Neděle 14 říjen 2018
Pavel Bělobrádek a Daniel Herman se do senátu nedostali, zato kandidát za Arabské Teplice se do senátu dostal už počtvrté!   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 05:47:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pavel Bělobrádek a Daniel Herman se do senátu nedostali, zato kandidát za Arabské Teplice se do senátu dostal už počtvrté! ODS triumfuje, KSČM ztratila posledního zástupce v senátu! Ke druhému kolu voleb přišel jen každý desátý člověk, výsledky zajistili rodinní příslušníci kandidátů, straníci a fankluby! Senátoři přitom mohou zablokovat ústavní zákony, včetně toho o přímé demokracii! Laxnost voličů ve 2. kole vyrazila dech i otrlým analytikům!

V České republice skončilo 2. kolo senátních voleb a výsledek je naprostou katastrofou pro vládní Hnutí ANO a ČSSD. Každá ze stran dostala do senátu nakonec jen 1 senátora. Ve volbách triumfovala ODS, která získala 9 senátorů, Hnutí STAN získalo 3 senátory, Lidovci 2 senátory a Piráti 1 senátora. K volbám ve 2. kole nakonec přišlo jen 16,5% voličů, což v přepočtu znamená, že volby rozhodli členové politických partají, rodinní příslušníci a kamarádi kandidátů a jejich volební týmy a fankluby. Prostě senátoři se zvolili sami, stačilo jim zmobilizovat své straníky.

Nejtvrdší volební jádro má ODS a nikoho to nemůže překvapit, protože jakkoliv tato strana má nálepku šíbrů a tunelářů, jedna věc té straně drží voliče, a to je pevnost a zásadovost jejich politiky ve vztahu k volebnímu programu. Tohle do značné míry voličům imponuje, i když z politického hlediska z toho ne vždy pramení výhody. ODS prosazuje pravicovou politiku a pro voliče na pravici je důvěryhodná, protože TOP09 se v očích pravicových voličů již zdiskreditovala, zejména s ohledem na postavu Miroslava Kalouska.

FOTO:Petr Fiala a Jaroslav Kubera (oba ODS) v Teplicích, zdraví je radostně místní muslimské ženy.Nízká volební účast do senátu znamená, že voliči nepovažují senát za důležitou instituci a nechápou, proč by měli jít senátory volit. Funkce senátu je do jisté míry nulitní, ovšem s výjimkou ústavních zákonů. A tady nastává zásadní moment, který si musíme rozebrat. Jedním z politických bodů SPD a Tomia Okamury je odvolatelnost politiků a prvky přímé demokracie, tzn. přímé volení starostů. hejtmanů apod. Jenže to bude vyžadovat změnu ústavních zákonů, protože tyto změny zasahují do ústavního volebního pořádku. A právě v případě ústavních zákonů má senát právo veta, na rozdíl od běžných neústavních zákonů, kde senát může být sněmovnou podruhé přehlasován. Bez souhlasu senátu tak nebude možné splnit volební cíle SPD, protože skrze senát tyto změny neprojdou.

K volbám přišel každý desátý, KSČM přišla o posledního senátora

Krach a propad SPD v komunálních a senátních volbách v 1. kole minulý týden a současný krach Hnutí ANO a KSČM ve druhém kole senátních voleb přináší situaci, že minimálně na dalších 12 let, tzn. na dvě celá senátní období, je situace a naděje na změnu ústavy zcela pohřbena. I kdyby v dalších volbách tyto zmíněné 3 subjekty výrazně uspěly, dříve než za 12 let se poměr sil nepřechýlí, protože volební účast ve 2. kolech volby do senátu je dlouhodobě a tristně nízká hluboko pod 20% volební účasti. Takto nízká účast vyhovuje pouze tradičním stranám, které mají pevné a tvrdé disciplinované voličské jádro, a to má teď pouze ODS a překvapivě toto jádro ztratila KSČM. Ta měla dlouhodobě vždy nejpevnější jádro voličů, ve všech volbách, ale po loňských volbách do parlamentu se něco stalo.

