Pátek 02 listopad 2018
Babiš nalíčil past na ČSSD: Premiér navrhl odstoupit od Globálního kompaktu OSN po vzoru Rakouska a USA   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:37:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babiš nalíčil past na ČSSD: Premiér navrhl odstoupit od Globálního kompaktu OSN po vzoru Rakouska a USA, ve vládě to prý navrhne koaličním partnerům z Lidového domu. Odstavování Bruselu v přímém přenosu a naopak utužování vazeb s americkými neocony! Babiš odmítl stažení AČR z americké války v Afghánistánu! Všechno jede podle plánu!

Rakouský premiér Sebastian Kurz dnes oznámil, že rakouská vláda nepodepíše Globální kompakt OSN o migraci, protože je v něm mnoho bodů, které ohrožují suverenitu Rakouska ve věci rozhodování a přijímání migrantů. Dokument podle Kurze stírá rozdíly mezi nelegální a legální migrací, nečiní rozdíly ani mezi pracovní migrací a nárokem na azyl. Z tohoto důvodu Rakousko tuto dohodu nepodepíše. Tím se připojuje k Maďarsku a k USA, které rovněž oznámily, že tuto dohodu v žádném případě nepodepíší. Uběhlo jen pár hodin a český premiér Andrej Babiš se k tomuto křídlu připojil a během interpelací ve sněmovně dnes uvedl, že navrhne ve vládě ČSSD odstoupení České republiky od této dohody. Pokud ovšem někdo očekává náhlé prozření české vlády, je na omylu. Tento krok od Andreje Babiše je past na ČSSD.

Globální kompakt OSN, o kterém na Aeronetu píšeme a mluvíme už minimálně rok, je nezávaznou deklarací Valného shromáždění OSN, která činí v důsledku z jakékoliv migrace (tzn. i z té nelegální) lidské právo. A právě na základě tohoto lidského práva již nebude možné posuzovat migranty podle toho, jestli mají doklady a víza, ale bude se na ně pohlížet jako na osoby, které mají na migraci nárok z pozice lidského práva. Jak už uvedl Sebastian Kurz, tato dohoda tím zcela setře rozdíly mezi legální a nelegální migrací, protože legalita migrace ztratí svoji relevanci, neboť migrace se stane lidským právem, kde nebude potřeba legálního rámce a práva k dosažení práv spojených s migrací. Z tohoto důvodu tuto deklaraci odmítl jak Donald Trump, tak i Viktor Orbán a nyní i Sebastian Kurz. Dokument zřejmě odmítne i Polsko. Andrej Babiš tak kopíruje americkou stopu odporu proti globalistickému projektu nasunování Arabů do Evropy.

ČSSD si navlékla na krk řetěz s migračním balvanem

Lidový dům se dostává do pasti. Byla to právě ČSSD, která globální kompakt ještě za Bohuslava Sobotky připravovala a dojednávala, ovšem v této chvíli, kdy od projektu Globálního kompaktu odstoupily USA, Maďarsko a Rakousko, bude obhajoba podpisu deklarace nejen těžká a nemožná, ale doslova sebezničující a vražedná. Andrej Babiš ví, jaká bude reakce ČSSD a je připraven oběsit Lidový dům na jejich vlastní smlouvě, na Globálním kompaktu.

Pokud bude ČSSD Globální kompakt, který se v poslední době nazývá Globálním paktem (GP), nadále podporovat a prosazovat, ČSSD tím přibije víko na vlastní politickou rakev, protože každý jednotlivý migrant, který v budoucnu přijde do ČR na základě této deklarace, bude mít v papírech a v médiích cejch s razítkem ČSSD a Lidového domu, se všemi důsledky, které z toho budou vyplývat pro volební preference této strany v dalších a dalších volbách.

