Čtvrtek 27 září 2018
Další útoky nepřizpůsobivých proběhly v Chomutově! Národní demokracie to tak nenechá   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 16:14:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O uplynulém víkendu hned dvakrát zaútočily tlupy nepřizpůsobivých kriminálníků na osamocené chodce. Tentokrát se případy udály přímo v Chomutově! V přesile 9 na jednoho si v neděli vyhlédli muže na sídlišti Březenecká, zkopali ho, přičemž na něj ještě posměšně pokřikovali „dyk more férovka,“ jak uvedl očitý svědek dnešnímu Chomutovskému deníku. Naprosto stejný průběh mělo napadení o den dříve, kdy banda 8-9ti asociálů napadla muže v ulici Písečná.

Národní demokracie se nebojí o problémech mluvit otevřeně, neskrýváme se jako ostatní politické subjekty kandidující do městských zastupitelstev za politickou korektnost, Cikánům podlézat nehodláme! Varovali jsme před dalšími útoky již po incidentech v Kadani a Dubí, zastali jsme se „střelce“ z Písečné i u ministrů vnitra a spravedlnosti – je jen otázkou času, kdy někdo následkům těchto útoků podlehne, protože slušný občan se po odsouzení tohoto muže již bude bát bránit své okolí, aby neskončil jako on za mřížemi.

Pokud dáte Národní demokracii důvěru v nadcházejících komunálních volbách, prosadíme tvrdou represi vůči pachatelům takových útoků a odstavíme od penězovodů všechny organizace podporující parazitující asociály.

Jan Mrázek,
lídr kandidátky ND v Jirkově

Z programu Národní demokracie:

„Tvrdá represe vůči recidivistům páchající přestupky proti občanskému soužití, žádné peníze na integraci – začleňování Cikánů, Chceme stejné podmínky pro všechny, ne vyhazovat peníze pro různé účelově zřízené neziskové organizace, často ovládané samotnými Cikány, kteří je vysávají a jen natahují ruku – to jsou praví strůjci sociální slabosti a ochránci kruhu chudoby, který je v Jirkově tak hluboce zakotven.“

Kompletní program Národní demokracie pro Chomutov a Jirkov ke stažení ZDE:

http://narodnidemokracie.cz/dalsi-utoky-neprizpusobivych-probehly-v-chomutove-narodni-demokracie-to-tak-nenecha/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlovenská policie zatkla osoby podezřelé z vraždy Kuciaka   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 10:44:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenská policie zadržela osoby podezřelé z vraždy investigativního novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Informují o tom slovenská média.

Operace byla zahájena ve čtvrtek asi v 06:00 SEČ a zatím pokračuje. Policie zatkla osm podezřelých osob, včetně organizátorů a vykonavatele vraždy, placeného vraha. Zatýkání se konalo v Kolarově na jihu Slovenska. Operaci vykonaly síly speciální policejní jednotky. Konají se domovní prohlídky za účelem nalezení doličných předmětů.

Slovenský premiér Peter Pellegrini na svém facebooku ocenil práci vyšetřovatelů a prokuratury: „Vyšetření a potrestání viníků této vraždy je jednou z priorit mé vlády a jsem velmi rád, že policejní orgány doopravdy jednají. Věřím, že tento brutální čin se podaří vysvětlit, že dokážeme odhalit jeho motiv a jeho objednatele, aby přestal rozdělovat naši společnost."

Ján Kuciak a jeho snoubenka byli zavražděni 21. února 2018 v obci Veľká Mača v okolí Galanty Trnavského kraje na západě Slovenska. Novinář údajně odhalil korupční schémata v mocenských strukturách a informoval o stycích vysokých úředníků vládního aparátu s italskou mafií Ndrangheta. Způsobilo to veřejně politickou krizi v republice a demisi z postu premiéra lídra strany Smer — sociální demokracie Roberta Fica, jehož místo obsadil jeho nejbližší spolupracovník Peter Pellegrini.

