnávat, rozlišovat, dávat hlavy dohromady. Jakmile zmíněný vojenský hodnostář vyslovil to o patologické sedlině nenávisti, přišla mi na mysl jiná zpráva. Žoldnéřské vojsko vysílají naši vrcholní politici po dohodě se zahraničními státníky do hrozně vzdálených zemí, jejichž průměrní domorodci možná netuší, že existuje Česká republika. Žádná z těch „tramtárií“ nám válku nevyhlásila. Když profesionální voják takové střety přežije a je jasné, že brzy začne mít nárok na výsluhu, může se stát i to, čemu čelil voják, který na portálu www.ozbrojeneslozky.cz 12. května 2016 píše: „Úředníci resortu obrany plýtvají lidskými zdroji a neprodlužují úvazky zkušeným a kvalifikovaným vojákům, kterým se blíží nárok na výsluhu. Bez zdůvodnění ignorují vůli a doporučení jejich velitelů, jakož i potřebu obsadit volná systemizovaná místa, pro něž pak těžko shánějí a draze cvičí nováčky.“ Takové jednání bych nazval odhalením patologické sedliny chamtivosti. Nabízí se srovnání s propouštěním učitelů k 30. červnu a s nabídkou práce zase od září. Proč platit pedagogům dovolenou o prázdninách, že? Tohle už se v současnosti dít nesmí, čili učitelé svoji důstojnost našli. A snad i ve vojsku podobné nešvary ministerstvo obrany zarazí.

Naprosto neznámí lidé nasbírali pro potřeby široké řady truchlících pro tři padlé vojáky ke dvěma miliónům peněz. O státních penězích pro válečné veterány a pro pozůstalé se tak odkrytě nehovoří.

Nemohu se zbavit ošklivého dojmu, že tak, jak na mou zemi přecházejí sankce, které si vymysleli jiní a jinde, přecházejí na nás i války cizinců. Budoucímu svébytnému Českému státu přeji život v míru a nám všem radostné hrdinství beze ztrát.

Patrick Ungermann

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Buďte prokleti navždy": Pronásledování křesťanů muslimskými extremisty   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 01:20:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Nigerijské bezpečnostní síly vyhlásily ve své zemi válku křesťanům." - Pastor Kallamu Musa Ali Dikwa, výkonný ředitel Voice of Northern Christian Movement (Hlasu severního křesťanského hnutí), Nigérie.

Zatímco nesčetní muslimští migranti jsou nekriticky přijímáni a je jim udělováno postavení uprchlíka, evropské orgány i nadále odmítají ty, kteří nejvíce potřebují ochranu před vyhoštěním.

"Afghánistán není bezpečné místo pro konvertity ke křesťanství. Soud by měl požádat Švýcarsko, aby přestalo zavírat oči před situací náboženských menšin v Afghánistánu... Odeslání uprchlíka zpět do země, kde čelí pronásledování pro svou víru, je neslučitelné s Úmluvou." -AFD International.

Vraždění křesťanů v Egyptě

Tři přestrojení střelci zabili křesťana Bassema Attallaha, 27 let, poté, co ho podle kříže vytetovaného na zápěstí identifikovali jako křesťana. Podle jeho staršího 38letého bratra Osama šli oba bratři a jejich muslimský kolega Muhammad po práci domů, když je zastavili tři ozbrojení muži ve věku 23 až 25 let. "Mysleli jsme si, že to jsou policisté, protože nebyli maskovaní... Měli na sobě černé bundy," vzpomíná Osama. "Přistoupili k nám a požádali Bassema, aby jim ukázal zápěstí pravé ruky, a když uviděli tetování kříže, zeptali se ho: "Jste křesťan?" Bassem odpověděl: "Ano, jsem křesťan," a hlasitě to zopakoval.

