Pondělí 24 září 2018
Zemětřesení v Kremlu: Víkendová roztržka mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem ruské armády má první oběť, Putinova dohoda s Netanyahuem padá, Rusko dodá Sýrii systém S-300   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 19:10:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zemětřesení v Kremlu: Víkendová roztržka mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem ruské armády má první oběť, Putinova dohoda s Netanyahuem padá, Rusko dodá Sýrii systém S-300 a Vladimir Putin už nesmí do problematiky obrany v Sýrii mluvit! Aeronet získal výbušné informace z okruhu ruského prezidenta! Došlo na naše slova?

A je to tady. Redakce Aeronetu jako zřejmě jediná v České republice získala exkluzivní informace od našeho exkluzivního zdroje, ruského novináře, který poskytl naší redakci podrobnosti o znepokojivých událostech v Kremlu, ke kterým došlo minulý víkend. Ruský novinář, se kterým naše redakce spolupracuje již od roku 2015, nám pod podmínkou zachování utajení a anonymity poskytl informace o něčem, co by se dalo nazvat jako palácová vzpoura, zlom v systému řízení na horizontále Putin – Ruská armáda, nebo prostě jen přetečení trpělivosti ruské generality, přičemž situaci již Vladimir Putin nemůže řešit dalšími vyhazovy generálů, jako to již učinil několikrát v tomto roce, poprvé to bylo v březnu.

Nejprve v březnu vyhodil 10 generálů ze složek ministerstva vnitra, potom v dubnu tohoto roku odstranil dalších 11 generálů, v květnu odstranil skupinu dalších 20 generálů, a potom koncem srpna odstranil 15 generálů ze systémů národní domobrany, do které patří armáda, letectvo, námořnictvo a útvary ministerstva vnitra, od police až po speciální útvary. Vyhazov tolika desítek generálů spustil v ruských ozbrojených silách obrovské hromobití, podle našeho zdroje, a teď budu citovat: “Mechanické procesy ochrany státu na úrovni vojenského řízení v okamžiku, kdy civilní administrativa Ruské federace hrubě porušuje zásady bezpečnosti ozbrojených sil Ruské federace, je nutné okamžitě změnit”. Tato větná formulace je přesným překladem z ruštiny. Větu si přečtěte dvakrát, protože de facto potvrzuje to, o čem se už více jak rok snažím psát. Tato věta zazněla z úst sboru náčelníků ruské generality v noci z pátku na sobotu v Kremlu. Překlad do srozumitelné civilní řeči je jasný: Ruská armáda se chopila kormidla, zatím jen ve věci Sýrie, zatím.

Co řekl jeden generál Putinovi: “Podáš ruku Benjimu a bude tě to stát všechno, co jsi dosud budoval pro Rusko…”

K čemu tedy došlo? K tomu, o čem tu píšu s různými přestávkami už rok a půl. Ruská armáda včera večer odmítla stanovisko a výrok Vladimira Putina z minulého týdne, který omlouval celý incident se sestřeleným Iljušinem IL-12 v Sýrii jako řetězec nešťastných náhod. V pátek do Moskvy přiletěl z Izraele velitel izraelského letectva IAF Amikam Norkin, přivezl s sebou 40-stránkový dokument, který zcela postavil na hlavu všechno, co tvrdila ruská armáda. Podle záznamů a logů izraelské PVO došlo k vypálení syrské rakety proti izraelským stíhačkám F-16 až v době, kdy všechny 4 stíhačky byly v izraelském vzdušném prostoru.

Ruský IL-12 vletěl do letové dráhy rakety mezi odpalištěm syrské PVO a izraelskými letouny, které již byly v letovém prostoru Izraele. Raketa podle Izraelců trefila stroj IL-12 v letové dráze střely a stroj IL-12 zasáhla. Podle našeho zdroje Norkin v Moskvě uvedl, že příčinou sestřelu IL-12 bylo to, že syrská PVO je vybavena zastaralými zbraněmi PVO, které neumí rozlišovat blízký a vzdálený cíl, pokud se nachází ve stejné trajektorii střely. Izraelská zpráva rozlítila ruskou generalitu k nepříčetnosti, a to do takové míry, že schůzka ruských generálů s Norkinem podle informací trvala jen dvacet minut a poté byli Izraelci vypoklonkováni.

