Čtvrtek 01 listopad 2018
Pane soudce, já nejsem pedofil. Já jsem Mohamed   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 19:05:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To jsou pořád konspirace, že Evropa se žene k záhubě, ustupuje barbarství, že přicházíme o práva a svobody... A ejhle, že by to nebyly jen bludy?

Wikipedia by si měla opravit definici pedofilie a pedofila – je nekompletní: „Pedofilie je v odborném pojetí trvalá nebo dlouhodobá náklonnost či reaktivita s erotickým rozměrem převážně nebo výlučně vůči nedospělým osobám, chlapcům nebo dívkám. Jako pedofil bývá označován člověk, u něhož je taková náklonnost rozeznána.“

Jak ví každý rozumný civilizovaný Evropan, který sleduje rozhodnutí tzv. Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, výše uvedené definici nově chybí zásadní dovětek: „Pokud tento člověk není prorok Mohamed.“

Ne, to není nějaká moje ultrapravičácká -fobní a -istická konspirace, to vycházím přímo ze skutečného dění a z oficiálního článku tady na iDNES.cz: Označila Mohameda za pedofila, soud dal nakonec za pravdu věřícím.

Článek je krátký, doporučuji k přečtení, ale zkrátím prvních několik odstavců zde:

Žena s iniciálami E. S. [...] označila Mohamedův sňatek s šestiletou dívkou Ajšou za pedofilii. Manželství bylo podle historických pramenů naplněno, když bylo dívce devět let a Mohamedovi kolem padesáti. [...] „Jak byste to chtěli nazvat, pokud ne pedofilie?,“ ptala se posluchačů. Na základě udání byla žena několikrát vyslýchána policií, nakonec se její případ dostal až k rakouskému soudu. Ten později rozhodl, že se dopustila znevažování náboženství a uložil ji pokutu ve výši 480 eur (12,5 tisíce korun). Také ostatní rakouské soudy rozhodnutí podpořily. Žena [se proto s odvoláním] obrátila na evropský tribunál. Evropský soud pro lidská práva dal nicméně za pravdu rakouským soudům, které podle něj rozhodly správně. ‚Pečlivě porovnaly ženino právo na svobodu slova s právem věřících, kteří mají nárok na ochranu svého náboženského vyznání,‘ uvedl soud s odůvodněním, že rozhodnutí podpořilo zachování náboženského míru v Rakousku. (Kráceno. Zdroj: iDNES.cz)

V korektní společnosti na pravdě nezáleží

Člověk by řekl, že je to jasné. Když jsem při smyslech (o tom si u Mohameda nedovolím pochybovat; ještě by mě někdo mírumilovně polil kyselinou), když vím, že druhé osobě je devět let a vypadá na to („devítky“ většinou vypadají jako děti, ale co já vím), a přesto se vzruším a s onou osobou se vyspím, jsem pedofil.

Ale člověk by řekl špatně. Není tomu tak. Záleží na tom, jestli jste, nebo nejste Mohamed.

Bývaly doby, kdy svoboda slova opravdu existovala. V tu dobu mě neodsoudil soud, ale společnost, když jsem řekl nějakou třeba zjevně rasistickou hloupost, například že „všichni černoši kradou“. Kdyby mi to někdo vážně řekl, zaklepu si na čelo a budu si o tom člověku myslet svoje.

Pak se to už trochu zvrtlo a za podobné absurdní řeči se začalo trestat. Pořád šlo ale o podobně nepravdivé tvrzení – jak víme, někteří černoši kradou, někteří nekradou, takže ta výše zmíněná věta prostě nebyla pravda. Nemyslím, že by se to mělo pokutovat, ale pro účely tohoto článku „budiž“, jde o nepravdu.

Ale teď jsme se přesunuli do doby, kdy politická korektnost zvítězila nejen nad statistikami a studiemi, ale i nad prostými slovníkovými definicemi. Jednoduchá a známá pravda, tedy že když sexuju s dětmi, jsem pedofil, přestala platit, pokud se tohoto opovrženíhodného činu dopustil představitel protežovaného náboženství.

Je to výsledek práce moderní neomarxistické levice, která relativizuje úplně všechno. Jiný kraj, jiný mrav, jiná doba, jiná situace... „Není univerzální pravda a morálka, záleží na kontextu a době a kultuře atd.“ „Musíme ctít cizí kulturní zvyklosti.“ „Všichni jsme si rovni.“

Ne, vážení a milí. Některé kultury jsou lepší než jiné. Někteří lidé jsou lepší než jiní. Některé kulturní zvyky jsou dobré, některé opovrženíhodné.