Smrt slovenského reportéra je za deset let pátá vražda novináře v členských státech EU.

Lídři hnutí Za slušné Slovensko se chystali tento pátek zorganizovat mítinky po celé zemi, aby vyzvali vládu v čele s Pellegrinim k demisi, jelikož podle jejich názoru nedosáhlo vyšetřování za sedm měsíců žádných výsledků. V březnu a dubnu mítinků tohoto hnutí zúčastnilo třeba v Bratislavě asi 50 tisíc lidí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jC3x

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČesko v exekuci   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 10:38:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Téměř 900 tisíc osob starších 15 let čelí exekuci, přičemž zhruba půl milionu z nich má 3 nebo více exekucí, takže je natrvalo vyřazeno z běžného pracovního a sociálního prostředí.

90 % exekucí je nevymahatelných tedy celkem asi 810 tisíc osob své dluhy nikdy nebude schopno nebo ochotno zaplatit. To vše při dnešní 2% nezaměstnanosti a nejlepších podmínkách ke splácení dluhů za desetiletí.

Přitom polovina lidí dluží méně než 10 tisíc korun a přes 50 % celkové dlužné částky je zpravidla tvořeno náklady na vymáhání a dalšími právními úkony souvisejícími s exekucemi.

O tom, že je to velký byznys a že si z toho spousta politiků a podnikavců potajmu udělala dojné krávy vysávající přes tyto zničené lidi sociální dávky podobně jako u sociálního bydlení apod. se již napsalo dost. O čem se nenapsalo je, že nás tento stav jako daňové poplatníky stojí mnohem více peněz, než kdybychom jedním řezem všechny exekuce ze dne na den ukončili a třeba třetinu jistiny uhradil stát.

Ostatně počítejte se mnou. Celková částka jistiny všech probíhajících exekucí dělá asi 60 mld. Kč. Kdyby se stát rozhodl, že zítra udělí všem exekuovaným milost a věřitelům uhradí 1/3 všech dluhů (což je více, než kolik by reálně mohli kdy získat), tak by to stát vyšlo jednorázově zhruba na 20 miliard korun. Kdyby se ovšem následně jenom třetina (protože někteří přece jen i tak pracují, někteří jsou důchodci apod.) z těchto exekuovaných zapojila do normální pracovní činnosti jako zaměstnanec s podprůměrným hrubým platem 20000 Kč, tak stát na každém z nich získá měsíčně asi 17 tisíc Kč na odvodech zaměstnavatele i zaměstnance, což ročně dělá asi 204 tisíc Kč. Celkově to tedy ročně při 300 tisících osob státu přinese zhruba 61 mld. Kč do kasy. Tedy asi trojnásobek toho, co by reálně musel zaplatit nebo o něco malinko víc než činí celková částka všech exekucí v ČR (jistiny, nepočítám náklady na vymáhá, ty by tu částku zdvojnásobily).

Je mi jasné, že tu spousta lidí bude namítat, že podobné opatření je kontraproduktivní z hlediska pracovní morálky a vůbec morálky finanční, protože proč se nezřízeně nezadlužovat, když mi to stát zaplatí a já můžu začít znova, že? Na to ovšem lze odpovědět, že každý si zaslouží druhou šanci a já věřím tomu, že za pokus to stojí. Třeba to nevyjde, ale stát na tom určitě nebude tratný, i v nejhorším případě to určitě zhruba na nulu a to hned za první rok. A nikdo neříká, že se podobné amnestie musí pravidelně opakovat. Každý by měl dostat jen druhou šanci. Nikdo tu nic neříká o třetí, čtvrté nebo dalších...

Systémově by následně bylo rozumné se inspirovat třeba v USA, kde o oddlužení rozhoduje soud a když nazná, že dluhy nevznikly úmyslně a nedošlo k podvodu, tak druhý den sice nic nemáte, ale můžete začít znovu.

