Úterý 11 září 2018
Bartoš Pirát jásá: uprchlíci jsou už zde jako doma. Z radosti pobodaných sedm lidí. Stav čtyř z nich je kritický   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 07:25:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A naši vítači z řad Evropských hodnot jako Máca, Jakub Janda od tyče, Piráti v čele s Bartošem se rozplývají: vidíte, jak si zde rychle zvykají?

Určitě těch sedm pobodaných, z toho čtyři vážně byli náckové. Ti naši hodní běženci jsou milí a přítulní...

Muž afghánské národnosti byl vyzbrojen nožem a železnou tyčí, napsal deník Le Parisien.

Agresor nejprve pobodal trojici mužů u kina MK2 na nábřeží Quai de la Loire. Posléze se jej pokusili zastavit hráči pétanque. Jeden z nich sice útočníka zasáhl koulí, ale nezastavil jej. Afghánec pak napadl dvojici britských turistů, z nichž jednoho vážně poranil v oblasti hrudníku. Dalšího člověka vážně poranil na hlavě. Celkem poranil sedm lidí; čtyři vážně ranění nejsou v ohrožení života. Pouze jsou vážně zranění, hlásila policie.

Tento čin Afhánce neměl narozdíl od Putinova novičoku teroristické pozadí. Přece by Afghánec nevraždil lidi. Jenom náckové si toto myslí, jsou přesvědčení Piráti v čele s Bartošem. I Macronova policie, která útočníka zatkla, jeho čin nevyhodnotila jako terorismus. Pouze jsou to pokusy o vraždu.

Každý ať si udělá úsudek sám...


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKim Čong-un požádal Rusko o pomoc   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 07:01:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un počítá s tím, že mu Rusko pomůže snížit sankce proti své zemi. To řekla předsedkyně Rady federace Valentina Matvienková, která navštívila Pchjongjang.

Podle ní si Kim Čong-un všiml rostoucí role Moskvy na světové scéně a jejího vlivu. „Má velké naděje, že Rusko se bude snažit zmírnit sankce proti Severní Koreji v souvislosti s kroky, které [Spojené státy a Severní Korea] již dělají v rámci svých závazků po jednání v Singapuru," řekla Matvienková.

Zdůraznila, že během rozhovoru se severokorejský vůdce o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi zmiňoval velmi korektně.

„Byl velmi diplomatický a korektně poznamenal, že summit v Singapuru byl úspěšný," řekla předsedkyně Rady federace. Současně při jednáních s USA „neexistují žádné plánované jednostranné kroky bez odvetné reakce," poznamenala.

Matvienková řekla, že severokorejský vůdce se také zavázal směřovat k odstranění jaderných zbraní, naladit dialog s Jižní Koreou a následně sjednotit země a také promluvil o plánech na propojení silnic a železnic na poloostrově.

Kromě toho Kim Čong-un nazval zprávu od ruského prezidenta Vladimira Putina krásnou a poslal odpověď, uvedla politička.

„Požádal mě, abych předala Vladimiru Putinovi přání všeho nejlepšího, že oceňuje jeho práci a to, jak Rusko podporuje spolupráci se Severní Koreou a zdůraznil zájem rozšířit naši spolupráci," řekla.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j5z6


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický viceprezident řekl, že chemické zbraně jsou „červená linie" americké politiky vůči Sýrii   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 06:58:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká Fox TV vysílala 9. září exkluzivní rozhovor s viceprezidentem Spojených států Michaelem Pencem. Michael Pence v rozhovoru řekl, že otázka chemických zbraní je „červená linie" a základ politiky Trumpovy vlády směrem k Sýrii.

Michael Pence uvedl, že Spojené státy věnují pozornost situaci v provincii Idlib v Sýrii, aby zajistily, že v tomto regionu nedojde k žádné humanitární katastrofě, současně Pence jasně řekl směrem k Sýrii, Rusku a Íránu, že Spojené státy a jejich spojenci nedovolí použití chemických zbraní proti civilistům v Idlibu, v případě takové události Spojené státy a jejich spojenci přijmou rychlý a rozhodný protiútok.