A píchat devítileté holčičky je špatné. (Pokud nejste Mohamed.)

Tady, tam, dnes i kdysi. (Pokud nejste Mohamed.)

Ale pokud by mě někdo chtěl udat, tak samozřejmě svatosvatě uznávám, že ten Franta Vopajšlík odvedle, co se vyspal s devítiletou holčičkou, sice je hnusný pedofil a ať ho zavřou, až zbělá... Ale Mohamed pedofil nebyl.

Upravuji si definici, slavný soude.

PS: Můj hospodský „vtip“, které je vysoce nevkusný a nikdo se mu nesměje, náhle dostává nový rozměr. To když se mě vrchní ptá, jestli chci desítku nebo dvanáctku, a já řeknu, že ne, děkuji, že nejsem [autocenzurovaný druh věřícího] a že poprosím o dvě deci bílýho vína. Za chvíli to možná nebude nepovedený vtip, ale reálné upřesnění volby. I když desítka je už zjevně na některé nepedofily moc stará.

Autor: Zdeněk Král

Zdroj: https://zdenekkral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=685676
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKarel Gott: Srpen 1968 byl dohodnutý mezi SSSR a USA, to pouze dnes se ukazuje jenom na jednu z těch velmocí!   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 05:22:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Karel Gott: Srpen 1968 byl dohodnutý mezi SSSR a USA, to pouze dnes se ukazuje jenom na jednu z těch velmocí! Američané chtěli v roce 1969 v Československu normalizaci s lidskou tváří a dočasně otevřené hranice, kdo chce, ať odejde! Karel Gott dál šokuje na mainstreamových médiích a je pouze otázkou času, kdy se dostane na black list neoliberální kavárny!

Národní umělec a zpěvák lidských srdcí Karel Gott poskytl včera Českému rozhlasu exkluzivní rozhovor, ve kterém Martina Kociánová hovořila se zpěvákem o jeho začátcích pěvecké kariéry, ale co čert nechtěl, řeč se postupně stočila na výbušné téma roku 1968 a především 1969, kdy Karel Gott natočil zásadní album Vánoce ve zlaté Praze. Karel Gott vysvětlil jednu z podivností, o které jsem před nějakým časem hovořil v jednom ze svých pořadů na Svobodném vysílači CS, že komunistický a údajně zlý a tuhý normalizační režim nechal po celý rok 1969 otevřené hranice pro občany ČSSR na západ v situaci, kdy mocenské struktury Dubčekovy vlády byly již koncem září 1968 zcela eliminovány a v lednu 1969 už pevně držela procesy v zemi tzv. normalizační klika. Přesto nadále zůstávaly hranice otevřené. Kdo by to čekal, že odpověď na tuto záhadu najdu na mainstreamovém rozhlasu?

Karel Gott měl velmi blízko k nejvyšším stranickým elitám v KSČ a v ÚV KSČ, protože Pragokoncert, který Karlu Gottovi zajišťoval turné, nejen po republice, ale především v zahraničí, byl výkladní skříní na poli kultury pro tehdejší režim. Naprostá pěvecká výjimečnost Karla Gotta byla pro Pragokoncert a tehdejší režim naprosto nepostradatelná, takže právě Karel Gott měl jako jeden z mála zpěváků přístup k informacím a do zákulisí tehdejší vysoké politiky, to je všeobecně známo. Proto mnoho lidí, zejména tzv. neoliberálů, je dnes zděšeno slovy a informacemi, které od Karla Gotta zaznívají. Jenže právě Karlu Gottovi bychom měli více naslouchat, protože jako jeden z mála lidí s pronárodním ukotvením měl přístup k informacím, o kterých je dnes ochotný mluvit.

Znepokojivá předpověď Karla Gotta již v roce 2001

Karel Gott poprvé na sebe upozornil už v příloze Lidových novin v červnu 2001, kdy ve speciální příloze vyslal sérii vzkazů národu, které předstihly svoji dobu. Video vložil do diskuse pod tento článek jeden z našich čtenářů a je důležité, aby video nezapadlo a viděli jste ho všichni. Níže uvedené video zachycuje hlavní fragmenty článku, které se doslova děsivě shodují s tím, o čem dnes píše zpravodajská alternativa. Karel Gott o těchto věcech přitom hovořil už v roce 2001, kdy se v České republice internet teprve probouzel k životu a nějaká alternativa tehdy vůbec ještě neexistovala, tedy ne v té podobě, v jaké existuje dnes. Co je děsivé, to je především to, že tento článek vyšel 3 měsíce před 11. zářím a Karel Gott v něm již pojmenoval a popsal kroky světa, kam se bude ubírat v nejbližší době. Již tehdy v roce 2001 v článku hovořil o problematice migrace, která tehdy vůbec v Evropě nebyla ještě veřejným tématem, k tomu došlo až o 14 let později po otištění článku.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/298275030

