Středa 03 říjen 2018
Lži piráta Ivana Bartoše šířícího nenávist   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 15:25:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ivan Bartoš vyfocený před českou vlajkou bagatelizuje svoje fotky s vlajkou Antifašistické akce nebo nápisem Good Night White Pride (dobrou noc bílá hrdosti, pýcho) jako nahodilé, hlásí se k liberalismu (to mu lze věřit, když Piráti hlasují s TOP09, ODS, STAN) piratskelisty. Naproti tomu v témže úvodníku píše: "V momentě, kdy pan Konvička, lidé z hnutí Úsvit, pan Okamura, antisemita Adam B. Bartoš a další výtečníci české rádoby národovecké vlny v Praze exhibovali do té míry, že na náměstích stavěli šibenice, cítil jsem jako svou morální povinnost, říci tomuto způsobu prezentace jasné ne." Samozřejmě, že lže, protože ani jeden z uvedených "nestavěl šibenice".

Jakousi symbolickou šibenici přinesl jakýsi idiot na shromáždění na němž promluvil Adam B. Bartoš, který je podle mne opravdu úchyl. Takže pan Ivan Bartoš s českou vlajkou je současně vlastenec, současně s Antifou ujetý radikální levičák, účelově jiné vlastence označuje jako "nacionalisty" a xenofoby, i když je evidentní, že poloviční Japonec Okamura by musel jednou svojí polovinou nenávidět druhou. Tomio Okamura se nefotografuje s fašisty. Za blbé výroky některých svých příznivců může asi stejnou měrou jako Ivan Bartoš za blbé výroky svých příznivců včetně poslancvů Pirátů. Ani entomolog docent Konvička nikde "nestavěl šibenice".

Čím je Ivan Bartoš ve skutečnosti? Manipulátorem do té míry obratným, že povrchní pozorovatel za jeho jednáním nerozpozná nečestné jednání. Připisuje lživě jiným rasismus a xenofobii, aby proti tomu mohl "bojovat". Ano, je liberál, proto řídí svoji zmatenou stranu, která funguje jako "ODS B", a která by bez něj zanikla, jak už se málem stalo, když předal velení. Piráti s ODS pravidelně hlasují, ale jinak s ní nemají opravdu nic společného, tak jako Ivan Bartoš s akčními bojovníky z Antifa. Opírá se o chudáky, kteří se potřebují identifikovat se stádem a chytají se nesmyslné ideologie, která jim dává pocit společné výlučnosti s příslušností ke generaci, které nestačí, že je ohrožena, ale své ohrožení spoluvytváří. Myslím si, že Ivan Bartoš toto vše dobře ví, ale je cynický a nezodpovědný, užívá si toho, jak mu to "žerou"..

Ivan David

Zdroj: Nová Republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa východě Slovenska hlásí svědci další přesuny amerických tanků a těžké techniky na východ!   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 04:08:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na východě Slovenska hlásí svědci další přesuny amerických tanků a těžké techniky na východ! Abramsy s pouštní kamufláží, náklaďáky v lesní “camo” úpravě , noční přelety helikoptér směrem opět na východ! V Bratislavě kvůli tomu propukla demonstrace! Ukrajina se stala “tichým” členem NATO, potvrdil nám zdroj z Washingtonu! Všechno probíhá výhradně v noci, nikdo nechce o transportech mluvit!

Slovenský server Hlavné správy přinesl včera informaci o tom, že minulý čtvrtek na Hodžově náměstí v Bratislavě proběhla demonstrace skupiny slovenský občanských aktivistů, kteří protestovali proti poslednímu fenoménu, který v posledních měsících začínají pozorovat obyvatelé okresů na východním Slovensku. Protest se totiž týkal přesunů a transportů americké těžké techniky ze západu na východ mimo dohled hlavních elektrifikovaných tratí. Naše redakce Aeronetu dostává identické informace od slovenských čtenářů už od roku 2015, pokaždé v různých intervalech, ovšem v posledních měsících je to už opravdu neúnosné. Něco se opravdu děje. Že je situace opravdu vážná, o tom svědčí zprávy a informace od slovenských občanů.