Obrovská část voličů KSČM utekla do Hnutí ANO a vidí se v Andreji Babišovi. Jeho globalistická neomarxisticky levicová politika sociálního hurá-typu oslovila desítky tisíc voličů KSČM a ta najednou zjišťuje, že se její volební výsledky nebezpečně začínají podobat ČSSD. Současné vedení KSČM v čele s Vojtěchem Filipem odmítá reflektovat realitu a postavit se jí čelem, protože vedení strany nechápe, že Česká republika se začíná transformovat do státu s neomarxistickým pojetím evropského liberalismu, který je prostoupen socialismem, přerozdělováním, dotacemi, dávkami, sociálními tématy a to jsou všechno domény, které kdysi byly ve výhradním programovém vlastnictví levicových stran, komunistů a socialistů. Jenže ty doby už jsou dávno pryč, dnes ochranu dělnické třídy a vyšší důchody, jakkoliv to zní paradoxně, prosazují strany a hnutí, kterým vládnou oligarchové, miliardáři a businessmani, různí Babišové, Trumpové, Porošenkové a další. KSČM zkrátka už nemá lidem co nabídnout.

Bez transformace a změny programu se KSČM i ČSSD z české politiky nakonec vypaří, nahradí je Hnutí ANO jako všeobjímající neomarxistický projekt, který spolkne všechny voliče na české levici

Voliči komunistů to vědí, a proto přišla KSČM o radnici v Brně a v desítkách dalších měst, proto přišla o všechny své senátory a pozor, na jaře budou volby do Evropského parlamentu a ty ztráty se budou prohlubovat i tam. Komunisté se mohou zachránit jen tak, že začnou razit tu politiku, o kterou je mezi voliči levice stále zájem, ale Babiš a ani nikdo jiný takovou politiku nenabízí, a to je odpor vůči NATO a snaha o vystoupení z NATO, zastavení vojenských misí v cizině, regulace vyvádění zisků zahraničních společností a řetězců z ČR, regulace a přísné změny v provozování neziskových organizací, tvrdá a nekompromisní reforma veřejnoprávních médií a zejména zestátnění České televize a Českého rozhlasu.

Tato volební témata žádná strana v parlamentu nemá a jedná se o témata, která osloví levicové voliče a KSČM se tím jasně vymezí vůči ČSSD, a stejně tak i vůči Hnutí ANO. Skepse voličů KSČM vyplývá i z tolerance Babišovy vlády, protože ne všichni voliči KSČM jsou z Andreje Babiše na větvi a když KSČM umožnila vznik jeho vládě, výměnou za to KSČM nic nedostala, naopak, musela dokonce ustoupit Babišovi v tom, že zahraniční mise AČR v cizině prostě zůstaly a navyšování vojáků do misí zmrazeno nebylo.

I toto voliči KSČM zaregistrovali s ostrou nelibostí a výsledkem je nechuť voličů KSČM jít k volbám a podpořit komunistické kandidáty. To samé platí o voličích ČSSD, kde je poměr voličů, kteří utekli k Babišovi, řádově daleko ještě vyšší. Lidový dům bude mít hledání vymezujících se témat proti Babišovi ještě méně, než mají komunisté. ČSSD nechce vystupovat z NATO, chce zůstat v EU, chce přidávat peníze důchodcům a učitelům, jenže tohle všechno už má v programu Hnutí ANO. Andrej Babiš de facto okopíroval ČSSD její volební pilíře a toto je potom důsledek. U voleb do senátu to však nehraje roli.

Primátor Arabských Teplic se stal senátorem už na 4. funkční období

Jediným pozitivním momentem dnešního dne je skutečnost, že předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se nedostal do senátu a spolu s ním se do něj nedostal ani jeho stranický kolega a bývalý ministr kultury Daniel Herman. To nás skutečně na alternativě potěšilo. Co je však naprostou fackou do tváře, to je úspěch primátora Arabských Teplic Jaroslava Kubery (ODS), který se dostal do senátu už na 4. funkční období, takže v senátu už sedí od roku 2000 a bude tam sedět minimálně do roku 2024. Voliči v Teplicích za ODS ocenili islamizaci celého města a okolí a znovu ho zvolili do senátu. Do jisté míry to cosi vypovídá o charakteru českého mainstreamového voliče, kterému kebabárny a řev arabských dětí v ulicích Teplic prostě nevadí.

