Středa 12 září 2018
Teroristé v Idlibu jsou připraveni použít opravdové chemické zbraně   
Pridal tk Středa 12 září 2018 - 16:20:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle ruského ministerstva obrany aktivisté Bílých přileb spolu s teroristy vybrali 22 rodin s dětmi a sirotky, které unesli z uprchlických táborů, kteří se mají zúčastnit natáčení této provokace.

„Teroristé organizace Tanzím Hurras ad-Din (Strážci náboženské organizace)* se během natáčení tzv. chemického útoku připravují detonovat kontejnery s otravnými látkami," oznámilo ruské centrum pro usmíření znesvářených stran.

Centrum oznámilo, že se teroristé chystají použít otravné látky s obsahem chlóru proti účastníkům natáčení. Z útoku pak obviní vládní síly.

Ozbrojenci vybrali 22 dětí spolu s jejich rodiči… z provincie Aleppo, aby se zúčastnily provokace chemického útoku. Další skupina sirotků, kteří byli uneseni z uprchlických táborů, mají být využity při natáčení scén úmrtí a teď se nacházejí ve věznici Ikáb, kterou kontrolují teroristé z Fronty an-Nusrá," stojí v prohlášení centra.

Jak uvádí ruské centrum, několik blízkovýchodních a amerických zpravodajských televizních stanic natočilo devět scén zinscenovaného chemického útoku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j6n2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak je možné, že doposud český stát neparalyzoval zemského škůdce číslo 1 a lumpa Zdeňka Bakalu? Řešením je vyvlastnění jeho majetku   
Pridal tk Středa 12 září 2018 - 09:13:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lex Bakala. Jak je možné, že doposud český stát neparalyzoval zemského škůdce č. 1 – Zdeňka Bakalu? Jak je možné, že všichni, kdož mu umožnili podnikatelsky, mediálně a politicky řádit v našich zemích, pobíhají bezstarostně po pastvinách jako kůzlat stádo? Jak je možné, že jsme mu nevykroutili české suroviny z rukou? Kdo vůbec zavinil, že se zprivatizovalo nerostné bohatství, jež musí kontrolovat stát a jedině stát? Bakala přece dřevo nezkameněl. A kdo prodal horníkům střechu nad hlavou? A kdo mu to umožnil?

Chápu, že Bakalovy korupční dary na vše politické strany v kapse příjemně hřály a teď se špatně hošík odsuzuje. Ale přece jen. Chlapec se vyučil dámským krejčím v Brně, jeho pracovní morálka byla nevalná a zanechal po sobě nedokončené tři dámské pláště, které vykázal jako hotové a pak „utekl“ do USA. No řekněte. Chová se takto podnikatel, jenž se domohl majetku pilnou a systematickou prací? Politici si měli uvědomit, že nejednají se slušným člověkem. Že jednají s najatým lumpem.

Jak je možné, že knihovník, jemuž bylo kýmsi v registru svazků StB neuměle přepsáno jméno na pseudonym Michaela Žantovská, spokojeně konzumuje Bakalovo špinavé ovoce, aby tak uživil aktéry nicotnosti v Knihovně Václava Havla? Jak je možné, že nám Bakalovi poskoci kontrolují poštu? Jak je možné, že Bakala ovlivňuje ČT i celý veřejný politický prostor.

Zdeněk Bakala opět prchl za kopečky. Své roboty však řídí dále. A zatím mu to prochází. Kolik už jenom zbytečných lidí uživila ve svých orgánech Economia a.s. Ti dnes ani nepípnou a potupně slouží, stejně jako psavci jejích médií. A klidně si dovolí porušovat § 182 trestního zákoníku, tedy právo na tajemství dopravovaných zpráv a dále a jako vždy nekale soutěží.

Představte si, že rakouská policie nalezne lup Jana Jiřího Grasela (odtud slovo grázl) nebo poklad legendárního loupežníka Václava Babinského. Vrátí jej lupičům?

Ano, podobných kusů je v české oboře více. Ale v současném zmaru může koncentrace na drzého štětináče principiálně prospět. Přitlačme na politiky a alespoň v jednom případě chtějme exemplární řešení. Ostatní prasátka budou pak skromnější a třeba budou i více chápat, že jim nic nespadlo do klína pouze jejich zásluhou. Že jsou odpovědni vůči lidem, vůči národu.

