Úterý 09 říjen 2018
Volby, volby: Mafiáni a tlučhubové mají žeň. Mirek Dušín nepřišel   
Pridal tk Úterý 09 říjen 2018 - 04:06:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nerad píšu o volbách. Všichni víme, jak funguje manipulace s veřejným míněním, navíc mám pocit, že tím hudráním nad výsledky přistupuji na hru „elit“ vnucenou nám, červům, abychom měli pocit, že o něčem rozhodujeme. Přesto mi to nakonec nedá a alespoň několik slov o té poslední trapárně ztratím. Ono totiž není moc dobře možné to úplně ignorovat. Přeci jen jde o zásadní věc. Takže jak dopadly poslední volby? Nevesele, truchlivě jako ty Erbenovy vodní kraje. Vypíchnu jen několik věcí.

Drahoš senátorem. V prvním kole získal přes 50 % hlasů a má tak senátorské křeslo jisté. Jak je to možné? Copak ho lidi neměli možnost poznat v televizi? Copak neviděli jeho trapný, nejistý projev? Copak není dostatečně znám jeho názor na migraci a jeho poklonkování Bruselu? Jak to, že to někomu nevadí? Musím se přiznat k trapnému zjištění: Drahoše volila dokonce moje vlastní dcera (sic!). Zjistil jsem to dnes náhodou z její FB stránky, kde to hrdě vytrubuje. Fuj, taková ostuda! Jako rodič jsem selhal. Mimo to, že Drahoš nemá žádné vlastní názory, je nebezpečný tím, jak je slizký. Je známý svou nenávistí vůči prezidentovi a jeho pozice senátora mu (mimo přepychového žití na úkor daňových poplatníků) umožní větší klacky házené Zemanovi pod nohy. Jsem si navíc jistý, že bude často zván do různých televizních pořadů ČT a vůbec bude médií hýčkán, což mu možná vytvoří image potřebné pro další postup. Obávám se, že o Drahošovi ještě uslyšíme.

Na druhé straně zcela propadl bývalý premiér Jiří Paroubek, který v Ostravě nezískal ani 5 procent hlasů. Paroubka osobně nemusím, nemám ho rád, ale v porovnání s Drahošem představuje menší zlo.

Sudetští Němci obsadili Moravu a jižní Čechy. Celá Morava a Jižní Čechy ovládnuté stranou až příliš přátelskou sudetsko německému landsmanschaftu. KDU-ČSL, v jejímž čele stojí podivná figurka Pavla Bělobrádka a jejíž bývalý ministr kultury Daniel Herman figuroval v trapné kauze vyznamenání pro svého strýce Bradyho, zvítězila v komunálních volbách a její členové ovládnou příslušné obecní úřady. Jako v předchozím odstavci se znovu ptám, jak je to možné? Zbláznili se lidi? Co může KDU-ČSL nabídnout českým občanům? Je to jedna ze stran pražské kavárny a páté kolony, má pozitivní pohled na dovážení afrických okupantů a má, jak už řečeno výše, velmi těsné vztahy se sudeťáky.

ČSSD a komunisté mimo hru. Tohle se dalo víceméně čekat. ČSSD je už v agonii nějaký ten pátek, tedy přesněji roky. Jejich program je o ničem, nemají co říct. Jsou bezbarví, beznázoroví. Nejsou ani vlevo ani vpravo. Nejsou nikde. Jsou zbyteční. Chybí jim vůdčí osobnost, někdo s charismatem.

Komunisté trpí podobnou nemocí jako ČSSD. Poté, co opustili svou hlavní ideologii o revolučním převzetí moci dělnickou třídou a znárodnění výrobních prostředků, jim zůstala jediná věc, kterou se lišili: nesouhlas s našimi vojenskými misemi v rámci NATO. Ale i v tomto jediném, zásadním bodě, opustili bez boje své pozice a když přijde na nové mise, mlčí. O sociální spravedlnosti už jsem je neslyšel mluvit dlouho. Komunisté vyčpěli a jsou podobně jako ČSSD na odchodu na smetiště dějin. Je to škoda, protože v současném politickém spektru dnes neexistuje žádná klasicky levicová strana. Samozřejmě pojmy „levice“ a „pravice“ žonglují politologové, redaktoři a kecalové neustále a média jsou těch výrazů plná, ale to jen kalení vody. Už nejméně třicet let neexistuje ani levice, ani pravice. Jsou jen zločinci, mafiáni, zrádci, deprivanti (5% národa, bohužel 98% v politice) a ten zbytek.

