Čtvrtek 06 září 2018
V Idlíbu to brzy bouchne, Britové vytáhli znovu Skripalovy   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 18:29:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všichni víme, jak nás – speciálně nás - Britové zradili při podpisu Mnichovské dohody s poukazem na to, že československý stát nikdo nezná. No hodili nás v plen Adolfu Hitlerovi a asi jim to ani tak nevadilo. Bylo všeobecnou módou širokých britských elit sympatizovat s nacistickým Německem, snad jen s výjimkou Churchilla. A nejde jen o krále, který musel abdikovat, tuším před rokem unikl desítky let starý záznam, jak i mladičká princeznička Alzběta hajluje. Svůj k svému.

Jistě si všichni vzpomínáme na vylhané tvrzení Tonyho Blaira (a Bushe ml.) o tom, že Hussajn má připraveny zásoby zbraní hromadného ničení. Následná válka v Iráku bez souhlasu Rady bezpečnosti znamenala statisíce mrtvých, odstartovala milióny migrantů i vznik nové formy islamismu – islámského státu.

Teď tedy v Británii znovu vytáhli otravu Novičokem na Skripalovy a potom ještě ty dva bezdomovce. Losovala se a byla vybrána dvě jména z GRU, kteří měli útok zorganizovat. Promiňte, ale nemíním si je ani zapamatovat. Je to vše účelové…

A proč tedy, když už jsou věci podle britských žalobců tak jasné, se neumožní otci a dceři Skripalových svobodně vystoupit? Proč už Julii nedovolí telefonovat své sestřenici do Ruska?

A proč zrovna teď se znovu vytahuje karta Ruska coby původce chemických útoků?…

Je to tak průhledné a každý v dnešní době z veřejných zdrojů ví, že Bílé přilby připravují chemické útoky v Idlíbu, že chemikálie se převážely z místa na místo a zřejmě má jít o podobný atak, jako naposledy den před osvobozením v Dumě, kdy chemický výbuch byl naprosto nesmyslný.

To, že právě nyní opětovně vytažen Novičok, může být jasným znamením, že britští organizátoři a hlavně plátci Bílých přileb, napojených na znovu rostoucí Al-Kajdu, už vědí, že se chemický výbuch blíží. A vyplývá z toho dobrá zpráva, že zjevně Rusko, Asad či Írán zřejmě konečně vyčistí od džihádistů poslední kousek syrského území.

Každý ví, že syrská armáda ve spolupráci s Rusy a Íránem džihádisty rozdrtí a Idlíb osvobodí. Každý ví, že politické skupiny Západu, napojené na džihádisty, budou hovořit o humanitární katastrofě.

Každý ví, že USA, Francie či Velká Británie už mají v Sýrii připraveny cíle, kde mají zasáhnout a zřejmě zasáhnou. Mohou být oběti na syrské straně a počínaje BBC, Reuterem, CNN všichni vystartují protiputinovskou rétoriku.

Já vím, že jsem naivní. Možná by stačilo málo.

Ať Britové konečně umožní veřejné a svobodné slyšení otce a dcery Skripalových, včetně zastoupení ruských novinářů a veřejného předkládání důkazů. Ale skutečně svobodné. Mimochodem, i já bych měl na ně dotazy: Například proč Julie den předtím, než byla otrávena, vybrala a za jakým účelem veškeré dědictví po svém bratru, proč se v den otravy chovali tak naprosto zmateně. Proč mluvila tak podivně zcenzurovaně jednak při svém telefonátu s ruskou sestřenicí, a stejně tak a možná ještě více při svém jediném vystoupení před kamerami, které působilo jako ruský překlad špatného anglického textu bez důvtipu.

Jenže závěr už je připraven: Asad bude znovu, byť nesmyslný, chemický agresor a Rusko bude tou zemí, která jej chrání.

Britové, než nás konečně opustí, připravují tyátr za tyátrem.

Je dobré, že odcházejí, a Syřané to prostě budou muset vydržet.

Svobodná Sýrie si to zaslouží.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská republika na cestě mezi pravdou a lží   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 17:59:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Často slýcháváme, že každý má svou pravdu. Ale to není správné rčení, protože pravda je jenom jedna. Každý může mít pouze svůj názor nebo své přesvědčení, kterým se buď k pravdě přibližuje, anebo se od ní oddaluje. Mnohdy je to o tom, zda se pisatelé, mluvčí a ti, co rozhodují, chtějí pravdě přiblížit, anebo naopak z různých důvodů oddálit. Pravdu nikdo nevlastní a nikdo na ni nemá monopol. Pravda plyne prostorem a časem a je vyplňována našimi skutky konanými dle našich úmyslů.