Vyvlastnění Bakaly zvláštním zákonem by pomohlo k nastavení pravidel. Stát nemůže sloužit oligarchům. A neobtěžujte nás ani mezinárodním právem. To je již dávno v troskách. Nerovnost znamená ztrátu legitimity na všech stranách.

Stanislav Novotný

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDen vítězství - 12. září 1683 porazily sjednocené vojska Evropanů muslimské dobyvatele u Vídně   
Pridal tk Středa 12 září 2018 - 02:55:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vlastenecká skupina Pro-Vlast si připoměla timto textem slavné vítěztví nad muslimskými útočníky: Před celými 335 lety vrcholila jedna z nejdůležitějších bitev mezi Evropou a islámskou Osmanskou říší - Bitva u Vídně. Zde až 300 tisíc Turků oblehlo hlavní rakouské město, proti kterému vyjelo vojsko spojených sil říše, Habsburků a Poláků, čítající ani ne polovinu - okolo 100 tisíc mužů i s obránci města. Naši tehdy postupovali rychle a útočili na pravé turecké křídlo z kopce. Turci po ztrátě několika dělostřeleckých baterií začínají prchat, otroci proti svobodným pánům v bojové morálce nikdy neobstojí. Symbolem bitvy se nakonec stává masivní nájezd osmnácti tisíců (některé zdroje uvádí 11 tisíc) těžce obrněných polských okřídlených husarů (což je dodnes největší jízdní útok v historii lidstva), kteří naprosto drtí zbytek tureckých sil. Husaři, jak se vypráví, nakonec "zaparkovali" až ve stanech tureckého ležení.

Po bitvě se Jan III. Sobieski, vůdce křesťanské armády, nechal slyšet v parafrázi na známý Césarův citát: "Přišel jsem, viděl jsem, bůh zvítězil."

Nesmíme také zapomenout na to, že dle mnoha zdrojů se bitvy na straně obránců Vídně, účastnilo dle všeho i několik stovek až tisíců Čechů, přesněji Moravanů. Na samotné obraně města se také velmi významně podílel český šlechtic Zdeněk Kašpar Kaplíř, který toho dne prý odvedl výjimečnou práci.

Se současným stavem města a neochotě stavět obráncům pomník/slavit tuto událost, aby "neurazila" turecké imigranty, už raději nesrovnávat...

eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní trestní soud reagoval na výhrůžky USA   
Pridal tk Středa 12 září 2018 - 02:41:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní trestní soud (MTS) v Haagu zareagoval na slova poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Johna Boltona. Ten hrozil soudcům tohoto soudu sankcemi.

„Soud byl vytvořen a zřízen v souladu s Římským statutem. Jeho účastníky je celkem 123 zemí ze všech oblastí světa, které se zavázaly jej podporovat prostřednictvím ratifikace, jako nástroje k zajištění zodpovědnosti za zločiny. Soud je nezávislým a nestranným soudním orgánem," oznámil daný soud.

V prohlášení je zdůrazněno, že soud bude i nadále pracovat bez komplikací a v souladu s těmito principy a společnou myšlenkou právního státu.

Den předtím Bolton prohlásil, že Spojené státy přijmou veškerá možná opatření na ochranu amerických občanů před nezákonným soudem. To se týká zejména pokusů o stíhání amerických vojáků za zločiny v Afghánistánu. Dodal, že řeč je i o zavedení sankcí vůči majetku soudců v USA a také o stíhání pracovníků MTS podle trestního práva USA.

Bolton zdůraznil, že Washington nebude Mezinárodnímu trestnímu soudu pomáhat a spolupracovat s ním.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j5Us

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump zvažuje uvalení sankcí proti Číně   
Pridal tk Středa 12 září 2018 - 02:37:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po obchodní válce může hrozit vztahy mezi Čínou a USA i válka sankční. Administrativa amerického prezidenta kromě uvalení nových cel zvažuje i zavedení sankcí proti Pekingu za údajné porušování lidských práv ujgurských muslimů.

Nevládní organizace obviňují Čínu z násilné „převýchovy" muslimů ve východní provincii Sin-ťiang. V internačních táborech se údajně drží v zajetí stovky tisíc až milion Ujgurů. Jak uvádí list The New York Times, americký prezident Donald Trump nyní zvažuje, že kvůli tomu uvalí sankce na čínské oficiální činitele a společnosti.