Po boku Američanů

Kontrolu nad českou zahraniční politikou se snaží převzít Američané. Musíme si totiž všimnout rozšířeného obrazu událostí. Andrej Babiš v jeden den odmítá Globální kompakt, ale v tentýž den silně podpoří pokračování misí AČR v Afghánistánu, že z boje se utíkat nebude, a že česká armáda stojí po boku Američanů. K tomu si připočítejte nedělní návštěvu amerického ministra obrany Jamese Mattise v ČR a blažený výraz Andreje Babiše, když se s ním před novináři fotil na Úřadu vlády. Co asi tak James Mattis mohl v neděli, kromě oslav 100. let republiky, přivézt do Prahy?

No, to si dovedete představit. Především přijel proto, aby se přesvědčil, že 4 čeští vojáci, kteří zahynuli v poslední době v Afghánistánu, nebudou mít vliv na pokračování české participace v roli fíkového listu americké armády v zemi makových palic a opia. A sotva Mattis odjel, začínají se dít věci, Sebastian Kurz odstupuje od globálního kompaktu a najednou i Babiš chce odstoupit, prostě všichni jednotně podle vzoru Donalda Trumpa. Proti vůli Bruselu, proti vůli globalistů v OSN, tzn. proti vůli sionistického globalismu, a tím pádem ve prospěch Izraele a USA pod vedením Donalda Trumpa.

Odmítnutí migrace je odmítnutím hlavního řídícího nástroje světové sionistické globalizace, má to ale jeden háček…

Odstoupení od Globálního kompaktu je facka do tváře globálního sionismu, protože migrace je hlavním nástrojem řízení sionistických globalčiků, ovšem současně je to krok, který posiluje postavení Izraele. Odmítnutí migrace jako lidského práva je kopírováním modelu Izraele ve vztahu k Palestinské otázce. Pokud by byl Globální kompakt přijat, jeho obětí by se okamžitě stal Izrael, který by byl na základě kompaktu obviněn z porušování lidských práv milionů Palestinců, což by vedlo k uvalení sankcí na Izrael.

Proto musel Donald Trump tento globální dokument odmítnout, aby Izrael neztratil podporu a ochranu americké úderné pěsti, kterou Izrael plně kontroluje v této chvíli za vlády Donalda Trumpa. Zatímco Barack Obama byl globalista a USA v té době šly proti Izraeli, Donald Trump je přesným opakem, jde na ruku Izraeli a naopak útočí proti zájmům globalistů a proti jejich nástrojům řízení, mezi které patří především migrace. Trumpovy útoky proti zlatým vejcím sionistických globalistů, tzn. proti Íránu a proti Číně, jsou pouze dalším příkladem toho, jakou mocí disponuje Chabad Lubavitch a Světový židovský kongres, který ovládá jak Donalda Trumpa, tak i Vladimira Putina.

Největším tajemstvím Chabadu je, že Donald Trump a Vladimir Putin nikdy neměli za úkol normalizovat vztahy mezi USA a Ruskem, jak se mohlo zprvu zdát, ale jejich jediným úkolem bylo vytvořit silné souručenství dvou vojensky nejmocnějších zemí k ochraně Izraele před sionistickým globalismem, který chce naplnit vizi a proroctví o vzniku Velkého Izraele a jeho zničení, na jehož konci bude ustanovena světová vláda sionistů nad celým světem. Proto si všimněte, že všechno, co dělá Donald Trump, je ve skutečnosti na ochranu Izraele. Nenávist k Íránu, kvůli Izraeli. Útočení na Čínu, kvůli finančním a ekonomickým zájmům Izraele, protože Peking podporuje i Teherán. Útočení na všechny, kteří by skrze OSN ohrozili Izrael a pomohli Palestincům v jejich územní otázce.

Kdo řídí celosvětovou globalizaci? No přece ti, kteří usilují o zničení Izraele. A kdo chce zničit Izrael? Indiáni, černoši nebo eskymáci?

Když se podíváme, kdo kontroluje největší americké korporace jako jsou Google, Apple, Amazon, Microsoft, Facebook a stovky dalších, které podporují a oslavují multikulti, inkluzi, genderová práva, LGBT a migraci, tak to jsou všechno firmy, ve kterých najdeme sionisty, resp. chazarské židy. To jsou oni, kdo vymysleli globalizaci, tu celosvětovou, která má tisíce forem a podob. To jsou oni, kdo usilují o celosvětovou vládu a jedinou měnu na světě, o které tak prorocky hovořil Karel Gott již v roce 2001. Jenže proti nim stojí mocná a silná skupina, která ovšem nepochází z alternativy a z řad pronárodních patriotů, ale pochází z největší židovské diaspory na světě, z řad chasidských židů z okruhu Chabad Lubavitch, kteří usilují o vznik Izraele jako země a domova Židů s Jeruzalémem jako hlavním městem.

