Úterý 06 listopad 2018
P.C.Roberts: O čem tyhle průběžné americké volby jsou?   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 19:44:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou o tom, zda „odrbancům“ (deplorables), vymyly režimní presstitutky mozky až tak, že v těchto sněmovních a senátních volbách již nepodpoří Trumpa tak, jak ho podpořily ve volbě prezidentské. Jestliže totiž demokraté se svou politikou identity (politika založená na specifických zájmech specifických skupin lidí), dostanou do svých rukou jak sněmovnu reprezentatntů, tak senát, stane se Trump dokonale impotentním. Establishment doufá, že v těchto volbách uštědří každému budoucímu kandidátu amerického prezidenství lekci v tom, aby se už nikdy jako Trump neobracel k široké veřejnosti – a to přes hlavy těch, představujících zájmy establishmentu.

V Americe je totiž demokracie podvod. Oligarchie vládne a lid, jakkoli pod jejím panstvím trpí, se jí musí podřidit a toto panství přijmout. Už tedy žádné další prezidentské kandidáty, prosím, kteří by repezentovali lid. To je lekce, kterou establishment hodlá udělit lůze v těchto průběžných volbách.
A o čem že by tyto volby měly vlastně být?

Kdyby měla Amerika nezávislá média, mohly by tyto volby být o nebezpečné situaci, kterou si na sebe přivodil Washington tím, že přinutil dvě vojensky mocné země, aby se připravily na válku s ním. Všechno, co prezident Reagan učinil pro zachování míru, hodili současní američtí váleční štváči přes palubu – a to pro materiální zájem, moc a zisky vojenskobezpečnostního komplexu.

Kdyby Amerika měla nezávislá média, mohly by tyto volby být o reindustralizaci Spojených států. Ale zrovna dnes, co tento článek píši, zveřejnil the Saker svou úvahu, nazvanou: Pentagon si uvědomil, co učinil – dostal americkou armádu do kolen: https://thesaker.is/the-pentagon-realised-what-it-has-done-the-chinese-put-the-us-army-on-its-knees/ A jak? Přivedl ji do závislosti na čínských dodavatelích. A to souběžně s tím, jak Trumpova odministrativa vyvolává problémy s Činou.

Kdyby měla Amerika nezávislá média, byly tyto volby o 20 letech válek USA, NATO a EU proti Srbsku, Afghánistánu, Iráku, Somálsku, Libyi, Pakistánu, Sýrii a Jemenu – a též o podpoře USA,NATO a EU zločinům Izraele proti tomu, co ještě zbylo z lidu Palestiny. I o podpoře USA, NATO a EU neonacistickému režimu na Ukrajině.

Kdyby měla Amerika nezávislá média byly by tyto volby i o nesmyslné a falešné démonizaci Iránu. Kompletně stupidní hlupák, ze kterého Trump udělal ministra zahraničí, prohlásil před pár dny, že Washington srazí Irán k zemi, jestliže se ten nezačne chovat jako normální stát.

Co Pompeo míní „normálním státem“? Myslí tím samozřejmě stát, který bude mašírovat podle pokynů z Washingtonu. A jen tak mimochodem, Irán ještě nikdy ve své historii žádný stát nenapadl.

Kdyby měla Amerika nezávislá média, někdo by se Pompea též asi zeptal, kterou že to věc dělá Irán tak špatně, že ospravedlňuje Wahington ke stažení jeho podpisu z nukleární dohody s Iránem – a to za nesouhlasu Evropy, Ruska a Číny s takovýmto krokem.

Ale nezávislá média, jak známo, v Americe nejsou, a tak nejsou na pořadu dne ani témata, jež jsem uvedl. A co si s takovýmto stavem věcí počnou odrbanci?
Ti čelí dilematu. Prezident, kterého zvolili, podlehl establishmentu a nemůže je tedy už dále reprezentovat. A před své podporovatele z dob prezidentské volby postavil válečné štváče Johna Boltona, coby svého poradce v Národní bezpečnostní radě, a Pompea jako ministra zahraničí. Kdyby do obou funkcí jmenoval Adolfa Hitlera, byl by výsledek stejný.

A tak má Amerika na programu volby, ve kterých se o ničem vážnějším nediskutuje.

Závěr této mé statě nemůže tedy být jiný než ten, že Amerika je odsouzena k záhubě.

Ale možná, že výsledek voleb můj názor ještě změní. Jestliže však zvítězí současný establishment, je vše ztraceno.

