Pátek 19 říjen 2018
Obávali se Saúdové a CIA, že Chášakdží přijde se šokující zprávou o útoku 9/11?   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 07:36:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hrůzný případ zmizelého novináře Džamála Chášakdžího vyvolává otázku: Obávali se saúdskoarabští vládci, že odhalí velmi negativní informace o jejich tajném jednání? Konkrétně třeba o možném zapojení do teroristických útoků, k nimž došlo 11. září 2001 v New Yorku?

Ještě zajímavější jsou zprávy z amerických médií, které se nyní objevují, že americká zpravodajská služba vyčmuchala, a byla si vědoma toho, že saúdskoarabští představitelé mají v plánu zadržet Džamála Chášakdžího. Věděli to ještě předtím, než novinář zmizel v budově saúdskoarabského konzulátu v Istanbulu minulý týden. Pokud Američané věděli, že jeho život je v nebezpečí, proč ho nevarovali, aby mohl uniknout smrti?
Džamál Chášakdží (59) se stal škodnou - z pohledu saúdskoarabské elity. Bývalý šéfredaktor v saúdskoarabských státních sdělovacích prostředcích a poradce královského dvora byl bezprostředně spojený a informovaný o záležitostech saúdskoarabské královské rodiny. Jak záhadně uvedl jeden novinář: „Věděl, kde jsou pohřbena všechna těla.“

Minulý rok Chášakdží dobrovolně přijal své vlastní vyhnanství, usídlil se v USA, kde začal psát sloupky pro deník Washington Post.

Články od Chášakdžího začaly být stále kritičtější vůči dědici saúdského trůnu, korunnímu princi Mohammedu bin Salmánovi. Třiatřicetiletý korunní princ, známý jako MbS, je de facto vládce na ropu bohatého království - namísto jeho stárnoucího otce, krále Salmána.

Zatímco západní média a několik lídrů, jako jsou prezidenti Trump a Macron, uznávali Mohammeda bin Salmána (MbS) jako „reformátora“, Chášakdží překazil snahy, které vyvíjely styky s veřejností v Saúdské Arábii, neboť kritizoval válku v Jemenu, blokádu proti Kataru a tvrdé zákroky proti saúdskoarabským kritikům doma v Arábii.

Důvod, proč se členové saúdskoarabské královské rodiny cítili více znepokojení, spočíval v tom, co Džamál Chášakdží věděl o jejich temných a špinavých záležitostech. A nejen Saúdové, ale také aktéři amerického „deep state“.

Chášakdží předtím působil jako mediální poradce prince Turki al Faisala, který je velmi význačnou osobou v saúdskoarabských zpravodajských službách, a má systematické vztahy s americkými a britskými protějšky. Faisal, otec prince Turkiho, byl králem Saúdské Arábie, dokud na něj v roce 1975 nespáchal atentát jeho rodinný rival. Faisal byl nevlastní bratr současného krále Salmána, takže princ Turki je bratrancem korunního prince - ačkoli ve svých 73 letech je dvakrát tak starší, než je princ.

Po téměř 23 let, v letech 1977 - 2001, byl princ Turki ředitelem Mukhabarátu, saúdského státního zpravodajského aparátu. Napomáhal saúdské, americké a britské organizaci bojovníků - mudžahedínů v Afghánistánu, bojujících proti sovětským silám. Tito bojovníci v Afghánistánu se později seskupili do teroristické sítě al-Kájda, která dělala za USA špinavou práci v různých proxy válkách - na celém Středním východě, v severní Africe a ve Střední Asii, včetně Kavkazu, který se nachází podél ruských hranic.

Deset dní před teroristickými útoky 9/11 v New Yorku, při nichž zemřelo asi 3 000 Američanů, princ Turki odstoupil z funkce šéfa saúdskoarabské zpravodajské služby. Byl to nečekaný odchod, ještě hezkou řádku let před ukončením jeho funkčního období.

V amerických sdělovacích prostředcích se předtím objevily spekulace, že tento saúdskoarabský představitel již v předstihu věděl, že se něco velkého chystá 11. září. Přinejmenším 15 z 19 Arabů, kteří údajně v ten den unesli tři letadla, byli občany Saúdské Arábie.