Muži se pak zeptali Muhammada na jeho jméno a chtěli, aby jim ukázal zápěstí. Protože neměl na ruce kříž, nechali ho odejít. Když zjistili také Osamovo jméno, které je mezi muslimy populární, a protože na jeho zápěstí neviděli žádný kříž, tak mu také dovolili odejít. "A pak zastřelili Bassema do hlavy, nemohl jsem uvěřit, co se stalo mému bratrovi, padl přede mnou na zem a já nemohl dělat vůbec nic... Ztratili jsme člověka drahého naším srdcím. Můj bratr Bassem byl velmi dobrý a milý člověk, měl silný vztah k Bohu, vždycky četl Bibli, modlil se a chodil do kostela, všichni lidé ho měli rádi," řekl jeho smutný bratr. Vražda se stala v Al-Arish na Sinaji, která byla v posledních letech místem mnoha útoků na křesťany - včetně vraždy dvou kněží a masového rozvratu křesťanských vesnic.

Na Nový rok, který muslimský kalendář neuznává ani neoslavuje, byli dva křesťanští bratři na veřejnosti zastřeleni maskovaným mužem na motocyklu. Zatímco oni při převozu do nemocnice zemřeli, vrah utekl. Útok se odehrál v blízkosti obchodu jejich křesťanského přítele, který prodával alkohol. Na koptské obchody, které prodávají alkohol, se často zaměřují ti, kteří považují alkohol za "haram", neboli islámem zakázaný. Téměř celý rok, až do 3. ledna 2017 slídil v Egyptě jeden muslim za křesťanským majitelem obchodu, až mu za prodej alkoholu podřezal hrdlo.

Pokud jde o islámský teroristický útok na koptský kostel z 29. prosince 2017, při němž zemřelo devět obětí, tak vycházejí najevo další detaily. Jedna matka obětovala svůj život, aby zachránila své dvě malé dcerky. Nermin Sadik, 32 let, vedla své dvě dcerky ve věku 11 a 7 let, do nedělní školy, když k ní přiběhl jeden z ozbrojenců. Když si uvědomila, co se děje a že se chystá začít na ni střílet, odstrčila dcerky od sebe a sama byla zasažena kulkou. Poté se terorista obrátil na obě dívky, ale jejich matka je "s posledním dechem sevřela do náručí, aby je ochránila před létajícími kulkami", říká zpráva. Ačkoliv dívky tuto těžkou zkoušku přežily, tak tělo jejich matky zasáhlo několik kulek. Po tragédii řekl Nermin vdovec, že jeho žena, zdravotní sestra, "byla ke všem laskavá a ráda nezištně pomáhala".

Vraždění křesťanů v Nigérii

Během měsíce ledna pokračovala také řada útoků na křesťany ze strany muslimských pastevců kmene Fulbů. Jedna zpráva hlásí: "V jižní Nigérii bylo na Nový rok po bohoslužbě zabito ozbrojenci nejméně 16 lidí. Lidé se zúčastnili půlnoční bohoslužby a poté na ně bylo v pondělí v ranních hodinách zaútočeno ze zálohy."

Podle jiné zprávy bylo jen během jediného týdne v lokalitě Lau ve státu Taraba zabito 55 lidí a zapáleno 200 domů.

V jiném případě bylo muslimskými pastevci zavražděno 80 křesťanů v krajích Logo a Guma, mnoho z nich bylo rozsekáno mačetami. Jeden z přeživších, Peter vyprávěl na nemocničním lůžku, že útočníci, kteří ho pronásledovali, "byli lidé, s nimiž jsem dříve v této komunitě hovořil. Postavil jsem se a zavolal na ně jejich jmény a snažil jsem se jim vzít mačetu, kterou měli v rukách, ale bez úspěchu. Byl jsem přemožen a začali do mě sekat."

Při komentování těchto probíhajících nájezdů generální tajemník Křesťanské asociace Nigérie reverend Musa Asake řekl: "Za vlády prezidenta [Muhammada] Buhariho se vraždící pastevci z kmene Fulbů těšili bezprecedentní ochraně a zvýhodňování a proto tito pastevci zacházeli s Nigérií jako s dobytým územím. Místo zatýkání a trestního stíhání pastevců z kmene Fulbů jim bezpečnostní síly tvořené většinou muslimy ze severu nabízeli ochranu, přestože proti nigerijskému lidu beztrestně rozpoutali teror."

