Středa 17 říjen 2018
Toto je nová Johanka z Arku. Soros a spol. ji chtějí zničit. Braňme tu dívku, seč nám síly stačí!   
Pridal tk Středa 17 říjen 2018 - 11:00:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdyby ta slovenská studentka promluvila tak procítěně ve prospěch zhoubné ideologie multikulturalismu, pozval by ji Kiska na Hrad, dostala by se na titulní obálku časopisu Time, stala by se velvyslankyní OSN pro lidská práva, strýček Soros by ji zajistil studia na své pokrokové univerzitě, stala se by se hlavní tváří nějakého neziskovkářského projektu.....atd.

Jenže si vybrala "špatnou" stranu.

Zkušený lichvář Kiska na ni a její rodiče pozve leda tak exekutory, místo obálkyTime pak s rodiči dostane leda tak obálku s příkazem k vystěhování, v OSN se o ní zmíní leda tak v souvislosti s debatou o nutnosti potírání extremistů, strýček Soros ji zajistí místo leda tak v norském děcáku a místo hlavní tváří neziskovkářského projektu se stane leda tak terčem jeho šikany.

Vítejte v EUdemokracii 21. století...


Zdroj:eportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMoudrost a cit chodí postranními ulicemi   
Pridal tk Středa 17 říjen 2018 - 05:57:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedna kamarádka z Brna, která se mě ptala, koho jsem volil. Napsal jsem ji, že nikoho, neboť senátor se u nás nevolil. Naštěstí.... Moje přítelkyně volila na Praze 12 kandidáta SPD. Jistě víte, koho myslím. Její hlas však přišel vniveč, stejně jako ve druhém kole hlas pro paní Tylovou. Bezbarvý muž s rybím pohledem, bez názoru, který se vyznačuje tím, že dokáže hodiny mluvit o ničem a spolehlivě dokáže najít v zadní části těla ten pravý a správný otvor do kterého se dokáže zavrtat. Momentálně je to otvor zvaný EU.

Čert vem senátora. Caligula jmenoval senátorem koně, občané Prahy 12, ale i Prahy 2, Prahy 3 a Prahy 4 se nezmohli ani na to a poslali do Senátu.... Doplňte si co chcete. A tací kandidáti jako pánové Kuras, Jakl a další neprošli a vlastně ani nemohli projít v tom městě, kde moudrost a cit chodí postranními ulicemi a lepšolidi na ně plivou a smějí se jim. Bůh žehnej Milošovi, že dokázal tenhle triumvirát z pekla přišlý a Ďáblem stvořený porazit. Moc jsem se bál, že sto let naší republiky oslavíme s chemikem řízeným padákovým chemikem na Hradě. Bylo by to ponížení všech českých vlastenců, srovnatelné snad jen s Protektorátem.

Bůh žehnej Milošovi! Ale co bude za čtyři roky. Bezbarvý muž s rybím pohledem již oznámil, že by rád zasedl na Hradě. Což o to, věk má ideální, schopnosti sice prachmizerné, charakter raději nerozebírám, ale na to se dneska nehraje... A nejhorší je, že k těm stávajícím voličům přibude nová generace našich občanů zmasakrovaných našim školským systémem a ČT a tak ryba se svými ambicemi vůbec nemusí být na suchu. A k tomu připočtěme, že vlastenci jistě rozdrolí své síly a nebudou schopní se shodnout na jediném a hlavním kandidátovi, který se postaví tomu tzv. Demokratickému bloku řízenému z Bruselu a penězmi pana Soroše.

Všichni ti kandidáti by měli být soudní a svoje osobní ambice a ega by měli upozadit zájmům Českého národa. Měli by mít napaměti, že mnozí z jejich soukmenovců přinesli národu oběť mnohem větší. Připomeňme si slova legionáře Rudolfa Medka z básně Přísaha: "My víme, z té barvy krve rudé, že vzejde štěstí našich dětí, i na nás ještě po staletí vzpomínat šťastný národ bude". Nenechme odkaz našich předků rozpustit v Evropskounijních fekáliích. Jsme Evropani, ale především jsme Češi, Slovaná a pak samozřejmě i Evropané. V tomto pořadí a nikoli obráceně! Za čtyři roky budeme volit prezidenta. Postavme takového kandidáta, za kterého se nebudeme muset stydět nejenom my, ale za kterého by se nemuseli stydět ani naši předci. A pokud se nám to nepodaří, nechme alespoň naklonovat Caligulova koně a volme ho všemi našimi kopyty a volskými oky. Pořád to bude lepší alternativa...

