Sobota 29 září 2018
Inside job? Kauza Novičok začíná nabírat děsivé rozměry mohutné zpravodajské hry britských a ruských tajných služeb proti Vladimiru Putinovi!   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 19:07:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Inside job? Kauza Novičok začíná nabírat děsivé rozměry mohutné zpravodajské hry britských a ruských tajných služeb proti Vladimiru Putinovi! Jeden z dvojice ruských “turistů” v Salisbury se velice podobá plukovníkovi GRU! Je to odveta proti Putinovi za jeho masivní čistky v řadách ruské generality? Kauza Skripal vznikla jako zpravodajská hra proti ruskému prezidentovi od jeho nepřátel z okolí Kremlu?

Tento článek jsem chtěl publikovat již včera v pátek, ale nevyšel mi čas, takže přichází až dnes v sobotu. Britská investigativní skupina Bellingcat totiž přinesla před 3 dny výbušnou informaci, že Ruslan Boširov, jeden z dvojice ruských “turistů” vyfotografovaných na letišti Gatwick a v ulicích Salisbury v souvislosti s kauzou Naovičok, je prý ve skutečnosti Anatolij Vladimirovič Čepiga, plukovník ruské vojenské rozvědky GRU. Skupina Bellingcat získala exkluzivní osobní spis a materiály tohoto člověka od ruského serveru The Insider Russia, který podle informací obdržel informace od zatím neznámého zdroje z okruhu ruského ministerstva vnitra a lidí z okruhu ruských zpravodajských služeb.

Kreml uvedl, že osoba, která informace poskytla novinářům, nemusela ani vědět a tušit, k čemu a jakým účelům budou podklady použity, ovšem ihned poté FSB oznámila, že spustila mohutné vyšetřování, kdo za únikem informací stojí. Tato informace pronikla i do západních a také českých médií. Bellingcat o Čepigovi uvádí tyto informace:

Bellingcat a jeho šokující tvrzení

Anatolij Vladimirovič Čepiga se narodil 5. dubna 1979 na Dálném Východě v obci Nikolajevka v oblasti Amur se 300 obyvateli, poblíž rusko-čínské hranice. Ve věku 18 let se zapsal na vojenskou školu jen 40 kilometrů od svého domova na vojenském velitelství v Blagovešensku, jedno z ruských elitních výcvikových středisek pro námořní komanda a důstojníky Specnazu.

Anatolij Čepiga absolvoval akademii s vyznamenáním v roce 2001. Poté byl přidělen ke službě ve 14. brigádě Specnazu v nejvzdálenějším ruském městě Chabarovsk, v jedné z elitních jednotek Specnazu pod velením GRU. Čepigova jednotka č. 74854 (dříve 20662) hrála klíčovou roli v Druhé čečenské válce a byl pozorován také u ukrajinských hranic koncem roku 2014.

FOTO: Uniklá složka z ruského ministerstva vnitra o Anatoliji ČepigoviV průběhu jeho úkolu ve 14. Specnaz brigádě byl plukovník Čepiga odvelen celkem třikrát do Čečenska na tři turnusy. Podrobnosti o zvláštních operacích, kterých se účastnil, nejsou známy. Webová stránka pobočky státní vojenské dobrovolnické organizace na Dálném Východě však uvádí, že v průběhu své služby dostal více než 20 vojenských vyznamenání.

V nějakém okamžiku mezi rokem 2003 (v loňském roce jsme ho identifikovali u 14. brigády Specnaz v Chabarovsku) a v roce 2010 (rok, kdy byl objeven jeho první tajný pas) bylo Anatoliji Čepigovi přiděleno jeho alter ego “Ruslan Boshirov” a byl přemístěn do Moskvy. Vzhledem k tomu, že je v současné chvíli v hodnosti plukovníka a funguje jako tajný důstojník GRU, je pravděpodobné, že v tomto období absolvoval v Moskvě Vojenskou diplomatickou akademii (MGIMO), známou také jako “Konzervatoř GRU”.

V prosinci roku 2014 získal plukovník Čepiga nejvyšší státní cenu Ruska, Hrdina Ruské federace. Toto ocenění uděluje prezident Ruska osobně jako “uznání za služby státu a lidu v Rusku a za vykonání hrdinského činu”.

FOTO: Památník ve vojenské velitelské škole na Dálném východě se jménem Čepigy (na pravém pilíři úplně vpravo dole).


Většina ocenění se odevzdává ve veřejných ceremoniích – a je doprovázena prezidentským dekretem, jako je například udělení vyznamenání ruským důstojníkům v Sýrii v roce 2016. Jiné prezidentské ceremonie – pokud je podkladový akt hrdinství podřízený státnímu tajemství – jsou uchovávány v tajnosti. Toto je případ udělení vyznamenání plukovníkovi Čepigovi. Zatímco neexistuje žádné veřejně vydané oznámení o jeho vyznamenání – nebo odkaz na něj na webových stránkách Kremlu – státní dobrovolnická internetová stránka uvádí, že získal cenu “v prosinci 2014 … za uskutečnění mírové mise”.

Skutečnost, že plukovník Čepiga získal cenu Hrdina Ruska, je oznámena na internetových stránkách jeho vojenské školy. Zatímco většina ostatních příjemců ceny má podrobný popis svých činů, které vedly k udělení vyznamenání, poslední dva příjemci – Anatolij Čepiga a Alexander Popov – mají pouze uvedeno: “Dekretem ruského prezidenta”. To znamená, že mise, za které jim ocenění bylo uděleno, byly tajné.

Fráze a načasování tohoto ocenění poskytují nabízejí významné informace o tom, co je posláním plukovníka Čepigy. V roce 2014 nebyly v Čečensku žádné vojenské aktivity. Rusko se ještě v Sýrii vojensky neúčastnilo konfliktu. Jediný region, v němž Rusko v té době uskutečňovalo aktivní tajné vojenské operace, se nacházelo na východní Ukrajině, což je nejpravděpodobnější dějiště jeho poslání, jak to naznačuje utajování jeho ceny. Anatolij Čepiga je ženatý a má jedno dítě.