Skoro neviditelná SPD. Podivné věci se dějí kolem Okamurovy SPD. Strana nebyla při komunálních volbách skoro vidět. Umístila se celonárodně jako jedenáctá a kromě několika obcí si necvrnkne. V Praze s 895 859 hlasy se umístila jako šestá a bude mít nula zastupitelů. Pokud můžeme věřit serveru aeronet.cz, došlo ve vedení SPD pro Prahu k podivnému dosazení Hynka Berana do čela pražské skupiny. Hynek Beran je nebo byl podle aeronet.cz velmistrem pražské zednářské lóže Ordo Pragensis. Od Zednářů se neodchází, leda nohama napřed. Je-li to pravda, je tady samozřejmě otázka, co tím Okamura mínil a proč umožnil takovému člověku tak vysoké místo ve své straně. Nabízejí se dvě možnosti odpovědi. Buď Okamura zradil nebo naopak uzavřel smlouvu s ďáblem a pokouší se o podobný trik, jako Trump a Zeman s jejich slepou a devótní podporou (ne)státu Izrael a schvalováním jejich zločinů.

Aeronet.cz upozorňuje ještě na další podivnost. Na kandidátce strany pro Prahu bylo 25 kandidátů SPD. V den voleb – v pátek – bylo 13 kandidátů z těch 25 vyškrtnuto, protože z nějakého nepochopitelného důvodu neměli bydliště v Praze. To nevěděli? Zapomněli? Jak je možné, že se na to přišlo až v den voleb? Takže z 25 kandidátů bylo najednou 12 kandidátů. Tím de-facto ztratili polovinu hlasů.

Piráti v Praze. Velmi nepříjemný výsledek. Opět se ptám, jak je to možné. Čím si Piráti Pražany získali? V Praze dostalo nejvíce hlasů ODS (205), pak ANO (122) a pak Piráti (80). Piráti všechny ostatní strany přeskočili a mají silnou vyjednávací pozici, mají 13 zastupitelů. Pro srovnání vedoucí ODS má 14 zastupitelů. Už jsem četl, že Piráti budou usilovat o křeslo primátora. No potěš koště. Krnáčová lidově zvaná Krnda nebyla dobrá, ale Piráti budou ještě horší. Lze se nadít novinek jako například preferenční zacházení s fetkami, co nezákonně obývají Kliniku. A squateři budou mít v Praze zlaté časy. Nepochybuji, že Piráti nastolí podobný trend, jako Holanovi aktivisté Žít Brno. Naštěstí aspoň Brňáci dostali rozum a poslali Žít-Brňáky tam, kam dávno patří. Pražané se kupodivu nepoučili.

No vymňoukli jsme to. Říká se, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali. Já bych to opravil a řekl bych, kdyby volby mohly něco změnit k lepšímu, dávno by je zakázali. Volby mohou změnit, ale k horšímu. A to se rok od roku daří. Nenechme se mýlit zvýšeným počtem hlasů v Evropě pro některé rozumné, národní strany. Par hlasů navíc dostali, ale je to příliš málo a příliš pozdě. Zdaleka to neodpovídá vážností situace, ve které celá Evropa je. Ty poslední volby u nás nemají evropský přesah, ale i tak potvrzují marnost, strach a tápání obyčejných lidí.