Mnoho lidí se dívalo na Karla Gotta jako na režimní postavu, protěžovanou v médiích předlistopadové éry, jenže on nezískal slávu kvůli režimu, ale bez ohledu na režim. Nikdy si politicky nezavdal a získal si srdce lidí svým zpěvem. Jeho talent zpívat doprovází i jeho talent pro malbu obrazů, které zobrazují postavy. Nic jiného vlastně Karel Gott ani nekreslí, jen postavy v různých situacích, s odkazy na Bibli, na historii apod. Při pohledu na jeho obrazy ovšem vidím něco jiného, určité symboly a vzkazy, které by přesahovaly rámec tohoto článku. Jeho varování z roku 2001 v příloze Lidových novin je ale opravdu důkazem, že Karel Gott je mnohem víc, než jen zpěvák. Jeho úlohou je ještě jedna role, úloha toho, kdo strhne závěs nevědomosti národa. Lidové noviny po 16 letech dne 16. prosince 2017 (náhoda?) článek z roku 2001 znovu otiskly v elektronické formě a přečíst si ho můžete zde: https://www.lidovky.cz/lide/soucasne-deni-smeruje-k-totalitni-svetovlade-hlasal-gott-v-roce-2001.A171111_135648_lide_ele . Určitě to udělejte.

Srpen 1968 byl domluvený mezi dvěma mocnostmi


Právě včera totiž v rozhlase řekl Martině Kociánové, že události ze srpna roku 1968 byly domluveny mezi dvěma mocnostmi, tedy mezi SSSR a USA a Karlu Gottovi vadí, že se dnes v souvislosti se Srpnem 1968 mluví a ukazuje jenom na jednu velmoc (Rusko), a přitom okupace z roku 1968 probíhala za souhlasu USA. Podmínkou této dohody, že USA nebudou sovětskou a spojeneckou invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa považovat za rozvinutí vojskových svazů před invazí na západ, bylo umožnění odchodu mozkových trustů z Československa na západ a sovětské vedení jejich odchodu nebude bránit. A k tomu opravdu došlo, protože po srpnu 1968 do konce roku 1969 odešlo na západ prokazatelně, podle údajů FMV ČSSR na 80 tisíc občanů Československa. Ještě podivnější je údaj o tom, že do konce roku 1989 se toto číslo vyšplhalo až na čtvrt milionu.

To jsou naprosto děsivá a neuvěřitelná čísla vzhledem k tomu, že nelegální přechody hranic byly prakticky vyloučené, kromě známých případů v médiích, ovšem odchod čtvrt milionu lidí nemohl proběhnout způsobem, jakým je nám dodnes prezentováno. Jednalo se o vývoz mozkových trustů do zahraničí, a to jmenovitě na západ. Rok 1969 je mnohem důležitější, než byl rok 1968, protože tento normalizační rok se celý nesl v duchu odchodu vybraných kádrů, výzkumných pracovníků, vědeckých elit, profesorů, lékařů a dalších osob na západ, a to nikoliv tajně nebo divokým útěkem přes hraniční pásmo a dráty, ale skrze volně otevřené hranice s obyčejným cestovním pasem. Jestli je někdo tak naivní a takový idiot, že si myslí, že normalizační režim toto jaksi přehlédl a nevěnoval otevřeným hranicím na západ pozornost, tak lituji jeho naivitu.

Srpen 1968 má počátek ve sporu mezi USA a SSSR o status Západního Berlína

Jak právě uvedl Karel Gott v pořadu, okupace ze srpna 1968 byla dohodnuta mezi prezidenty obou velmocí a součástí dohody byl i volný odchod lidí z Československa, který bychom na alternativě mohli pracovně nazvat jako “normalizace s lidskou tváří”, tzn. umožnění odchodu mozkových trustů z Československa, jejich odchod na západ, přičemž v Československu zůstanou jenom ti, kteří tam chtějí zůstat. Okupace ze srpna 1968 tím bude legitimizována v očích západu, protože režim v Praze umožní “laskavě” odchod sympatizantů Pražského jara a vybraných kapacit z průmyslu, školství, vědy a výzkumu na západ. Karel Gott tak odhalil na Českém rozhlasu hlavní chybějící díl skládačky o srpnu 1968. Pokud by opravdu šlo o brutální invazi a o záchranu socialismu s pendrekem a nabitou pistolí v ruce, československá vláda a ani okupační vojska by neumožnila pokračování volného výjezdního režimu z Československa na západ. Proč to ale vůbec komunisté a okupační vojska dovolila?

