Pátek 09 listopad 2018
Jezdíte starým autem? Dobře vám tak, dostanete za to pokutu!   
Pridal tk Pátek 09 listopad 2018 - 03:48:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zapomeňte na šrotovné, začněte šetřit. Česká vláda a Sdružení dovozců automobilů nám neustále opakují, že průměrné stáří aut v České republice je patnáct let a toto číslo se dále zvyšuje. Místo výhodných pobídek na nákup nových nebo zánovních aut se ale chystá něco úplně jiného - daňové zatížení starých aut! Jinými slovy: pokuta za chudobu.

Tento článek nemá ambice nic hodnotit, k tomu bude ještě příležitost, ale chce jen informovat. A sice o tom, že Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pracuje na analýze zdanění a zpoplatnění starých vozidel. V rozhovoru pro Radiožurnál to řekla tisková mluvčí resortu Petra Roubíčková. „Cílem analýzy je poskytnout přehled o zdanění vozidel v zahraničí a posoudit jeho vliv na podobu vozového parku v daném státě. Na základě této analýzy budeme moci navrhnout konkrétní možnosti úpravy zpoplatnění vozidel v Česku s cílem zlepšit jak obnovu vozového parku, tak podpořit rozšíření nízkoemisních vozidel,“ řekla Petra Roubíčková. Analýza by mohla být hotová příští rok a na jejím základě by se rozhodlo, jak majitelům starých aut jejich vlastnictví znepříjemnit.

Před dvěma roky se mluvilo o tom, že by Ministerstvo průmyslu připravilo návrh šrotovného, ale zůstalo jen u slov. Už dlouho se mluví i o podpoře vozidel na alternativní paliva, ale na dotaci od MŽP, které přispívá na nákup elektromobilu, hybridu nebo auta na stlačený zemní plyn, mají nárok jen obce nebo kraje - firem a obyčejných lidí se rozhodně netýká.

V Německu, se kterým se politici tak rádi srovnávají, je aktuálně zavedeno šrotovné ve výši až 2 500 eur (66 tisíc korun) - vyplatí vám ho, když necháte sešrotovat nejméně devítileté auto a koupíte si vůz nový. Návrhy v Česku se různily - bylo to od tří do pěti tisíc korun. Podstatně zajímavější je ale nabídka, kterou aktuálně nabízí Volkswagen, ale i Škodovka, bohužel opět jen v Německu. Říká se mu taky šrotovné, ale je to vlastně sleva při výměně staršího dieselu za nový naftový vůz stejné značky. Její výše se pohybuje od 1 500 do 7 500 eur, tedy od 40 do 200 tisíc korun, a závisí na kupovaném modelu. Konkrétně je to 1 500 eur při koupi modelu Citigo, 2 500 eur dostanete za Fabii, 3 500 eur za Kodiaq nebo 7 500 eur za Škodu Superb. Podle mluvčího automobilky mohou akci využít i čeští řidiči, ale musí svoje staré auto nechat sešrotovat v Německu a nový vůz zakoupit u tamního dealera.

Ale zpátky do Česka… Podle statistik Svazu dovozců automobilů jezdí v ČR přes 5,6 milionu vozidel, z toho je 3,4 milionu aut starších deseti let. Ale když si před pár lety nechalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypracovat monitoring, jaká auta jezdí po vybraných komunikacích, vyplynulo z něj, že průměrný věk aut je 7,5 roku, přičemž tehdejší průměrné stáří vozů registrovaných v Česku bylo 13,7 roku! Bohužel, podobného aktuálního výzkumu přímo ze silnic jsme se již nedočkali a pracuje se jen s registracemi vozidel. Tato studie přitom byla o to cennější, že pracovala s daty posbíranými na mýtných branách - sledovala tedy skutečný provoz na dálnicích a silnicích první třídy, kde vozidla najezdí nejvíc kilometrů.