Princ Turki byl následně uváděn v rámci soudního řízení v roce 2002 ze strany rodin obětí 9/11. Existuje jistý náznak, že byl vědomě zapojen do organizování teroristického spiknutí. Pozdější veřejné komentáře naznačovaly, že se princ Turki zděsil tohoto zvěrstva. Ale vyvstává otázka: Věděl o blížícím se incidentu a skutečně varoval americké zpravodajské služby, které však tehdy nepodnikly patřičná opatření, aby útoku zabránily?

Džamál Chášakdží dlouho pracoval jako důvěryhodný mediální poradce prince Turkiho, než princ rezignoval z veřejné funkce v roce 2007. Po 11. září byl Turki saúdskoarabským velvyslancem v USA i Británii.

Nabízí se úvaha, že Džamál Chášakdží, který během řady let úzce spolupracoval s princem Turkim, pravděpodobně nashromáždil velmi citlivé informace o tom, co se skutečně stalo 11. září. Byli arabští únosci pouhé figurky, které použila americká CIA, aby napomohli této události - kterou od té doby američtí vojenští plánovači využívají k vedení globálních „válek proti terorismu“, jako krytí pro ilegální války v zámoří? Existuje obrovské množství důkazů, že útoky z 11. září byly skutečně akcí, spáchanou pod „falešnou vlajkou“, kterou zorganizoval americký deep state jako záminku pro své imperialistické běsnění.

Zřejmý únos a vražda Džamála Chášakdžího, ke které došlo minulý týden, vypadá jako neuvěřitelně zoufalý krok, který saúdskoarabští vládci učinili. Na základě tureckých zdrojů se vynořuje více důkazů o tom, že novinář byl skutečně vlákán na konzulát v Istanbulu, kde ho zabilo 15členné komando. Ze zpráv vyplývá, že údajná vražda byla nařízena na nejvyšší úrovni saúdskoarabského královského dvora, což naznačuje korunního prince MbS.

Proč by saúdskoarabští vládci nařídili tak ohavný čin, který by nevyhnutelně vedl k okamžitým politickým problémům, jakých jsme právě svědky (důsledky ze strany vlád a celosvětový zájem médií o tento případ)?

Během loňského roku žádala saúdskoarabská královská rodina Chášakdžího, aby se vrátil do Rijádu a obnovil své služby jako mediální poradce královského dvora. Odmítl, protože se obával, že je v tom něco zlověstnějšího. Když se Chášakdží objevil v Istanbulu, kde na saúdskoarabském konzulátu žádal 28. září o dokumenty o svém rozvodu, královská rodina se zřejmě rozhodla, že ho polapí. Řekli mu, aby se vrátil na konzulát 2. října. V tentýž den přiletěla do Rijádu 15členná skupina ve dvou soukromých tryskáčích Gulfstream s posláním ho zabít.

Oficiální prohlášení Saúdské Arábie zní důvěryhodně. Uvádí se v něm, že Džamál Chášakdží opustil budovu konzulátu zadní dveřmi, a to bez újmy na zdraví. Přesto však nechtějí poskytnout záběry z kamerového systému jako důkaz. Turci tvrdí, že jejich vlastní kamerový systém, který monitoruje čelní i zadní část budovy konzulátu, ukazuje, že Chášakdží neopustil tyto prostory. Turci s jistotou tvrdí, že novinář byl zavražděn uvnitř budovy, jeho ostatky byly rozsekány a odstraněny v diplomatických vozech. Dva soukromé tryskáče, které odletěly v tentýž den z Istanbulu s 15 Saúdy na palubě, se vrátily do Rijádu přes Káhiru a Dubaj.

Saúdové museli být silně znepokojeni kritickými komentáři Chášakdžího, které publikoval deník Washington Post, že vykonali tak bezohledný čin. Zdá se, že sloupky přinášely stále více kritičtějších náhledů na režim korunního prince MbS.

Washington Post tento týden oznámil, že zdroje amerických zpravodajských služeb zachytily z telekomunikací, že Saúdové plánují unést Džamála Chášakdžího. To nepřímo znamená, že saúdskoarabská královská rodina je v podezření z úmyslné vraždy.