Jenže po odjezdu izraelské delegace došlo podle našeho novinářského zdroje k nevídanému incidentu a roztržce mezi generálním štábem ruské armády a Kremlem. Ruští generálové pohrozili Vladmiru Putinovi zastavením veškerých vojenských operací v Sýrii do doby, než bude zajištěna bezpečnost ruských vojáků. Po nátlaku generálního štábu došlo k několika krokům, které jsou opravdu nebezpečné.

Nejprve mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov obvinil Izrael, že nese zodpovědnost za smrt 15 ruských vojáků, a hned poté vstoupil do hry samotný ministr obrany, gen. Sergej Šojgu, který oznámil, že Rusko musí změnit dosavadní přístup v ochraně ruských a také syrských vojsk v Sýrii. Generálové varovali Putina před Netanyahuem, že nesmí upřednostňovat Izrael a jeho zájmy před Ruskem nebo jeho spojenci. Padala slova o vměšování, o lobbingu Izraele, o jeho vlivu v Kremlu, se kterým generalita nesouhlasí. Níže ruské ministerstvo obrany zobrazilo celou událost sestřelu IL-12 v grafice, ale jak sami můžete vidět, nepřímo tím potvrdilo Norkinovo tvrzení, že IL-12 se dostal do trajektorie syrské rakety mezi odpalištěm PVO a stíhačkami Izraele.
Tato informace byla před několika hodinami doplněna o údaj, že ruská vláda s okamžitou platností ruší zákaz dodávky protiletadlového systému S-300 do Sýrie. Zrušení dodávky počátkem léta dojednal v Moskvě Benjamin Netanyahu. Vývoz S-300 dnes mimořádně podle našich informací odsouhlasila Medvedědova vláda na žádost ruské armády, ale bez kontrasignace Vladimira Putina. Ten už od pátku do situace nezasahuje a místo něho jednají lidé okolo Dmitrije Medveděva a ruský generální štáb.

Neprodej S-300 do Sýrie po květnové intervenci Benjamina Netanyahua v Moskvě bude hodně drsná lekce pro Vladimira Putina

Vladimir Putin podle těchto exkluzivních informací de facto přivedl Rusko na pokraj vojenského puče, resp. palácového převratu, protože celá armáda, až na výjimky, hodnotí kroky Vladimira Putina jako kroky vedoucí k ohrožení bezpečnosti ruských vojáků v Sýrii. Když totiž 11. května ustoupil Vladimir Putin nátlaku Benjamina Netanyahua a nařídil ruské vládě zrušit dodávku S-300 do Sýre, je to nyní zpětně generály v ruské armádě vnímáno jako Putinova servilita k Izraeli a ve chvíli, kdy velitel izraelského letectva přiveze do Moskvy zprávu, že sestřel IL-12 by se nestal, pokud by syrská armáda měla modernější PVO systém, tak je to v podstatě facka do tváře ruské armády a generálové už mají v Rusku nového viníka, není jím izraelská armáda, ale přímo ruský prezident, kvůli kterému došlo na zablokování prodeje S-300 do Sýrie. Tento systém totiž paradoxně chtěla syrská armáda nasadit v Latakíi namísto systému S-200, který tam je nyní, a který právě má na svědomí sestřel ruského IL-12.

Včera v neděli došlo na půdě ruského generálního štábu ke celkem 11 tiskovým konferencím a prohlášením, za stolem se střídali generálové jako na orloji a jednohlasně obviňovali Izrael z kriminálního činu vraždy ruských vojáků, z činů válečného aktu, z pirátského chování a nenechali na Izraeli nit suchou. A to jen pár dnů poté, co Vladimir Putin celý incident označovalo za nešťastnou událost. Norkinova cesta s dokumentací izraelské armády do Moskvy rozzuřila ruské generály k nepříčetnosti, a přestože oficiálně izraelské dokumenty ruská armáda odmítá, je naprosto jasné, že syrská PVO nemůže v roce 2018 trefovat mnohem vyspělejší cíle na nebi, které přesahují životnost a technické možnosti zastaralého systému S-200.