Provincie Idlib se nachází v severozápadní Sýrii a je kontrolovaná syrskými opozičními ozbrojenými silami a extremistickými skupinami. Syrské vládní síly začaly od konce srpna nasazovat jednotky v okolí provincie jako přípravu na zahájení celkového útoku. V posledních dnech syrská armáda provádí těžká bombardování ozbrojených skupin v této provincii.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko poslalo k Sýrii unikátní loď, schopnou zastavit útok západní koalice   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 06:55:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V tomto okamžiku, v předvečer operace na osvobození Idlibu, se ve Středozemním moři nahromadilo mnoho vojenských plavidel, a to jak ze strany Ruska, tak ze strany USA. Pentagon už přihnal do Středozemního moře dvě úderné víceúčelové ponorky a dva torpédoborce třídy Arly Burke, plují k nim nyní také další torpédoborec a ponorka. Celkový počet zbraní na těchto lodích je asi 200 Tomahawků.

Rusko, které zdůvodňuje své akce cvičením ve Středozemním moři, tam poslalo lodě čtyř flotil o počtu více než 30 lodí. V každém případě je však střet mezi USA a Ruskem vyloučen, avšak je třeba věnovat pozornost tomu, že mezi loděmi, vyslanými Ruskem, je jedna unikátní, která je opravdu schopná zabránit USA provést útok.

Loď se nazývá "Jurij Ivanov" a je to zcela nová loď projektu 18280, která se spustila z loděnice v roce 2014. Loď patří k průzkumným plavidlům spojů, které je schopné nejen koordinovat všechny naše lodě a letectvo, ale také díky nejmodernějšímu zařízení sledovat působení amerického systému protiraketové obrany a úderných komplexů. Loď také provádí udání cíle zjištěných objektů a provádí radioelektronický boj. Nová loď může sledovat přípravu raketového úderu, zachytit rozhovory a informovat syrskou obranu.

Oficiálně cvičení ve Středozemním moři skončí za týden, ale předpokládá se, že tato loď neopustí moře a že bude moci poskytnout syrské armádě operační informace a zabránit raketovému úderu koalice. Vojenští specialisté konstatují, že tato loď bude tou nejlepší odpovědí na útok a že její účinnost bude možno otestovat v reálných bojových operacích.

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTřaskavé: Učitelka prolomila mlčení o radikálním islámu ve školních třídách   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 06:50:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Učitelka Susanne Wiesingerová vyučující na střední škole ve vídeňské imigrantské čtvrti Favoriten se postarala o rozruch na rakouské vnitropolitické scéně. Svojí právě vydávanou knihou „Kulturní boj ve školních třídách“ prolamuje politkorektní mlčení o skutečném stavu věcí ohledně islámského radikalizmu na rakouských školách.

Islámské náboženství má střední školy v hrsti, píše Wiesingerová. Žáci imigračního původu staví islám nad veškeré zdejší názory, zvyky, uzance. S naší kulturou nechtějí mít nic společného, nenávidí ji a aktivně ji potírají. Své spolužačky šikanují, pokud se neoblékají cudně. Jejich vliv za stávajícího multikulturního a imigrantsky permisivního konceptu je natolik silný a určující, že pedagogům a školám nezbývá než rezignovat. Islámské přesvěčení, praktikování a vliv jsou příliš silné a dispozice učitelů jsou příliš slabé. Tzv. plíživá islamizace není ve školních třídách vůbec plíživá a kradmá, ale triumfálně suverénní. Wiesingerová rovněž zmiňuje, že je učitelům zakazováno mluvit o pokulhávající a nefungující integraci s médii...

Wiesingerové kniha způsobila na rakouské vnitropolitické scéně pořádný rozruch. Multikulturně islamizační eroze a rozvrat prostupuje do nejcitlivějších sfér společenosti a knock-outuje ji. Radikalizace, islamizace a střet dvou antagonisticky si cizích světů je dnes na vídeňských školách realitou. Politici mluví o otřesné zprávě o stavu věcí na rakouských školách a nutnosti vyvolat veřejnou diskuzi.

Zdroj: https://www.eurabia.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrsný komentář k výsledku švédských voleb, který by v České televizi neprošel   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 06:45:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rudo-zelená koalice, sociální demokraté, Levicová stran (komunisté) a Strana životního prostředí (Zelení) dostala 40,6 % hlasů, zatímco tzv. Aliance, která sdružuje tzv. střed a umírněnou pravici, Křesťanské demokraty, Centristy, Liberály a Moderáty (Umírněnou stranu). 40,3 %. Švédští demokraté (SD) získali 17,6 %, což je 5 % nárůst.

