Neděle 21 říjen 2018
V USA byly spuštěny na vodu dvě nejnovější útočné atomové ponorky   
Pridal tk Neděle 21 říjen 2018 - 16:49:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V USA byly spuštěny na vodu nejnovější atomové ponorky SSN-791 Delaware a SSN-792 Vermont vybavené raketami s plochou dráhou letu Tomahawk. Informuje o tom tisková služba amerického vojenského námořnictva na Twitteru.

SSN-791 Delaware (modifikace Block III) byla spuštěna na vodu v Newport-News (stát Virginie) a SSN-792 Vermont (modifikace Block IV) v Gortonu (stát Connecticut).

Dokončení stavby Delaware a Vermont je naplánováno na rok 2019.

Tyto atomové ponorky patří k typu Virginie, podle názvu první ponorky této série SSN-774 Virginia, která se stala součástí americké flotily v roce 2004.

Obě ponorky mají moderní radioelektronický systém, vyznačují se nízkou úrovní hlučnosti a jsou vyzbrojeny 12 víceúčelovými vysoce přesnými raketami s plochou dráhou letu Tomahawk. Ponorky typu Virginie jsou víceúčelová vojenská plavidla USA čtvrté generace.

Jsou určeny k boji s ponorkami a k pobřežním operacím. Kromě standardních zbraní mají také zařízení pro speciální operace: neobytné ponorné přístroje, plavební komoru pro potápěče, palubní závěs na kontejner nebo na velmi malou ponorku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jPQv
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIstanbulská úmluva - předmět nedůstojných blamáží?   
Pridal tk Neděle 21 říjen 2018 - 05:23:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V poslední době se veřejnosti dostali poněkud irelevantní informace, nebo spíše konspirace, týkající se tzv. Istanbulské úmluvy. Prohlášení kněze, prof. Piťhy, který tento dokument odsoudil ve svém svatováclavském kázání ve svatovítské katedrále na Pražském hradě, kde mj. mluvil i o nebezpečí Istanbulské úmluvy, jejíž ratifikaci by měl český parlament projednávat. Podle profesora Piťhy jde o nebezpečný dokument, a ve svém kázání načtrtl děsivou vizi, jak bude za čas naše společnost a civilizace fungovat.

Zde je vyjádření pana prof. Piťhy, ve kterém mj. říká: “Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění. Určení pohlaví vašich novorozenců podle pohledu do jejich klína bude zrušeno. O svém pohlaví rozhodne dítě samo, a proto budete povinni je vychovávat bezpohlavně. Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru,” varoval prozřetelně kněz ve svém kázání.

K tomuto tématu si dovolím připojit pozoruhodné vyjádření pana Libora Čermáka, ve kterém stručně (p)opisuje, či podtrhuje slova, pronesené prof. Piťhou (viz výše):

1. Odebírání dětí ze svých rodin, ke kterému bude stačit i křivé obvinění.
2. Příkaz rodinám vychovávat své děti bezpohlavně.
3. Za pouhý nesouhlas deportování do výchovně-pracovních táborů
4. Nadvláda homosexualistů nad ostatními
5. Indoktrinace touto politickou ideologií dětí ve školách
6. Stavění mužů a žen proti sobě.
7. Když k tomu dodám ještě ten jejich tolik proklamovaný multikulturalismus, vše připomíná tu nejhorší noční můru, jaká se může člověku zdát! Více na czechfreepress.

Domnívám se, že ostentativní, iracionální a silná slova kněze, profesora Piťhy jsou do značné míry velmi radikální, vyjadřující nejen „domnělé“ obavy, ale také vykazující charakter trestného činu šíření poplašné zprávy. Nakolik je jeho veřejně predikované vyjádření (varování) opodstatněné a oprávněné, je však otázka. Abych se přesvědčil, že jsem četl správný text tzv. Istanbulské úmluvy, několikrát jsem si to ověřil a vždy jsem našel tento dokument: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, (ZDE). Několikrát jsem si text dokumentu přečetl, ale takové či podobné texty jsem v „ujednání“ nenašel. Možná neumím číst mezi řádky, možná špatně vidím nebo špatně čtu a dost možná také dostatečně nechápu, co je v textu psané. Tím však nechci tvrdit, že v Úmluvě nejsou pasáže, které mají svoje reálné opodstatnění, stejně jako jiné zasluhují kritiku, v lepším případě diskuzi či účelnou polemiku.