Oficiálně se o možné výši daňového zatížení ještě nejedná, ale neoficiálně už nějaký nástřel existuje. Silniční daň by se nově vztahovala nejen na podnikatele, ale na všechny motoristy a její výše by záležela na tom, jak vaše auto plní emisní normu. Za auto v kategorii Euro 0 by to mohlo být až šestnáct tisíc korun, za Euro 3 čtyři tisíce korun. Tuto částku byste jednoduše zaplatili za pouhé vlastnictví vozu a bez ohledu na to, kolik kilometrů s ním najezdíte nebo jestli s ním vůbec jezdíte. Když se přitom podíváte, jaká auta jezdí po dálnicích nebo po velkých městech, v devadesáti procentech případů to nejsou stará auta, natož vraky. Ostatně průměrné stáří vozidel v Praze je sedm let. Spousta starších vozidel totiž slouží jako druhé nebo třeba třetí auto v rodině a používají je lidé bydlící hlavně na venkově, a to třeba k dojíždění pár kilometrů na vlak, autobus či víkendový nákup. O (ne)způsobilosti těchto aut k provozu pak rozhodují Stanice technické kontroly, které mají nově nastavená přísná pravidla. Přesto i tyto staré vozy bývají v relativně slušném stavu - jejich majitelé se o ně starají, protože si nemohou koupit vůz nový.

Emisní norma Euro 3 je v mnohých západních zemích považována za limitní a podle odhadů ŘSD ji splňuje 95 procent vozidel, která se pohybují po českých silnicích. Což znamená, že na tom nejsme zas až tak špatně, jak se nám některé jiné statistiky snaží namluvit.

Podle Vítězslava Pelce z tiskového oddělení Škodovky není pro Českou republiku vhodným řešením ani přehnaná motivace, jako je šrotovné, ani zdanění starých vozidel. „Opatření by měla být motivační, ne represivní. Hlavně by to měl být strategický plán vypracovaný na dalších pět až deset let, kdy by byl zákazník motivován k nákupu nového, nebo prověřeného zánovního vozu. Měl by řešit, jak budeme zacházet s vozy bez katalyzátoru a s vozy se starými normami Euro 1, Euro 2.“

Podle všeho je chystaná případná varianta zdanění nevyhovujících aut tou nejhorší možnou, představovala by svého druhu bič hlavně na ty, kteří si nové (nebo novější) auto nemohou dovolit.

Autor: Jan Červenka

Zdroj: https://www.garaz.cz/clanek/jezdite-starym-autem-dobre-vam-tak-dostanete-za-to-pokutu-21000415?seq-no=9&dop-ab-variant=&source=clanky-home

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTisíce Ukrajinců utíkají z armády   
Pridal tk Pátek 09 listopad 2018 - 03:42:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisíce Ukrajinců utíká z armády a úřady s tím nedokážou nic dělat. Zpráva hlavního vojenského prokurátora odhaluje pro ukrajinský stát alarmující fakta.

Z 33 798 dezertérů se podařilo najít jen 1587.

„Čísla zahrnují jak samovolné nepovolené opuštění jednotky, tak i dezerci. Nejsme ale schopni určit přesně, jaký je počet těch či oněch. Chytáme jich také velmi málo,“ uvedl prokurátor Anatloj Matios.

Ukrajinské právo má dvě označení pro „útěk z armády“. Jedním je opuštění vojenské služby, kdy se voják nepřihlásí na svou jednotku v době delší než deset dní, za které hrozí pokuta nebo povinná služby v disciplinární jednotce. Přísněji je trestána dezerce, kdy voják není schopen prokázat, že jeho útěk ze služby byl zapříčiněn rodinnou situací. V tom případě může trest dosáhnout až dvanácti let vězení.

Odborníci nemají pochybnosti, že stav ukrajinské armády se rok od roku zhoršuje. Příčinou útěků jsou převážně velmi nízké platy, které ve srovnání s rokem 2014 klesly téměř o 20 procent, přičemž dochází ke zpoždění v jejich vyplácení.

Autor: Testosteron / freeglobe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStát Vatikán se otřásá zemětřesením. Za starobylými zdmi církevního státu panuje mlčení. Okna a žaluzie papežského bytu v Santa Marta jsou zavřeny, švýcarská garda střeží vstup, policista hlídá areál   
Pridal tk Pátek 09 listopad 2018 - 03:40:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Titul: NEPROMLUVÍŠ KŘIVÉHO SVĚDECTVÍ

Posloužila mu k tomu nám dobře známá Maike Hickon svou obšírnou zprávou v LifeSite News.