V normálním státě by byli stranou na vážkách a jejich hlasy by rozhodovaly v případě sestavování vlády. Nikoliv zde. Chtělo by se říci s klasikem: „S vrahy netančím, já som úradnička!“, takový je postoj ostatních politických stran vůči nim. To není hloupost jako u té slečny z filmu, ale faktum nemožnost si přiznat, že uznáním SD za partnera by musely ostatní strany uznat, že celou dobu nejenže vedly zhoubnou protinárodní politiku, ale že jsou za ten marast nezvládnuté imigrace přímo a jmenovitě odpovědni. To by se mohlo rovnat státnímu převratu. Takže nic.

Země je pochopitelně rozdělena. Toto slovo slýcháme v politické aréně dost často tady, ale v případě Švédska to není jen takový politický klacek, ale skutečnost. Dá se říci, že existují tři tábory, z nichž ten nejhalasnější, který dostává vzhledem ke své velikosti neúměrný prostor ve sdělovacích prostředích a horuje pro téměř neomezenou imigraci se kryje s aktivistickou levicí, má politický podtext, pak střed, tedy druhý tábor, je vlastně masa občanů, která poněkud balancuje mezi důvěrou, že to vláda nějak spraví a tvrdší kritikou, případně se jich různé nepokoje a útoky ze stran migrantů příliš netýkají, žijí stranou, a nakonec třetí tábor, který otevřeně říká, toto už je moc, a že to chce radikální kroky.

Nezapomínejme, že ve Švédsku je mnoho lidí v té či oné napojených svým živobytím na stát, s rostoucí migrací ještě více v podobě různých asistentů, úředníků a obslužných služeb, takže jsou sice znepokojeni, ale když nám to vynáší, že…?! Takže, to je ten střed, který se přelévá mezi sociální demokracii, Centristy, Křesťanskými demokraty a Liberály. Poslední tři ve volbách také získaly procenta.

Mnoho těchto voličů redukuje imigrační problém jen na válku gangů, kteří se perou o odbytiště. Jinak řečeno, jsou to sociální problémy, musíme je začlenit, musíme jim pomoci. Což je vlastně i vládní rétorika Rudo-zelené koalice.

Sledoval jsem volby on line a imigrantský element byl nejzřetelnější ve volebních setkání politických stran právě na levici. Odtamtud se také ozývalo nejvíce výkřiků s nálepkou rasistů směrem k SD. I ve volebním pořadu státní švédské TV se mezi experty na politiku a zástupci stran hemžilo jmény, které ani zdaleka nezněly evropsky, natožpak švédsky.

Nepřekvapilo, že nejsevernější volební obvod byl klasicky rudý, kde sociální demokraté a komunisté dostali více jak 80 %, ale volební obvod Rinkeby ve Stockholmu, který je téměř 100 % obydlený přistěhovalci, dostali sociální demokraté 77 % a komunisté 17 %. Takže, tam bych hledal ty hlasy navážené od dob Palmeho do Švédska, hlasující pro Rudo-zelenou koalici. V přistěhovalectví. Pozitivní je, že Zelení ztratili dost % a pohybovali se na hranic 4 % hranice volitelnosti do Parlamentu. Zachránili je města. Dost paradoxní, že stranu životního prostředí zachraňují města, ne venkov.

Volební pozorovatel z Dánská říká: "Nikdy jsem neviděl tak nedemokratické volby jako ve Švédsku! " A říká, že tuto otázku nanese na příštím zasedání Evropské rady. Michael Aastrup je mluvčí pro zahraniční otázky stran Venstre, což je konservativně liberální středově orientovaná strana. Jako pozorovatel se účastnil i voleb v Rusku a několika dalších evropských zemí.

Říká, že viděl volební lístky volně ležet ve volebních místnostech a že "straničtí vojáci" stáli venku a pokoušeli se vnutit svoje hlasovací lístky voličům.

Volební lístky se nedostaly ani k množství Švédů žijícím v zahraničí, protože na ambasádách se nevolí. K tomu, aby Státní volební komise lístky rozeslala, musí se občan sám po 10 letech pobytu přihlásit. Podivné, když švédská státní správa jinak dokáže doručovat jiné písemnosti bez problému. Kolik hlasů se tak ztratilo?

Švédští demokraté jsou otloukánkem švédské politické scény. Nálepky rasistů, fašistů apod. dostávají dost často, i z úst premiéra. Mířil tím na dávnou minulost strany, kdy v jejich řadách figurovali nacionalisticky orientovaní jedinci.

