Čtvrtek 11 říjen 2018
Evropské burzy zažívají prudký pokles, následují pád ve Spojených státech   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 18:25:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Indexy akciových trhů během čtvrtka klesají, nacházejí se nejníže za posledních 20 měsíců. Evropské burzy následují středeční pokles na Wall Streetu.

Propad na akciových burzách v Evropě je nicméně mírnější než pokles na burzách v Asii, kde hlavní indexy ztratily okolo 4 procent, oproti evropským 1,5-2 procentům.

Pražská burza, podle nejnovějších informací po zahájení obchodování klesla o 1,39 procenta.

Ve Spojených státech akcie ve středu prudce poklesly o více než tři procenta.

Jak uvádí zdroje, jednou z hlavních příčin je rychlý růst výnosů amerických státní dluhopisů a pokračující obchodní válka.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVÍM, JAK SJEDNOTIT NÁROD   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 18:05:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Knížka VÍM, JAK SJEDNOTIT NÁROD, je samostatným pokračováním předchozích Manových svazků Psáno ze vzteku (komentování politických událostí z let 2008 až 2012, Braň se, nevzdávej to! (komentování politických událostí od března 2013 do října 2014), a Kdyby tak tohle řekl Putin (zachycující události od října 2014 do ledna 2017).

Knížka "Vím, jak sjednotit národ" zabírá děje domácí i zahraniční z období od ledna 2017 do září 2018. V této době zveřejnil autor většinou na internetových serverech (www.Parlamentnilisty.cz, www.vasevec.cz, www.novarepublika.cz, www.outsidermedia.cz, www.rukojmi.cz, www.literarky.cz, www.infokuryr.cz a na mnoha serverech dalších 162 vlastních článků a překladů z angličtiny (většinou autora P.C.Robertse), z nichž pro tento výbor pořídil výběr 58 článků vlastních, o kterých usoudil, že mají informační hodnotu platnou i dnes. Zda měl v tomto směru dobrý čich, rozhodnou samozřejmě až čtenáři. Ze zahraničních tiskovin a webů převzal jeden z jeho článků největší světový internetový portál World News, vycházející v 60 jazykových mutacích, a dva další články zveřejnily ve 20 jazycích nejznámější ruské portály Rossia Segodna a Sputnik.

red.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDramatický start dopravního letadla   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 16:39:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letoun irské společnosti Ryanair měl při startu kvůli silnému větru na letišti v Birmighamu velké potíže. Video startu bylo umístěno na YouTube. O tom informovaly noviny Independent.
Záběry ukazují, jak si vítr s letounem doslova „pohazuje" předtím, než se mu konečně podaří nabrat výšku.

Vítr vál následkem bouře Ali, která se snesla uprostřed září na Velkou Británii a Irsko. Během bouře dosahovala rychlost větru až 160 kilometrů za hodinu.


Zdroj: Independent


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČECHÁČEK HAVEL BYL VŠECHNO JEN NE IKONA MORÁLKY A LIDSKOSTI   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 03:25:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nikdy bych nekopala do mrtvoly, kdybych neměla ten silný pocit, že do nás z hrobu kope Vašek bez ustání tak, jako to dělal, když ještě žil. Byl to on, kdo rozdělil národ na lepší lidi, co se sešikovali pod jeho prapor „pravdy a lásky“ a na ty druhé, kterým posměšně říkal „Čecháčci“.

Vůbec nechápu, proč zrovna z něho se dělá zbožňovaná ikona morálky a lidskosti. Muž nevěrný své ženě, přičemž svou zradu nijak před Olgou netajil, prezident schvalující nejednu válku. V té jugoslávské se postavil na stranu muslimských Albánců a nechal bombardovat naše bratry Slovany, křesťany v Srbsku. Nazval to dokonce „humanitárním bombardováním“ a je fakt sranda, že kavárenští tento výrok svého Vaška začali popírat až po jeho smrti. Celou citaci i souvislosti najdete ZDE: http://olser.cz/10743/vaclav-havel-humanitarni-bombardovani/

Havlova prezidentská éra postihla Československo v předinternetové době, což bylo jeho štěstí. A tak nikdo a nic nenarušilo jednotu zbožšťování malého Vaška v masmédiích. Jiné informace než ty, kterými nás krmili, jsme zkrátka neměli.