Vybral a přeložil Lubomír ManSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBolševici zakazovali Kryla, havlisté zakazují Nohavicu...   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 02:41:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když jsem si dnes otevřel všechny deníky, neboť mou úchylkou je už od doby svého poslancování všechny kupovat, připadal jsem si jako za dávných časů soudruha Kojzara s jeho známým příspěvkem Zaprodanci a ztroskotanci. Tedy přesněji to mělo znít v singuláru: Zaprodanec a ztroskotanec .

A kdo? No samozřejmě Jarek Nohavica. Ten, který slouží Putinově propagandě, nechá se tímto světovým tyranem dekorovat a rozrušuje tak naše pevné probruselské a euroatlantické řady.
No chvíli jsem na tomto místě chtěl vášnivě vykřiknout: A to je ta svoboda z listopadu 1989? A pak jsem se chvíli zastavil a tuto emotivní větu nevykřikl.

Není samozřejmě sporu, že žádný z deníků, které si každý den kupuji, počínaje Právem, přes Lidovky, Dnes či Hospodářské noviny by tento článek neuveřejnilo.

Na druhé straně: Je to jejich chyba. Čím více se uzavírají ve své bublině jediných pravd, tím méně je někdo čte. Freneticky hudrají, že lidé dávají přednost sociálním sítím. Ale jsou natolik pitomí, že nechápou, že za to mohou jejich lži.
Zatímco levicové (Nová republika) či pravicové (Pravý prostor) portály skvěle a pozitivně Jarka ocenily, tištěná média je pravý opak. A to i časopisy. Nemluvme o Respektu. Ten je fanaticky protiruský, čili fanaticky liberální a dle sebe svobodný.

A podobný je i Reflex. Přesto jeho šéfredaktor Marek Stoniš, kvůli němuž Reflex už leta nekupuji, napsal úvodník se zajímavým názvem, který zakončil textem. Jaromíra Nohavici si prostě vážím, měl jsem jej rád kdysi a mám i dnes. A jestli mi teď chcete hodit na hlavu jeho pletku s estébáky, nešť. Je mi (to) jedno.

Puškinovu cenu mu přeji, protože to, za co ji má, přesně dokázal. Jako málokdo u nás.

Lidé i na sociálních sítích chtějí přehlednost. Jsi buď pro či proti a pokud možno hněvivě.

Oceňuji Putina, že udělil Nohavicovi Puškinovu cenu a oceňuji Nohavicu za skvělý projev v ruštině. A je jedno, že by deníky můj text neuveřejnily.

Svět jde dál a ke svobodě projevu už určitě deníky či časopisy nepotřebujeme. Ať klidně zhynou. I toho Stoniše jsem našel na internetu a jeho jinak odpudivý Reflex kupovat nemusím.
Ještě by stačilo „rozbombardovat“ Českou televizi a budeme skutečně svobodní…

A to je nádherný dar.

Jiří Vyvadil


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoděkování   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 02:36:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oslavy stého výročí vzniku Československa v Praze byly nic moc a uplakané nebe jakoby vyjadřovalo náladu mnohých z nás. Zato jsme mohli vidět a stále vidíme příval stupidních žvástů v médiích se zaměřením na kritiku vzniku a existence Československa. Něco takového je nejen v Evropě, ale v celém světě unikátní. Něco takového si neumím představit ani v sousedním Polsku, nebo Maďarsku. Aktivisté a dokonce historici vystudovaní za peníze spoluobčanů, zato placení v současnosti bůhví kým, nicméně evidentně sudeťáky a pangermány kolonizujícími Evropu, případně jejich místními slouhy urážejí vlastní zemi a národ a nikomu to nevadí.

Neměli by reagovat naši politici, už z hlediska svých různých přísah a povinností? Českou republiku, snad jako nějakou formu urážlivé provokace, či připomenutí závazků slouhům a vlastizrádcům, navštívila německá kancléřka, představitelka země, s níž byli naši předkové tisíce let v konfliktu. Spolu s ní přímo vzorový reprezentant pangermánské EU, našminkovaný Macron, jakýsi Ken budoucnosti, bez rasy, pohlaví, vlastní tváře a vlastního názoru.

