Čtvrtek 15 listopad 2018
Americký teror se zvyšuje: odmítáte základnu proti Moskvě? Koupíte Westinghouse!   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 03:35:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jakým právem napodobují Sovětský svaz? Opět jsme vazaly?

A je to tady! Za odklon od dolaru a přípravu vlastní petrodolarové měny musel Kaddafí zemřít. Rusko stupňuje tlak na odchod z dolarového vydírání a my...?

Nic není samoúčelné, ani akce Slonková - Kubík versus Čapí hnízdo.

Do Prahy přilétá podvodník (pardon úředně lobista) americký ministr energetiky Rick Perry s výkřikem: peníze, nebo život! V Polsku podepsal Perry kontrakt na dodávku zkapalněného břidličného plynu, který budou Američané až do roku 2042 dodávat do terminálu ve Svinoústí. Ukrajincům zase nabídl pomoc při budování energetických sítí.

A má v kapse ještě jednu nabídku: nebudete li "dobrovolně" s námi, budeme muset my, velká Amerika, přistoupit též k sankcím.

Rosatom prostě nepřipustíme!

Zastavte Severní proud 2, zlikvidujte ruské palivo, vyhodíte Rosatom a nakoupíte jadernou elektrárnu od Westinghouse, nebo vám demokraticky nakopeme pr... jako Kaddafímu, dala by se přeložit přátelská nabídka ze strany z USA.

A proč je lobismus zločin a nikoliv férové zaměstnání? Protože se nabídky kamuflují za různá přátelská sezení, američané "doporučují" a pokud "doporučení" nepřijmeme, příjdou přátelské "sankce"...

Prezident Zeman s americkým velvyslancem Schapirem vyrazil dveře a měl už totéž udělat (či Klaus) s dalším jejich velvyslancem Eisenem, který nás také o miliardy okradl!

Ano, čtete správně a zde jsou důkazy, kdy jsme museli "dobrovolně" ustoupit!

Je 24.listopadu 2014

Dementi tiskového mluvčího velvyslanectví USA Daniela Ernsta:

„Velvyslanectví USA se žádným způsobem nepodílelo na organizování protestů proti Prezidentu Zemanovi. Tvrzení, že Velvyslanectví USA je jakkoli zapojeno do těchto veřejných demonstrací nebo politických kampaní, je zcela mylné.“

Vměšují se USA, nebo nevměšují nezávisle na červených kartách?

Fakta: jak se prý velvyslanec Eisen nevměšoval: Českou republiku prý o miliardy neokradl!

V roce 2011 Eisen tvrdě lobboval proti internetovým aukcím léků v Česku, které by ušetřily miliardy korun, ovšem na úkor amerických farmaceutických koncernů!! Když odjížděl, veřejně prohlásil, že jeho mise měla úspěch, protože dokázal okrást Českou republiku o miliardy. (Samozřejmě to řekl diplomatičtěji, že tomu prostě dokázal zabránit a Česká republika se podřídila.) Norman L. Eisen byl velvyslanec Spojených států v České republice. V diplomatických kruzích získal pro svou nekompromisnost přezdívku „Mr. No“ (Pan Ne). Jeho rodiče jsou američtí židovští imigranti, kteří během druhé světové války přežili holokaust. Matka, jež prošla vyhlazovacím táborem Osvětim-Březinka, je původem z Československa...

A pak začal pracovat další dealer - velvyslanec Andrew H. Schapiro

Narodil se v Chicagu v židovské rodině. Jeho otcem je pediatr Joseph Schapiro, matkou psychiatrička Raya Czerner Schapiro, narozená v Praze. Během druhé světové války se jí podařilo uprchnout před holokaustem z Protektorátu Čechy a Morava do USA...

Všimněte si, jak prodej Schapiro nejdříve vkládá do diskuze o míru, o nepřátelství Ruska, zoufalství Ukrajiny a pak... Abychom pomohli míru s Picassovou holubicí, odkoupíme jadernou elektrárnu a k tomu nám dopomáhej Bůh, vlastně Bakala v Hospodářských novinách, toho času již americký občan.Čtěte: prý Janukovyč žil honosně, zatímco Schapiro tře miliardovou bídu s nouzí. V dolarech...

