Čtvrtek 25 říjen 2018
Muslimský Londýn: 423 nových mešit, 100 šárijských soudů   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 05:22:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Británie stále více získává islámskou podobu, se stovkami oficiálních soudů šárijského práva, působících v hlavním městě a v mnoha mešitách, rozesetých v mnoha dalších městech.

„Londýn je více islámský, než mnoho muslimských zemí dohromady,“ citovala místní média islámského kazatele Maulana Syeda Razu Rizviho.

„Teroristé nemohou vydržet londýnský multikulturalismus,“ prohlásil starosta Londýna Sadiq Khan po teroristickém útoku ve Westminsteru v loňském roce.

V Londýně je 423 nových mešit a většina z nich je v době modliteb přeplněná, na rozdíl od mnoha kostelů, kam zřídkakdy někdo vstoupí.

Britský deník Daily Mail publikoval fotografie kostela a mešity, které jsou od sebe vzdáleny pár metrů, a nacházejí se v srdci Londýna. V kostele San Giorgio, který může pojmout až 1 230 věřících, bylo během mše pouze 12 osob. A v kostele Santa Maria bylo 20 věřících.

Nedaleká mešita v Brune Street má opačný problém: přeplněnost. Malý prostor mešity pojme jen 100 osob.

Existují odhady, že do roku 2020 dosáhne počet muslimů, navštěvujících modlitby, nejméně čísla 683 000, zatímco křesťanů, kteří se účastní jednou týdně mše, bude jen 679 000.
Od roku 2001 bylo 500 londýnských kostelů různých náboženských směrů přebudováno na soukromé domy. Během stejného období se britské mešity rozrůstaly. V letech 2012 - 2014 podíl Angličanů, hlásících se k anglikánské církvi, klesl z 21% na 17%, což je pokles o 1,7 milionu osob, zatímco podle průzkumu, který provedl uznávaný výzkumný institut NatCen, vzrostl počet muslimů téměř o milion. Účastníci bohoslužeb klesají takovou měrou, že v průběhu jedné generace bude jejich počet třikrát nižší, než počet muslimů, kteří chodí pravidelně v pátek do mešity.

Londýn je také plný šárijských soudů. Existuje jich oficiálně 100. Nástup tohoto paralelního soudního systému byl umožněn díky britskému arbitrážnímu zákonu a systému alternativních metod řešení sporů (Alternative Dispute Resolution).

Britské univerzity rovněž podporují islámské právo.

Muslim London: 423 new mosques, 100 Shariah courts vyšel na saudigazette.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/10/7736-muslimsky-londyn-423-novych-mesit-100-sarijskych-soudu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokrytectví svatoušků   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 05:17:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Režim Saudské Arábie má za sebou několik opravdu úspěšných let. Roky podporuje islámské teroristy, včetně financování a zřejmě i vyzbrojování Al-Kajdy a Islámského státu. Ale to saúdský režim činí společně s režimy USA, Británie, Francie, Německa a dalších kdysi demokratických a kdysi svobodných zemí, takže to v médiích nikomu nevadí. Natožpak že by to někomu vadilo v žumpě západní politiky. Saúdský režim již 4 roky realizuje genocidu obyvatelstva v Jemenu. Zločin Jemenců je to, že lidové povstání svrhlo a vyhnalo ze země zkorumpovaného a nenáviděného tyrana. Ale byl to tyran stejné víry jako saúdští tyrani. A kamarádil s hlavními tyrany za oceánem. Takže tedy, ergo kladívko, nainstalovat ho zpět je „správné“, „morální“, „demokratické“ a hluboce „lidskoprávní“.

Americké, francouzské, britské a německé bomby shazované zcela nediskriminačně těmi hodnými saúdskými demokratizátory na hlavy všech Jemenců bez rozdílu (samozřejmě tedy kromě demokratizující Al-Kajdy a dalších vzácných spojenců Saúdské Arábie v Jemenu), tyhle bomby těm Jemencům přinesou tu správnou demokracii, svobodu a štěstí, i kdyby přitom měli všichni Jemenci do jednoho pomřít. A to ať už díky saúdskému demokratizačnímu masakrování obyvatel Jemenu západními zbraněmi v rukou saúdského režimu nebo díky saúdským režimem úmyslně a cíleně vyvolanému hladomoru a díky stejně úmyslně vyvolanými epidemiemi (při blokádě dodávek čehokoli do Jemenu, včetně léků!). Na to vše Saúdská Arábie potřebuje a dostává plnýma rukama zbraně ze „Západu“. Je to tím, že ani tento vzor „úspěšné“ země jisté civilizace, jisté kultury a jistého náboženství (jejichž jméno se nesmí vyslovit, jinak dostane facebook pokutu miliardu korun a vy doživotní ban), tato „úspěšná“ země není schopna vyrábět ani zbraně. Bez pomoci inženýrů a techniků z judeo-křesťanské civilizace by ani tu ropu nedokázali těžit jinak než nabíráním do měchů z velbloudí kůže. A bez zemí judeo-křesťanské civilizace by jediné použití pro ropu měli při mazání reumatických kloubů sedmdesátiletých starců před jejich svatební nocí s osmiletou dívkou. Vyměněnou za velblouda. Nebo za dva. To není urážka. To je konstatování zcela zřejmé skutečnosti o rozdílné vnitřní, fundamentální schopnosti různých kultur a různých civilizací dosahovat – malá chvíle napětí – zcela rozdílných výsledků v rozvoji lidské společnosti.

