Středa 10 říjen 2018
Jiří Paroubek: Povolební střípky   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 04:00:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bude nesporně zajímavé sledovat situaci ČSSD vlastně po pátých nepříliš úspěšných volbách od roku 2013 (když velkoryse připustím, že sněmovní volby v roce 2013 byly úspěšné) za sebou. Nesdílím povinný optimismus, že se již podařilo pozici strany stabilizovat, jak se vyjádřil předseda strany. Strana potřebuje v tuto chvíli reformy úplně ve všech směrech. Reformu programu, který je archaický. Reformu své organizace spojenou s reformou stranických stanov, které jsou příliš sevřené a rigidní atd..

Pokud si dobře pamatuji, tak v roce 1974 v Portugalsku, byla diktatura Salazarových pohrobků zničena převratem armádních poddůstojníků a nižších důstojníků. Něco podobného by bylo potřeba i v ČSSD, ale při znalosti situace vím, že to není možné. Prostě nejsou lidé, reforma strany zdola nebo dokonce revoluce, není možná. Chce to tedy trpělivé a viditelné kroky vedení strany a ministrů, které by v očích veřejnosti ČSSD posouvaly zpět do pozice respektované strany.

Zázračná řešení, podle mého názoru, nejsou možná, ale chci se vyjádřit k několika zajímavým hlasům, které se po volbách z útrob ČSSD ozvaly.

Již v pondělí bývalý předseda klubu ČSSD ve sněmovně a nynější poslanec Roman Sklenák, kritizoval velmi správně stranickou likvidaci bývalého starosty ČSSD městské části Brno – Vinohrady, Čejky. Čejka byl jedním z dlouholetých členů ČSSD, který dokázal ve svém městském obvodu získat ve volbách v minulosti pro tuto stranu až dvě pětiny hlasů voličů. A najednou se nějaké bratrstvo rozhodlo, že Čejku vyhodí ze sedla a nominuje tam svého kamaráda. Jaký byl výsledek? Oblíbený starosta Čejka si udělal vlastní kandidátku, se kterou získal v podstatě u něj obvyklé počty voličů a ČSSD byla bita jako žito. To je kritika na správném místě. Ale Roman Sklenák byl součástí vedení ČSSD i v době, kdy se něco podobného stalo v Ostravě s úspěšným a oblíbeným primátorem Ostravy Kajnarem před volbami v roce 2014. Kajnar byl skupinou hochů, co spolu mluvili, ve stranických primárních volbách odstraněn a od té doby se strana v Ostravě vezla směrem dolů. Sobotkovo vedení neudělalo na podporu Kajnara nic. Naopak, důvodně se domnívám, že podporovalo jeho protikandidáta Palyzu jen proto, že vyhovoval Sobotkovu milci, tehdejšímu hejtmanovi, Novákovi. Pochopitelně, že jedno i druhé bylo špatně. Zbavovat se schopných lidí je něco, co sebezáchovně fungující společenský organismus nedělá. Je potřeba s tím do budoucna přestat. A kladu si otázku, zda to je vůbec možné....

Strana v Praze prohrála tragickým způsobem volby. Mrzí mě to tím více, že jsem od počátku 90. let velmi trpělivě budoval pozici ČSSD na pražské radnici tak, že se stala důvěryhodnou a respektovanou radniční silou. Nechci rozebírat všechny chyby, které vedly k tomu, že strana na radnici již nebude. Přečetl jsem si se zájmem článek, v němž odpovídá na otázky Práva náměstek primátora Dolínek. Že prý voliči dali při volbách na dojmy a ne na výsledky práce. Ano, v politice je zdání někdy více než skutečnost. Ale zavírat oči např. před chaosem v pražské dopravě, který trval nejméně dva, tři roky, by asi nebylo moudré. Je potřeba pojmenovat pravdivě všechny velké chyby, které ČSSD na pražské radnici udělala. Na rozdíl od hnutí ANO, které v Praze nyní mohlo „vrazit“ 50 mil. Kč do své volební kampaně, tyto možnosti ČSSD neměla. I tak se hnutí ANO, přes ohromné nasazení finančních prostředků, nepodařilo v očích voličů plně rehabilitovat za zmatenou éru primátorky Krnáčové. Bylo mi chvílemi líto lídra ČSSD v Praze, Landovského, který během dvou měsíců volební kampaně měl přesvědčit voliče o tom, že strana již bude jiná a lepší. Když na pátém místě kandidátky pro volbu do pražského zastupitelstva byl právě nepříliš úspěšný náměstek primátora a poslanec v jedné osobě, Dolínek. Když píšu nepříliš úspěšný, jsem ještě velmi ohleduplný, protože Dolínek bude ještě přes tři roky poslancem a měl by na sobě tvrdě pracovat a pokusit se v mladém věku ještě změnit.