Autor: Vladimír Stwora

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/10/7722-volby-volby-mafiani-a-tluchubove-maji-zen-mirek-dusin-neprisel.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFormují se nové politické poměry   
Pridal tk Úterý 09 říjen 2018 - 04:03:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skončily volby na radnice obcí a první kolo senátních voleb. Pokud jde o posuzování volebního výsledku v komunálních volbách, je potřeba vidět několik úrovní. V malých obcích suverénně vítězili nezávislí kandidáti. A nejrůznější sdružení nezávislých kandidátů se také prosadila v naprosté většině měst, což je do značné míry dáno určitou uzavřeností, zejména tradičních politických stran. To přímo nutí lidi, kteří mají zájem o vstup do politiky k vytváření místních či regionálně působících politických formací. Kromě toho, řada místních oligarchů pojala stejný zájem, jaký se podařilo uskutečnit Andreji Babišovi. Chtějí vstoupit do politiky, třebas na místní úrovni, aby si mohli na radnici řešit věci tak, jak pro svou podnikatelskou činnost potřebují.

To, že oslabí sociální demokraté a levice obecně se dalo předpokládat. Komunisté jednoduše ztrácí dech, staré kádry odcházejí přirozenou cestou a nové nepřicházejí. Strana ztratila predikát protestní strany a radikálně ladění voliči tak hledají možnosti někde jinde. Sociální demokracie svou krizi nepřekonala a trend sestupu volební podpory, jenž probíhá od roku 2010 a který nelze charakterizovat jinak než jako sestupný, pokračuje dál. Posílila ODS, která se stává, jak už nějakou dobu ve svých článcích upozorňuji, gravitačním polem přitahujícím hlasy pravicových voličů. Hnutí ANO se naopak stalo stranou široce rozkročenou od mírného pravého středu až po levici. Prakticky to znamená, že hnutí ANO získává voliče, kteří dříve volili na radnicích zejména sociální demokraty anebo komunisty. Samozřejmě, že jsou ze sestupného trendu volební podpory ČSSD, jako v každých neúspěšných volbách, také výjimky, které umožňují, aby se argumentovalo: „Vidíte, ten a ten starosta to i přes celkovou nepopularitu strany dokázal“. Ano, ale ten starosta musel odvést čtyři roky nebo spíše ještě déle vynikající práce ve své funkci. Potom bylo možné, aby zvítězil i v těchto volbách, se zátěží značky ČSSD. To je případ Karviné, Bohumína, Náchoda, ale také třeba Cerhenic, Frýdku – Místku atd.

Piráti mocně oslavují svůj výsledek, ale upřímně, těch celostátně necelých tři sta mandátů převážně ve velkých městech za čtyři roky už nemusí existovat. Jediný opravdu vynikající úspěch dosáhli Piráti, celkem podle očekávání, v Praze, kde mají čáku získat dokonce pozici primátora. Pražané obecně hledají vždycky a v každých komunálních volbách nějaká zázračná řešení. V minulých volbách to bylo hnutí ANO v čele s pro funkci primátora naprosto nepřipravenou Krnáčovou. V letech předtím to byli tu Bursík, tu Unie svobody anebo Evropští demokraté. V příštích volbách za čtyři roky následujících po jejich velkém volebním úspěchu již většinou po jejich pozici v pražské politice byla veta. Totéž, podle mého názoru, čeká Piráty i nyní. Většina jejich zastupitelů je zcela nepřipravena pro výkon funkce ve vedení města, kde po administrativě primátorky Krnáčové zdědí celou řadu otevřených problémů. Příští volby tak můžou být o něčem jiném.

Senátní volby

Je otázka, do jaké míry strany, které získaly největší počet postupujících do II. kola voleb (ODS a ANO), dokáží získat také mandáty senátorů. Jistě to nebude jednoduché. Zdá se, že jediné co je momentálně jisté, pokud jde o příští složení Senátu je, že bude podstatně roztříštěnější, nežli tomu bylo dosud.