K tomu je potřeba si vysvětlit situaci a problematiku statusu Západního Berlína. Pokud si vzpomeneme na tzv. Karibskou krizi počátkem 60. let, jednalo se o palčivý problém statusu poloviny Berlína po II. sv. válce. Západní Berlín se stal politicky samostatným územím pod kontrolou amerických, britských a francouzských sborů. Jenže po vypuknutí Studené války začal Západní Berlín doslova děsit sovětskou generalitu, protože vojenská rozvědka hlásila, že americká armáda nasunuje do Západního Berlína zbraně, které rozhodně nejsou určeny pro potřeby policie nebo pro posádku americké armády. Prostor se totiž začal transformovat na vojenskou enklávu NATO v srdci NDR a Moskva začala usilovat o sjednocení Berlína, aby západní vojska odešla. Západ to jednoznačně odmítal, napětí vzrůstalo.

Americké rakety v Turecku odpálily nejen Karibskou krizi, ale ovlivnily i Srpen 1968 v Československu

Počátkem roku 1960 rozmístila americká armáda v tajnosti balistické rakety středního doletu typu Jupiter v severním Turecku na základnách v Izmiru a v Cengli. Sovětská rozvědka se to dozvěděla a začal poplach, Nejvyšší sovět vyhodnotil krok USA jako přípravu útočných pozic proti Sovětskému svazu z jihu, odkud Sovětský svaz do té doby hrozbu neočekával. Nikita Chruščov proto na pokyn předsednictva Nejvyššího sovětu vydal pokyn k rozmístění sovětských raket středního doletu na Kubě. Americká rozvědka a špionážní americké satelity to zjistily počátkem října 1962. Sbor náčelníků amerických ozbrojených sil vyhodnotil rozmístění raket na Kubě jako výchozí platformu k válce, která vypukne do 30 dnů od chvíle, kdy Sověti rozmístí rakety na odpalovací rampy. Prezident John F. Kennedy vyhlásil námořní blokádu Kuby a sovětský gen. tajemník ÚV KSSS kontroval, že pokud jakákoliv americká loď zastaví nebo zaútočí na sovětské plavidlo plující na Kubu, bude to Moskva vnímat jako akt války.

Situaci se tehdy podařilo na poslední chvíli zažehnat, protože USA se zavázaly ke stažení raket z Turecka a Sovětský svaz ke stažení raket z Kuby, jenže jedna věc vyřešena nebyla, status Západního Berlína, kvůli kterému vlastně v první instanci Američané rozmístili své rakety na severu Turecka. Velení NATO totiž mělo informace, že sovětská armáda po vyčerpání diplomatického nátlaku z Moskvy vojensky vtrhne do Západního Berlína a fakticky ho obsadí. Rakety v Turecku by v tom případě vyletěly na Rusko. To byl skutečný počátek a příčina Karibské krize. A jakou to má souvislost se srpnem 1968? Naprosto jasnou a logickou. Rok 1968 a obsazení Československa bylo pokračováním Karibské krize a používání karty Západního Berlína v mocenském boji USA a SSSR o kontrolu nad Evropou.

Po Evropě se přesunovalo 5 armád Varšavské smlouvy, aniž by NATO vyvolalo pohotovost, mobilizaci a poplach. NATO a USA věděly, o co se jedná, a proto byly v klidu

Přesun vojsk Varšavské smlouvy nemohl uniknout pozornosti západních rozvědek. Takový hlupák se snad ani nenajde, který by věřil tomu, že pohyb 5 armád a vojskových těles Varšavské smlouvy ve Střední Evropě unikne pozornosti západu. Takový pohyb vojsk by se dal vyhodnotit jako rozvinutí fronty a výchozích pozic vojsk Varšavské smlouvy pro úder a invazi na západ. Moskva tudíž musela informovat západ a USA s tím musely vyslovit souhlas, ale nebylo to zadarmo. Bylo to odsouhlaseno pod podmínkou, že po stanovené časové období ponechá Sovětský svaz v Československu otevřené hranice na západ, aby lidé, kteří nechtějí budovat socialismus, mohli odejít do západních zemí a pracovat pro západ. Ve hře totiž znovu byl status Západního Berlína.