Jedny volby skončily, ale další už jsou za dveřmi, v květnu příští rok se bude volit do Evropského parlamentu a při těchto volbách se očekává účast dost možná ještě nižší, než u těch voleb do senátu. Pokud se nepodaří zmobilizovat voliče, tak alternativní strany a ani SPD nemají šanci uspět, protože současný trend posilování ODS a tzv. pravice, kterou rádoby reprezentují i lidé okolo Hnutí STAN, bude pokračovat a i v těchto volbách budou značnou roli hrát kandidáti Pirátské strany.

Úspěch ODS pramení z neústupnosti strany z ideologických pilířů pravicové strany

Znovu ale upozorňuji na úspěch ODS, která našla recept na to, jak přilákat voliče. Je to pevnost a neústupnost z programu a ideologické linie. ODS umí neústupnost Babišovi prodat velmi efektivně, a to i ve chvíli, kdy její senátor Kubera z Teplic se přímo zasloužil o islamizaci tohoto města. Pravicový volič to nepovažuje za problém nebo něco, co by ho mělo znepokojovat. To bohužel neplatí pro SPD, kde kandidáti SPD bez mrknutí oka vytvořili na Kladně skandální koalici s ideologickými nepřáteli, s TOP09, Lidovci a ODS, což vyvolalo bouři nevole od voličů SPD na městě a v okolí, informace jsme přinesli zde: https://aeronet.cz/news/kladno-to-je-to-mesto-spd-se-spojila-s-top09-ods-stan-lidovci-a-hnutim-ano-proti-kscm-a-vitezne-volbe-pro-kladno-ukazkovy-priklad-toho-proc-spd-ztraci-duveru-volicu-a-jakym-smerem-vede-cesta/ . Tyto přešlapy a ochota tolerovat tyto ideologické fauly budou stát SPD voličská procenta na jaře. Vzpomenete si na moje slova.

Stejných faulů se dopustila na voličích KSČM, která ustoupila Babišovi z požadavku nenavyšovat vojenské mise AČR pod hlavičkou NATO v zahraničí. Pokud chtějí strany jako SPD nebo KSČM konsolidovat své voliče, musí se tvrdě a pevně zakotvit na principech a z nich neuhýbat, i když to může k tomu lákat. Všimněte si, že Andrej Babiš nabízel ODS vládní koalici po parlamentních volbách, ale ODS to rezolutně odmítla, nenechala se zlákat. Tam musí vedení SPD i KSČM hledat recept na úspěch: Pevnost, zásadovost a ideologické ukotvení, ze kterého strana nikdy nesmí ustoupit. Volič to vždy náležitě ocení. Pokud ale strana uhne, pokud vleze do koalice s každým, i kdyby to byl ideový oponent nebo nepřítel, nebo pokud ustoupí ze svého pilíře v zájmu vzniku vlády, potom taková strana ztratí podporu voličů. Senátní volby a jejich výsledek, spolu s výsledkem voleb do komunálu, je varováním před jarními volbami do EU parlamentu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/pavel-belobradek-a-daniel-herman-se-do-senatu-nedostali-zato-kandidat-za-arabske-teplice-se-do-senatu-dostal-uz-poctvrte-ods-triumfuje-kscm-ztratila-posledniho-zastupce-v-senatu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUhranul Gazdíka Adolf Hitler, že se k voličům prezidenta Zemana chová jak gestapák?   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 05:35:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepřipustím, zabráním, zlikviduji. Každý, kdo by si chtěl něco začít s ruskou stranou, bude náležitě potrestán, temně zní z úst tohoto politika.

Politika třeba Hradu proruská teď skončí a senát bude pojistkou, aby se naše země neposouvala někam, kam my, (Výsost Gazdík), nechcem, byla jeho slova v České televizi.

My, to znamená veličenstvo Gazdík první, nepřipustí, nedovolí, zakáže, potrestá...?

Neuvěřitelná totalitní drzost a zpupnost! Náckovská.

