Sobota 06 říjen 2018
Exkluzivně: Nejnovější záběry nočního vlaku ze Slovenska, který veze americké tanky M1A2 Abrams a transportéry Bradley z České republiky na Ukrajinu! Válka s Ruskem se blíží mílovými kroky...   
Pridal tk Sobota 06 říjen 2018 - 04:01:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exkluzivně: Nejnovější záběry nočního vlaku ze Slovenska, který veze americké tanky M1A2 Abrams a transportéry Bradley z České republiky na Ukrajinu! Válka s Ruskem se blíží mílovými kroky, na Ukrajině se hromadí americká pouštní technika z Iráku! Transporty probíhají za nejpřísnějšího utajení v noci, poslední šílené výroky ministra vnitra USA a velvyslankyně v NATO nejsou náhodné! A v Česku se prý musí zpevnit mosty kvůli přejezdům amerických tanků!

Redakce AE News obdržela stovky emailů ze Slovenska od slovenských občanů, kteří poskytli naší redakci mnoho zásadních informací o průjezdech vlaků s americkou technikou na Ukrajinu, ovšem nejvýbušnější materiál nám poskytl pan Michal z Kraľovan nedaleko Žiliny na Slovensku. Pouze před pár hodinami, v hluboké noci ze středy na čtvrtek, projel místním nádražím na trati č. 180 ve směru z Žiliny do Košic další z tzv. “temných vlaků”, které projíždějí mimo drážní grafikon bez zastávky z České republiky přes Slovensko na Ukrajinu.

Pan Michal pohotově popadl mobilní telefon a stihl natočit alespoň poslední úsek dlouhého vlaku, který vezl americké tanky M1A2 Abrams a také obrněné vozy pěchoty Bradley. Opět se jednalo o vozy v pouštní irácké kamufláži “Sandman” a vlak opět mířil do Košic na seřadiště širokorozchodné trati dále na Ukrajinu. Celé nádraží v Kraľovanech bylo ztemnělé, a tak prosím omluvte vysoký šum obrazu ve videu, ne každý má nejdražší iPhone, aby točil kvalitně i v noci, ale jako důkaz to myslím postačuje. Redakce AE News toto video získala exkluzivně a přinášíme ho jako první v úvodu tohoto článku.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/293462756

Přesně o těchto nočních transportech na Slovensku jsme psali už v článku zde: http://infokuryr.cz/news.php?extend.22798.2 a situace opravdu dramaticky eskaluje. Právě včera jsme publikovali článek o tom, že americký ministr vnitra Ryan Zinke vyzval k námořní blokádě Ruska, zatímco americká velvyslankyně v NATO Kay Hutchinsonová varovala, že USA mohou preventivně udeřit a zničit ruská odpalovací zařízení raket SSC-8 Novator na ruské raketové základně Kapustin Jar. Článek zde: https://aeronet.cz/news/9m729-novator-ruska-raketa-stredniho-doletu-je-pry-duvodem-k-preventivnimu-uderu-nato-proti-ruske-federaci-americti-neoconi-zesileli-a-zenou-evropu-do-valky-s-ruskem-uz-se-s-tim-ani-netaji/

Nezavírejte oči a všímejte si příprav na válku, neopakujte slepotu z roku 1938

V článku jsem vyzval, aby si čtenáři konečně začali dávat věci do souvislostí, protože znamení a signály jsou všude, chystá se válka proti Rusku. Nejšílenější myšlenka dochází k postupné realizaci, všechno postupuje s naprostou precizností. Tyto noční přesuny americké vojenské techniky z Hamburku, přes Českou republiku na Slovensko, jindy přes Rakousko na Slovensko, a potom dále na Ukrajinu, probíhají neustále a bez přerušení. Jak video dokládá, poslední transport byl ze středy na čtvrtek.

V této souvislosti nadále platí naše výzva a prosba na slovenské čtenáře, aby byli ve střehu a natáčeli všechny průjezdy vlaků s americkou technikou a záznamy nám posílali do naší redakce přes kontaktní formulář. Nemusíte videa posílat přímo, nahrajete je na nějaké úložiště a pošlete nám jenom URL odkaz ke stažení, spolu s popisem, kdy bylo video natočeno (čas) a kde (místo). Je to nutné ke zmapování časů a periodicity transportů. Vím, že je to těžké a prakticky nemožné, ale pokud by se někomu povedlo zjistit evidenční čísla podvalníků, na kterých jsou tanky převáženy, naše redakce by ve spolupráci s německou AfD mohla dopátrat další informace o těchto transportech. Prozatím máme potvrzeno, že tyto tanky a transportéry jsou vykládány z lodí v Hamburku.

Noční vlaky vozí na Ukrajinu kompletní tankové prapory americké armády, sdělil naší redakci zdroj

Další informaci, kterou jsme získali od člověka z blízkosti americké armády (sloužil v ní několik let) se nejedná o transporty nadbytečné techniky pro potřeby ukrajinské armády, ale podle obrazových záznamů potvrzuje, že jde o kompletní tankové prapory US Armored Infantry Regiments, tzn. obrněné americké pěchoty. Každý americký tankový prapor se skládá z pevně daného počtu tanků Abrams, podpůrné pěchoty převážené v transportérech Bradley, z doprovodných vozů zdravotní péče pro zraněné vojáky a nákladních aut pro přepravu munice. Pokaždé je toto složení totožné, tanky, transportéry, sanity a nákladní vozy. Jedná se tedy nikoliv o transporty vyřazené techniky pro Ukrajince, ale o transporty kompletních tankových praporů americké armády na Ukrajinu.