Koluze ruského prezidenta s izraelskou státní mocí? I taková obvinění se objevují na ruských internetových diskusích

Jak už jsem psal v předchozích článcích na toto téma, nejen ruské veřejnosti, která to řeší už celý týden na internetu, ale už i ruské generalitě docvakly souvislosti o vlivu nosatých pánů na procesy řízení v Kremlu. Docvaklo jim, že když Benjamin Netanyahu přijel v květnu do Moskvy a loboval u Putina za zrušení dodávky komplexu S-300 do Sýrie, že tím došlo k ovlivňování ruského prezidenta, tzv. koluzi. A koluze moci, pokud jde o ruského prezidenta, představuje obrovskou hrozbu pro celou zemi a především pro ruskou armádu. Rozkolu si všimla včera večer i mainstreamová média.

Ruský voják nebude umírat za nosatý národ, za národ Židů. Tato slova padají na ruském internetu od posledního týdne v desítkách tisíc komentářů a ruský generální štáb získal mocného spojence, vládu Dmitrije Medveděva. Jenže to je vláda globalčiků, a ti sledují jedinou věc, oslabení Vladimira Putina tam, kde byl dosud neotřesitelný, oslabení jeho vztahů s ruskou armádou. Nosatí vědí, jak se tato hra hraje a jaká má pravidla. Vrážení klínů do řad věrných, do řad podporovatelů, ztráta důvěry vlastních lidí kvůli snaze vyjít vstříc Benjaminu Netanyahuovi, který na Vladimira Putina nachystal grandiózní past.

Vynutí si na Putinovi zrušení dodávek S-300 vlastnímu spojenci do Sýrie, následně po provokaci sestřelí spojenec Rusům jejich letadlo, aby vzápětí zástupce izraelského letectva přivezl ruským generálům pod nos do Moskvy dokument, který jako mimochodem potvrzuje, že kdyby Putin prodej S-300 do Sýrie v květnu nezrušil, žádné letadlo IL-12 by sestřeleno být nemuselo. Takže viníkem je Putin! Merde! Pěkně to na Vladimira Putina navlékli. Nachytali ho jako malého kluka. Copak Vladimir Putin neví, že přistoupení na dohodu s izraelskými politiky je cesta do pekel?

Dmitrij Medveděv je podle našich informací v centru iniciativy o novou dodávku S-300 do Sýrie, vyšel vstříc rozzuřeným ruským generálům

A kdyby šlo jenom o dodávku S-300, ale ono jde i o dohodu s Tayyipem Erdoganem na vytvoření demilitarizované zóny okolo Idlíbu a dohoda o odchodu džihádistů z města, bez jejich pozatýkání nebo likvidace. To je další past na Vladimira Putina. Ti džihádisté provedou příští rok v Rusku třeba bombové útoky a náhodou se ukáže, že to provedli bývalí džihádsité z Idlíbu, které Vladimir Putin nechal odejít. A bude zle, začne to 15 zabitými ruskými vojáky v IL-12 a skončit to může dalším Beslanem a stovkami mrtvých Rusů, ovšem tentokrát by to bylo navléknuto tak, aby za to mohl Vladimir Putin.

Vladimir Putin nesmí hrát se šábesgóji a židy jejich hru, protože jejich hru nemůže vyhrát. Nelze nikdy nad nimi vyhrát, pokud hrajete podle jejich pravidel. Ta pravidla jsou nastavena tak, abyste vždy s nimi prohráli a vlastní lidé, aby vás ještě potom navíc nenáviděli za to, že jste tu hru vůbec kdy hráli. Teď se to ukazuje na kauze IL-12 a neprodeji S-300 v květnu do Sýrie. Vladimir Putin se dostal do nebezpečné pozice, nalomil si vlastní vztahy s ruskou armádou a profitovat z toho budou lidé okolo Dmitrije Medveděva a především Dům Sion.

Několikrát jsem o tom psal a nemá cenu to opakovat, že ruská armáda bude za Vladimirem Putinem stát jen tak dlouho, dokud bude ruská armáda cítit, že Vladimir Putin chrání a brání ruské vojáky, a nikoliv zájmy Domu Sion nebo Domu Chabad. Jakmile začne ruská armáda zjišťovat, že gosudár se paktuje s Tel Avivem na úkor ruských spojenců a potažmo na úkor bezpečnosti ruských vojáků v Sýrii, ztratí Vladimir Putin podporu armády a v tom okamžiku se Vladimiru Putinovi začne odpočítávat časomíra jeho odchodu z Kremlu. Proto o víkendu narychlo převzala ruská armáda veškeré řízení ohledně Sýrie a Vladimir Putin do toho vůbec už nezasahuje. Jeho smířlivé prohlášení z počátku minulého týdne na adresu Izraele je anulováno, armáda vydala vlastní stanovisko, které dnes potvrdil Šojgu, a tím je to dané.