Co je však naprosto z textu dokumentu Istanbulské úmluvy zřejmé je, že se jedná o Úmluvu Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí (Istanbulská úmluva) Jde tedy o mezinárodní smlouvu Rady Evropy, posuzující především všechny druhy násilí vůči ženám jako formu historicky a kulturně podmíněné diskriminace. Úmluva se zaměřuje na prevenci, ochranu obětí a stíhání pachatelů genderově podmíněného násilí. Úmluva také nově definuje některé trestné činy (např. mrzačení ženského genitálu, vynucený sňatek, nebezpečné pronásledování (stalking), vynucený potrat a vynucenou sterilizaci). Úmluva tedy především chrání ženy např. před ženskou (dívčí) obřízkou (provádí se především v afrických zemích) nebo před sterilizací žen a pod.. Aspekty úmluvy, jak o nich hovoří kněz Piťha, resp. píše pan Čermák, se nezakládají se na pravdě, nemají reálný ani relevantní podklad a svým obsahem de facto zbytečně jitří emoce a vyvolávají pochybnosti občanů. Nabízí se proto otázka, zda emotivní kázání pana Piťhy s poukazem na „nebezpečný“ obsah textu Istanbulské úmluvy je myšleno vážně se všemi vyřčenými důsledky, nebo jde o úlet či jakési „hnutí mysli“ jako reakce pana Piťhy na (pro něj) nepřijatelný text tohoto dokumentu. Pokud ovšem oba pánové (případně další) budou schopni své názory a vyjádření prokazatelně doložit, jsem také ochoten se jim s pokorou omluvit.

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVláda nesplnila požadavek Sněmovny ohledně platů učitelů   
Pridal tk Neděle 21 říjen 2018 - 05:21:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 19. prosince 2017 přijala Sněmovna usnesení, ve kterém doporučuje vládě, aby „od 1. 9. 2018 zvýšila platy učitelů o 15 procent a ostatních pracovníků ve školství nejméně o 10 procent pro dosažení průměrného platu učitele 130 procent průměrné mzdy ve státě nejpozději v roce 2020”. Vláda nicméně toto usnesení nesplnila a ani jej nijak Poslanecké sněmovně neodůvodnila.

Vláda se ani nepokusila najít zdroje na splnění tohoto podnětu, který jí Sněmovna dala formou usnesení. Zatímco zdroje na financování slev ve veřejné dopravě našla vláda velice rychle – nejvíce jich sebrala právě na ministerstvu školství, tak pro zvýšení platů učitelů od 1. září 2018 neudělala nic. Tvrdí přitom, že školství je pro ni prioritou a proklamace zvyšování platů učitelům doprovázelo premiérovu předvolební kampaň na billboardech po celé zemi.

Ačkoliv usnesení není pro vládu závazné, rád bych vyvolal jednání právě na půdě Poslanecké sněmovny, kde by vláda měla vysvětlit, proč usnesení Sněmovny nerespektovala a ani nepodala Sněmovně jakékoliv vysvětlení. Rád bych dosáhl alespoň toho, že vláda nějakou formou vykompenzuje pedagogům platový rozdíl ještě tento rok. Peníze a nespotřebované výdaje pro to nyní jsou, schází pouze vůle je pedagogům vyplatit.

Usnesení PSP: http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=143445

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko rozšíří teritoriální vody na 12 námořních mil od pobřeží   
Pridal tk Neděle 21 říjen 2018 - 05:15:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecko začne rozšiřovat svoje teritoriální vody, začne od západního pobřeží, aby dosáhlo na úroveň 12 námořních mil, prohlásil ministr zahraničních věcí země.

Nikos Kotzias prohlásil, že hranice se bude rozšiřovat z 6 na 12 mil.

Řecký premiér Alexis Tsipras prohlásil, že práce na rozšíření námořní hranice budou pokračovat, nehledě na rezignaci ministra zahraničních věcí.

Turecko v roce 1995 Athény varovalo, že pokud se pokusí rozšířit teritoriální vody za hranici 6 námořních mil, tak to může posloužit jako záminka k válce s Řeckem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jPG9

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump řekl, že odstoupí od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu   
Pridal tk Neděle 21 říjen 2018 - 05:13:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump řekl, že chce ukončit Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) uzavřenou s Ruskem, informuje agentura Associated Press.