Znásilňování křesťanů v Pákistánu

"Křesťanský chlapec byl ve věku pouhých 7 let brutálně znásilněn muslimským násilníkem," uvádí zpráva. Daim Masih, žák 1. třídy, šel domů ze školy, když potkal 19letého Shana Muhammada bydlícího ve stejné oblasti: "Ahoj Daime, rád tě vidím", začal. "Mám dobrou zprávu, některá z našich krav porodila mladé telátko. Nechceš se jít se mnou na něho podívat?" Důvěřivý chlapec s ním šel, protože měl rád zvířata a protože Shana znal. Šli spolu, když si Masih uvědomil, že nesměřují k farmě, ale na osamělé místo. Upozornil na to Shana, ale ten mu odpověděl, že má "pro něj další velké překvapení". Zpráva pokračuje:

Zašli pár metrů mezi stromy, když najednou Shan roztrhl Daimovu košili, potom rozerval zbytek jeho oblečení a strhl Daima na zem. Shan pak dupal po Daimovi a pokračoval v sexuálním útoku a znásilňování ubohého Daima. Při tomto útoku malý 7letý kluk se Shanem bojoval, Shan však byl mnohem větší a silnější než on. Shan Daima mlátil, fackoval, kopal. Shan během útoku vykřikoval obscénnosti a chtěl po Daimovi, aby přestal plakat. Nicméně násilí a penetrace byly pro Daima tak bolestivé, že nemohl svůj pláč zastavit. Ze zoufalství, že ho není schopen umlčet, nebo z nadšení nad vlastní silou a podmaněním své kořisti, obepnul Shan své ruce kolem Daimova krku a jal se ho škrtit, čímž chtěl dokonat svůj hnusný čin.

Ve skutečnosti bylo v Pákistánu v průběhu let uškrceno mnoho křesťanských dětí - chlapců a dívek - ať už během znásilnění, nebo poté, co byly znásilněny. Naštěstí pro Daima, jeho dědeček a strýc uslyšeli jeho křik a přispěchali na místo činu, kde si Muhammad natáhl kalhoty a ze scény utekl. Traumatizovaný 7letý chlapec byl následně hospitalizován v nemocnici.

Při jiném incidentu byla mladá vdaná křesťanka a matka dvouleté dívky "brutálně hromadně znásilněna třemi muži a pak ponechána spoutaná na dvoře domu jednoho muslima, dokud ji policie o dva dny později nenašla," uvádí další zpráva. 20letou Sidhru začali pronásledovat tři místní muži ve chvíli, kdy odešla z domu své matky. Dala se do běhu ke svému domovu, ale oni ji dohonili a podle zprávy "v okamžiku, kdy ji chytili, Sidhra omdlela. Není proto schopna popsat události následujících 36 hodin." Rodina se nakonec dozvěděla, že byla viděna přivázaná k židli na dvoře jednoho místního domu. Zpráva pokračuje:

Celá její rodina se rozběhla k domu Mohameda Ilyase a dívala se skrz vrata. Když matka uviděla svoji dceru, jak visí v bezvědomí připoutaná k židli s roubíkem v ústech na dvoře sousedova domu, tak začala křičet. Když Sidhru spatřili i ostatní členové rodiny, tak začali hystericky křičet také. Začali se dobývat do vrat, jeden z bratrů vrata přelezl, otevřel je zevnitř a vrhl se ke své sestře. Sidhra byla plně oblečená a byla připoutána za ruce i nohy. Provaz, kterým byla přivázaná, byl tak utažen, že na jejích zápěstích zůstaly modřiny. Poté, co se jim podařilo ji probudit - trvalo jim to pár minut – trpěla závratěmi a jevila známky zdrogování.

Když se Sidhra probudila "po více než dvou dnech z bezvědomí, tak věřila, že byla znásilněna", identifikovala tři místní muže – všichni tři byli synovci majitele domu Mohameda Ilyase. I když otec Sidhry podal na policejní stanici stížnost, tak "Policie odmítla uznat její únos nebo znásilnění a neprovedla ani První záznam o incidentu (First Incident Report), a rodině oznámila, že nemají žádné důkazy." Po velkém tlaku ze strany rodiny a dalších místních občanů, policisté zaregistrovali zločin a zatkli dva útočníky - jen aby je po určité době zase propustili. I když rodina pokračuje v hledání spravedlnosti, "má jen malou naději na případné stíhání provinilců, protože soudy a policie vykazují jen malou empatii a zdá se, že nemají zájem na obvinění bohatých muslimů," uvádí se ve zprávě. Později Sidhra řekla:

Jsem naprosto rozrušená. Návštěva mé matky se pro mě stala dnem, který mne zcela zničil. Trpím brutálním únosem a znásilněním nechutnými muži bez studu.... Myšlenka na to, co mi ti lidé udělali, mě děsí, mám noční můry a cítím, že celý můj svět se zhroutil. Mám hrůzu z chůze po ulicích v noci a těžko se vyrovnávám s hlubokou depresí, která mě pohlcuje. Měla jsem šťastný život, který mi skončil a krutí muži, kteří mi ukradli radost, budou brzy propuštěni, aby mně opět ohrožovali a napadali jiné ženy, podobně jako mne. V této zemi není spravedlnost.

Džihád proti svobodě křesťanů

Kyrgyzstán: Neznámí útočníci zapálili kostel v zemi s muslimskou většinou. Malá baptistická komunita byla ponechána v obavách "o své bezpečí", říká zpráva: "Zničení jejich kostela donutilo 40 kyrgyzských a ruských členů komunity začít hledat nové místo pro bohoslužby a současně přemýšlet, kdy přijde další útok."

Jakýsi úředník sdělil členům církve, že útok byl "organizován těmi, kterým se nelíbí existence kostela a křesťanů uprostřed muslimské země." "Nevěříme, že policie nalezne a potrestá ty, kteří zapálili náš kostel," prohlásil jeden člen sboru. Zpráva dodává, že místní policisté "místo pronásledování žhářů zjišťovali, kdo financoval budovu kostela, kolik je kyrgyzských členů a proč jako etničtí muslimové nechodí do místní mešity."

Keňa: Muslimští studenti na gymnáziu Jamhuri High School v Nairobi bili a bodali své křesťanské spolužáky, protože odmítali konvertovat na islám. Nepřátelské akce vypukly, poté, co si muslimští studenti začali stěžovat na diskriminaci. To přimělo zaměstnance školy, aby pro křesťany a muslimy vyčlenili samostatné toalety a oddělení v knihovně. Netrvalo však dlouho a muslimští studenti začali hanobit křesťanství a nutit křesťany recitovat šahádu - islámské prohlášení víry - a dodržovat muslimské rituály. "Někteří muslimští studenti se násilně snažili přivést křesťanské studenty ke své islámské víře a ti, kteří to odmítali, byli ohrožováni nožem, zatímco ostatní byli fyzicky biti," sdělil místní zdroj. "Použité nože a mačety pocházely z mimoškolního prostředí." Přinejmenším 35 studentů - včetně některých muslimů, protože křesťané se začali bránit - bylo ve rvačce zraněno. Někteří křesťanští studenti museli kvůli bodným ranám a dalším zraněním podstoupit nemocniční léčbu. Ředitel školy byl také zraněn. Škola byla následně uzavřena na dobu neurčitou.

Uganda: Křesťanská vdova byla o Vánocích otrávena svými muslimskými sousedy. Ráno toho dne byla matka pěti dětí příjemně překvapena, když ji navštívily dvě muslimské sousedky a přinesly jí darem jídlo. Po jejich odchodu začala připravovat pro svou rodinu oběd a použila i některé z darovaných potravin. Předtím, než podala oběd své rodině, ochutnala jídlo a během několika minut začala zvracet. Jedna členka rodiny řekla: "Když začala křičet a neustále zvracela, zavolala jsem taxík a odvezla ji do nemocnice ve městě Kabuna, kde se zjistilo, že byla otrávena."

V nemocnici byla ošetřena a druhý den byla propuštěna domů. Analýza potravin, které jí byly darovány, odhalila, že obsahují jed. Místní lidé svolali schůzku a muslimská sousedka se na přímý dotaz k otravě jídla přiznala. "Byla obviněna z úmyslu zabít Madinu a její rodinné příslušníky," říká zpráva. "Hajira požádala o odpuštění a odůvodnila to tím, že když rodina Madiny před dvěma lety opustila islám, začaly se v jejich domě konat jednou týdně velmi hlučné bohoslužby navštěvované některými dalšími členy jejich církve a to značně rušilo nejen ji, ale i další muslimské sousedy." Navzdory pokusu o vraždu odpadlíků, "představitelé vesnice nevynesli žádný rozsudek".