A nyní saúdský režim nechal zavraždit nepohodlného novináře. Smůla pro zločinný režim i všechny jeho zločinné kumpány na Západě je, že dotyčného novináře zavraždili v Turecku. A Turecko tak trochu zlobí, protože nevyzpytatelný a jistě ambiciózní Erdogan (to je konstatování, že jde o ambiciózního a nevyzpytatelného politika, hráče, který hraje svoji hru; to není vyjádření žádných mých sympatií vůči Erdoganovi), tedy Erdogan si nemíní nechat si kálet na hlavu ani od USA. A tak i jim okopává kotníky, kde jen může. A když zavražděný novinář na velvyslanectví Saúdské Arábie vešel a již nikdy nevyšel, tak dostal Erdogan dobrou kartu do hry. Saúdská Arábie navíc nepatří mezi jeho kamarády, přinejmenším ji považuje za konkurenci v boji za sjednocení muslimského světa (samozřejmě proti „nevěřícím“, tedy proti všem Evropanům, Židům a dalším „nevěřícím psům“). Zavražděný novinář navíc měl zřejmě jisté obavy o svůj život a tak zapnul „live streaming“ zvuku z celé své návštěvy saúdského konzulátu. Jeho turecká brzy-manželka-brzy-vdova (muslimové asi nemají snoubenky, nebo možná mají, čert to vzal) tak zřejmě měla více než deset minut přímého přenosu mučení jejího brzy-„omylem“-naporcovaného-manžela. Saúdský režim jednu chvíli tvrdil, že dotyčný novinář byl zabit omylem při rvačce, která na velvyslanectví vypukla během jeho návštěvy. A tak byl přímý přenos, jak mu na saudském velvyslanectví omylem „při rvačce“ odřezávají prsty jeden po druhém, což je taková obvyklá forma sebeobrany, když vznikne rvačka – odřezávat protivníkovi prsty jeden po druhém. Muslimská forma Aikido.

Donaldu Trumpovi, dnes už jen trapné loutce amerického deep state, kašpárkovi, který slíbil a měl naději udělat změnu a smést skrytou tajnou totalitu nomenklaturních struktur, které ovládly americkou a celou západní politiku hůře, totalitněji a totálněji než to dokázali dementní profesionální aparátčíci režimu komunistického neblahé paměti, Donaldu Trumpovi ale vysvětlení saúdského režimu zcela stačilo.

Když Al-Kajda a/nebo Islámský stát v Sýrii zorganizovaly útok pod falešnou vlajkou chemickými zbraněmi, kačer nezapochyboval ani na sekundu a ihned nechal bombardovat Sýrii, suverénní a na místní poměry neuvěřitelně demokratickou, svobodnou, spravedlivou a na místní poměry neuvěřitelně dobrý život vlastním obyvatelům zajišťující zemi.

Když Británie přišla s idiotskými báchorkami „Skripal, morče, houmlesáci“, kačer nezapochyboval ani na moment. Celá britská fraška sice nedává vůbec žádný smysl a svými vlastními prohlášeními se britský režim opakovaně sám usvědčil z patologického a průhledného lhaní, ale kačera to přesvědčilo. Dokonce ví, že sám osobně Putin vydává rozkazy k vraždění Skripala, morčat a houmlesáků v Británii.

Mimochodem, když už mluvíme o této frašce, nejnovější historka idiotské propagandy přišla jen před pár týdny. Podle této „informace“ zmizela babička jednoho z údajných atentátníků na Skripala. Zmizela prý poté, co britské noviny napsaly, že prý se pyšnila fotografií, jak jejího vnuka vyznamenává v roce 2014 Putin osobně. Originál „info“ je zde. Britský Telegraph naneštěstí - nebo spíše naštěstí, zase by se ukázalo, že jde jen o neumělé snahy britského režimu vylhat se ze lži Skripal“ kupením dalších a dalších lží a nesmyslů – britský Telegraph tedy neuvádí, jak na dotyčné zmizení údajné babičky přišel. Jen píše, že zmizela. Prostě to tvrdí, že zmizela. Musíte jim věřit. Nikdy nelhali. Jsou to přeci novináři. Ze západních “svobodných“ médií. I Mirek Dušín je proti nim lhář a podvodník.