»Na začátku pontifikátu sliboval Bergolgio obnovený katolicismus otevřený vůči světu. Po pěti a půl letech se ocitá uprostřed nesčetných případů zneužití ve své velmi těžké krizi.«

»Stát Vatikán se otřásá zemětřesením, jehož epicentrum není známé. Za starobylými zdmi církevního státu panuje mlčení. Okna a žaluzie papežského bytu v Santa Marta jsou zavřeny, švýcarská garda střeží vstup, policista hlídá areál. Centrum církve připomíná pevnost. Jen mimo tyto zavřené brány se biskupové a kardinálové otevírají. Hovoří o tom, co se stalo a co otřásá církví v jejich základech«.

Velkou část článku tvoří rozhovory s obětmi klerikálního zneužíváni v argentinské diecézi z doby, kdy ji spravoval Jorge Mario Bergoglio až do svého nástupu do Říma. Spiegel přistoupil k Bergogliovi s neobyčejnou kritičností, ať už se to týká výkonu jeho arcibiskupského úřadu nebo rozporuplných postojů v jeho vedoucím postavení, např. k podávání přijímání protestantům nebo párům v neplatném manželství, a připomíná slova, připisovaná Bergogliovi, jimiž sám vyslovil „obavy, aby nevstoupil do dějin jako někdo, kdo rozpoltil církev“.

Spiegel připomíná případ P. Inzoliho, kněze, kterého za jeho zneužívání odsoudila italská justice, ale který byl po určité době papežem „omilostněn“ proti výslovnému názoru prefekta kardinála Müllera, dále homosexuální party s drogami pořádané sekretářem kardinála Coccopalmeria, a především skandál s krytím McCarricka. Spiegel si všímá nedůvěryhodných osob, které se těší plné přízni Bergoglia, jako je kardinál Maradiaga a Errazuriz, zapletení do sexulních skandálů, Maradiaga také finančních. A tito muži stále sehrávají významnou roli jako papežovi velcí rádci.

Tato nemilosrdná a faktická kritika německého časopisu je zajímavá také proto, že představuje pozoruhodnou trhlinu v novinářské solidaritě, jakou mainstreamová média až dosud vůči papeži zachovávala.

Novináři ze Spiegelu se vypravili do Argentiny a na další místa, aby získali další podklady a zprávy. Hovořili s Julietou Ananzo z La Plata, pohlavně zneužité jedním knězem, který byl přeložen kvůli žalobám o zneužití mladistvých. Julieta kvůli této záležitosti mnoho vytrpěla, musela podstoupit terapii a je nyní členkou sdružení „Síť obětí, které přežily církevní zneužívání“.

Spiegel píše:

V roce 2013 krátce po Bergogliově volbě na papežský stolec Julieta Anazco a dalších třicet obětí P. Gimeneze poslalo Bergogliovi dopis, kde popisují, co se jim přihodilo, protože nadále prožívají deprese a nutkání k sebevraždě. Některé z těchto obětí propadly drogám, zatímco P. Gimenez dále klidně sloužil mše svaté a měl kontakty s dětmi.

Dopis byl odeslán doporučeně v prosinci 2013, po třech týdnech přišlo potvrzení o doručení, ale tím vše končilo. Více ani slova. Obviněný kněz byl přeložen do domova důchodců, kde dále souží mše.

Der Spiegel dále uvádí:

V době, kdy byl Bergoglio kardinálem, mnoho obětí zneužívaných v Buenos Aires se na něho obrátilo s prosbou o pomoc. Nikomu z nich však nebylo umožněno, aby se s arcibiskupem setkal. V současné době probíhá 72 procesů proti argentinským kněžím obviněným ze zneužívání.

Vynikající advokát a obhájce obětí prohlásil: „František je nyní v exilu v Římě, kde našel útočiště a imunitu. V Argentině by se musel zodpovídat, že po celá léta kryl násilníky, kteří zneužívali mladistvé.

Bergoglio byl po dlouhá léta zpovědníkem P. Grassiho, který byl odsouzen za zneužívání na 15 let odnětí svobody. Bergoglio tehdy nařídil konstruovat kontraproces a očerňoval jeho oběti na tisících stránkách jako lháře, podobně jako to dělal v případě krytí biskupa Barrose v Chile.

