Úterý 18 září 2018
Ruský Il-20 byl sestřelen syrskou raketou, zavinil to Izrael   
Pridal tk Úterý 18 září 2018 - 11:37:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský Il-20 byl sestřelen syrskou raketou S-200, izraelští letci se schovávali za ruským letadlem a záměrně na něj nacílili útok, informoval mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

„Il-20, který má efektivní odrazovou plochu o stupeň větší, než F-16, byl sestřelen raketou komplexu S-200", řekl Konašenkov. „Izraelští letci se schovávali za ruským letadlem a vystavili ho úderu syrských prostředků PVO."

Zdůrazňuje se, že izraelští letci ho nemohli nevidět, jelikož přistával z výšky pět kilometrů. Nicméně se rozhodli provést tuto provokaci.

„V důsledku nezodpovědných akcí izraelských vojáků zahynulo 15 ruských vojenských příslušníků. To je v naprostém rozporu s duchem rusko-izraelského partnerství", dodal Konašenkov.

Mluvčí také zdůraznil, že Izrael nevaroval Rusko o operaci včas.

„Izrael nevaroval předem velení ruské skupiny vojsk v Sýrii o plánované operaci. Zpráva po ‚horké lince‘ přišla méně než minutu před útokem, což nedovolilo poslat ruské letadlo do bezpečné zóny", sdělil generálmajor.

Rusko považuje provokativní aktivitu Izraele za nepřátelskou

Ministerstvo obrany Ruské federace považuje provokativní aktivitu Izraele za nepřátelskou, prohlásil oficiální mluvčí rezortu, generálmajor Igor Konašenkov.

„Hodnotíme tyto provokační činy Izraele jako nepřátelské," uvedl Konašenkov. „Vyhrazujeme si právo na adekvátní odpověď."

Ministerstvo obrany RF dříve oznámilo, že přibližně v 22.45 ztratilo spojení s ruským letadlem Il-20, které se vracelo na základnu Hmímim. Stroj s posádkou skládající se z 15 lidí se nacházel 35 kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Jak oznámili v MO RF, právě v tuto chvíli čtyři izraelské stíhací letouny zaútočily na syrské objekty v Latakii a z francouzské fregaty Auvergne byly odpáleny rakety.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j85r

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSíť amerických laboratoří okolo Ruska: podezření přibývají   
Pridal tk Úterý 18 září 2018 - 05:48:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy vytvořily kolem Ruska uzavřený pás laboratoří, jejichž zaměření a činnost pečlivě utajují. Co je náplní jejich činnosti?

Zhruba před rokem jsme na našich stránkách poukazovali na úpornou snahu USA zmocnit se kontroly, zcela převzít či nově vybudovat ve státech obklopujících Rusko biologické výzkumné laboratoře. Existuje podezření, že jejich činnost se zaměřuje na výzkum a vývoj nových biologických zbraní využitelných jako „levná“ zbraň hromadného ničení v případě vojenského konfliktu – nebo i jako prostředek skrytého napadení obyvatelstva, fauny a flory „nepřátelského“ státu.

To vše je „přikryto“ proklamacemi o nebezpečí spočívajícím ve způsobu a podmínkách skladování patogenních látek v bývalých republikách Sovětského svazu a úvahami o možnosti biologického útoku na USA.

O tom, jaké jsou skutečné záměry amerických vojenských výzkumníků, a jaké používají při svých aktivitách v „nových koloniích USA“ metody, svědčí nedávné odhalení těchto praktik z Gruzie. Z médií hlavního proudu jsme se toho pochopitelně příliš nedozvěděli. Více proto v následujícím článku.

USA se nepodařilo utajit účel výzkumných laboratoří kolem hranic Ruské federace

Přestože se Američané ze všech sil snažili utajit své záměry vyvíjet v zemích sousedících s Ruskou federací biologické zbraně, nakonec vyšly jejich „špinavé“ plány na povrch.

Už dávno není tajemstvím, že na pokyn Pentagonu bylo na území bývalých republik SSSR vybudováno několik desítek výzkumných a experimentálních biologických laboratoří. Pod pláštíkem jejich využití pro civilní účely začaly USA podle řady informací provádět genetické pokusy v Pobaltí, na Ukrajině a jejich zájem se obrátil i na Gruzii.