Druhá věc je, že to byla doba čerstvě postkomunistická a lidem stačilo ke štěstí, že z novin a televize zmizela kostrbatá nomenklaturní mluva coby hlas strany a lidu. Přitom většinou ti samí novináři jen změnili scénář a podobně nesoudně opěvovali Havla.

Dělají to dodnes, nová generace žurnalistů se nepochybně na katedrách učila ze stejných učebnic jako staré komunistické kádry. A tak pořád lžou. Pořád překrucují. Pořád adorují to, co mají naučené adorovat a všechno ostatní ignorují, jako by neexistovalo. Popírají, plivou na všechny, kteří jdou proti jimi stvořeném proudu. Manipulují, ptají se na vyjádření pořád stejných lidí, kteří jim dodají takový citát, který potřebují a tak docela bez prdelky tyto lidi nazvou odborníky. A když už mají pocit, že si to situace žádá, nechají pár slov pronést lidem z opačného tábora, ale dají si zatraceně pozor, ať je to nějaká směšná figurka a ne skutečný oponent.

Kavárenští ztrácí důvěryhodnost, a tak tlačí o to víc na pilu. Připravili se sami o zbytky důstojnosti, když nám několikrát za rok naservírují Havla k výročí jeho svatby, smrti, narození. A také výročí zvolení prezidentem a ještě výročí druhé svatby, potom den, kdy zemřela jeho žena…

Jak moc zapáchající žumpa tahleta česká žurnalistika je, krásně ukázali, když o Zemanových narozeninách před pár dny nikde prakticky nepadla ani zmínka. Zato se prezidenta včera ptali na Havlovy narozeniny. To nevymyslíte.

Že v New Yorku odhalili Havlovi bustu, mimochodně fakt Vaškovi ani trochu nelichotí, tak z tohohle málem udělali živý vstup. A ticho po pěšině, že Zeman daroval 2 500 000 korun dětem v Klokánku.

Když už jsem u elit versus prezident, tak to se fakt musím pobaveně ušklíbnout pokaždé, když dětinsky trucovitě někde vyvěšují červené trencle. Dokonce i v Himalájích. Božínku. Jistě, Zeman jim spálil oblíbenou hračku a oni se s tím nedokáží smířit, dokonce si je pozval, ať to sledují a nazval je pitomci. No a pitomci ze sebe dělají ještě větší pitomce, když jsou schopní si spoďáry připnout i na klopu.

A to za ty hloupé, nevzdělané a nespokojené mají nás.

Kauza nového vlakového nádraží v Brně se dostala do fáze, kdy už vybírají název. Díkybohu, že my, národ, kterému Havel celý zhnusený říkal Čecháčci, tak my máme smysl pro humor. Vypsanou soutěž o název brněnského nádraží si pro sebe urvali recesisté a tak jsou ve finále coby pravděpodobný název Praha-východ nebo Šalingrad. Ale já pořád ještě trnu, aby nám ho nepojmenovali na Nádraží Václava Havla.

Když už v Praze má své letiště, má tam i svou lavičku, nejspíš nejdražší kus dřeva na světě. Tak přece brněnská kavárna nesmí stát stranou, že.

Abych to shrnula. Pro mne bude malý Vašek vždycky jen Čecháček Havel.