Článek věnovaný kritice současného papeže zabírá v Der Spiegel celých devatenáct stránek.

Pramen: STILUM CURIAE

Zdroj: https://www.lumendelumine.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExpert uvedl, jak může začít jaderná válka mezi Ruskem a USA   
Pridal tk Pátek 09 listopad 2018 - 03:35:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Potenciální válka mezi Ruskem a USA může začít použitím konvenčních zbraní, za jistý čas, počínaje několika dny až měsícem a víc, bude nasazena jaderná zbraň, napsal vojenský expert, doktor vojenských věd Konstantin Sivkov v článku pro časopis Vojensko-průmyslový věstník.

Podle mínění autora bude bezprostředním příznakem toho, že USA jsou připraveny na útok, odvolání velvyslance a zaměstnanců diplomatické mise. U ruských hranic mohou být rovněž rozmístěny vojenské jednotky pod záminkou cvičení a také vytvořeny útočné vojenské námořní útvary v oblastech, ze kterých se dají zasadit údery na území RF.

Podobné aktivity eventuálního agresora podle mínění experta Rusku poskytnou čas na preventivní opatření, například na preventivní útok nejadernou zbraní na místa, kde se nacházejí základny balistických raket a raket s plochou dráhou letu namířených na Rusko. Za tímto účelem může Moskva nasadit systémy Kalibr, Ch-101 a Kinžal.

Autor rovněž navrhuje, aby v souvislosti s odstoupením USA od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu byly vyvinuty a přijaty do výzbroje balistické rakety středního doletu s jadernými bojovými hlavicemi, aby byl rozšířen potenciál jaderného zadržování. Podle experta ve vývoji těchto zbraní pomohou sovětské elaboráty, rychle a s minimálními výdaji.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jX4W


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDolar je prostě nevýhodný: Rusko, Indie a Čína odmítly americkou měnu   
Pridal tk Pátek 09 listopad 2018 - 03:28:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský vicepremiér Jurij Borisov oznámil, že Indie zaplatí za dodávku protiraketových systémů S-400 Triumf rubly. Nezaostává ani Čína. Podle slov Igora Šuvalova, předsedy představenstva banky Vněšekonombank, dohoda o obchodování v národních měnách může být podepsána do konce tohoto roku.

Stop „zelenému"

Smlouva o dodávce Indii systémů S-400 byla podepsána 5. října letošního roku během návštěvy Vladimira Putina v Dillí. Podle odborníků má hodnotu 5 miliard dolarů. Podle kurzu Banky Ruska je to 331 miliard rublů (112 miliard korun).
Největší a nejočividnější výhoda pro obě země při obchodování v národních měnách spočívá v tom, že nedochází k podstatným výkyvům při přepočtu.

Tak například 1. ledna tohoto roku za 1 rubl dávali 0,89 indické rupie a po deseti měsících — 0,88 rupie. Maximální kurz během tohoto roku byl 0,98 rupie za rubl, minimální — 0,85 rupie. To znamená, že koridor volatility činil 0,13 rublu za celý rok.

Pro srovnání: 1. ledna stál 1 dolar 57,04 rublů a 1. listopadu už 65,6 rublů. Maximální hodnota v tomto roce činila 69,9 rublů, minimální — 55,6 rublů. Koridor volatility činil 14,3 rublů. Rozdíl podle tohoto ukazatele mezi dvojicemi rubl/dolar a rubl/rupie je pohádkový — 11 000 %.

Dalším neméně důležitým problémem v přepočtech přes americký dolar je vysoká pravděpodobnost sankcí, které Washington rozdává v tomto roce nalevo-napravo.

V dubnu indická média uváděla, že finanční struktury Dillí zmrazily asi dvě miliardy dolarů vyčleněné na platbu za mimořádně důležité projekty, včetně opravy atomové ponorky Chakra (projekt 971 Ščuka-B) pronajaté od Ruska.

Důvodem bylo to, že Bílý dům zařadil Rosoboronexport do sankčního seznamu. Pro úvěrové a finanční organizace to prakticky znamená zákaz veškerého účtování v americké měně.