Mnoho lidí chce pravdu najít, ale brání jim v tom jiní, kteří se snaží pravdu skrýt. Z pozice politické moci je možné pravdu potlačovat a podsouvat lidem zkreslený obraz situace. Avšak pravdu nelze jen tak zahalit. Je však možné pasivně přijímat posunutý, nebo dokonce překroucený obraz situace a považovat ho za realitu. K tomu se mohou přidat předsudky přijímatele zpráv, což se přesouvá i do následného předpojatého osobního úsudku. Je špatné, když někdo podsouvá jiným účelové a navíc falešné informace. Ještě horší ale je, když příjemce informací nedokáže nebo nechce rozlišit základní rozpory v tomto sdělení.

Jak blízko nebo daleko od pravdy je Česká republika? A jakou úlohu v otázce pravdy sehrávají čeští politici, učitelé (akademici) a novináři? Všichni z nich používají slovní obraty jako šíření dezinformací*, porušování mezinárodního práva či mezinárodních dohod, ale téměř všichni je spojují výhradně s aktivitami Ruské federace. Na druhou stranu o západních zemích, potažmo členských zemích Evropské unie a Severoatlantické aliance hovoří jako o záruce demokratických hodnot. Tento postoj je jedna velká faleš, jež obsahuje jednostranný výklad o mezinárodní situaci. V tomto výkladu jsou zatajována fakta o vážných proviněních Západu v nové éře po rozpadu Sovětského svazu, tedy po roce 1990 (přehled nejzávažnějších provinění dále v textu). Jedná se tak o západní, ale i českou propagandu* vedenou proti Ruské federaci. Ti, co ji vedou nebo jí podlehli naopak tvrdí, že propagandu proti nám organizují Rusové. Jak tedy rozpoznat pravdu?

Pokud nemá být naše uvažování jednostranné, ale co nejvíce objektivní neboli co nejblíže pravdě, pak musíme připustit, že se nejedná o spravedlivý boj proti jedné propagandě, nýbrž o souboj dvou rozdílných propagand* neboli ideologií*. Avšak podle faktů* z dosavadního vývoje je to právě západní ideologie, která vykazuje mnohem větší množinu prohřešků proti mezinárodnímu právu a lidské společnosti. Tyto prohřešky jsou stále více rozebírány a zdůrazňovány v celosvětovém měřítku (bohužel zatím mimo politické a soudní orgány).

V mediálním prostředí se objevují stále nové písemné i televizní dokumenty s faktickými údaji a svědectvími osob, jež byly do dění režírovaného Západem vtaženy jako tehdejší političtí, vojenští nebo zpravodajští činitelé. Příkladem televizní formy je francouzský dokumentární seriál DECEPTION, jenž je do českého znění volně překládán jako HISTORIE DEZINFORMACÍ. Výraz „deception“ v českém významu znamená „klamání“, ale pro název dokumentu by se nejlépe hodil odborný termín KLAMNÉ OPERACE*. Dokument se skládá z různých dílů, kde každý rozebírá jednu významnou událost a každý díl nese podle příslušné události patřičný název. Najdeme zde například díl z roku 2016 s názvem IRAQ, A VERITABLE IMPOSTURE (Irák, skutečný podvod) nebo díl z roku 2017 pojednávající o destabilizaci Libye. V každém dílu je snahou autorů přiblížit se co nejvíce pravdě a ukázat, jak je odkrytý obraz v ostrém rozporu s oficiální verzí. Dokumentární seriál není ukončen a bude pravděpodobně pokračovat dalšími díly.

V písemné podobě jsou zločiny Západu zmíněny např. v šestidílných Dějinách světa vydaných v letech 2009–2010 prestižním německým nakladatelstvím WBG. V posledním dílu je zmínka o masových zločinech proti civilnímu obyvatelstvu při západních náletech v Srbsku (1999), Iráku (vojenské operace v období 2003–2011) a Afghánistánu (vojenské operace od 2001 až doposud).