Autor: Josef Šoltes

Zdroj: https://josefsoltes.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=680493
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurokomisařka Jourová: Jsem pro regulaci tisku a médií, pokud to bude nezbytné! Média prý mají Evropu sjednocovat, ne rozdělovat!   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 07:03:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Eurokomisařka Jourová: Jsem pro regulaci tisku a médií, pokud to bude nezbytné! Média prý mají Evropu sjednocovat, ne rozdělovat! Jourová vylíčila, jak si představuje “rozumnou” regulaci a cenzuru tisku a médií v Evropě! Tradičním médiím prý klesá čtenost, inzerce a kvalita, takže je to třeba regulovat, rozuměj dotovat! Gleichschaltung mainstreamu a Bruselu je na dohled!

Evropská komisařka Věra Jourová (Hnutí ANO) vyvolala další skandál a pozdvižení. Britský tisk totiž zaregistroval její prohlášení, že Evropská unie by v případě nezbytnosti a potřeby měla přistoupit k “rozumné” regulaci médií a tisku. Podle jejího názoru by média v Evropě měla celou EU spojovat a nikoliv rozdělovat. Největším problémem prý jsou tradiční tisková média, která prý ztrácí čtenáře, inzerenty a v důsledku potom i kvalitní novináře, takže noviny a servery mainstreamu už potom nepíšou tak kvalitně a dobře jako kdysi. A tuto situaci je prý potřeba regulovat. Jourová tyto názory uvedla v reakci na britský bulvární The Sun, který minulý týden uvedl článek “Špinavé krysy z EU” v reakci na způsob chování evropských politiků k Therese Mayové na setkání v Salcburku v Rakousku, kde se opět neúspěšně jednalo o podmínkách Brexitu.

Evropská komisařka zmínila právě mainstreamová média v to smyslu, že ztrácí čtenáře a inzerenty, což je logické, protože čtenáři začínají chápat, že mainstream už dávno nepřináší zpravodajství, ale virtuální realitu vyrobenou na zakázku. A logicky tak více a více čtenářů mainstreamu vyhledává alternativní zdroje informací, tzn. alternativní zpravodajské servery. Velkým mainstreamovým serverům tak neklesají jenom zisky z reklamy a předplatného, ale především politický vliv a schopnost formovat informační pole v jednotlivých zemích. To je totiž mnohem důležitější.

FOTO: Jourová navrhla regulaci médií v EU kvůli nadpisu v britském bulváru.Proboha, snad si nemyslíte, že Andrej Babiš koupil Mafru kvůli tomu, aby mu vydělávala peníze? A snad si nemyslíte, že Zdeněk Bakala provozuje dlouhé roky ztrátovou Economii, aby mu tahala peníze z kapsy? Úlohou tiskových médií není vydělávat peníze, ale ovlivňovat veřejné mínění a nastolovat společenská témata a kauzy, které mají pomoci určité skupině politické scény a současně poškodit jinou skupiny politické scény. Mainstreamová média jsou tiskovými orgány politických stran, případně politických světonázorů.

Dokument z Bruselu: “Vliv konstruktivních a pro-evropsky zaměřených médií v Evropě rapidně upadá”

Logicky tak mainstreamová média nestojí a nepadají s provozním ziskem, ale pouze s tím, jestli dokáží nebo už nedokáží ovlivňovat v zemi politické a společenské procesy řízení. A právě to už tato média nedokáží, a proto klesá jejich vliv, proto mecenáši schovaní do role jako inzerentů přestávají pumpovat své peníze do mainstreamových tiskovin a serverů. Situace je alarmující, takže celá věc se pomalu přenesla do Bruselu a právě Věra Jourová, tedy kůň Andreje Babiše, vyzývá k regulaci médií.

Pod tímto slovem si ale ne nezbytně představujte cenzuru nepohodlných alternativních serverů, i když ani to není vyloučené. Ovšem z informací, které naše redakce má z bruselských kuloárů, vyplývá nové a zajímavé zjištění, že Evropská komise zvažuje regulaci tiskového a mediálního prostoru v Evropě v návaznosti na dotace pro tisková média. Je to čerstvá informace, kterou naše redakce získala zřejmě jako první v České republice.