Josef Jan Novák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMazání příspěvků na Facebooku je jen špička ledovce   
Pridal tk Středa 17 říjen 2018 - 05:51:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moderní technologie jsou jako oheň. Dobře slouží, ale špatně vládnou. Navíc nebyly v době tvorby Ústavy ČR s vymezením našich občanských práv vůbec známé. Co teď s tím?

Naše základní občanská práva a povinnosti v kyberprostoru bychom si proto měli dopředu znovu definovat. Ať ale vzniknou demokratickou, veřejností kontrolovanou cestou, a ne nějakou pokoutní dohodou „velkých kluků“ se státem.

Internet a kyberprostor býval tradičně považován za doménu svobody. Svět se však změnil. Nejde jen o to, že do kyberprostoru pronikl i organizovaný zločin a terorismus, ale také velký obchod s osobními daty, cílená reklama, politický marketing i snahy o názorové usměrňování.

Viditelným se stalo různé mazání a blokování na Facebooku a avizovaný pokus Václava Klause mladšího omezit toto mazání zákonem jen na názory konfliktní s naší Ústavou.

Co se vlastně stalo? Facebook je soukromá firma, nikoli však přiznané názorové, editované médium. Jako názorové médium se sám Facebook nedefinuje (už i jen proto, že by musel platit za autorská práva sdílených děl). Tvrdí o sobě, že je názorově neutrální sociální médium. A má skoro monopolní postavení mezi sociálními sítěmi. S tím mazáním a blokováním na Facebooku je to ale tak, že kromě pornografie, výzvám k terorismu apod. blokuje i černý humor, různé recesisty a politické názory řekněme od středu doprava.

Jasně, Facebook je soukromá firma. Proto i v diskusi dominoval názor, že si může mazat, co chce. Opravdu to platí tak docela? V naší Ústavě máme například zakotvené uchování tajnosti u přepravovaných zpráv poštou, telegrafem nebo jiným zařízením. Takže ani soukromý telefonní operátor nesmí tyto zprávy (hovory) odposlouchávat a pak třeba odpojit telefon, protože se mu jejich obsah nelíbí. Je to tak. Naše Ústava je více než nějaké vnitropodnikové předpisy soukromého telefonního giganta.

A ještě něco. Facebook ve svém mazání a blokování příspěvků prosazuje řekněme levicový liberalismus. To je pořád demokratický směr. Ale nějakého toho SW giganta přece zítra může koupit třeba čínský státní podnik, ruský oligarcha nebo katarský fond. To pak vážně přistoupíme s odkazem na soukromé vlastnictví na to, že pravidla diskuse v kyberprostoru u nás bude určovat čínská komunistická vláda, kamarád Vladimira Putina nebo právo šaría?

A proč považuji Facebook pouze za vrchol ledovce? Jsou zde i další SW produkty. Třeba operační systémy, textové editory, ovladače periferií, vyhledávače. A i tyto produkty jsou soukromé, de facto si kupujeme jen licenci, tedy právo tyto soukromé programy používat.

Je technicky možné, aby třeba textový editor rozeznal, že občan napsal něco kritického k vládě (naší, ruské, saúdské), systém to nahlásí policii a automaticky zablokuje počítač.

Stanovme si tedy dopředu meze práv a svobod v kyberprostoru. Abychom se jednou místo v estonském digitálním ráji neocitli v čínském digitálním pekle. Pekle s miliony propojených kamer, digitálním sledováním chování každého jedince a přidělováním a odebíráním sociálních kreditů.

A trvejme na transparentních přípravách, projednávání a schvalování předpisů a zákonů. Nenechme si vnutit pokoutní dohody mezi technologickými giganty a vládami.