Prvním, kdo se odvážil otevřeně hovořit o „laboratoři Lugary“ v Gruzii, byl americký novinář Jeffrey Silverman, který v Gruzii působil již 25 let. Na negativní následky činnosti laboratoře nebylo nutno čekat dlouho. Již první roky existence laboratoře byly poznamenány epidemiemi nejrůznějších, často zcela neznámých virových a infekčních onemocnění. Je možné, že tyto lokální epidemie, hrozící rozšířením třeba i do celého světa, mohly být součástí uceleného systému USA sledujícího účinky původců onemocnění na člověka a faunu.

Jednalo se hlavně o konžsko-krymskou hemoragickou (krvácivou) horečku (CCHF), jejíž původce je dosud neznám, a velká podezření vyvolávali i komáři – přenašeči viru Zika.

Není ale vůbec vyloučeno, že právě američtí biochemici a vojenští specialisté „přiložili ruku k dílu“ a zavinili smrt stovek lidí. Například před třemi lety zemřelo v této oblasti „na žloutenku“ 30 lidí, přičemž většina jich zemřela během jediného dne.

Na Ukrajině je v současné době rozmístěno kolem 15 amerických biologických laboratoří financovaných Pentagonem. Samozřejmě, že je snaha veškeré informace o jejich existenci důsledně zamlčet – tím spíš pak po událostech v Charkově. Nějakým „nepochopitelným“ způsobem se tam objevil africký mor, na který zemřelo 20 vojáků.

Zdá se, že Američané budují v bývalých sovětských republikách celou síť laboratoří dvojitého určení, kde kromě výzkumu provádějí i biologické pokusy. Navíc se Washington nikdy nepřipojil k Úmluvě o zákazu biologických a toxických zbraní a prakticky zmařil jednání o její ratifikaci.

Je faktem, že USA vytvořily kolem Ruska uzavřený pás laboratoří, jejichž zaměření a činnost pečlivě utajují. A nedělají to jen tak „z plezíru“, ale proto, že v těchto „firmách“ s největší pravděpodobností vyvíjejí biologické zbraně, na což Pentagon vynakládá rozhodně ne malé prostředky.

Jen těžko přitom mají Američané na zřeteli nějaké nebezpečí, které by mohlo hrozit lidstvu. Doslova před pár dny zveřejnila Národní akademie věd USA materiál, který podrobně popisuje následky vojenského použití moderních biotechnologií. Jedná se zejména o vznik umělých virů, které mohou vyvolat pandemii. Zprávu o tom přineslo jedno z posledních vydání vědecko-technického týdeníku Science Alert.

Je třeba připomenout, že USA až doposud nedaly jasnou odpověď na otázku, co konkrétně v těchto laboratořích provádějí jejich výzkumníci.

Zdroj: politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHádejte, kam jedu   
Pridal tk Úterý 18 září 2018 - 05:28:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autorka na svém blogu zveřejnila rozhovor s policejním důstojníkem v rámci přípravy své cesty a dává čtenářům otázku: „Hádejte, kam jedu — do brazilského Rio de Janeira, venezuelského Caracasu, syrského Rakka anebo někam jinam?“

„Články v novinách mě trochu vystrašily. Musím během své cesty dávat na něco pozor?“

Policista: „Osobní bezpečnost je samozřejmě extrémně důležitá. Předtím jsme ženám výslovně radili, aby nikdy nenavštěvovaly některé oblasti města. Nyní platí tato rada již 24 hodin denně.“

„To i za bílého dne?“

Policista: „Ano i za bílého dne. Jinak vaši bezpečnost nemůžeme garantovat. Doporučujeme vám, brát si od dveří ke dveřím taxi a pouze od autorizovaných taxi firem. Vyskytuje se totiž mnoho kriminálníků, kteří jezdí jako taxikáři na pohled normálních taxíků.“

„OK. Musím zohlednit ještě něco?“

Policista: „Neopíjejte se a neberte drogy. V restauraci nenechávejte svou sklenku nikdy bez dozoru. Neberte si nikdy nápoje od cizích. Kriminálníci totiž zneužívají při své práci drogy.“