Chasidé a Sionisté mají společné některé teze, což velmi komplikuje gojímům rozlišování v tom, kdo je kdo. Obě skupiny usilují o to, aby Izrael byl národem pouze židů, nikoho jiného. Obě skupiny usilují o to, aby Jeruzalém se stal hlavním městem Izraele. Jediný rozdíl, který obě skupiny rozlišuje, je pohled na otázku Velkého Izraele. Chasidé odmítají Velký Izrael, protože povede ke zničení Izraele a Chrámu na Chrámové hoře. Bude to konec národa Židů, ale počátek světové vlády sionistů, kteří by tak definitivně navždy zvítězili nad Chasidy. Je proto důležité si uvědomit, že všechno, co se děje v Praze, v Moskvě, ve Washingtonu nebo v Bruselu, je třeba posuzovat pouze optikou a projektorem se zaměřením na Izrael, ale hlavně na Jeruzalém.

Česká vláda odevzdala zahraniční politiku do rukou amerických neokonzervativců. Putin a Trump obklopeni Chasidy

Podpora americké armádě v Afghánistánu, odpor proti migraci v podobě Globálního kompaktu, vřelé vztahy s Trumpovým ministrem obrany, přesuny amerických zbraní na Ukrajinu, nasunování americké munice do Evropy, nákupy amerických stíhaček na Slovensku, amerických vrtulníků v Česku, vydání Jevgenije Nikulina do USA, zpevňování silnic a mostů v Evropě, odmítnutí stažení české armády z Afghánistánu.

Všechno to zapadá do sebe, česká zahraniční politika české vlády se dostala pevně pod kontrolu amerických neoconů. Nasunování zbraní a konflikt mezi USA a Ruskem povede ke zničení obou zemí a na konci zůstane jen Izrael, jako vládnoucí země. V tom je skryté hlavní schizma, které je společné pro Chasidy i Chazary. Obě skupiny chtějí vládnout, rozdíl je pouze v roli Izraele a jeho úloze v této světové vládě. Chabad Lubavitch chce vládnout z Chrámové hory z pozice Izraele jako vládnoucí země, Sionisté chtějí vládnout globálně, odevšad z celé planety, jenom ne z Izraele.

USA i Rusko jsou tudíž pro sionistické globalisty a pro Chabad Lubavitch pouze země, které představují nástroj a zdroj. Proto všechno, co se děje ve světové politice, se děje s reflexí na Izrael, jeho postavení, jeho zájmy, jeho nepřátele a jeho plány. Právě proto Trumpova vláda nasunuje zbraně americké armády k Rusku a vypovídá smlouvy o raketách středního doletu, protože válka mezi USA a Ruskem zničí procesy světového řízení sionistické globalizace. Ovšem za strašlivou cenu celosvětového populačního resetu. Proto globalisté nechtějí válku, ale pouze jiné procesy. Pokud chcete vládnout světu, nemůžete dovolit a připustit, aby ten svět někdo zničil v jaderné válce.

Leiba Bronstein (Trocký) a Vladimir Uljanov (Lenin) spustili v roce 1917 v Rusku genocidu, která mířila ne na obyčejné Rusy, ale především na šlechtu, armádu a hlavně chasidské Židy, jejich majetky. Rothschild v Londýně nařídil, Leiba v Rusku zařídil

Proto sionisté nepoužívají při dobývání a obsazování Evropy a USA zbraně, ale pouze soft zbraně na vyšších prioritách, pomocí migrace, pomocí převýchovy národa srze školství, skrze média atd. Protože, až bude hotovo, chtějí “dobytému” území vládnout. Chasidé proto používají Donalda Trumpa, aby do tohoto plánu vhodil vidle a donutil Rusko zbrojit, zbrojit a zbrojit, protože dnešní zdroje v Rusku ovládají právě lidé z okruhu Chabad Lubavitch a cítí, že sionisté jim jdou po majetcích na celém světě, obstavování majetků ruských Židů a oligarchů jste si určitě všimli v souvislosti s protiruskými sankcemi, že? A vědí moc dobře, že globalizace a sionisté usilují o tyto jejich majetky i v Rusku skrze soft systémy řízení, tzn. na 5. až 1. prioritě.