Co však musí pražská ČSSD úplně změnit, to jsou vztahy v této organizaci. Pražskou ČSSD dlouhá léta svírá krunýř klientelismu. Bylo to nejlépe vidět na kauze nyní již bývalého budoucího ministra zahraničí Pocheho. Bez ohledu na politickou realitu byl hlava nehlava Poche prosazován a to proti vůli premiéra a prezidenta republiky… To je jedna z věcí, která ČSSD před volbami silně poškodila. Povšiml jsem si také poněkud hysterického povolebního vyjádření předsedy pražské stranické organizace ČSSD Pavlíka. Ten hned den po volbách, po kterých by měl spáchat „harakiri“, říká, že nemůže opustit svou funkci předsedy krajské organizace, neboť nechce vydat tuto organizace ruským agentům a Zemanovcům. Co dodat…Takhle to asi nepůjde.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBude pan profesor Drahoš senátním lídrem nebo jeho ostudou?   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 03:54:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po zvolení profesora Drahoše senátorem v prvním kole se v médiích, poplatných „pražské kavárně,“ objevila spekulace, že by se po debaklu ČSSD, která o post předsedy Senátu jistě přijde, mohl profesor Drahoš stát senátním lídrem.

Této myšlence jsem se musel opravdu od srdce zasmát. Pan profesor Drahoš, jak o sobě sám do médií prozradil, nejenže ještě ani neví, do kterého senátního klubu by vůbec měl vstoupit. Ale především, předseda Senátu je, hned po hlavě státu, druhou nejvýše postavenou osobou v České republice. A tuto funkci by měl zastávat člověk, který je v politice ryzím nováčkem, totálním outsiderem bez vlastních názorů a který jen papouškuje cizí a který o politice vůbec nic neví?

I když vlastně to možná tak nelogické není. Když už mu uteklo první místo v prezidentské volbě, třeba si chce pohladit své pošramocené ego alespoň nyní, tou druhou nejvyšší funkcí ve státě.

Reakce pana profesora Drahoše na dotaz, ve kterém klubu by chtěl v Senátu působit, pro něj byla ostatně zcela typická. „Nevím, ještě se o tom musíme poradit“. Potvrdilo mi to jen znovu to, že profesor Drahoš není autorem myšlenek, které hlásá. A de facto tedy není ani neúspěšným kandidátem na prezidenta, ani čerstvě zvoleným senátorem. Je totiž pouze jakýmsi médiem, takovou hlásnou troubou myšlenek a idejí, které mu do hlavy vkládají jiní Asi by bylo nyní na místě položit si otázku, kdo že jsou vlastně ti jeho neviditelní „loutkovodiči“ za jeho zády a jaké že to sledují cíle?

Má-li někdo reprezentovat naše občany v Senátu, tedy v jakési radě starších Parlamentu České republiky, očekává se od něj logicky, že bude vědomostně na výši v oblastech, které se našich občanů bezprostředně týkají. Mám tím na mysli vnitřní i zahraniční politiku, ekonomiku, sociální vědy a další. Zdánlivou garancí vědomostí pana Drahoše je jeho profesorský titul. Jenže ouha, ten získal v oblasti znalosti chemie, což jsou, bohužel, vědomosti v politice a správě věci veřejných prakticky asi těžko využitelné.

Profesor Drahoš ale selhává i názorově tam, kde jiní projevují alespoň minimální dávku kritického odstupu a snahy dobrat se pravdy. Ať se již jedná o jeho nekritické papouškování podpory našeho vstupu do eurozóny, podpory imigrační vlny do Evropy a ČR nebo například jeho apriorní strach z Ruska. Argumentů mu netřeba, stačí, že on (nebo ten, kdo si ho vodí jako loutku) to prostě ví.

Nejlépe na tom ale není pan senátor ani co se jeho morální integrity týče. Stačí si jen připomenout „kouzelné sluchátko“, které měl, coby prezidentský kandidát, pan profesor za uchem a do kterého mu při jedné debatě s Milošem Zemanem poradci z jeho týmu, dle očitých svědků, za scénou diktovali odpovědi na otázky, o kterých neměl ani páru. Asi tak, jako kdybyste opisovali při maturitní písemce. Jenže Vás by za to od matury bez pardonu vyhodili. Kdežto pan profesor jde místo toho bez uzardění a hany do Senátu.