V rámci protičeské, případně protičeskoslovenské propagandy se zcela zapomnělo na mnohé. Správně si to uvědomil Ladislav Žák, který publikoval 26. 10. 2018 následující slova: „Mám takový pocit, že v celé té kampani věnované stému výročí vzniku a následného průběhu společné české a slovenské státnosti chybí jedno prosté poděkování. Rád bych proto poděkoval Slovákům za krásných pětatřicet let, které jsem s nimi mohl prožít ve společném Československém státě. Bylo to krásné, vzájemné, inspirující a produktivní partnerství. Jsem rád, že po zániku společného státu toto partnerství přetrvává, ale stále se rozvíjí. Tož milí Slováci, děkuji, děkuji, děkuji….“

Češi (včetně Moravanů a Slezanů) a Slováci jsou vzájemně nejbližší národy v Evropě. Nemá smysl se handrkovat o to, kdo na koho údajně doplácel, nebo si myslí, že doplácel ve společném státě. Lze to poměrně přesně vyčíslit na základě statistik a jiných historických zdrojů, které jsou nezpochybnitelné. Společný stát byl z bezpečnostního hlediska v roce 1918 i v následujícím období absolutní strategická a bezpečnostní nutnost. Je naprostým faktem, že Češi potřebovali Slováky proti Němcům a Slováci potřebovali Čechy proti Maďarům, bez ohledu na cenu. Zde nelze kšeftařit a vše se nedá měřit penězi. Vlast a národ jsou cenou nejvyšší.

K poděkování se opožděně přidávám, jsme s panem Žákem zhruba stejně staří a připomínám dále mimo společné soužití v období 1918-1938 a 1945-1992 rovněž československou armádu, která vznikla před více, než sto lety jako čin statečných protirakouských vlastenců v legiích v Rusku, Francii a Itálii. Velkou zásluhu na tom má Milán Rastislav Štefánik a američtí Slováci. Armáda tedy předstihla dobou svého vzniku stát. Tato armáda nepřestala existovat ani v době rozdělení republiky nacismem a fašismem v letech 1939-1945 a Slováci bojovali s Čechy společně proti nepřátelům v zahraničí na všech frontách, stejně jako odbojáři a partyzáni doma. Naše armáda měla po roce 1945 řadu nedostatků, ale všichni ji brali vážně a byla československá. Takže zároveň zdravím všechny kolegy Slováky, s nimiž jsem sloužil téměř 24 let a bez ohledu na některé detaily, problémy a nedostatky, které se konec konců najdou na všech pracovištích. Bylo mi ctí.

Jedním z důležitých faktorů paměti národa jsou veteráni, především vojenští a všichni ti, kteří se podíleli na boji proti nacismu a fašismu. Nesmírně důležití jsou pamětníci druhého odboje. Už téměř žádní nezbyli, což umožňuje účelově překrucovat a falšovat dějiny a vyrábět protičeskou, případně protičeskoslovenskou propagandu. To se děje s rostoucí intenzitou a podporou většiny médií. Nejsem členem žádné veteránské, ani armádní organizace, takže poměry v těchto spolcích detailně neznám, případně je znám pouze z doslechu od známých, kteří jsou členy. Přesto mne udivuje současný vývoj a útoky proti svazu veteránů, jako na objednávku, byť některé problémy prosakovaly již dlouhá léta.

Především jsem toho názoru, že problémy, ať již reálné, nebo mediálně vyráběné na objednávku, by si měli řešit v první řadě sami veteráni. Když se podíváme do médií, protože naprostá většina občanů jiný zdroj informací nemá, co zjistíme? K svazu veteránů se vyjadřuje kdejaký aktivista, protinárodní politik a nedovzdělaný redaktor, či komentátor dlouhodobě přisluhující cizím zájmům a nepřátelům naší země. Kolik veteránů dostalo prostor k vyjádření v ČT, již si platíme ze svých daní? Kolik prostoru dostávají v ČT vlastenci a kolik amorální slouhové cizáků? A to jsme oslavovali sto let vzniku ČSR a osvobození z rakousko-germánské okupace! Kdysi naší zemí zněly písně, jako Vlajka vzhůru letí, nebo Masaryk nás svolává. Za Československou republiku byli ochotni položit život i lidé, kteří nebyli bohatí a moderně řečeno úspěšní, protože v roce 1918 získali vlast, svoji vlast, Československou republiku. Dnes slyšíme Ódu na (germánskou) radost nad blbostí otroků v evropských koloniích a přípravou na další válku na východě. Sankce, zbrojení, válka, další Drang nach Osten proti Slovanům se slovanskými armádami podřízenými německému Bundeswehru.