„Mám se vyhýbat některým oblastem?“

Policista: „Měl bych vám říct, vůbec tam nejezděte. Ale člověk by neměl zbytečně strašit. Měla byste ale vědět o no-go-oblastech (oblasti kam se nesmí chodit). Ty se rozšiřují už i do centra města, které bylo předtím bezpečné. Vyhýbejte se parkům. Také nechoďte do nákupních center. Právě tak se vyhýbejte veřejným toaletám a parkovacím domům.“

„Ještě něco?“

Policista: „Ženy jsou v nebezpečí nezávisle na svém věku. A především ženy se světlými vlasy a modrýma očima. Je opravdu jedno, jak jste stará. Doporučuji neukazovat vůbec kůži a zahalit si vlasy. Zakryjte si hlavu a noste dlouhé zapnuté oblečení. Nedívejte se nikomu do očí. Dobré je nosit sluneční brýle. Jeden jediný pohled stačí, například ve veřejném dopravním prostředku, k nastartování násilí. A někdo může být při tom zraněn. Samozřejmě také skryjte všechny náboženské symboly.“

„Dobře. Je ale léto a teplo. To nosím normálně šortky a tričko.“

Policista: „Potom nosíte toto oblečení na vlastní riziko. Nemůžeme vám to samozřejmě zakázat, ale je to na vás — je důležitější se nepotit nebo nebýt zbitá nebo znásilněná? Vyhýbejte se také botám s vysokými podpatky. Noste tenisky, ve kterých můžete utíkat. Výhoda je, mít dobrou kondici a nejlépe umět sebeobranu. To může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.“

„Samozřejmě nechci, aby mě někdo znásilnil.“

Policista: „To je dobře. Také doporučujeme, nenosit viditelně šperky. Tyto náhrdelníkové zločiny, jak tomu říkáme, se nám silně rozmnožily. Ostatně — nenoste s sebou drahé věci. Vezměte si jen trochu peněz, které můžete při loupežném přepadení postrádat.“

„To je všechno?“

Policista: „Ne. Chci ještě dodat, že během jízdy musíte mít auto neustále zamčené. Když stojíte na červené a dveře vašeho auta nejsou zamčené, hrozí nebezpečí únosu. A to i v minulosti v »lepších, čtvrtích«.“

„To zní opravdu strašidelně. Já tam ale jdu jen na krátkou dobu.“

Policista: „Dobře. My se jen snažíme, ochránit civilní obyvatelstvo. A tato doporučení jsme sepsali po konzultaci s našimi nadřízenými.“

„Jak se mohu bránit, když mě někdo napadne?“

Policista: „Jsme nejraději, když civilisté nepoužívají žádné zbraně.“

„Když se mi ale něco přihodí — přijde pak policie a pomůže mi?“ (Ticho.) „Odpovězte, prosím, na mou otázku!“

Policista: „Momentálně se to neodvažuji slíbit. Ale mělo by to tak zafungovat. Je ale velké nebezpečí, že budete stíhána a odsouzena, když budete mít u sebe nelegální pepřový sprej anebo použijete při své obraně nějakou jinou zbraň.“

„Já?“

Policista: „Ano vy.“

To byla opravdu katastrofální diskuse.

A já se ptám, milí čtenáři, zda jste uhodli, kam mám jet? Ne, nejsem na cestě do Ria, ani do Caracasu nebo Rakka.

Já musím do … Göteborgu! Máme rok 2018 a ta země se jmenuje Švédsko.

Myslete na to — ještě nikdy jsme nežili bezpečněji.


Kateřina Janouchová

Zdroj: http://www.svobodny-svet.cz/index.html


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČesko potřebuje Národní program proti zadlužování a exekucím…   
Pridal tk Úterý 18 září 2018 - 05:23:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Andrej Babiš stále opakuje mantru o tom, jak země bohatne a snad ještě hysteričtější jsou různé podnikatelské svazy při úvahách nad zvýšením minimální mzdy. Ne že by růst příjmů nebyl realitou, ale často skrytě a bez zájmu se dostává do trvalé chudoby a živoření až milión našich spoluobčanů. Půl miliónů z nich má více než tři exekuce, které díky téměř exponencionálnímu nárůstu nákladů exekučního řízení žijí v situaci, kdy není naděje, že by je někdy umořili. Jejich život se přeměňuje v peklo a světlo na konci tunelu se pro ně neobjevuje.