Konspirátori.sk o nás píší, že jsme proruští agenti. Jenomže je to jinak: my zde Ruskou nadvládu nechceme, ale to neznamená, že se máme nechat vydírat zločinci z opačné strany z USA pod pláštíkem demokracie a míru. A výše důkazy jsou opět nezpochybnitelné, vše jde dohledat i na ministerstvu zahraničí.

A pro tyto "Konspirátory.sk" a "Evropské hodnoty" je největší tragédií, že zpětně vyhledáváme fakta a ta jim mlátíme o hlavy, že oni a ne my, lžou!

PROTO CHTĚJÍ VYMAZAT SKUTEČNOU PAMĚŤ NÁRODA
A NAHRADIT JEJICH


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2037-americky-teror-se-zvysuje-odmitate-zakladnu-proti-moskve-tak-povinne-koupite-jadernou-elektrarnu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOni mohou, protože chtějí. My snad nechceme?   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 03:22:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protestní akce především proti vysokým cenám pohonných hmot, ale i kvůli dalším kupícím se potížím ochromily více než tři desítky měst po celém Bulharsku, včetně metropole Sofie. Tolik úvodní zpráva z denního tisku (Haló noviny, pondělí 12.11.2018). Není tom jediný případ, kdy se občané některého evropského státu postaví proti nepříznivému stavu a situaci, které významně ovlivňují jejich životní existenci, jako např. ve Španělsku, Itálii, Portugalsku a dalších. Nemyslím, že by důvody byly o mnoho jiné, než které máme i my, občané ČR, přesto u nás podobné aktivity občanů neuvidíme.

Pravda, na Václaváku se pod koněm občas sejde pár křiklounů, ale to není vyjádření spontánní nevole občanů se stavem a situací v naší společnosti, ale jen výkřiky několika exhibujících lidí, zpravidla za nějakou bezvýznamnou pitomost.

Nicméně není pochyb o tom, že bychom neměli důvody vyjít také do ulic nebo na náměstí podobně, jako to dělají v Bulharsku. Rozhodně jako občané nejsme a ani bychom neměli být spokojeni např. s cenou PHM, tedy benzinu , nafty, zdražováním energií, bydlením resp. s cenami bytů, mzdovou politikou, personální politikou na úseku policie, hasičů a bezpečnostních sborů, s vysíláním, či spíše (tragickými) následky vojenských misí cestou NATO v zahraničí, konkrétně v Afghánistánu, s některými vlastnickými vztahy s přírodními zdroji, stavem vody, vodních zdrojů a celou řadu dalších důvodů.

Je také evidentní, že občané jsou s mnohým tu méně, tu více, ale často i s některými zásadními problémy a nedostatky do značné míry nespokojeni, přesto se nenajde síla, která by vyvolala potřebu sjednotit občany a projevit veřejný nesouhlas a nespokojenost se stavem některých věcí. Zde se nabízí primární či zásadní otázka, proč napříč občanskou společností nejsme schopni se sjednotit, vyvolat aktivitu mezi občany do té míry, že budou ochotni, či ještě lépe odhodlání svou nespokojenost veřejně projevit na demonstracích, manifestacích, případně, budou-li k tomu důvody i stávkách. Nelze říct, že by nebyli mezi námi aktivní lidé, kteří v souladu z Listinou lidských práv iniciují různé veřejné aktivity, bohužel vždy se žalostným výsledkem. Občané nejsou ochotni práva, za které jiní položili své životy, oprávněně a legálně využít. Zda je to pohodlnost, nezájem nebo pocit beznaděje a marnosti, je otázka. Myslím, že od každého něco. Lze to sice, při dobré vůli, do jisté míry chápat, ale pak je pokrytecké naříkat „nad rozlitým mlékem“ alias problémy a nedostatky, když bylo známo, že se ucho může utrhnout, aby se také utrhlo.