Tři pilíře státu

Když jsem v rámci úprav svojí knihy o historii státu, armády a obranného průmyslu nedávno zamýšlel nad naším státem, jeho minulostí a budoucností, uvědomil jsem si, že dochází k destabilizaci základních pilířů našeho státu, pravděpodobně záměrně. Přitom jsem si nemohl nevzpomenout na slavný americký film Pošťák.

Vcelku nelze popřít, že oporou, či pilíři státu v moderní době byly a stále by měly být armáda, policie a pošta. Součástí policie jsou hasiči a záchranáři profesionální a dobrovolní. Oporami státu byli od října 1918 rovněž železničáři a samozřejmě, už dávno před vznikem republiky vlastenečtí učitelé, a to všech stupňů. Pokud si připomeneme pražské povstání v květnu 1945, nelze zapomenout na další uniformovanou složku, a to tramvajáky. Všichni z nich, pokud se nezpronevěřili vlasti a národu si zaslouží poděkování. Je smutné, že něco takového neudělal žádný z politiků. Možná proto, že slovo vlast zapomněli, ohlušeni tučnými koryty a dotacemi z EU, tedy z peněz, které EU a především Německo vydřela z naší země a práce našich lidí. Konec konců, z naší ústavy zmizelo i slovo národ a od našich politiků ho rovněž neslyšíme, stejně jako slovo vlast.

Každý stát má svoje neživé symboly. Jsou to jazyk, území vtělené do mapy, státní vlajka, státní hymna a obvykle i měna. Zásadním podpůrným faktorem jsou vlastenecky laděné zákony a především pozitivně prezentovaná historie státu. Ona totiž historie žádného státu není moc krásná a jemná. Ale pouze u nás se dlouhodobě zdůrazňují negativní stránky. Proč asi a na čí objednávku? Současná EU se snaží všechny tyto symboly odsunout do pozice jakéhosi druhořadého folklóru. Přesně podle vzoru pangermánského tažení s cílem takzvané Mitteleuropy, které odmítl již v polovině devatenáctého století Palacký. Jak napsal prezident Beneš, Němci přijdou zase se svojí touhou ovládat Evropu, jak jsem psal před týdnem. Děje se to pomalu, pokrytecky a s využitím jak propagandy v médiích, tak změnami ve školách, které dorazila kombinace ideologie hlouposti, multikulturalismu a inkluze socialistických ministryní. Znovu lze připomenout slova Karla Havlíčka Borovského, dnes rovněž pronásledovaného protičeskými propagandisty, že dobrá, či špatná vláda se pozná podle toho, jak ke školství přistupuje. Podřizování cizím zájmům se děje bez vědomí a souhlasu občanů především tichými změnami nařizovanými z Bruselu a otrocky plněnými našimi politiky a úředníky v přívalu všemožných nesmyslů a uzákoněných lumpáren vymýšlených tamními 60 000 úředníky pod vedením eurokomisařů. To vše s cílem vybudování totalitní euromarxistické říše lži, korupce, otroctví a úchylnosti.

Jedním z nehmotných pilířů státu je jeho idea. Ta nemůže být jiná, než vlastenecká a opírá se o historii a symboly. Může ji nahradit ideologie, jako u německého nacismu, nebo náboženství, jako u islámského státu. Výsledky jsou v takovém případě v podstatě stejné. Velké škody může přinést i deformace a ideologické, či záměrně politické zneužití jakékoli víry. Nemyslím tím jen politické šaškování samozvaného kněze, bývalého socialistického kádrováka v katolickém ornátu, přestože knězem není a nikdy nebyl. Ani mši za sudeťáky, která urazila oběti nacistického násilí a jejich potomky v Plzni. O individuu, které si říká papež František a mlčelo k fašistickému teroru a vraždám v Argentině a v současnosti pomáhá prosazovat islamizaci Evropy pod pláštíkem jakéhosi úchyláckého církevního euromarxismu je zbytečné hovořit. Naštěstí máme i vlastenecké kněze. Kdysi to byl Jan Hus, později již téměř zapomenutý Josef Jungmann, dnes se valí nenávistná propaganda na pana Piťhu, který řekl nahlas to, co si myslí většina národa. Neměli bychom zapomínat, že naprostá většina z nás má historicky křesťanské kořeny, které, ať se to komu líbí, či nikoli pocházejí z judaismu. A to je, počínaje desaterem, dobré vodítko i do budoucnosti.