Takže o tom, že se senátor Drahoš stane předsedou senátu „by se dalo s úspěchem pochybovat“. A o tom že by mohl nějakým skutečným garantem demokracie v naší zemi (motto našeho Senátu), nejspíš také.

Autor: Milan Šarapatka

Zdroj: https://milansarapatka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=682500
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPro českou policií je prioritou boj proti údajné nenávisti - podezřelé bude možno nahlašovat již online ...   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 03:45:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČT slavnostně oznamuje: Trestní oznámení půjde podat on-line přes Portál občana. Jako první bude možné hlásit zločiny z nenávisti -- Pokrok už je tady. Ohlašování je třeba samozřejmě začít u toho nejzávažnějšího problému, kterým je "nenávist". Ta sice nikde není přesně kodifikovaná jako trestný čin, ale všichni víme, co se tím myslí a že je to v zájmu lepšího života nás všech.

Pokud půjdeme cestou vyspělých tolerantních zemí, jako například Británie, pak tahle nenávistná agenda brzy zaplní většinu policejních aktivit, protože se velmi snadno vyšetřuje a ještě snadněji se s ní plní statistiky.

Autor: Martin Gust / Eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPraha – vítězství politické korektnosti nad rozumem   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 03:40:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Praze v politice platí za dobrotu na žebrotu, to jsem si pomyslel, když jsem se dozvěděl, že hnutí ANO i přes nákladná „sousedská setkávání“ skončilo na posledním místě mezi postupujícími.

V Praze snad nežijí důchodci, kterým ANO zařídilo od září slevu na dráze 75%? ČSSD nabízelo zadarmo MHD pro všechny (což jsem si myslel, že není dobrý nápad, protože by dopravu měli zadarmo i cizinci. V jejich metropolích jsou lístky na MHD nepoměrně dražší). Tato více než stoletá strana skončila v propasti. A to nemluvím o SPD, komunistech, Starostech pro Prahu. Pod vnímáním pražského voliče byla i Krásná Praha, která do kampaně vložila podle mého odhadu přes 20 milionů a umístila se těsně nad námi Rozumnými, kteří jsme do kampaně vložili minimum. Hnutí ANO a SPD uspěla mimo Prahu. My Rozumní v komunálních volbách, až na jednu výjimku, jsme uspěli všude, kde jsme kandidovali, samozřejmě mimo Prahu. Navíc náš kandidát do Senátu v obvodě Svitavy MVDr. Miroslav Šafář získal 9,49% a předstihl tak mimo jiné i kandidáty z velkých stran KSČM a SPD. Prostě Praha je stát ve státě.

Poznal jsem to i já osobně při volbě do Senátu. Zatímco ti kandidáti co tvrdě kritizovali Miloše Zemana při prezidentské volbě vyhráli v Praze první kolo, tak mě lidé říkali: „Jste sympatický. Máte dobré názory, ale podpořil jste Miloše Zemana, tak vám hlas nedáme“

Podpořil jsem Miloše Zemana proto, že říká věci bez obalu. Nazývá věci pravými jmény. Předesílám, že za to nemám žádné benefity. I když bych velice rád oslavil 100 let republiky na staroslavném pražském Hradě, na 28. října jsem pozván nebyl.
Teď k volbám. Pražané volí trendy (módní) strany. Před 4 lety, to bylo módní ANO, dnes jsou super módní Piráti. Není divu. Zatímco šéf strany naplňuje svými dredy touhu mladých po absolutní nevázanosti až do sebezničení, tak lídr pražské kandidátky je vzor jakoby vystřižený ze západních žurnálů. Krásný chlap, který naplňuje touhu žen a řekl bych nejenom žen. Při debatě na Radiožurnálu, jejíž jsem byl též účastníkem si jej fotil jeho soused v debatě, lídr hnutí ANO, až to vyvedlo z míry moderátora, který se divil nad tím focením v přímém přenosu.