Rysy v obličeji jsou dokonale shodné, nikdo teď netuší, co si má vlastně o celé kauze Skripal myslet

Tolik tedy z informací serveru Bellingcat o pozadí a historii Anatolije Čepigy. Server rovněž uvedl trojici fotografií plukovníka, první pochází z roku 2003, druhá je z roku 2010 a poslední je z roku 2018. Na internetu se okamžitě rozjely dvě skupiny zastánců a odpůrců těchto informací. David Icke přišel s analýzou, která zpochybňuje identitu Ruslana Boširova a Anatolije Čepigy, podle něho jsou si oba sice podobní, ale není to jeden a tentýž muž.

Poskytuje k tomu i několik grafických analýz rysů obličeje. Podle mého názoru jsou ovšem oči, nos a rty na všech 3 fotografiích zcela identické, i při sebevětší snaze a velké nedůvěře ke všemu, co server Bellingcat může publikovat za dezinformace, je zkrátka potřebné uznat, že podoba tam je, a ta podoba je naprosto dokonalá, protože rysy obličeje, posazení obočí, účes, uši, oční klenby, všechno dokonale sedí, pouze vidíme změny způsobené věkem a stárnutím, protože na první fotografii je Čepiga jako mladíček, na poslední fotografii je o 15 let starší a s knírkem.

FOTO: Anatolij Čepiga, rok 2003, 2010 a 2018.


Druhá skupina lidí jásá a skanduje, že Rusko bylo usvědčeno ze lži. A právě tady musím upozornit na některé podivné souvislosti, které by měly každého zarazit a uvést do pozoru. Když totiž ruská televize RT uveřejnila rozhovor s údajným Ruslanem Boširovem a Alexanderem Petrovem (viz. video s anglickými titulky níže), jejich svědectví napáchalo více škod Rusku než užitku. Sami se podívejte na video níže.

Rozhovor vyzněl nepřesvědčivě, strojeně, nachystaně a hlavně naprosto nedůvěryhodně. Tvrzení obou mužů, že do Salisbury přiletěli na obhlídku místního známého kostela a také Stonehenge kamenů, působila nejen nedůvěryhodně, ale navíc naprosto groteskně, protože i Rusové na ruském internetu si z toho dělali legraci, že oba dva vypadají jako vyhazovači nebo securiťáci a těžko se mohli jen tak vydat do britského zapadákova v Salisbury, kde chcípl pes. Jenže, britské záznamy a fotografie obou mužů odhalují něco mnohem podivnějšího.Oba muži jsou zachyceni na pouličních kamerách, jak prochází ulicemi Salisbury, rozhlíží se po okolí, a kromě prošívaných větrovek mají jen malé batůžky, zkrátka jako turisté. Britská policie v kauze Skripal a kontaminace Novičokem uvedla, že touto nervově paralytickou látkou je popatláno úplně všechno. Lavičky v parku, dům Skripalových, italská restaurace, vůz taxi služby a celý hotelový pokoj, ve kterém se oba muži ubytovali. A tohle právě nedává smysl.

Takto silná reziduální stopa po Novičoku by musela oba muže na místě zabít, protože takové koncentrace a kontaminace po celém městě by musela nejen zabít oba muže, ale i personál hotelu, lidí okolo, cestující na letišti, v letadle. Nikde nevidíme ani jednoho z mužů, že by se pohybovali okolo domu Sergeje Skripala, že by někde bylo vidět, jak něco natírají nebo stříkají okolo sebe. Znovu opakuji, britská policie našla kontaminace v Salisbury na mnoha veřejných místech a prostranstvích. Takže celá věc začíná nabírat úplně jiné obrysy. Ty ovšem nepochopíme, pokud nepůjdeme trochu do minulosti.

Kauza Skripal vede k mohutné zpravodajské hře proti Vladimiru Putinovi a za rozsáhlé čistky v řadách ruské generality za poslední roky

Vladimir Putin si totiž v řadách ruské generality začal vyrábět velké a mocné nepřátele. Celé to začalo už v roce 2016, když ruský prezident vyrazil z pozic přes 50 generálů a admirálů Baltické flotily. Důvodem prý byla ztráta důvěry Vladimira Putina v tyto generály. Neoficiálně však šlo o spor v kompetencích, protože Baltická admiralita nechtěla systém řízení obrany Baltu převést do Moskvy, protože Baltská flotila měla v ruské armádě vždy status elitní skupiny námořnictva, která brání Rusko před silami NATO na moři. Tyto informace získala redakce Aeronetu exkluzivně od našeho kolegy, ruského novináře, který kauzu čistek mezi generály dlouhodobě sleduje.

Oficiální důvod pro vyhození tolika generálů však bylo prohlášení Kremlu, že důstojníci odmítali zasahovat proti západním lodím na Baltu. Jenže toto zdůvodnění kulhá na obě nohy, protože právě generálové Baltské flotily dlouhodobě upozorňovali na nasunování vojsk nepřítele do Pobaltských států, do Estonska, Lotyšska a Litvy a admiralita Baltské flotily chtěla zahájit námořní blokádu Pobaltí, aby Američané a spojenci nemohli nasunovat do Pobaltí jednotky a zbraně NATO. Vyhození tolika generálů odstartovalo nebezpečný proces.

Jenom o pár měsíců později vyrazil Vladimir Putin vysoké generály z Ruské vyšetřovací komise, a to kvůli korupci vysokých generálů prokuratury a vojenské policie. Jednalo o jedny z nejmocnějších generálů v Rusku a Vladimir Putin se jich zbavil. Problém je ovšem jinde. Korupce v Rusku je značný problém, ale v posledních letech vidíme, že kvůli korupci jsou vyhazovány hlavně ruské vojenské elity.

Nejsou však zdaleka v takové míře vyhazovány elity z civilních pozic, korupce je trestuhodně mnohdy tolerována v civilních oblastech řízení, sociální správy, v regionech, na magistrátech ruských měst, tedy korupce v oblasti civilní správy a na postech politiků. Mohutné a masivní čistky tak postihují hlavně ruské generály a admirály, a to už několik let po sobě. V květnu 2017 čistky pokračovaly, Vladimir Putin vyhodil dalších 12 generálů z pozic na ministerstvu vnitra. A právě tady se zřejmě začíná rýsovat počátek zpravodajské hry Skripal.