Stejně jako v roce 1917 sionisté znárodnili skrze jistého Uljanova veškeré majetky chasidským Židům v celém Rusku a veškerou moc v Rusku převzali jiní židé, Trockisté, kteří ruské a bohaté chasidské Židy likvidovali, aby se dostali k jejich majetkům. Dodnes se říká, že to byli bolševici. Ne, byli to Trockisté, sionisté financovaní z Londýna, odkud byla financována celá VŘSR v roce 1917. Dnes hrozí ruským Židům to samé. A od těch samých sionistů. Jediné, co mohou Židé v Rusku udělat, je začít v Rusku znovu zbrojit (skrze Kreml a svého koně v roli prezidenta) a nedovolit sionistům zvenku řídit procesy v Kremlu a uvnitř v Rusku na vyšších prioritách řízení, tzn. na 1. až 5. prioritě. Proto se Rusko izolovalo a svědčí mu to. Chasidé vyrobili opevnění v Rusku, ekonomický a vojenský val. To je jejich práce.

Vyceněné zuby Ruska na západ jsou ve skutečnosti zuby Chasidů a cení je proti Londýnu a domu Sion pod Rothschildovou pečetí

Kruh se uzavřel. Pozice jsou vytyčeny a Rusko znovu čeká na útok, na nejnižší 6. prioritě. Bez americké agrese by nemohlo Rusko začít zbrojit a nemohlo by se izolovat a stát se závislým na Izraeli a chasidských zdrojích. Chabad potřebuje americké tanky na ruských hranicích, aby Rusko bylo v pohotovosti a vycenilo na nepřátele ruských Židů, tzn. na globalistické sionisty, všechny zuby. Jenže bez zničení sionistů jednou pro vždy (jadernou válkou) nebude mít Rusko (rozuměj Židé v Rusku) nikdy klid. Takže válka je pro ně jediným řešením. A kdo to nechce dopustit? Vladimir Putin. Jenže bez Chasidů se Rusko nepohne, ani slunce ráno bez nich v Rusku nevyjde. Financují všechno v současném izolovaném Rusku, všechno, od bank a hypoték, až po rozvody elektřiny do zapadlých koutů Ruska. Nelze jim dovolit rozpoutání války, ale nelze jim ani vzít jejich moc v Rusku. Rok 1917 a trockistický teror už si Chabad Lubavitch nechce nikdy v Rusku zopakovat, proto jsou ochotni jít až na pokraj války se sionisty. Všechno, co se dnes děje, je de facto krevní msta. Válka mezi židy a Židy.

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/babis-nalicil-past-na-cssd-premier-navrhl-odstoupit-od-globalniho-kompaktu-osn-po-vzoru-rakouska-a-usa-ve-vlade-to-pry-navrhne-koalicnim-partnerum-z-lidoveho-domu-odstavovani-bruselu/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfgánci získali moderní protiletadlové rakety a začínají masakrovat letectvo NATO ...   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:26:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vzhledem k tomu, že většina základen "spojenců" v Afghánistánu je primárně zásobována letecky, znamená informace (byť oficiálně popřená) o sestřelení afghánského vrtulníku s vysokými činiteli oficiální afghánské armády Talibanem bezprostředně po startu přenosným protiletadlovým systémem velmi špatnou zprávu pro vojáky všech zahraničních armád, přítomných v zemi.