My se v současnosti rozčilujeme nad sprostou vraždou saúdskoarabského novináře. Přitom zapomínáme na nacistické koncentrační a zajatecké tábory v celé Evropě, jak se tam Němci a Ukrajinci nechovali k vězňům o nic lépe, tamní vraždy a pokusy na živých lidech. Zapomínáme na sovětské gulagy. Zapomínáme na japonské koncentrační tábory, protože byly daleko. Zapomínáme na koncentrační tábory v Chile a v Argentině, kde také uřezávali vězňům prsty. Stačí připomenout zpěváka Victora Jaru v Chile. Zapomínáme na fašistické koncentrační tábory ustašovců v Jugoslávii, na koncentrační tábory Francovy vlády ve Španělsku. Zapomínáme na Lidice, Ležáky, Prlov, Ploštinu a desítky vypálených obcí na Slovensku, pec vápenky, kam házeli příslušníci SS a pohotovostních oddílů Hlinkovy gardy živé zajatce. Přehlížíme nedávný ukrajinský majdan a hromadnou vraždu v Oděse. Opravdu jsme se poučili z historie? Nebo děláme vše pro to, aby se opakovala?

Autor: Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmečtí Židé požadují dodatečné kurzy integrace pro muslimy kvůli antisemitským útokům   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 02:28:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Německu stoupá počet antisemitských útoků, federace Židů země navrhuje, aby ti migranti, kteří by ještě mohli být ovlivněni protižidovskou propagandou svých zemí, museli projít doplňkovými integračními kurzy.

Nehledě na to, že přítok migrantů do Německa není tak silný jako v předchozích letech, Abraham Lehrer, viceprezident Židovské rady Německa, věří, že „problém arabských islamistických imigrantů a jejich antisemitismu" nadále existuje.

Lehrer navrhl organizování dodatečných hodin integrace, v nichž „fundamentální hodnoty" jako demokracie a chování k ženám v evropské společnosti „jsou intenzivně vyučovány".
Během tohoto léta vyrostl počet trestných činů vykonaných proti Židům o více než 10 %. Některé trestné činy byly vykonány neonacisty, další případy muslimskými migranty.
Jedním z případů, kterému se intenzivně věnovala média, byl případ syrského migranta, který opaskem zaútočil na Izraelce.

Zdroj:https://sptnkne.ws/jWh3

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDamašek se pochlubil absencí útoků Izraele po dodávkách S-300   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 02:26:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelské letectvo neprovedlo žádné letecké útoky na Sýrii poté, co Rusko poskytlo syrské armádě protiletadlové raketové systémy S-300. Informuje o tom agentura Al-Masdar s odkazem na vojenský zdroj v Damašku.

Podle zdroje izraelské letectvo i nadále pokračuje v letech podél syrských hranic v oblasti východního Libanonu. Od zahájení dodávek S-300, k nimž došlo na začátku října, však nedošlo k žádnému případu porušení vzdušného prostoru Sýrie. Zdroj odmítl informace, které dříve zveřejnila agentura Reuters, o tom, že izraelské letectvo údajně napadlo několik objektů v Sýrii po incidentu s ruským letounem Il-20. Ten byl v noci na 18. září sestřelen nedaleko pobřeží Středozemního moře.

Zdroj také dodal, že ruská armáda v současné době dále trénuje syrské specialisty a učí je používat dodané systémy protivzdušné obrany v provinciích Latákie a Hamá.

Začátkem října Rusko dokončilo dodávky systémů S-300 do Sýrie. Ministerstvo obrany Ruska uvedlo, že školení syrských specialistů bude vyžadovat celkem tři měsíce.

Zdroj: agentura Al-Masdar

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpanělské státní zastupitelství žádá 16 až 25 let pro katalánské politiky a aktivisty   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 02:23:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezi 16 a 25 lety vězení žádá španělské státní zastupitelství pro každého katalánského politika a aktivistu, kteří se snažili o nezávislost.

Po roce od referenda vyslovilo nejvyšší španělské státní zastupitelství požadavky vůči zadrženým vedoucím hnutí za nezávislost Katalánska.

Nejvyšší trest 25 let je požadován pro Oriola Junquerase, bývalého viceprezidenta regionu, k tomu ještě dalších 25 let má mít zákaz nacházet se v jakémkoli státním úřadě. Pro osm dalších lidí, včetně katalánských ministrů, je požadováno 16 a 17 let vězení.

Jsou viněni z rebelie, neposlušnosti a ze zneužívání veřejných prostředků.