V dokumentu se uvádí, že vliv konstruktivních a pro-evropsky zaměřených médií v Evropě rapidně upadá, jednak kvůli tzv. ruské propagandě, dále kvůli tzv. alternativním webům a v neposlední řadě kvůli rozmachu protievropských a protimigračních stran v EU. Podle analýzy to prý vede k tomu, že zavedená tisková média ztrácí schopnost a vliv na formování veřejného mínění v EU, které se následně radikalizuje a polarizuje. Slovo “polarizace” je v dokumentu zmiňováno velmi často. Kvalitní novináři prý odchází z mainstreamových médií, a to hned z několika důvodů. Jednak jsou to důvody finanční, kdy provozovatel a majitel média už nechce platit takové honoráře za články, které sice jsou nadále kvalitní, ale médium jako celek už neovládá a neovlivňuje veřejné mínění. V České republice byl o tom přinesen důkaz v poslední době hned dvakrát po sobě.

Mainstream v Česku vybouchl hned dvakrát po sobě v poslední době, jeho vliv na formování veřejného mínění se hroutí

Celý minulý rok mainstreamová média v ČR útočila na Andreje Babiše. Očekávalo se, že kauza Čapí hnízdo úplně politicky zničí Hnutí ANO a Andreje Babiše. Jenže stal se přesný opak, veřejnost na proti-babišovskou mediální smršť v roce 2017 už nereagovala a naopak Hnutí ANO v podzimních volbách drtivě zvítězilo s náskokem skoro 20% hlasů před ostatními stranami. To bylo první totální selhání českého mainstreamu, který neměl vliv na to, aby kauza Čapí hnízdo ovlivnila volby. Hned o pár měsíců později přišlo další selhání mainstreamu, tentokrát při volbě prezidenta.

Mainstream masivně protlačoval Jiřího Drahoše a naopak dehonestoval Miloše Zemana. Mediální éthos byl nastavený natolik nepřátelsky vůči Miloši Zemanovi ze strany mainstreamu, až to bylo opravdu podezřelé a opravdu okaté. A přesto volby dopadly jinak, Miloš Zeman byl znovu zvolen do funkce prezidenta. Mainstream tak selhal i podruhé, a právě to byla poslední kapka. Mecenáši mainstreamu si uvědomili, že krmí chcíplou rybu, myšleno mainstream, a přiškrtili penězovody. Důsledkem jsou odchody novinářů, deziluze, hledání viníků, prostě blbá nálada.

Naproti tomu se zdá, že malé alternativní zpravodajské servery zvítězily, kde se dalo. Roste jejich vliv, čtenost, pomohly zvolit do parlamentu SPD, pomohly znovu zvolit Miloše Zemana, přitahují pozornost stále širší části veřejnosti, a to s minimálními rozpočty ve srovnání s mamutím mainstreamem. Takže není divu, že v Bruselu se zrodila myšlenka, že EU bude na základě regulace médií rozdělovat dotace, podobně jako se dnes z EU čerpají tradiční dotace na cyklostezky podél hlavních silnic, takže cyklisté do plic dýchají emise z aut a tiráků, lavičky uprostřed lesa, rozhledny v údolích a podobné úchylnosti. Mainstreamová média by se tak mohla dočkat toho, že když budou psát o Bruselu v pozitivním světle, Evropská komise těmto médiím bude kompenzovat finanční ztráty z posledních let, aby mohly udržet novináře, aby nemusely mainstreamové redakce propouštět atd. De facto by tak “regulace” znamenala propagandu transparentně placenou z fondů EU.