Vladimir Putin se chytil do nebezpečné pasti, kterou mu ustrojil Benji

Je to stanovisko o 180 stupňů obrácené, než bylo to, které poskytl Vladimir Putin minulý týden. Tohle jsou nebezpečné procesy. Vyhození desítek generálů za poslední půl rok nalomilo důvěru generálů, ale ve chvíli, kdy veřejnost v Rusku začne nahlas ukazovat, že část krve za 15 zabitých vojáků v Sýrii spočívá de facto i na rukách Vladimira Putina za to, co provedl ve věci nedodání S-300 spojenci do Sýrie na nátlak premiéra Izraele, tak v takovém okamžiku už jde o samotnou pozici Vladimira Putina. A nejde jen o S-300 nebo o vyhozené generály. Jde i o důchodovou reformu a další kroky. Donutit soupeře k chybě, resp. donutit nepřítele, aby se oběsil na vlastní kravatě, kterou se tak dlouho chlubil a honosil, tak tohle “oni” umí velmi dobře. A Vladimir Putin by si měl uvědomit, že s ďáblem a s nosatými se smlouvy a dohody uzavírat nesmějí!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/zemetreseni-v-kremlu-vikendova-roztrzka-mezi-vladimirem-putinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-ma-prvni-obet-putinova-dohoda-s-netanyahuem-pada-rusko-doda-syrii-system-s-300-a-vladimir-putin/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší ruská opatření po tragédii s Il-20 mají zchladit "horké hlavy"   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 19:01:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská opatření provedená po tragédii se sestřelením ruského letounu Il-20 v Sýrii mají zchladit "horké hlavy" a odvracet od nepromyšlených akcí, které mohou ohrozit ruské vojáky, řekl Šojgu.

Rusko bude blokovat ve vodách okolo Sýrie satelitní navigaci, palubní radiolokátory a spojovací systémy bojového letectva.

Velitelské body syrské protivzdušné obrany budou vybaveny automatikou, která je zatím ve výzbroji pouze v Rusku.

S-300, které budou dodány do Sýrie, jsou protivzdušné prostředky s dosahem více než 250 kilometrů, mohou zasahovat několik cílů současně, prohlásil ruský ministr obrany Šojgu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jBcn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak si Izrael a jeho sponzoři nadělali do vlastního hnízda   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 15:20:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tragický sestřel ruského letounu Il-20 (pravděpodobně) syrskou protivzdušnou obranou jistě vyvolal nejednu cynicky radostnou reakci ve Washingtonu, Londýně, Tel Avivu nebo Rijádu. „Několik much jednou ranou“ nemohlo věčné agresory nepotěšit. Ale nebudou to oni, kdo se bude nakonec smát.

Od začátku až do svého smutného konce byla akce důkladně naplánována a koordinována přinejmenším dvěma z uvedených čtyř hráčů. Cílem mělo být ničení a zabíjení – Syřanů, Íránců a (nejspíš) i Rusů.

Co bylo ještě nedávno z říše hrůzných fantazií, stává se teď neúprosnou realitou. Někteří spolehliví prognostici vývoje na Blízkém východě (v čele se Sakerem) už nějakou dobu varovali: syrský konflikt dosáhl takové intenzity, že povede k omezeným útokům západních a prozápadních armád na ruské vojáky. Stalo se.

Kdo v záplavě emocí očekával rychlou a spektakulární reakci ze strany Ruska, nedočkal se jí – a ani nedočká. Nebude rychlá, zato může být doslova tektonická. Může totiž výrazně změnit celou oblast v neprospěch Izraele a jeho sponzorů.