Datum začátku procesu ještě nebylo zveřejněno, pozorovatelé ale považují za možný začátek nového roku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jWhy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon pochopil, co napáchal: Číňané dostali americkou armádu na kolena   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 02:20:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V systému národní obrany USA objevili velké slabé místo, které je těžké zakrýt. Reakce Pentagonu připomíná špatně skrývanou paniku. O slabostech a závislosti na Číně, jedné z nejsilnějších armád světa, čtěte v materiálu Sputniku.

Novináři, kteří se seznámili s výsledky výzkumů amerických expertů, již důkladně prozkoumali stav americké armády a obranného průmyslu, se přiznávají, že v nedávném podivném chování prezidenta Trumpa existuje tvrdá logika — chce zachránit Ameriku před změnou na tygra z kartonu s papírovými drápy.

Autor agentury Reuters Andy Home, který přečetl zprávu amerického ministerstva obrany ohledně situace se základními dodávkami nutnými pro armádu, zdůrazňuje: více než 300 klíčových elementů, které jsou potřebné pro normální práci ozbrojených sil a obranného průmyslu USA, jsou ohroženy. Američtí výrobci jsou na pokraji krachu, nebo už byli vyměněni za výrobce z Číny či dalších zemí kvůli deindustrializaci národní ekonomiky a vývozu výroby do zemí Jihovýchodní Asie.

Jako příklad Home uvádí tento fakt ze zprávy úřadu: ukázalo se, že přednedávnem „zahynul" poslední americký výrobce syntetického vlákna, které je potřebné pro výrobu vojenských stanů. Znamená to, že v případě, když se USA dostanou do takzvaného textilního embarga, někteří američtí vojáci budou nuceni spát pod širým nebem. Je to těžké nezaznamenat, že tato perspektiva je velmi potupná pro armádu, která se uchází o status nejvíce technologicky pokročilé na planetě.

Situaci by bylo možné považovat za směšnou, pokud by neovlivňovala tak velké spektrum potřeb americké armády a vojensko-průmyslového komplexu.

V odtajené části výzkumu Pentagonu je napsáno, že v USA zaznamenali složitosti s budoucími dodávkami přepínačů, které jsou ve výbavě prakticky všech amerických raket. Jak sdělují američtí úředníci z Pentagonu, výrobce přepínačů byl zavřen, ale vojenské řízení se o tom dozvědělo jen poté, co vyšlo najevo, že přepínače došly. Vzít nové nebylo odkud, protože výrobce „zemřel" už před dvěma lety.

Ještě jeden příklad. Jediný v USA výrobce raketových motorů na tuhé pohonné látky pro rakety vzduch-vzduch, jak píšou američtí úřednici, narazil na technické problémy, jejichž příčiny nebylo možné zjistit dokonce i po zapojení vládních a vojenských expertů. Pokusy znovu spustit výrobu se zhroutily, a Pentagon byl nucen najmout norskou společnost pro zajištění nepřetržitých dodávek. Očividně to poukazuje na určitou degradaci celého amerického systému, protože jen ztrátou nějakých klíčových kompetencí se dá vysvětlit situace, kdy se výrobu nedaří obnovit, či dokonce ani zjistit, v čem je problém.

Ve zprávě Pentagonu není žádná vojenská sféra, ve které by nebyly vážné problémy. Často se je nedá řešit ani díky bezednému vojenskému rozpočtu.

V části věnované problémům jaderného ozbrojení si Pentagon stěžuje na to, že USA chybí potřebný počet inženýrů a techniků, kteří by měli odpovídající vzdělaní, výcvik a občanství USA. Upozornění na občanství je důležité, protože americké vysoké školy vychovají dost inženýrů, fyziků a představitelů jiných technických oborů a exaktních věd. Ale nesouměrně více absolventů cizinců, nejčastěji z Číny.

Američané nemohou najít nejen inženýry, ale i potřebnou mikroelektroniku pro jaderné zbraně. Stěžují si na to, že nemohou důvěřovat svým dodavatelům elektronických komponent. To znamená, že mikroelektronika pro americké rakety se vyrábí v Číně a Američané ani neví, co do ní Číňané dali.

Pentagon si také stěžuje na absenci nástrojů pro vypracování programového zabezpečení, managementu atd., kterým by mohl důvěřovat. Obává se, že kvůli špatné kybernetické bezpečnosti dodavatelů, ruští nebo čínští hackeři mohou něco vložit do programového zabezpečení, které používají američtí vojáci.
Hlavní závěr zprávy: „Čína představuje značné a stálé rostoucí riziko pro dodávky materiálů, které jsou velmi důležité pro národní bezpečnost USA."