Pokud by americká státní moc intervenovala a dokonce varovala Československo před invazí vojsk Varšavské smlouvy, Sovětský svaz by to vyhodnotil jako pokus o ovládnutí členské země Varšavské smlouvy a sovětská armáda by obsadila Západní Berlín. Američané tak de facto uchránili Západní Berlín před obsazením tím, že umožnili Moskvě přesunout 5 armád Varšavské smlouvy do Československa, USA si to ale podmínili tím, že z Československa bude umožněn odchod elitám. De facto tak celý rok 1969 byl rokem normalizace s lidskou tváří, protože dohoda mezi SSSR a USA obsahovala odchod elit a kádrů z Československa na západ výměnou za to, že západ nebude na pohybu vojsk Varšavské smlouvy reagovat a nepřijme opatření v Západním Berlíně, kde v té době Washington hrozil Moskvě rozmístěním raket. Srpen 1968 se tak stal kšeftem a dohodou, která měla hlavně ochránit status Západního Berlína a na druhé straně celistvost Varšavského bloku, který by se jugoslavizací Československa postupně rozpadl.

Srpen 1968 byl dalším Mnichovem podepsaným mezi SSSR a USA

Rok 1968 se tak stal znovu jakýmsi druhým Mnichovem a dohodou, kdy se opět rozhodlo o Československu o nás a bez nás mezi světovými mocnostmi. Je velmi cenné, že právě Karel Gott má odvahu tyto souvislosti odhalit na veřejnoprávním rozhlasu, protože i samotná normalizace má mnoho podivných souvislostí, o kterých se nemluví, např. podivný a tichý odchod dalších více jak 200,000 lidí z Československa po roce 1970, kdy se volný pohyb přes hranice uzavřel, ale lidé a elity dále odcházeli na západ ve velmi podivně vysokém množství a objemech. Československo se doslova kapacitně a kádrově vyprazdňovalo, ale režim proti tomu nijak nezakročil.

Nešlo přitom o odchody na západ během zahraniční dovolené, kdy lidé tzv. na západě zůstali a nevrátili se z dovolené, protože komunisté, až na výjimky, nepouštěli děti a nezletilé s rodiči do západní ciziny, což byla pojistka režimu. Jenže odchod 200,000 lidí by zanechal desítky tisíc sirotků v ČR, a to prostě nebyla a není pravda. Tito lidé tudíž odešli v tichosti, s rodinami, a co hlavně, za souhlasu režimu v době, kdy to prý už nebylo možné. V roce 1977 navíc československá vláda upravila a normalizovala zákon o emigraci, kdy umožnila emigrantům pobyt v cizině, návrat z ciziny bez postihu a vzdání se občanství v cizině po 5 letech. Československo toto přijalo v rámci tzv. Helsinského protokolu o lidských právech. O roce 1968 se nám neříká pravda. Ani o roce 1969. A neříká se nám pravda ani o normalizaci. Je potřeba tedy ocenit Karla Gotta a jeho odvahu mluvit o těchto věcech veřejně v mainstreamovém médiu. Dovedu si představit, že jeho názory budou v jednu chvíli někomu už tak nepohodlné, že i na Karla Gotta dopadne cenzura a umlčování. Tohle mu kavárna neodpustí.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/karel-gott-srpen-1968-byl-dohodnuty-mezi-sssr-a-usa-to-pouze-dnes-se-ukazuje-jenom-na-jednu-z-tech-velmoci-americane-chteli-v-roce-1969-v-ceskoslovensku-normalizaci-s-lidskou-tvari/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentalogie v Moskvě   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 05:02:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevím, kolik žijících podnikatelů je schopných srozumitelně zevšeobecnit a sepsat znalosti a zkušenosti z podnikatelské a manažerské činnosti v jednom z nejsložitějších oborů – potravinářském - tak, aby je bylo možné ohodnotit na úrovni aplikované vědy, a proto doporučit jako studijní, referenční a výzkumný materiál studentům, přednášejícím a podnikatelům. Před týdnem, 24. října 2018 se konala ve Slovenském domě v Moskvě ve spolupráci s Nadací pro vědu a vzdělání profesora Štefana Kassay a pod záštitou JE, mimořádného a zplnomocněného velvyslance SR v RF Ing.Petera Priputina prezentace pentalogie – Podnikání a řízení.

