Středa 07 listopad 2018
Vědci objevili vesmírný objekt, který zcela změnil jejich názor   
Pridal tk Středa 07 listopad 2018 - 03:54:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Astronomové Univerzity Monash v Austrálii v Mléčné dráze objevili nejstarší hvězdu, jejíž stáří je odhadováno na rekordních 13,5 miliard let. Tento objekt vznikl asi 300 milionů let po Velkém třesku. Informuje o tom Science Alert.

Podle názoru vědců 2MASSJ18082002-5104378 může být jednou z nejstarších hvězd ve vesmíru. Její stáří bylo určeno obsahem kovů, které se v ní prakticky nenachází. Kovy a další prvky těžší než vodík unikaly do mezihvězdného prostoru se zánikem prvních hvězdných těles. S každou generací se metalicita hvězd zvyšovala. V 2MASSJ18082002-5104378 je koncentrace kovů asi 10krát nižší než u Země.

Existence takové hvězdy v Mléčné dráze ukazuje na to, že galaxie je starší než 3-5 miliard let, jak bylo odhadováno dříve. Navíc hmotnost hvězdy činí pouze 10 % váhy Slunce, což je spodní hranicí pro spalování vodíku. Podle vědců to znamená, že první hvězdy vesmíru pravděpodobně nebyly obří a vznikaly z malého množství materiálu. Takový malý rozměr jí umožňuje přežívat minimálně několik desítek miliard let.

Zdroj: Science Alert, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTomio Okamura: Cirkus + Notorický lhář a manipulátor předseda hnutí STAN Petr Gazdík zase perlí   
Pridal tk Středa 07 listopad 2018 - 03:50:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tomio Okamura: Cirkus

Tomio Okamura: Notorický lhář a manipulátor předseda hnutí STAN Petr Gazdík zase perlí

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponADAM BARTOŠ PRAVOMOCNĚ ODSOUZEN. VÍTEJTE ZPĚT V 50. LETECH, PŘÁTELÉ!   
Pridal tk Středa 07 listopad 2018 - 03:47:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou lidé, kteří nemají rádi pondělí. Pro ně – arci nejen pro ně – zde máme něco, čím si určitě spraví náladu: usnesení odvolacího Městského soudu v Praze, v senátu složeném z předsedy Jaroslava Cihláře a soudců Jana Kareše a Miroslavy Strakové, ve věci knižní tvorby Adama B. Bartoše.

Na procesu bylo pozoruhodné, že ani soud I. stupně, ani stolice odvolací, se s knihami, za které byl Bartoš odsouzen, neseznámily, ale provedly jimi důkaz jako věcí: tedy ukázaly je při jednání stranám. Soudci si je prý přečetli mimo jednání, in camera (kdo snad nevěří, je podezřelý element a měl by se nad sebou zamyslet, než ho rozpracuje soudruh státní zástupce). Většinu knih ovšem nečetl ani znalec, takže soud vyšel z toho, co si o nich myslí policejní orgán: to přece stačí.

Vítejte zpět v 50. letech, přátelé!

Tomáš Pecina

Zdroj: https://paragraphos.pecina.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLodě USA a Číny se k sobě nebezpečně přiblížily   
Pridal tk Středa 07 listopad 2018 - 03:43:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vojenské lodě Číny a USA kolem sebe propluly v nebezpečné blízkosti. K celé události došlo v Jihočínském moři. Video z 30. září zveřejnily noviny South China Morning Post.

Na záběrech je vidět, že čínská loď se k americké dostala na 40 metrů. Americká posádka oznámila, že viděla námořníky na palubě. Číňané nebyli ozbrojeni.

Ve zprávě o celé události se uvádí, že Američané obdrželi zprávu tohoto obsahu: „Držíte se nebezpečného kursu. Pokud nezměníte směr, ponesete následky." Americké plavidlo odpovědělo zprávou, že se ve vodách nachází s mírovými úmysly.

Podle zástupce Pacifické floty Nata Christensena byla akce čínských vojáků nebezpečná a neprofesionální. Jejich prohlášení navíc bylo přímou výhružkou americké lodi. „Americké námořnictvo a letectvo neustále operují v indo-pacifickém regionu," oznámil Christensen.