Česká republika opustila ideologii sovětskou, pod níž strávila 40 let, avšak záhy se připojila k ideologii západní, kterou prostřednictvím svých politiků hájí již déle než 20 let. Nedokázali jsme se stát sami sebou a jít za pravdou a prosazovat spravedlivou zahraniční politiku. Naopak jsme se přes schvalování, přímou podporu, nebo dokonce aktivní účast podíleli a stále se podílíme na protiprávních aktivitách ve prospěch západních mocností. Přehled nejzávažnějších provinění ČR je následující:

◾Schválení a poskytnutí vzdušného prostoru pro nelegitimní vzdušné údery proti Srbsku (1999). Vše se odehrálo bez mandátu OSN a údery si vyžádaly přibližně 3 000 civilních obětí.
◾Schválení protiprávní agrese Iráku (bez mandátu OSN) a podíl na jeho okupaci (2003–2011). Výsledkem bylo zmaření desítek tisíc lidských životů a destabilizace Iráku, která se posléze rozšířila na destabilizaci Blízkého východu.
◾Podpora vojenské intervence v Libyi (2011), jež se stala jednoznačným a prokázaným překročením rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1973 (2011). Následkem byla destabilizace Libye. Nikdo z českých politiků proti překročení rezoluce neprotestoval.
◾Bezdůvodné a dezinformacemi obhajované nasazení českých vojáků do Pobaltí (od roku 2018). Tímto aktem byl porušen článek 1 Severoatlantické smlouvy.1, 2 Na schválení návrhu na vyslání českých vojáků se podílely tyto politické subjekty: ANO 2011, ČSSD, KDU-ČSL, ODS a TOP 09.

Výše uvedená nejzávažnější provinění a vážná porušení mezinárodních norem nebyla nikdy předmětem oficiálních šetření, natož aby byl někdo obviněn a sankcionován. Pokud bychom měli měřit spravedlivým metrem, tak by na zúčastněné západní země měly být uvaleny již mnohonásobné sankce. Jenomže celý vývoj od roku 1990 vypadá, jako kdyby nová éra prohřešků začala až zabráním Krymu (2014), přičemž tento akt snese srovnání s odtržením Kosova. Navíc tomu všemu předcházel politický převrat na Ukrajině, nikoli vítězství ukrajinského lidu (blíže viz produkty 11010, 11027 a 11028), čímž změna situace na Krymu nebyla osamoceným aktem, ale reakcí na překotný a Západem podporovaný vývoj.

V souvislosti s tím, jak Západ chápe současný vývoj, můžeme parafrázovat citát od Napoleona: „Výklad novodobých dějin je opředen bájemi, na kterých se shodly západní mocnosti a jejich nekriticky oddaní přívrženci.“

Mluvit pravdu a šířit pravdu, to chce morálku a odvahu. Jenže kdo z výkonných politiků a akademiků se odváží vystoupit především na mezinárodní úrovni a nazvat věci pravými jmény? To učiní pouze ti, kterým je osobní čest a morálka přednější než kariéra. Kolik poslanců a senátorů už porušilo svůj slib, v němž se zavázali, že budou konat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí čili morálky? Kolik novinářů šíří zavádějící výklad událostí ve prospěch Západu a bojí se poukázat na nepravosti? Kolik z nich se odváží pokládat ty správné otázky těm správným lidem? A kolik učitelů je schopno kriticky hodnotit situaci a ochotno říci studentům, co se opravdu ve světě děje? Je to žalostný stav. Namísto šíření důležité pravdy všichni zdůrazňují, jak je pro nás významné ukotvení v EU a NATO. To ale znamená, že chceme být ukotveni také k výše popsané nebezpečné a protiprávní politice.

Většina osob ze zmíněných profesí říká, že Rusko nechce hrát podle pravidel. Ale podle jakých pravidel? Jsou to snad pravidla určovaná Západem v čele s USA, tedy zeměmi, které již několikrát a beztrestně porušily mezinárodní právo? Různí západní pisatelé se snaží odpovědět na otázku, jak je možné vyjít s Ruskem. Avšak nikdo se zatím nesnažil přemýšlet o tom, jak by Rusko mohlo vyjít se Západem, což znamená zamyslet se sami nad sebou.