Nemohu se ovšem nezastavit u svého angažmá ve volbách do Senátu v Ostravě. Můj volební neúspěch byl ovlivněn několika závažnými faktory:

1) Celostátní pozicí sociální demokracie, která je stranou, jež v průměru dosahuje celostátně v průzkumech veřejného mínění relevantních agentur 6-7 % volebních preferencí. Tato pozice ČSSD neuhodila jako blesk z čistého nebe. Utvářela se dlouhodobě osm let. Voliči ztratili v sociální demokraty důvěru a tak strana, která se těšila ještě v roce 2010 podpoře 22,2% hlasů voličů se postupně propadala, propadala, až se propadla ve sněmovních volbách před jedenácti měsíci na 7,3% odevzdaných hlasů. Bylo to způsobeno veskrze špatnou politikou Sobotkova a Chovancova vedení ČSSD, což už bylo v mých článcích mnohokrát popsáno. Nové vedení soc. dem. s tím těžko mohlo něco za půl roku udělat. Tedy, něco zásadního. Bohužel, soudě podle vyjádření desítek lidí, s nimiž jsem se setkával v průběhu volební kampaně, straně nepomohla ani kauza Poche. Na ní ČSSD jen dokumentovala svou vnitřní rozpolcenost a nedostatek leadershipu. Tato kauza a její neřešení po dlouhé týdny zcela překrylo i dobré kroky uskutečňované novou ministryní práce v posledních týdnech.

2) Pozice ČSSD v Ostravě

Když jsem se nechal přesvědčit ke kandidatuře do Senátu v Ostravě, netušil jsem, jak moc je pozice ČSSD v Ostravě devastovaná. Také v Ostravě se celá věc vyvíjela dlouhodobě. Významná část voličů považuje ČSSD právě v Ostravě, ale také v dalších městech kraje, kde jsou byty OKD, za viníka jejich neradostné situace. Byty, které mohli mít lidé ve svém vlastnictví, pokud by celá věc byla lépe ošetřena ministrem financí Sobotkou ve smlouvách o prodeji minoritního podílu státu, jsou dnes byty s deregulovaným nájemným, kde se třeba i třikrát do roka zvyšuje nájem. V celém Moravskoslezském kraji se může jednat až o 100 – 120 tisíc lidí, kteří jsou takto postiženi. Významná část z nich připadá právě na Ostravu.

Další faktor, který podlomil pozici ČSSD v Ostravě je převrat, který se podařilo skupině dnes už bývalých straníků ČSSD Palyzovi a spol., uskutečnit vůči úspěšnému primátorovi za ČSSD, Petru Kajnarovi před pěti lety. Přesto, že byl Kajnar úspěšným primátorem Ostravy, který vyhrál dvoje volby, byl určitou zájmovou skupinou navázanou na někdejšího hejtmana Nováka (a ten byl blízkým spojencem Sobotky), úplně vystrnaděn z kandidátky ČSSD pro volby na ostravskou radnici v roce 2014. Vytvořil si vlastní stranu, se kterou nedosáhl na mandáty v zastupitelstvu (získal 4,95% hlasů), a to byly přesně hlasy, které by stačily ČSSD před čtyřmi lety k celkovému vítězství ve volbách. Nicméně po volbách hnutí ANO, coby vítěz voleb, přizvalo ke spolupráci druhého na pásce, tedy Palyzovu sociální demokracii, která obsadila klíčová místa v městské radě. Palyza chtěl ale víc, chtěl být primátorem. Proč by jinak prováděl vnitrostranický převrat proti Kajnarovi… Primátor Macura z hnutí ANO se ovšem o chystaném převratu proti hnutí ANO na ostravské radnici včas dozvěděl, odpověděl protiakcí a ČSSD z městské rady vypudil. Nejen, že ČSSD z městské rady vytlačil, on s novou koalicí dosáhl v dalsich letech pozoruhodného úspěchu. Upevnil svou pozici a stal se v očích Ostravanů respektovanou politickou osobností. Palyza se svými lidmi pak poškodil ČSSD potřetí, když odešel ze sociální demokracie a pochopitelně si ponechal mandát na ostravské radnici až do konce volebního období. Soc. dem. tak získala v očích veřejnosti v posledních pěti letech v Ostravě pověst rozhádaného politického subjektu, který podráží své politické partnery, i když už Palyza ČSSD dávno nereprezentuje. I to jsem slyšel v desítkách komentářů od občanů, se kterými jsem se před volbami setkával.