Kauza Novičok a Skripal s veškerou pravděpodobností vede k ruských tajným službám a britské MI6 ve spojení proti ruskému prezidentovi

Podle posledních informací naší redakce, které se mi podařilo získat, to aktuálně vypadá, že to bylo právě někdo z ministerstvo vnitra, který poskytl skrze The Insider Russia materiály britskému serveru Bellingcat. Jak už jsem analyzoval celou situaci v pátečním pořadu na SVCS, viz. záznam na YouTube na konci tohoto článku, a doporučuji vám si ten úsek poslechnout, celá kauza Skripal opravdu začíná nabírat obrysy vysoce nebezpečné zpravodajské hry namířené přímo proti Vladimiru Putinovi za čistky proti ruské generalitě. Cílem této zpravodajské hry není nic jiného, než obvinit Vladimira Putina z válečného aktu proti zemi, která je jadernou velmocí, tedy proti Velké Británii. Cílem je obvinit Vladimira Putina, že osobně nařídil použití zbraní hromadného ničení, konkrétně nervově paralytických látek, na území členského státu NATO a proti jejím obyvatelům. Na základě tohoto obvinění bude možné uvalit na Rusko zničující sankce a provést izolaci Ruska způsobem, která povede k pádu Vladimira Putina.

FOTO: Alexander Petrov a Ruslan Boširov vyfocení v Salisbury.Do chvíle, dokud celá kauza Skripal a Novičok stála na blábolech Theresy May a Velké Británie, nebyl důvod si myslet, že za celou akcí stojí někdo jiný než právě britské tajné služby. Jenže v okamžiku, kdy na ruské televizi RT proběhl vysoce bizarní a totálně nedůvěryhodný rozhovor s oběma ruskými údajnými turisty ze Salisbury a kdy někdo zevnitř ministerstva vnitra a ruských tajných služeb ochotně poskytl Britům osobní spisy plukovníka GRU a také cestovní pasy obou mužů, se dostáváme úplně do jiné situace.

Toto není akce britské MI6, ta je pouze partnerem na této akci, který v Salisbury “jenom” připravil jeviště a scénu pro tuto zpravodajskou hru, a to navíc dost amatérsky a neprofesionálně. Hlavním architektem zpravodajské hry Skripal a Novičok je však někdo zevnitř Kremlu, skupina mocných lidí z okruhu ruské generality, ministerstva vnitra a bezpečnostních složek GRU, které se rozhodly odstranit Vladimira Putina z pozice ruského prezidenta skrze zpravodajskou hru. Scénář této hry je zjevný, popsal jsem ho už v pořadu na SVCS, ale pro jistotu ho zopakuji.

Práce zevnitř mocenských složek v Rusku je největší hrozbou pro Vladimira Putina, může být obviněn z mezinárodního terorismu

Již minulý pátek jsem vám vysvětlovat systém řízení moci v Rusku. Prezident a ruská armáda jsou řízeny horizontálně, vedle sebe na stejné úrovni. Civilní a vojenská moc v Rusku drží obrovskou sílu v zemi, ale musí spolu spolupracovat. Pokud dojde ke konfliktu, kdy civilní moc z pozice prezidenta začne útočit proti vojenské moci a začnou probíhat čistky v armádě, je zaděláno na konflikt, na vojenský puč (jako v Turecku) anebo na mohutné zpravodajské hry proti Vladimiru Putinovi. Vladimir Putin pokračuje v čistkách proti generálům i v roce 2018, psali jsme o tom v článku zde: https://aeronet.cz/news/zemetreseni-v-kremlu-vikendova-roztrzka-mezi-vladimirem-putinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-ma-prvni-obet-putinova-dohoda-s-netanyahuem-pada-rusko-doda-syrii-system-s-300-a-vladimir-putin/ , takže tato válka pokračuje. Kauza Skripal podle všeho vznikla uvnitř ruských tajných služeb ve spolupráci s britskou MI6.

FOTO: Britský tisk už klade rovnítko mezi Novičok a Putina.Nejprve bude Rusko obviněno z toho, že použilo zbraň hromadného ničení proti členské zemi NATO. Později se najde stopa a zveřejní se fotografie dvou ruských občanů v Salisbury. Oba dva o několik dnů později poskytnou na ruské RT televizi bizarní a záměrně nedůvěryhodný rozhovor, ve kterém lžou, že jsou jenom turisté.

A o několik týdnů později přinese Bellingcat důkaz, že oba dva v televizi opravdu lhali, protože minimálně jeden z nich je plukovníkem GRU, kterého v roce 2014 osobně vyznamenal Vladimir Putin řádem Hrdina Ruska a Putin tedy plukovníka zná osobně. Na televizi RT se novinář ptal Vladimira Putina, jestli oba dva muži jsou civilisté a Vladimir Putin byl zaskočen otázkou a dvakrát po sobě se tvářil, že dotaz jako přeslechl, nakonec potvrdil, že oba dva jsou civilisté, sami se podívejte, to opravdu nevysílá dobrý obraz:

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/292485840

Spojka mezi útokem zbraní hromadného ničení v Salisbury a ruským prezidentem je tím vytvořena. V následujících dnech a týdnech budou Britové tuto zpravodajskou hru intenzivně rozvíjet s cílem obvinit Valdimira Putina z toho, že vydal osobní příkaz plukovníkovi GRU Čepigovi, aby zbraní hromadného ničení zaútočil na Sergeje Skripala ve Velké Británii na území členského státu NATO. Poté bude následovat obvinění Vladimira Putina a žádost o jeho vydání před soud do Haagu. Kreml to odmítne a na Rusko budou uvaleny sankce kompletní a naprosté izolace. Hovoří se o odstřižení ruských bank od mezinárodního systému SWIFT, takže ruské banky by nemohly přijímat americké dolary, uvažuje se o letecké blokádě Ruska v Evropě a v USA, uvažuje se o sankcích na všechny firmy a státy světa, které by s Ruskem pokračovaly v obchodování. Tohle je cesta, která vede k válce.

Odveta GRU (armády) proti FSB (Kremlu)? Koho semele soukolí čistek v ruské armádě a mašinérie okolo novičoku a útoku chemickými zbraněmi na členskou zemi NATO?