A pokud chcete pecku do hlavy, facku do tváře v dnešní den voleb do senátu a komunálu v ČR, tak slyšte, co se stalo včera. Tomu neuvěříte, nebo vám zřejmě praskne žilka. Server Novinky.cz totiž včera naprosto jakoby náhodou informoval, že česká ministerstva obrany a dopravy plánují v České republice vyztužit mosty kvůli tankům NATO! Je to prý kvůli tomu, aby vojska NATO se mohla rychleji přesunovat přes Českou republiku po vlastní ose přes české mosty.

A protože pro transporty těžké techniky se obvykle používá železnice, tak je jasné, o co se jedná. Protože vás mohu ubezpečit, že zesilování mostů se rozhodně v ČR nebude konat kvůli Dragounským propagačním jízdám americké armády jednou nebo dvakrát za rok. Ne, kvůli tomu se nebudou sypat desítky miliard korun do zesilování mostů po celé republice. Toto je příprava na pozemní rozvinutí operačních tankových sil NATO na území ČR v největší válečné operaci v historii.

Zpevněte v ČR mostní konstrukce pro alianční těžkou techniku, přikázalo NATO!

Mosty musí být zpevněny, protože po nich budou jezdit sem a tam tanky, samohybné houfnice, ženijní vojska, protiraketové komplexy, transportéry raket krátkého a středního doletu a to všechno jsou transporty, které váží desítky a desítky tun, na což nejsou české mosty připraveny. Znovu připomínám a opakuji, že přímo před sebou vidíte další signál a znamení, co se děje.

Výroky amerických politiků proti Rusku, noční utajené transporty amerických tankových praporů na Ukrajinu, zesilování českých mostů pro alianční těžkou techniku. A pokud vás zajímá částka, kolik ta sranda bude stát, tak vězte, že to prý zatáhne evropský fond, do něhož do roku 2021 přiteče 6,5 miliardy EUR a cílem fondu bude hradit náklady na zesilování mostů v celé východní Evropě, tzn. přístupové cesty na východní frontu na ruské bojiště!

A korunu tomu nasadil místopředseda branného výboru české sněmovny Radovan Vích, který navrhl, aby prostředky na toto zesilování mostů v ČR byly převedeny z rozpočtového rámce ministerstva dopravy do rozpočtové kapitoly ministerstva obrany, aby tyto vynaložené prostředky na mosty mohla ČR deklarovat jako navýšení svého závazku na zvyšování zbrojních výdajů pro NATO.

O nasazené koruně mluvím proto, že pan Radovan Vích je poslancem za SPD, a ten by měl bojovat proti NATO, měl by navrhovat, aby peníze byly směrovány jinam, do školství, do zdravotnictví, českým sirotkům v dětských domovech, na pomoc dlouhodobě nemocným, a ne na zesilování mostních konstrukcí v ČR pro průjezdy aliančních tanků a nosičů raket středního doletu! To chce SPD zase před volbami na alternativě nasrat vlastence?

Hrozí válka s Ruskem a česká vláda kouká, jak zesílit mostní konstrukce pro pozemní přesuny spojeneckých tanků po vlastní ose na východ

Jak vidíte, dámy a pánové, situace začíná být opravdu vyhrocená. Na Slovensku se tankové transporty nezastaví a v Česku se už plánuje zesilování mostů, aby unesly americké, britské a německé tanky a transportéry s nosiči raket. Tady už se nehraje o nějaké teoretické úvahy, co by bylo kdyby, tady už jsme svědky válečných příprav a přesunů bojové techniky na čelo budoucí plánované fronty a naši politici, které jsme podporovali, naši lidé, kteří vzešli z alternativy, se vůbec nijak proti NATO nestaví, dokonce se někteří i staví za plnění aliančního závazku k navyšování zbrojního rozpočtu ve vztahu k NATO. No nezlobte se na mně, dámy a pánové, ale to si rovnou můžeme hodit provaz a jít se oběsit, když jsme si zvolili do parlamentu zástupce, kteří nyní vyzývají k plnění imperialistických závazků k NATO!

Všichni si musí strhnout růžové brýle z očí a pohlédnout realitě do očí, proti NATO se nikdo v poslanecké sněmovně nijak zásadně nevyjadřuje. Všechno to jsou jenom jalové kecy a proklamace, které ovšem nejsou podpořený reálnými kroky. Zbrojní rozpočty pro NATO se navyšují, mostní konstrukce se zesilují, přes Českou republiku na Slovensko projíždí vlaky s americkými tankovými prapory na Ukrajinu. Národní ukotvení nelze vybudovat na navyšování zbrojních výdajů pro NATO, ani zesilováním mostních konstrukcí pro průjezdy aliančních tanků.

Národ žije v předklonu s hlavou zastrčenou jednou na východ, potom na západ, ale pokaždé hodně, hodně hluboko!

Národ má být jinde, v srdcích lidí a v rodině, ve vnitřním kruhu, jehož obraz se kopíruje do kruhů vnějších, kruhu životního prostoru a kruhu národa. Kam dojde národ, který se v roce 1938 nepoučil, který se nepoučil ani z II. světové války? Kam spěje národ, jehož synové a dcery lížou nepříteli anus a druhou rukou mávají vlajkou liberalismu a demokracie? Kohorty zrádců zakroutí krky našim dětem, zatímco alianční závazky uhoří v ohni další světové války. Země našich otců bude znovu územím pro přeskupování skupiny armád, která si budou lízat rány po utržených porážkách na východě.