Dále se „dozvídáme“, že celá řada místních obyvatel, konkrétně jeden, je ochotna vyprávět, že ona zmizelá a možná nikdy neexistující babička fotku svého vnuka s Putinem každému ukazovala. Zajímavá a jistě nijak nesnižující význam podobných „svědectví“ je informace britských „novinářů“ zasutá v článku až na jeho konec – podle autora článku se místní občané z dané vesnice snaží za každou cenu vydělat na celé kauze a za dva tisíce rublů ochotně vyprávějí. Samozřejmě cokoli, co chtějí slyšet západní „novináři“ a „investigativci“ z Bellingrat, ehm, pardon, z Bellingcat. Jinak by přeci ruští vesničané žádné dva tisíce rublů nedostali. Za tři tisíce rublů by jim to i zazpívali na jakoukoli vybranou melodii.
Mno, když „investigativci“ z Bellingcat zajedou třeba do Chánova, tak za dva tisíce korun tam najdou stovky lidí, kteří jim svatosvatě odpřisáhnou, že osobně, na svoje vlastní oči, ať zomre moja stara, jestli zalžem, pánko velkomožný, tedy že osobně a na svoje vlastní oči viděli Putina, jak u nich za barákem vaří Novičok a trénuje sestřelení dopravního letadla BUKem. Za dva tisíce odpřisáhnou i to, že Vladimíru Putinovi u toho pomáhal Miloš Zeman, Tomio Okamura, Martin Konvička, Tommy Robinson, Viktor Orbán, celá polská vláda a hlavní představitelé AfD, kteří u toho navíc hajlovali.

Ale to je jistě jen trapné škarohlídství jednoho skeptika, co používá mozek a dopouští se tak zločinu proti Big Brother neo-totalitě.

Mimochodem, nepřipadá Vám mnohem zajímavější, než že údajně zmizela údajná babička, že zcela zmizel Skripal a jeho neteř??? Jako by se po nich slehla zem. Ani promluvit s nikým nesměli. Žádné rozhovory médiím, ani západním. Jen jeden krátký a pečlivě monitorovaný a hlídaný telefonát Skripalovy neteře do Ruska. Jinak nic. Ani slovo. Prozradil by Skripal, jak to bylo ve skutečnosti a že jde jen o vylhanou kauzu britské propagandy? To je jediné logické vysvětlení. Jinak by největším tahákem médií a protiruské propagandy byl celou dobu Skripal popisující dojatě, jak ho otrávili ruští agenti, jistojistě na přímý rozkaz Putina. Čím více „novinek“ kupí oficiální místa britského režimu a propagandy (a jejich skrytí, neoficiální zaměstnanci ala Jasánkové z Bellingcat), tím více jsem přesvědčen, že Skripal se zřejmě chtěl vrátit, protože měl něco, co chtěl prodat pro změnu Rusku, a kvůli tomu ho „sejmuli“ britské tajné služby. Ten den, kdy ruští agenti měli Skripala pomoci dostat do bezpečí a proto jeli do Salisbury. Skripal si vypnul mobil a šel na schůzku s nimi, aby ho dostali do bezpečí z Británie. Na schůzku se ale už nedostavil. Ruští agenti rychle zmizeli, protože když věci nejdou podle plánu, nejlepší je zmizet. A Skripalova absence znamenala, že věci NEJDOU podle plánu. Už ho měli Britové v kleci. Snad ho britský režim neutratí, jako utratili Skripalovo morče a kočku. R.I.P. Skripal.

To případ zavražděného saúdsko-arabského novináře, to je jiná káva. Donaldu Trumpovi stačilo sdělení saúdského režimu, že dotyčný novinář se na velvyslanectví pustil do rvačky a při té rvačce jen náhodou umřel. Na velvyslanectví se popral s 15 chlapy, kteří jen náhodou přijeli na jednodenní návštěvu velvyslanectví. Ti mu v sebeobraně uřezali prsty jeden po druhém a pak mu uřízli hlavu zaživa. Muslimská sebeobrana. Al-Jiu-Jitsu. Tenhle „vtip“ si neodpustím ani podruhé.

A jen náhodou byl mezi těmi 15 chlapy, co na zavražděného novináře na velvyslanectví čekali, také saúdský „lékař“ - specialista na zatraceně rychlé pitvy a na zatraceně rychlé porcování mrtvých těl na kousky. A jen náhodou saúdský režim nejprve tvrdil, že zavražděný novinář na velvyslanectví došel, zdržel se jen krátce a zcela fit a ve formě odešel po krátké chvíli.

