Sobota 13 říjen 2018
Neomarxisté mají strach, že se jim tu nepodaří nastolit jejich nová totalitní diktatura   
Pridal tk Sobota 13 říjen 2018 - 09:39:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak jinak si vysvětlit, že neomarxistická "ženská" lobby podala trestní oznámení na kněze Petra Piťhu za jeho kázání ve svatovítské katedrále? Buď se o svoji vysněnou totalitu bojí a nebo předvádějí, co si myslí o svobodě slova.

A ani jedno z toho zrovna není pro ty neomarxissty zrovna hezká vizitka. Mít strach, že se v Česku nepovede nastolit jimi vysněnou totalitní diktaturu? Ale jakou totalitní diktaturu! Kdy by měli být lidem za jejich názor rozdílný, než jejich názor odebírány a tzv. "zašantročovány" jejich děti. Kdy by vás za váš nesouhlas chtěli deportovat do nápravně výchovných pracovních táborů. (Celé kázaní otce Piťhy si můžete poslechnout na Youtube:
Něco takového si skutečně přejete, aby se dělo? Já tedy ne! A vždy proti takovým nechutným praktikám těch, kteří by to chtěli zavádět, hodlám bojovat.

Pan páter Petr Piťha jen poukázal na to, co by nás po přijetí tzv. Istanbulské úmluvy mohlo čekat. Pokud něco takového je v té důvodové zprávě skutečně ukryto, nezbývá mi nic jiného než celou tuto slavnou Istanbulskou úmluvu nazvat tzv. "jejich kapitální békovinou". A jestliže někdo z kovaných neomarxistů na něj podal trestní oznámení, tak to jen dokazuje dvě věci. Jednak to, že kovaní neomarxisté se bojí, že se v Česku nepodaří nastolit ta jejich vytoužená totalitní diktatura. Taková, ve které o všem rozhodují jen názory neomarxistických elit. A kde každé jiné, než neomarxistické názory budou potlačovány.

A za druhé, že si už asi myslí, že tento režim je tu už nastolen. A to by to tak asi podle nich hrálo, aby si někdo mohl říkat své vlastní názory, které jdou proti nim. A hlavně varovat, jako páter Piťha, naši veřejnost před neomarxistickými zrůdnostmi. Ale, to se doufám hošánkové přepočítali. Protože u nás ještě zdaleka není taková nesvoboda slova jako v některých bývalých západoevropských zemích.

Zkrátka a dobře, jestliže je tady třeba někoho soudit, tak to rozhodně není profesor Piťha, ale neomarxismus a všichni, co s ním souhlasí. Závěrem si podruhé vypůjčím slova Josefa Pumplměho ze seriálu "Vlak dětství a naděje" od Věry Sládkové, když prohlásím: Jsou to právě neomarxisté a jejich zvrácená ideologie, proti které bychom měli svědčit. "Svědčit? To je málo. Já tuto ideologii obviňuji, žaluji, soudím a odsuzuji." A přitom doufám, že u nás v České republice něco tak odporného nikdy nebude mít hlavní slovo.

Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=682845
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeutralita není podmínkou pro vystoupení z NATO   
Pridal tk Sobota 13 říjen 2018 - 09:33:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neutralita není na pořadu dne a není to žádná podmínka k vystoupení z NATO. Z NATO můžeme vystoupit a zůstat takovou zemí, jakou jsme a jakou jsme byli od roku 1990 do roku 1999, kdy jsme nepatřili ani do Varšavské smlouvy, ani do NATO.

Není důvod, abychom se plašili kvůli neutralitě. Čím více se bude mluvit o neutralitě, tím více si všichni budou myslet, že je to nutná podmínka. Jenže není. Je to jen výmysl, který nyní není podstatný. Buď chceme vystoupit z NATO, anebo ne. Žádná neutralita tohle nemůže ovlivnit. To je jen umělé navyšování problému a zbytečná brzda poctivého procesu vystoupení z NATO.

Někdo říká, že chce být nezávislý, a proto chce vystoupit z NATO. Ale záhy přidává, že je nutné mluvit o neutralitě a být takto uznáni cizími mocnostmi. No není tohle pokrytectví? Tak chceme být nezávislí, abychom zase žadonili u cizích zemí o uznání jiného statusu? Tohle nedává smysl a lidé, kteří takto hovoří, nevědí, co vlastně chtějí.