Je to idiot, nebo následovník gestapa? Ptal se Gazdík lidu a voličů, zda tyto výhrůžky s totalitní až nacistickou rétorikou budou nadále tolerovat? Jak je možné, že tyto výroky a tyto výhrůžky směrem k voličům prezidenta Zemana, to je obyčejnému lidu Česká televize, notabene Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dovolí?

Neměl by za ty výhrůžky lidu Gazdík okamžitě z politiky odstoupit? Neměl by být trestně stíhán za vyhrožování části národa a zneužití funkce veřejného činitele, který má lidu sloužit a nikoliv mu vyhrožovat?

Jsou snad voliči prezidenta Zemana nižší rasa a kategorie, pane Gazdíku?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1957-uhranul-gazdika-adolf-hitler-ze-se-k-volicum-prozidenta-zemana-chova-jak-gestapak
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPozorovatelé OBSE napočítali na Donbasu 12 ukrajinských Buků   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 05:29:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Alexandr Lukaševič, stálý zástupce Ruska v OBSE, uvedl, že na Ukrajině v Konstantinovce bylo zaregistrováno 12 protiletadlových raketových systémů Buk. Sčítání provedli pozorovatelé Speciální monitorovací mise OBSE (SMM). Oznámila to agentura RIA Novosti.

Podle vyjádření stálého zástupce Ruské federace v OBSE se Kyjev stále chystá řešit konflikt na Donbasu silovými metodami, a proto sází na agresivní nacionalismus a propagandu. Lukaševič je přesvědčen, že ukrajinské ozbrojené síly "zvyšují svůj vojenský potenciál na linii dotyku".

"SMM opět zaznamenala protiletadlové raketové systémy Buk - nyní 12 jednotek na železniční stanici v Konstantinovce (4. října) a také železniční přepravu deseti raketových systémů Uragan o kalibru 220 mm (8. října) přes zastávku v obci Rubežnoje", řekl Alexandr Lukaševič během zasedání stálé rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Stálý zástupce Ruska při OBSE také poznamenal, že Ozbrojené síly Ukrajiny využívají civilní a demilitarizované objekty pro vojenské účely.

Světlana Stěpanová

Zdroj Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředseda ODS Petr Fiala veřejně lže a občané jsou mystifikováni výsledky senátorských voleb   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 05:21:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdá se vám to přehnané, nebo nepravdivé? Pak si dobře přečtěte jeho slova, které uvedl na Twitteru předseda ODS, pan Petr Fiala po skončených senátních volbách: „Výsledky 2. kola senátních voleb jsou dobrou zprávou pro Českou republiku – vládní většina polokomunistické vlády nebude mít v Senátu většinu!”

(https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ods-ma-nejlepsi-vysledek-od-voleb-v-roce2006-ano-senat-skutecne-neumi-58220?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp)

Takto se vytváří fake news, dezinformace, falešná, nebo účelová propaganda, takto se rozeštvávají občané, pro které pan Fiala ještě přidává chucpe, že „je to dobrá zpráva“ pro Českou republiku. To sice může být pravda, pokud ovšem pan Fiala považuje za Českou republiku voliče ODS, kterých sice vzhledem k výsledkům nebylo málo, ale zdaleka to neodpovídá počtu jinak volících občanů ČR. Nebylo by od věci požádat pana Fialu, aby jmenoval jednoho jediného člena vlády, který je současně členem KSČM. Jestliže se veřejně vyjadřuje o vládě, že je polokomunistická, logicky by tam měl být nějaký komunista. Ale protože tam není, pan předseda ODS, pro úplnost profesor PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. čelný opoziční politik veřejně lže a je tedy lhář, neboť tvrdí nepravdu o české vládě, čímž jí také účelově škodí.

Další údajně „dobrou zprávou“ je či by měla být skutečnost, že nejsilnějším senátorským klubem budou Starostové se 17 mandáty, následovaní právě ODS a také KDU-ČSL shodně se 16 senátory. V této zprávě však je (zda jde o úmysl či šlendrián je otázka), značný chaos, ne-li mystifikace neboť, jak uvádí portál E.15, vítězem letošních senátních voleb se stala ODS, u jedenácti jejích finalistů bylo zvoleno deset. Celkem tak budou mít občanští demokraté 16 senátorů, což je i předpokládaný počet členů klubu Starostové a nezávislí.