Nosným tématem prezentace byla, a pro celou ediční řadu Řízení je (v pěti jazycích, včetně ruštiny) tzv. Společná evropská produkční (výrobní) platforma. Jejím sloganem je: To, čo dokázal jeden podnik, môže dokázať aj rad iných podnikov, ak si osvoja podstatu prieniku vedy do praxe . Zainteresovaným se dovědět více, nabízím odkaz: https://www.kassay.eu/

Pentalogie (z řec. pente, pět) je dílo o pěti relativně samostatných částech, které spolu souvisejí motivicky, látkově nebo problémově. V literatuře a umění jsou pentalogií Tóra (Pět knih Mojžíšových), základní konfuciánské texty (Kniha proměn, Kniha dokumentů, Kniha písní, Kniha obřadů a Letopisy jar a podzimů), ale i Pateřice (Pokladnice tajemství, Chosrau a Šírín, Lajlá a Madžnún, Sedm obrazů a Kniha o Alexandrovi) perského básníka Nizámího, nebo i dílo Vladimíra Neffa (Sňatky z rozumu, Císařské fialky, Zlá krev, Veselá vdova, Královský vozataj). Ve filmové tvorbě je označení pentalogie zavádějící kvůli možnému vlivu finančního úspěchu prvního díla. Pro úplnost ale uvádím nezavádějící příklad: Pětice komedií Kameňák z let 2003 až 2015.

Zmiňuji se o dílech odpovídajících definici pentalogie, protože práce profesora Kassay, spojuje nadčasově důležité téma řízení a praxi s vědou. Rychle plynoucí čas neubírá na aktualitě obsahu jeho díla. To se nedá říci o mnohých z těch 32 (a dnes možná již více) teorií tzv. autorit, které jsem přednášel na univerzitě během svého života. Dnes všeobecně vyučované teorie lze jenom těžko uplatnit v praxi. Proto jsem vždy nabádal k tomu, aby teorie znal každý (z referenčních důvodů), ale nikdy se nesnažil je kopírovat, a tvořil své.

Prezentace se uskutečnila několik měsíců po 77. narozeninách autora, a účastnilo se jí 70 hostů z akademického, podnikatelského, bankovního, servisního a podobných sektorů, včetně několika osobností z politiky a ministerstev, v den 370. výročí podepsání Vetsfálského míru (o kterém jsem psal v příspěvku Zamyšlení k svátku) a v předdveří společné česko-slovenské recepce, organizované v rámci oslav 100 let od založení Republiky Československo. Kulturní část zabezpečil dámský kvartet (Vneštorgklubu) a národní umělec RF, sólista Alexandrovců (oficiálně Akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova) Vadim Petrovič Anaňjev. První reakce na setkání jsou více než slibné: Přišla pozvání na spolupráci na univerzitní a podnikatelské úrovni. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByl velký kamarád se socialistickou SSSR a dnes šéfuje NATO, bráni socialistickou EU a varuje před Ruskem   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 04:52:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČT má hit a furt to melou dokola s vážnou tváří a skvadra evropských státníků mu tleská: Stoltenberg úplně vážně tvrdí, že Rusové mají rakety v Evropě a USA nikoliv, čili porušili dohodu! Ono je to tak, pane Stoltenberg, že výsostné území RF je součástí Evropy, což USA říci nemohou. Mám snad kritizovat USA, že mají rakety na svém výsostném území v Sev. Americe?

Stoltenberg byl ještě koncem 80. let radikálním trockistou, který bojoval za výstup Norska z NATO a účastnil se násilné demonstrace proti ambasádě USA. Mj. jiné chodil s tehdejším sovětským atašé na kávu. O čem si asi povídali?

Up to 1990, he had regular contacts with a Soviet diplomat. He ended this relationship after being informed by the Norwegian Police Security Service his contact was a KGB agent, warning him of further contact. Stoltenberg's code name within the KGB was "Steklov".

Autor: Otto Černý / Eurabiazdroj: Wiki
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakousko odmítá podepsat Migrační pakt OSN   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 04:48:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po Maďarsku, Spojených státech a Austrálii oznámilo odmítnutí Migračního paktu OSN rovněž Rakousko, které je v současnosti předsednickou zemí EU (!). "Jako zodpovědní vládní činitelé jsme zavázáni jen našim občanům", uvedl vicekancléř Strache.