Praxe však ukazuje, že ve světě přestávají brát vážně Trumpovy výhrůžky. Indie dala přednost zachování vztahů s nejspolehlivějším partnerem v oblasti vojensko-technické spolupráce a dovozu zbraní — Ruskem.

Podle údajů Stockholmského institutu studií světových problémů (SIPRI) v letech 2007 — 2017 Rusko dodalo do Indie zbraně v hodnotě 24,5 miliardy dolarů. USA pouze v hodnotě 3,1 miliardy.

Obchodování Ruska s Indií však neznamená pouze dodávka zbraní, jejichž hodnota činila v roce 2017 přibližně 1,9 miliard dolarů (na pozadí celkového obratu zboží v hodnotě 9,1 miliard dolarů). Podle slov Borisova je možné v národních měnách platit i za produkci civilního charakteru.

„Dnes činí podíl plateb v rublech v oblasti vývozu 20 %, v oblasti dovozu asi 21 %," uvedl ruský vicepremiér. „Je to dobrá úroveň, ale budeme i nadále zvyšovat objem obchodování v národních měnách jako prostředek řešení problému s neplacením. Týká se to i smluv v oblasti vojensko-technické spolupráce."

Spojuje nejen Amur

Další pro Moskvu skvělá zpráva na toto téma přišla začátkem října od Šuvalova, který sdělil, že Rusko a Čína mají své kanály pro spolupráci, a dodal, že v současné situaci je Peking také zainteresován v jejich využití.

Bankéř upřesnil, že během nejbližších týdnů se uskuteční dvoustranné konzultace, během nichž bude definitivně rozhodnuto, jakým způsobem bude probíhat spolupráce mezi finančními organizacemi obou zemí a kdo na sebe vezme roli autorizovaného operátora v Moskvě a v Pekingu.

Je třeba zdůraznit, že dynamika kurzu rublu a juanu se v tomto roce podobala spíše vztahu rublu k indické rupii než vztahu rublu k dolaru. Prvního ledna tohoto roku stál 1 juan podle kurzu Centrální banky RF 8,74 rublů a 1. listopadu 9,4 rublů. Nejvyšší kurz čínské měny tvořil 10,1 rublů a nejnižší — 8,72 rublů.

Koridor volatility mezi rublem a juanem tak činil pouze 1,38 rublu (0,47 Kč) oproti koridoru mezi rublem a dolarem. Stejně jako v případě s Indií to pro byznys znamená snížení rizika ztrát následkem stavu kurzu.

Ke zrušení účtování v dolarech mezi Moskvou a Pekingem inspirují i objemy vzájemného obchodu. V minulém roce obrat mezi Ruskem a USA tvořil 23,6 miliard dolarů a mezi Ruskem a Čínou 84,9 miliard dolarů (rozdíl je téměř 360 %).

Moskva, Peking a Dillí svým příkladem ukazují celému světu, jak se zbavit dolarové závislosti. Je zajímavé, že všechny tři země jsou největšími rozvojovými ekonomikami, zatímco v USA je ekonomika rozvinutá. To znamená, že vzájemné obchodování v národních měnách vytváří perspektivu pro ostatní rozvojové ekonomiky a způsoby, jak definitivně osvobodit světový obchod od dolarové hegemonie.

Autor: Alexandr Lesnych

Zdroj: https://sptnkne.ws/jX39


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Jak rozumět výsledku amerických průběžných voleb   
Pridal tk Pátek 09 listopad 2018 - 03:22:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podíváme-li se na tuto mapu ze CNN: https://www.cnn.com/election/2018/results/house, zdá se, že s výjimkou některých tenkých oblastí na severovýchodě, na západním pobřeží a dále v hispánských a černošských enklávách na jihozápadě a jihu, volila země republikánsky.

Podle mého mínění volilo vnitrozemí republikány proto, že „odrbanci“ se rozhodli Trumpa přece jen podržet. A to ze dvou důvodů. Prvním je, že vždy hovořil o jejich ekonomických problémech, způsobených vývozem amerických pracovních příležitostí do zámoří, který jim v materiálním smyslu zkrátil opratě. A důvodem druhým je fakt, že politika identity, která učinila z demokratů stranu nenávidějící bělochy – a zvláště pak bělochy heterosexuální, definováné jako utlačovatelé menšin – znemožňuje v podstatě všem bělochům volit stranu, která je označuje za problém.