Na rozdíl od USA, které bez jakýchkoliv skrupulí dodaly tehdejším "bojovníkům proti sovětským okupantům" protiletadlové řízené střely Stinger, kterými v první fázi doslova masakrovali sovětská dopravní letadla nejen na území Afghánistánu, ale i přilehlých zemí (např. v Turkmenistánu), Ruská federace k podobným "řešením" nikdy nepřistoupila. Dokonce téměř 15 let povolovala používání letišť na svém území k logistickým operacím USA a dalších zemí NATO, a také jim pronajímala velké dopravní letouny (AN-124, IL-76) k přepravě techniky a materiálu do této země.

Bylo víc než jen jasné, že je jen otázkou času, kdy se Tálibán k pokročilým protiletadlovým systémům dostane. Mezi zbrojařskou komunitou je dobře známo, že se jeho šéfové pokoušeli o něco podobného už drahnou dobu. Ať už z Pákistánu, nebo z jiné "bratrské" země. Pokud je tvrzení televize Al Jazeera pravdivé, buď Pán v Afghánistánu milostiv nejen našim vojákům.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko, Indie a Írán vytvoří alternativu Suezského průplavu   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:20:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko, Indie a Írán v listopadu projednají vytvoření mezinárodního transportního koridoru Sever – Jih, jeho délka bude 7,2 tisíce kilometrů, uvádí íránská televizní stanice Press TV.

V novém projektu bude zahrnuta železniční i lodní doprava. Zboží z Indie poputuje do íránského Bandar Abbásu na pobřeží Perského zálivu, odsud bude přepraveno na pobřeží Kaspického moře a následně do Astrachaně. Dále zboží po železnici pojede do Evropy.

Koridor bude levnou a krátkou alternativou Suezského průplavu. Doba a cena nákladní přepravy se sníží o 30-40 %. Pokud například porovnáme dodávku zboží přes Suezský průplav z Bombaje do Moskvy, přes koridor Sever — Jih bude doprava o 20 dnů rychlejší. Navíc by podle plánů mělo ročně novou cestou putovat 20-30 milionů tun nákladu.

Ministr obchodu a průmyslu Indie Suresh Prabhu dříve oznámil, že aktivní využívání koridoru je nutné zahájit v co nejkratší možné době. Zkušební dodávky po nové trase proběhly už v roce 2014.

Zdroj: Press TV, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponArménský prezident rozpustil parlament a vyhlásil předčasné volby   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:15:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Arménie Armen Sarkisjan podepsal nařízení o rozpuštění parlamentu a konání nových voleb, které jsou naplánovány na 9. prosince. Informovala o tom tisková služba prezidenta.

„Stanovit mimořádné volby na dne 9.prosince 2018," uvádí se v dokumentu.

Již dříve nedokázal zákonodárný orgán země na druhém zvláštním zasedání zvolit předsedu vlády a podle zákona tak podléhal rozpuštění.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jUGF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKeňský prezident silně vyvrátil klam „čínské dluhové pasti" amerických médií   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:13:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Keňský prezident nedávno v rozhovoru pro americké novináře zdůraznil, že Keňa má svůj vlastní rozvojový program a je ochotna spolupracovat se všemi zeměmi, které jí pomáhají při realizaci jejích cílů. Keňský prezident tím silně vyvrátil klam „čínské dluhové pasti" amerických médií.

Keňský prezident to uvedl v rozhovoru s moderátorem CNN Richardem Questem a CNN tento speciální rozhovor odvysílala 29. října. Keňský prezident řekl, že Keňa si půjčila peníze nejen od Číny, ale také od Spojených států, Keňa má nejen multilaterální půjčky, ale také bilaterální půjčky, keňské dluhy jsou velmi zdravé.

Některá západní média dlouhodobě ze všech sil propagují takzvanou otázku „čínské dluhové pasti". Mluvčí čínského ministerstva zahraničí k tomu řekl, že půjčky, které nabízí čínská strana, nemají politické podmínky. Čínská strana plně respektuje vůli zemí, které přijímají čínskou pomoc, investuje do infrastruktury a dalších oblastí, ve kterých tyto země naléhavě potřebují rozvoj, ale nemají dostatečné finance. Čína pomáhá těmto zemím překonat rozvojové překážky a posílit jejich schopnost seberozvoje, což podporuje trvale udržitelný rozvoj jejich ekonomiky a společnosti, a místní vlády a lidé to vřele vítají.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína bude v listopadu měsíc předsedat Radě bezpečnosti OSN   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:12:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína bude v listopadu měsíc předsedat Radě bezpečnosti OSN.

Čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) v New Yorku čínským novinářům řekl, že listopad je vždy nejhektičtější měsíc Rady bezpečnosti OSN. Čína bude u příležitosti toho, že měsíc bude předsednickou zemí Rady bezpečnosti OSN hlavně posilovat roli multilateralismu a OSN, ochraňovat světový mír a bezpečnost, také úspěšně uspořádá dvě veřejné debaty Rady bezpečnosti OSN, a to o multilateralismu a o mírových činnostech v Africe.

Ma Zhaoxu řekl, že současný mezinárodní mírový a bezpečnostní stav je komplikovaný a vážný, regionální konflikt je dlouho neřešen, terorismus, nadnárodní organizovaný zločin a další otázky jsou stále výraznější, ochrana světového míru a stability je těžká a dlouhodobá práce. Kromě toho unilateralismus a protekcionismus sílí, narušuje mezinárodní řád a globální systém řízení, zvětšuje nejistotu a nestabilnost světa. Na tomto pozadí, svět potřebuje více multilateralismu než v minulosti, potřebuje silnější OSN.

Podle dalších informací, Rada bezpečnosti OSN v listopadu uspořádá více než 20 zasedání a schválí mnoho rezolucí, včetně otázek Sýrie, Iráku, Jemenu, mírového procesu na Středním východě a podobně.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník jmenoval nového zvláštního vyslance OSN pro syrskou otázku   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:11:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN Antonio Guterres 31. října jmenoval norského diplomata Geira Pedersena jako nového zvláštního vyslance OSN pro syrskou otázku, aby nahradil Staffana de Mistura, který odstoupil z osobních důvodů.
Geir Pedersen je v současné době norským velvyslancem v Číně. Mluvčí generálního tajemníka OSN téhož dne v prohlášení uvedl, že Geir Pedersen má desetiletí politických a diplomatických zkušeností a sloužil mimo jiné jako stálý zástupce Norska v OSN a jako zvláštní koordinátor OSN pro Libanon.

Staffan de Mistura byl jmenován zvláštním vyslancem generálního tajemníka OSN pro syrskou otázku v červenci roku 2014.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJižní a Severní Korea se dohodly na zastavení veškerého nepřátelského vojenského chování   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:09:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejské ministerstvo obrany dnes prohlásilo, že Jižní a Severní Korea se dohodly na zastavení veškerého nepřátelského vojenského chování na zemi, na moři a ve vzduchu od 0:00 hodin téhož dne.

Jihokorejské ministerstvo obrany v prohlášení uvedlo, že podle příslušné vojenské dohody podepsané Korejskou republikou a Korejskou lidově demokratickou republikou 19. září pozastaví obě strany od 1. listopadu veškeré nepřátelské vojenské chování na zemi, na moři a ve vzduchu, včetně zastavení dělostřeleckého cvičení poblíž demarkační linie vojenských sil, zastavení mobilního výcviku rot a jednotek na vyšší úrovni a vytvoření bezletových zón pro různé typy letadel.

V tomto prohlášení se také uvádí, že Jižní Korea zavede řadu opatření na realizaci této dohody, včetně úpravy výcviku dělostřeleckých jednotek v oblastech do 5 km od vojenské demarkační linie a úpravy plánu pro mobilní výcvik rot a jednotek na vyšší úrovni, uzavření pobřežních kanónů kolem ostrůvků Yeonpyeong a Baenlyeong a dalších.

red.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž se dva hádají, třetí se směje   
Pridal tk Pátek 02 listopad 2018 - 03:05:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatím co je v české kotlině teplo na ulici a horké mozky ruso- a sinofobů brzdí rozvoj vztahů, nenechá si prezident Putin vzít šanci na setkání s delegací německých průmyslových kapitánů a manažerů. Delegaci vedenou Wolfgang Büchele v rámci již tradičního setkání s vládou RF organizovaného Ostausschuss der deutschen Wirtschaft, přivítal dnes prezident Putin bez zpoždění v naději, že nehledě na těžké mezinárodní podmínky se obchodní vztahy s SRN budou nadále dobře vyvíjet. Wolfgang Büchele podpořil prezidenta Putina vyjádřením, dass Russland und Deutschland wieder auf dem richtigen Weg seien.