Bude to ale beze mně a doufám, že i bez lidí, kteří se cítí být vlastenci. Zatímco na Slovensku je veřejnost pohlcena kauzou Kuciak a Kočner, tak mezitím probíhají v tichosti a bez zájmu hlavních médií masivní a pravidelné transporty amerických vojsk přes Slovensko na Ukrajinu. Jako kdyby snad kauza Kuciak měla někomu sloužit na odvedení pozornosti od těchto nočních přesunů americké techniky. Sdílejte prosím tento článek, aby se lidé dozvěděli, co se děje.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/exkluzivne-nejnovejsi-zabery-nocniho-vlaku-ze-slovenska-ktery-veze-americke-tanky-m1a2-abrams-a-transportery-bradley-z-ceske-republiky-na-ukrajinu-valka-s-ruskem-se-blizi-milovymi-kroky/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokorní, tišší a vděční   
Pridal tk Sobota 06 říjen 2018 - 03:39:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokorní, tišší a vděční uprchlíci. Většina z nich má univerzitní vzdělání. Inženýři, lékaři a doktoři věd. Poté, co povznesli svoje domovské země, chtějí na vysoký africký standard povznést i doposud zcela zaostalou Evropu. Již se nemohou dočkat, až budou radostně multikulturně a tolerantně žít v Evropě.
Vidíte? Už se těší, až budou do úmoru dřít, aby vydělali na důchody Evropanům a přinesli zaostalé Evropě ekonomický růst a technologický a vědecký progres.

Myslete na ně při volbách!

A volte ty strany, které zajistí africké inženýry, lékaře a doktory věd i do vašeho sousedství:

- TOP 09
- Piráti
- STAN
- KDU-ČSL
- ČSSD
- Zelení
- ANO

(ANO s rozpaky. Slovně se sice Andrej vymezuje proti migraci, ale nijak nezpochybňuje a naopak skrytě obhajuje „jako nezávazné“ Marakéšskou smlouvu, Globální impact i další smlouvy, které zajistí povinné migranty pro všechny země EU. Takže jeho hnutí je přinejmenším částečně pro-migrační hnutí a proto si zaslouží hlas každého, kdo se chce spolehnout na výše zobrazené inženýry, že mu svojí pracovitostí a kvalifikací zajistí vysoký životní standard.)Michal Brand
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWashington jako stroj na sankce   
Pridal tk Sobota 06 říjen 2018 - 03:33:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možná, že právě podnikatelské prostředí, odkud Trump pochází, ho vede k domněnce, že když někomu způsobíte dostatečně velké ekonomické potíže, tak se nakonec vzdá a bude souhlasit se vším, co budete chtít. Ačkoli tento přístup možná dobře funguje v oblasti nemovitostí v New Yorku, není to zaručeně cesta k úspěchu v rámci mezinárodních vztahů, protože země nejsou tak zranitelné vůči tlaku, jako jednotliví investoři nebo developeři.

Nejnovější průnik Washingtonu do světa sankcí, namířených proti Číně, je ohromující, když vezmeme v úvahu nízkou laťku, kterou nastavili předchozí prezidenti, počínaje Billem Clintonem. Peking se již ostře ohradil proti americkým sankcím, které byly minulý týden uvaleny na vládní rezort vývoje vojenského vybavení při čínské Ústřední vojenské komisi a jeho ředitele Li Shangfu za to, že se „zapojili do značných transakcí“ s ruským výrobcem zbraní, který je na americkém seznamu sankcionovaných společností. Transakce zahrnovaly nákup ruských stíhacích letounů Su-35, a také vybavení, související s moderním systémem protivzdušné obrany S-400 typu země-vzduch. Sankce zakazují řediteli vstup do Spojených států, byl mu zablokován veškerý majetek a bankovní účty na území USA, a dále byla zmrazena veškerá místní aktiva vládního rezortu vývoje vojenského vybavení.

Ještě důležitější je fakt, že sankce také zakazují provádět jakékoli transakce, které procházejí americkým finančním systémem. Tato nejsilnější zbraň, kterou má Washington k dispozici, je znevýhodněná, protože celá řada zemí hledá způsob, jak toto řešit. V současné době se však většina mezinárodních transakcí provádí v dolarech a prochází americkými bankami, což znamená, že čínská vláda nebude moci nakupovat zbraně od mnoha zahraničních zdrojů. Pokud se zahraniční banky pokusí spolupracovat s Čínou, aby se vyhnuly restrikcím, budou také sankcionovány.

Takže abych to shrnul, Peking koupil zbraně od Moskvy, za což ho Spojené státy sankcionovaly, protože neschvalují ruskou vládu. Sankce proti Číně jsou označovány jako druhotné sankce v tom, že jsou odvozeny od primárních sankcí proti zahraniční společnosti nebo osobě - a právě ty jsou ve skutečnosti trestány. Sekundární sankce mohou být prodlužovány do nekonečna, jelikož porušitelé, spojovaní postupně s počáteční transakcí, znásobují počet potenciálních cílů.

Není překvapením, že byl předvolán americký velvyslanec, a že Peking zrušil několik bilaterálních schůzek s představiteli ministerstva obrany USA. Čínská vláda vyjádřila své „pobouření“ a požádala USA o zrušení těchto opatření.

Podle zpráv z médií čínské ministerstvo zakoupilo zbraně od hlavního ruského vývozce zbraní Rosoboronexport. Tím byl porušen zákon z roku 2017, schválený Kongresem, který se příznačně nazývá Zákon o odporu protivníkům Ameriky prostřednictvím sankcí (CAATSA), jenž usiloval o potrestání ruské vlády a jejích různých agentur za vměšování do voleb v USA v roce 2016, za údajné zapojení se do záležitostí Ukrajiny a Sýrie, a za vývoj prostředků pro vedení kybernetické války. Tato legislativa se také zaměřila na Irák a Severní Koreu.

Mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová vydala prohlášení za účelem objasnění nových sankcí, v němž uvedla, že původní sankce proti Rusku byly přijaty z toho důvodu, aby byly „dále ukládány náklady ruské vládě v reakci na její škodlivé aktivity“. Dodala, že USA budou „naléhat na všechny země, aby omezily vztahy s obrannými a zpravodajskými sektory Ruska, neboť oba tyto sektory jsou spojeny se škodlivými aktivitami po celém světě“.

Vzhledem k tomu, že zapojení se do „škodlivých aktivit“ je obvinění, které by mělo být zcela jistě vzneseno i proti Washingtonu a jeho spojencům na Blízkém východě, není jasné, zda někdo - kromě francouzských a britských pudlů - skutečně uvěří odůvodněním, která uvádí Washington za účelem obhájit neobhájitelné. Zákon „o odporu protivníkům Ameriky prostřednictvím sankcí“ je dokonce, jak naznačuje samotný název, ještě směšnější. Washington se oddává sankcím. Rusko je opakovaně sankcionováno od té doby, kdy byl přijat podvodný Magnitského zákon, bez ohledu na legitimní protesty Moskvy, že zasahování do vnitřní politiky jiných zemí je nepřijatelné. Čína v současné době zcela opodstatněně tvrdí, že prodej zbraní mezi zeměmi je zcela legální, v souladu s mezinárodním právem.

Írán byl sankcionován dokonce i navzdory tomu, že plnil mezinárodní dohodu o jaderném programu, a nové sankce byly dokonce přidány navíc k těm starým. Zhruba za pět týdnů USA uvalí sankce na KOHOKOLIV, kdo si koupí ropu od Íránu, a údajně nebudou udělovány žádné výjimky. Venezuela je pod tlakem amerických sankcí kvůli potrestání vlády, Turecko (členská země NATO) bylo sankcionováno z toho důvodu, že koupilo zbraně od Ruska, a na Kubu, věčně zlobivou zemi na západní polokouli, jsou uvalována různá embarga již od roku 1960.

Je třeba poznamenat, že sankce vyvolávají velkou zášť a obecně ničeho nedosáhnou. Kuba by byla pravděpodobně zcela normální země, ale kvůli americkým restrikcím a dalším tlakům získala vláda výmluvu k pevnému uchopení moci. Totéž by se mohlo týkat i Severní Koreje. Sankce jsou špatné dokonce i pro samotné Spojené státy. Jednou, až USA přestanou ovládat světové ekonomiku, všechny ty země, na které byly uvaleny sankce, se pěkně postaví do řady za účelem odvety, a to nebude nic pěkného.

Philip Giraldi

Washington’s Sanctions Machine vyšel 29. září 2018 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/10/7720-washington-jako-stroj-na-sankce.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZatímco papež František vítá uprchlíky a obdivuje islám, takto muslimové masově vraždí křesťany...   
Pridal tk Sobota 06 říjen 2018 - 03:28:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Buďte prokleti navždy": Pronásledování křesťanů extremisty, leden 2018

•"Nigerijské bezpečnostní síly vyhlásily ve své zemi válku křesťanům."- Pastor Kallamu Musa Ali Dikwa, výkonný ředitel Voice of Northern Christian Movement (Hlasu severního křesťanského hnutí), Nigérie.

•Zatímco nesčetní muslimští migranti jsou nekriticky přijímáni a je jim udělováno postavení uprchlíka, evropské orgány i nadále odmítají ty, kteří nejvíce potřebují ochranu před vyhoštěním.

•"Afghánistán není bezpečné místo pro konvertity ke křesťanství. Soud by měl požádat Švýcarsko, aby přestalo zavírat oči před situací náboženských menšin v Afghánistánu... Odeslání uprchlíka zpět do země, kde čelí pronásledování pro svou víru, je neslučitelné s Úmluvou." - AFD International.

Vraždění křesťanů v Egyptě

Tři přestrojení střelci zabili křesťana Bassema Attallaha, 27 let, poté, co ho podle kříže vytetovaného na zápěstí identifikovali jako křesťana. Podle jeho staršího 38letého bratra Osama šli oba bratři a jejich muslimský kolega Muhammad po práci domů, když je zastavili tři ozbrojení muži ve věku 23 až 25 let. "Mysleli jsme si, že to jsou policisté, protože nebyli maskovaní... Měli na sobě černé bundy,"vzpomíná Osama. "Přistoupili k nám a požádali Bassema, aby jim ukázal zápěstí pravé ruky, a když uviděli tetování kříže, zeptali se ho: "Jste křesťan?" Bassem odpověděl: "Ano, jsem křesťan," a hlasitě to zopakoval.

Muži se pak zeptali Muhammada na jeho jméno a chtěli, aby jim ukázal zápěstí. Protože neměl na ruce kříž, nechali ho odejít. Když zjistili také Osamovo jméno, které je mezi muslimy populární, a protože na jeho zápěstí neviděli žádný kříž, tak mu také dovolili odejít. "A pak zastřelili Bassema do hlavy, nemohl jsem uvěřit, co se stalo mému bratrovi, padl přede mnou na zem a já nemohl dělat vůbec nic... Ztratili jsme člověka drahého naším srdcím. Můj bratr Bassem byl velmi dobrý a milý člověk, měl silný vztah k Bohu, vždycky četl Bibli, modlil se a chodil do kostela, všichni lidé ho měli rádi," řekl jeho smutný bratr. Vražda se stala v Al-Arish na Sinaji, která byla v posledních letech místem mnoha útoků na křesťany - včetně vraždy dvou kněží a masového rozvratu křesťanských vesnic.