Neutralita je pro mě klišé a diplomatická přetvářka. My se přece chceme i po vystoupení vyjadřovat k mezinárodní situaci. My přece nechceme mlčet, ale naopak se chceme podílet na udržování mezinárodního míru a dodržování mezinárodního práva.

Jakmile někdo začne mluvit o nutné neutralitě v případě vystoupení z NATO, tak z toho cítím strach z možného vystoupení z NATO. A dotyční se hned alibisticky obracejí zase na ty pány z venku a žadoní, že když nás pustí, tak že my se podřídíme neutralitě, jejíž pravidla nám oni nadiktují. Co je tohle za jednání?

Jsou politici, kteří se bojí řešit zahraniční vojenské mise v rámci NATO, protože to mnohdy překračuje mezinárodní právo a již máme za sebou podíl na zločinech proti lidskosti. Ale ti samí politici se taky bojí vystupovat v zájmu práva a spravedlnosti proti cizím mocnostem. A tak je pro tyto bázlivé osoby dobré vystoupit z NATO a oprostit se od těchto potíží, ale zároveň chtějí dát těm stejným mocnostem najevo, že jim nebudou fušovat do jejich činností (jakkoli pochybných a nezákonných) a že za tímto účelem přijmou jakýsi status neutrality, který by jim tyto mocnosti měly požehnat.

Nemluvme o neutralitě, ale mluvme o nutném vystoupení z NATO. O nějaké neutralitě můžeme mluvit, až z NATO vystoupíme - svobodně a sami za sebe bez spojování a podmiňování naším odchodem z Aliance.

ČR má od března 2019 stálé právo svobodné volby, zda setrvat, anebo vystoupit z NATO. Toto právo nemůže být podmíněno žádným papírovým statusem naší země. My už přece status máme - jsme samostatný státní útvar se svými státními orgány a ústavou.

Jistěže nám naši kuráž mohou dát cizí mocnosti pocítit. Ale takový je vývoj. Pokud chceme usilovat o vlastní suverenitu a svobodu, tak jiná cesta není. Připomínám slova TGM, kterého si každý bere do úst jen jako hodící se rétoriku bez činů. Ta slova jsou: "Nebát se, nelhat a nekrást." Dnes to ale politici přeměnili na: "Nebát se a lhát, a přitom si i nakrást."

Neutralita je přežitek. Neutrální znamená být nezúčastněný - hledět si svého. K čemu potom zastoupení např. v OSN, OBSE apod.? Nekopírujme jiné země, ale vezměme si z nich dobré příklady - dílčí věci, které nám mohou pomoci vytvářet vlastní funkční systém v našem prostředí. Okamura může mít zajímavé myšlenky (horší už je jejich realizace z jeho strany), ale nelíbí se mi, jak nám pořád předhazuje Švýcarsko.

Já nechci být Švýcar ani nechci dělat věci, protože je tak dělají Švýcaři. Já chci být Čech a chci dělat takové věci, které jsou správné, spravedlivé a poctivé bez ohledu na jejich původ.

Jiří Wagner

Agentura EXANPRO
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByla zveřejněna Hawkingova poslední práce   
Pridal tk Sobota 13 říjen 2018 - 09:25:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci z Cambridžské univerzity a Harvardu zveřejnili poslední vědecký článek napsaný ve spolupráci se Stephenem Hawkingem. Práce je k dispozici v knihovně elektronických předtisků arXiv.org

Článek Entropie černých děr a lehké uvolnění se věnuje tématu Termodynamiky černých děr, kterou se Hawking zabýval během své vědecké kariéry. V poslední práci se vědec snažil dokázat, že informace o předmětu umístěném v černé díře lze zachránit a obnovit.

Podle jeho názoru má černá díra kromě hmoty a náboje také teplotu. Vzhledem k tomu, že se všechny objekty ve vesmíru ochlazují, v určitém okamžiku by měla přestat existovat černá díra. To by však porušovalo zákony kvantového světa, které uvádějí, že objekty nemohou zmizet bez stopy. Právě o to, co se děje s částicemi uvnitř černé díry po jejím zmizení, se tento fyzik zajímal.

Hawking zemřel 14. března 2018 ve věku 76 let. Vědec, který strávil většinu svého života na invalidním vozíku, je široce známý jako propagátor vědy, v posledních letech věnoval značnou pozornost takovým problémům lidstva jako je globální oteplování, stav životního prostředí a sociální nerovnost.

Zdroj: arXiv.org

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2286 sec,0.0881 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,582kB