Je nutné provést revizi jednotlivých činů a zastavit nebezpečnou hru s lidskou společností. To mohou udělat všichni, kteří jsou činní v politice a v médiích. Svou roli zde sehrávají i zpravodajské služby. Musejí však aktivně a nestranně vystupovat. Nejprve je ale nezbytné porozumět sami sobě, skutečné roli České republiky v EU a NATO a situaci mezi Východem a Západem, aby nezaznívaly bezmyšlenkovité náměty do diskusí typu „Proč Rusové vyhrávají propagandistickou válku“ (viz pořady České televize, např. pořad Historie.cs vysílaný 18. 3. 2017 a opakovaný 19. 8. 2017, kde se debatovalo o minulé i současné propagandě). Samotný námět zní poněkud propagandisticky a ti, co takový námět používají, by měli do své úvahy zařadit nejprve to, zda to nemůže být tím, že jsou Rusové blíže pravdě než Západ.

zdroj: http://www.exanpro.cz/zavadejici-vystupy-v-mediich/381-ceska-republika-na-ceste-mezi-pravdou-a-lzi
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNĚKOLIK KDYŽ …..   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 07:01:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když Václav Havel běhal opilý v uniformě vojáka Hradní stráže po hradě, bylo to roztomilé!

Když si Miloš Zeman občas někde decentně připije, hned je ochlasta, (v tom lepším případě).

Když Václav Havel chodil šukat komediantku v době, kdy mu umírala žena, tak to byl frajer a bohém.

Když Miloš Zeman řekne kunda sem, kunda tam, tak je sprosťák a člověk bez morálky.

Když měl Václav Havel zdravotní potíže, byl to chudinka, zpitomělý národ málem dával na modlení a držely se div ne noční vigílie.

Když je nemocný Miloš Zeman, může si za to sám, protože to má z chlastu a nemožné životosprávy, zaslouží si to a proto by měl odstoupit.

Když Havel vyzýval k bombardování států a lidí, do kterých mu nic nebylo, někteří mu tleskali vestoje!

Když Zeman hledá východiska a navrhne cestu na mírové urovnání sporu, tak po něm plivou, protože je agentem Kremlu!

A nakonec:

HAVEL Českou republiku a její občany zradil jako Jidáš, jediný Zeman Českou republiku a většinu občanů brání! To je třeba vzít bezpodmínečně na vědomí.

HAVLA jsem nevolil, protože ho volili poslanci. ZEMANA nevolili poslanci, ale přímou volbou občané! Tak co má větší hodnotu?

RUZYŇ pro mne není Letištěm Václava Hejvla, ale bylo, je a nadále zůstane Letištěm RUZYŇ !

Na „Lavičku V. Havla“ bych se mohl vy..at, ale za mně to udělají ptáci!

Když to přepošlete, uděláte záslužný čin!

Jiří Baťa


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál v Chemnitzu: Merkelová lhala o pogromech na migranty a šířila fake news. K lynčování uprchlíků nedošlo...   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 06:57:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Merkelová byla přistižena u šíření falešných zpráv o demonstracích. Události v Chemnitzu dramaticky vyostřily vnitropolitickou situaci v Německu. Ostrakizace demonstrantů přestává fungovat.

Oproti tvrzení většiny německých masových médií o tom, že v Chemnitzu řádí náckové, ve městě demonstrují obyčejní lidé. Ventilují tak svou frustraci z migrační politiky vlády. Zatímco Merkelová ruku v ruce ze socialisty a Zelenými již několik let podporuje masovou imigraci arabů a afričanů do Německa, většina Němců tuto imigrační politiku odmítá.

Frustrace obyvatelstva má hned několik důvodů:

Prvním je samotný fakt, že vláda proti vůli německého obyvatelstva pouští do země migranty z cizích kuturních a náboženských kruhů, aniž by pro tak závažné rozhodnutí měla souhlas obyvatelstva. Navíc financuje integraci migrantů do společnosti milliardami Eur, které následně chybí při financování sociální a zdravotní pěče o původní obyvatelstvo. Tím vznikají velká sociální napětí.

Druhým důvodem je zacházení s kritikou migrační politiky. Jakákoliv kritika je tvrdě potlačována. Kritici jsou okamžitě ostrakizováni a označováni za nacisty. Kdekoliv v zemi občané povstanou a začnou proti vládě demonstrovat, spustí se následující mechanizmus: Národní fronta tvořená SPD, Zelenými, Komunisty, odbory, různými NGO a také církvemi zorganizuje protidemonstrace. Čelní představitele těchto stran a organizací označí demonstranty proti vládě za krajně pravicové extremistya nacisty, proti kterým je třeba bojovat. Média tyto názory masivně šíří a zároveň potlačují informace o negativních aspektech migrace.