Začalo to tento rok na jaře, kdy obyvatelé Lučence, Rožňavy, Košic a Trebišova nám začali posílat nezávisle na sobě emaily o tom, že v noci nemohou spát, protože po železnici probíhají podivné “zatemněné” transporty. Motorové lokomotivy táhnou vlaky s vojenskou těžkou technikou americké armády. Soupravy jedou rychlostí okolo 30 km/h, jedou tedy velmi pomalu, doslova krokem. Z oken domů a bytů není nic vidět, protože vlak není nijak osvícen. Několik pisatelů si všimlo, že transporty probíhají v souladu s lunárním cyklem, když je Měsíc v novu anebo když je zatažená obloha v noci. Logicky to znamená, že někdo usiluje o to, aby toho bylo při přesunech vlaku vidět co nejméně. To je však zbytečné na Slovensku tutlat, protože lidé to stejně zjistí.

Americké zbraně z Iráku míří z Hamburku přes ČR, jindy přes Rakousko, na Slovensko a odtamtud na Ukrajinu

Právě před měsícem 10. září byl na nádraží v Lučenci vyfocen vlak, který ovšem nebyl nijak utajován, protože byl zachycen ve dne. Na podvalnících vlaku byly převáženy americké tanky M1A2 Abrams směrem dále na východ. Co je ovšem velmi znepokojující, to je nátěr tanků. Jedná se totiž podle našeho zjištění o stažené tanky z Iráku a z Kuvajtu z výzbroje americké armády.

Přesuny do Evropy začaly na jaře, hlavním přístavem pro vykládku v Evropě je německý Hamburk. Informaci máme potvrzenou ze dvou německých důvěrných zdrojů. Z lodí v Hamburku jsou tanky a technika naloženy na vlaky a podvalníky německých drah a poté putují neznámo kam na východ Evropy. Trasy jsou různé, většina nakládky míří přes Polsko do Pobaltí, ale nově se ukazuje, že část zbraní z Iráku míří k novému spojenci NATO, na Ukrajinu. Nejde o zbraně v imatrikulaci americké armády, nejde ani o tanky přesunované na vojenské cvičení, třeba do Maďarska nebo z Maďarska, protože stroje by měly imatrikulační čísla amerických posádek v Německu a měly by zeleno-hnědé “camo”, nešlo by o tanky v pouštní irácké úpravě “Sandman”, potvrdil nám zmíněný zdroj.

Tyto přesuny lze interpretovat velmi snadno, jedná se o dodávky amerických použitých zbraní z Iráku novému majiteli v Kyjevě. Ukrajina buduje novou armádu z amerických zbraní a Ukrajinci si potom sami tanky upraví, natřou je vlastní zelenou kamufláží atd. Stejně tak si můžeme všimnout, že na východě Slovenska jsou vidět i jiné transporty, s americkými starými vozy Humvee, zastaralé americké vojenské náklaďáky atd. Všechno je posunováno a transportováno na východ.

FOTO: Transport amerických tanků M1A2 Abrams na nádraží v Lučenci, 10. září 2018. Zdroj: Hlavné správyPřesuny probíhají nejčastěji v noci po vedlejších tratích, přes den jsou vlakové soupravy odstaveny na nádražích mimo nástupiště, obvykle v tzv. seřadišti pro odstavené vlaky a vagony mimo dohled cestujících. V noci se ovšem strhává doslova peklo. V noci po 22. hodině začne třískání, které se rozléhá do širokého okolí. Dochází k připojování tažných motorových lokomotiv, kterých musí být více za sebou, protože vlak je ukrutně těžký a jedná motorová jednotka ho neutáhne ani omylem.