Prudká reakce britského bulváru na ponížení Theresy May v Salcburku je vlastně jen záminkou Jourové k oznámení regulace tisku a médií v EU

A že to směruje právě k dotacím pro mainstream z EU, to potvrzují i slova Evy Jourové pro server Novinky.cz, kde uvádí, že právě tradiční média nemohou už odvádět kvalitní práci, protože ztrácí čtenáře a dobří redaktoři prý odcházejí. Tím nepřímo ukazuje na hlavní problém, tedy na nedostatek peněz mainstreamu. Nikde se tam nezmiňuje vliv alternativy, odchod čtenářů k alternativním zdrojům, pouze se akcentuje skutečnost, že mainstream ztrácí inzerenty, předplatitele, čtenáře a tím pádem peníze, takže si nemůže udržet kvalitní novináře.

Evropská unie má jasno, že dobrovolně a zadarmo už dnes nikdo pro podporu Evropské unie články psát nebude, protože Evropa se posouvá někam úplně jinam. Takže se budou hledat cesty, jak mainstreamovým médiím sanovat jejich finanční ztráty, ale je otázkou, jestli to bude stačit na to, aby mainstream získal zpátky svůj vliv. Celý informační prostor se změnil, nově se ukazuje, že lidé dokáží informovat sami sebe pomocí emailů, diskusí na alternativních serverech, na sociálních sítích a nepotřebují k tomu mainstream.

V dnešní době už není potřeba jít do stánku a koupit si noviny. Není ani potřeba pustit si večer Českou nebo jinou televizi a podívat se na Televizní noviny. V dnešní době si lidé informace najdou na internetu, a to zdaleka nejen na tom českém. Lidé dnes mohou porovnávat a konfrontovat informace České televize a Ruské televize. Mohou porovnávat i se stanoviskem amerických médií, jak těch mainstreamových, tak i těch alternativních. Nastává tak situace, že lidé si uvědomují, proč by měli odebírat noviny, které odebírali 20 let, když to, co se v nich dočtou, se událo včera? Než vyjdou noviny ráno, tak člověk se o události dozví úplně všechno již předchozí den z internetu a ze sociálních sítí. Tisková média se tak posunují ze zpravodajství k publicistice a komentářům, a to už není takový důvod k odebírání denního tisku. To je prostě vývoj civilizace, technologický vývoj jde dopředu.

Digitální ekonomika je zde a mainstreamová média na ni nejsou připravena. Přijdou o svůj vliv, budou se muset transformovat, nebo zcela zaniknou

Proto si všimněte, jak mainstreamová média mění prodejní modely, články nově schovávají za tzv. paywall, tzn. musíte za ně zaplatit, abyste si je mohli přečíst na webu vydavatele, nově vznikají elektronické předplacené modely odběru tiskovin, ale hlavně roste konkurence a počet informačních zdrojů, ze kterých si čtenář může vybrat. Papírové noviny nemohl a dodnes nemůže vydávat jen tak každý, je to nákladné, musí se platit distribuce, ne každá síť dovolí šířit do svých stánků všechno, stejně tak musí vydavatel řešit remitendu, tedy vrácení neprodaných výtisků ze stánků a jejich uskladnění atd.