Podle neověřené informace, tělo saúdského novináře našli naporcované na zahradě velvyslanectví. Asi sám od sebe upadl dvacetkrát za sebou na cirkulárku při té rvačce, kterou sám vyprovokoval proti 15 chlapům, včetně špiček saúdských tajných služeb a včetně specialisty na rychlé naporcování mrtvoly na kousky. Do Turecka nyní míří šéfka americké CIA – má dohlédnout na zametání stop, protože saudské tajné služby to opravdu zpackaly. Pardon, vlastně má dohlédnout na vyšetřování. No to je vlastně v daném případě totéž. Já myslím, že pod jejím dohledem se brzy jistojistě prokáže, že nebohé saúdského novináře zavraždili dva ruští agenti GRU, Miškin a ten druhý, kteří to ze Salisbury vzali do Moskvy zkratkou přes saúdské velvyslanectví v Turecku, kam se vetřeli ve flakónu Nina Ricci maskovaní za morčata. A to pak bude jiný tanec – okamžitě sankce na Rusko, zabavování majetku Ruska, kde to jen půjde. Zákaz dovážet ruskou ropu a ruský zemní plyn. Možná bude trestné i jen pít ruskou vodku nebo jíst ruský kaviár či ruské vejce.

Ale co? Žijeme v post-faktické době. V době, kdy se ve vědě namísto faktů diskutují pocity a dojmy. V době, kdy se v politice a občanském životě nediskutuje, protože řvoucí, agresívní menšina nepřipustí jiný názor než svůj vlastní prolhaný svět propagandy. V době, kdy nejvíce o úpadku médií křičí právě ta média, právě ti presstituti, právě ti neo-totalitáři, kteří nejvíce pošlapávají svobodnou a pravdivou diskusi a pravdivé informování nahrazují snahami o vymývání mozků pomocí naprosto pomatených lží. O morálce, čestnosti a spravedlnosti nám káží pornoherci, kteří dříve na internetu ukazovali vlastní chlupatou řiť a svoji „kamarádku Anču Dlaňovou“. Pornoherečky a pornoherci politiky, kteří i dnes za pár korun nastaví svoji chlupatou řiť nebo cokoli jiného komukoli, kdo má peníze a moc.

Žijeme v době, kdy britské „noviny“ po Vás požadují, abyste uvěřili něčemu, co vám za dva tisíce rublů vesničané v ruské vesnici odvypráví, jak si jen budete přát. Ale abyste se dozvěděli, že titulek i drtivá část článku je manipulativní lhaní, museli byste pečlivě pročítat zdroje, číst mezi řádky, ověřovat, třídit na fakta, na balast a na otevřené lži.

Žijeme v době, kdy slovenské „noviny“ ve snaze znovu rozdmýchat pokus o barevnou revoluci „Kuciak“ napíší, že prý bývalý šéf slovenské tajně služby vypověděl na policii, že sledoval Kuciaka. A chtějí po Vás, abyste tomu uvěřili, i když sám bývalý šéf tajné služby nic takového nevypověděl. Ale abyste se dozvěděli, že titulek i drtivá část článku je manipulativní lhaní, museli byste pečlivě pročítat zdroje, číst mezi řádky, ověřovat, třídit na fakta, na balast a na otevřené lži.

Žijeme v době, kdy zločinná tyranie podporuje desítky let islámské teroristy a navíc sama páchá několik let genocidu – a je za to odměněna předsednictvím rady pro lidská práva v OSN. A zbraně? Zbraně za 350 miliard dolarů kačer saúdskému režimu stejně dodá. Jak jinak by mohl tento režim vyzbrojovat islámské teroristy z Islámského státu? Jak jinak by mohl tento režim provádět genocidu jemenských obyvatel, kteří se dopustili zločinu, že nechtěli vládu zkorumpovaného pro-amerického a pro-saúdského kriminálníka a tyrana? Kačer je jen trochu zklamán, že to saúdský režim nedokázal lépe zamaskovat.
Žijeme v době, kdy opět jako v minulé totalitě, má skrytý a hluboce pravdivý význam i věta, slůvko, narážka zcela „nevinná“ nebo dokonce i větička opravdu zcela nevinná. Jako dnešní titulek idnes.cz - Potkani vládli městům vždy, ti venkovští třeli bídu s nouzí, tvrdí studie.

Snad nikdy to neplatilo více než dnes. I dnes. CZ

Autor: Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHrušínského „Čehona“ kontra „Pilčan“ Hrušínský   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 05:03:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Principál Divadla na Jezerce, Jan Hrušínský, v souvislosti s oslavami 100 let od vzniku Československa si nemohl odpustit kontroverzní politicko-společenský komentář.

Pojem „čecháček“ se mu již zřejmě omrzel a tak si, svým osobitým způsobem, vymyslel staronového protagonistu „Čehona“. Ten mu má posloužit k osobním narážkám na výroky nebo činy prezidenta Zemana, o čemž svědčí jeho slova : „Čehonovi z čista jasna začali vadit muslimové, uprchlíci ze Sýrie, i malí sirotci, kterých se do Čech prý valí stovky milionů.

Říkal to prezident, tak je to pravda. V Parlamentních listech psali, že uprchlíci jsou nečistí,“ drze až posměšně přirovnal Hrušínský prezidentova slova vč. slov redakce PL.cz k nacistické propagandě na Facebooku. Chce tím zřejmě provokativně přirovnávat prezidenta Miloše Zemana k iluzornímu „Čehonovi“, ve kterém vidí staronového protagonistu pro českou malost. Chce-li však pan Hrušínský poukazovat na Zemanovu malost, pak není od věci poukázat na Hrušínského ubohost a morální pokleslost.