Jak uvádí agentura, Trump chce vypovědět smlouvu, protože ji Rusko údajně porušuje.

Noviny New York Times dříve napsaly, že USA plánují vypovědět INF a že poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton uvědomí o tom ruskou stranu během návštěvy Moskvy. Bolton na svém Twitteru oznámil, že jeho jednání budou navazovat na diskuzi započatou během rusko-amerického summitu v Helsinkách.

Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu byla podepsána v roce 1987 ve Washingtonu a má trvalý charakter. Dokument zakazuje stranám vlastnit balistické rakety s pozemní základnou a okřídlené rakety s poloměrem působnosti od 500 do 5,5 tisíce kilometrů, v jeho rámci SSSR zničil 1752 rakety, zatímco USA — 859. V USA opakovaně obviňovali Rusko z jejího porušení. Moskva obvinění USA popírá. USA také čelí obviněním ze strany Ruska a Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB).

Minulý rok ruští poslanci a senátoři varovali, že Rusko připraví adekvátní opatření, pokud USA tuto smlouvu zruší.

Zdroj: Associated Press

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAsad diskutoval o situaci v Sýrii se zástupci ministerstva obrany Ruska   
Pridal tk Neděle 21 říjen 2018 - 05:08:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský prezident Bašár Asad uspořádal jednání s ruskou meziresortní delegací. Strany projednaly vývoj situace v zemi a boj proti terorismu v republice.

Návštěva Damašku se uskutečnila 19. října. Delegace zahrnovala zvláštní zástupce prezidenta Ruska pro Sýrii, Alexandra Lavrentijeva, zástupce ministra zahraničí Sergeje Veršinina a zástupce ministerstva obrany.

„Byl projednán celý soubor otázek souvisejících s vývojem situace v SAR. Byl potvrzen tvrdý záměr konečného zničení teroristické přítomnosti a trvalého pokroku směrem k dlouhodobému politickému urovnání v zájmu všech Syřanů," uvedlo ministerstvo zahraničí země.

Tisková služba Asada informovala, že prezident projednal s ruskými zástupci vytvoření ústavní komise SAR.

Zdroj: SANA, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč se Asie a Evropa přibližují?   
Pridal tk Neděle 21 říjen 2018 - 05:05:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno se nizozemský výrobce baterií Vaux rozhodl investovat 1,85 miliardy amerických dolarů do nového projektu vývoje energetické lithiové baterie a do založení výzkumné a vývojové základny v Číně. To je nejen nejnovější známka dalšího otevírání domácího trhu Číny, ale také je to další krok k těsnějším vztahům mezi Čínou a Evropou.

Po Summitu vedoucích představitelů evropských a asijských zemí, který skončil 19. října v Bruselu, vydali vedoucí představitelé evropských a asijských zemí společné prohlášení, ve kterém se zavázali k otevřenosti, volnému obchodu a boji proti všem formám protekcionismu. Také vyjádřili podporu íránské jaderné dohodě a boji proti globálním změnám klimatu.

Proč se Asie a Evropa přibližují?

Za prvé, americký obchodní protekcionismus přinesl světu obrovské výzvy. Spojené státy nejen uložily dodatečné tarify na velké množství čínského zboží, ale také obvinily EU ze zpomalení tempa závazků týkajících se otevírání trhu. Politika „Spojené státy vždy na prvním místě" ohrožuje stabilitu a normální fungování globálního mnohostranného obchodního systému. Proto by měly Asie a Evropa posílit spolupráci při řešení problémů.

Za druhé, asijské a evropské země se zaměřují na „vzájemné propojení" euroasijského kontinentu. Před více než dvěma tisíci lety spojila Hedvábná stezka euroasijský kontinent a přinesla prosperitu a mír. V roce 2013 Čína navrhla iniciativu Pásmo a stezka, jejímž cílem je podporovat propojení výstavby infrastruktury mezi zeměmi podél Hedvábné stezky. Před současným summitem Asie a Evropy vydala EU novou euroasijskou strategii propojení. V současné době dosahuje denní objem obchodu mezi Čínou a Evropou 1,5 miliardy eur. Posílení propojení dál podpoří hospodářský rozvoj mezi oběma stranami.

Za třetí, asijské a evropské země mají podobné nebo shodné názory a politiky týkající se hlavních problémů, které ovlivňují současnou světovou situaci, včetně globálních klimatických změn a jaderné otázky Íránu.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1951 sec,0.0537 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,701kB