Na závěr zbývá ještě jedna věc, zodpovědět na otázku, proč vlastně Ruslan Boširov a Alexander Petrov přiletěli do Salibury, když evidentně žádný novičok u sebe neměli? Jak už jsem říkal na SVCS v pořadu, jejich cesta letadlem do Velké Británie a potom cesta do Salisbury měla jediný účel, jejich nafocení a zachycení na britských bezpečnostních kamerách, prostě jako na módní přehlídce.

Oba dva se nechali zvěčnit na fotografiích v Salisbury a tím vytvořili oslí můstek mezi kauzou Novičok a Vladimirem Putinem. Protože právě Vladimir Putin tajně a osobně Anatolije Čepigu, alias Ruslana Boširova, vyznamenal v roce 2014 řádem Hrdina Ruska. Pojítko a spojnice mezi Salisbury a Kremlem je tím vytvořeno. Tato nebezpečná zpravodajská hra tak míří přímo na hlavu Vladimira Putina od samotného počátku. Už je naprosto jasné, proč došlo k tak neuvěřitelně trapnému a nedůvěryhodnému vystoupení obou mužů na RT, protože cílem bylo vytvořit personální stopu od plukovníka GRU ze Salisbury k Vladimiru Putinovi v Moskvě.

Znovu se tak potvrzuje, co tady na Aeronetu se snažím vysvětlovat už tak dlouho, že moc a vláda v Rusku není samonosná a ještě žádný ruský prezident nebo vůdce neustál svoji funkci, pokud si znepřátelil generalitu a vlastní tajné služby. Poslední kolizi jsme viděli minulý týden, kdy Vladimir Putin nejprve omluvil sestřelení ruského IL-20 v Sýrii tím, že šlo o nešťastnou náhodu, zatímco ruský generální štáb to o 4 dny později prudce a ostře odmítl a označil za viníka Izrael.

Po nátlaku generálního štábu musel potom Vladimir Putin zavolat Benjaminu Natanyahuovi podruhé minulý týden, aby mu oznámil, že předchozí telefonát a jeho obsah se mění, že Rusko nově viní Izrael z tragédie sestřelu IL-20. Tato změna postoje Vladimira Putina však vzešla z ruského generálního štábu a Vladimir Putin se musel tomuto postoji podvolit. To však v ničem nemění vztah mezi Kremlem a ruským genštábem. Pouze to ukazuje, že v Rusku takové mohutné čistky v generalitě za poslední roky neupevňují pozici Ruska, ale naopak destabilizují pozici Vladimira Putina.

Záznam pátečního pořadu na SVCS, kde jsem ve druhé hodině analyzoval celou kauzu Čepiga

-VK-Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/inside-job-kauza-novicok-zacina-nabirat-desive-rozmery-mohutne-zpravodajske-hry-britskych-a-ruskych-tajnych-sluzeb-proti-vladimiru-putinovi-jeden-z-dvojice-ruskych-turistu-v-salisbury/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSaakašvili navrhl, aby byl Porošenko souzen za vlastizradu   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 17:57:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Petro Porošenko podvedl všechny Ukrajince a může být souzen za vlastizradu, proto potřebuje dobrého advokáta, řekl v interview pro televizní kanál NewsOne bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili. Pořad je uveřejněn na YouTube televizního kanálu.

„Porošenkovi přeji, aby našel dobrého advokáta, který ho bude hájit, až ho budou soudit za korupci, odcizení mnohamiliardového majetku Ukrajiny a za to, že zneužíval státní moc k osobnímu obohacení, podvedl všechny Ukrajince, a možná i za vlastizradu," řekl Saakašvili.

Prohlásil, že Porošenko se mohl stát největší osobností Ukrajiny, ale „vyměnil tuto možnost za několik miliard dolarů".

„Mohl být slavnější než Mazepa nebo Chmelnický, mohl se stát novým evropským Churchillem. Věřil jsem v jeho ambice, ale on má jedinou ambici — kupec z besarábského přívozu," domnívá se politik.

Kromě toho Saakašvili řekl, že roky Porošenkova prezidentování jsou pro ukrajinský národ „ztracené".

„Ukrajinci ztratili pět let svého života, což je v této době celá věčnost. Posledních pět let je pro Ukrajinu ztracených. Mnoho ztracených životů, několik milionů ztracených obyvatel, kteří odjeli, ztracené možnosti. Přeji lidem, aby co nejrychleji překonali nepochopení a vyrovnali se s touto dobou," řekl bývalý gruzínský prezident.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jD7P

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUpozornění k brožurce napsané pro úřad vlády psycholožkou B. Marvánovou-Vargovou   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 17:07:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autorka brožurky: „Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí: mýty a fakta“ je propagátorkou Istanbulské úmluvy. Má funkci předsedkyně Výboru pro prevenci domácího násilí.

Co znamená prevence domácího násilí? Děti jsou už v mnoha státech kradeny rodičům bez reálné viny, preventivně! Prý by snad v budoucnu mohlo k nějakému domácímu násilí dojít.

Autorka prosazuje gender ideologii, která je spojena s mechanismem juvenilní justice, která krade dětí rodičům. Děti jsou pak dávány homosexuálním párům.

Jak to bude se zákony v České republice takto pokračovat, tak za chvíli budou občané trestáni preventivně! Nevinní skončí doživotně ve vězení za to, že by se snad mohli v budoucnosti dopustit těžkého zločinu... To nejsou žerty – je těžší trest pro dítě a rodiče, než když nenávratně ukradou dítě z milující rodiny?

Kdo chce znát pravou podstatu Istanbulské úmluvy, musí se podívat až na poslední stránku její brožurky, kde jsou vyjmenováni autoři a publikace, které ona nazývá mýty, a přečíst si je. Pak každý hned pochopí, že mýty neprosazují uvedení autoři, ale sama autorka brožurky.

Za BKP
o. Josef


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBude dnešní MŠTM jen MŠ? Je nejvyšší čas, aby bylo!   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 17:02:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již několikrát jsem se na téma MŠMT, resp. sportu jako takového ve svých internetových příspěvcích vyjadřoval a současně zmiňoval (doporučoval), aby MŠMT bylo rozděleno na ministerstvo školství a ministerstvo sportu.

Proto také vítám osobní iniciativu hnutí ANO a jeho poslance Milany Hniličky, že se touto otázkou zabývali a došli k prospěšnému závěru, oddělit sport od školství.