Mimochodem, jako bývalý producent těch největších hvězd vím, že politika a show byznys mají jedno společné. Nestačí program – v pop music je to chytlavá melodie (v mém případě ony tolik mými politickými kritiky vysmívané Neposlušné tenisky s obrovským objemem prodejů), ale i jméno. V politice Piráti zní prostě jako dělová rána (také jsem jedno podobné jméno pro stranu vymyslel a hned se dostavil téměř úspěch. Suverenita s lídrem Janou Bobošíkovou a mnou jako předsedou se téměř dostala do Poslanecké sněmovny) a v showbusinessu jsem věděl, že Lucie Bílá bude rozhodně znít lépe než Hana Zaňáková. A neméně důležitý, řekl bych skoro nejdůležitější je vizuální dojem. Ti starší z nás si určitě pamatují, jak po době tesilových politiků typu M. Jakeše, jako osvěžení působil vzhled Václava Klause, ale pozor, i Miroslava Sládka.
Prostě Piráti jsou pro Pražany v současné době „in“, jako jím byl donedávna kníže pán. A Pražan volí to, co od něj móda žádá. Přece se nebude ztrapňovat a volit někoho, kdo varuje před problémy, které mohou přijít. A Pražané navíc chtějí mít i krásného prezidenta. Mimochodem víte, že už jsme jednou měli prezidenta, který vyhrál (aniž se o to snažil) soutěž vyhlášenou americkým časopisem Time o nejkrásnějšího prezidenta světa? Byl to Antonín Novotný.

Média říkají, že nás různé strany a hnutí straší migranty a zatím jich tu máme přece jenom 12. Tak budeme přednostně řešit více cyklostezek ve vnitřním městě. Mimochodem, každý den jezdím z Hlávkova mostu na nábřeží a pak na Argentinskou. Praha 7 sobě nalajnovala cyklopruhy, které zpomalují dopravu, činí ji nepřehlednou a tudíž nebezpečnou. Nikdy, ani jednou jsem tam neviděl jet jediného cyklistu.
Vyloučené lokality? V Praze zatím žádné nejsou. Problémové osoby jsme vystěhovali za hranice Prahy. Páchnoucí bezdomovci znepříjemňující cestování v MHD? Nezajímá! Pirátští a Praha Sobě aktivisté (o Zelených ani nemluvě) jezdí do práce a úřadů na kolech.

Teď řeknu jednu důležitou a nepříjemnou věc. Politicky korektní strany a hnutí mají zodpovědné voliče. Čili za jejich úspěchem stojí i ti, co k volbám nepřišli a kteří by je nikdy nevolili. Kdyby totiž volili strany a hnutí kterým věří, tak by třeba SPD, ale ani Rozumní v Praze nepropadli. Vy, facebookoví revolucionáři, kteří si myslíte, že volit nemá cenu, že stačí být stateční na FB, sypejte si popel na hlavu! A dejte si závazek, že k volbám do Evropského parlamentu určitě půjdete. Při nich se bude rozhodovat o něčem daleko vážnějším, než jsou cyklostezky. Při nich se bude rozhodovat, jestli zůstaneme sedmou nejbezpečnější zemí na světě a zda se budeme moci vozit auty na benzín a naftu jako dosud. Ti blázni v Europarlamentu chtějí nařídit od roku 2025 pouze elektromobily. EU se musí změnit zevnitř! Ven nás nikdo nepustí. Možná, že by to tentokrát mohlo vyjít. Evropa už k tomu spěje.

P.S. Rád bych povolil diskuzi, ale navěsil se na mne jeden, jak mladí tomu říkají, tapetář. Nechával jsem jeho příspěvky, které většinou nebyly k tématu, pod článkem být, ale protože byly mnohdy urážlivé, tak mne mí přátelé a členové strany žádali, abych příspěvky smazal. V posledním článku, kde jsem diskuzi (o fotbale) povolil, jsem musel smazat 111 jeho příspěvků a to jsem mu jich tam určitě dost přes deset nechal. Takže tak. Až zjistím, že onen člověk (se kterým mají problém i jiní autoři) přestane, nebo se bude věnovat tématům článků (což poznám u jeho reakcí na jiné autory s jejichž názory nesouhlasí), tak diskuze znovu otevřu.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=682487


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeský kněz varoval před vzestupem neomarxismu a neonacismu v Evropě   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 03:37:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Významný představitel české katolické církve, monsignor Petr Piťha, během svého kázání na svátek svatého Václava zkritizoval Istanbulskou úmluvu. Dokument Rady Evropy označil při řeči ve svatovítské katedrále za nedemokratický a diktátorský a jeho autory obvinil z toho, že se inspirovali marxismem a nacismem.