3) Silná antikampaň proti mé osobě

Již v červenci se objevil první signál této antikampaně v několika desítek minut trvajícím pořadu TV Barrandov, který skandálním způsobem rozebíral, většinou na bázi lží a polopravd, mou politickou kariéru. Udělal jsem v tom okamžiku chybu, když jsem považoval tento pořad za něco, co je součástí folkloru TV Barrandov a nepodal jsem okamžitě stížnost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Tento pořad byl jen sondou, v níž Soukup zkoušel, kam až může zajít. Podcenil jsem také úroveň sledovanosti TV Barrandov, neboť v Moravskoslezském kraji je výrazně vyšší nežli je celostátní průměr a kromě toho tato televize cílí v podstatě na totožnou skupinu diváků, jako byli moji potenciální voliči. Soukup čekal jen na další impuls v pokračování své kampaně.

První impuls přišel zhruba šest týdnů před konáním voleb v TV Seznam, kde se do něj zapojilo známé skandalizační duo Kubík – Slonková, kdy v režii pečlivě připravené Kubíkem vystupovala v „diskusi“ s ním moje budoucí bývalá žena Petra Paroubková. Ta mě ve lživém a zcela zkreslujícím vystoupení, které nemá v české politice u rozvádějících se manželů obdoby, obvinila z řady trestných činů. V tom potom pokračovala také v tištěném bulváru, který se pochopitelně daného tématu rád ujal. Do kampaně proti mé osobě se následně zapojila – asi úplnou náhodou – zejména elektronická a tištěná média, která jsou odběrateli reklamy od Soukupovy firmy Médea. Samozřejmě, že útok, který byl proveden Petrou Paroubkovou, byl řízený a zcela plánovitý. Přišel šest týdnů před volbami a některá média se hned po něm vyptávala mých sponzorů, zda budou pokračovat ve sponzoringu mé kampaně. Stejně tak představitelů ostravských sociálních demokratů, zda mě budou dále podporovat ve volbách. To vše přesto, že nebyly Petrou Paroubkovou předloženy žádné důkazy a že během týdne vydalo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5 po výslechu Petry vyjádření, že nebyly zahájeny žádné kroky směřující k mému trestnímu stíhání. Samozřejmě, že toto vyjádření státního zastupitelství se v médiích již příliš neobjevovalo. Naopak, některá média měla zájem stále se k falešným obviněním z úst P. Paroubkové vracet. Chci říci, že do kandidatury do Senátu jsem se pustil mj. také proto, že právní zástupci P. Paroubkové několik týdnů před podáním mé kandidátky do voleb vyjádřili zájem své klientky se dohodnout na rozumných podmínkách majetkového a finančního vyrovnání pro rozvodu. Vycházel jsem z této skutečnosti, z tohoto sdělení jako z faktu. Zhruba deset dní po podání kandidátky ovšem má budoucí bývalá žena vystupňovala své finanční a majetkové požadavky na nehoráznou úroveň a ještě mi vyděračsky nabídla pomoc ve volbách. Než jsem ji stačil odpovědět přes své právníky, vyrazila na zteč do TV Seznam s kyblíkem svých špinavých obvinění. Někteří lidé mi ukazovali její textové zprávy, kterými je v těch dnech zásobovala a musím říci, že byla připravena ještě na další kolo falešných obvinění, obsahujících například lživé informace o mých údajných nemanželských dětech apod. Nepochybuji o tom, že by se Soukupově Médee nebo jiné PR agentuře podařilo tyto bláboly, když by bylo potřeba, dostat ještě před volbami opět do médií.