Migrační pakt OSN pod dominancí nezápadních států naordinovává práva imigrantů jít, kam se jim zachce a mít nárok na práci, zapojení do sociálního systému a občanství – vše all inclusive. Tak by ovšem mohl být masově vykořisťován blahobyt západních států, podvrácen jejich sociální smír, přeměněna skladba obyvatelstva a mohly by být vnitřně destabilizovány.

Není divu, že pud sebezáchovy západním zemím velí k ostražitosti. Jakkoli se Austrálie, Rakousko či USA neohání se narozdíl od Maďarska, Itálie či Polska národními zájmy, jejich politika je nacionalisticky daleko rigoróznější, a přesto nebo právě proto si je mainstream ani moc nebere na paškál. Doufejme, že i ČR začne přemýšlet vlastní hlavou...

Zdroj: https://www.krone.at/1799271

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVědci zachytili tajemné rádiové signály z vesmíru   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 04:44:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Australští vědci z Curtinské univerzity zjistili nové podrobnosti o podstatě jednoho z nejpodivnějších jevů v astrofyzice – rychlých rádiových výbuchů (FRB – Fast Radio Bursts, pozn. red.). Jejich článek byl publikován v časopise Astrophysical Journal Letters.

Australský rádiový interferometr SKA Pathfinder (ASKAP, nástroj pro astronomické pozorování) například několik těchto rychlých rádiových výbuchů zaznamenal, zatímco teleskop Murchison Widefield Array (MWA), který skenuje oblohu při nižších frekvencích, je rozpoznat nedokázal, uvádí Astrophysical Journal Letters.

Obě zařízení byla přitom ve stejné době namířena na tutéž část nebe.

„Skutečnost, že ASKAP zaznamenal tyto extrémně jasné výbuchy a MWA ne, svědčí o tom, že vysvětlení může být opravdu neočekávané. Buď zdroje tohoto jevu nevyzařují energii na nižších frekvencích nebo jsou tyto signály na cestě k Zemi blokovány," uvedl hlavní autor studie doktor Sokolovský.

Podstata rychlých rádiových výbuchů znepokojuje astronomy již od roku 2007, kdy byl tento jev poprvé objeven.
„Je velmi důležité, abychom se o původu těchto neuvěřitelných výbuchů rádiového záření, kvůli hranicím naší galaxie, dozvěděli více," uvádí doktor Macquart.

Výsledky, které byly získány pomocí těchto dvou teleskopů, přispějí k dalšímu rozvoji jiných oblastí astronomie.

Zdroj: Astrophysical Journal Letters
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov promluvil o mohutném nátlaku na Rusko   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 04:42:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Rusko je vyvíjen mohutný nátlak, mj. v podobě zvyšování vojenské aktivity na hranici a ekonomických sankcí, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Není tajemstvím, že je na Rusko vyvíjen velmi silný nátlak. Nástroje jsou různé: ekonomickými sankcemi počínaje a konče zvyšováním vojenské aktivity v blízkosti našich hranic. Bezprecedentního rozsahu nabyla protiruská informační kampaň," řekl na zahájení 6. světového kongresu ruských krajanů.
Dodal, že mnozí z krajanů narážejí na následky těchto záporných tendencí v zemích, kde žijí.

Šestý světový kongres ruských krajanů se koná 31. října a 1. listopadu v Moskvě pod heslem „Rusko a krajané: nové výzvy a nové perspektivy". Účastní se ho přes 400 delegátů z 98 zemí, vedoucí federálních mocenských orgánů a také zástupci řady ruských regionů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jUpt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko slíbil USA pomoc i na úkor sebe samotného   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 04:40:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko počítá s postupným zlepšováním vztahů mezi Minskem a Washingtonem. Prohlásil to 31. října na setkání s asistentem amerického ministra zahraničí pro evropské a eurasijské záležitosti Aaronem Wessem Mitchellem. Informuje o tom BelTA.

„Již pouhý fakt vašeho pobytu v hlavním městě Běloruska mluví o mnohém. Osobně velmi doufám, že se jedná o skutečně historickou návštěvu, od níž by měla začít, i když postupná a pomalá, cesta ven ze stavu, v němž se nacházejí bělorusko-americké vztahy," uvedl běloruský lídr.

Poznamenal, že nedávno došlo k významným posunům v bilaterálních vztazích. „Ale já bych jim neříkal kardinální změny, které v tomto regionu vyžadují čas," uvedl Lukašenko.

Současně opět zdůraznil závazek vůči svrchovanosti a nezávislosti Běloruska a vyhlásil připravenost země rozvíjet vztahy s partnery v různých oblastech světa.