Jakmile padne tma, začínají se z nádraží ozývat zvuky jako z pekla, v noci turbovrtulová letadla a černé helikoptéry

Drážní dělníci připravují odjezd vlaku asi půl hodiny a poté se souprava začne sunout. Jsou slyšet skřípání kolejí, vrzání a rány, protože hmotnost vlaku, který veze tanky, samohybné houfnice a další, je tak značná, že původní železniční svršek to prostě nedává a při vyšší rychlosti soupravy by hrozilo vykolejení vlaku. Takže přesun je pomalý a lidé, kteří bydlí blíže k trati, jsou okamžitě na nohou, otevírají okna a snaží se zjistit, co se děje. V poslední době registrují svědci přelety turbovrtulových letadel a helikoptér v noci ze západu na východ a severovýchod. Naše redakce by chtěla čtenáře Aeronetu na Slovensku tímto požádat, aby se nebáli a poslali nám informace, fotografie, video záběry z mobilů, klidně i v noční a mizerné kvalitě, rádi bychom zdokumentovali cestu amerických zbraní z Iráku přes Hamburk na Ukrajinu a podkladový materiál rádi uvítáme.

Američané prostě přesunují přes Slovensko na Ukrajinu zbraně určené pro ukrajinskou armádu. Ta se totiž stala neoficiálně členskou zemí NATO tajným dekretem Donalda Trumpa v červenci tohoto roku. Informaci jsem získali ze zdroje z okolí bývalého poradce amerického prezidenta Stevea Bannona. Ukrajina se nemůže stát členskou zemí NATO oficiálně, ale může hostit neomezený počet amerických vojáků a zbraní jako suverénní země. A právě důsledek tohoto rozhodnutí vidíme na východním Slovensku.

Tento přístup americké armády je naprosto logický. Nejprve nasunou na Ukrajinu americké zbraně a vytvoří zbrojní závislost ukrajinské armády na amerických zbraňových systémech, což posílí americké zbrojovky a dá to práci americkým dělníkům, o což usiluje Donald Trump. Ukrajina již hostí americké vojáky v roli poradců a odborníků na zbraňové systémy, kteří mají dohlédnout na to, aby ukrajinská armáda se transformovala pod dohledem americké armády do vojensky, velitelsky a zbraňově kompatibilního celku s armádami NATO do takové míry, že v nějaké chvíli bude vstup Ukrajiny do NATO jen formalitou. Dnes to není možné, protože ukrajinská armáda je postavena na systému bývalého sovětského velení a je vyzbrojena zbraněmi bývalého Sovětského svazu. Proto dodávky amerických zbraní, i když zastaralých, jsou naprosto jasným kalkulem tohoto plánu.

Ukrajina se stala tichým členským státem NATO na příkaz Donalda Trumpa, ukrajinská armáda se má transformovat. Zacharčenko tomu chtěl zabránit, a jak dopadl. Strelkov tomu chtěl zabránit, a jak dopadl…

Pokud se Ukrajina takto transformuje, bude mít Rusko přímo na svých hranicích, před branami Moskvy, celou obrovskou armádu NATO podobně, jako když v červnu 1941 stály na hranicích Ruska armády Wehrmachtu, Rumunska a Finska a velení v Berlíně to tehdy nazývalo “alianční operací” pod kódovým označením Barbarossa. Ukrajina je pro budoucnost a osud slovanských zemí a jejich zachování naprosto klíčová a kritická. Dokud Rusko kontrolovalo procesy v Kyjevě, byla to jistá garance, ale po Majdanu je všechno jinak. Ukrajina se pomalu transformuje do stejného narativu a protiruského éthosu jako Polsko, a kdo to nevidí, tak si sedí na očích. Tyto procesy nikdy neměly být připuštěny, nikdy neměly být dovoleny a nikdy nemělo být dovoleno, aby moc v Kyjevě uchopila junta grázlů z ulice pod názvem Pravý sektor.

Proti těmto grázlům se postavilo několik hrdinů, Igor Strelkov, Alexander Zacharčenko, ale oba byli “odstraněni”. Namísto toho přišel zrádný Minsk a jeho dohody, které jsou pouze časovým odkladem pro Rusko předtím, než Ukrajina se tak jako tak militarizuje americkými zbraněmi a nahrne se na ruské hranice pod velením amerických velitelů. Není to otázka toho jestli, ale kdy k tomu dojde. Už několikrát jsem psal o tom, že ustupováním americkému nepříteli se Rusko válce stejně nevyhne.