K tomu je třeba poznamenat, že před měsícem vyšel na serveru Rosa Traktorn (Růžový Traktor) video sestřih, který ukazuje 100 let vlády švédské vládní demokracie. Není to hezká podívaná. Video bylo po 250 000 shlédnutí dokonce stažené z YouTube, ale po 24 hodinách znovu aktivované. Video ukazuje temné stránky vlády sociálních demokratů. Vítr asi vane od strany Švédských demokratů, které švédský premiér opakovaně nařkl, že mají nacistickou minulost. Video ukazuje vládu švédských demokratů, pod kterou fungoval např. rasbiologický institut, nucená sterilizace tzv. „méněcenných“, razítka s nápisem JUDE v pasech Židů, dále ukazuje na nechvalnou roli Švédska pod jejich vládou za II.SV, kdy po pádu Norska norskému králi na útěku před Němci, stojícímu na hraničním přechodu odmítli dát nejen azyl, ale ani neumožnili průchod. Povolený průjezd německých posil do Narviku, o kterém se vůbec málo ví, v rozhodující míře přispěl k porážce Angličanů v Norsku atp. Těch kostlivců ve skříni, které by vládnoucí sociální demokraté chtěli zapomenout, je hodně. A netýká se to jen jich. 70. a 80. léta nejsou pro švédskou levici žádná parádní léta. Podpora Palestiny a všech „revolučně osvobozeneckých hnutí“ v dojemné shodě s tehdejším socialistickým táborem, je veřejně známá. A zhusta pokračuje dodnes.

Takže, abych to uzavřel: Švédsko stále čeká na svůj „obrodný proces“, na „demýtizaci“ své role „humanitární velmoci“, jak mnohokrát chlubně charakterizují roli Švédska ve světové politice. Ti kostlivci musí nejdříve tvrdě zachrastit, aby se mohlo něco změnit. Ale obávám se, že když, tak kosti budou chrastit pro rodilé Švédy ale ne pro nezúčastněnou ¼ přistěhovaleckého obyvatelstva. A ti mohou převážit.

Podle švédského statistického úřadu do 50 let budou etničtí Švédové v menšině. V roce 2060 bude Švédsko mít 12 407 892 obyvatele, z toho původní populace bude tvořit 52,08 % a přistěhovalci 47,92 %.

V roce 2066 to už bude naopak. Většinu budou tvořit přistěhovalci. A to díky nízké fertilitě Švédů. A když připočteme statisícové roční přistěhovalectví se všemi průvodními jevy, je už 5 minut po dvanácté.

Autor: Otto Černý /euportálSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřemluv cikána. Mladý Klaus přichází s přelomovým zákonem, který nepotěší Evropskou unii ani sluníčkáře. A tohle nám o něm řekl…   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 06:30:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí se v Poslanecké sněmovně ve Státních aktech uskutečnil pod záštitou poslance Jiřího Kobzy seminář na téma Svoboda projevu a právo občana na pravdu, který se týkal svobody slova a toho, jak média manipulují. Vystoupil zde i poslanec Václav Klaus mladší, který stručně představil svůj návrh zákona, který by měl hájit svobodu projevu a zakazoval by cenzuru. V krátkém rozhovoru pak ParlamentnímListům.cz řekl více.

Klaus na úvod řekl, že svoboda slova je jedním z pilířů naší civilizace, lidé by podle něj měli mít právo říkat chytré i hloupé názory, inspirativní i provokativní. Nyní existují tlaky na to, aby svoboda slova byla omezena. Klaus řekl, že ve chvíli, kdy vznikne centrální autorita, která bude říkat, co je a co není objektivní, nebude tu už demokracie. Objektivní jsou podle něj pouze matematické vzorce.

Nyní jsou podle něj lidé vyautováni z diskuse už i například kvůli tomu, s kým se přátelí a s kým mluví. Do škol se hrnou „pravdy“, co je a co není fake news. Studenti by se podle něj měli učit hlavně historii a matematickou logiku, aby si mohli sami na věci udělat názor, ale dávat „politruky“ do škol je cesta k totalitě.

Právo říkat i věci, které se mi nelíbí

Klaus řekl, že je zastáncem „free speech“, svobody slova. Svoboda slova by se pouze netýkala výzev ke genocidě a několika málo věcí, na kterých se shodne celá společnost. Dnes se prosazuje takzvaná fair speech, která se nikoho nedotkne. A pokud se někdo k někomu vyjádří kriticky, je to označováno za „hate speech“, tedy nenávistnou mluvu. Správci sociálních sítí a šéfredaktoři budou podle nových pořádků určovat, co je pravda a kdo má pravdu.