Lze sice chápat, že pan Jan Hrušínský je od kosti komediant s vrozeným (žel s ne příliš vydařeným) talentem pro humor a satiru, nicméně tyto jeho laciné „herecké“ projevy či výkony patří spíše na divadelní prkna, než je používat ve veřejném prostoru, notabene s nekalým úmyslem cílit na osobu prezidenta republiky. Nepochybně si však svým „Čehonem“ šplhnul u stejně smýšlejících kolegů z pražské kavárny.

Nejen pan Hrušínský však může nebo je schopen (za jistých okolností) vymýšlet virtuální postavy, ale i obyčejný příslušník „lůzy“ může mít schopnost podobně uvažovat. Jestliže si pan principál Hrušínský uměl vytvořit, resp. vydedukovat Čehona s využitím historie vzniku Československa, není problém si podobnou virtuální figuru vytvořit ze samotných slov pana principála. Pro lepší porozumění nutno zmínit, že podle toho, jak se pan Jan Hrušínský okázale vychloubal , že „Pilného občana Čehona hrál v roce 1938 v Osvobozeném divadle můj dědeček, herec Rudolf Böhm-Hrušínský, tatínek mého slavného tatínka...“ tak mj. zmínil, že pánové Voskovec a Werich ve hře „Pěst na oko“ použili verš z rakousko-uherské hymny: „...čeho nabyl občan pilný“, čímž prý vlastně stvořili onoho Čehona. Pravda, moc smyslu to nedává, ale v podání dua W+V to mělo ve hře svůj význam. K něčemu podobnému, zcela nevědomky, dal podnět i sám pan principál Hrušínský když se chlubil svým předkem (chlubit se svým zadkem by bylo poněkud nepatřičné) slovy, že : „Pilného občana Čehonu hrál...“. Tímto citátem vlastně (z mého tvůrčího pohledu) Čehonovi dal vzniknout virtuálního kolegu „Pilčana“ ( viz pilného občana).

Jak výše zmíněno, principál Hrušínský se ( poněkud nezvyklým způsobem) rozhodl okořenit a rozkošatit slavné výročí vzniku Československa o virtuální postavu Čehona, aby se jeho prostřednictvím mohl nekorektně trefovat do jím nenáviděného prezidenta Zemana. Pilný občan, resp. „Pilčan“ pan Jan Hrušínský nejenže se svými nechutnými invektivami ztrapňuje a společensky odkopává, ale současně dokazuje svou pokleslou intelektuální morálku, kam je až schopen klesnout v zájmu udržení svého (státem dotovaného) Divadla na Jezerce, svého jistě ne skromného životního standardu a také, aby se (z komerčních důvodů) zalíbil a držel oponentní basu s trotly pražské kavárny a řadou dalších prominentních sluníčkářů. „Pilčan“ Hrušínský se jistě neztratí, bude dál pilně provokovat, urážet, věrně sloužit havloidní a západní ideologii, bojovat za prý ohroženou bezbřehou demokracii, liberalismus, klientelismus, lidská práva a také za dotace pro svůj kulturní stánek.

Pilčanův boj je bohužel, nikoli v zájmu spoluobčanů, ale v zájmu sebe samého a lepších lidí, kterými je už dnes Pilčan obklopen (např. senátorem Drahošem a pod.). Dříve se takovým lidem říkalo „snaživci“, „horlivci“, dnes v rámci nové doby to jsou však „podržtašky, přizdisráči, vyžírky“ apod. V jednom má „Pilčan“ Hrušínský pravdu: slavný byl nejen jeho dědeček, ale hlavně táta. Obávám se ale, že by s projevy svého synáčka nejen nesouhlasil, ale snad by jej také nejspíše, lidově řečeno, nakopal do pr.ele. Zatímco ON si svou slávu poctivě odpracoval, synáček se o ni jen marně snaží svou užvaněnou hubou pilného občana, alias „Pilčana“.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenmjr. Řehák chce zavírat do novodobých koncentráků kritiky českého angažmá v Afganistanu   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 05:00:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zaorálek nadhodil možnost stáhnutí se z Afganistanu. Genmjr. Řehákovi se chce z toho zvracet. Pan generál se cítí být ve válce. Prý dáváme špatný signál, že se hned rozložíme, že na nás není spolehnutí atd. Jeho vyjádření je silně emotivní a končí názorem, že jde o sabotáž. Dosud jsem ten paragraf nečetl, znám jen ten starý, ale zděsil jsem se.

Podle takového znění může být odsouzený kdokoliv, kdo se znelíbí: "Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci(!)" - (dříve: státu socialistické soustavy)... "nebo se dopustí jiného jednání"... Tato větička byla kdysi součástí paragrafu Rozvracení republiky a dávala široké možnosti "jiné jednání" interpretovat skoro podle libosti. Ne, nic se nezměnilo. Pouze tehdejší zákon byl přesnější a uváděl "zvlášť nebezpečnou činnost".