Takže dokud se informace šířily tiskem, nemohl jen tak někdo z ulice nebo z gauče ovlivňovat informační prostor. S příchodem internetu se to všechno změnilo. Informační prostor může ovlivňovat každý, kdo má co říct a umí to formulovat tak, aby tomu ostatní porozuměli. A to je digitální ekonomika, co bylo papírové, bude nově digitální a datové. A to je problém pro Brusel. To se prý musí regulovat.
Kromě dotací z EU pro kolabující mainstream se tak dají očekávat v blízkém horizontu i další opatření, blokace přístupů na nepohodlné weby podle vzoru Číny, blokace u mobilních operátorů, mazání zpráv na sociálních sítích a mazání profilů. První vlaštovku jsme v ČR již zaznamenali počátkem tohoto roku, když náš server jako první v ČR medializoval skandál se zahazováním a nedoručováním emailů na Bakalovy freemailové servery Centrum.cz, Atlas.cz a Volny.cz, pokud hlavičky nebo těla emailů obsahovaly doménové odkazy nebo zmínky o doménách českých a slovenských alternativních zpravodajských webů. Pokud v emailech byl URL odkaz na náš server, nebo textový název celé domény “aeronet.cz”, email prostě nikdy nedošel. Nakonec, po mediální skandalizaci na Aeronetu, byla blokace ze strany Bakalových serverů zrušena, ale pošta z alternativy chodí na Centrum.cz nadále do spamu. Takže to byl pouze začátek cenzury. Jourová tak nyní zatroubila ke druhé vlně útoku na svobodu šíření informací.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/eurokomisarka-jourova-jsem-pro-regulaci-tisku-a-medii-pokud-to-bude-nezbytne-media-pry-maji-evropu-sjednocovat-ne-rozdelovat-jourova-vylicila-jak-si-predstavuje-rozumnou-regulaci-a-cenzuru/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOplzlosti. Žena v krátké sukni si vyrazila do imigrantské muslimské čtvrti. Takhle to dopadlo. Podívejte se...   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 06:50:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brusel - Obscénní chování mužů na bruselských ulicích odkryla mladá belgická dokumentaristka Sofie Peetersová. Stačily jí k tomu letní šaty a skrytá kamera. Ukázala Brusel, jaký dosud nikdo neznal, a spustila tím bouřlivou debatu i v okolních zemích - hlavně ve Francii. Video, na němž muži v bruselských ulicích nabízejí sex a vyzývavě syčí na kolemjdoucí ženy, už zhlédlo přes milion Evropanů. Brusel už ohlásil, že podobné oplzlosti bude od 1. září přísně trestat pokutou až 6 000 korun. Tu zaplatí každý, kdo by na ulici ženy obtěžoval návrhy a urážkami se sexuálním podtextem. Opravdové kulturní ohohacení!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon částečně stahuje protivzdušnou obranu z Blízkého východu   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 06:47:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pentagon se chystá v příštím měsíci stáhnout čtyři systémy Patriot z Jordánska, Kuvajtu a Bahrajnu. O tom informují noviny Wall Street Journal s odkazem na zdroje v americké armádě.

Podle zdrojů novin je toto rozhodnutí spojeno s reorganizací sil na pozadí toho, jak se v centru pozornosti Pentagonu ocitají „hrozby ze strany Ruska a Číny".

Jak je informováno, systémy byly vypnuty, jejich demontáž má být dokončena během příštího měsíce. Americké velení přitom neplánuje tyto systémy jakkoli nahrazovat. Odešlou je do USA na modernizaci.

Přestože některé systémy zůstanou v regionu, znamená tato demontáž, podle slov zdrojů, výrazné snížení možností ozbrojených sil.

Centrální velení USA odmítá dané informace komentovat.

Zdroj: Wall Street Journal, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Marsu objevili obrovskou zónu vhodnou pro život   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 06:43:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci americké Brownovy univerzity zjistili, že na Marsu před několika miliardami let byly vhodné podmínky pro život chemosyntetických mikroorganizmů, které dostávaly energii pomocí oxidace neorganických látek. Informuje o tom Science Alert.

Výzkumnici zanalyzovali údaje, které předala kosmická sonda Mars Odyssey. Zjistili obsah radiačních prvků thoria a draslíku v horninách. Prozkoumali poločas rozpadu těchto látek a zjistili, jaký obsah thoria, draslíku a uranu byl v kůře Marsu před čtyřmi miliardami let.

Ukázalo se, že radiačních prvků bylo dostatek na radiolýzu vody, tedy rozdělení molekul pod vlivem ionizačního záření.

Vědci zjistili, že se v kůře Marsu nacházela obrovská zóna, která byla potenciálně vhodná pro život organismů. Byla několik kilometrů široká. Ve výsledku radiolýzy v ní mohl vzniknout dostatečný obsah vodíku, který byl nutný pro život ekosystému mikrobů pod kůrou po stovky milionů let.