Na otázku v nadpisu článku, zda chceme či nechceme svou osobní aktivitou vyjádřit jistou společenskou nespokojenost nebo nějaký nesouhlas podobně jako lidé v Bulharsku si můžeme odpovědět: chceme, ale kdyby to tak někdo udělal za nás! Možná se v tomto názoru mýlím, ale všechno nasvědčuje tomu, že zatím není nic, co by nás občany „vytočilo“ a přimělo k jednání natolik, že se vzepřeme všem neochotám a do ulic přece jen jako uvědomělí občané vyjdeme. Bulhaři vyjít do ulic mohou, protože chtějí, my chceme, ale na rozdíl od nich pro svou neomluvitelnou, nebetyčnou pochybovačnost a pohodlnost nemůžeme! Nebo snad nechceme? Konstatuji to dost nerad, ale jsme prostě národ srabů.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýzva Iniciativy NE základnám ČR, z.s. k zachování míru a podpoře První mezinárodní konference proti vojenským základnám US/NATO   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 03:15:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výzva Iniciativy NE základnám ČR, z.s. k zachování míru a podpoře První mezinárodní konference proti vojenským základnám US/NATO
Dublin 16. - 18. listopadu 2018

Nečekejme, že za nás občany, lidi této planety, bude zachován a bráněn MÍR těmi, kteří údajně bojují proti terorismu. Co změnilo svět, snahu o zachování MÍRU:

- údajný teroristický útok 11. září 2001

- válka proti Afghanistánu 7. října 2001, jako odpověď na 11.září 2001

- válka proti Iráku 20. března 2003, jako odpověď na údajný teroristický útok

11. září 2001 a údajná existence iráckých zbraní hromadného ničení.

Uvedené teroristické činy nebyly prokázány těm státům, které z toho jsou obviněny.

Ten, kdo si zapálil vlastní dům, ze žhářství obvinil jiné, vyhlásil jim s pomocí dalších válku, aniž by respektoval rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.

Je bojem proti terorismu spolupráce s teroristy? Je taková spolupráce krokem k udržení MÍRU, nebo posunutím k další válce?

Jsou současné války jsou vedeny v rozporu s mezinárodním právem a svrchovanými právy platnými pro všechny národy?

Je krokem k udržení MÍRU rozšiřování NATO, jehož členové jsou účastníky válek vedených proti terorismu k hranicím jiného státu v Evropě?

Kladou si politici a zákonodárci otázku, jak je možné, že teroristům nedochází munice, kde ji berou? V případě války vedené proti Afghanistánu

munice nedošla ani po sedmnáci letech. Zásobují teroristé teroristy municí?

Kdo tedy hrozí terorismem, když jsou základny NATO v Evropě rozšiřovány do států Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Chorvatsko, Čená Hora, Řecko.

Proti kterému státu a jeho teroristickému útoku se mají tyto státy bránit?

Je třeba skoncovat s loajálním podílem České republiky a jijí účasti na akcích, které nemají oporu v mezinárodním právu, nejsou zaměřené proti teroristům, nebrání naše občany a Českou republiku. Vyzýváme politickou reprezentaci, zákonodárce :

- k ukončení účasti na všech akcích a misích, které nemají oporu v mezinárodním právu, nejsou pod rozhodnutím - usnesením Rady bezpečnosti OSN,

- ukončení účasti vojáků Armády České republiky na misi v Afghanistánu revokací usnesení Poslanecké sněmovny České republiky č. 185 ze dne 1.června 2018 (sněmovní tisk 150)

- ukončení působení velení US army v rozhodování a využívání prostředků Armády České republiky

- ukončení logistiky, přepravy, skladování zbraní a munice, která není určena pro potřebu Armády České republiky

- nepovolení přeletů cizích vojenských letadel za účelem vedení útoků, přepravy vojenských sil a materiálů, které nemají oporu v mezinárodním právu a Radě bezpečnosti OSN

Aby měl MÍR budoucnost, je nezbytné vyzvat další mírové iniciativy států Evropy, tj. Estonska, Litvy, Lotyšska, Polska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Slovinska, Chorvatska, Čené Hory, aby přijaly stejné požadavky a úplatnily je u politiků, zákonodárců své země, požádat je o podporu První mezinárodní konference proti vojenským základnám US/NATO, která se koná 16.-18. listopadu v Dublinu (http://nousnatobases.org/).

Iniciovat evropskou petici s požadavkem na zrušení základen US/NATO v Evropě.