Klaus řekl, že ho sice osobně uráží, co říkala tenistka Serena Williamsová na finále US Open, kdy obvinila sudího ze sexismu, ale podle něho má právo říkat i pitomosti. „Vy máte ale právo říct, že kdyby byla bílá nebo kdyby byla mužem, dostala by vyšší trest,“ řekl Klaus. Kdo by to řekl, byl by ale podle něj neomarxisty označen za sexistu či rasistu.

Dnes nemůžete říct „přemluv cikána“

Neomarxisté určují, které třídy jsou utlačované a které ne. Které mohou být uráženy a které ne. Podle Klause nikomu nevadilo, když byli v kampani před volbami 2010 uráženi důchodci. „Dnes nemůžete říct ‚přemluv cikána‘, to je nepřípustné,“ řekl.

Klaus též zesměšnil různé iniciativy, které podepisuje určitý počet známých signatářů. Přirovnal to k tomu, když výzvu proti Einsteinovi podepsalo několik desítek nacistických vědců. O pravdě ale nerozhoduje počet. Podobně o tom, že u savců existují dvě pohlaví. Když sám napsal, že existují dvě pohlaví, tak mu to Facebook smazal jako nenávistný komentář.

Sociální sítě, které u nás budou chtít podnikat, budou muset respektovat svobodu slova

Řekl, že důvěra v média se mění. „Když se ještě před časem ve zprávách v půl osmé odvysílalo, že jste zlej člověk, byl jste mrtvej,“ podotkl. Tak tomu už ale dnes není. Lidé hledají alternativu. Hlavně na sociálních sítích. Existuje proto snaha dostat sociální sítě pod kontrolu. Nejen v Číně, ale i v západní Evropě.

Klaus řekl, že proto představuje zákon, který by sociálním sítím zakazoval cenzuru a garantoval by svobodu slova, jež je zakotvena v ústavním pořádku ČR. Někdo sice říká, že v případě sociálních sítí jde o soukromé společnosti, ale pokud jde o hospody, jsou to také soukromé podniky, a je tam zakázáno kouřit. Stejně tak hotely nemohou odmítat ubytovat černochy, jak to bylo legální v americkém Tennessee. Zakázána by byla pouze výzva ke genocidě a podobné věci. Sociální sítě, které by chtěly podnikat v ČR, by musely svobodu slova respektovat.

Václav Klaus mladší nám po svém vystoupení poskytl krátký rozhovor.

Vy chcete předkládat návrh zákona, který by zakotvil, že Facebook nebude moci cenzurovat vyjádření lidí…

Nejenom Facebook, ale jakékoli sociální sítě. Cenzurovat je neústavní. Princip svobody slova je nadřazen nějakým smluvním podmínkám a tak dál. Má to být ve stejném duchu, že soukromé společnosti si obecně nemohou dělat, co chtějí – ani dopravní společnosti, ani hotelové, ani restaurační. Platí tam nějaká pravidla. V roce 1962 měly v USA hotelové společnosti ještě odmítat ubytování pro černochy, zatímco ve Francii to možné nebylo.

Stejně tak si myslím, že provozovatelé sociálních sítí, kteří chtějí podnikat v České republice, musejí zaručit svobodu slova s výjimkou výzev ke genocidě a podobně, ale nikoli vytvářet prostředí, kde panuje cenzura a kde jsou umlčovány názory lidí a podobně.

Už jste to nějak předjednával?

Nejdřív čekám, až to právníci dokončí, abych měl tu matérii, kterou bych mohl předložit. Pak to řeknu na našem klubu a také budu chtít získat širší podporu poslanců jiných stran, aby to mělo šanci uspět.

Už víte zhruba, kdy byste to chtěl předložit?

Tak doufám, že během čtrnácti dnů, tří neděl právníci něco vytvoří. Ten proces bude nějakou dobu trvat. Nebude to jednoduché a potom s tím vyjdu ven. Lze to očekávat někdy na podzim.

Čekáte, že to uspěje, nebo že to bude zameteno?

To nevím. To se samozřejmě ukáže, ale je to velké téma této společnosti, takže doufám, že to nějakou podporu získá.