Toto odhalení by také mohlo mimoděk poukazovat i na účast amerických zpravodajských služeb. Pokud zpravodajské služby věděly o podlém záměru vůči osobě Džamála Chášakdžího, proč ho agenti USA nevarovali před cestou na saúdskoarabský konzulát v Istanbulu? Určitě by mohl získat tytéž osobní dokumenty na saúdskoarabském velvyslanectví ve Washingtonu D.C., v zemi, kde žil, a kde byl více v bezpečí.

Džamál Chášakdží zřejmě znal příliš mnoho temných tajemství o tajných dohodách mezi zpravodajskými službami USA a Saúdské Arábie, která se v prvé řadě týkala teroristických útoků z 11. září. A kvůli jeho větší výřečnosti coby kritického novináře v prominentním americkém sdělovacím prostředku zřejmě nastal čas ho umlčet. Saúdové jako zabijáci, americká CIA jako ti, kteří tomu napomohli.

Finian Cunnigham

Did Saudis, CIA Fear Khashoggi 9/11 Bombshell? vyšel 14. října 2018 na ICH. Překlad Zvědavec.

Poznámka editora

Postupně vyplývají drastičtější a drastičtější popisy toho, co Saúdové s chudákem Chášakdžím prováděli. Uřezali mu prý prsty, tělo rozřezali motorovou pilou a rozpustili v kyselině. Překvapuje mě, že se tyto informace tak rychle dostaly ven, Turecko dokonce uveřejnilo sedmiminutovou nahrávku z mučení Chášakdžího. Jak se k tomu dostali?

Také začínají mizet samotní vrazi. Z SA prý přijel původně patnáctičlenný tým mučitelů. Jeden z nich, Albostani, měl prý podivnou dopravní nehodu, při které zemřel.

A teď hádejte, co na to Západ. A Amerika, která vždy první mektá o lidských právech. Inu, v podstatě moc nemektá. Nemektá už tři roky, co SA bombarduje chudičký Jemen. Sice se Trump jako zlobí a vraští obočí, ale jinak je poměrně ticho. Žádné sankce, žádné rušení obchodů, nic. Přesně podle známého "je to zkurvysyn. Ale náš." Pochopitelně. Saúdové svými prodeji nafty za dolar udržují při životě status dolaru jako rezervní měny a umožňují tak USA parazitovat na zbytku světa. Navíc nakupují hojně zbraně v USA, což udržuje americkou ekonomiku před krachem. Jinak se tam totiž už nic nevyrábí.

Z toho dvojího metru Západu je jednomu na blití.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/10/7732-obavali-se-saudove-a-cia-ze-chasakdzi-prijde-se-sokujici-zpravou-o-utoku-911.htmSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov odepřel Ukrajině právo provádět s NATO společná cvičení v Azovském moři   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 07:30:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina nebude moci provést společné cvičení s NATO v Azovském moři, protože to vyžaduje souhlas Ruska. Uvedl to ministr zahraničí RF Sergej Lavrov v rozhovoru s RT France, Paris Match a Figaro. Stenogram rozhovoru je vystaven na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace.

"Ukrajina chce nyní vyvolat cvičení NATO v Azovském moři, ale tam již nebude možné proplout, protože naše dohoda s Ukrajinou vyžaduje vzájemný souhlas pro průchod válečných lodí do Azovského moře. Ale chtějí to, a jsou v tom horlivě podporováni", řekl.

Hlava ruské diplomacie poukázala na to, že NATO nadále shromažďuje zbraně na hranicích Ruska. "Evropa utrácí peníze na modernizaci dopravní infrastruktury tak, aby americké těžké zbraně, a zajisté i zbraně jiných zemí NATO, mohly jednodušeji směřovat k našim hranicím a otevřeně realizovat provokativní cvičení, nikoliv jako jsou naše s Čínou uprostřed Sibiře, ale na Ukrajině, v Gruzii a v Černém moři", řekl Lavrov.

Ukrajina se účastní řady společných vojenských cvičení s USA a zeměmi NATO. V současné době se v zemi konají mezinárodní manévry Clear Sky 2018, spojují devět zemí, z nichž osm je členem NATO.