Aby toho nebylo málo, v téže informaci se také konstatuje, že v horní komoře bude mít ODS nejsilnější klub, stejně jako hnutí STAN, které dnes získalo šest senátorů. Celkem budou mít po 16 senátorech. Navzdory těmto informacím pak na stejném portálu E.15 je však také uvedeno, že nejsilnějším klubem v Senátu, který má právo nominovat předsedu horní komory, by měli být se 17 senátory Starostové a nezávislí. Ve finále jim přibylo sedm členů.

Rozumíte tomu? Je to prostě typický český Kocourkov. Nejen že nám naše internetová media předkládají mystifikující zprávy a informace, navíc předseda jedné z vítězné politické strany, která se dělí o vítězství v počtu senátorů s jinou pravicovou stranou (STAN) je zřejmě natolik omámen vítězstvím a úspěchem senátorských voleb, že si dovolí veřejně a vědomě lhát o složení české vlády. Jistě to má své politické důvody, ale že je lhář, mu nikdo neodpáře!

Jiří B a ť a , 13. října 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVolby v Belgii: strana Islám chce zavést šaríu   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 05:16:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V nedělních komunálních volbách v Belgii kandiduje v bruselských obvodech Bruselu město a Molenbeek politická strana Islám. Její předseda Redouane Ahrouch je už starostou v městské části Anderlecht.

Strana chce zavést oddělené sekce v MHD a veřejných prostorech pro muže a pro ženy, šariátský trestní zákoník, ženy by se měly stát občany druhé kategorie. Sám předseda Redouane Ahrouch hodlá postupovat v boji za islámské osvobození v Belgii, která bude již v roce 2030 většinově islámská. Z Belgie chce „učinit čistě islámský stát, jak tomu bylo za dob našeho milého proroka Mohameda".

V reakci na program strany Islám prohlásil pravicový státní sekretář Theo Francken, že „to už není Evropa, to je plivání na Evropu“.

Zdroj: https://www.krone.at/1788029
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump slibuje krutý trest, pokud za zmizením novináře stojí Rijád   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 05:03:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Saúdský ministr vnitra Abdulaziz bin Saud Al Saud odmítá obvinění, které se objevilo v médiích a hovořilo o tom, že za zmizením saúdského novináře Džamála Chášakdžího stojí tamní úřady. Dodal, že se jedná o lži a neopodstatněná obvinění.

Americký prezident Donald Trump se vyjádřil i k možnosti přerušení vojenského prodeje do Saúdské Arábie kvůli případu zmizelého novináře a prohlásil, že existují i jiné kroky, které může Washington v souvislosti s vyřešením této situace podniknout.

Již dříve americký prezident oznámil, že udělá vše proto, aby bylo zmizení tohoto novináře vyřešeno a varoval, že pokud se ukáže, že za jeho zmizením stojí tamní úřady, pak je USA tvrdě potrestají.

Saúdský ministr vnitra však takové nařčení popírá. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan žádal po Rijádu, aby dokázal, že se zmizením novináře nemá nic společného.

Chášakdží, který nedávno pracoval pro deník The Washington post, zmizel v Turecku minulý týden. Podle jeho snoubenky byl dne 2. října pozván na Saúdský konzulát v Instanbulu a od té doby je nezvěstný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jKE3

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice použila bílého fosforu při leteckých útocích v Sýrii   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 05:00:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letectvo mezinárodní koalice v čele s USA zasadilo letecké údery za použití zakázaného bílého fosforu na město Hajin v syrské provincii Dajr az-Zaur.

Oznámila to syrská agentura SANA s odvoláním na vlastní zdroje.

Oběti mezi civilisty nebyly hlášeny.

Podotýká se, že na sociálních sítích byly zveřejněny fotografie, na nichž bylo ukázáno použití fosforových pum koalicí.

Jak připomíná agentura, koalice vedená USA již použila fosforových pum v červnu 2017 při leteckých útocích na město Rakka. V důsledku náletů byly mezi civilisty desítky mrtvých a zraněných.