Autor Jitka Moody
Koláž: JM mag


Zdroj: http://www.jitkamoody.com/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovinář pilkou rozřezán na saudském konzulátu   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 03:15:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan Trump si jako cíl své první zahraniční cesty ve funkci prezidenta vybral Saúdskou Arábii. Nyní byl na území Turecka /NATO/ v Istanbulu na saúdském konzulátu, na přímý pokyn vládnoucí saúdské rodiny, zavražděn a patologem rozřezán nepohodlný investigativní novinář, který si šel na konzulát vybavit papíry ke své svatbě.

Když byl na území Británie napaden na jaře dvojí agent Skripal, tak se ihned ze Západu strhlo přímo : "Protiruské zemětřesení !!!" Sankce, výhrůžky, nadávky, odvolávání diplomatů,...atd. atd. Je třeba říci, že u pana Skripala šlo o dvojího agenta, který nejprve přísahal věrnost ruskému národu, své zemi, prezidentovi a byl placen u ruské tajné služby ze státních peněz. Pak ovšem přeběhl k nepříteli a dal se do jeho služeb. V případě saúdského novináře šlo o politickou vraždu nařízenou z Rijádu nejvyšším saúdským vedením.

P.S.: Saudská Arábie = USA spojenec nejvěrnější!! Nyní bych tedy čekal jako v případě Ruska: Sankce, výhrůžky, odvolávání diplomatů,...atd. atd. A nebo zase přijde naše tak dobře známá politika "dvojího metru"?? Totalitní režim v Rijádu vraždí novináře, kteří píší svobodně, ovšem politici v USA a NATO neustále házejí špínu na Rusko a Čínu?? No, tak z toho se mi chce zvracet! Fuj politikům Západu! Pokrytci!

Jaroslav Loudil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMultikulturní svazačka Romancová vyhrožuje odpůrcům migrace a islámu likvidaci ....   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 03:07:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ingrid Romancová, věrna to neobolševicka soudružka, vyhlásila: "Jestli vás někdo kyberšikanuje kvůli uprchlíkům a kvůli islámu, určitě se obraťte na mě. Dokážu ty lidi na síti vypátrat a zasadit jim zpětný úder v podobě kontroly finančáku, sociálky nebo čehokoliv jiného, z čeho mají noční můry. Každý z těch lidí někde něco porušuje a dá se zmáčknout tak, že sklapne."

Až u vás zaklepe multikulturní gestapo, nebo vás bue šikanovat nějaký úředník, tak možná víte kdo je půvvodcem tehle přepadovky ...

Autor: LH / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko chystá odstoupit od dohody OSN o migraci. Je Česko na řadě?   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 02:59:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polský ministr vnitra chce odstoupit od globální dohody OSN o migraci, protože podporuje nelegální migraci a ohrožuje bezpečnost země. Není to důvod k zamýšlení i v Česku?

Ministr vnitra Polska Joachim Brudziński předloží premiérovi návrh odstoupení od globální dohody OSN o migraci letos v prosinci. Podle ministra dohoda podporuje nelegální migraci, informuje agentura Reuters.

Zprava nezůstala bez povšimnutí ani v Česku. „Nejdříve USA, poté Maďarsko, nyní snad Polsko. Doufám, že za měsíc to odmítne i ČR," napsal na své stránce na Facebooku poslanec Zdeněk Ondráček.

V září 2016 193 členů OSN schválilo text dohody, která má zlepšit mezinárodní řešení uprchlické krize. Od dokumentu však již minulý rok odstoupily Spojené státy. Letos proceduru odchodu z dohody zahájilo Maďarsko. Česká republika své stanovisko k dohodě vyjádří během konference v prosinci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jJyk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína, Rusko a KLDR souhlasí s řešením situace na Korejském poloostrově diplomatickou cestou   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 02:55:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Rusku nedávno proběhlo setkání zástupců Číny, Ruska a KLDR. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang (Lu Kchang) k tomu dnes řekl, že Čína, Rusko a KLDR na zasedání souhlasily s tím, že situaci na Korejském poloostrově je třeba řešit politickou a diplomatickou cestou.