Již několik měsíců uvnitř Trumpovy administrativy probíhají debaty o tom, zda je vhodné začít veřejně kritizovat Čínu za porušování práv muslimských menšin. Debaty se vyhrotily, když před dvěma týdny kongresmani požádali ministra zahraničí Mike Pompea a ministra financí Stevena Mnuchina uvalit sankce na sedm čínských úředníků.

Ze strany Trumpa by se jednalo o neobvyklý krok, neboť americký prezident problematiku lidských práv doposud nekomentoval a svou kritiku Pekingu omezil na neférové obchodní praktiky.

V neděli nevládní organizace Human Rights Watch zveřejnila rozsáhlou zprávu o porušování práv obyvatel provincie Sin-ťiang. Zpráva cituje 58 bývalých obyvatel provincie a konstatuje, že rozsah represí je nevídaný od dob kulturní revoluce v letech 1966 až 1976, a doporučila proto uvalit sankce na čínské oficiální činitele, kterým by měla být odepřena víza, a omezit export technologií, jež mohou uplatňovat úřady při provádění represí.

Podle mediálních zpráv v internačních táborech musí muslimové odmítat různé aspekty islámu, studovat čínskou kulturu a přísahat věrnost komunistické straně. Bývalí vězni tvrdí, že je dozorci mučili. Čínské úřady potvrdily, že v zemi běží program, který má potlačit extremismus prostřednictví vzdělávání. Nicméně odmítají tvrzení, že zadržují velký počet muslimů.

Pokud by se Washington rozhodl uvalit proti Číně sankce, tak by došlo k zásadnímu zhoršení již i tak napjatých vztahů mezi oběma zeměmi. Čína je velmi citlivá na kritiku lidských práv, kterou považuje za zasahování do vnitřních záležitostí země. Kromě toho podle Bloombergu Trump uvažuje uvalit sankce na čínské organizace, které se dopustily krádeže duševního vlastnictví pomocí kybernetických útoků.

Vztahy mezi Washingtonem a Pekingem se zhoršily poté, co Spojené státy uvalily cla na dovoz čínského zboží, na což Čína zavedla svá protiopatření. Cla se dnes dotýkají dovozu v celkovém objemu 50 miliard dolarů. Trump však vyhrožuje, že cla může zvýšit až na 505 miliard dolarů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j5WE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO tohle bychom měli mít starost   
Pridal tk Středa 12 září 2018 - 02:33:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Seděl jsem včera v restauraci obchodu Ikea, popíjel pepsikolu, přikusoval k ní suchar a pozoroval cvrkot. U stolu přes uličku seděli tři mládenci ve věku 16 až 18 let, podle obsahu hovoru studenti, všichni tři v letních tričkách, opatřených anglickými nápisy, z nichž bych dva rád vypíchl. Jeden hlásal KISS MY ASS a druhý FUG AS YOU CAN. První tedy česky POLIB MI ZADEK a druhý SOULOŽ, CO TO DÁ. Což ovšem překládám do češtiny nejslušnější, poctivý a autentický překlad si každý jistě pořídí sám.

A říkal jsem si. V těch tričkách s těmi nápisy na hrudi chodí tihle hoši nepochybně i do školy. A bodejť by ne. Vždyť ta trička se prodávají v normální obchodní síti, není to žádné zboží prodávané pod pultem či pod rukou, tak proč by v nich nemohli chodit nejen do školy, ale třeba i do kostela, že ano? Takže je ta scéna, kterou teď před sebou vidím, reálná. Pedagog či pedagožka stojí před studentem, vyčítají mu např. jeho chování, či že nevypracoval domácí úkol jak měl, a on jim odpovídá tím, co má na hrudi: čili: POLIB MI ZADEK. K čemuž ke svýšení dojmu může přidat i úsměšek, kterým svůj vzkaz nápisem na tričku pedagogovi vyjádřeným, ještě opentlí.
Jako bývalý kantor vám mohu sdělit jedno. Z popsané konfrontace pedagog žák musí – a to právě zásluhou onoho nápisu na studentově tričku – zcela zákonitě vyjít jako vítěz žák, a stejně zákonitě z něj jako poražený vychází onen kantor. Čili škola prohrává a vítězí sprostota.