Před rokem jsem měl informace, že za tehdejší rozsáhlou negativní publicitu věnovanou mé osobě v řadě rozhovorů poskytnutých P. Paroubkovou bulváru, stojí vlivová agentura Bison & Rose. Tehdy spojená se jménem poradce ministra vnitra Chovance, který byl také dlouholetým blízkým spolupracovníkem B. Sobotky. V posledních týdnech měla firma Bison & Rose a její nynější šéf naopak velký zájem na tom, abych si myslel, že teď už v tom oni "nejedou". S praporem falešných obvinění vůči mé osobě, následně po antikampani s využitím Petry Paroubkové, vyšla zejména TV Barranov a její konferenciér, analytik, soudce, popravčí a ředitel v jedné osobě J. Soukup. V jednom ze svých pořadů tvrdil, že já jsem dlouhodobě spolupracoval se zatčeným Horáčkem, jemuž hrozí až 12 let vězení, který dlouhodobě působil se svými firmami v českých nemocnicích a parazitoval na jejich rozpočtu. Pravdou je, že za posledních šest let jsem Horáčka viděl jen jednou a nikdy jsem s ním nevstoupil do obchodního vztahu.

Soukup také lživě tvrdil např. to, že jsem vlastně vykradl První městskou banku (PMB). Ovšem pravý opak je pravdou. PMB jsem z pozice náměstka primátora pro finance v letech 1999 – 2001 vyvedl z dluhů, zachránil před bankrotem a připravil k prodeji strategickému investorovi. Podal jsem proto stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání pro naprostou Soukupovu neobjektivitu. Rada se má zabývat celou záležitostí 9. 10. 2018, a pokud nedosáhnu v tomto případě satisfakce, podám další stížnosti na jeho další pořady věnované mé osobě. J. Soukup mně věnoval v posledních týdnech nebývale vysokou a jednoznačně negativní pozornost. Je otázka, co jej inspirovalo. Přiznám se, že jsem se domníval, že jsou to osobní, privátní motivy. Dnes si to už tak úplně nemyslím. Jeho lživá tvrzení přesahovala obvyklou míru osobní nenávisti, kterou je někdo schopen projevovat. Ta motivace je jiná. Je jen otázka, kdo je motivátorem. Zda je to Z. Bakala, který je mnou dlouhá léta posedlý anebo je to někdo jiný. Připomínám, že Z. Bakala platil před volbami v roce 2010 volební kampaně ODS, TOP 09 a Věcem veřejným tak, aby, jak se o rok později v rozhovoru pro MFD pochlubil, zabránil mému zvolení českým premiérem.

Analýzy plynoucí z průzkumu veřejného mínění

Při formulaci programových cílů pro volební kampaň v Ostravě jsem vycházel nikoli ze svých dojmů, ale ze skutečných problémů Ostravy tak, jak byly v průzkumech veřejného mínění zveřejněny v médiích na jaře. V polovině srpna se mi dostal do ruky průzkum veřejného mínění zpracovaný obvykle přesnou a renomovanou agenturou pro výzkum veřejného mínění, která se mj. zabývala otázkou, zda mě voliči ve volebním obvodě Ostrava – město vůbec jsou ochotni volit. Z téměř dvou tisíc voličů se v tomto průzkumu vyjádřilo 56% s odpovědí, že rozhodně ano. Na můj volební výsledek měly tedy vliv podle mého názoru dvě věci:

1) Mé úzké spojení s ČSSD, když jsem byl vnímán především jako její bývalý předseda a bývalý premiér a i když se Sobotkovým vedením nemám nic společného a vždy jsem se od něj tvrdě distancoval. Byl jsem prostě vnímán jako součást stranického establishmentu.

2) Lživá antikampaň věnovaná mé osobě ve významné části médií. Celá tato antikampaň mě od počátku volební kampaně stavěla do pozice defenzivní a nikoli ofenzivní. To bylo jejím záměrem a cílem, stejně tak jako destruovat mojí politickou pozici v Ostravě a možnost být zvolen do Senátu.

Ihned po té, co jsem si vyslechl lživý rozhovor Petry Paroubkové v TV Seznam, jsem pochopil, že přes počáteční výtečné vnímání mé kandidatury občany Ostravy, tedy podle věrohodného průzkumu veřejného mínění, to bude velmi těžké anebo téměř nemožné. Zvažoval jsem všechny možnosti, včetně možnosti odstoupení z kandidátky. Došel jsem ale k názoru, že bych tím poškodil ty, kteří mě nominovali jako nezávislého kandidáta na funkci senátora podstatně více.