Média potlačují informace o tom, že vraždili migranti

Třetím důvodem je způsob medializace všech těch případů. I v případě Chemnitzu média opět potlačují informace o tom, že vraždili migranti. Veřejnoprávní televize po vraždě Marie ve Freiburgu rozhodla, že zprávu nezařadí do večerních televizních novin, údajně proto, že se jednalo o „událost lokálního charakteru“.Toto rozhodnutí padlo v době, kdy už o té ‚události lokálního charakteru‘ běžela zpravodajství na televizních stanicích od USA přes Rusko až v Japonsku. O vraždě Mii v Kandelu zase veřejnoprávní televize nechtěla vysílat, protože se údajně jednalo o ‚Beziehungstat‘ mezi mladistvými, tedy něco jako vraždu z lásky mezi tínejdžery. To prosím v situaci, kdy vrah tu dívku ubodal nožem v místní drogerii za bílého dne.

I v případě Chemnitzu postupují mainstreamová médiaa politici opět podle stejného schéma: místo toho, aby se věnovali otázce, kdo vraždil, (a pokud se prokáže, že to byli ti dva migranti z Iráku a ze Sýrie, kteří byli vzati předběžně do vazby -jeden z nich několikanásobný recidivista- kdo je za to zodpovědný), tak se hlasitě ohrazují proti tomu, že lidé demonstrují. Místo toho, aby kladli otázku, proč ti migranti jsou vlastně v Německu, kdo za to nese zodpovědnost a jak dalším takovým vraždám zabránit, raději produkují fake-news o tom, že německá lůza lynčuje uprchlíky.

Merkelová přistižena u šíření fake news o údajném lynčování cizinců

Teď ale tento koloběh dostal vážné trhliny. Nezavislý novinář Alexander Wendt na svém blogu Publico dokázal, že jak Angela Merkelová osobně, tak i její mluvčí Steffen Seibert s odvoláním na blíže nespecifikované video tvrdili, že v Chemnitzu dochází k lynčování uprchlíků. Toto trvzení vyvrátil mluvčí Saské prokuratury Wolfgang Klein. Merkelová ani Seibert doposud nepodali žádné vysvětlení či podklady, které by jejich (falešné) trvzení potvrdily. Přitom šíření fake news, že v Chemnitzu docházelo k lynčování uprchlíků sloužilo jako podklad pro masívní útok politiků národní fronty proti demonstrantům a jejich očerňování jako nacisty. Renomovaný profesor Werner Patzelt spolu s 350 podpůrci kancléřku veřejně vyzval, aby svá tvrzení podložila fakty. Merkelová již několik dní stále není schopná požadovaný důkaz veřejnosti předložit. Petici můžete podepsat zde.

Časopis DER SPIEGEL, dřive považován za seriózní a investigativní médium, ve své aktuální titelstorydokonce difamuje jako nacisty hned všechny obyvatele Saska. Ještě hůř pracuje veřejnoprávní televize ARD. Ta i přes celodenní prezenci svého štábu v Chemnitzu očividně nesehnala žádného opravdového nácka. A tak jednoduše do přízpěvku o demonstracích nastříhala několik dní staré záběry ze zcela jiného mista.

Atentát je následkem migrační politiky Merkelové

Atentát na mladého muže vChemnitzu,spáchaný pravděpodobně dvěma migranty z Íráku a ze Sýrie je následkem migrační politiky vlády Angely Merkelové. Mladík je zatím poslední z řady obětí atentátů páchaných migranty na Němcích. U toho doposud nejhoršího atentátu bylo islamistickým teroristou Anisem Amrim v Berlíně na Breitscheidplatzu těsně před Vánocemi zabito dvanáct osob. Mezi nimi byla i Češka. Dalších více než padesát osob bylo zraněno. Následkem této migrační politiky je i řada znásilnění a vražd, které jsou páchány osobami, které by při normální ochraně hranic v Německu vůbec nebyly. Studentku Marii zavraždil ve Freiburgu migrant z Afghánistánu Hüssein K.. Patnáctiletou dívku Miu ubodal v Kandelu k smrti další afgánec Abdul D. Po každé z těchto vražd obyvatelstvo demonstrovalo. Demonstrace ovšem nikdy nedosáhly takového rozsahu jako v Chemnitzu. Atmosféra ve společnosti se vyhrotila.