Slovanské národy pomáhají nepříteli, kterého nazývají spojencem, k vlastní genocidě!

A tento americký nepřítel má sice boty a zbraně v rukách amerických vojáků, ale ty zbraně a boty jim platí nosatý chazariát, který si mne ruce a těší se, jak Rusku pustí žilou (mj. skrze pro ruské muže likvidační důchodovou reformu, migrací muslimů do Ruska, obsazováním Sibiří Čínou) a nakonec zakroutí všem Rusům krkem v závěrečném slovanském holokaustu, protože o ten nosatí pánové usilují na nejvyšší prioritě. Rusové se budou bránit vším, co mají. Vymazat Rusy z mapy zkusili už jednou, v roce 1941 během vyhlazovací války v Rusku. Pokud by uspěli, plánovali vyhladit i slovanské národy v Evropě. Generalplan Ost v tomto ohledu mluvil zcela jasně.

VIDEO: Transport americké armády v městě Sabinov na Slovensku, únor 2017
Slovanské národy se nepoučily, znovu se kamarádí se zeměmi, které už jednou zradily během Mnichova 1938, které přenechaly osudy slovanských národů Adolfu Hitlerovi. To nebylo jenom Československo, které bylo zrazeno, to bylo i Polsko, které marně po 1. září 1939 prosilo a žádalo tehdejší “nosatý” Londýn o pomoc a volali do Paříže o zbraně a munici. Nic nepřišlo, nikdo Polákům nepomohl a Polsko po 4 týdnech padlo.

Nosatý pán nikdy nepomůže Slovanovi, to si pamatujte, naopak mu naloží ještě více na záda a zblblý Slovan mu ještě za to dokonce poděkuje. To je prostě realita dnešní doby, když na jedné straně z České republiky odchází biliony zisků cizích firem, zatímco vláda musí odložit zvednutí platů učitelům o pár procent, protože nejsou peníze. Slovensko nakoupí americké stíhačky F-16, Ukrajina pro změnu dostává americké tanky a techniku z Iráku. Pokud se na těchto procesech nic nezmění, likvidaci slovanských národů nejen nezabráníme, ale svojí nečinností k ní dokonce přispějeme.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/na-vychode-slovenska-hlasi-svedci-dalsi-presuny-americkych-tanku-a-tezke-techniky-na-vychod-abramsy-s-poustni-kamuflazi-nakladaky-v-lesni-camo-uprave-nocni-prelety-helikopter-smerem-na-vychod/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Trestní oznámení na Z. Bakalu   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:49:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Případ privatizace OKD je jedním z nejskandálnějších privatizačních projektů u nás. Jako největší problém, plynoucí z privatizace OKD ovšem nevidím nízkou cenu při prodeji minoritního majetkového podílu státu OKD v roce 2004. Mnohem větším problémem je to, že stát neochránil zájmy více než 100 000 lidí, žijících téměř ve 44 000 bytech OKD .

Hodnota těchto bytů na realitním trhu v Moravskoslezském kraji se dnes pohybuje kolem 35 mld. Kč. Podle informací z trhu mohl Z. Bakala se svým společníkem byty OKD prodat zahraničnímu subjektu za 20 – 25 mld. Kč. Zbývá dodat, že Z. Bakala byty OKD zřejmě v průběhu doby používal jako zástavu na úvěry z bank, které směřoval na jiné své podnikatelské aktivity.

Z. Bakala tedy nesplnil svůj veřejný příslib, že odprodá jednotlivé byty vlastněné OKD zájemcům z řad jejich nájemníků za rozumné ceny (počítalo se s částkami cca 40 – 50 tis. Kč za byt).

Politická odpovědnost za vzniklou situaci je ovšem širokospektrální. Jsou za to odpovědni ti politici ve vládě, kteří připustili ztrátu majority státu ve společnosti OKD v roce 1997.

Také někdejší ministr financí B. Sobotka, který ve vládě odpovídal za prodej minoritního majetkového podílu státu OKD a za smluvní dokumentaci k prodeji této společnosti v roce 2004.