Samozřejmě, že v příštích týdnech učiním příslušné kroky k tomu, abych se nechutných obvinění zbavil.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Dolejš ke komunálním volbám   
Pridal tk Úterý 09 říjen 2018 - 04:01:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je příznačné, že Jiří Dolejš publikoval svůj názor na volby a budoucnost KSČM v Bakalově aktuálně.cz. KSČM totiž media nevlastní, když pomineme téměř neviditelné Haló noviny.To, co napsal je snůška nesmyslů opřená o představu, že lidé touží po minulosti. Dolejš varuje: "Vztyčením praporů stalinismu a nacionalismu by byla překročena hranice, za kterou už nelze být s takto znehodnoceným politickým vehiklem loajální."

Oddělme stalinismus a nacionalismus. Bývalý místopředseda KSČM zjevně nalítl na propagandu pravice. Ta přece onálepkovala Semelovou a Skálu jako stalinisty. Stalin zmizel z našich obzorů vrtržením jeho portrétů z českých učebnic. To ještě Skála nechodil do školy a Semelová nebyla na světě.

Nacionalismus se vrátil do slovníku politiků až s uprchlickou krizí. KSČM se přidala jen velmi opatrně, když většina stran přešla myšlenkově na Okamurovu rétoriku.

Dolejš mluví o nostalgickém kursu, ale to je zase jen propagandistická udička házená z pravého břehu. Odpověď na otázku po čem ta nostalgie má být nenajdete.

Lze ji najít v rozdílu mezi obdobími před a po roce 1989. V tom prvním získal občan existenční jistotu na úkor některých občanských svobod. Ve druhém období to je právě naopak. Proto máme v současné době 10% populace na úrovni chudoby, šejdíře, šmejdy, lichváře a bezdomovce. Obecných práv se nenajíte.

Existuje ještě další, obtížně měřitelná kategorie, totiž hrdost nad tím, co jsme jako národ dosáhli. Troufám si říct, že hrdost z našeho života zmizela. Máme cizí automobilky, skladiště na zemědělské půdě, banky, které jsme prodali oddlužené a zašantročené pivovary. Nevlastníme ani to Václavské náměstí. Dělník, který staví dálnici se těžko dočká, aby se po ní projel s pocitem hrdosti, že ji stavěl.

Dolejš dále píše, že "Levice nepotřebuje návrat starých mesiášů". Bohužel nevysvětluje, koho tím myslí a s čím by se navraceli. Lze si představit, že by upozorňovali na to, že jejich generace, která často pocházela z nuzných poměrů, dělala něco pro lidi.

Nositelem změn prý "musí být lidé mentálně zakotvení v současnosti". Ani zde není jasné, o jakou současnost jde a co vlastně to zakotvení znamená. Je to s odpuštěním blábol. Stejně jako to, že "takoví lidé na levici mohou rozvinout po letech stagnace zas o kousek transformační kurs".

Transformační kurs kam?

Dolejš to neví a tak alespoň přilévá trochu oleje do ohně, který by měl vypudit současné vedení KSČM: "Potřeba jsou lidé, kteří mají perspektivu a nečouhá jim penzijní výměr z kapsy. Dobrý šéf se na takovém vystřídání podílí, udělá z obměny řízený proces."

Autor: Jiří Jírovec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov označil vyhoštění „zaměstnanců GRU“ z Haagu za odvádějící manévr   
Pridal tk Úterý 09 říjen 2018 - 03:58:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Ruští specialisté“, kteří byli vyhoštěni kvůli podezření z pokusu nabourání OPCW, byli na „běžné cestě“ a před i kým se neskrývali, ujistil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na tiskové konferenci oznámil, že zpráva o vyhoštění čtyř Rusů z Nizozemska je odvádějícím manévrem před schůzkou ministrů obrany zemí NATO.