Jsou k tomu minimálně dva zásadní důvody. Jedním je, že Ministerstvo školství,mládeže a tělovýchovy by se mělo primárně a výhradně zabývat školstvím a mládeží, ale už ne obecně sportem, který jako vrcholový už dnes není možné vidět a kvalifikovat jinak, než profesionální sport.

Tím však není myšleno, že by se sport měl ze školství vytratit, to ani náhodou, jen je rozdíl jestli se MŠMT stará jen o školství v rámci školních osnov, případně jejich mimoškolní aktivit, nebo o sport vrcholový, alias profesionální, kde existuje naprosto odlišná atmosféra a jiné podmínky, kde se točí desítky a stovky milionů, což dává možnost či svádí k různým nepravostem, manipulací, machinacím, korupci a pod. Ostatně o tom svědčí nedávná aféra jak kolem českého fotbalu, FAČR i některých pracovníků MŠMT v souvislosti s financováním neprofesionálních sportů.

Je proto velmi chválihodné, že se této záležitosti ujal sám bývalý profesionální sportovec, reprezentační hokejový brankář pan Milan Hnilička, který s hnutím ANO a podporou jeho předsedy a premiéra vlády Andreje Babiše navrhuje zřízení Národní sportovní agentury. Jeho (jejich) vize je, že se úřad bude zabývat jenom sportem a zajistí, že do něj půjde dost peněz, jejich tok bude transparentní a spravedlivý, čímž by se měla pozvednout úroveň a podpora českého sportu. Zde bude na místě poznamenat, resp. upozornit, že tato agentura, pokud by se měla zabývat jen sportem, pak by to měl být především sport, který není v kompetenci MŠMT, ale sport vrcholový a profesionální, potažmo sport lidový, zájmový (dobrovolný).

Druhým důvodem, proč by nemělo MŠMT disponovat vrcholovým, resp. profesionálním sportem je fakt, že už Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se zabývá i sportem, který je de facto ve své podstatě již výchozím, či výsledným produktem tělovýchovy, alias tělesné výchovy, provozované na školách. Domnívám se totiž, že tělovýchova, alias tělesná výchova, je produkt, ve kterém je školní mládež vedena k tělesným aktivitám, které prospívají dětem a mládeži a jejich zdraví.

V rámci výkonu této tělovýchovy, kterou povinně (krom jistých výjimek) absolvují dětí a mládež k upevnění svého zdraví, jsou aplikovány různé druhy sportovních aktivit, které vycházejí z klasických základních sportů a sportovních odvětví, jako např. lehká atletika, plavání, gymnastika, míčové hry, případně jiné, které jsou však realizovány jen v rámci odpovídajících možností a schopností dětí a mládeže. Realizace různých druhů sportu, resp. sportovních disciplin, které jsou provozovány ve vyšší a podstatně náročnější podobě, jsou již zájmem starší mládeže, hlavně pak dospělých osob.

Jak z uvedeného vyplývá, je dost nelogické, aby se ministerstvo, které má, resp. by mělo mít ve své gesci především, ne-li výlučně na starosti problematiku školství (v této oblasti totiž existuje řada závažných problémů, které pro jiné činnosti nejsou zvládány). MŠMT se dnes zabývá také záležitostmi a problematikou již nemá charakter školní tělovýchovy, ale zájmové, občanské sportovní činnosti (např. fotbal, sálové a terénní sporty, lyžování, cyklistika atd.), což už má, či může mít charakter vrcholového sportu, který se snoubí se sportem profesionálním. U těchto sportů však hlavní roli hrají peníze, které jdou do miliard.

Za situace, kdy rozdělování státem přidělovaných financí, tedy tzv. dotací do jednotlivých sportovních odvětví, včetně „tělovýchovy ve školách“ a jak se ukazuje, dochází k různým nepravostem, které jdou jednak na úkor těch slabších, méně atraktivních sportů a sportovních aktivit, ale často o nezákonné a protiprávní jednání lidí, kteří se sportovně profesionálními aktivitami zabývají.

Zřízením NSA (Národní sportovní agentury) namísto mnou navrhovaného samostatného Ministerstva vrcholového a profesionálního sportu (MVPS) lze očekávat spravedlivé a tolik potřebné financování těch sportovních aktivit, které v důsledku nedostatečného finančního zajištění mají nemalé problémy, pokud nejsou přímo v likvidaci, na druhé straně však také spravedlivý, odpovědný a transparentní přístup k financování sportu.

U těchto sportů, by měla být také zohledňován jak jejich atraktivita tak také skutečnost, že jsou to sporty profesionální, jsou výdělečné a také mnohdy finančně soběstačné. U těchto sportů by se měla zodpovědně zvažovat potřeba a výše dotací, protože např. u profesionálního fotbalu se točí nekřesťanské peníze v řádu sta milionů, hráčské platy na úrovni několika milionů za rok a přesto se FAČR nestydatě a podvodně domáhá státních dotací, které pak slouží k uplácení a korupci. To se netýká jen fotbalu, ale bohužel i některých jiných sportů.

Věřím, že návrh na zřízení Národní sportovní agentury jako potřebného a prospěšného orgánu v oblasti sportu bude poslaneckou sněmovnou akceptován.

Přeji M. Hniličkovi a také případné agentuře hodně zdaru a úspěchy sportům, které budou touto agenturou řízeny a financovány.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSilné zemětřesení a tsunami v provincii Centrální Sulawesi, Indonésie, způsobily 384 úmrtí   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 13:19:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
28. září odpoledne v provincii Centrální Sulawesi, Indonésie, došlo k silnému zemětřesení a tsunami, což způsobilo 384 úmrtí a stovky zraněných. Tisíce domů a některé nemocnice, pošty, hotely, mosty a další budovy byly zničeny zemětřesením, uvedl to 29. září indonéský úřad pro boj proti nehodám.