Až do časů Clintona reprezentovala Demokratická strana americkou pracující třídu a demokraté byli považování za opak republikánů, kteří reprezentovali byznis. Avšak za vlády Clintona vyjádřili demokraté svůj souhlas s republikánskou politikou vývozu pracovních příležitostí do zámoří, za což je republikáni odměnili značnou finanční podporou. Čímž došlo k dnešní situaci, kdy obě strany politického spektra ovládá stejný pán - americký kapitál.
Pracující třída, takto demokraty opuštěná, volí dnes spíš republikány, a voličská základna Demokratické strany nesestává už dnes z nemajetné a všemi opuštěné pracující třídy. Demokraté se totiž obrátili k nenávisti. V rámci své politiky identity učí lidi, označované za „oběti“, nenávidět své utlačovatele, což mají být, podle jejich slovníku, bílí muži, utlačující jak menšiny, tak ženy. Avšak v obráceném gardu se posléze i tito bílí muži stávají „oběťmi“ - tentokrát oběťmi nenávisti Demokratické strany a vůbec všech lidí, kteří se k této nenávisti vůči „utlačovatelským“ bílým mužům nechají strhnout.

Takto, samozřejmě, ztrácejí demokraté voliče bílé, ale na oplátku ziskávají hlasy jejich „obětí“. A přihlédnete-li k faktu, že imigrace zajišťuje větší růst voličské základny „obětí“, než je růst voličské základny bělochů, pak vláda politiky identity zařizuje, že reálnou obětní skupinou politiky identity jsou dnes běloši. A jestliže se dnes do hovorů mnohých demokraty zaposloucháte, zdá se vám, že právě tohle je stav, o který jim jde.
Podle zpráv, které jsem si v posledních hodinách přečetl či vyslechl, chce 75% demokratů, aby byl Trump procesem impeachmentu zbaven úřadu. Avšak ve všech těch zprávách chybí, proč by se tak mělo stát. Nu a já mám za to, že jediným tímto důvodem je už zmíněná nenávist. Trump je totiž ztělesněním bělošského miliardářského utlačovatele, který navíc - podle demokratů – pokud jde o ženy, když vidí jednu z nich, ví přesně, kam sáhnout.

Jinak se mi zdá poněkud kuriozní, že se Trump, ačkoli figuruje na kandidátce republikánů, chová jako demokrat. Byl pro mír s Ruskem a byl i pro pracovní příležitosti pro americkou pracující třídu. Mír a pracovní příležitosti byly totiž vždy hesly demokratů. Ale demokraté Trumpa nenávidějí, protože ho považují za prototyp utlačovatelského bělocha – a právě tato tupá nenávist je zavedla až ke spojenectví s vojenskobezpečnostním komplexem, který jde ostře proti míru s Ruskem. Ze známých důvodů, samozřejmě. Mír s Ruskem ohrožuje jeho rozpočet i moc.

A tak demokraté, ruku v ruce s hlubokým státem (vojenskobezpežnostní komplex, zpravodajské služby a neokonzervativci), mír s Ruskem zablokovali a dali volný průchod masové imigraci lidí ze Třetího světa do USA, čímž ještě dále zhoršili ekonomické postavení americké dělnické třídy. Hlasy pro demokraty z tábora imigrantů sice demokratům bohatě nahrazují ztracené hlasy z tábora americké pracující třídy, ale na jednu „maličkost“ přitom demokraté zapomněli. A totiž na to, že pracovní příležitosti pro jejich ilegální spojence ze zahraničí závisejí na příjmech americké pracovní síly. Nu a když tu ožebračí, nepřicházejí ilegálové už do USA za pracovními příležitostmi (ty zde nejsou), ale za ubohými sociálními dávkami, placenými Američany, kteří ztratili své živobytí.

Řekl bych, že jestliže bílí Američané v budoucnu nepodlehnou pocitům viny a nezkolabují, demokratická strana skončila, a právě proběhlé průběžné volby byly jejím posledním hurá.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3258 sec,0.1050 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,166kB