Ještě děsivější je, že pan generál si myslí, že za názory se má zavírat. Ať žije demokracie.

Autor: Otto Černý

Zdroj: eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponToto je výkvět Pirátů. Ještě stále jim chcete svěřit vládu nad Českou republiku?   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 04:54:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před pár dny jsem tady psal o Pirátech. Mj. jsem zmiňoval, že mají personální problémy stejně jako SPD. V nějaké diskuzi mi jejich oddaný fanda tvrdil, že to tak není. Dostal málem infarkt, že jsem si vůbec dovolil ty "vzdělané a slušné" Piráty srovnávat s SPĎáckou "nevzdělanou chamradí".
Kdo nechce, tak nevidí a neslyší. Ale i tak si ty "slušné a vzdělané" Piráty můžeme probrat konkrétně...

Ivan Bartoš (lídr Pirátů) - někdejší feťák a snad i alkoholik, který se ukazuje po boku Anfity, podepisuje antisemitské petice, kámoší s levicovým radikálem Májíčkem

Jakub Stacke (dvojka ve Zlíně) - musel odstoupit, páč se ukázalo, že ho hledá policii kvůli jeho sprejerství (což není žádná cool klukovina, ale poškozování cizího majetku, vandalismus, neúcta k zákonům této země)

Michaela Krausová (novopečená zastupitelka Pirátů v Praze) - točila porno, které sice není nelegální a všichni na něj rádi čumíme. Ale nikdo z nás by asi nechtěl mít manželku, dceru či přítelkyni, která to dělala. Až tedy na ....místopředsedu Pirátů Michálka, který s tou lepou děvou chodí....

Zdeněk Hřib (kandidát Pirátů na pražského primátora) - lže o jakési záchraně nemocnice, blouzní o inkluzi homosexuálů v městských firmách

Dále tu máme čerstvý matroš z Prahy 8 (věnují se tomu podrobněji PL), kde dva zdejší kandidáti Pirátů dříve kandidovali za Věci Veřejné, jeden z nich dělal volebního manažera ANO!). Tedy za jeden ze symbolů korupce a starých pořádků, proti které Piráti tak halasně bojují. Jejich negativní vztah k Babišovi ani nemusím připomínat.

A toto jsou oni:

Karel Ptáček byl za VV zastupitelem (to je ten, co pak dělal volebního manažera ANO) a Michalu Schwarzkopfovi to uniklo jen o fous.

A Praha 8 ještě jednou (opět na PL). Na zdejší kandidátce mají Piráti nějakého Ivana Slávka, kterého na Slovači evidují jako "bílého koně". Byl tam dokonce podmínečně odsouzen.
Takže, za Piráty kandidují feťáci, antisemité, dě.ky, lháři, bílí koníci, bývalí kandidáti za "korupční" stranu, odsouzení jedinci a jedinci stíhaní policií. Po tom všem výše zmíněném by se měli naopak v SPD cítit poškození, když jsem je stran personálních problémů srovnával s Piráty. A ne naopak...

PS. Ale Českou televizi, Respekt, neziskovkáře, levicové aktivisty a další "slušňáky" tohle nezajímá. Pro ně budou
Piráti dál fajn supr cool stranou, která to tady krásně vyčistí...

Josef Provazník

Zdroj: eportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlynové války. Čína pro USA připravuje nepříjemné překvapení   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 04:26:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská odvetná opatření udělají americký LNG nekonkurenčním. Oznámil to generální ředitel LNG Canada Andy Calitz během oborové události v Nagoji. Calitz je přesvědčen, že Čína se v letošním roce stane největším světovým dovozcem LNG a očekává, že vyhraje se Spojenými státy konkurenci na tomto trhu.

Projekt LNG Canada je společný podnik společností Royal Dutch Shell, PETRONAS, PetroChina, Mitsubishi a KOGAS. V rámci projektu je předpokládána výstavba zařízení LNG a exportního terminálu v Britské Kolumbii na západním pobřeží Kanady. Mají být vybudovány dvě potrubí s kapacitou 6,5 milionů tun LNG ročně, s možností rozšíření na čtyři potrubí o celkové kapacitě 24 milionů tun LNG ročně. Před dvěma lety účastníci projektu pozastavili jeho realizaci z důvodu volatility na trhu LNG. Ale nyní, jak řekl Andy Calitz, se Royal Dutch Shell rozhodla investovat 31 miliard dolarů do výstavby zařízení LNG.
Ačkoli generální ředitel LNG Canada hned vysvětlil, že rozhodnutí společnosti není nijak spojené s obchodní válkou mezi USA a Čínou, stejně připustil, že 10 % clo na zkapalněný plyn ze Spojených států, které zavedla Čína v reakci na tarify USA, učiní americké projekty LNG nekonkurenceschopné na čínském trhu.