Policii nikdo nevolal, zřejmě kvůli tomu, aby se napětí s muslimskou komunitou ještě nevystupňovalo, ale právník Madiny řekl, že muslimští sousedé začali děsit děti Madiny tím, že jim začali nadávat do nevěřících.

Jiná zpráva popisuje případ 37letého muslima Munabiho Abdullaha, který byl ostrakizován, protože konvertoval ke křesťanství. Večer, v den svého obrácení "s nepotlačitelnou radostí ve svém srdci sdílel svoji zkušenost se svou ženou Aishou Namukoli. Ta se ale rozzuřila." Podle vlastních slov konvertity: "Moje žena na mne křičela před dětmi a vykřikovala: Káfir, káfir, (nevěřící)! Ty jsi obrovská ostuda pro naši rodinu. Potom mě vyhodila z domu." Později, když se vrátil, našel ve svém domě několik lidí, včetně svého otce a členů mešity. Když se je pokusil pozdravit, jen se na něj tiše a hněvivě dívali; pak se otec postavil a prohlásil: "Už nejsi můj syn, buď navždy proklet." "Vycházkovou holí, kterou měl v ruce, mne udeřil a poranil moji levici," vysvětluje Abdullah. "Podařilo se mi utéci přes banánovou farmu a za chvíli jsem byl u domu pastora", kde požádal o útočiště. Místní muslimští vedoucí představitelé mu od té doby brání v přístupu k jeho manželce a sedmi dětem ve věku od 3 do 17 let.

Nigérie: Aby místní muslimové donutili křesťanku, 40 let, a její dceru, 21 let, konvertovat k islámu, tak obě ženy falešně obvinili z únosu dítěte. Problémy začaly brzy poté, co její manžel a otec rodiny konvertoval k islámu, aby získal práci ve státní správě. Jeho žena Amina Isa to vysvětlila takto: "Řekli mu, že nemůže být jmenován vedoucím oddělení, protože je křesťanem, ale pokud konvertuje k islámu, tak bude do této funkce jmenován." Radila jsem mu, aby se nezřekl své náboženské víry za karierní postup, ale po velkém tlaku muslimů v naší oblasti si podal žádost a stal se muslimem... "Připomínala jsem mu, aby si uvědomil, že všichni moji rodinní příslušníci jsou muslimové a že já jsem ve své rodině jediná křesťanka a že jsem si ho vzala i proto, že byl křesťanem jako já, takže teď rozhodně nebudu konvertovat k islámu jen proto, že ho muslimové jmenovali vedoucím oddělení." Jejich pět dětí také konvertovat odmítlo a trvalo na tom, že zůstanou křesťany. Amina dále pokračovala:

"Protože jsme odmítly také konvertovat, byly jsme mým manželem a jeho muslimskými spolupracovníky ohrožovány, bity a vystaveny všem formám ponižování. Moje děti jsou neustále ohrožovány, bity a obtěžovány. V jednu chvíli musela má nejstarší dcera vzít svého mladšího sourozence a utíkat někam do úkrytu, ale oba byli sledováni a chyceni úředníky. V současné době jsou drženi proti své vůli na neznámém místě, Moje dcery jsou teď pod dohledem muslimských úředníků a jsou nuceny, aby přestoupily k islámu. Zároveň ještě čelíme falešným obviněním u soudu. To všechno nás nutí se zřeknout své víry. Nikdy nepřestaneme být křesťany a jsme přesvědčeny, že Bůh, kterému sloužíme, nás v našich trýznivých okamžicích nikdy neopustí."