Autor: Jaroslav Míth

Zdroj: https://mith.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=683304
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDolaru byl předpovězen krach   
Pridal tk Středa 17 říjen 2018 - 05:42:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký dolar do roku 2024 poklesne vůči euru o 40 procent. Tuto předpověď vyslovil Ulf Lindahl, hlavní výkonný ředitel A. G. Bisset Associates LLC, oznámil portál Bloomberg.

Podle Lindahlových slov od 70. let opakuje dolar 15letý cyklus poklesu a růstu. Toto schéma se zopakuje i tentokrát. Lindahl očekává, že americká měna poklesne na 2 dolary za euro a 75 jenů za dolar do roku 2024 a ztratí od letošního září kolem 41 a 33 procent. To se značně rozchází s mediánovou prognózou analytiků dotázaných agenturou Bloomberg, kteří očekávají, že do roku 2022 bude euro stát 1,28 USD.

Ve prospěch Lindahlových výpočtů svědčí devítiprocentní pokles dolaru v loňském roce a zářijová předpověď Raye Dalia z Bridgewater Associates o prudkém poklesu kurzu.

Pád dolaru může vést k výprodeji akcií a růstu cen surovinového zboží, soudí Lindahl. To, že mnozí účastníci trhu nemohou pochopit logiku kolísání dolaru, vytváří nejriskantnější investiční klima za 45 let pro neamerické investory, kteří nejsou v dostatečné míře zajištěni proti obracení měn.

Zdroj: Bloomberg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecká policie v konzulátu Saúdské Arábie objevila důkazy vraždy novináře Chášakdžího   
Pridal tk Středa 17 říjen 2018 - 05:39:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecká policie během prohlídky generálního konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu objevila důkazy, které ukazují na vraždu zmizelého saúdského novináře Jemala Chášakžího, informuje o tom televizní stanice NTV.

Jak dříve uváděla turecká média, během noční prohlídky turečtí specialisté odebrali vzorky půdy z pozemku konzulátu a také uvnitř budovy použili ultrafialové paprsky na hledání stop krve. Prohlídka trvala přes devět hodin. Podle informací zdroje Sputniku na tureckém ministru zahraničí v úterý vyšetřovatelé prohledají rezidenci konzula Saúdské Arábie.

Chášakdží, který od roku 2017 žije v USA a pracuje pro noviny Washington Post, zmizel v Turecku 2. října poté, co vstoupil do budovy generálního konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu. Podle nevěsty novináře ho pracovníci konzulátu tento den pozvali, aby vyřídil dokumenty. Jí samotnou do budovy nepustili. Po pěti hodinách jí jeden z pracovníků oznámil, že Chášakdží už odešel a nemusí na něho čekat.

Zdroj: TV NTV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická média očerňují Čínu, že vkládá špionážní čipy do výrobků amerických podniků, ty to ale popřely   
Pridal tk Středa 17 říjen 2018 - 05:35:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký časopis Bloomberg Businessweek vydal před několika dny článek, ve kterém uvedl, že čínská strana vložila špionážní čipy do výrobků 30 amerických podniků, aby získala tajné informace. Dotčené podniky, včetně Apple Computer Inc. a Amazon.com Inc. vydaly prohlášení, ve kterém popřely vložení špionážních čipů, a také odsoudily toto nepodložené zpravodajství.

Podle prohlášení společnosti Apple Computer Inc. Bloomberg Businessweek v uplynulém roce několikrát mluvil o bezpečnostních záležitostech týkajících se této společnosti, při servisu ale nebyly nikdy objeveny závadné čipy, a společnost v této záležitosti nikdy nekontaktovala FBI ani jiné americké orgány pro vymáhání zákona. Tato společnost také zaslala dopis americkému parlamentu, ve kterém opět objasnila, že nebyl objeven žádný důkaz o tom, co publikoval Bloomberg Businessweek.

Ostatní podniky také vydaly prohlášení, že nenašly špionážní čipy.

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti uvedlo, že není důvod pochybovat o prohlášeních těchto společností.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1954 sec,0.0724 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,631kB