„Svoboda buďto je, a pak z ní všechny ostatní přirozeně vyplývají, anebo není a je nesvoboda. Tu máme podle Istanbulské úmluvy uzákonit ve jménu mocné nátlakové skupiny genderistů a homosexualistů. Zdůrazňuji homosexualistů nikoli homosexuálů, z nichž mnozí s názory agresivních homosexualistů nesouhlasí," řekl lidem Piťha během svého kázání na den svatého Václava.

„Dokonale zvrácené zákony, které se u nás mají zavést a v několika zemích již zavedeny jsou, jsou namířeny proti tradiční rodině. (…) Navržené zákony a jejich protagonisté převzali ideologii marxismu a nacismu. (…) Navrhované zákony jsou ze své podstaty nedemokratické. Jsou diktátorské," uvedl.
„Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění. (…) Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru. Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, vy budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat. Budete postaveni pod všechny živočichy, kteří se pohlavně rozmnožují, protože pro kočky, žáby ani hmyz zaváděné zákony neplatí," řekl Piťha.

Církev se k této záležitosti vyjádřila také.

„Úmluva není pro členy Evropské unie potřebná, ani přínosná, neboť všechny státy EU již nyní považují v ní zdůrazněné dodržování lidských práv a svobod za základní charakteristiku svého státu," uvedly ve společném prohlášení. „Trváme na ochraně přirozeného lidství, ochraně principu lásky, soudržnosti a dynamické harmonie. Varujeme před trendy, které stavějí na sváru, rozdělování a hrozbách a které mylně za účinnou prevenci vydávají strach z trestu, apriorní podezíravost a ničím neohraničenou kontrolu."

Arcibiskupství pražské se také vyjádřilo ke slovům Piťhy.

„Jsou to jeho slova, ne arcibiskupství," uvedl tiskový mluvčí Stanislav Zeman. Podle něj nemůže vedení církve jakkoliv ovlivňovat názory, které kněží ve svých kázáních říkají.

„Nemyslím si, že chtěl monsignor svým projevem šířit strach," uvedl Zeman. Podle něj se také nejednalo ani o politickou agitaci namířenou proti ratifikaci Istanbulské úmluvy. Tiskový mluvčí však přiznal, že výroky, která zazněly 28. září ve Svatovítské katedrále, byly poněkud ostřejší. Pražské arcibiskupství se však touto záležitostí zřejmě zabývat hlouběji nebude.

Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí, nebo-li Istanbulská úmluva, je mezinárodní smlouva Rady Evropy, která se týká především všech druhů násilí vůči ženám, které je bráno jako forma historicky a kulturně podmíněné diskriminace. Jinými slovy to znamená, že násilí vůči ženám bude jasně bráno jako porušení lidských práv a forma diskriminace. Zavázané státy se budou muset zodpovídat, pokud na takové násilí nebudou adekvátně reagovat.

Nově definuje také některé trestné činy, například vynucený sňatek, stalking či vynucený potrat. Zaměřuje se hlavně na prevenci, ochranu obětí a stíhání pachatelů za násilí páchaném na druhém pohlaví. Týká se to hlavně žen, které chrání před obřízkou či před sterilizací.

Pokud stát úmluvu schválí, dojde zároveň k úpravě trestního zákoníku tak, aby postihoval například deformaci ženských genitálií, vynucený sňatek, vynucený potrat či nebezpečné pronásledování. Úmluva mimo to od státu vyžaduje, aby více dbal na prevenci a snažil se násilí na ženách předcházet.

Úmluva byla přijata Výborem ministrů Rady Evropy v roce 2011 a v platnost vstoupila 1. 8. 2014. ČR ji podepsala v květnu 2016 jako jeden z posledních států EU.

Parlament měl dokument schválit letos do konce června. Její přijetí vyvolalo bouřlivé reakce v mnoha kruzích. Některým kritikům vadí, že Úmluva prezentuje násilí jako typicky mužskou záležitost. Podle pravidel úmluvy by se měly upravit také české zákony. Většina opatření však již v české legislativě je.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jHXE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda vytlačuje ozbrojence z vulkanických citadel   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 03:29:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská armáda vytlačuje zbytky teroristů ze skalnaté oblasti Tulul as-Safa na jihu země. Láva starého vulkánu a přírodní cykly vytvořily v oblasti skalnatá opevnění, které jsou jako vytvořené pro partizánský boj.

Technika zde je k ničemu. Vojáci proto musejí krok za krokem pročesávat všechny skály, jeskyně a podzemní prostory, kde se teroristé mohou skrývat.

