Čtvrtek 13 září 2018
Jak hlasovali čeští europoslanci v otázce potrestátní Maďarska za jeho protiimigrační politiku   
Pridal tk Čtvrtek 13 září 2018 - 13:27:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PROTI potrestání Maďarska:

Svobodní: Jiří Payne
KSČM: Jaromír Kohlíček, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka
ČSSD: Jan Keller
ODS: Evžen Tošenovský, Jan Zahradil
KDU-ČSL: Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský

PRO potrestání Maďarska:

ANO: Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Petr Ježek, Pavel Telička
STAN: Stanislav Polčák
TOP09: Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil, Jaromír Štětina
ČSSD: Miroslav Poche


Zdržel se:

ČSSD: Pavel Poc
ČSSD: Olga Sehnalová nefiguruje na výpisu z hlasování, hlasování se patrně nezúčastnila.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZajatý terorista DAEŠ zradil USA   
Pridal tk Čtvrtek 13 září 2018 - 04:45:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Informace o situaci v Sýrii z médií. Připomeňme si, že v posledních dnech v SAR zesílily boje mezi teroristy a vládní armádou, podporovanou VKS Ruska. Útočí se na Idlib, který je považován za poslední velkou baštu teroristů v Syrské arabské republice. Boje pokračují i mezi tzv. opozicí a v Rusku zakázanou organizací DAEŠ. Navíc byly nedávno potvrzeny zprávy o stycích DAEŠ s USA.

V posledních dnech vešlo ve známost, že jeden z teroristů, který byl zajat vojáky Syrské arabské armády (SAA), potvrdil řeči o vztazích mezi Spojenými státy a teroristickou skupinou. Podle údajů zpravodajské agentury Al Masdar News džihádista oznámil, že byl vycvičen v amerických výcvikových táborech v tzv. bezpečnostní zóně na jihu Homsu, kterou Washington drží nelegálně. Jak bylo poznamenáno, tyto informace mohou být důkazem toho, že vinu za organizaci teroristického útoku ve městě Suvajda, obětí kterého se stalo více než 150 osob, mají Spojené státy. Tvrdil také, že se účastnil střetů s vládními jednotkami jižně od Damašku.

Opět se potvrzuje, že za Islámským státem stojí americký zločinný režim.


Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHeimat Sudetenland s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU!   
Pridal tk Čtvrtek 13 září 2018 - 04:37:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Heimat Sudetenland s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky Konrada Henleina na československou vládu ve 30. letech minulého století, visí za peníze EU v hospodě u Znojma!

Redakce byla upozorněna jedním z našich čtenářů, že při cestě s přítelkyní po Jižní Moravě narazil na neuvěřitelnou propagaci tzv. „sudetské otázky“ v místech, kde by to čekal úplně nejméně. V zařízení, které je v provozu díky dotacím Jihomoravského kraje. Napsal nám k tomu následující:

„Včerejšího dne jsme se vraceli s přítelkyní z cesty do Znojma a volili jsme cestu přes Vranov nad Dyjí domů do Tábora. Před Vranovem nás zaujal větrný mlýn u cesty a později jsme zjistili, že je to restaurace. Chtěli jsme se občerstvit. Jaké bylo naše zděšení, když jsme vešli do společných prostor a zjistili hned u vchodu velikou, zasklenou mapu s názvem: Heimat Sudetendland!!

Tedy ne jenom tzv. „Sudety“, ale již celá naše vlast pojatá jako „Vlast Sudetská země“. Vše v němčině, tedy ne alespoň jako za tzv „Protektorátu...“, kdy byla alespoň připojena čeština za němčinu. Názvy jak historických zemí Koruny české v NJ, tak i znaky jednotlivých měst popsány jen německy.

Dáváme tedy na vědomí pro některý článek typu „Drang nach Osten“ stále živé respektive „Čtvrtá říše a naše úloha v Nové Evropě“. Zvlhly nám oči, otočili jsme se a pokračovali v cestě k jinému občerstvení.“


JZK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak tohle už Facebook vážně pohnojil   
Pridal tk Čtvrtek 13 září 2018 - 04:23:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Facebook je velmi vlivným celosvětovým komunikačním prostředkem. Spravedlnost a nestrannost na něm, ale nečekejte. Za pár let bude možná existovat jen "svět podle Zuckerberga".

Facebook mě na mém profilu blokoval, za to, že jsem se zastala mého kamaráda, kterého nařkli z rasismu. Napsala jsem o něm doslova „on má cikánky rád, protože má rád mě“. Nazvala jsem tedy sama sebe cikánkou a za to jsem následně dostala 30 denní zákaz publikování čehokoliv. Nesmím ani odpovídat na zprávy známým a prátelům, se kterými jsem byla v kontaktu jen skrze messenger.

Můžeme se rozčilovat, jak chceme, můžeme chtít měnit zákony, ohánět se listinou zákládních práv a svobod a svobodou slova, ale pravdou je, že facebook, je skutečně soukromá společnost, která pokud chceme dodržovat svobodu podnikání, má právo cenzurovat, mazat a blokovat kohokoliv.

ALE!

Neoddiskutovatelným faktem je, že společnost Facebook má na trhu dominantní postavení hraničící s monopolem (ač podobné služby poskytují i jiné servery, ale z daleka ne v takovém rozsahu, jako facebook).

Mnozí argumentujete, že Facebook má právo dělat si na své půdě/na své síti, co chce, stejně, jako majitel hospody, či restaurace, či jiného soukromého objektu a může svého zákazníka, za nevhodné chování napomenout, či rovnou vyhodit.