Podle zprávy vydané indonéským meteorologickým, klimatickým a geofyzikálním úřadem, 28. září odpoledne došlo v okresu Donggala k zemětřesení o velikosti 7,4 stupňů Richterovy stupnice, s ohniskovou hloubkou 11 kilometrů. Zemětřesení vyvolalo tsunami v moři, a to ve výšce 1,5 až 2 metry, blízko epicentra. Zmíněný úřad také uvedl, že po zemětřesení došlo v blízkosti epicentra k 11 následným otřesům o velikosti nad 5 stupňů Richterovy stupnice.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPouhá epizoda?   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 05:43:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„V historii našeho národa bude socialismus pouhou epizodou.“
Slova, která jsem objevila v pozůstalosti mého otce spisovatele Jana Procházky, napsal v létě roku 1970. Tedy v době, kdy normalizace už šlapala do pedálů a on sám byl vystaven mediálnímu lynči. Jeho knihy už zmizely z veřejných knihoven a tři desítky filmů, natočených podle jeho scénářů, byly vyřazeny z distribuce. O sedm měsíců později zemřel, ale tehdy v létě o své nemoci ještě nevěděl. Udeřila tak náhle, že předstihla i zatýkací komando. A tak se připravený politický proces proti zrádcům socialismu musel obejít bez hlavního protagonisty.

Přitom naprostá většina tátovy tvorby počítala se socialismem jako s cílovou epochou naší historie. Protože ale viděl, že putování k tomu cíli bude ještě dlouhé a klopotné, věnoval svůj krátký život sepisovaní svědectví o osudech lidí, které na té cestě potkal. Jeho empatie i s postavami tzv. zápornými, které na putování nevyšly dobrovolně, otvírala oči filmovým divákům, neboť jim nabídla širokoúhlý pohled na krajinu, v níž stranická linie byla jen jednou z vrstevnic směřujících k obzoru.

Některé z tátových příběhů dokážou zavibrovat v myslích a srdcích i dnešních diváků, kteří onu tak „dávnou“ dobu sami neprožili. Je to způsobeno schopností autora vnímat a předávat autentické emoce. Neboť ideologie a režimy přicházejí a odcházejí, ale láska, hněv, bolest a naděje s lidmi zůstávají. I pocity zrady, zklamání a bezmoci patří napříč časem do citové výbavy člověka.

Normalizace byla založena na lidském strachu. Režim, který čistkami rozděloval lidi na hrdé a na „sráče“ (což je dobový výraz Ludíka Vaculíka), si dopředu čistil terén i pro „nerozhodnuté“, pro ty, co teprve k volbě, do které skupiny se zařadí, dospívali. Časem se kontury zjemnily, ale to už Jan Procházka neprožil. Z objevené věty, že socialismus bude v historii našeho národa pouhou epizodou, jsem vnímala jeho velikou bezmoc z toho, že ideály Pražského jara neměli už občané, zrazení vlastními politiky, sílu udržet. Cítila jsem z té věty hluboký smutek nad zmarem historického vývoje našeho národa. Národa, který myslel politicky, ale jehož myšlenky se vždy osudově rodily předčasně a tudíž nevhodně, takže je svět nepřijal. Ale lidé žijící v krajině, z ní vzešly a která tvarem připomíná lidské srdce, na své „kacířské“ myšlenky nezapomínali a uchovávali je na potom, až okolnosti budou příznivější. Ale když ta doba oficiálně nastala a polovina světa požívala slovo socialismus jako šamanské zaklínadlo, ukázalo se, že i země nejbližší ten proklamovaný socialismus pouze trpěly, zatímco my jsme se jej po svém a s velikou nashromážděnou energií pokusili uskutečnit. Což zcela logicky vyděsilo šamany nejen z Východního ale i ze Západní bloku. Jaká třetí cesta, když svět je bipolární?!

Dnes už vím, že táta svou větu napsal jako pochmurnou věštbu a současně v ní rozpoznávám i skutečnou příčinu jeho smrti. Nemohl dál žít ve světě, který nerozeznal svou jedinečnou příležitost, a v zemi, kde zmizel obzor.

Lidé jako já a další, co v Pražském jaru teprve dospívali k politickému myšlení, jsme tu ale pořád. V některých z nás nezakrněly ani ideály demokratického socialismu a ani naděje, že jednou přijdou znovu na řadu. Víme, že obzor je záležitost pohyblivá. A jelikož Země je kulatá a také stále v pohybu, může se náš někdejší ztracený obzor objevit znovu, jiným hledačům a na zcela netušeném místě planety.

V Evropě to asi nebude, ta teď prožívá jinou „epizodu“. Zatím ji pokrytecky halí do katechismu lidských práv a svobod, ale nová pravidla, která zavádí, ukazují spíš na inženýrské plány nadlidí (tedy nadnárodních stvůr), které mají Evropu změnit k nepoznání.

Planýrováním tradic národů Starého světa při vytváření životního prostoru pro nové osadníky se nezrodí vyšší kvalita demokracie, kterou „náš“ zakázaný socialismus s lidskou tváří měl být, spíš je to metoda, jak demokracii umrtvit. Neboť za její životnost mohou ručit jen lidé propojení společnou pamětí. Malé národy, které se po staletí učily přežívat veliké křivdy a mnohdy je i odpouštět, se podílely svou vytrvalostí na výchově národů větších, a občas ty velké i něčemu naučily. Jinak řečeno, demokracii v Evropě stvořily a udržovaly její národy, každý ze svého prostředí, elánu a z kapacity svých mozků. Příčinou velkých válek v moderní Evropě nebyla demokracie, ale její absence v některých režimech a nedostatek demokratických mravů v jiných. Blíží se výročí Mnichova, takže si připomeňme, že Mnichovská dohoda porušila mezinárodní smlouvy, a že se přitom zaštiťovala ochranou lidských práv. „Ve vzdálené zemi o jejíchž lidech nevíme nic.“

Státy, jejichž představitelé Mnichovský diktát podepsali,nezachraňovaly mír. Hrály o čas na vyzbrojení pro válku.

Dnes zní velmocenský diktát z Bruselu. Ve jménu lidských práv proudí do Evropy vyhnanci (nebo snad vyslanci ?) ze zemí vzdálených, kde demokracie ještě nezvládla ani slabikář. Lidé o jejichž identitě nevíme téměř nic. A tak jen podle jejich skutků můžeme soudit, zda do Evropy přicházejí hledat učitele lidského soužití anebo učedníky pro svou posedlost.