Dlouhé roku bralo Rusko ohled na zájmy Izraele, a to i za cenu ztráty vlastní tváře. „Izraelští partneři“ si v Sýrii dělali, co chtěli. Zatímco Rusko zemi bránilo před jiným (tedy zdánlivě jiným) nepřítelem, Izraelci přímo před zraky Rusů ničili syrskou vojenskou i civilní infrastrukturu a zabíjeli syrské vojáky. K tomu Rusko odmítlo svému syrskému „spojenci“ dodat protivzdušné komplexy S-300, které by pravděpodobně pomohly předejít okolnostem vzniku poslední tragické události.

Jaký bude další vývoj, předznamenala dvě prohlášení učiněná po sestřelu Il-20 v rozmezí čtyřiadvaceti hodin. Nejprve Vladimir Putin v reakci na masakr íránských vojáků a civilistů (včetně vozíčkářů a malých dětí) v íránském Ahvázu prohlásil, že Rusko „rozšíří koordinaci s Íránem“ v boji proti terorismu. A na druhý den přišla pro Izrael další studená sprcha, když ruské ministerstvo obrany odmítlo veškeré lísání ze strany velení izraelských vzdušných sil a natvrdo zopakovalo, že za sestřel Il-20 nese plnou odpovědnost Izrael.

S ohledem na více i méně vzdálenou historii je prakticky vyloučeno, že by Izrael zanechal svých agresí na syrském území, a je proto naivní předpokládat, že by respektoval nějaký druh „bezletové zóny“. Útočit bude i nadále potud, pokud se vyhne vlastním ztrátám. Ale tento akční rádius se mu po nedávných náletech na lokality s ruskými instalacemi výrazně zkrátí.

Lze očekávat, že po „řetězci tragických, osudných okolností” Rusko posílí své protivzdušné kapacity na moři, na souši i ve vzduchu a výrazně tak zmenší a oddálí „nástupní plochu“ pro provádění izraelských úderů (podle dostupných informací k nim byly nejčastěji využívány letouny F-16I nebo F-15I a střely Delilah; je ovšem faktem, že Izrael disponuje velmi širokou a početnou škálou úderných prostředků včetně možnosti zaútočit střelami s plochou dráhou letu Popeye Turbo z ponorek třídy Dolphin).

Znamená to, že pro Izrael teď bude mnohem obtížnější, ne-li nemožné, přesně zasahovat cíle, které deklaroval jako související s íránskými aktivitami v regionu. Zato vykládka íránského mobilního raketového systému bude po 17. září mnohem snadnější záležitostí.

Zatímco Izrael tvrdí, že v Sýrii útočí proto, aby „Írán nemohl zabíjet“, je to právě Izrael, kdo zabíjí – na rozdíl od Íránu. Nicméně teď jsou obavy Tel Avivu a Washingtonu zcela na místě. Jak může vyplynout z uvedených dvou prohlášení, životní prostor Teheránu se teď v regionu (zejména v Sýrii a Libanonu) znatelně zvětší, což je po desetiletí strašlivá noční můra nejen Izraelců, ale i Američanů, Britů a ropných monarchů ze Zálivu, kteří řadu válek v regionu režírovali právě s cílem oslabit Írán.

A aby toho nebylo málo, Írán v posledních deseti letech masivně investoval do raketových technologií, přičemž výsledky tohoto úsilí jsou skutečně impozantní: podařilo se mu vyvinout velmi kompaktní a přesné mobilní operačně-taktické komplexy (řada Fateh, Zolfaghar) a stejně tak vysoce mobilní a technologicky vyspělé protivzdušné systémy (Sayaad, 3rd Khordad aj.).

Přítomnost těchto moderních útočných i obranných zbraní ve větším množství na území Sýrie a patrně i Libanonu výrazně oslabí pozici Izraele a stejně tak Spojených států, které – zcela v rozporu s mezinárodním právem – okupují část území Sýrie a poskytují podporu militantům bojujícím proti legitimní syrské vládě.

Jízlivé úsměvy ve Washingtonu, Londýně, Tel Avivu či Rijádu se tímto mění v něco úplně jiného. Pokud ne v němý úžas, pak alespoň ve svraštělé obočí z horlivého přemýšlení nad tím, kudy z této prekérní situace. Můžeme jen doufat, že zoufalství nezplodí zoufalé činy.


Zdroj: Geo, Eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko předá Sýrii moderní protivzdušný raketový systém S-300   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 15:01:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko předá během dvou týdnů Sýrii moderní protivzdušný raketový systém S-300, sdělil v pondělí ruský ministr obrany, armádní generál Sergej Šojgu.