Obracíme se proto na naše občany s žádostí o podporu této výzvy.

za Iniciativu Ne základnám ČR, z.s.
Eva Novotná, mluvčí


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejméně čtvrt milionu vlastenců na pochodu městem. Nakonec spálili vlajku EU a sami se udali   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 03:04:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle odhadů policie se přinejmenším 250 tisíc lidí zúčastnilo 11. listopadu Pochodu nezávislosti ve Varšavě, který pořádali polští národovci. Pochod se konal už po deváté, tentokrát ke stému výročí opětovného získání polské nezávislosti.

Celá akce vyvrcholila koncertem u Národního stadionu, kde také došlo ke spálení vlajky Evropské unie. Polská policie později zveřejnila výzvu, ve které slibovala odměnu pět tisíc zlotých každému, kdo jí pomůže identifikovat pachatele spálení. Pokladník národovecké organizace Všepolská mládež nahlásil předsedu vlastního sdružení, který se k činu přiznal. Národovci čekají na zmíněnou odměnu, kterou dle svých slov použijí na činnost své organizace.

A co na to naše pravdomluvná Česká televize se svým vyváženým zpravodajstvím? Vůbec nic! O tom občané nesmí v ČR vůbec vědět!
Zdroj: freeglobe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJediný dovolený rasismus a sexismus. Jedna z největších reklamních agentur vyhodila bílé muže   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 02:58:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skupina propuštěných zaměstnanců jedné z největších reklamních agentur na světě JWT (J Walter Thompson) se chystá zažalovat společnost. Podle nich přišli o práci z toho důvodu, že jsou bílými, heterosexuální muži.

Kreativní ředitelka agentury Jo Wallaceová už dříve oznámila, že chce změnit „mužskou“ kulturu společnosti. Wallaceová, která je lesbičkou a feministku, přešla rychle od slov k činům a zařídila propuštění velkého počtu mužských zaměstnanců na vysoké úrovni. Ukázalo se, že se ve všech případech jedná o bílé, heterosexuální Brity.

Ti se nyní chystají společnost zažalovat, protože podle nich byli propuštění kvůli své rase, etnickému původu a sexuální orientaci.

Agentura JWT tvrdí, že jejich propuštění proběhlo podle zákona.

Propuštění muži mají na své straně ale přesvědčivé argumenty. Wallaceová je radikální feministkou a mnohokrát mluvila o nutnosti změn v zaměstnanecké struktuře firem. Napsala na toto téma řadu článků, kde mj. prohlašovala, že v reklamních agenturách je „příliš málo žen, černochů a zaměstnanců pocházejících z jiných etnických menšin“.

Zdroj: dailymail.co.uk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrvní mešita v bývalé NDR! Politika jásá, občané protestují   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 02:55:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera byl slavnostně položen základní kámen první mešity v bývalé NDR. Akce v hlavním městě Duryňska, Erfurtu, se zúčastnil i zemský ministerský předseda Bodo Ramelow, který ve svém proslovu zkritizoval správní soud, že povolil protidemnstraci občanů (!!). Ti střeženi policisty, ampliony a plakáty protestovali, že stavba je truc-počinem islámu na nově dobytém území, že mešity, burky ani nadvládu islámu ve své zemi nechtějí. Protesty již předcházely samotné akci, když byla za pokřiku Aláhu akbar zinscenována scénka veřejného podřezávání ženy, nebo dříve u pozemku vztyčeny vysoké kříže či pohozena prasečí hlava. Druhá největší politická strana Německa AfD zvažuje proti stavbě mešity právní kroky.

Imigranští muslimové sdružení v Uskupení Ahmadiyya chtějí naprotitomu postavit v Německu stovku mešit, přičemž tato erfutská je už 48. Další mešitu uskupení plánuje postavit v silně protiislamizačním Sasku sousedícím s ČR. Nakolik již v říjnu při oslavách 28. výročí sjednocení Německa byly vidět rozpaky ve společnosti a prohlubující se rozkol statusu, identity a psyché mezi bývalými zeměmi NDR a západním Německem, islamizace východního Německa může toto schizma ještě dále exaltovat. Situace již pohotově využilo Rusko, a k Německem anektované NDR se opět přihlásilo.