Zdroj: Science Alert, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSporná osobnost sv. Václava   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 06:37:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Také letos si dne 28. září si připomeneme nový státní svátek, označený jako Den české státnosti a s ním také spornou osobnost knížete Václava. Spor můžeme vést o to, jakou českou státnost vlastně máme slavit? Nesporné je naproti tomu, že bratrovražda nebyla motivována mezi panovnickými rody tehdy obvyklou touhou po vladařském stolci, ale odlišnou politickou koncepcí.

Na jedné straně pobožné kněžny Ludmily, která vychovávala Václava a formovala jeho myšlení, a na straně druhé kněžny Drahomíry, které ovlivňovala Boleslava. Václav dobrovolně přijal podřízenou úlohu k Německu a platil známé poplatky. Provedl také rychlou a důslednou christianizaci státu a stal se štědrým donátorem církve, za což ho římskokatolická církev dodnes velebí jako prvního klerikální panovníka. Boleslav po Václavově smrti s Němci bojoval za nezávislost přemyslovského státu a podlehl až po 13 letech, kdy byl přinucen k obdobné lenní podřízenosti.

Václavovi příznivci argumentují, že Němci byli beztak silnější a že rychlá christianizace nás uchránila před osudem vyvražděných pobaltských Slovanů. Boleslavovi příznivci zase argumentují tím, že Václav byl jako panovník slaboch, který se o odpor ani nepokusil a že doba 13 let bojů již svou délkou svědčí o tom, že získat nezávislost zřejmě nebylo vůbec nereálné. Věci nejsou černobílé a zřejmě částečně platí oba pohledy. Do jaké míry, to nechť zhodnotí především historici.

Horší však je, že tento sporný Václavův odkaz se promítá do naší novodobé historie. Již za druhé předmnichovské republiky došlo ke glorifikaci sv. Václava konzervativními katolickými kruhy za jeho „realistický a předvídavý vztah k německé říši“, který za protektorátu vyvrcholil zřízením Svatováclavské orlice jako protektorátního vyznamenání pro kolaboranty (viz wikipedie). Ještě horší však je, že se druhá republika stále více zpřítomňuje právě dnes. Stejně jako tehdy se i dnes množí otevřené útoky na prezidenta E. Beneše, dochází k přepisování novodobých českých a československých dějin a stupňuje se „vstřícnost“ vůči sudetským Němcům.

Politici TOP 09 a KDU-ČSL se v tom začali předhánět. Zatímco všemi mastmi mazaný M. Kalousek na sjezdy landsmanšaftu za sebe posílal svého 1. místopředsedu M. Ženíška, lidovci se odhodlali k přímé účasti jak svého předsedy P. Bělobrádka, tak i D. Hermana, který se sjezdu landsmanšaftu dokonce zúčastnil jako první ministr vlády ČR v historii. Byl to právě Daniel Herman, který se také vyjádřil, že si umí představit ČR jako součást Spolkové republiky Německo. Po negativních ohlasech se své prohlášení snažil zmírnit, že „to myslel pouze v ekonomickém smyslu“. Pokud by byla Svatováclavská orlice, čistě hypoteticky vzato, obnovena jako státní vyznamenání, prohlašuji, že navrhnu Daniela Hermana na jejího prvního novodobého nositele.

Jaroslav Král

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeziskovky + bezdomovectví – smutné zrcadlo naší společnosti v 21. století   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 06:34:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otázka bezdomovců přichází na mysl téměř každému zejména dnes, kdy se pod ohromnou mediální masáží a za přispění některých politických stran řešila otázka 50 syrských sirotků. Odhaduje se, že v České republice se v současné době pohybuje přes 60 tisíc bezdomovců. Ženy, muži, mladí i staří. Příčin je mnoho.