Volby do Poslanecké sněmovny v roce 2010 byly do značné míry mj. o tom, zda vláda donutí Bakalu odprodávat byty nájemníkům či nikoli. Já jsem jako tehdejší předseda ČSSD dal Bakalovi jasně najevo dlouho před těmito volbami, že pokud se stanu premiérem, prosadím splnění jeho veřejného závazku, který dal veřejnosti a nájemníkům bytů OKD o prodeji bytů jednotlivým zájemcům.

Po volbách byla ovšem vytvořena pravicová vláda P. Nečase. Tato vláda Nečase, Schwarzenberga, Kalouska a Bárty neměla ovšem zájem tento problém řešit ve prospěch nájemníků, mj. také pro to, že vládní strany ODS, TOP 09 a Věci veřejné, získaly před volbami v roce 2010 od Bakaly finanční dary v souhrnné výši 28 mil. Kč. Po roce od voleb se Bakala ve svém rozsáhlém rozhovoru pro MFD chlubil, že zabránil mému zvolení premiérem… Tím vlastně „ochránil“ svou investici do bytů OKD a prodal ji s mnohonásobně vyšším výnosem, nežli by byl výnos z prodeje bytů nájemníkům.

Podal jsem proto dnešního dne trestní oznámení na Z. Bakalu, pro nesplnění jeho veřejného příslibu na odprodej bytů OKD zájemcům z řad nájemníků OKD a zaslal jsem jej Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci.

(Tisková zpráva)

Poznámka redakce: Trestní oznámení podal Jiří Paroubek v úterý 2. října. Problému bytů OKD věnuje pozornost dlouhodobě, jak je možné na našem portálu Vaše Věc dohledat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTakto vypadá multikulturní Anglie - teror proti odpadlíkovi od islámu v městě Bradford   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:31:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"V islámu není žádná tolerance, žádné přijetí odlišného a žádné místo pro kompromis, jak se vám snaží namluvit různí muslimští předáci a naši politici." Nissar Husajn, narozený v Británii v roce 1965, mluví o svém osudu odpadlíka od islámu. Poté, co konvertoval ke křesťanství, ho zavrhla vlastní rodina. Dlouhá léta pak marně bojoval za právo Brita, za právo Evropana, žít ve městě, v němž se narodil, bez ohledu na své náboženské předvědčení.

Bohužel tím městem byl Bradford, "multikulturní město plné pulzující diverzity," což v realitě znamená malý Pákistán se vším, co k tomu patří. Po letech pouličních konfrontací, útoků na jeho majetek, domov a rodinu nakonec po jednom napadení skončil v nemocnici a přece jen musel odejít.

Nepomohla mu policie, zčásti ovládaná muslimskou komunitou a zčásti příliš líná a příliš opatrná, aby jí náhodou někdo neoznačil za rasistickou. Nepomohli mu politici, kteří na místní úrovni potřebují muslimské hlasy a na celostátní úrovni se bojí píchnout do sršního hnízda.

Nepomohla mu anglikánská církev, zacpávající si uši před vším, co se nehodí do obrazu "mezináboženského dialogu," který malují její představitelé.

Biskupové, kteří v médiích horují pro humanitární pomoc v Sýrii a Kurdistánu před ním doma zavírají dveře. Pokud dnes Nissar z nějakého důvodu potřebuje do Bradfordu zajet, provází ho policejní konvoj.

Islám - jednou ho pustíš do dveří a nikdy už to nenapravíš.

Autor: Martin Gust

Zdroj: Metro.co.uk, eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponContra Magazin: námořní blokáda Ruska povede k „VÁLCE NA MOŘI“   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:27:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr vnitra USA Ryan Zinke navrhl provést „námořní blokádu“ Ruska, aby nemohlo dodávat zdroje na Blízký východ, informoval Contra Magazin. Moskva ale neponechá takové činnosti bez odpovědi a pravděpodobně zajistí pro své tankery vojenský doprovod, což může vést k boji na moři, píše autor článku Marco Maier.