Bruselští direktoři je představují jako nešťastné mladší bratříčky a žádají, abychom je vzali pod ochranu a uzdravili jejich oči, vyschlé pouští, životadárnou nadějí. Přitom direktoři sami přivírají oči před poznanou pravdou a vnucují svůj úzký průhled jako normu evropského bystrozraku. Jenže když osleplí vedou téměř slepé, je vyloučeno, že směřují k nadějným vyhlídkám. Přesto jsou varovné hlasy vidoucích okřikovány jako zrada společných hodnot. Maďarsko už stanulo před koncilem. A neodvolalo! To ocenili nejen mnozí Češi a Poláci, ale dokonce i Slováci. Zdá se, že staré vroubky vryté do paměťové mapy střední Evropy se novým nebezpečím zarovnávají. Slepecké brýle už odhodili i představitelé Bulharska a myslící hlavy v Itálii. I německá disciplína dostává trhliny a začíná být zřejmé, že stylizace říšské kancléřky do Matky Terezy neskončí blahořečením.

Jaký smysl má ta velkovýroba slepeckých brýlí? Je to zase hra o čas? O čas na co? Na přísun vojáků, pro které je smrt dveřmi do ráje? O čas na přesuny válečné techniky k hranicím RF? Chystají evropští slepci na pokyn nadnárodních stvůr nové tažení proti Rusku? Jejich inkviziční mediální příprava na mě tak působí. Jako laická pozorovatelka sice vidím, že ve všech rozehraných partiích zatím „náš demokratický“ Západ prohrává, protože hraje sám proti sobě, (jak nedávno poznamenal jeden debatér na internetu), nicméně to vše je jenom předehra k něčemu, co ani nechci nahlas vyslovit. V té hře, bude-li opravdu rozpoutána, nám tentokrát nehrozí protektorát. Protentokrát jsme zařazeni do šiku agresorů.

Můžeme si myslet, že naše dnešní konference ničemu nezabrání. Ale přesto jsme na ni přišli, zblízka i zdaleka. Stejně tak se setkávají lidé v jiných městech a v jiných zemích Evropy. Sdílená lidská úzkost, paměť a instinkt pronikají i do národních parlamentů. Hlasy, co odmítají kapitulovat pod nátlakem, si rozumějí bez tlumočníka už i v Bruselu.

Ale o tom jistě budou na dnešní konferenci mluvit podrobněji jiní. Takže na závěr chci s povzdechem konstatovat, že v současné Evropě o socialismus a podobu jeho tváře nejde. Teď jde o mnohem víc.

Lenka Procházková
předneseno na Litoměřickém semináři 22. 9. 18

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJuvenilní justice je výrobna psychicky nemocných psychicky nemocnými   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 05:39:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Norským Barnevernetem otřásá skandál. Jednoho z jeho čelních psychiatrů odsoudili za držení snímků dětí se sexuálním zneužíváním dospělými. To mi jen dokazuje, že tento systém je výrobna psychicky nemocných psychicky nemocnými.


Jeho jméno sice zveřejněno nebylo, ale je to jeden ze čtrnácti členů expertní komise, která v Norsku hraje klíčovou roli při odebírání dětí z rodin a posuzování, zda má být dítě vzato do pěstounské péče. Tento muž si stáhl z internetu, a teď se podržte, 200 tisíc fotografií a 12 tisíc videí, kde bylo zachyceno sexuální zneužívání dětí nebo děti jako sexuální objekty. Za to byl teď odsouzen na dva roky vězení.

Co z toho vyplývá? Tomu člověku jistě nešlo o dobro dětí. Ten měl zřejmě naopak radost z toho, když děti trpí. A co jiného je násilné odebírání dětí z rodin za často banální nesmysly, jako je "nedostatečný oční kontakt s dítětem", "nadměrný oční kontakt s dítětem", "nedostatek pomerančů v lednici", "jezení sladkostí jindy než v sobotu" a podobně? Samozřejmě, že je to pro dítě traumatické. Kdybych já jako dítě byl takovým to způsobem za takovéto malichernosti odebrat ze své rodiny a přidělen do nějaké cizí, jistě by to pro mne bylo trauma na entou. A samozřejmě je to trauma i pro ty rodiče, kterým takto vzali děti. A tak se odvážím tvrdit, že tento barnevernetovský psychiatr a jemu podobní si tak v rámci systému juvenilní justice vychovávají jedině své budoucí pacienty.

Proto nedopusťme, aby se tento neomarxistický mor zvaný "juvenilní justice" dále rozlézal po Evropě. Dělejme také všechno pro to, aby náhodou nějakého politika nenapadlo něco takového zavádět i u nás.

Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=680814

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší skandál katolické církve: Biskupové podporují tuto zvrácenost...   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 05:36:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irští katoličtí biskupové podle existujících zpráv ustoupili požadavkům vlády na poskytování „manželského poradenství“ zahrnujícího přípravu na manželství a „manželskou sexuální terapii“ homosexuálním párům. Rozhodnutí biskupů, které se považuje za krok, jímž chtějí zabránit ztrátě financování ze strany státu, evidentně upřednostňuje finanční úvahy před věrností nauce Církve.

Ve hře je téměř 1,6 miliónu eur státních dotací pro Accord, poradenskou službu provozovanou irskou biskupskou konferencí. V roce 2016 poskytla irská vláda, v jejímž čele nyní stojí homosexuální premiér Leo Varadkar, přibližně čtvrtinu provozního rozpočtu Accordu.

V lednu bylo katolickým manželským a rodinným poradnám v Irsku řečeno, že musejí přijímat klienty, kteří se identifikují jako LGBT, jinak riskují ztrátu státních financí. Podle zprávy listu The Times je oficiální politikou katolické poradenské služby nepřijímat z náboženských důvodů homosexuální páry. V roce 2015 se Irsko stalo první zemí, která referendem uzákonila homosexuální „manželství“.