Na Nový rok, který muslimský kalendář neuznává ani neoslavuje, byli dva křesťanští bratři na veřejnosti zastřeleni maskovaným mužem na motocyklu. Zatímco oni při převozu do nemocnice zemřeli, vrah utekl. Útok se odehrál v blízkosti obchodu jejich křesťanského přítele, který prodával alkohol. Na koptské obchody, které prodávají alkohol, se často zaměřují ti, kteří považují alkohol za "haram", neboli islámem zakázaný. Téměř celý rok, až do 3. ledna 2017 slídil v Egyptě jeden muslim za křesťanským majitelem obchodu, až mu za prodej alkoholu podřezal hrdlo.

Pokud jde o islámský teroristický útok na koptský kostel z 29. prosince 2017, při němž zemřelo devět obětí, tak vycházejí najevo další detaily. Jedna matka obětovala svůj život, aby zachránila své dvě malé dcerky. Nermin Sadik, 32 let, vedla své dvě dcerky ve věku 11 a 7 let, do nedělní školy, když k ní přiběhl jeden z ozbrojenců. Když si uvědomila, co se děje a že se chystá začít na ni střílet, odstrčila dcerky od sebe a sama byla zasažena kulkou. Poté se terorista obrátil na obě dívky, ale jejich matka je "s posledním dechem sevřela do náručí, aby je ochránila před létajícími kulkami", říká zpráva. Ačkoliv dívky tuto těžkou zkoušku přežily, tak tělo jejich matky zasáhlo několik kulek. Po tragédii řekl Nermin vdovec, že jeho žena, zdravotní sestra, "byla ke všem laskavá a ráda nezištně pomáhala".

Vraždění křesťanů v Nigérii

Během měsíce ledna pokračovala také řada útoků na křesťany ze strany muslimských pastevců kmene Fulbů. Jedna zpráva hlásí: "V jižní Nigérii bylo na Nový rok po bohoslužbě zabito ozbrojenci nejméně 16 lidí. Lidé se zúčastnili půlnoční bohoslužby a poté na ně bylo v pondělí v ranních hodinách zaútočeno ze zálohy."

Podle jiné zprávy bylo jen během jediného týdne v lokalitě Lau ve státu Taraba zabito 55 lidí a zapáleno 200 domů.

V jiném případě bylo muslimskými pastevci zavražděno 80 křesťanů v krajích Logo a Guma, mnoho z nich bylo rozsekáno mačetami. Jeden z přeživších, Peter vyprávěl na nemocničním lůžku, že útočníci, kteří ho pronásledovali, "byli lidé, s nimiž jsem dříve v této komunitě hovořil. Postavil jsem se a zavolal na ně jejich jmény a snažil jsem se jim vzít mačetu, kterou měli v rukách, ale bez úspěchu. Byl jsem přemožen a začali do mě sekat."

Při komentování těchto probíhajících nájezdů generální tajemník Křesťanské asociace Nigérie reverend Musa Asake řekl: "Za vlády prezidenta [Muhammada] Buhariho se vraždící pastevci z kmene Fulbů těšili bezprecedentní ochraně a zvýhodňování a proto tito pastevci zacházeli s Nigérií jako s dobytým územím. Místo zatýkání a trestního stíhání pastevců z kmene Fulbů jim bezpečnostní síly tvořené většinou muslimy ze severu nabízeli ochranu, přestože proti nigerijskému lidu beztrestně rozpoutali teror."

Znásilňování křesťanů v Pákistánu

"Křesťanský chlapec byl ve věku pouhých 7 let brutálně znásilněn muslimským násilníkem," uvádí zpráva. Daim Masih, žák 1. třídy, šel domů ze školy, když potkal 19letého Shana Muhammada bydlícího ve stejné oblasti: "Ahoj Daime, rád tě vidím", začal. "Mám dobrou zprávu, některá z našich krav porodila mladé telátko. Nechceš se jít se mnou na něho podívat?" Důvěřivý chlapec s ním šel, protože měl rád zvířata a protože Shana znal. Šli spolu, když si Masih uvědomil, že nesměřují k farmě, ale na osamělé místo. Upozornil na to Shana, ale ten mu odpověděl, že má "pro něj další velké překvapení". Zpráva pokračuje:

Zašli pár metrů mezi stromy, když najednou Shan roztrhl Daimovu košili, potom rozerval zbytek jeho oblečení a strhl Daima na zem. Shan pak dupal po Daimovi a pokračoval v sexuálním útoku a znásilňování ubohého Daima. Při tomto útoku malý 7letý kluk se Shanem bojoval, Shan však byl mnohem větší a silnější než on. Shan Daima mlátil, fackoval, kopal. Shan během útoku vykřikoval obscénnosti a chtěl po Daimovi, aby přestal plakat. Nicméně násilí a penetrace byly pro Daima tak bolestivé, že nemohl svůj pláč zastavit. Ze zoufalství, že ho není schopen umlčet, nebo z nadšení nad vlastní silou a podmaněním své kořisti, obepnul Shan své ruce kolem Daimova krku a jal se ho škrtit, čímž chtěl dokonat svůj hnusný čin.

Ve skutečnosti bylo v Pákistánu v průběhu let uškrceno mnoho křesťanských dětí - chlapců a dívek - ať už během znásilnění, nebo poté, co byly znásilněny. Naštěstí pro Daima, jeho dědeček a strýc uslyšeli jeho křik a přispěchali na místo činu, kde si Muhammad natáhl kalhoty a ze scény utekl. Traumatizovaný 7letý chlapec byl následně hospitalizován v nemocnici.

