Pondělí 05 listopad 2018
P.C.Roberts: Nejvyšší americký velitel v Afghánistánu: Taliban nelze porazit   
Pridal tk Pondělí 05 listopad 2018 - 18:16:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Válka v Afghánistánu se nedá vojensky vyhrát a míru lze dosáhnout jen politickým řešením s účastí Talibanu, přiznal nově jmenovaný velitel amerických sil a sil NATO v Afghánistánu generál Austin Scott Miller. Učinil tak ve svém prvém interview pro televizi NBS News poté, co v září t. r. převzal vedení sil NATO v Afghánistánu.

„TOTO NELZE VOJENSKY VYHRÁT. TO SE BUDE MUSET ŘEŠIT POLITICKY“, posoudil s překvapivou upřímností generál už 17 letý konflikt, který byl zahájen americkou invazí do Afghánistánu v říjnu 2001. Generál vyjádřil přesvědčení, že neustálým válčením je už unaven i Taliban a že proto snad nebude problém dostat jej k jednacímu stolu.

Takže shrnuto do faktů: Všechno bylo zbytečné. Jak oněch 17 let války, tak výdaje na ni a všechny její oběti. A to v zájmu lži o 11. září 2001 a o Bin Ládinovi.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice v čele s USA znovu použila v Sýrii bílý fosfor   
Pridal tk Pondělí 05 listopad 2018 - 18:11:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koalice v čele s USA znovu použila mezinárodními konvencemi zakázaný bílý fosfor při leteckém útoku na syrský Hadžin v provincii Dajr az Zaur, informovala agentura SANA.

Útok se odehrál v oblasti nového trhu. O počtu zraněných či mrtvých nebylo informováno.

Koalice také zaútočila na obec Šaafa v provincii Dajr az Zaur, kde zemřeli tři děti.

Pentagon dříve prohlásil, že nehledě na to, že nebude informovat o tom, jakou munici v Sýrii používá, jeho střelivo odpovídá mezinárodním normám.

Zdroj: SANA


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeo stanovil podmínku pro EU kvůli obchodování s Íránem   
Pridal tk Pondělí 05 listopad 2018 - 18:08:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v rozhovoru pro televizní stanici Fox News uvedl, že společnosti z EU nebudou moci obchodovat ani se Spojenými státy, ani s Íránem.

„Evropské společnosti nebudou moci obchodovat jak s USA, tak s Íránem," odpověděl Pompeo na otázku moderátora, zda by se mohlo stát, že některé evropské společnosti budou nuceny ukončit spolupráci se Spojenými státy kvůli íránským sankcím.

Zdroj: TV Fox News

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBolševické základy Evropské unie - skrze zničení evropských národu vstříc světlým zítřkům   
Pridal tk Pondělí 05 listopad 2018 - 03:51:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"SKRZE DIKTATURU REVOLUČNÍ STRANY BUDE UTVOŘEN NOVÝ STÁT A KOLEM TOHOTO STÁTU SE ZRODÍ NOVÁ DEMOKRACIE."

Tak si představoval zrod federální Evropy Altiero Spinelli, jehož jméno nese budova Evropského parlamentu. Stejně jasná mu byla i historická nutnost revoluční diktatury:

"Naše hnutí odvozuje svou vizi a jistotu toho, co musí být vykonáno, z vědomí, že představuje nejniternější potřeby moderní společnosti a nikoliv z nějakého předchozího schválení projevem obecné vůle, která ostatně ještě nebyla zformována. Tímto způsobem hnutí položí základy nového řádu, základy první společenské disciplíny pro ještě nezformované masy."

V březnu 2017 vydala Evropská komise "Bílou knihu o budoucnosti Evropy," v jejímž úvodu se specificky odvolává na tento Spinelliho text nazvaný "Manifest z Ventontene" a označuje jej za svou základní inspiraci.

Manifest sepsal přesvědčený komunista-trockista Spinelli spolu s Ernestem Rossim za války v internaci, kam je poslal Mussolini.

A jak u komunistů ani jinak být nemůže, hlavním podtónem je nedůvěra v demokracii. V té do toho totiž podle nich kecá moc lidí, kteří narozdíl od uvědomělé avantgardy nevědí, co chtějí. :)

Ve zklamání nad politickými a ekonomickými neúspěchy komunismu nahradili revoluci třídní revolucí evropskou a hlavního nepřítele a tyrana společnosti spatřují v národním státě.

Proč by se jejich nový nadnárodní stát neměl změnit ve stejného tyrana už ovšem příliš nevysvětlují. Jenom píší, že se toho není třeba bát, protože oni to se společností myslí dobře. :)

Taky nás může potěšit, že v otázce vlastnictví výrobních prostředků doporučují nedogmatický přístup s tím, že je ho možné zakazovat nebo povolovat podle potřeby.

Tak to se mi ulevilo.