Náměstek čínského ministra zahraničních věcí Kong Xuanyou (Kchung Süan-jou), náměstek ruského ministra zahraničních věcí Igor Morgulov a náměstkyně severokorejského ministra zahraničních věcí Choe Son-hui se 9. října setkali v Moskvě, kde jednali o situaci na Korejském poloostrově.

Lu Kang poukázal na to, že tři strany přivítaly pozitivní změny situace na poloostrově a podpořily úsilí všech zúčastněných stran o podporu politického řešení problematiky. Tři strany se domnívají, že je třeba podporovat odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova a vybudovat mírový mechanismus. Zúčastněné strany by měly zachovat tempo dialogu a přijmout odpovídající opatření, aby co nejdříve dosáhly trvalého míru na Korejském poloostrově a v regionu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStabilita a rozvoj je silnou zárukou lidských práv pro obyvatele různých národů   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 02:54:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 9. října odbornice Čínského svazu antropologických a etnologických věd (CUAES) Liu Lili (Liou Li-li) v Ženevě poskytla interview, a to v rámci účasti na zasedání neoficiálních organizací, ohledně zkoumání lidských práv různých států. Liu Lili se vyslovila v tom smyslu, že všechny čínské národnostní menšiny jsou společnými tvůrci čínské kultury a historie, mají plně rovnoprávné postavení a společný cíl, jako sourozenci patří k velké rodině a vzájemně se podporují.

Liu Lili sdělila, že v současné době v některých národnostních oblastech ekonomický rozvoj zaostává. Pomoci jim uskutečnit ekonomický rozvoj je největším posláním čínské vlády.

Odborník Čínské akademie společenských věd Sun Shiyan (Sun Š´-jen) se vyslovil v tom smyslu, že ve zkoumání lidských práv různých států je třeba setrvat na spravedlivé, objektivní, konstruktivní a nepolitické zásadě. Státy, organizace a osoby, které se skutečně starají o čínskou situaci v oblasti lidských práv, by měli zvažovat čínskou situaci v oblasti lidských práv prostřednictvím rovnoprávných, objektivních a přátelských způsobů, a poté podávat konstruktivní návrhy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMMF snížil předpověď světového ekonomického růstu v letošním a příštím roce   
Pridal tk Čtvrtek 11 říjen 2018 - 02:52:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond dne 8. října oznámil, že sníží předpověď světového ekonomického růstu v letošním a příštím roce na 3,7 procent, také varoval, že intenzivní obchodní konflikt je hlavní hrozbou, stojící před světovou ekonomikou.

Podle nejnovější zprávy s názvem Předpověď pro světovou ekonomiku, ekonomický růst v letošním a příštím roce učiní 3,7 procent, zachovává tak úroveň z roku 2017. Tento počet je o 0,2 procenta nižší než v červenci.

Ve zprávě se uvádí, že MMF předpověděl, že ekonomický růst rozvinutých ekonomik bude 2,4 procent, z nich americký ekonomický růst bude 2,9 procent, ekonomický růst eurozóny bude 2 procenta, japonský ekonomický růst bude 1,1 procent. Ekonomický růst nově se rozvíjejícího trhu a rozvojových ekonomik činí 4,7 procent v roce 2018, z nich čínský ekonomický růst zachovává 6,6 procent.

Podle zprávy se riziko poklesu světové ekonomiky zvýší, zároveň se oslabí možnost, že ekonomický růst bude vyšší než ten, který se předpovídá. Ve zprávě se uvádí, že obchodní spory se upevní, multilaterální obchodní systém se oslabí, je to hlavní hrozba pro budoucnost ekonomiky.

Podle zprávy z letošního dubna USA uvalila mnoho cel na dovozné zboží, jeho obchodní partneři už podnikli reakční opatření. Taková obchodní situace vyvolá nestabilitu politiky, možná poškodí obchodní a finanční trh, tím sníží snížení investic a obchodní obrat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2033 sec,0.0711 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,690kB