Při jiném incidentu byla mladá vdaná křesťanka a matka dvouleté dívky "brutálně hromadně znásilněna třemi muži a pak ponechána spoutaná na dvoře domu jednoho muslima, dokud ji policie o dva dny později nenašla," uvádí další zpráva. 20letou Sidhru začali pronásledovat tři místní muži ve chvíli, kdy odešla z domu své matky. Dala se do běhu ke svému domovu, ale oni ji dohonili a podle zprávy "v okamžiku, kdy ji chytili, Sidhra omdlela. Není proto schopna popsat události následujících 36 hodin." Rodina se nakonec dozvěděla, že byla viděna přivázaná k židli na dvoře jednoho místního domu. Zpráva pokračuje:

Celá její rodina se rozběhla k domu Mohameda Ilyase a dívala se skrz vrata. Když matka uviděla svoji dceru, jak visí v bezvědomí připoutaná k židli s roubíkem v ústech na dvoře sousedova domu, tak začala křičet. Když Sidhru spatřili i ostatní členové rodiny, tak začali hystericky křičet také. Začali se dobývat do vrat, jeden z bratrů vrata přelezl, otevřel je zevnitř a vrhl se ke své sestře. Sidhra byla plně oblečená a byla připoutána za ruce i nohy. Provaz, kterým byla přivázaná, byl tak utažen, že na jejích zápěstích zůstaly modřiny. Poté, co se jim podařilo ji probudit - trvalo jim to pár minut – trpěla závratěmi a jevila známky zdrogování.

Když se Sidhra probudila "po více než dvou dnech z bezvědomí, tak věřila, že byla znásilněna", identifikovala tři místní muže – všichni tři byli synovci majitele domu Mohameda Ilyase. I když otec Sidhry podal na policejní stanici stížnost, tak "Policie odmítla uznat její únos nebo znásilnění a neprovedla ani První záznam o incidentu (First Incident Report), a rodině oznámila, že nemají žádné důkazy." Po velkém tlaku ze strany rodiny a dalších místních občanů, policisté zaregistrovali zločin a zatkli dva útočníky - jen aby je po určité době zase propustili. I když rodina pokračuje v hledání spravedlnosti, "má jen malou naději na případné stíhání provinilců, protože soudy a policie vykazují jen malou empatii a zdá se, že nemají zájem na obvinění bohatých muslimů," uvádí se ve zprávě. Později Sidhra řekla:

Jsem naprosto rozrušená. Návštěva mé matky se pro mě stala dnem, který mne zcela zničil. Trpím brutálním únosem a znásilněním nechutnými muži bez studu.... Myšlenka na to, co mi ti lidé udělali, mě děsí, mám noční můry a cítím, že celý můj svět se zhroutil. Mám hrůzu z chůze po ulicích v noci a těžko se vyrovnávám s hlubokou depresí, která mě pohlcuje. Měla jsem šťastný život, který mi skončil a krutí muži, kteří mi ukradli radost, budou brzy propuštěni, aby mně opět ohrožovali a napadali jiné ženy, podobně jako mne. V této zemi není spravedlnost.

Džihád proti svobodě křesťanů

Kyrgyzstán: Neznámí útočníci zapálili kostel v zemi s muslimskou většinou. Malá baptistická komunita byla ponechána v obavách "o své bezpečí", říká zpráva: "Zničení jejich kostela donutilo 40 kyrgyzských a ruských členů komunity začít hledat nové místo pro bohoslužby a současně přemýšlet, kdy přijde další útok."

Jakýsi úředník sdělil členům církve, že útok byl "organizován těmi, kterým se nelíbí existence kostela a křesťanů uprostřed muslimské země." "Nevěříme, že policie nalezne a potrestá ty, kteří zapálili náš kostel," prohlásil jeden člen sboru. Zpráva dodává, že místní policisté "místo pronásledování žhářů zjišťovali, kdo financoval budovu kostela, kolik je kyrgyzských členů a proč jako etničtí muslimové nechodí do místní mešity."

Keňa: Muslimští studenti na gymnáziu Jamhuri High School v Nairobi bili a bodali své křesťanské spolužáky, protože odmítali konvertovat na islám. Nepřátelské akce vypukly, poté, co si muslimští studenti začali stěžovat na diskriminaci. To přimělo zaměstnance školy, aby pro křesťany a muslimy vyčlenili samostatné toalety a oddělení v knihovně. Netrvalo však dlouho a muslimští studenti začali hanobit křesťanství a nutit křesťany recitovat šahádu - islámské prohlášení víry - a dodržovat muslimské rituály. "Někteří muslimští studenti se násilně snažili přivést křesťanské studenty ke své islámské víře a ti, kteří to odmítali, byli ohrožováni nožem, zatímco ostatní byli fyzicky biti," sdělil místní zdroj. "Použité nože a mačety pocházely z mimoškolního prostředí."Přinejmenším 35 studentů - včetně některých muslimů, protože křesťané se začali bránit - bylo ve rvačce zraněno. Někteří křesťanští studenti museli kvůli bodným ranám a dalším zraněním podstoupit nemocniční léčbu. Ředitel školy byl také zraněn. Škola byla následně uzavřena na dobu neurčitou.