Ukrajina soudí, že Rusko porušuje práva Kyjeva v Černém a Azovském moři a v souvislosti s tím se s Moskvou soudí. Po dokončení výstavby Krymského mostu přes Kerčskou úžinu začalo mezi zeměmi v Azovském moři narůstat napětí. Ukrajina se obává, že Rusko jí k němu bude blokovat přístup. Hraniční stráže obou zemí si navzájem několikrát zastavovaly a zadržovaly ve vodách Azovského moře plavidla.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice USA zaútočila na domy civilistů v Sýrii   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 07:19:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní koalice pod vedením USA podnikla letecké bombardování domů civilistů v obci as-Susa v Dajr az Zauru, informoval novináře syrský vojenský zdroj.

„Letectvo mezinárodní koalice provedlo několik bombardování domů civilistů v as-Susu na východě Dajr az Zauru," informovala státní televize Sýrie. „Ano, to se stalo i dnes. Letectvo koalice neustále bombarduje domy nevinných obyvatel, čímž pomáhá ozbrojencům Islámského státu," prohlásil syrský vojenský zdroj.

Přesný počet zraněných a zabitých zatím není k dispozici.
Vedoucí Centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii generál Vladimir Savčenko prohlásil, že v důsledku nečinnosti proamerických jednotek se teroristům podařilo vzít pod svoji kontrolu část východního břehu řeky Eufrat o délce 20 kilometrů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jNNy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká kancléřka vyjadřuje své názory na britský „odchod z EU" a na další otázky   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 07:16:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
17. a 18. října místního času probíhá v Bruselu podzimní summit EU, jedná se především o britském odchodu z EU, reformách EU, imigrantech a dalších otázkách. Na zahajovacím ceremoniálu německá kancléřka Angela Merkelová informovala o hlavním tématu summitu a německém postavení.

„Během uplynulých jednání EU a Velká Británie vyslovily svou silnou vůli a hodně usilovaly o dosažení koncensu. V současnosti bylo 90% jednání dokončeno, ale musím říct, že v otázce pozemní hranice mezi Irskem a Severním Irskem mají obě strany rozpory," uvedla Merkelová. Doufá, že Velká Británie může po odchodu z EU založit s EU na novém základě úzké partnerství.

Co se týká imigrantů, Merkelová poukázala na toto, „Budeme spolupracovat a zaměříme se na boj proti pašování obyvatelstva a na zlepšení hraniční kontroly a repatriace uprchlíků. Evropa posílí spolupráci se zeměmi Třetího světa a Afrikou, která je zdrojem uprchlíků, protože řešení otázky imigrace potřebuje trvale udržitelný plán, a to záleží na společném úsilí všech stran a dialogu s neevropskými zeměmi. Jsem ráda, že po summitu EU hned přivítáme Setkání mezi hlavami asijských a evropských zemí, budeme jednat se strategickými partnery dalších oblastí o budoucnu."

Merkelová kromě toho také zdůraznila potřebu státní bezpečnosti, vyzvala všechny země EU k výměnám a spolupráci proti internetovým útokům a hrozbám a ke zrychlení sdílení databáze, aby byly účinně poraženy všechny teroristické snahy.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExploze na kerčské polytechnice na Krymu si vyžádala 19 mrtvých, ukrajinský prezident útok odsoudil   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 07:14:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
17. října došlo na kerčské polytechnice na východě poloostrova Krym k explozi a střelbě, které si vyžádaly nejméně 19 obětí na životech a 47 zraněných.

Guvernér Krymu téhož dne na sociálních médiích uvedl, že student 4. ročníku této školy, který je z incidentu podezřelý, spáchal sebevraždu. Jeho tělo bylo nalezeno v knihovně školy. Příčina události se vyšetřuje.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v projevu odsoudil explozi a střelbu na kerčské polytechnice a nazval útok „strašnou vraždou".

Vyšetřovací komise Ruské federace téhož dne nejprve zahájila vyšetřování podle zákona o teroristických útocích, poté znovu zahájila trestní vyšetřování podle zákona o vraždě.