Autor: Martin Gust

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTéměř 60 % žadatelů o azyl přišlo do Německa v roce 2018 bez dokladů   
Pridal tk Pondělí 05 listopad 2018 - 03:48:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Většina žadatelů o azyl přichází do Německa, stejně jako dřív, bez osobních dokladů, informuje v neděli list Welt am Sonntag s odkazem na odpověď MV SRN na příslušný dotaz Strany levice.

V prvním pololetí letošního roku vstoupilo na německé území bez osobních dokladů 58 % plnoletých běženců. Federální úřad pro migraci a běžence (BAMF) má přitom údaje, že se jistá část migrantů „vědomě zbavila svých dokladů, zřejmě, aby měli větší šance na uspokojení žádosti o poskytnutí azylu."

Podle statistických dat MV SRN nemělo osobní doklady 88 % žadatelů o azyl z Afghánistánu, 89 % z Eritreje a 95 % z Alžírska. Mezi občany Nigérie, Somálska a Gambie jich bylo ještě víc, asi 97-99 %. Přitom pouze 21 % Syřanů a Turků, kteří požádali o azyl v SRN v roce 2018, neměli osobní doklady.

Zdroj: Die Welt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se střílelo za tatíčka Masaryka!   
Pridal tk Pondělí 05 listopad 2018 - 03:44:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nutno také připomenout všem jeho obdivovatelům, zejména učitelům dejěpisu!!!

Psát a informovat je třeba objektivně a pravdivě jak o historii tak o současnosti pánové z novin, časopisů, televize, rozhlasu a sociálních sítí.

Jak se střílelo za tatíčka Masaryka!

1.2.1919 při gen. stávce dělníků v Bratislavě legionáři zastřelili 7 demonstrantů.

25.3.1920 při stávce zemědělských a lesních dělníků v Rumanově na Slovensku zastřelili 2 dělníky.

18.7.1920 byl při mzdových demonstracích v Hlohovci četníky zastřelen dělník Jan Kulda a více než 10 demonstrantů bylo těžce zraněno.

18.12.1920 byli na protestní demonstraci ve Vráblech zastřeleni 3 stávkující a 1 dítě a přes 20 stávkujících zraněno. 21.2.1921 byli v Krompaších při demonstraci proti hladu a zásobovací krizi četníky zastřeleni 4 dělníci a 17 jich bylo zraněno.

2.7.1921 byli při exekuci ve vesnici Ardenovo zastřeleni 2 rolníci.

12.10.1921 byl četníky v Topolčianech při zatýkání zavražděn 1 dělník. Byl zatýkán proto, že jeho dcera sbírala zbytky řepy na sklizeném poli.

1.4.1922 stříleli v obci Hrušové četníci do stávkujících. 19 osob bylo zraněno.

30.7.1922 uspořádala KSČ v Košicích slavnost skautů spojenou s táborem lidu. Při rozhánění průvodu zranila policie 12 dělníků.

1.8.1922 stávkovali v Močenoku zemědělští dělníci z panství biskupa Kmeťka. Při rozhánění schůze stávkujících byl 1 dělník četníky zabit a 1 těžce zraněn.

28.10.1923 provedli četníci v Dulové masakr malorolníků, kteří hájili právo na lesní pastviny, a zastřelili 1 malozemědělce, 3 těžce a 30 lehce zranili.

28.4.1924 byl v Zaričevu úkladně zavražděn okresní důvěrník KSČ.

6.5.1924 byl v Turje agrárníky úkladně zavražděn důvěrník KSČ a místní starosta Ivan Stimák.

30.5.1924 při násilné exekuci dobytka v Poljaně těžce zranili četníci 7 rolníků.

3.8.1924 byli ve Svaljavě při protiválečné demonstraci policií zastřeleni 3 rolníci.

8.10.1924 byl při stávce textilních dělníků v Trenčíně zastřelen 1 dělník a 8 těžce zraněno.

10.2.1925 byl v Praze po skončení protidrahotní demonstrace uspořádán demonstrační průvod přes Václavské nám. Proti demonstrujícím byla vyslána policie, která střílela a 6 demonstrantů těžce a mnoho lehce zranila.

31.5.1925 zabili četníci 1 dělnici při stávce cihlářů v Nerejově.

11.6.1926 rozháněli v Praze četníci střelbou demonstraci dělníků proti zvýšení zemědělských cel a několik dělníků při tom zranili.

2.5.1928 byla četníky při stávce zemědělských dělníků v Dolním Kereškýně zastřelena 1 žena a 2 další ženy a 1 hoch byli těžce zraněni.

8.10.1928 byl v Boroňavě četníky v noci bezdůvodně uspořádán pogrom na rolníky. 34 mužů a 4 ženy bylo zabitých.

4.2.1931 při stávce v Duchcově proti snižování mezd četníci zastřelili 4 demonstranty a několik zranili.

I Z TĚCHTO DŮVODŮ ZVÍTĚZILI KOMUNISTÉ VE VOLBÁCH V R. 1946.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2540 sec,0.0864 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,117kB