Hladovost amerického byznysu a ideologie globalizace způsobily USA tak velké škody, o kterých geopolitičtí oponenti ani nesnili. Právě tato skutečnost vysvětluje pokusy Donalda Trumpa skoro násilně reindustrializovat Ameriku.

Dá se ovšem předpokládat, že s ohledem na nynější ekonomické problémy se administrativě Trumpa sotva podaří opravit to, co během 20 let ničili jeho předchůdci.

Autor: Ivan Danilov

Zdroj: https://sptnkne.ws/jWeh
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVystupme z OSN !   
Pridal tk Úterý 06 listopad 2018 - 02:12:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera jsem se na veřejném slyšení analytika Zdeňka Chytry, žijícího v Německu, seznámil s dvěma pakty z dílny OSN. Bylo mi z nich špatně.

Jsem někdy vlasteneckou frontou označován za příliš umírněného, pokud jde o vystoupení z EU. Pokládám se totiž nejenom za vlastence - zemského patriota ČR, ale též za Evropana.

Myslím si, že EU, zvláště v této době, kdy ve Francii vítězí Národní sdružení (Rassemblement national) Marine Le Pen nad La République en Marche Emannuela Macrona, kdy v Itálii preference Legy Matea Salviniho strmě rostou, kdy v Polsku PiS neztrácí ani v dalších volbách své voliče, kdy v Německu rostou preference AfD, kdy se Rakousko Sebastiana Kurze probudilo a razantně vystoupilo proti globálním paktům OSN, kdy Viktor Orbán proti všem, zachraňuje to, co je pro Evropu posledních staletí signifikantní, prostě v této době z EU vystupovat by nebylo šťastné. Musíme i svou troškou do mlýna posílit návrat zdravého rozumu do Evropy, aby Evropa nezhynula šílenými nápady globalistů.

Globální pakt o uprchlících a Globální pakt o bezpečné, řízené a pravidelné migraci navazují na Marrakéšskou tzv. nezávaznou deklaraci, kterou ČR podepsala 2.5. 2018 a Newyorskou tzv. nezávaznou deklaraci New York Declaration of Refugees and Migrants, kterou v roce 2016 podepsal za ČR, není známo kdo, zřejmě tehdejší předseda vlády B. Sobotka,

O těchto nezávaznosti těchto deklarací se nyní přesvědčilo Rakousko, kdy je mu vyčítáno, že ačkoliv tyto deklarace podepsalo, nyní nechce podepsat ony dva Globální pakty.
Zdá se, že teprve nyní, po tom, co Globální pakty nepodepíší USA, Austrálie, Rakousko, se konečně někdo i u nás začetl nejenom do preambulí, ale do skutečného obsahu těchto paktů.
Bylo by dobré, kdyby si naši poslanci přečetli celá znění obou paktů a najdou tam že: ... „členské státy mají přejmou zodpovědnost za blaho migrantů, a to ve všech fázích jejich přesunů“ zdroj Global Compact for Safe, orderly and Regular Migration/ Preamble odstavec 12

Státy, které podepíší tyto pakty, nebudou mít možnost činit rozdíly mezi uprchlíky (dle Ženevské konvence o uprchlících)a jakýmikoliv migranty, ale na základě Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (dále jen UNHCR) budou muset přijímat migranty kompletně tak, jak dostanou z UNHCR nařízeno.
Po přijetí Globálních paktů nastane státům povinnost slučovat rodiny nejenom uprchlíků, ale i migrantů, a to hlavně u dětí bez doprovodu a ve všech fázích migrace zdroj Global Compact for Safe, orderly and Regular Migration/Final Draft, Objective 7.

Přijdou-li migranti opouštějící své země původu z důvodu hledání nových ekonomických příležitostí, lidé opouštějící své domovy z důvodů potravinové nejistoty, chudoby, porušování lidských práv, nepříznivých dopadů klimatu atd. NEBUDOU je moci státy (tzn. evropské) vyhostit zpět do zemí jejich původu (i kdyby zde páchali kriminální činnost), protože by tím porušily jejich lidská práva. (Objectiv 21)

Tyto Globální pakty byly připraveny Newyorskou deklarací, kdy byly neziskové organizace vyzvány, aby se zapojily do příprav Globálních paktů, tedy aby dostaly možnost ovlivnit politické mezinárodní smlouvy týkající se azylové a migrační politiky. Zdroj New York Declaration for Refugees and Migrants odstavec 33.