„Provádíme právě takovou politiku: suverénní a nezávislé Bělorusko bez ohledu na to, zda jde o Evropskou unii, Čínskou lidovou republiku, Spojené státy nebo Rusko. Chceme být svrchovaní a nezávislí a v tomto ohledu jsme stejně blízko ke všem centrům síly naší planety. Dokonce i v nejtěžších dobách našich vztahů jsem nepřestával říkat, že máme velký zájem o dobré vztahy s vaší zemí," řekl prezident Běloruska.
Podle Lukašenka chce Bělorusko být otevřené pro celý svět, prosazovat upřímnou politiku a být předvídatelným.

„Proto k nám mají normální postoj mnohé země světa. Ano, pravděpodobně USA ocenily naší upřímnost v této politice. Pokud postoupíme v našich vztazích, slibuji vám, že Bělorusové pro vás budou nejspolehlivějšími, čestnými a upřímnými partnery. Pokud se domluvíme a v Bělorusku vám něco slíbíme, splníme to i na úkor nás samotných," dodal běloruský vůdce.

Zdroj: BelTA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslámský stát opět zabírá území v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 04:11:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kvůli Spojeným státům a Syrským demokratickým silám a jejich neschopnosti účinně bojovat proti teroristům v Zaevfratí, teroristická organizace Islámský stát (IS, organizace zakázaná v Rusku) opět zabírá dříve osvobozená území. Informoval o tom oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
„Uskupení IS využívá neschopnost Spojených států a jednotek Syrských demokratických sil v boji proti teroristům v Zaevfratí a znovu obsazuje již dříve osvobozené území," prohlásil Konašenkov.

Mluvčí ministerstva obrany dále upřesnil, že teroristé IS se usadili v oblasti měst Hadžin, As-Sousse, As-Safa, Al-Marashda a Al Baguz El Fokani.

Podle jeho slov se situace v kontrolované tzv. šedé zóně na východním břehu řeky Eufrat v Sýrii rychle zhoršuje.

„Nejedná se o zónu deeskalace, ani o zónu dekonfliktu, ale o ‚šedou zónu‘, v níž se situace rychle zhoršuje. Svědčí o tom velký počet teroristických útoků a únosů rukojmích," poznamenal Konašenkov.

Od září uskutečnili bojovníci Islámského státu v této oblasti celkem 57 teroristických útoků a útoků na představitele Syrských demokratických sil (SDF). Přes tři sta kurdských domobranců bylo zabito a zraněno.

Podle jeho slov obyvatelé tzv. šedé zóny, která je kontrolována Spojenými státy, informovali o represích vůči arabskému obyvatelstvu, které provádí nejen teroristé, ale také jednotky SDF.

Jak dále uvedl, katastrofální humanitární situace měla vzniknout také v uprchlickém táboře Rukban.
„Kromě toho se americká armáda již neskrývá a provádí intenzivní výcvik ozbrojených jednotek z řad místních obyvatel," zdůraznil závěrem.

Také dodal, že organizace Bílé přilby pokračuje v přípravě nových provokací a verbuje místní obyvatele pomocí potravin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jUjM

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČlenové Světové obchodní organizace požadují zřízení skupiny odborníků   
Pridal tk Čtvrtek 01 listopad 2018 - 04:07:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína, Evropská unie, Kanada, Mexiko, Norsko, Rusko a Turecko, sedm členů Světové obchodní organizace 29. října na zasedání zdůraznilo, že ocelářské a hliníkové tarifní opatření, které Spojené státy oznámily v březnu letošního roku, nejsou zavedeny kvůli úvahám o „národní bezpečnosti", ale v podstatě jde o ochranná opatření. Zmíněné země si vyžádaly zřízení skupiny odborníků, aby zkoumali, zda americké opatření porušuje příslušná ustanovení Světové obchodní organizace.

Prezident Spojených států Donald Trump 8. dubna oznámil, že kvůli dovozu výrobků z oceli a hliníku je ohrožena americká národní bezpečnost. Na základě toho Spojené státy uloží 25% a 10% clo na dovážené výrobky z oceli a hliníku.

Čínský zástupce uvedl, že Čína se domnívá, že cílem ocelářského a hliníkového tarifního opatření USA je eliminovat škody na domácím průmyslu ,způsobené dováženými výrobky z oceli a hliníku a chránit hospodářské zájmy příbuzných průmyslových odvětví ve Spojených státech. Americká opatření jsou ochrannými opatřeními a vážně porušují příslušná ustanovení Světové obchodní organizace.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2765 sec,0.0716 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,263kB