A víte proč? Protože ten student i se svým vulgárním nápisem na tričku je dnes představitelem a snad i hrdinou soudobého společenského vývoje, pro který je znakem nejcharakterističtějším dosahování materiálního zisku za každou cenu. Lidem – a mládeži zvlášť – se boření starých morálních zásad a odsudků líbí, půvabné je pro ně to, co provokuje, takže se za zbožím, které těmto požadavkům vyhovuje, s chutí rozeběhne - a průmyslu pak už jen stačí tzv. držet prst na pulzu doby, vyrábět to, oč je zájem, a shrabovat zisky.
Jaký vliv má tohle vše na školu, na postavení kantorů v ní, na úroveň vzdělání národa (kdo za těchto kolností bude chtít být kantorem?), to všechno jsou věci na které současná společnost nebere a není ani ochotna brát ohled.
Ale že by snad ten ohled v zájmu zdravého vývoje svých občanů mít měla? A zařídit třeba, aby se zboží tak pochybného a provokativního charakteru nesmělo u nás prodávat?

Nesmysl, to byl zločin proti svobodě podnikání, na kterém stojí celý náš demokratický systém, rozeřvou se odezvou na tenhle váš nápad všechny hlásné trouby státu i pravicových politických stran, pak se oddmlčí, chvíli si budou cosi šeptat, a pak se už s mnohem přívětivějším hlasem ozvou.

Ano jistě, zakázat, omezit a potlačit jisté věci by se u nás skutečně mohly, proč nakonec ne, že ano? Podívat se třeba na jisté internetové veby u nás. Všimnout si, jestli by jim neprospěl větší dohled? Jestli si moc nepouštějí pusu na špacír? Jestli si např. mohou dovolit zlehčovat úlohu našich vojenských misí v zahraničí a tím i úlohy NATO v naší politice? A na alší a další předůležité věci je třeba dohlédnout.

A škola? Čert to spral. Ono to tam nějak dopadne. Ale pozor, ten internet z pozornosti vypustit nemůžeme. To ne.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts:Důsledky 11. září jsou stále citelnější   
Pridal tk Středa 12 září 2018 - 02:30:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Máme dnes 17. výročí 11. září 2001. V uplynulých 17 letech už mnoho a mnoho expertů prokázalo, že oficiální vládní výklad této události nemá s pravdou nic společného. A tak, jak roky jdou, ubývá i počet lidí, kteří jsou ochotni věřit tomu, že hrstka Saudů, vyzbrojená jen noži na otevírání balíků, dokázala přechytračit všechny bezpečnostní služby USA a unesenými letadly zaútočila na Světové obchodní centrum (WTC) a Pentagon.

Nicméně se oficiální příběh dál vypráví, stejně jako se dál vypráví oficiální příběh o zavraždění prezidenta Kennedyho – třebaže ani tomu už většina lidí nevěří.

Ale dodejme podle pravdy, že je ta nedůvěra větší v cizině, než doma. Lidé okolního světa totiž těžko chápou, jak někteří Američané, kteří už nesčíslněkrát viděli, jak v budovách WTC vybuchuje jedno poschodí za druhým a jak se bez zjevné příčiny, a to přesně jako při řízené demolici, řítí k zemi budova č. 7 WTC, třebaže v ní hoří jen několik málo kanceláří, se stále ještě s oficiální verzí 11. září rozloučit nedokázali.

Událost 11. září a mýthus o Bin Ladinovi využil režim Bushe ml. a Cheneyho ke zničení ochrany občanských svobod, jak byla zatím proklamovaná v Ústavě USA, i k povýšení výkonné moci nad domácí i mezinárodní právo. Což vyvrcholilo včerejší deklarací americké nezákonnosti, kterou přednesl Trumpův poradce ve Výboru národní bezpečnosti John Bolton. Prohlásil totiž, že americká vláda využije všech prostředků k tomu, aby ochránila americké a izraelské válečné zločince od případného jejich obvinění ze strany Mezinárodního soudního dvora.
Důsledky 11. září tím dalece převyšují hodnotu zřícených budov WTC i lidí, kteří toho dne přišli o život. A obětí další a nejcitelnější se stala americká ústava, nejkonkrétněji pak současné oddělení občanských svobod od vůle práva.

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2446 sec,0.0891 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,860kB