Poté, co otec zapsal nejmladší dceru pod nátlakem do islámské školy, tak ji její matka a starší sestra odvedly a znovu ji zapsaly do křesťanské školy: "Jejich otec přišel celý rozzlobený za mnou a žádal, aby ho obě dívky poslechly. Když jsem mu řekla, že se děti rozhodly zůstat křesťany, tak on a další muslimští činitelé v naší obci začali vznášet u Magistrátního soudu ve městě Tudun Wada proti mně obvinění, že jsem unesla vlastní děti, což je proces, kterému stále čelím, protože jsem se odmítla zřeknout své náboženské víry. Předvolali mne a požádali, abych odhlásila svoji dceru z křesťanské školy, přivedla ji zpět do vesnice a předala ji jim. Protože jsem byla zcela bezmocná, podřídila jsem se jejich pokynům a přivedla jsem dceru zpět."

V jiném případu "byl zatčen a odvezen na neznámé místo pastor Simput Eagles Dafup... pro údajnou konverzi muslimské dívky na křesťanku ve státu Plateau," uvedla zpráva. V souvislosti s tímto incidentem, prohlásil jiný pastor Kallamu Musa Ali Dikwa, výkonný ředitel Voice of Northern Christian Movement (Hlasu severního křesťanského hnutí): "Nigerijské bezpečnostní síly vyhlásily v této zemi válku křesťanům." Obvinil také nigerijskou vládu, že s křesťany a muslimy nezachází stejně: "Muslimové unesli 100 křesťanských dívek mladších 18 let a přinutili je konvertovat k islámu. Ohlásili jsme to několika bezpečnostním agenturám, ale nikdo nebyl zatčen, ani se žádná křesťanská dívka nevrátila ke svým rodičům.... Únosy křesťanských dívek pokračují bez omezení. Tyto příběhy jsou vážnými případy nespravedlnosti vůči křesťanům v této zemi a pachatelé často zůstanou na svobodě."

Evropská unie / Švýcarsko: Zatímco nesčetní muslimští migranti jsou nekriticky přijímáni a je jim udělováno postavení uprchlíka, evropské orgány i nadále odmítají ty, kteří nejvíce potřebují ochranu před vyhoštěním. V jednom případě křesťanská skupina právníků podala k Evropskému soudu pro lidská práva odborný posudek na podporu muslima z Afghánistánu, který konvertoval na křesťanství, a při tom zde bylo riziko, že bude ze Švýcarska vyhoštěn. Skupina známá jako ADF International uvedla, že pokud by byl tento člověk nucen se vrátit zpět do Afghánistánu, bude jako odpadlík od islámu čelit obrovskému pronásledování, případně i smrti: V posudku bylo konstatováno: "Afghánistán není bezpečné místo pro křesťanského konvertitu. Soud by měl požádat Švýcarsko, aby přestalo zavírat oči před situací náboženských menšin v Afghánistánu... To znamená mnohem víc, než požadovat, aby konvertita svoji víru tajil. Odeslání uprchlíka zpět do země, kde čelí pronásledování pro svou víru, je neslučitelné s Úmluvou."

Raymond Ibrahim, autor nové knihy Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islam and the West (Meč a turecká šavle: Čtrnáct století války mezi islámem a Západem), vedoucí spolupracovník Gatestone Institute a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Middle East Forum.

--------------

Překlad původního textu: "Be Cursed Forever": Extremist Persecution of Christians, January 2018
Překlad: Josef Janeček


--------------

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/12963/budte-prokleti-navzdy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTakhle zpívali na koncertu Je nás víc- koncert proti nenávisti v Chemnitz. Zabij novináře, žer potraty ...   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 01:10:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takhle zpívali a tančili lidé na koncertu proti nenávisti v německé Saské Kamenici. Tohle je levicová láska a tolerance - výzvy k násilí, které nevadí a které podpořili přední představitelé vládnoucích německých elit!

Na koncertu proti násilí a neonacismu pozvali pořadatelé hrát i hip hopovou skupinu K.I.Z., která je proslavená hlásáním nenávistí a násilí, hlavně proti původním Němcům. Ovšem to pořadatelům nevadí, protože jde přece o manifestaci nenávisti levice k Němcům a to je povoleno. Podívejte se hlavně kolik mladých lidí se raduje a tančí za poslechu hudby, která obsahuje tento text:

"Udělám ti pěnu z obličeje"
Bum, chcípni.
Když jsem ti dal do kapoty polské petardy.
Polovina školy byla ochrnutá od Mei N Nackenklatschern.
Můj domácí úkol musel udělat nějaký německý blbec.
Gee futuristické já válečný průjem z basy
Vrazím ostří nože do novinářský držky.
Poldové poslouchají můj telefon (teď mluví o koksu)
Mám padesát slov na sníh, jako eskymáci.
Kopni svojí ženu do břicha a žer ten potrat.
Za mé činy budu znovu, jako žížala.
Buď mým hostem, vezmi si sklenici mei moči a uvolni se.
Dvě kurvy v každé ruce s trisomii."