Zdroj: SANA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZ USA s láskou   
Pridal tk Neděle 14 říjen 2018 - 04:55:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mohu si představit, že prezident Trump neví nic o dnešním koncertu v Salisbury nazvaném Z Ruska s láskou, ale že ví něco o česneku. (Prý) ho má rád a tudíž, by mohl vědět o starostech amerických česnekových farmářů: cca 90% suchého česneku pochází totiž z ČLR. 10% daň na čínský česnek přinese proto několika farmářům malou šanci na přežití a prezidentovi zvětší o několik tisíc počet volebních hlasů v blížících se volbách. Pro doplnění uvádím, že cena amerického česneku v San Francisco je cca 68 USD za 30 funtový balíček, cena toho samého balíčku čínského česneku je 38-40 USD podle informace USDA. Christopher Ranch v Gilroy, Kalifornie, je největším producentem česneku v USA.

Větší efekt než 10% daň na čínský česnek pro americké farmáře a kompenzaci ztrát Číňanům představuje podle mne rozhodnutí China Feed Industry Association. Asociace doporučuje snížení obsahu americké sóji v krmivu pro čínská prasata. Rozhodnutí doporučit snížení obsahu sóji v krmivu zapadá do plánu ČLR s velkými ambicemi: Přeměnit venkov ČLR v bohatou, čistou, scénicky zajímavou a ekologicky vyrovnanou část země, snadněji se integrující s velkoměsty. V plánu na přeměnu venkova zaujímá kvalita a bezpečnost potravin první místo. I proto přijel na severovýchod ČLR v posledním zářijovém týdnu prezident Si na inspekci a zdůraznil the importance of ensuring China’s food security so that the country can always control its own food supply. Plán na přeměnu venkova, jako každý plán obsahující sociální složku, obsahuje komplexní výzvu. Dnešní otázka zní: Jak zvýšit konkurenci schopnost čínských zemědělských produktů a rizikový management výroby. Integrované platformy – farmáři, zpracovatelé, dodavatelé a služby, se nabízí jako řešení. Podobnou platformu inicioval a nedávno prodal jeden z mých studentů žijících v ČLR v oblasti oděvního designu. V modifikované formě je řešení pomocí platformy možné i v českých podmínkách.

V těch si mohu jen velice těžko představit, že široká veřejnost si všimne lingvistické maličkosti z USA. Tu nám nabídl prezident Trump v rámci amerického předvolebního boje, obchodní války s ČLR a sankcí proti RF. Prezident totiž rozehrál zajímavou lingvistickou hru. S ní obohacuje práci některých analytiků. Jakou? K zamyšlení navádí myšlení ex-šéfa CIA John Brennan o výrazech. Výraz interference se totiž podstatně odlišuje od výrazu influence. Proč se zmiňuji o této lingvistické maličkosti? V projevu prezidenta Trumpa na zasedání OSN byl použit výraz China has been attempting to interfere in our upcoming election. Při obviňování Rusů se také používal a ještě používá výraz interfere. Ale: během nedávného 40 minutového projevu, prakticky vyhlašujícího studenou válku, viceprezident Pence v Hudson Institut použil při obvinění ČLR výraz, China was trying to influence the election.

Nevím, samozřejmě, zda prezident a viceprezident koordinovali své výrazy, měli a mají na mysli dva různé koncepty, nebo pouze jeden, který označují různým způsobem. Následky takového zacházení s výroky ale mohou být vážné. Proč?

Protože někoho ovlivňovat nebo ovlivnit – influence – podle právního porozumění v západní Evropě a USA nepatří do kategorie nezákonného jednání. Chci věřit, že je tomu tak i v ČR. Na druhé straně výraz zasahování nebo rušení - interference – představuje aktivní zásah, například pomocí hackerů, technických a jiných prostředků. Rád se dovím od místních pozorovatelů volebního a obchodně výběrové dění, jak hodnotí působení USA v ČR a státech EU: Je to ovlivňování nebo je to zásah a zasahování?