Doposud byly tyto projekty ziskové pouze díky prudkému poklesu nákladů amerického LNG kvůli svému rozsahu (rychlému nárůstu jeho dobývání). Zároveň je z hlediska logistiky mnohem snazší dodávat LNG z Kanady do severoasijských zemí, včetně Číny. Zaprvé je to blíže, a zadruhé, aby mohl být dodán z USA, musí projít Panamským průplavem a zaplatit za to poplatek. Náklady na přepravu kanadského LNG jsou tedy nižší.

Čína je druhým největším spotřebitelem LNG na světě a největším kupcem amerického plynu. V první polovině roku vycházelo na Čínu 15 % (1,1 milionů tun) exportu LNG z USA. Tento podíl by mohl dále růst. V podmínkách obchodní války však nákup amerického LNG není tak výhodný.

Kromě toho má Čína hodně alternativních dodavatelů, řekl pro Sputnik vědecký pracovník Institutu finančního výzkumu Chongyang a Čínské lidové univerzity Liu Ying.

„Kanada je potenciální náhrada za americký LNG. Kromě Kanady je LNG k dispozici také v Austrálii, Kataru, Nigérii a Rusku. Podíváme-li se na statistiky z roku 2017, zjistíme, že v první v dodávkách zkapalněného plynu do Číny byl Katar (přes 80 milionů tun s podílem 30 %), pak Austrálie (55,78 milionů tun, 18,8 %), Malajsie (26,94 milionů tun 9,1 %), Nigérie (21,38 mil. tun, 7,2 %), Indonésie (18,91 mil. tun, 6,4 %), Alžírsko (4,32 %), USA (4,2 %) a Rusko (3,7 %). Čína má proto mnoho dodavatelů LNG."

Rusko také rozvíjí spolupráci s Čínou v oblasti LNG. V projektu Jamal LNG patří 20 % čínskému CNPC a 9,9 % fondu Hedvábná stezka. Jamal LNG, závod na zkapalňování plynu ruské společnosti Novatek, by se podle projektu měl skládat ze tří výrobních linek na výrobu LNG o kapacitě více než 5,5 milionů tun ročně a čtvrté o kapacitě 0,9 milionů tun. V červenci dva ruské tankery LNG ledové třídy Arc7 Vladimir Rusanov a Eduard Toll dodaly první plyn pro Jamal LNG do Číny. Lodě poprvé samostatně propluly po východní trase Severní mořské cesty a stihly to za pouhých 9 dní.

S Čínou se také projednává spolupráce v rámci nového projektu Arctic LNG-2. Během setkání rusko-čínské mezivládní komise pro spolupráci v oblasti energetiky oznámila státní rozvojová banka Číny možnost spolupráce s Novatekem ve financování projektu.

Nyní je největším dovozcem LNG na světě Japonsko. Experti však očekávají, že ho v letošním roce Čína předstihne. Podle odhadů Státní energetické správy Číny bude celková spotřeba plynu v Číně v roce 2018 činit 270 miliard kubických metrů, a do roku 2020 to bude 320 miliard kubických metrů. Existují alternativy a nákladově efektivní možnosti pro dodávky potrubí, říká Liu Ying.

„Z pohledu nákladů jsou dodávky přes plynovody pro Čínu levnější. Například plynovod Východ-Západ, plynovod Střední Asie-Čína nebo plynovod z Ruska, který bude uveden do provozu během několika let. Co se týče ceny, všechny tyto projekty jsou výhodnější než LNG. Navíc spolu s importem LNG je nutné provádět mnoho operací pro jeho opětovné spalování. To výrazně zvyšuje náklady, ale je pravda, že LNG je čistší produkt," dodává.

Peking aktivně přemýšlí nad zvýšením dodávek plynu z Ruska. Představitel Číny Si Tiň-pching během jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ve Vladivostoku na WEF instruoval své podřízené, aby se co nejdříve dohodli na dodávce ruského plynu do Číny prostřednictvím takzvané Západní cesty (plynovod Altaj).

Projekt zahrnuje dodávku plynu ze západních sibiřských polí do severozápadní Číny. Tento plynovod bude dodatečně dodávat do Číny zhruba 30 miliard metrů krychlových plynu ročně. Kromě plynovodu Altaj je také zvažována možnost stavby potrubí z Vladivostoku do severovýchodních provincií ČLR. Podle něj bude možné do Číny každoročně dodávat až 10 miliard kubických metrů plynu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jRwJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠojgu pohrozil odpovědí na možné rozmístění v Polsku americké divize   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 04:22:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vojenská aktivita NATO u hranic RF dosáhla nebývalé úrovně od dob studené války, využívá se k tomu mýtus o ruské hrozbě, prohlásil ministr obrany RF, armádní generál Sergej Šojgu, ve středu na společném kolegiu vojenských rezortů RF a Běloruska.