Celá hudební skladba se jmenuje Ein Affe und ein Pferd.

Video zde:

https://www.facebook.com/eurabia.cz/videos/1886947624933589/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMédia informovala o „zmizení“ Kim Čong-una   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 01:02:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejská zpravodajská agentura Jonhap dnes informovala o údajném „zmizení“ lídra Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-una.

Jak uvedla agentura Jonhap, politik se neobjevil na veřejnosti již 15 dnů. Přitom se uvádí, že od konce července severokorejská média stačila detailně pokrýt veškerou činnost Kim Čong-una, včetně 30 návštěv různých podniků a továren. Nicméně poslední zprávy o účasti lídra KLDR na jakékoliv události pochází z 21. srpna.

Agentura zdůraznila, že zvláštní význam celé situaci přidává blížící se 70leté výročí založení KLDR, které se v zemi bude slavit dne 8. září. Kromě toho je na zítřejší den naplánováno setkání severokorejského vůdce se zvláštními vyslanci prezidenta Jižní Koreje.

Zdroj: agentura Jonhap, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOPCW potvrdila, že oběti z Amesbury byly otráveny stejnou látkou jako Skripalové   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 00:59:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), jež prováděla nezávislé vyšetřování dvou případ otravy, ke kterým došlo ve Spojeném království, uveřejnilo zprávu o „toxickém chemickém incidentu“ v Amesbury.

„Toxická chemická sloučenina má stejné složení, jako nervově paralytická látka. Jedná se o stejnou toxickou chemickou látku, která byla nalezena v biomedicínských a přírodních vzorcích, které byly odebrány v případě otravy pána Sergeje Skripala, slečny Julie Skripalové a pána Nicholase Baileyho 4. března 2018 v Salisbury," uvedla OPCW ve své zprávě.Zpráva potvrdila předešlý nález laboratoře ve Spojeném království.

„Výsledky analýzy laboratoří OPCW přírodních a biomedicínských vzorků, které odebral tým OPCW, potvrdily nález Spojeného království v případě vlastností vzorků toxické chemické látky, kterou se otrávily dvě osoby v Amesbury, ze kterých jedna zemřela," uvádí se ve zprávě OPCW.

Britská delegace při OPCW požádala technický sekretariát, aby předal tuto zprávu všem stranám Úmluvy o chemických zbraních a zveřejnil její shrnutí.

V dokumentu se uvádí, že OPCW nemohla potvrdit, že vzorky nervového agentu, použitého při otravách v Amesbury a Salisbury, byly z jedné partie. Důvodem je kontaminace s vnějším prostředím a působení vlhkosti. Přitom určení identity vzorků látky a vytvoření závěru o jejich příslušnosti k jedné partii bylo jedním z hlavních úkolů práce OPCW ohledně Salisbury a Amesbury.

Zdroj: OPCW, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská protivzdušná obrana odrazila izraelský útok   
Pridal tk Středa 05 září 2018 - 00:56:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská agentura SANA s odkazem na svědky oznámila, že v provincii Hamá došlo k několika výbuchům. Úřady zatím incident nepotvrdily.

SANA uvedla, že došlo ke vzdušnému útoku. Syrská protivzdušná obrana byla nasazena proti raketám, které údajně vypálila izraelská letadla na cíle v provinciích Hamá a Tartús. Rakety údajně zneškodnila.

Agentura Al-Masadr však uvedla, že se protiletecké obraně se nepodařilo zachytit všechny rakety. Izrael mohl údajně cílit na vědecké centrum ve městě Masjaf. Není jasné, zda cíle v Tartúsu byly v blízkosti ruské námořní základny.

Zdroj: agentura SANA,Al-Masadr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2003 sec,0.0865 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,055kB