Jenže, problém je v tom, že ono „nevhodné chování“ je v naší společnosti celkem jasně definováno a je logické, že když začnete po deseti panácíh sprostě pokřikovat na servírku nebo budete čůrat před vchodem na okrasný záhonek, budete bez milosti vyhozeni. A to jste před vstupem do hospody ani nemuseli odklikávát, že souhlasíte se všeobecnými podmínkami, zásadami komunity a zpracováním dat. Protože to jsou prostě všem jasné věci.

Na facebooku, ale nastává problém ve chvíli, kdy jste s podmínkami seznámeni a dle nich se i chováte. Nepostujete drastická videa a obrázky, nepodněcujete k násilí, ani nehanobíte rasy, národnosti, či menšiny a přesto jste za to perzekuování a to tak, že dostanete kompletní blokaci profilu na 30 dní. A narozdíl od hospody, kde se druhej den půjdete omluvit výčepnímu, servírce, či majiteli a řeknete, „hele já jsem byl asi nalitej a trošku jsem to přepísk“, na facebooku se nedovoláte nikoho. Nedozvíte se jasné vysvětlení, čeho že jste se to dopustili, že musíte být umlčeni. O to hůř, když sledujete ostatní, kteří zásady komunity nepochybně porušují a blokováni nejsou (protože přístup a sledování vám je dovoleno, jen nesmíte reagovat, postovat, odpovídat, „bránit se“, smíte jen číst).

Facebook je v tomhle nekompromisní a jeho jednání je až nacisticky sofistikované. Na váš slušný a věcný dotaz odpovědět neumí, či nechce. Pouze mu přiřadí číslo „problému“, odpoví vám automat a za pár hodin už vidíte váš dotaz jako „Případ č. 10212384290790160 - UZAVŘENO “

Facebook už mnohokrát dokozál, že je levicově orientované socialistické médium, na kterém někteří lidé nejsou blokování, i když uráží a podněcují k násilí, protože stojí na správné straně názorového proudu.

Autor: Jordanka Jirásková

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína přesedlala na ruský plyn   
Pridal tk Čtvrtek 13 září 2018 - 04:17:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko a Čína v nejbližší době odsouhlasí dodávky plynu po západní trase. Sputniku to prozradil ruský ministr energetiky Alexandr Novak, když vystupoval na Východním ekonomickém fóru (VEF).

„Dodám, že na včerejším jednání prezidenta Putina a předsedy Číny Si Ťin-pchinga čínský vůdce oznámil, že si stanovil cíl, aby byla v co nejkratším možném čase ujednána smlouva na dodávky plynu po západní trase," upřesnil ministr.

Také připomněl, že veškeré technické podmínky na jednání mezi ruským Gazpromem a čínskou CNPC byly odsouhlaseny a zůstalo jen málo věcí k dohodnutí. Smlouvu na dodávky ruského plynu po západní trase do Číny podepsala ruská společnost Gazprom a čínská CNPC už v květnu roku 2014. Smlouva předpokládá každoroční dodávku plynu do Číny po dobu třiceti let, v celkovém rozsahu 38 miliard kubických metrů, a to přes plynovod Síla Sibiře. Začátek dodávek je naplánován na konec prosince roku 2019.

Západní trasa předpokládá vytvoření nového potrubního systému Síla Sibiře 2 v již existujícím dopravním koridoru ze západu Sibiře do Novosibirsku, který bude rozšířen až na rusko-čínské hranice.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j62U

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínská mediální společnost China Media Group a ruská zpravodajská agentura Rossiya Segodnya podepsaly dohody o spolupráci   
Pridal tk Čtvrtek 13 září 2018 - 04:12:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za účasti čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pchinga) a ruského prezidenta Vladimira Putina šéf Čínské mediální společnosti China Media Group Shen Haixiong (Šen Chaj-siung) a šéf ruské zpravodajské agentury Rossiya Segodnya Dmitry Kiselyov včera v ruském Vladivostoku podepsaly „Dohody mezinárodní strategické spolupráce mezi Čínskou mediální společností China Media Group a ruskou zpravodajskou agenturou Rossiya Segodnya".

Podle dohody budou obě strany provádět pragmatickou spolupráci v oblasti výměny zpráv, společného podávání zpráv a dalších. Obě strany budou také posilovat zpravodajství v oblasti humanitních věd, ekonomiky a sportu, zvýší množství zpráv a zlepší náladu v obou zemích.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObvinit Marka Zuckerberga?   
Pridal tk Čtvrtek 13 září 2018 - 04:07:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Klíčovou otázkou v případu extradice údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina bylo, jestli má Česká republika i nadále uznávat právo Spojených států uplatňovat extrateritoriální jurisdikci. Nikulin byl obžalován z porušení amerických zákonů, aniž by se takového protiprávního chování dopustil v USA nebo ČR.

V době eskalující obchodní války mezi Evropou a Donaldem Trumpem se nastoluje otázka reciprocity ve věci extrateritoriální jurisdikce. Když ji mohou uplatňovat Spojené státy, tak proč ne Evropa? Lina Khan v akademickém článku tvrdí, že by se na online platformy měla vztahovat presumpce predátorského chování. V tom případě by bylo možné tvrdit, že cenzura facebookových příspěvků a účtů českých občanů porušuje českou Listinu základních práv a svobod a česká pravidla hospodářské soutěže. Pokud by ČR chtěla bránit práva vlastních občanů, mohla by Marka Zuckerberga obvinit z porušení místních zákonů a požádat o jeho vydání na základě podobného principu extrateritoriality, který v případu Nikulin použily Spojené státy.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2667 sec,0.0960 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,850kB