Neokonzervativní vláda USA je očividně připravena na vše, jen aby poškodila Rusko či ho vyprovokovala, píše Contra Magazin. Ministr vnitra USA Ryan Zinke navrhl provést námořní blokádu Ruska, aby nemohlo dodávat suroviny na Blízký východ.

„Spojené státy mají možnost za pomoci námořnictva držet otevřené námořní cesty nebo, pokud to bude potřeba, je blokovat (…) aby se přesvědčily, že jejich (ruské — red.) energetické nosiče se nedostanou na trh," řekl v rozhovoru pro americká média. Řekl, že Rusko je „poník, který umí dělat jen jeden trik", čímž myslel, že prodej nosičů energie má obrovský význam pro fungování země.

Západ také obviňuje Rusko z toho, že jeho činnosti na Blízkém východě směřují výhradně na získání kontroly nad místními zdroji energie — prakticky Rusko obviňují z toho, co Britové, Francouzi a Američané dělají posledních sto let. Rusko ale zahájilo svoji vojenskou operaci v Sýrii výhradně na základně prosby vlády v Damašku, připomíná žurnalista. Ke všemu ještě Kreml až tak moc suroviny nepotřebuje, má své vlastní obrovské zásoby uhlovodíků.

Prohlášení Zinkeho vyvolaly v Moskvě rozhněvané reakce, říká Magazin. Člen Rady Federace Ruska Alexej Puškov přirovnal jeho slova o blokádě k vyhlášení války. Jeho zámysl označil za „absolutní hloupost", jelikož v daném okamžiku Rusko energetické zdroje na Blízký východ neexportuje.

Pokud Američané své hrozby zrealizují, tak Moskva bude muset posílat tankery s vojenským doprovodem, čímž vznikne důvod pro vojenský konflikt, jelikož USA pracují provokativně, říká autor. Washington následně bude samozřejmě říkat, že Rusové začali jako první, a pro rozšiřování své propagandy bude používat západní média, uzavírá žurnalista.

Zdroj: Contra Magazin, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Donbasu odhalili tři Buky   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:24:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Speciální monitorovací mise OBSE publikovala zprávu o situaci na Donbase, kde informovala o odhalení tří protivzdušných systémů Buk na území pod kontrolou ukrajinských ozbrojených sil.

Podle informací pozorovatelů se systémy nacházely za linií odvodu zbraní, ale mimo místa, která jsou vydělená pro skladování zbraní.

Bezpilotní prostředek 28. září zachytil Buky na železniční stanici v obci Ruběžnoe, která se nachází 84 kilometrů od Luhanska. Další den byl jeden z Buků zachycen na té samé stanici na nákladní platformě. Pozorovací mise kromě toho odhalila dva raketové systémy Osa v obci Kalikovo 35 kilometrů severně od Luhansku. Dále byla na území pod kontrolou Kyjeva nalezena houfnice Akacija a dva raketové systémy Grad. Ty se nacházely na stanici v Kramatorsku.

Ukrajinští vojáci 1. října prohlásili, že vzali pod svoji kontrolu část území na Donbasu. V DLR tyto informace popírají.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jEVg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřená hrozba. USA promluvily o možnosti zničení smlouvou zakázaných ruských raket   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:21:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko musí zastavit vývoj zakázaných raketových systémů, jinak se je USA pokusí zničit předtím, než začnou fungovat, prohlásila v úterý vyslankyně USA při NATO Kay Bailey Hutchinsonová.

USA si myslí, že Rusko vyvíjí raketový systém skladovaný na zemi, čímž porušuje smlouvu z doby studené války. To údajně pomůže Moskvě vykonat jaderný útok na Evropu za velmi krátkou dobu. Moskva ovšem tato tvrzení opakovaně popírala.

Podle slov Hutchinsonové se Washington stále orientuje na diplomatické řešení, je ovšem připraven i jednat o možnosti vojenského řešení v případě, že Rusko bude pokračovat ve vývoji raket středního doletu.

„V takovém případě budeme přemýšlet o možnosti likvidovat raketu, která je schopná zaútočit na jakoukoli z našich zemí," prohlásila na tiskové konferenci.