V březnu roku 2014 bylo na Krymu a ve městě Sevastopol uspořádáno referendum, podle kterého více než 90 % voličů souhlasilo s odchodem od Ukrajiny a s připojením k Rusku. Ukrajina ale výsledky referenda popřela a nesouhlasí s tím, aby se Krym a Sevastopol staly součástí ruského území.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský stálý zástupce v OSN: Uvolnění situace v Sýrii je třeba využít k oživení politického procesu   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 07:12:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) ve středu v Radě bezpečnosti OSN uvedl, že politické jednání je jediný způsob pro řešení syrské otázky. Mezinárodní společenství by mělo využít uvolnění situace v Sýrii k oživení politického procesu. Ma Zhaoxu řekl, že v posledních dnech si politický proces v Sýrii udržuje pozitivní trend, ale stále čelí výzvám. Hlavním cílem v současné době je jmenovat členy syrské ústavní rady, kteří budou přijatelní pro všechny strany. Kromě toho musí syrská vláda a opozice vycházet z toho, co je dobré pro budoucnost národa, a ze základních zájmů lidí, prosazovat syrský politický proces v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 2254, vyřešit spory při jednání, podporovat národní usmíření a postupně vytvořit politický systém, který bude odpovídat skutečné situaci v Sýrii.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTomáš Ortel a Petr Hannig u Jaromíra Soukupa na TV Barrandov Zdroj: https://opl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=683783   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 07:10:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včerejší pořad TV Barrandov - Jaromír Soukup Live byl poněkud odlišný, než co známe. Bylo to tím, že pozvaní hosté se věnují muzice, byť samozřejmě došlo na aktuální témata.

Tomáš Ortel do takovýchto pořadů nechodí a proto bylo velmi zajímavé jej sledovat. Jsem si jist, že řada jeho fanoušků jej takto viděla prvně. Je skvělé vidět, že je to "obyčejný normální "kluk" a z jeho projevu je jasné, že veškeré negativní nálepky na jeho osobou jsou účelové projevy nenávisti od samozvaných "lepšolidí".

Myslím, že každého určitě mile překvapil i Petr Hannig, předseda strany ROZUMNÍ. Je vidět, že v muzice jde o opravdového a respektovaného velikána a Jaromír Soukup mu dával odpovídající prostor. Tady se Petr Hannig projevil tak, jak ho znám já již cca rok a půl. Člověk s obrovskou životní moudrostí, rozhledem, přitom věcný, laskavý a empatický. Toto je skutečná tvář Petra Hanniga. Moc mne mrzí, že tento slušný člověk nedostal šanci v politice, protože v kultuře, které by se chtěl věnovat, by udělal velké věci. Ne pro vyvolené subjekty, ale pro tisíce "lidušek", malých divadelních scén, začínajících tvůrců a autorů ... Je mi to líto o to více, když vidím, jací lidé a jaké partaje jsou stále dokola voleni.

PS: A pro ty s krátkou pamětí uvádím malý výčet, jakých zvěrstev se dopustili partaje a politici, které stále dokola volíme : Justice se stala výsměchem pojmů "právo a spravedlnost".

Zlikvidovali celá průmyslová odvětví a udělali z nás lacinou montovnu.

Přenechali jiným naše tradiční exportní trhy.
Nechali vytunelovat banky a ještě to nechali zaplatit celý národ.

V zemědělství jsme ztratili soběstačnost a udělali z něj dotační černou díru pro agrobarony.

Nechávají k nám beztrestně dovážet šunt a sajrajt pro lidi druhé kategorie, včetně potravin.

Máme čtvrtinové mzdy a stejné ceny jako na západě a ještě mají tu drzost říkat, jak se máme dobře.

Vodu a nerostné suroviny přenechali cizákům.

Čtvrt století budeme muset všichni platit za solární megatunel.

O dobudování kvalitní dálniční sítě s plynulou dopravou si můžeme nechat jenom zdát.

Politické neziskovky ovládají veřejný prostor a žijí z veřejných peněz.

Stát náš šmíruje na každém kroku.

Šikana obyvatel raketově roste.

Veřejnoprávní média nám ustavičně lžou.

Svoboda slova pro obyčejné lidi je pryč a cenzura nás dusí stále více.

A je toho spousta a spousta dalšího ...

Za tento stav mohou konkrétní lidé, dosazení konkrétními politickými stranami, které mi voliči stále volíme !!!