„Vojenská aktivita NATO u našich hranic dosáhla nebývalé úrovně od dob studené války. Politika aliance je zaměřena na posílení své předsunuté vojenské přítomnosti na východním křídle," řekl Šojgu.

Podle jeho slov k tomu Severoatlantická aliance aktivně využívá mýtu o ruské hrozbě.

„Zaznamenává se značný růst výzvědné aktivity NATO na Baltu a v Černomořském regionu. Jen v letošním roce vzlétala letadla ruských Vzdušně kosmických sil na zachycení možných narušitelů státní hranice více než 120krát," řekl ministr.

Podle Šojguova názoru jsou plány polské vlády rozmístit na stálém základě na svém území divizi Ozbrojených sil USA kontraproduktivní a nenapomáhají zachování stability a upevnění regionální bezpečnosti.

„V těchto podmínkách jsme nuceni podniknout odvetná opatření a musíme být připraveni neutralizovat možné vojenské hrozby ve všech směrech," dodal.

Šojgu zdůraznil, že se Rusko nechce zapojovat do vojenské konfrontace se Západem a usiluje o vzájemně výhodnou spolupráci v bezpečnostní sféře.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jRjp

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko bude usilovat o zachování smlouvy INF   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 04:18:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý ministr zahraničí Heiko Maas 23. října uvedl, že smlouva o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) se týká klíčových zájmů Evropy, Německo bude usilovat o zachování této smlouvy.

Heiko Maas uvedl, že podpis smlouvy INF a stažení raket středního doletu z Německa jsou největší úspěchy politiky odzbrojení. Německo považuje smlouvu INF za hlavní otázku NATO. Dokud bude příležitost, Německo vynaloží veškeré diplomatické úsilí na zachování smlouvy.

Americký prezident Donald Trump 20. října řekl, že Spojené státy odstoupí od smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokud USA odstoupí od smlouvy INF, nastane konec světového míru   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 04:17:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Putin se dne 23. října místního času setkal s asistentem amerického prezidenta pro bezpečnostní záležitosti Johnem Boltonem. Podle zpráv obě strany nedosáhly konsensu v souvislosti s odstoupením od smlouvy INF. Hovořili spolu zhruba 90 minut.

Smlouvu o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) podepsal v prosinci roku 1987 Sovětský svaz a USA a samotná smlouva začala platit v roce 1988. Podle smlouvy měly obě strany zlikvidovat všechny své rakety středního a krátkého doletu. V květnu roku 1991 zmíněná smlouva nabyla účinnosti. V té době Sovětský svaz zničil 1752 mezikontinentálních a pozemních řízených střel a Spojené státy zničily 859 raket. Vzhledem k tomu, že Smlouva INF není časově omezena, má každá smluvní strana právo ukončit smlouvu, pokud poskytne přesvědčivé důkazy.

Proč USA potřebují odstoupit od této smlouvy? Protože USA chtějí dosáhnout cíle podle politiky „USA vždy na prvním místě".

Za prvé, revitalizace americké armády a rozvoj zbraní jsou hlavními účely. Za druhé, Spojené státy chtějí dále posilovat americký vojenský výrobní průmysl.

Ve skutečnosti je Smlouva INF dvoustrannou smlouvou mezi Spojenými státy a Sovětským svazem, která nemá nic společného s Čínou a Čína je také členem Smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Spojené státy důrazně prolomily mezinárodní morální závazky v otázkách jaderných zbraní, které budou mít silný dopad na celosvětové šíření jaderných zbraní a systém kontroly zbraní a přinese krizi světovému míru. Proto mezinárodní společenství rozhodně nesouhlasí s rozhodnutím Spojených států o odstoupení od Smlouvy INF.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVladimír Putin a Donald Trump se setkají v listopadu v Paříži   
Pridal tk Čtvrtek 25 říjen 2018 - 04:15:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimír Putin a jeho americký protějšek Donald Trump se setkají v listopadu v Paříži. Výše uvedená slova řekl 23. října asistent ruského prezidenta Yury Ushakov.
Ruská tisková agentura Rossiya Segodnya ve zprávě sdělila, že se téhož dne Putin v Moskvě setkal s asistentem amerického prezidenta, odpovědného za státní bezpečnostní záležitosti,
Johnem Boltonem. Obě strany určily, že vedoucí činitelé obou zemí se setkají v Paříži v listopadu, a to během slavnosti ke 100. výročí ukončení první světové války. Yury Ushakov řekl, že se bude jednat o běžní setkání a nebude mít velký rozsah. V současné době se rusko-americké vztahy setkaly s obtížemi, ale tato návštěva asistenta Boltona je důkazem přání americké vlády o politický dialog s Ruskem. Ruská strana má také stejné vize.

John Bolton přijel do Moskvy 21. října. jednal s ruským ministrem zahraničí a ruským ministrem státní obrany, vyměnili si názory na bilaterální vztahy, syrskou a afghánskou situaci, jaderné odzbrojení atd.

RED.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3555 sec,0.1919 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,764kB