Sobota 10 listopad 2018
Sirotci budou za každou cenu a basta   
Pridal tk Sobota 10 listopad 2018 - 08:02:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Paní europoslankyně si umanula, že sem nějaké ty syrské sirotky dostrká i kdyby se všichni na hlavu stavěli. Tomu se říká páchání dobra nebo taky spasitelský syndrom. A to se dá léčit.

Nechápu, proč by se místním dětem nemělo pomáhat raději tam, kde jsou doma, ve svém prostředí, své kultuře, v tom, co znají. Místo jednoho přesazeného dítěte pomoci celému houfu malých syřánků postavením školy, ubytování, financování vzdělávání, výchovy k tomu, co doma uplatní (a tím nemyslím vojenskou průpravu).

A v tom může jít paní Šojdrová klidně příkladem a připojit se k lidem, kteří tu humanitární pomoc v praxi provádějí na místě, místo násilného přemísťování k nám. Když ji to tak vzalo za srdce, pak může začít sama u sebe. O tom ovšem nepadlo ani slovo. Protože někoho jen navštívit a vzít si domů, v tom je velký rozdíl. Udělat nepromyšlené "humanitární" gesto je velmi jednoduché. Navíc děti kolem 8 nebo 10 let (jaké tam prý viděla) už nejsou žádný nepopsaný list. A nechápu taky, proč by o tom, jestli sem přijedou měla rozhodovat řecká strana, když ty děti nejsou nakonec ani jejich ani naše a dokonce ani není zájem, kromě paní europoslankyně, nám je sem exportovat.

Pomáhat se má se zdravým rozumem, nikoliv za každou cenu.

Autor: Milena Zelenková

Zdroj: https://milenazelenkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686828

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrantské napětí na bosensko-chorvatské hranici přetrvává. Sousední státy ve střehu   
Pridal tk Sobota 10 listopad 2018 - 07:58:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Desetitisíce namnoze ozbrojených imigrantů zejména z Afghánistánu, Pákistánu a dalších zemí se srocují v Bosně u hranic s Chorvatskem, zejména u přechodu Velika Kladuša. Ačkoli se bosenské orgány snaží imigranty dostat zpět do táborů ve vnitrozemí, situace zůstává velmi napjatá.

Imigranti se z Dálného východu či Afriky nevypravili proto, aby seděli v někde v Bosně, ale aby získali světově bezkonkurenční lukrativní německé či skandinávské azylové a sociální dávky, o kterých se nesní ani Evropanům. Z tohoto důvodu jsou ve střehu kromě Chorvatska i okolní státy a pohraniční síly v Rakousku, Maďarsku a Slovinsku jsou rovněž v pohotovosti.

Největší nebezpečí spočívá v tzv. „nasávacím efektu“, kdy jakmile někde imigranti nějak prorazí, okamžitě se tam jako jezinky stahují tisíce dalších a pokoušejí se o totéž. V tom ostatně spočívá nebezpečnost takových iniciativ jako přijmout jednoho imigranta, sirotky, či vybrané mírumilovné polepšené teroristy apod.

Zdroj: https://www.bljesak.info/vijesti/flash/vijece-ministara-bih/252453
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice zaútočila na syrské civilisty   
Pridal tk Sobota 10 listopad 2018 - 07:55:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

26 civilních obyvatel zahynulo v syrském městě Hadžin v provincii Dajr az-Zaur v důsledku leteckého útoku koalice. Dnes o tom informovala syrská agentura SANA. Mezi oběťmi je 14 dětí. Útok cílil na teroristy IS.

„26 civilistů včetně žen a dětí zahynulo kvůli dalšímu leteckému úderu letectva mezinárodní koalice zasazenému čtvrti Hawam města Hadžin v jihovýchodní provincii Dajr az-Zaur," informuje agentura s odvoláním na místní zdroje.

Minulý týden ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že v důsledku náletů americké koalice minulý měsíc na východě Sýrie zahynulo přes 120 civilistů. Ruský rezort obrany rovněž uvedl, že koalice používá zakázanou munici. Syrská média tvrdí, že USA spolu se svými spojenci používají bílý fosfor. Zástupci Pentagonu uvedli, že nezveřejní, jaký druh munice požívají. Uvedli pouze, že není zakázaný mezinárodním právem.

Syrská vláda se obracela na OSN, aby přijala opatření proti těmto útokům a zamezila koalici její nelegální aktivity na území Sýrie.

Spojené státy a jejich spojenci provádějí operaci v Sýrii a Iráku proti IS od roku 2014. Vláda v Damašku však nedala souhlas na její působení na svém území.

Zdroj: SANA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo financí USA oznámilo uložení nových sankcí proti několika ruským entitám a jednotlivcům   
Pridal tk Sobota 10 listopad 2018 - 07:52:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo financí včera oznámilo, že uložilo sankce třem osobám a devíti subjektům souvisejícím s Ruskem na základě toho, že „podporuje ruskou pozici" v ukrajinském tématu.

Sankcionovaní jednotlivci a subjekty pocházejí z Ukrajiny a Ruska. Americké ministerstvo financí téhož dne vydalo prohlášení, ve kterém se uvádí, že Spojené státy věří, že oba jedinci a jeden subjekt „vážně porušily lidská práva", další jednotlivec a osm subjektů „prosazovalo zájmy Ruska na Krymu".

V prohlášení se také uvádí, že podle sankcí budou zmrazena aktiva dotčených jednotlivců a subjektů ve Spojených státech, a současně s nimi nebudou moci obchodovat Američané.

V březnu roku 2014 byla oblast Krymu oddělena od Ukrajiny referendem a sloučena s Ruskem. Spojené státy a EU obvinily Rusko z nelegální okupace Krymu a kvůli tomu uvalily sankce namířené proti Rusku. Ruská vláda opakovaně uvedla, že Spojené státy nelegálně uvalily sankce proti Rusku, Rusko bude provádět opatření k reakci na americké sankce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2267 sec,0.0937 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,023kB