„Syrské ozbrojené síly dostanou během dvou týdnů moderní protivzdušný systém S-300. Ten dokáže sestřelovat prostředky útoku ze vzduchu na vzdálenost více než 250 kilometrů a současně zasahovat několik vzdušných cílů," prohlásil Šojgu.

Rusko v roce 2013 na základě prosby Izraele pozastavilo dodávku systému S-300 Sýrii. Nyní se ale situace změnila, a to ne vinou Ruska, dodal ruský ministr obrany.

"Zdůrazním, že v roce 2013 po prosbě izraelské strany jsme pozastavili dodávky S-300 do Sýrie, které byly připraveny k odeslání a syrští vojáci již prošli náležitou přípravou," řekl Šojgu.

Systém S-300 má díky svým technickým a bojovým možnostem podstatně posílit bojové možnosti syrské protivzdušné obrany, řekl Šojgu v přímém přenosu ruské televizní stanice Rossia 24.

Ruský ministr obrany také vypověděl o tom, jak byl ruský letoun Il-20 sestřelen: "Izraelské posádky, které velmi dobře znaly stav věcí ve vzduchu, se přikryly ruským letounem, což vedlo k jeho zásahu a smrti 15 našich vojáků."

V Kremlu okomentovali dodávku pro Sýrii S-300

Záměrné činy izraelských letců, kvůli kterým byl v Sýrii sestřelen ruský Il-20, uškodily vztahům mezi Ruskem a Izraelem. Moskva je nucena podniknout dodatečná opatření pro zajištění bezpečnosti vojáků v SAR, prohlásil tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov.

„Podle informací našich vojenských expertů byly příčinou této tragédie nepochybně záměrné úkony izraelských letců, což nemůže nepoškodit naše vztahy, hlavní ale je, že to nutí ruskou stranu k dodatečným účinným opatřením na zajištění bezpečnosti našich vojáků v Sýrii. Právě kvůli tomu bylo přijato rozhodnutí, které dnes zveřejnil ministr obrany (Sergej) Šojgu," řekl Peskov novinářům.

Upřesnil ale, že vztahy mezi Ruskem a Izraelem jsou v pokročilém stádiu. „S Izraelem má Ruská federace dost pokročilé vztahy, Izrael je první stát v regionu, se kterým zahájili ruští vojáci podle rozhodnutí (prezidenta RF Vladimira) Putina a (premiéra Izraele Benjamina) Netanjahua operativní koordinaci, a to vše fungovalo, ale před několika dny došlo k tragédii," řekl Peskov, který měl na mysli sestřelený Il-20.

Ruský průzkumný letoun Il-20 byl sestřelen nad Středozemním mořem asi 35 kilometrů od syrského pobřeží, a to raketou protileteckého raketového komplexu S-200, který patří syrské letecké obraně. V důsledku tohoto neštěstí zahynulo celkem patnáct ruských vojáků.

V té době také čtyři izraelské letouny F-16 zaútočily na syrské objekty v provincii Latákie. Podle informací z ruského ministerstva obrany se izraelští letci „přikrývali" letadlem Il-20 a vystavili ho tím úderu syrské letecké obrany.

Ministerstvo obrany se domnívá, že izraelské letouny tuto nebezpečnou situaci vytvořily záměrně, a hodnotí tyto akce Izraele jako nepřátelské.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jBhB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPane Babiši, tomuhle dědovi a jeho vnučkám pomožte, vyserte se na vychcanou europoslankyni KDU-ČSL Šojdrovou!   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 05:25:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pane Babiši! Přečtěte si tento příběh o syrském dědečkovi, který se stará o dvě malé vnučky. Takoví lidé potřebují naší pomoc a ne vychcaná Šojdrová z KDU-ČSL, která k nám chce dotáhnout mužské mladíky ve věku 12 až 17 let jenž vydává za sirotky!