Než se dovím odpovědi, proběhne na hradě CIF (China Investment Forum). Já si mezitím prostuduji 8 až 10 reakcí ČLR na projev viceprezidenta Pence. Zveřejnila je Xinhua a People's Daily. Ta pod evidentním pseudonymem Zhongxuanli 钟轩理. Reakce jsou důležité pro tvorbu představy o reakci EU na projekt mostu v Chorvátsku (který staví čínská společnost) a příští zasedání EU – ČLR iniciativy 16+1. Projekt tvoří jádro příštího příspěvku: Z ČLR s láskou.

Do třetice všeho dobrého i zlého. Dobré - pravděpodobně pro prezidenta Trumpa, zlé - pro prezidenta Si. Pokud si dobře vzpomínám na události posledních dvou desetiletí je tomu poprvé, co byl vydán do USA v Evropě sloužící člen čínských bezpečnostních složek, (prý) odpovědný za hospodářskou špionáž. Belgie tak učinila předevčírem (11.10.)

Operativní důstojník Yanjun Xu, alias Qu Hui, alias Zhang Hui (Deputy Division Director - MSS’s Jiangsu State Security Department, 6) byl zatčen a obviněn z konspirace a snahy se nezákonně zmocnit obchodního tajemství americké letecké společnosti. Zmiňuji se o tomto případu, protože ho řadím do kategorie prostředků ke zvyšování nátlaku na ČLR, varování Rusům a ostatním (nesouznějícím s politikou USA) a současně k podpoře závěru americké volební kampaně. Případ vydání do USA bude podle mého hodnocení použit i při zatím oficiálně nepotvrzené přípravě setkání prezidentů Trump a Si, které očekávám během listopadového zasedání G 20. Po něm budou na oplátku zatčeni nebo vyhoštěni američtí špioni z ČLR. Na celkové kvalitě vztahu USA – ČLR se tím ale nic nezmění.

Proto se bude dále šířit do světa - Z USA s láskou každé vítězství prezidenta Trumpa. Dnes připomínám pouze hlasování o Brettu Kavanaughovi. Zmiňuji se o vítězství, protože Nejvyšší soud USA, obdoba našeho Ústavního soudu, řeší kauzy u ostatních soudů USA, verdikty nastavují precedenty platné desítky let a mají vliv nejenom na americkou domácí politiku, ale i na mezinárodní vztahy.

Mezinárodní vztahy, včetně s EU ovlivní rozkol Pravoslavné církve – pokud nebude nějakým mírovým způsobem (po)zastaven. O rozkolu a z něho pramenícím nebezpečí krvavých občanských nepokojů jsem psal v jednom z posledních příspěvků před několika týdny. Dnes je psané dokázáno: Rozkol podporují USA. Před námi probíhá proces, jehož následky – v kontextu historických událostí, si široká veřejnost vůbec neuvědomuje. Nejde jenom o to, že epocha západního vůdcovství, která začala v 16 a 17. Století, vstoupila do konečné fáze svého působení v první pětiletce po ukončení 2. Světové války (po vítězství SSSR, sjednocení ČLR a získání nezávislosti Indie) a blíží se neochvějně svému konci. Nejde ani o to, kdo

v současné době hraje, nebo si myslí, že hraje první housle v politice, vojenství a hospodářství. Jde o to si uvědomit, že se jedná o nezvratný proces, ve kterém nelze ignorovat RF nebo ČLR podle přání USA a globalistů, a ve kterém je zakotveno potrestání sama sebe - iniciátorů sankcí a pokusu o izolaci. Proč?

Globalisté, iniciátoři sankcí a snah o izolaci RF a ČLR nepředstavují národy, ale pouze zájmové skupiny. Izolovat RF nebo ČLR nelze. Nejenom kvůli geografii, vyzbrojení, ale především kvůli tomu, že mnohé národy a sám různorodý svět (čítající přibližně 6 miliard obyvatel Planety) si to ve své podstatě nepřejí. Cíl globalistů – unifikovat lidstvo do jedné masy konzumentů bez národnostní, religiózní a rodinné identity, předpokládá zlámat tradiční hodnotovou a religiózní identitu každého národa a zaměnit je uměle vytvořeným symbolem víry. V tomto pojetí a kontextu se Pravoslaví nehodí anglosaským globalistům.