Autor: Lukáš Petřík

Zdroj: https://www.euportal.cz/Articles/19715-premluv-cikana-mlady-klaus-prichazi-s-prelomovym-zakonem-ktery-nepotesi-evropskou-unii-ani-slunickare-a-tohle-nam-o-nem-rekl-.aspx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHamáček ukázal Pochemu jeho místo   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 06:26:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevzbudilo to sice moc pozornosti, ale Miroslav Poche minulý týden v Českém rozhlase tvrdil, že návrh společných závěrů z jednání ústavních činitelů o zahraniční politice, které se uskuteční ve středu, obsahuje větu o neprodloužení protiruských sankcí. Poche to prozradil ve snaze zabránit tomu, co sám nazývá zásadní změnou směru české zahraniční politiky, která posouvá Českou republiku na vnější okraj Evropské unie. Ministr zahraničí Jan Hamáček včera na TV Prima prohlásil, že jako ministr zahraničních věcí říká, že platí platná koncepce české zahraniční politiky, na které nikdo nemění ani čárku.

Pokud Poche říká, že dochází ke změně, je to podle Hamáčka jen jeho názor, nikoli postoj ministra. To je od Hamáčka zatím nejjasnější náznak toho, že už se rozhodl Pocheho jako kandidáta ČSSD na ministra zahraničních věcí vyměnit. To byla pro Hamáčka ta snadná část. Těžší bude najít cestu, jak to provést, aniž by se vystavil podobným mediálním útokům jako bývalý premiér Jiří Paroubek, na kterého teď útočí přesně ti lidé z ČSSD a.s., kteří trvají na Pochem coby příštím ministrovi zahraničí.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFAEI.cz: Padělky světových měn? Online i za desetinu jejich nominální hodnoty   
Pridal tk Úterý 11 září 2018 - 06:24:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Získat padělky světových měn nikdy nebylo snazší. Dnes už si je každý může objednat na internetu. Dodací doba je od tří dnů po dva týdny. A cena? U některých dodavatelů desetina hodnoty bankovek, u dalších třetina. Za opravdu zdařilé falzifikáty amerických dolarů se ale platí až padesát centů za jeden dolar, upozornil ve své obsáhlé analýze portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz).

Nejmodernější padělky dokážou podle odborníků odhalit jen v bankách. Člověk, který je odkázán na primitivní test pomocí hmatu, zraku a posouzení bankovky z obou stran, je zcela bez šance. Napodobeniny jsou tak věrné, že už roky dělají starost jak Evropské centrální bance, tak policejním složkám po celém světě.

„Trestnímu postihu se nevyhne ani člověk, kterému bylo zaplaceno falešnými penězi, a ten je následně udá jako pravé. V takovém případě hrozí odnětí svobody až na dva roky,“ řekl portálu FAEI.cz právník Přemysl Líbal. A připomněl, že trestné je už samotné opatření a přechovávání padělaných nebo pozměněných peněz – v trestním zákoníku je to „oceněno“ na jeden rok až pět let.

Kdo padělá, nebo pozmění peníze v úmyslu udat jako pravé i kdo je použije, bude potrestán odnětím svobody na tři až osm let. „Nejvyšší sazba hrozí v případě, že někdo čin spáchá jako člen organizované skupiny působící ve více státech či v tzv. velkém rozsahu,“ uvedl právník.

Odhady Europolu hovoří o tom, že zabavené množství padělků bankovek je pouze špičkou ledovce a v oběhu může být třikrát až čtyřikrát více padělaných bankovek. Dříve byly padělky doménou tzv. darknetu, ale dnes už není problém najít dodavatele falešných bankovek (ale i pasů, řidičáků a dalších dokumentů – certifikátů, diplomů atd.) na běžném, tedy všem dostupném internetu. A cena? Za 10 000 padělaných USD zaplatí zákazník obvykle tisíc dolarů, včetně doručení za 7 až 14 dnů, uvádí web Counterfeitopia.com – jeden z těch, kde se dají falzifikáty koupit online.

Riziko, že nějaký opravdu zdařilý padělek skončí v naší peněžence, tak samozřejmě existuje. Vždyť jen v Česku bylo loni zadrženo 2850 padělaných a pozměněných bankovek a mincí všech měn. Celou analýzu si můžete přečíst zde: https://faei.cz/ke-krachu-cestovky-rs-tour-nemuselo-dojit-na-vine-je-i-slendrian-uradu/. A o tom, zda nám hrozí, že padělek zakoupíme ve směnárně, píše portál FAEI.cz v dalším článku.

Mgr. Denis Drahoš, šéfredaktor FAEI.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4711 sec,0.2862 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,025kB