Pro informaci uvádím, že v současné době pracuje v RF více než 5 tisíc firem, a mnohé prověřují možnosti expanze. Nehledě na sankce, politické ohňostroje a pozastavení jednání s RF na vládní úrovni. Odcházení kancléřky, pravděpodobně více vynucené než přirozené, dovoluje předpokládat, že němečtí průmysloví kapitáni vidí dále i bez dalekohledu než politici. Návštěva se uskutečňuje v době, kdy kritika podobná té z roku 2014, je nemožná.

Připomínám jeden z mnoha příkladů německé vůle neztratit Rusko jako obchodního partnera. Siemens-Chef Joe Kaeser si dovolil cestu do Moskvy, aby gratuloval prezidentu Putinovi k Olympiádě, kterou ohodnotil jako triumf pro Rusko. Joe Kaeser svoji návštěvou otevřel dveře dalším manažerům, obchodníkům a politikům. Včetně odcházející kancléřky Merkel. Ta navštívila prezidenta Putina, aby ho po té mohla přivítat v Berlíně. Před několika týdny potvrdil změnu větru také spolkový ministr hospodářství Peter Altmaier. Ten se nechal v Moskvě slyšet: Wir müssen um die gegenseitigen Beziehungen kämpfen, denn nur wenn man rede, könne man Probleme lösen. Jinými slovy: Když má problém řešení, nemá smysl si dělat starosti. Když problém řešení nemá, dělat si starosti nepomůže. Tím nechci budit dojem, že vše je v pořádku, nebo že se vracejí staré časy. Protože ale sankce urychlily transformaci systému a všech hodnot, proces se stal nezvratným. Proto je nezbytné se přizpůsobit novým podmínkám. To platí nejenom pro SRN, RF a ČLR. Ale i pro ČR. Lze očekávat, že vznikající nové vztahy mezi státy se budou orientovat výlučně na obchodních zájmech, ne na geopolitických pocitech, pseudo-spojenectví, o přátelství nemluvě.

Uvedené potvrzují fakta: k létu 2016 dosáhl obchod mezi SRN a RF poloviny objemu před sjednocením Krymu s RF. Ke zlomu došlo v létě, 2016. Od té doby obchod roste. V minulém roce o 20,2% na 25,9 miliard Euro. Ruský export se zvýšil o 18,7% na 31,4 miliard Euro. Během osmi měsíců 2018 se růst zpomalil. Podle údajů Spolkového statistického úřadu se zvýšil objem obchodu s RF o 8% a dosáhl úrovně 40 miliard Euro. Ruský export se zvýšil o celých 13%, německý export o 2%. Situaci obchodních vztahů ČR, nebo USA s RF nebudu popisovat. Skutečností ale je, a na delší dobu zůstane, že ztráta trhů a možností pro české podnikatele v RF se bude zvětšovat. To i proto, že v české kotlině málokdo ví i o britsko – ruském investičním fóru RussiaTALK 2018, tradičně organizovaném Vněštorgklubem. Fórum

začalo dnes, na dušičky, samozřejmě s účastí JE velvyslance UK v RF Dr. Laurie Bristow, JJ Prince Michal Kentského, jmenovce, prezidenta BP Russia, David Campbell a podobných osobností. Málokdo si uvědomuje, že válka – i slovy, představuje nejhorší způsob sběru informace, nejenom o cizí kultuře. K ní patří i sovětský krátký loutkový film z roku 1954 Dva lakomí medvídci režiséra Vladimir Děgťjarjova potvrzující přísloví, že když se dva hádají, třetí se směje. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
1.11.2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3536 sec,0.1439 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,223kB