„Protiopatření bude obsahovat likvidaci raket, které vyvíjí Rusko při porušení dohody. Byli varováni," prohlásila americká vyslankyně.

Dohoda o likvidaci raket krátkého a středního doletu byla uzavřena v roce 1987.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jEQ2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko předalo Sýrii systém S-300   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:15:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko předalo Sýrii 49 kusů techniky v rámci předání protivzdušného systému S-300 Sýrii, informoval ruský ministr obrany Sergej Šojgu na poradě Vladimira Putina s členy Rady bezpečnosti státu.

Zdůraznil, že činnost byla dokončena včera, do Sýrie byl dopraven celý komplet.

Ministr obrany zdůraznil, že ruští specialisté již začali s přípravou Syřanů pro ovládání systému S-300, na to budou potřeba tři měsíce.

Šojgu také informoval účastníky porady, že činnost na vytváření jednotného systému řízení PVO v Sýrii dokončí již v tomto měsíci.

„Dokončíme zcela práci na přípravě a školení posádek, vytváříme jednotnou síť k 20. říjnu," prohlásil ministr.

Zmínil, že ruští specialisté na radioelektronický boj nyní kontrolují hlavní směry, kterými bylo vstupováno na území Sýrie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jEVd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV moři u indonéské provincie Východní Nusa Tenggara došlo k zemětřesením o síle 6,0 a 6,3 stupně na Richterově stupnici   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:12:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
2. října časně ráno došlo v moři u indonéské provincie Východní Nusa Tenggara k zemětřesením o síle 6,0 a 6,3 stupně na Richterově stupnici. Zatím nejsou k dispozici zprávy o počtu obětí, zraněných ani škodách na majetku.

Podle zprávy indonéského meteorologického, klimatického a geofyzikálního úřadu došlo k prvnímu zemětřesení v 6:59 a k druhému v 8:16 místního času. Epicentra obou zemětřesení ležela nedaleko od sebe, v moři na jih od ostrova Pulau Sumba v provincii Východní Nusa Tenggara. Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce 10 km.

Zpráva na portálu informací o zemětřeseních Úřadu Spojených států pro geologický průzkum ukazuje dvě zemětřesení o síle 5,9 a 6,0 stupňů na Richterově stupnici s ohniskem v hloubkách 10,6 km a 10 km.

Indonéský meteorologický, klimatický a geofyzikální úřad nevydal varování před tsunami.

28. září došlo v indonéské provincii Centrální Sulawesi k zemětřesení o síle 7,4 stupně na Richterově stupnici. Zemětřesení vyvolalo tsunami a vyžádalo si přes 800 obětí na životech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKorejská centrální tisková agentura: Deklarace o zastavení války není žeton pro vyjednávání o odstranění jaderných zbraní   
Pridal tk Středa 03 říjen 2018 - 03:11:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Korejská centrální tisková agentura zveřejnila 2. října komentář, ve kterém uvedla, že Deklarace o zastavení války není žeton, který by bylo možné při vyjednávání vyměnit za opatření na denuklearizaci v Severní Koreji, ale je to nejzákladnější a nejdůležitější krok k založení nového typu vztahů mezi KLDR a Spojenými státy a pro vytvoření mírového systému na Korejském poloostrově.

Americký odborník nedávno uvedl, že Spojené státy by měly vyměnit souhlas s Deklarací o zastavení války za kontrolu severokorejského jaderného programu a opuštění jaderných a raketových zařízení v Yongbyonu. Komentář na to reaguje tak, že zastavení války odpovídá zájmům KLDR a Spojených států a zájmům zemí v severovýchodní Asii, které si přejí mír na Korejském poloostrově, není to dárek, který někdo někomu dává, nebo žeton pro vyjednávání, který lze vyměnit za opatření na denuklearizaci v Severní Koreji. Zastavení války je nejzákladnější a nejdůležitější krok pro založení nového typu vztahů mezi KLDR a Spojenými státy, což slíbily také Spojené státy, a k vytvoření mírového systému na Korejském poloostrově.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2111 sec,0.0559 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,738kB