Bude posíleno postavení neziskových organizací. Budou mít mimo jiné pravomoc v přerozdělování financí. NYD odstavec 28. Vzhledem k tomu, že financování přesunů migrantů, jejich obživě v cílovém státě, sociálních a zdravotních výdajích bude na bedrech státu, kam migranti přišli, tak budou mít neziskovky volnou ruku v rozdělování státních financí. Dá se předpokládat, že to bude na úkor domácího obyvatelstva, důchodců, chudých rodin atd.

Další bod. Neziskové organizace, které dosud ilegálně dovážely migranty do EU, budou po přijetí Globálních paktů zcela beztrestně provádět nyní ještě kriminální převaděčskou činnost. Globální pakty jim zaručují imunitu.

Za účelem pomoci migrantům bude převedena zodpovědnost ze států původu na členské státy OSN.

Členské státy – hostitelské země budou muset vypracovat cílené podpory migrantům, a to i finanční, které jim usnadní podnikání. Migrantům bude nad rámec sociálních dávek, poskytován počáteční kapitál, zřízeny budou fondy, ze kterých budou moci migranti na své podnikání čerpat finanční prostředky. Zdroj Global Compact for Safe, orderly and Regular Migration/Final Draft, Objective 19 odstavec 35e.

Členské státy budou muset pozitivní informace o migraci a jejích výhodách do učebních osnov. (32i)

Signatářské státy budou povinny předkládat veřejnosti důkazy o výhodách migrace a vytvářet tak veřejné mínění Budou podporovat sdělovací prostředky a média, které v tomto duchu podávají zprávy (to už se teď u nás a v dalších státech děje).
Médiím, která budou migraci kritizovat, budou zastaveny finanční a materiální prostředky zdroj: Global Compact for Safe, orderly and Regular Migration/Final Draft, Objective 17, odstavec 33b, c

Migranti budou mít mimo jiné automatické právo na získávání základních služeb, hlavně zdravotnictví, poskytované služby mají být citlivé na kulturu migrantů (čili u muslimek pouze gynekoložka a tak podobně).

Smlouvy musí být vystavované v jazyce, kterému migrant rozumí. Těch záležitostí, které jsem se dozvěděl na semináři ke Globálním paktům od přednášejícího, Zdeňka Chytry, včetně odkazů na původní znění je daleko více.

Často se nám vytýká, že s těmito Globálními pakty souhlasí více než 190 států světa.

To dá přece rozum. To jsou většinou ty státy odkud by migranti k nám, do Evropy přicházeli. Neutěšenou situaci v těchto státech, kde bují korupce neuvěřitelným způsobem, odhodí těmito Globálními pakty na bedra nám. Chápu třeba to, že bývalé koloniální státy mají určitou zodpovědnost za společenský a sociální rozklad bývalých kolonií. Ale jak k tomu máme přijít my, kteří jsme nikdy žádnou kolonii neměli. Myslí si, že těmito Globálními pakty OSN dokázala, že není tím společenstvím, pro které byla stvořena. Nejlépe by bylo, kdybychom zvážili plusy a mínusy být v takovémto společenství, na které přispíváme z našich daní. A na které se vztahuje přísloví „za dobrotu na žebrotu“

Osobně si myslím, že bychom z OSN měli co nejdříve vystoupit. Ostatně i USA vycouvávají z různých aktivit OSN a myslím si, i když to nevím přesně, že dokonce Švýcarsko není členem OSN (i když na jeho území je třeba UNHCR). Proč nemůžeme být tak chytří jako Švýcaři.

OSN kráčí ve šlépějích meziválečné Společnosti národů, která nedokázala zamezit nástupu nacismu v Německu a fašismu v Itálii a tudíž nedokázala zamezit Druhé světové válce.
Globální pakty jsou vysoce výbušnou materií, jsem rád, že premiér Babiš se připojuje k mínění Rakouska, USA, Austrálie, Maďarska a dalších států a tyto Globální pakty nechce podepsat. Jak jsem na počátku psal. Mám Evropu rád. Globální pakty potopí náš světadíl do chudoby a následně bez naší pomoci, protože už na ni nebude mít sílu, upadne do daleko větší chudoby i Afrika. V Evropě i Africe nastane neuvěřitelný chaos. Měli by si to uvědomit hlavně ti mladí, kteří volí strany, které jsou cool, a které jsou ke Globálním paktům vstřícné. Na ty a na jejich děti všechny negativa Globálních paktů, pokud je přijmeme, padnou.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686327

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2787 sec,0.0704 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,229kB