Autor: Petr Bystroň

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf Evropských hodnot Jakub Janda schvaluje teroristický útok na restauraci v Doněcku - bude jej policie stíhat?   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 06:53:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel Evropských hodnot Jakub Janda veřejně schvaluje teroristický útok na restauraci v povstalecké oblasti na Ukrajině. Dokonce pogratuloval teroristům za dobře odvedenou "práci". Vzhledem k faktu, že česká policie stíhá člověka, který schvaloval teroristický útok v Afganistanu, tak nezbývá než se zeptat: "Bude policie stíhat i podporu terorismu z úst Jakuba Jandy?" A copak to jsou za Evropské hodnoty, které schvalují teroristický útok na civilní restauraci plnou lidí, tedy nejspíše i dětí?

Jakub Janda napsal:

"Vůdce ruských okupačních sil na území Ukrajiny Alexandr Zacharčenko zemřel po bombovém útoku v restauraci. O jednoho ruského teroristu méně, gratuluju Ukrajině. John McCain je v nebi ani ne týden a takhle výborně už to odtud řídí."Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStop dolaru: jak se Rusko chystá přejít na obchodování v národní měně se svými partnery   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 06:37:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko provádí aktivní práci v oblasti přechodu na účtování v národních měnách se svými obchodními partnery. Oznámil to ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Podle jeho slov jsou společné akce zaměřené na postupné odmítání dolaru prováděny se zeměmi Jihovýchodní Asie, Blízkého východu, Latinské Ameriky a Afriky.

Jak vysvětlil RT profesor katedry světového a národního hospodářství Všeruské akademie zahraničního obchodu při Ministerstvu hospodářského rozvoje RF Alexandr Bělčuk, proces přechodu na účtování v národních měnách je dost složitý a vyžaduje dlouhou dobu. Podle názoru tohoto odborníka se postupné odmítání dolarových operací dotkne v první řadě zemí Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS). Vzhledem k obrovským rezervám a velkému obratu zahraničního obchodu ČLR vedoucí roli v této otázce může získat čínský juan.

„Rusko přitom také nezůstane stranou, máme svou zónu vlivu — bývalý SSSR, kde jsou země značně orientované na Rusko a budou ve velkém měřítku využívat obchod v rublech. To bude začátek, potom bude třeba zhodnotit situaci, ale myslím, že zájemců bude hodně," uvedl odborník.

Později kromě zemí ŠOS může Rusko podle Bělčukova názoru přejít na účtování v národních měnách i se státy Latinské Ameriky. Hlavními zájemci jsou tři největší země regionu — Brazílie, Mexiko a Argentina.

Přesné účtování

Ekonomové zároveň upozorňují i na určité problémy během provádění dedolarizace. Existuje riziko, že zdaleka ne všichni ruští partneři budou ochotni přejít na účtování v národní měně. S RT o tom hovořil Alexej Portanský, profesor Fakulty světového hospodářství a světové politiky Národní vědecko-výzkumné univerzity — Vysoké školy ekonomické.

„Některé druhy zboží jsou obchodovány především v dolarech, například ropa. Proto v těch odvětvích, kde bude třeba absolvovat další stádium měnové konverze, bude takový přechod nevýhodný. Na našich ministerstvech musí vše pečlivě spočítat, aby nakonec nedošlo ke ztrátám," řekl odborník.

Nicméně podle slov Alexeje Kuzněcova, ředitele Centra evropských studií Ústavu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů Ruské akademie věd, přechod na obchodování v národních měnách má dlouhodobé ekonomické bonusy. Týká se to především obchodu s rozvojovými zeměmi Afriky a Latinské Ameriky.

„Můžeme si připomenout sovětskou zkušenost s clearingovým účtováním vzájemných operací s některými státy, například s Indií, kdy my dodáváme do těchto zemí svou strojírenskou a další produkci. Oni dostávají bonusy, když kupují právě naše zboží. Mimochodem, jako všelék tento proces nefunguje, jelikož může být uskutečňován pouze s omezeným počtem zemí," uvádí odborník.

Alexej Kuzněcov se domnívá, že v první řadě je nutné vést jednání o této otázce s ruskými obchodními partnery z arabských zemí, se členy Eurasijského ekonomického svazu a také s Vietnamem, Íránem a Indií.

Lék proti sankcím

Ačkoliv původní rozhodnutí o přechodu na účtování v národní měně nebylo bráno jako odvetné opatření na sankce USA, v podmínkách současných protiruských omezení se pro velký byznys RF začíná stávat tento proces nutností.