Markéta Kutilova napsala:

Včera jsem navštívila tyhle dvě holčičky - šestiletou a čtyřletou sestru. Jejich matka zmizela kdesi ve válečné vřavě v Sýrii a otec holčičky opustil. Starají se o ně babička a dědeček. Už pět let žijí v Libanonu v této garáži, kterou si pronajímají od místních za 2000 kč měsíčně. Holky chodí do školky, kterou zde vedou Norové. Děda pracuje načerno, stejně jako všichni Syřané v Libanonu. Sní o lepším životě pro děti a jedinou cestu vidí v tom dostat se do Evropy. Ale holky samotné by NIKDY nepustili.


Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA jejda, paní Šojdrová. Vyplavalo na Vás něco vážně moc, moc ošklivého... Podívejte se na šokující reportáž TV Prima   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 05:03:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komentář od autor vide na Youtbe: Typický příklad novodobého českého lichváře. Pan Jan Šojdr je předseda představenstva společnosti Evropská kreditní s.e. a jednatel společnosti Fox kredit s.r.o. Ožebračuje lidi lichvářskými půjčkami a připravuje je o střechu nad hlavou. Je skutečně s podivem, kde tak mladý člověk vzal tak značný kapitál (například 3000 000 kč vklad v 25 letech do společnosti Evropská kreditní s.e.-společník s vkladem) a získal kontakty na lidi, kteří mu s jeho rozsáhlým a kvetoucím businessem pomáhají.

Poměrně nedávno se paní europoslankyně Šojdrová vyjádřila v jednom článku, že je hrdá na svůj národ, rodinu, děti, přátele. Shrnula to slovy že rodina je pro ni nadevše. Když jsem tento článek opětovně četl bylo mě z toho na blití. Hold skandály se nevyhýbají ani "křesťanské" KDU-ČSL.


Zdroj: euportál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejprve přijeli do lázní a dnes kandidují na radnici v Teplicích. Takto probíhá islamizace v demokracií   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 04:57:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předem upozorňujeme, že nám je pouze o technickou stránku procesu islamizace a nijak nesoudíme kvality kandidáta koalice Volba pro Teplice, což je koalicí nezávislých kandidátů, Strany zelených, KDU-ČSL, TOP 09. Mezi kandidáty tohoto hnutí je i lékař a jeden z muslimských aktivistů v ČR - Mohammed Ghaleb.

V knize Eurabia - Mýtus nebo realita? Jsem popsal tento vzorec postupně islamizace. Nejprve se nastěhuje pár muslimských rodin. V případě Teplic je přivedlo zaměstnání - místní podnikatele a politici podpořili rozvoj lázeňství se zaměřením na arabskou/muslimskou klientelu. Jak komunita narůstá, tak se ojevuje i stále více místních obyvatel, kteří s nově vznikající komunitou muslimů spolupracují a pomáhají jím.

Jak postupně sílí muslimská komunita, tak proniká i do politiky. V první vlně jdou multikulturní kandidáti, protože ti potřebuji ještě podporu multikulturně smýšlejících místních původních obyvatel. Ovšem aktivně jim pomáhají i místní socialisté - jak popisuje v knize Pavel Fenek - Evropa v smrtelném sevření multikulturalismu a islámu.

No a teprve ve chvíli, kdy je muslimská komunita dostatečně veliká, tak nastupují již čistě muslimští kandidáti, kteří prosazují nastolení islámské morálky, zákonů a pravidel. V Teplicích tomuto vývoji aktivně pomáhají Strany zelených, KDU-ČSL, TOP 09. Budoucí generace jim tedy budou moci poděkovat ...

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaponci zveřejnili první fotografie z povrchu asteroidu   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 04:34:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dva japonské miniroboty, vypuštěné ze sondy Hayabusa-2, provedly první v historii úspěšné přistání na asteroidu a pořídily vědecké fotografie a údaje z povrchu. Je to uvedeno na internetových stránkách japonské letecké výzkumné agentury (JAXA).

Mobilní průzkumné roboty MINERVA-II1, každý o hmotnosti jednoho kilogramu, se oddělily od sondy Hayabusa-2 dne 21. září. Jsou v dobrém stavu a alespoň jeden z nich se pohybuje po povrchu asteroidu Ryuga, kterého dosáhla Hayabusa-2 v červnu.

Fotografie MINERVA-II1 jsou rozmazané kvůli otáčení robotů během pohybu a oslnění slunečním světlem. JAXA uveřejnila celkem tři snímky.