Uganda: Křesťanská vdova byla o Vánocích otrávena svými muslimskými sousedy. Ráno toho dne byla matka pěti dětí příjemně překvapena, když ji navštívily dvě muslimské sousedky a přinesly jí darem jídlo. Po jejich odchodu začala připravovat pro svou rodinu oběd a použila i některé z darovaných potravin. Předtím, než podala oběd své rodině, ochutnala jídlo a během několika minut začala zvracet. Jedna členka rodiny řekla: "Když začala křičet a neustále zvracela, zavolala jsem taxík a odvezla ji do nemocnice ve městě Kabuna, kde se zjistilo, že byla otrávena."

V nemocnici byla ošetřena a druhý den byla propuštěna domů. Analýza potravin, které jí byly darovány, odhalila, že obsahují jed. Místní lidé svolali schůzku a muslimská sousedka se na přímý dotaz k otravě jídla přiznala. "Byla obviněna z úmyslu zabít Madinu a její rodinné příslušníky," říká zpráva. "Hajira požádala o odpuštění a odůvodnila to tím, že když rodina Madiny před dvěma lety opustila islám, začaly se v jejich domě konat jednou týdně velmi hlučné bohoslužby navštěvované některými dalšími členy jejich církve a to značně rušilo nejen ji, ale i další muslimské sousedy." Navzdory pokusu o vraždu odpadlíků, "představitelé vesnice nevynesli žádný rozsudek".

Policii nikdo nevolal, zřejmě kvůli tomu, aby se napětí s muslimskou komunitou ještě nevystupňovalo, ale právník Madiny řekl, že muslimští sousedé začali děsit děti Madiny tím, že jim začali nadávat do nevěřících.

Jiná zpráva popisuje případ 37letého muslima Munabiho Abdullaha, který byl ostrakizován, protože konvertoval ke křesťanství. Večer, v den svého obrácení "s nepotlačitelnou radostí ve svém srdci sdílel svoji zkušenost se svou ženou Aishou Namukoli. Ta se ale rozzuřila." Podle vlastních slov konvertity: "Moje žena na mne křičela před dětmi a vykřikovala: Káfir, káfir, (nevěřící)! Ty jsi obrovská ostuda pro naši rodinu. Potom mě vyhodila z domu." Později, když se vrátil, našel ve svém domě několik lidí, včetně svého otce a členů mešity. Když se je pokusil pozdravit, jen se na něj tiše a hněvivě dívali; pak se otec postavil a prohlásil: "Už nejsi můj syn, buď navždy proklet." "Vycházkovou holí, kterou měl v ruce, mne udeřil a poranil moji levici," vysvětluje Abdullah. "Podařilo se mi utéci přes banánovou farmu a za chvíli jsem byl u domu pastora", kde požádal o útočiště. Místní muslimští vedoucí představitelé mu od té doby brání v přístupu k jeho manželce a sedmi dětem ve věku od 3 do 17 let.

Nigérie: Aby místní muslimové donutili křesťanku, 40 let, a její dceru, 21 let, konvertovat k islámu, tak obě ženy falešně obvinili z únosu dítěte. Problémy začaly brzy poté, co její manžel a otec rodiny konvertoval k islámu, aby získal práci ve státní správě. Jeho žena Amina Isa to vysvětlila takto: "Řekli mu, že nemůže být jmenován vedoucím oddělení, protože je křesťanem, ale pokud konvertuje k islámu, tak bude do této funkce jmenován." Radila jsem mu, aby se nezřekl své náboženské víry za karierní postup, ale po velkém tlaku muslimů v naší oblasti si podal žádost a stal se muslimem... "Připomínala jsem mu, aby si uvědomil, že všichni moji rodinní příslušníci jsou muslimové a že já jsem ve své rodině jediná křesťanka a že jsem si ho vzala i proto, že byl křesťanem jako já, takže teď rozhodně nebudu konvertovat k islámu jen proto, že ho muslimové jmenovali vedoucím oddělení." Jejich pět dětí také konvertovat odmítlo a trvalo na tom, že zůstanou křesťany. Amina dále pokračovala:

"Protože jsme odmítly také konvertovat, byly jsme mým manželem a jeho muslimskými spolupracovníky ohrožovány, bity a vystaveny všem formám ponižování. Moje děti jsou neustále ohrožovány, bity a obtěžovány. V jednu chvíli musela má nejstarší dcera vzít svého mladšího sourozence a utíkat někam do úkrytu, ale oba byli sledováni a chyceni úředníky. V současné době jsou drženi proti své vůli na neznámém místě, Moje dcery jsou teď pod dohledem muslimských úředníků a jsou nuceny, aby přestoupily k islámu. Zároveň ještě čelíme falešným obviněním u soudu. To všechno nás nutí se zřeknout své víry. Nikdy nepřestaneme být křesťany a jsme přesvědčeny, že Bůh, kterému sloužíme, nás v našich trýznivých okamžicích nikdy neopustí."

Poté, co otec zapsal nejmladší dceru pod nátlakem do islámské školy, tak ji její matka a starší sestra odvedly a znovu ji zapsaly do křesťanské školy: "Jejich otec přišel celý rozzlobený za mnou a žádal, aby ho obě dívky poslechly. Když jsem mu řekla, že se děti rozhodly zůstat křesťany, tak on a další muslimští činitelé v naší obci začali vznášet u Magistrátního soudu ve městě Tudun Wada proti mně obvinění, že jsem unesla vlastní děti, což je proces, kterému stále čelím, protože jsem se odmítla zřeknout své náboženské víry. Předvolali mne a požádali, abych odhlásila svoji dceru z křesťanské školy, přivedla ji zpět do vesnice a předala ji jim. Protože jsem byla zcela bezmocná, podřídila jsem se jejich pokynům a přivedla jsem dceru zpět."