Od nezvládnutí osobní situace, alkohol, ztráta zaměstnání, drogová závislost, exekuce, nezvládnutí přechodu z vězení do běžného života atd. Bezdomovci se pohybují na okraji společnosti, žijí v improvizovaných příbytcích stlučených z prken, v polorozbořených domech, v lesích, kolem nádraží, pod mosty, atd. Stravují se různě – něco vyžebrají, něco ukradnou, něco najdou v popelnicích, něco jim dají dobrodinci apod. Většinou jsou zarostlí, špinaví, páchnoucí, přiopilí, mnozí nemocní …….

Jsou, nebo nejsou schopni resocializace? Část určitě ano. Potřebují ale vydatnou pomoc. K tomu by ale potřebovali pomoc od státu nebo od tzv. neziskovek. Z neziskovek se ale vývojem staly ziskovky, které daleko více zajímá cestování po světě a pomoc kde komu v Africe či Asii, než vlastní spoluobčané. Více je zajímá péče o nemocné trpící AIDS, ebolou nebo nilskou chřipkou kdesi v Ugandě či Nigérii, než nemocní kolem hlavního nádraží v Praze či Ostravě. Takové ziskovky jako je Člověk v tísni, Lékaři bez hranic apod., to je pořádný byznys, který nemá o finanční prostředky nouzi.

A to už je pořádně přitažlivé i pro ty naše lidumily, kteří jsou všude tam, kde tečou velké peníze. Za to čtvrtstoletí, kdy tento typ byznysu vznikl, mají pořádně vyvinutý čich na peníze, a ty jim rozhodně nesmrdí. Známé rčení „bližší košile než kabát“ jim také opravdu nic neříká. Nikoho z těch velkých „neziskově-ziskových“ zazobanců by ani nenapadlo pomoci bližnímu v nouzi. Nikoho by nenapadlo přijít třeba s projektem vybudovat pro bezdomovce bydlení s hygienickým zařízením, lékařskou péčí, holiči, teplou i studenou vodou a třeba i pravidelnou stravou. K tomu samozřejmě pomoc psychologů a třeba i psychiatrů. Také nějaká rekvalifikace a výuka by jistě našla uplatnění.

To do náplně práce těchto velkých neziskovek určitě nespadá. A že by to byl opravdu chvályhodný počin jim také nepřišlo na mysl. A obrovským úspěchem by bylo, kdyby se tímto způsobem zachránilo třeba jenom 10 nebo 20 procent těch ztroskotaných lidských bytostí. Bylo by to hodno nejen státního vyznamenání, ale stoupla by i společenská prestiž těch předražených organizací, které vyžadují opravdový audit jako sůl.

Rozhodně je momentálně pro mnoho neziskovek výnosnější zapojit se do převozu nelegálních migrantů do Evropy a inkasovat peníze, ať jsou odkudkoliv. Možná by je napadla i taková pomoc státu, kdy by mohly nahradit konzulární oddělení našich ambasád v zahraničí, dostat oprávnění a legalizovat proudy migrantů přímo na africkém území a do Evropy je posílat již jako Evropany. Bůh ví, co se jim honí v hlavách.

Ing. Jiří Oberreiter, ANS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZaložení právnického subjektu EU je nepřijatelné   
Pridal tk Čtvrtek 27 září 2018 - 06:15:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo včera řekl, že je nepřijatelné, aby EU založila právnický subjekt, díky kterému by se vyhnula sankcím Spojených států a mohla pokračovat v zákonném obchodu s Íránem. Vyjádřil zklamání nad tímto rozhodnutím EU a uvedl, že věří, že by to znamenalo podporu Íránu. Vyzval také evropské země, aby podnikly další kroky k vyvíjení tlaku na Írán.

Vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová 24. září večer v hlavním sídle OSN v New Yorku uvedla, že EU založí právnický subjekt, aby se vyhnula sankcím Spojených států a mohla pokračovat v zákonném obchodu s Íránem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2551 sec,0.0627 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,065kB