Zdroj: South China Morning Post
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdoğan se postavil na obranu Íránu před USA   
Pridal tk Středa 07 listopad 2018 - 03:36:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan prohlásil, že jeho země nebude podporovat nové americké sankce proti Íránu. Uvádějí to noviny Arab News.

„Nepovažujeme sankce za správné. Je to krok zaměřený na porušování světové rovnováhy a odporující mezinárodnímu právu. Nechceme žít v imperialistickém světě," řekl Erdoğan novinářům během svého vystoupení před parlamentní frakcí vládnoucí Strany spravedlnosti a rozvoje.

Dodal, že Turecko nakupuje od Íránu 10 miliard krychlových metrů plynu. „Nebudeme dodržovat tyto sankce. Nemůžeme nechat zmrznout naše občany," řekl Erdoğan.

Podle jeho slov téma protiíránských sankcí bude projednáváno na dvoustranných setkáních během akcí v Paříži 10.-11. listopadu u příležitosti jubilea ukončení 1. světové války.

Další sankce USA proti Íránu, které se týkají dovozu ropy, začaly platit 5. listopadu. Americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo sdělil, že Washington poskytuje dočasnou výjimku z ropných sankcí Číně, Indii, Itálii, Řecku, Japonsku, Jižní Koreji, Tchaj-wanu a Turecku.

Zdroj: Arab News
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMacron překazil schůzku Putina a Trumpa v Paříži   
Pridal tk Středa 07 listopad 2018 - 03:33:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Plnohodnotné setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho amerického kolegy Donalda Trumpa v Paříži se nejspíše neuskuteční, a to kvůli francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, tvrdí zdroj časopisu Kommersant.

Podle Macrona by totiž tento rusko-americký summit mohl odvést pozornost od akce věnované 100. výročí konce 1. světové války.

„Všechno je naprosto triviální: Emmanuel Macron požádal Moskvu a Washington, aby nevedly jednání v plném formátu v Paříži, jelikož by to zastínilo události a setkání, které Elysejský palác chystá. Doslovně to tak bylo formulováno. V roce 2018 je sice obtížné představit si, že „Král Slunce" je stále naživu, ale jak se říká: „C'est la vie" („To je život", pozn. red.)," uvedl zdroj.

Brzy by měly následovat také komentáře francouzského ministerstva zahraničí.

Původně se plánovalo, že setkání prezidentů Ruska a USA proběhne v plném formátu v Paříži dne 11. listopadu, a to při příležitosti slavnostních akcí. V pondělí však americký prezident Donald Trump prohlásil, že oficiální schůzka pravděpodobně neproběhne.

„Nejsem si jist, zda budeme mít schůzku v Paříži. Pravděpodobně nebudeme," prozradil Trump. „Sejdeme se během summitu G20 (v Argentině, pozn. red.) a zřejmě pak budeme mít dostatečný prostor pro další setkání," dodal americký prezident.

Toto rozhodnutí obou prezidentů již dříve vysvětlil tiskový mluvčí Kremlu, Dmitrij Peskov. A to tak, že má proběhnout jakési krátké setkání obou lídrů, což ale nesouvisí s jakýmikoliv neshodami či jinými problémy ve vztazích mezi těmito dvěma státy. Peskov dále dodal, že v Paříži bude tou dobou skutečně spousta státních a vládních zastupitelů a že bohatá agenda zahrnuje slavnostní a jiné události. Podle slov Peskova se Putin a Trump po Paříži budou moci setkat v Argentině.

Zdroj: Komersant

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sarajevu byla zahájena třetí konference o inovační spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy   
Pridal tk Středa 07 listopad 2018 - 03:29:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 5. listopadu byla v bosenském hlavním městě Sarajevu zahájena třetí konference o inovační spolupráci mezi Čínou, středoevropskými a východoevropskými zeměmi. Více než 400 zástupců z Číny a zástupci 16 středoevropských i východoevropských zemí se zúčastnilo konference.

Čínský velvyslanec v Bosně a Hercegovině Chen Bo (Čchen Po) ve svém projevu uvedl, že Čína právě plní rozvojovou strategii zaměřenou na inovace. V této době zmíněné evropské země věnují stále větší pozornost inovační práci, spolupráci v rámci 16 + 1, což se stalo dobrou platformou pro inovační spolupráci pro Čínu a země ve střední a východní Evropě.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2182 sec,0.0667 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,072kB