Podle místní legendy se právě v těchto místech nacházela Sodoma a Gomora, které byly zničeny lávou. Vědci uvnitř silné čedičové vrstvy nacházejí stovky lidských skeletů, které byly spáleny nenadálou sopečnou činností.

Syrská armáda vede boje od července za osvobození oblasti v poušti Suvejda od teroristů IS. Ozbrojence nejdříve rozdrtili na otevřeném poli. Ti se následně schovali v hornaté části, kde se nacházely sklady. Možnost ukrýt se v přírodních útvarech byla pro ozbrojence velmi výhodná. Na pomoc přispěchalo syrské letectvo, které bombardovalo protivníka. Zlom nastoupil poté, co vojáci získali kontrolu nad zdrojem pitné vody. Ozbrojenci následně začali opouštět své pozice bez boje.


Zdroj: https://sptnkne.ws/jHX9


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPadesát proti dvěma. Skupina migrantů napadla policii   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 03:23:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dva italští policisté zatkli gambijského občana a poté je obklopila skupina přistěhovalců, kteří se ho snažili vysvobodit. „Bylo jich tam 50, a my jsme byli dva, bylo to hrozné. Nicméně nakonec se nám ho podařilo spoutat," řekli policisté, kteří chtějí zůstat anonymní, a kteří slouží u dopravní policie italského města Cerignola.

Večer 5. října v blízkosti Borgo Mezzanone (sídliště ležící 15 km od centra města Foggia), naproti velkému migračnímu recepčnímu centru (třetí největší v Itálii počtem přistěhovalců, kteří v něm bydlí), byli zástupci bezpečnostních sil obklopeni a napadeni. Publikace v Corriere della Sera se objevila 8. října.

Jak píše deník, desítky uprchlíků se pokoušeli dostat z rukou policistů Omara Jallowa (26letého občana Gambie), který byl již stíhán pro různé trestné činy. Policie nejprve pronásledovala narušitele zákona na hlídkovém vozidle a poté za ním jela až hluboko do „ghetta".

Jeden z policistů situaci okomentoval.

„Odpoledne jsme kontrolovali pořádek v ulicích města. V určitém okamžiku jsem zamával značkou, abych zastavil řidiče jednoho z aut. V autě byl občan Gambie, který místo toho, aby zastavil, prudce zrychlil, a snažil se do nás najet. Během pronásledování se řidič také snažil najet do domu a také nás vytlačit do příkopu. Když dorazil do čtvrti poblíž centra města, vystoupil z auta, a tak jsme za ním museli běžet. V tu chvíli nás napadla skupina migrantů, kteří to viděli. Bili nás rukama a nohama, házeli kameny a lahve. Naštěstí se nám podařilo vyslat signál přes vysílačku. Po 10 minutách dorazily další čtyři hlídkové automobily z různých okrsků a poté útočníci uprchli. Gambijec je v současné době ve vězení a je obviněn z toho, že odporoval a způsobil újmu úředníkům."

Policie musela vyhledat lékařskou pomoc v nemocnici v Cerignole. Jeden z nich utrpěl zlomeninu nosní přepážky. Lékaři říkají, že se uzdraví do 30 dní. Druhý policista se vrátí do služby během dvou týdnů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jHX4

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředstavitelé Číny a Angoly se dohodli na podpoře rychlého rozvoje vztahů mezi oběma zeměmi   
Pridal tk Středa 10 říjen 2018 - 03:17:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) se dnes v Pekingu setkal s angolským prezidentem Joãem Manuelem Gonçalvesem Lourençem.

Xi Jinping při jednání zdůraznil, že Čína a Angola by měly posílit vzájemnou politickou důvěru a strategickou komunikaci. Kromě toho je třeba, aby podporovaly multilateralismus, vybudovaly otevřené světové hospodářství a přispěly k vytvoření spravedlivějšího a racionálnějšího mezinárodního řádu.

João Manuel Gonçalves Lourenço uvedl, že dlouholetá spolupráce mezi Čínou a Angolou hraje pozitivní roli v hospodářském a sociálním rozvoji Angoly. Angola se těší na další spolupráci mezi oběma zeměmi v oblasti výstavby infrastruktury a živobytí lidí, která bude dál posilovat rozvoj Angoly. Fórum čínsko-africké spolupráce podporuje spolupráci mezi Čínou a Afrikou. Africké země vysoce oceňují spolupráci s Čínou, která je založena na skutečných potřebách Afrického kontinentu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3850 sec,0.2014 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,699kB