Autor: Pavel Opl

Zdroj: https://opl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=683783
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Ve spojení s Demokratickou stranou se CIA chystá převzít kontrolu nad sněmovnou reprezentantů   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 06:48:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nápadně vysoký počet někdejších zpravodajských a vojenských operativců z CIA, Pentagonu a Národní bezpečnostní rady se v těchto dnech snaží získat nominaci Demokratické strany pro blížící se průběžné volby do sněmovny reprezentantů amerického Kongresu. Což představuje takový potenciální přiliv vojenskobezpečnostního presonálu do zákonodárné moci USA, jaká nemá v americké historii obdoby.

Jestliže demokraté skutečně získají – jak se očekává - ve sněmovně reprezentantů většinu, pak kandidáti, přicházející z vojenskozpravodajského aparátu, budou v dolní komoře amerického Kongresu představovat asi polovinu nových demokratických poslanců.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPomóóóc, vždyť se z té přemíry svobody udusíme!   
Pridal tk Pátek 19 říjen 2018 - 06:46:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čeho je moc, toho je příliš, říká se mezi lidem, a já bych k tomu rád dodal, že momentálně je u nás zvlášť naddimenzovaná svoboda. Ano svoboda ve všem, na co si vzpomenete, od tisku, k televizi, k názorům lidí i k projevům státníků, všude je svobody tolik, že to začíná ohrožovat zdraví jednotlivce i národa jako celku. Každý si prostě píše a plká, co ho zrovna napadne, vznešeně se tomu říká souboj idejí, který je prý nutný proto, aby duševní zdraví jednotlivců i národa nezcepenělo, a jako štítu téhle národní roztříštěnosti se využívá Masarykův výrok, že demokracie je diskuze a že diskutovat je prostě potřeba, jen když se prý diskutuje slušně.
Jistě, ale pak to vede k tak šíleným excesům, jako byl třeba ten nedávný s předsedou poslanecké sněmovny Vondráčkem, který si zajel do Moskvy a tam, představte si to, před bůhvíkým prohlásil, že česká média nevyjadřují ve vztahu k Rusku hlas většiny české populace. Samozřejmě, že je to pravda, ví o tom každý a ví to u nás i každé malé děcko, ale, proboha, kam bychom přišli, kdybychom každou pravdu, která nás zrovna napadne, vytrubovali do světa? Vždyť prozradit ji by nebylo moc passend ani u nás doma, mezi našinci, a on Vondráček si ji jede oznámit ruským lidem až kamsi do Kremlu, či na Rudé náměstí, nebo kde to dal tuhle informaci k dobru.

No a pochopitelně to víte, hned za to dostal rejžák od téměř všech našich politiků rozumnějšího konzervativního křídla, kteří dobře vědí, že se svobodou je třeba šetřit jako se šáfránem, a ne ji kolem sebe rozhazovat plnými hrstěmi. Třeba nějaký Lipavský z Pirátů mu správně vzkázal, že to, co Vondráček Rusům tzv. propíchl, považuje za potupu České republiky. A já souhlasím. Jistě, říkat pravdu dnes tupí mnohého a mnohé, takže bychom s ní měli hospodařit opravdu co nejúsporněji.

Ale nemáte tyhlety excesy svobody jenom v politice, ale setkáte se s ní třeba i v církvi římskokatolické. Zhruba před týdnem, tuším že přímo v katedrále svatého Víta, vystoupil kněz Petr Piťha proti tzv. Istanbulské úmluvě, kterou dala dohromady Rada Evropy, čili ty nejvýtřibenější mozky, jaké v Evropě dokážete sehnat do houfu – a on český kněz Piťha - si dovolil tu úmluvu kritizovat a střečkoval proti ní v tom smyslu, že ohrožuje rodinu a zasahuje do soukromí lidí i do suverenity států. Hned se mu naštěstí dostalo odpovědi religionisty Štambacha, že jeho kázání bylo na hranici trestného činu, ale ono i tak, vidíte, co ta svoboda s námi dělá a stará se nám o reputaci, o jakou nestojíme.

Takže co?

Mi je to jasné. Utáhnout šrouby. Ve všem a všude.
Jen tak ukováme z tohoto jankovitého národa platného člena západního společenství. Domluvy na ten úkol až dosud nestačily.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.1736 sec,0.0955 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,709kB