Připomněl to i Denis Manturov. Je zajímavé, že již před tím první vicepremiér a ministr financí Anton Siluanov také hovořil o možnosti přechodu na národní měny při obchodování s ropou vzhledem k nestabilnímu kurzu dolaru.

„Rozhovory o tom, aby byla snížena role dolaru, se vedou již dlouho a podle mého názoru nakonec povedou k pozitivnímu výsledku, protože je to velmi důležitý faktor nadvlády ve světě — kromě vojenské síly," domnívá se Alexandr Bělčuk.

Podle jeho slov Rusko získá řadu výhod realizací tohoto rozhodnutí, jelikož se značně sníží závislost na věřitelích v dolarech a evropské měně. To umožní ochránit stát a zahraničně-ekonomické vztahy Ruska před negativním vlivem zvenčí.

Tanky za ruble

Ředitel Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci RF Dmitrij Šugajev ve svém nedávném prohlášení vyznačil okruh zájemců o účtování v národních měnách v případě smluv o obraně. V seznamu je například Indie, Čína a Turecko.

Podle Šugajevových slov je nejjednodušší provádět podobné operace právě s velkými obchodními partnery. Zdůraznil, že uvnitř Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB) země už dávno obchodují v rublech, píšou ruská média.

Připomeňme, že členskými zeměmi OSKB jsou: Arménie, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Tádžikistán a Uzbekistán.

Alexej Kuzněcov rovněž nevylučuje, že Rusko bude muset nakonec přecházet i na další měnu v procesu obchodu s obrannou produkcí.

„Jde o to, že skutečně existuje nebezpečí — zvláště v souvislosti s prohlášením Trumpa o obchodu nejen vůči Rusku, ale i druhým zemím — že budou zmrazeny transakce a smlouvy. Pro naše výrobce bylo samozřejmě do poslední doby výhodné prodávat za dolary. Ale v zásadě je přechod na jiné měny reálný, a to především v rámci VTS," řekl odborník.

Posun nadvlády

V současné době objem transakcí ruských společností v národních měnách není velký. Podle slov Denise Manturova nejpříznivější variantou by mohlo být zvýšení podílu těchto transakcí na 50 % z celkového počtu. Ministr však uvádí, že dosažení takové úrovně je problematické, jelikož Rusko se v současné chvíli nechystá odcházet z amerických a evropských trhů.

Ačkoliv podle údajů Federální celní služby je dnes podíl EU a USA v obratu zahraničního obchodu RF o něco menší než 50 % (43,8 a 3,6 % za prvních 6 měsíců roku 2018), odborníci dotázaní RT také hovoří o nemožnosti dosáhnout tak vysoké úrovně v nejbližší době.

Podle slov Alexeje Kuzněcova nejúspěšnější variantou vývoje událostí v nejbližší budoucnosti by mohlo být zvýšení objemu transakcí v národní měně na 10 —15 % z celkového objemu během následujících několika let.

Alexandr Bělčuk uvádí, že celkově dnes globální ekonomika směřuje k roztříštěnosti světového trhu na regionální. V souvislosti s tím se časem nadvláda dolaru a euro setká s řadou omezení. Nicméně jednoznačně hovořit o tom, kdy konkrétně k tomu může dojít, je ještě brzy, uzavřel odborník.

Zdroj: Tv RT, Sputnik


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEmmanuel Macron podporuje multilateralismus, Čína a Evropa by měly podniknout další kroky stejným směrem   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 06:31:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron pronesl na konci srpna na zasedání diplomatických vyslanců Francie v zahraničí projev, ve kterém podpořil multilateralismus a úsilí vyvést EU z pasivní situace.

Unilateralismus má dopad na americko-evropskou alianci

Emmanuel Macron uvedl, že mezinárodní multilateralismus a rozvoj EU se nachází v bezprecedentní krizi. Donald Trump neustoupil od obchodní války s EU a po evropských členech v NATO požaduje placení vyšších finančních příspěvků, aby vytěžil z Evropy ekonomické výhody.

Kromě toho Spojené státy také přinesly Evropě obtíže v otázce íránské jaderné dohody, v problematice řešení klimatických změn a dalších. Ještě vážnější je, že Donald Trump znehodnocuje evropskou integraci a ignoruje evropské obavy. Evropští představitelé se domnívají, že USA nepovažují Evropu za strategického partnera.

Emmanuel Macron předložil plán Francie

Emmanuel Macron na zasedání všestranně kritizoval Trumpův unilateralismus, ale také vysvětlil nezbytnost dialogu s Donaldem Trumpem. Potvrdil aktivní účast Číny v multilateralismu, ale spekuloval ohledně toho, že Čína „má svůj vlastní názor" na multilateralismus.