Irská vládní agentura pro péči o děti a rodinu Tusla, která má na starosti rozdělování peněz, v rámci prosazování nové politiky zrevidovala své standardní dohody se spolupracujícími organizacemi na rok 2018. Dohoda vyžaduje, aby všechny agentury měly zavedenu „nediskriminační“ politiku, což zahrnuje homosexuály a lesbičky, a to jednotlivce, dvojice i rodiny. Fintan Warfield, senátor za stranu Sinn Féin, který politickou změnu podporoval, tehdy řekl: „Není správné, aby šly veřejné peníze organizacím, které neslouží všem složkám naší společnosti.“

„Proč by měl stát určovat nějakou organizaci a pověřit ji řešením problémů ve vztazích, když tato organizace neakceptuje různé skutečnosti rodinného života v Irsku, včetně LGBT vztahů?“ pokračoval Warfield. „Toto veřejné financování náboženských poradenských služeb musí přestat.“

„Accord, katolická služba pro péči o rodinu, ujistila vládní agenturu Tusla, že bude poskytovat poradenské služby bez ohledu na sexuální orientaci a že smlouvu splní. Tusla bude poskytovatele služeb včetně Accordu sledovat, aby bylo zajištěno, že dodržují podmínky dohody o úrovni služeb,“ řekla listu The Times mluvčí Tusly. „Jestliže některá služba své smluvní závazky vůči Tusle odmítne plnit, přijmeme opatření k tomu, abychom jejich splnění zajistili, včetně možnosti odebrání financování a zahájení procesu zrušení licence daného poskytovatele.“

Irští biskupové a Accord portálu LifeSiteNews do uzávěrky neodpověděli. Podle webových stránek Tusly tato agentura poskytuje granty dobrovolným organizacím poskytujícím poradenské a podpůrné služby. „Poradenský grantový program Agentury pro péči o děti a rodinu financuje širokou škálu celostátních, regionálních i místních organizací nabízejících poradenské služby. V roce 2014 jich bylo přes 450. Účelem financování je pomáhat dobrovolným organizacím tam, kde je skutečná potřeba a poptávka po těchto službách a kde je možné je klientům poskytovat při nízkých nákladech.“

Agentura Accord, kterou provozuje irská biskupská konference, má desítky středisek rozmístěných ve všech irských diecézích. Jejím posláním je „především podpora svátosti manželství tím, že snoubencům pomáhá připravit se na manželství, a poskytování podpory manželům v jejich manželských vztazích,“ uvádějí webové stránky organizace. „Cílem Accordu je přispívat k lepšímu porozumění křesťanskému manželství a pomáhat párům vybudovat, udržovat a obohacovat závazek vůči sobě navzájem a vůči rodinnému životu. Služby Accordu zahrnují přípravu na manželství a manželské poradenství, porozumění plodnosti a zdraví, manželskou sexuální terapii, obohacování manželství a programy pro školy.“

Jak je však možné podporovat křesťanské manželství v případě homosexuálních dvojic, jejichž existence odmítá a popírá manželství a komplementaritu muže a ženy? Jak může Katolická církev nabízet „manželskou sexuální terapii“ a „porozumění plodnosti a zdraví“ dvojicím, které nemají žádnou schopnost plození, ale jen schopnost páchat sodomii? Rozhodnutí biskupů zjevně odporuje nauce Církve, že homosexuální úkony jsou „vnitřně nezřízené“ a že manželství je mezi mužem a ženou.

Doug Mainwaring

Překlad Lucie Cekotová

https://www.lifesitenews.com/blogs/irish-bishops-agree-to-offer-marriage-counseling-and-sex-therapy-to-gay-cou
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov na VS OSN: Rusko varovalo před novými chemickými provokacemi v Sýrii   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 05:24:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vystoupil se svým proslovem na 73. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Lavrov, který v pátek vystoupil na VS OSN, varoval před jednostranným přístupem a pokusy monopolizovat proces řešení konfliktu na Blízkém východě.

Pokud jde o syrský konflikt, ruský ministr zahraničí varoval před tím, že by se syrští teroristé a jejich patroni mohli pokusit o nové provokace s použitím chemických zbraní. Také dodal, že Rusko považuje tuto možnost za nepřijatelnou.

„Varovali jsme teroristy a jejich sponzory, že nové provokace zahrnující použití chemických zbraní jsou nepřijatelné," prohlásil Lavrov.

Lavrov dále zdůraznil, že obnovení syrské infrastruktury a navrácení uprchlíků do země se musí stát hlavní prioritou mezinárodního úsilí, a to včetně OSN. Dodal, že to musí být provedeno bet „dvojího metru".

Co se týče izraelsko-palestinského konfliktu, který trvá už nějakou dobu, ruský ministr varoval před jednostranným přístupem k této otázce. „I přes složitost situace v Iráku, Sýrii, Jemenu a Libyi bychom neměli zapomínat na dlouhotrvající palestinský konflikt. Spravedlivé řešení je zde zásadní, pokud chceme docílit obnovení Blízkého východu. Chtěl bych varovat před jednostranným přístupem a také před pokusy o monopolizaci mírového procesu," pronesl.

„Budeme se snažit vyvinout veškeré úsilí, a to i v rámci Blízkovýchodního kvartetu, Ligy arabských států a Organizace islámské spolupráce. Vzájemně přijatelné iniciativy musí položit základ pro mírové a bezpečné soužití dvou národů, tedy toho izraelského a palestinského," dodal závěrem Lavrov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jDrn


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV čínském Wuzhenu se v listopadu koná 5. světové internetové zasedání   
Pridal tk Sobota 29 září 2018 - 05:20:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy tiskové kanceláře čínské Státní rady 5. světové internetové zasedání se od 7. do 9. listopadu koná v okrese Wuzhen (Wu-čen) v provincii Zhejiang (Če-ťiang). Hosté z vlád, mezinárodních organizací, podniků a dalších příslušných stran se zaměří na vývoj inovací, bezpečnosti internetu, kulturní výměny, živobytí lidí a mezinárodní spolupráci a další otázky.
Uvádí se, že tématem tohoto zasedání bude „Vytvoření digitálního světa vzájemné důvěry – společné budování solidárního společenství v internetovém prostoru".

Náměstek šéfa čínské kanceláře pro internetové informace Liu Liehong (Liou lie-chung) řekl, že v současné době byly přípravy na konferenci v podstatě dokončeny. Ve srovnání s předchozími roky bude design tohoto zasedání inovativnější a bude existovat více mezinárodních prvků.

Očekává se, že budou na světovém internetovém zasedání vydány: Zpráva o rozvoji světového internetu 2018 a Zpráva o rozvoji čínského internetu 2018. Kromě toho také budou podepsány série dokumentů o výsledku spolupráce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3221 sec,0.0900 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,306kB