Příčin je mnoho, ale hlavní odpovědnost za tento stav nese stát, nebo přesněji zákonodárci, kteří podlehli a někdy i dokonce byli v čele lobbistů provádějící takové zásahy do našeho práva, že jej systémově dovedli do stavu, kdy je podporováno zadlužování občanů, které téměř zákonitě vede často k do konce života nesplatitelným exekucím.

Prakticky všichni experti se shodnou že zásadní zlom, který odstartoval masivní zadlužování části společnosti a byznys s právním vymáháním dluhů představoval zákon č. 120/2001 Sb. o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů. Bez jeho vzniku bychom v současné dramatické situaci nebyli. Zavedení tohoto zákona umožňovalo alternativně využít namísto soudů činnost exekutorů, což bylo podporováno i tím, že na rozdíl od soudu, kdy věřitel musel složit soudní poplatek, žádnou takovou povinnost nemá u soudního exekutora.

To, že následně dlužník bude muset platit exekutorovi náklady často 10x vyšší než by platil soudu, logicky věřitele nepálilo. Koho by to ovšem pálit mělo, je stát, protože dalšími úpravami se zostřovala povinná poplatková povinnost dlužníka. To ale neplatilo.

Ministr spravedlnosti Pavel Němec (US) v květnu 2006 s účinností od září několikanásobně zvýšil odměny advokátů za vymáhání. Už tak poměrně přísný a drahý systém, který zavedl Rychetský, Němec měsíc před svým koncem na ministerstvu spravedlnosti ještě rozšířil. Nejnižší odměnu 1000 Kč zvedl na 4500 Kč. Byla to klíčová změna, přišla totiž krize a mnozí zjistili, že vymáhat desetikorunové a stokorunové pohledávky je lukrativní. Na jednu korunu dluhu činily náklady v nejexponovanějším období dvacet jedna tisíc korun. Vznikl tak klíčový druhý pilíř obchodu s chudobou a dluhy.

U vzniku dluhů a prosazování exekucí stojí cynická myšlenka, že každý si může za své dluhy sám. No, může i nemůže, ale k tomu se ještě vrátím.

Tvrdost postupu exekutorů byla hájena potřebou vymahatelnosti práva. Ale to přece s ní nesouvisí. Nikdo se neodváží vznést základní myšlenku, že zadlužování bude pokračovat, pokud bude existovat institut exekutorů ve stávající podobě. Jinými slovy: jedním z hlavních cílů boje proti extrémnímu zadlužování je radikálně změnit způsob provádění exekucí.

Nejjednodušší by jistě bylo zákon o soudních exekutorech zrušit a výrazně posílit exekuční oddělení soudů. Takové řešení jistě vyvolá odpor lobbistických skupin napojených na tento způsob prováděných exekucí. Ale podle mého soudu by to byl nejčistší krok. Soudním exekutorům by ovšem měla být dána možnost (kvalifikaci na to mají), být následně jmenováni soudci pro oblast výkonu rozhodnutí. Zcela nepochybně bude totiž třeba posílit oblast exekučních oddělení soudů. Proto by oddělení měla být posílena o kvalitní a bezúhonné pracovníky exekutorských kanceláří.

Druhá možnost je následující. Soudní exekutoři a jejich kanceláře vykonávají činnost, která by měla být běžným výkonem soudní moci. Pro účastníky, tj. věřitele i dlužníka by ji měli provádět ne jako nyní z enormně zvýšených nákladů dle příslušných vyhlášek o odměně a náhradě hotových výdajů zavedených pro soudní exekutory, ale jen dle nákladů, které se hradí soudu, tedy jen ze soudního poplatku. Pokud stát má zájem, aby za něho tuto činnost prováděli, musí jim dorovnat účelně vynaložené náklady. Stát musí šetřit a proto by i hledal cesty, jak náklady exekutorů minimalizovat proti umělému navyšování. Tím by došlo k nejvýraznějšímu snížení drastických nákladů, placených exekutorům, které směřují k dluhové spirále.