V jiném případu "byl zatčen a odvezen na neznámé místo pastor Simput Eagles Dafup... pro údajnou konverzi muslimské dívky na křesťanku ve státu Plateau,"uvedla zpráva. V souvislosti s tímto incidentem, prohlásil jiný pastor Kallamu Musa Ali Dikwa, výkonný ředitel Voice of Northern Christian Movement (Hlasu severního křesťanského hnutí): "Nigerijské bezpečnostní síly vyhlásily v této zemi válku křesťanům." Obvinil také nigerijskou vládu, že s křesťany a muslimy nezachází stejně: "Muslimové unesli 100 křesťanských dívek mladších 18 let a přinutili je konvertovat k islámu. Ohlásili jsme to několika bezpečnostním agenturám, ale nikdo nebyl zatčen, ani se žádná křesťanská dívka nevrátila ke svým rodičům.... Únosy křesťanských dívek pokračují bez omezení. Tyto příběhy jsou vážnými případy nespravedlnosti vůči křesťanům v této zemi a pachatelé často zůstanou na svobodě."

Evropská unie / Švýcarsko: Zatímco nesčetní muslimští migranti jsou nekriticky přijímáni a je jim udělováno postavení uprchlíka, evropské orgány i nadále odmítají ty, kteří nejvíce potřebují ochranu před vyhoštěním. V jednom případě křesťanská skupina právníků podala k Evropskému soudu pro lidská práva odborný posudek na podporu muslima z Afghánistánu, který konvertoval na křesťanství, a při tom zde bylo riziko, že bude ze Švýcarska vyhoštěn. Skupina známá jako ADF International uvedla, že pokud by byl tento člověk nucen se vrátit zpět do Afghánistánu, bude jako odpadlík od islámu čelit obrovskému pronásledování, případně i smrti: V posudku bylo konstatováno: "Afghánistán není bezpečné místo pro křesťanského konvertitu. Soud by měl požádat Švýcarsko, aby přestalo zavírat oči před situací náboženských menšin v Afghánistánu... To znamená mnohem víc, než požadovat, aby konvertita svoji víru tajil. Odeslání uprchlíka zpět do země, kde čelí pronásledování pro svou víru, je neslučitelné s Úmluvou."

napsal Raymond Ibrahim

Raymond Ibrahim, autor nové knihy Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islam and the West (Meč a turecká šavle: Čtrnáct století války mezi islámem a Západem), vedoucí spolupracovník Gatestone Institute a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Middle East Forum.

Překlad původního textu: "Be Cursed Forever": Extremist Persecution of Christians, January 2018
Překlad: Josef Janeček

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský velvyslanec v USA: Řešení čínsko-amerických otázek vyžaduje větší důvěryhodnost a upřímnost Spojených států   
Pridal tk Sobota 06 říjen 2018 - 03:17:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský velvyslanec v USA Cui Tiankai (Cchuej Tchien-kchaj) se 3. října v rozhovoru pro NPR (National Public Radio) vyslovil v tom smyslu, že čínská strana je ochotna s USA řešit obchodní spory a dosáhnout dohody prostřednictvím koordinace. Tento proces ale vyžaduje větší důvěryhodnost a upřímnost americké strany.

Cui Tiankai řekl, že Čína nechce obchodní válku s USA ani s jakoukoliv jinou zemí. Doufáme, že Čína a USA vyřeší otázky cestou jednání a koordinace. To vyžaduje dostatečnou důvěryhodnost a upřímnost obou stran. Důvěryhodnost americké strany ale nestačí.

O čínsko-amerických vztazích Cui Tiankai uvedl, že mezi každými dvěma zeměmi, zvlášť mezi Čínou a USA, samozřejmě existuje v určité míře konkurence. Ale Čína a USA mají větší potřebu spolupráce. Čínská strana je ochotna udržovat spolupráci s USA, i když mezi oběma stranami existují neshody.

Cui Tiankai také řekl, že Čína bude vždy otevřená pro americké studenty, profesory, žurnalisty a učence. V současné době studuje mnoho čínských studentů v USA a stále víc amerických studentů přijíždí do Číny. Taková výměna tvoří základy bilaterálního přátelství a spolupráce. Pokud by americká vláda zakázala vstup čínských studentů na americké univerzity, vznikla by velmi nebezpečná situace.

V otázce Jihočínského moře Cui Tiankai uvedl, že Čína má nespornou svrchovanost a jurisdikci nad ostrovy Nansha (Nan-ša) a okolními vodami. To je dlouhodobé stanovisko čínské vlády.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr energetiky: Rusko dosáhne de-dolarizace v oblasti ropy a zemního plynu   
Pridal tk Sobota 06 říjen 2018 - 03:16:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko dokáže úplně dosáhnout de-dolarizace v oblasti ropy a zemního plynu. 4. října to řekl ruský ministr energetiky Alexandr Novak.

Podle ruských médií se Alexandr Novak 4. října zúčastnil 4. ročníku ruského energetického týdne. V reakci na otázky týkající se de-dolarizace v ruském ropném a plynárenském průmyslu ruský ministr energetiky uvedl, že je to zcela dosažitelné. Za tímto účelem je nutné vytvořit příslušné mechanismy a nástroje pro vzájemné vypořádávání, provést odpovídající úpravy v bankovním sektoru a rovněž je třeba rozvíjet transakce v místních měnách.

Novak uvedl, že tyto transakce mohou být vypořádávány v různých měnách. Šéf ruské energetiky také slíbil, že Rusko bude usilovat o omezení své závislosti na dovážených zařízeních v ropném a plynárenském sektoru.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2266 sec,0.0566 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,815kB