„Pravděpodobně se někomu zdálo, že vykopání aprílového námět a jeho vyslání do veřejného prostoru právě teď pomůže odvrátit pozornost od složitých otázek, o kterých se nyní diskutuje jak v EU, tak do jisté míry v NATO," uvedl Lavrov.

Ministr dodal, že neexistuje „žádné tajemství" o cestě ruských osob podezřelých z kybernetického útoku na servery Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) do Nizozemska.

Ministr nazval vyhoštěné občany „ruskými specialisty", aniž by upřesnil, v jaké oblasti jsou kompetentní, a poznamenal, že „se neskrývali" ani po příjezdu na amsterdamské letiště, ani po příjezdu do Haagu. Během jejich zadržení v dubnu Moskva o tomto incidentu nebyla informována.

Podle Lavrova byl až 3. října ruský velvyslanec předvolán na holandské ministerstvo zahraničí, kde mu předali protestní nótu, aniž by poskytli důkazy, ale podrobnosti obvinění byly již vyhlášeny během tiskové konference.

Ruský ministr zahraničí považoval činy holandské strany za „megafonní diplomacii" a ignorování mechanismů řešení problémů, jak je stanoveno v souladu s mezinárodním právem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jH46

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko je připraveno na částečné nahrazení amerického zboží na čínském trhu   
Pridal tk Úterý 09 říjen 2018 - 03:55:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko je v podmínkách obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou připraveno nahradit snižující se nabídku amerického zboží na trhu ČLR, informuje o tom tisková služba Ministerstva pro hospodářský rozvoj RF po jednání ministra hospodářského rozvoje Maxima Oreškina s čínským ministrem obchodu Čung Šan.

Podle tiskové služby ministerstva ministři v Pekingu během rozhovorů projednali možnosti růstu vzájemného obchodu a investice a také spolupráci v rámci Světové obchodní organizace. „Ruská strana vyjádřila svou připravenost kompenzovat snižující se nabídku amerického zboží na čínském trhu," uvádí se ve zprávě.

Podle Oreškina jednostranné protekcionistické akce Spojených států, které jsou v rozporu s pravidly mnohostranného obchodního systému, ovlivňují jak světový obchod, tak i obchodní a hospodářskou interakci mezi Ruskem a Čínou.

„ Ministr pro hospodářský rozvoj a obchod zdůraznil, že v podmínkách, kdy největší účastník světového obchodu vzdorovitě ignoruje obecná pravidla hry, je třeba koordinované úsilí členů WTO, aby se obnovila efektivita organizace a aby se minimalizovaly škody způsobené nepřiměřenými obchodními omezeními," uvedla tisková služba.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jH44

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR a USA dosáhly shody na konání druhého summitu, a to co nejrychleji   
Pridal tk Úterý 09 říjen 2018 - 03:52:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle dnešní zprávy Korejské centrální zpravodajské agentury (KCNA) se nejvyšší vedoucí činitel KLDR Kim Jong-un 7. října setkal s americkým ministrem zahraničí Mike Pompeem, který navštívil KLDR. Obě strany dosáhly shody v tom, aby se konal druhý summit mezi KLDR a USA, a to co nejrychleji.
Kim Jong-un se vyslovil v tom smyslu, že u příležitosti druhého summitu KLDR a USA by se mohlo pokročit v oblastech řešení otázek, což vyvolalo pozornost celého světa, a splnit cíle prvního summitu. Kim Jong-un pozitivně ocenil splnění společného prohlášení na prvním bilaterálním summitu. Obě strany si vyměnily konstruktivní názory na situaci na Korejském poloostrově. Věří, že dialog a koordinace mezi KLDR a USA se bude dále konat na základě pevné důvěryhodnosti mezi nejvyššími šéfy obou zemí.

Podle zprávy amerického státního departmentu, během návštěvy Mike Pompea v KLDR severokorejská strana podala žádost, aby kontroloři určili, jestli je nezvratný proces likvidace v nukleární zkušebně v Punggye-ri.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2195 sec,0.0633 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,695kB