Proto dochází k rozkolu. Je to jedna z posledních možností anglosaské koalice, jak oslabit ruskou společnost. Paralelně k jiným snahám, jakou je penzijní reforma, nebo poslední Kudrinovo vměšování se do strategie ruské zahraniční politiky. 10. Října Alexej Kudrin na zasedání Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů demonstrativně ukázal svůj nesouhlas s oficiální zahraniční politikou RF. Kudrin doporučuje zaměření zahraniční politiky RF na zlepšení vztahu se západními státy (нацелить внешнюю политику России на улучшение отношений с западными государствами), protože posílené sankce (prý) RF nevydrží, respektive RF nemůže dosáhnout splnění cílů rozvoje národního hospodářství (достичь целей развития национальной экономики). Připomínám tuto epizodu, protože Kudrin patří k těm, kteří zakotvili ruské hospodářství k Západu, předpovídali RF krach v případě nespolupráce s Pobaltím, a již v roce 2008 – po známém projevu prezidenta Putina v Mnichově, společně s Anatolijem Čubajsem zveřejnili otázku – Jaká bude cena konfliktní zahraniční politiky RF se Západem? Dnes, na poslední chvíli se Kudrin & Co snaží zakotvit i zahraniční politiku RF k Washingtonu, Londýnu a Berlínu. To vše s pomocí USA.

Proto se rozkolem a jeho následky včera zabývala bezpečnostní rada RF. RF se tak dostává do nezáviděníhodné role zachránce civilizační samobytnosti jako takové, a států, včetně EU a Svaté hory Afon v Řecku. Ne nadarmo se proto připravuje na návštěvu v Kremlu bezpečnostní poradce prezidenta Trumpa, John Bolton. Ten se dnes nechal slyšet, že je potřeba snížit stupeň obvinění Ruska, protože se RF nesnaží ovlivnit podzimní volby do Kongresu USA. Světe, div se!

Vedle této novinky, Z USA s láskou se nám nabízí řada jiných možností: Prověřit si statistiku The Washington Examiner, ve které autoři rozdělili Trumpova vítězství na 173 velkých a 116 menších v 18 kategoriích. Celkem 289 vítězství. Uvědomit, že fake news nevymyslel a nezavedl prezident Trump. Válka ve Vietnamu totiž začala s fake news, podobně jako válka v Iráku a Bůh ví, kde ještě. Ukrajina s pravděpodobností hraničící s jistotou nebude čtvrtým Římem, pokud bude existovat RF. V příštích dnech, jak předpokládám, se dovíme více o reakci RPC a Kremlu na rozkol v Pravoslavné církvi na Ukrajině.

Nehledě na uvedené si můžeme být jistí skutečností, že když má problém řešení, není potřeba si dělat starosti. Když problém nemá řešení, dělat si starosti, nepomůže. Do které kategorie patří problémy, které se k nám dostávají Z USA s láskou, problémy, které bychom neměly raději mít (například vojenská cvičení států bez atomových zbraní v součinnosti a používání atomových zbraní asymetrického spojence, DARPA biolaboratoře v sousedních státech, plánovaná vojenská infrastruktura v pěti státech EU, včetně ČR, apod.), nechť posoudí každý čtenář sám. Podle mého hodnocení, uvedené problémy lze řešit. K tomu se nabízí začátek druhého století od založení Republiky Československo v roce 1918 vyčistěním chlévu profesionály, nastolením nové formy mezinárodních vztahů a uvědoměním si jedné z mnoha matematikou a roboty prověřené skutečnosti: Při práci mravenců, která se mnohým jeví jako chaotická, jich pracuje přibližně 30%. Ostatní mravenci mají pauzu nebo odpočívají. A nepatří do kategorie lenochů nebo parazitů. Výsledkem pracovního procesu mravenců je obdiv člověka nad tím, co vše mravenci dokáží, a nám těžko pochopitelná a dosažitelná ekologie, efektivita a ekonomika práce mravenců. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
13.10.2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2415 sec,0.0770 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,721kB