V oblasti globálního řízení se Macron domnívá, že čínská iniciativa Pásmo a stezka přináší výhody a perspektivu stabilizace některých regionů, Francie bude udržovat zásadu hledání rovnováhy mezi vlastními zájmy a názorem světa a s Čínou zahájí konstruktivní, náročný a sebevědomý dialog. Macron potvrdil plnění rozvojových cílů integrace EU s vysokými standardy a úsilí o vytvoření vlastního nezávislého a strategického evropského vzorového modelu. Postavil se proti tendenci decentralizace EU a prosazuje reformu a vzájemnou pomoc v EU.

Čína a Evropa mají společný názor na udržování multilateralismu

Emmanuel Macron podnikl nedávno sérii diplomatických akcí, které pozitivně ovlivnily boj proti unilateralismu a podpořily revitalizaci evropské integrace, ale skutečné výsledky nejsou jisté. Za prvé, jeho plán revitalizace EU nezískal všeobecnou podporu. Za druhé, Macron má v úmyslu rozvinout spojenectví ve světě, ale stále má předsudky a pochybnosti o Číně – hlavní síle na podporu multilateralismu. Jeho diplomatický návrh postrádá inkluzivitu, a proto je těžké, aby hrál skutečnou roli.

Lze říci, že s cílem vymanit se z pasivní situace propagují politici na francouzských a evropských diplomatických akcích stále více multilateralismus. Čína a EU také posilují výměnu a spolupráci při ochraně mezinárodního multilaterálního systému a přiměřených pravidel, čímž pozitivně přispívají k řádnému rozvoji mezinárodních vztahů. Za tímto účelem by měly Čína a EU posílit vzájemnou důvěru a porozumění a podniknout další kroky stejným směrem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Polsku začalo 28. Ekonomické fórum střední a východní Evropy   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 06:29:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
4. září bylo v pohraničním městečku Krynica na jihu Polska zahájeno 28. Ekonomické fórum střední a východní Evropy, na kterém budou hosté všestranně jednat o evropských hodnotách a zájmech.

Slavnostního zahájení fóra a prvního plenárního zasedání se zúčastnila polská vicepremiérka Beata Szydłová společně s bulharským vicepremiérem Valeriem Simeonovem a ukrajinským vicepremiérem Stepanem Kubivem.

Hlavní téma letošního fóra je „Evropa společných hodnot je Evropa společných zájmů". Plenární zasedání na toto téma proběhne 5. září a zúčastní se ho polský premiér Mateusz Morawiecki.

Ekonomické fórum střední a východní Evropy bývá nazýváno „polský Davos". Letošní fórum potrvá tři dny a zúčastní se ho přes 4000 hostů z Evropy, Asie a Spojených států. V rámci fóra proběhne 6 plenárních zasedání a 180 tematických jednání, na kterých se bude diskutovat zejména o důležitých politických a ekonomických otázkách ve střední a východní Evropě. Kromě toho proběhnou jednání také o ochraně zdraví, inovaci, bezpečnosti, obchodu, kultuře a médiích.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPraví nepřátelé ODS   
Pridal tk Čtvrtek 06 září 2018 - 06:26:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
I kdyby ODS přišla s dokonalou novelou daně z příjmu, Andrej Babiš by ji včera i tak odmítl, protože strana Petra Fialy 10. července vyhlásila politiku minimální tolerance vůči Babišově „polokomunistické“ vládě.

Tento letní den byl klíčovým momentem v historii ODS. Strana oficiálně prohlásila, že Babiš je její nepřítel na život a na smrt, a zároveň se pevně spojila se silami, které ji přesně o pět let dříve připravily o moc. Tehdy byl Petr Nečas vytlačen z pozice premiéra. Poslankyně za ODS Miroslava Němcová letos 12. července v rozhovoru pro web Info.cz prohlásila, že jediným, koho „státní převrat“ proti Nečasovi vynesl nahoru, je Andrej Babiš.

Zapomněla na to, že Nečase nakonec sesadili Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg a dalším premiérem s důvěrou parlamentu se stal Bohuslav Sobotka. Babiš bude vždycky politickým konkurentem ODS, zatím ale občanské demokraty poškodil méně, než někteří jejich noví přátelé.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2710 sec,0.0743 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,057kB