Zdroj: JAXA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko je schopné uzavřít syrský vzdušný prostor pro Izrael, uvedli v ruské Radě federace   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 04:30:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko může podniknout kroky k vyloučení dalších incidentů s izraelskými leteckými silami. Země má veškeré prostředky k tomu, aby uzavřela syrské nebe. Sputniku to oznámil člen Rady federace pro obranu a bezpečnost Franz Klincevič.

Ruské ministerstvo obrany se domnívá, že izraelští piloti stíhaček F-16 záměrně použili ruský letoun Il-20 jako krytí před syrskými protiletadlovými střelami.

„Objektivní informace o všech okolnostech havárie ruského letadla Il-20, které zveřejnilo ministerstvo obrany, nepochybují o tom, že vinu za tragédii nese Izrael a jeho letectvo. Tento závěr, který je založen na nezaujaté analýze faktů, se nedá zpochybnit," řekl Klincevič. Podle něj seznam hrubých porušení vzájemných dohod, spáchaných izraelskými piloty, obsahuje více než jednu stránku a ministerstvo obrany poukázalo na každé z nich.

„Jak změní tato tragédie vztahy mezi Ruskem s Izraelem? Je zřejmé, že tato otázka spadá do kompetence vedení státu a já se mohu jen domnívat. Myslím si, že rozhodnutí bude učiněno s přihlédnutím k dlouhodobě dobrým vztahům mezi Ruskem a Izraelem. Proto jen stěží můžeme očekávat ostrý zvrat, jako je zrušení bezvízového režimu či něco mnohem vážnějšího," dodal Klincevič.

Zároveň si je poslanec jistý tím, že proti Izraeli budou učiněny určité kroky. „Podstatou a smyslem naší reakce je úplné zamezení opakování takových incidentů v budoucnu. Máme například všechny potřebné prostředky k úplnému uzavření syrského nebe pro Izrael, a to je jen jedna z možností," řekl senátor.

Podle Klinceviče bude hodně záviset na reakci Izraele na hodnocení ruského ministerstva obrany. „V souvislosti s tím považuji dnešní prohlášení izraelského ministra obrany o tom, že útoky na Sýrii budou pokračovat, za kontraproduktivní. Tato rétorika může situaci jen zhoršit. Nemyslím si, že takový vývoj událostí odpovídá zájmům Izraele," uzavřel situaci.

Ruské letadlo Il-20, které se nacházelo asi 35 km od pobřeží Středozemního moře, bylo sestřeleno dne 17. září během návratu na leteckou základnu Hmímím. Ve stejné době také zaútočily čtyři izraelské stíhačky F-16 na syrské objekty v Latákii. Podle ruského ministerstva obrany však Izrael informoval ruskou stranu o tomto útoku pouze minutu před jeho zahájením. Ministerstvo obrany RF prohlásilo, že izraelští piloti použili ruský letoun jako kryt, čímž ho vydali na pospas syrské protivzdušné obraně. Il-20 byl sestřelen střelou ze systému S-200. Při neštěstí zahynulo celkem 15 ruských vojenských příslušníků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jARY

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy uvedly, že odstoupení Asada je jen „otázkou času“   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 04:27:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy se nesnaží donutit syrského prezidenta Bašára al-Asada, aby odstoupil ze své pozice, ale nepochybují o jeho rezignaci. V rozhovoru pro televizní stanici CBS to prohlásila stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová.

„Je jen otázkou času, kdy odstoupí (Asad, pozn. red.)," řekla Haleyová.

Na začátku září média uvedla, že americký prezident Donald Trump požadoval v roce 2017 po šéfovi Pentagonu Jamesovi Mattisovi, aby zničil Asada v souvislosti s chemickými útoky, které byly přičítány syrské vládě. Později však americký prezident tyto informace popřel.

Bašár al-Asad zaujímá post prezidenta od roku 2000. Po potlačení nepřátelských nepokojů vypukla v březnu roku 2011 v Sýrii občanská válka. Opozice požadovala demokratické reformy a rezignaci Asada. Vláda se snažila vzpouru násilně potlačit, ale s podporou opozice ze zahraničí (ze strany Saúdské Arábie, Turecka, Kataru, Spojených států amerických a několika zemí EU) se konflikt v zemi jen vyhrotil.

Zdroj: TV CBS, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2652 sec,0.0610 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,061kB