Program národního boje proti zadlužování a exekucím by samozřejmě byl mnohem rozsáhlejší. Především je třeba zavést odpovědnost věřitele za reálné splácení dluhů. Vždy zejména v nebankovní sféře se často půjčují finanční prostředky doslova za hubičku, bez jakékoliv úvahy, zda existuje návratnost. Věřitel, který poskytne půjčku či úvěr, aniž by si ověřil návratnost či ji dokonce i veřejně ignoruje, musí být postižen. V tom minimálním případě, že nebude mít v následném soudním i exekučním řízení nárok na náhradu nákladů řízení. Zřejmě bude zapotřebí přezkoumat existenci smluv na zavolání, kdy se často bez rozmyslu dlužník zaváže k něčemu, co by za jiných okolností neuzavřel… Národní program proti zadlužování a exekucím prostě musí zahrnovat všechny oblasti, kde je známo, že chronické zadlužování vzniká…

Nemůže být totiž zdravá společnost, kde je jedna desetina obyvatelstva odsouzena k živoření.

Konečně, někteří si kladou otázku, jak bych měl tento program prosadit. Jak známo kandiduji do Senátu a předpokládám, že budu zvolen. Právě Národní program boje proti zadlužování se stane jakousi vlajkovou lodí mého působení v Senátu. Samozřejmě, že se spojím se stejně smýšlejícími zákonodárci a využiji toho, že ČSSD prosadila do funkce aktivní a mladou ministryni práce a sociálních věcí, do jejíž sféry působnosti tato problematika náleží.

Je třeba zadluženost řešit zgruntu a revolučně. Kdo jiný než ČSSD by se řešením této sociální nemoci měl zabývat.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Turecko se rozhodly vytvořit v Sýrii demilitarizovanou zónu   
Pridal tk Úterý 18 září 2018 - 05:15:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko a Turecko se dohodly na vytvoření demilitarizované zóny podél linie dotyku ozbrojené opozice a vládních vojsk v Sýrii, prohlásil v pondělí ruský prezident Vladimir Putin na základě výsledků jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

"Na proběhlém setkání jsme projednali podrobně tu situaci a rozhodli se vytvořit podél linie dotyku ozbrojené opozice a vládních vojsk k 15. říjnu tohoto roku demilitarizovanou zónu o hloubce 15-20 kilometrů," řekl.

Putin dále prohlásil, že během jednání se jim podařilo dosáhnout důležité a odsouhlasené řešení věci Idlibu.

"My jsme se konkrétně soustředili na situaci v provincii Idlib s ohledem na to, že se tam nacházejí početné jednotky ozbrojenců a jejich infrastruktury. Během dnešních jednání, dnešních konzultací se nám podařilo najít důležité řešení, pohnout se v řešení ostrého problému, vyjít na odsouhlasené řešení," řekl Putin po jednání s Erdoganem.

"Celkově je tento postoj podporován vedením Syrské republiky, v nejbližší době provedeme dodatečné konzultace," řekl ruský prezident novinářum.


Prezident Ruska promluvil i o tom, jak se bude dodržování demilitarizované zóny kontrolovat.

"K 10. říjnu roku 2018 na základě návrhu prezidenta Erdogana bude proveden odvod těžkých zbraní z této zóny, tanků, raketových systémů, děl a minometů všech opozičních skupin. Kontrola v demilitarizované zóně bude organizována mobilními patrolami tureckých jednotek a jednotek ruské vojenské policie," dodal Putin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/j8q4

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko a Rakousko podporují upevňování kontroly vnější hranice   
Pridal tk Úterý 18 září 2018 - 05:10:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová a rakouský premiér Sebastian Kurz se ‎16. září v Berlíně vyslovili v tom smyslu, že podporují návrhy EU na upevňování kontroly vnější hranice.

Angela Merkelová na společné tiskové konferenci řekla, že jednání obou stran je zaměřeno na imigrační otázku. Německo a Rakousko považují upevňování kontroly vnější hranice za prioritu.

Merkelová dále uvedla, že podporuje návrh EU na upevňování kontroly vnější hranice. Sebastian Kurz se také vyslovil v tom smyslu, že Rakousko podporuje návrh na upevňování kontroly vnější hranice, který předložil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Jean-Claude Juncker předložil 12. září v Evropském parlamentu ve francouzském Štrasburku sérii konkrétních návrhů na řešení imigrační a uprchlické otázky. Například do roku 2020 chce zvýšit počet členů pohraniční stráže a pobřežní hlídky EU na 10 tisíc, dále podporuje vytvoření evropské azylové agentury, bude poskytovat členským státům EU větší pomoc při vyřizování azylové otázky, urychlí repatriaci nelegálních imigrantů a zavede další opatření.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2532 sec,0.0855 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,917kB