Zdroj: http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/moschee-neubau-in-erfurt-proteste-zur-grundsteinlegung-a-1238264.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Je jasné, že v tom mají prsty USA.“ Proč Velká Británie odmítá vrátit zlato Venezuele   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 02:52:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno se v novinách The Times objevila zpráva s odkazem na anonymní zdroje o tom, že vedení Banky Anglie odmítá předat do Caracasu venezuelské zlato v hodnotě kolem 550 milionů dolarů. Vedení banky odůvodnilo své jednání „standardními“ opatřeními v boji proti praní špinavých peněz.

Sputnik International hovořil o stanovisku Západu vůči Madurově vládě a také o odmítnutí ze strany Banky Anglie vrátit venezuelské zlato s aktivistou kampaně Hands Off Venezuela Jorge Martinem.

Sputnik: Podle informací novin The Times vedení Banky Anglie odmítá předat venezuelské vládě zlato v hodnotě 420 milionů liber šterlinků v obavě, že může být ukradeno prezidentem Madurem. Co si o tom myslíte?

Jorge Martin: Řekl bych, že je to dost skandální situace, neboť toto zlato nepatří Bance Anglie ani britské vládě — patří Venezuele. Není to nic jiného než pirátství — drží to, co jim nepatří. Uchovávat zlaté rezervy na bezpečném místě je obyčejná praxe v mnoha státech, dělá se to s cílem zajistit bezpečnost zlatých rezerv, ale ne proto, aby vláda země, v níž jsou uchovávány, rozhodovala o použití těchto prostředků.

V podstatě to potvrzuje rozhodnutí prezidenta Huga Cháveze repatriovat většinu zlatých rezerv Venezuely ze Švýcarska. Zlato, o němž se nyní hovoří, to je pouhý zbytek. Důvodem, proč chce Maduro repatriovat zlato, je ochrana sebe a své země před americkými sankcemi.

Pokud vezmeme v úvahu stanovisko Západu vůči Madurově vládě, jaké jsou politické motivy zadržování venezuelského zlata?

Neznáme všechny podrobnosti, vycházíme prostě z informací anonymních zdrojů v The Times. The Times jsou solidní noviny, v nichž je vyjádřeno stanovisko vládnoucí třídy Velké Británie a které by neuveřejňovaly informaci o něčem bez skutečných důkazů.

Je naprosto jasné, že v tom také mají prsty Spojené státy. Před několika dny v předvečer střednědobých voleb prezident Trump informoval o zavedení dalších sankcí proti Venezuele. Zlato se také dostalo do sankčního seznamu, ale nešlo o zlaté rezervy země, nýbrž o zlato těžené na jihu Venezuely. Sankce se dotknou lidí a společností majících nějaký vztah vůči obchodu s venezuelským zlatem na světovém trhu.

Je správné předpokládat, že rozhodnutí vedení Banky Anglie udržet si venezuelské zlaté rezervy souvisí s americkými sankcemi a vláda Spojených států sdělila britské vládě plán dalších akcí.

Budou podle Vašeho názoru následovat ostatní evropské země příklad USA a Velké Británie?

Ano, v EU už existuje kampaň na podporu sankcí proti Venezuele. V minulosti prováděla podobnou kampaň pravicová vláda Španělska, nyní je v zemi nová vláda. Nedávno byl v EU uveřejněn materiál o takzvané humanitární krizi ve Venezuele a o nutnosti zavedení sankcí. Domnívám se proto, že evropské vlády nejspíše přijmou analogická opatření vůči sankcím, ačkoliv pokud vím, venezuelské zlaté rezervy v žádné jiné zemi nejsou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jZWQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská státní agentura SANA informovala o tom, že koalice použila kazetové pumy   
Pridal tk Čtvrtek 15 listopad 2018 - 02:46:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská státní agentura SANA informovala o tom, že mezinárodní koalice při leteckých útocích na Hajin a Shafe v Daj az-Zauru použila kazetové pumy.

„Letectví mezinárodní koalice zaútočilo na město Hajin a vesnici Shafe na východě provincie Dajr az-Zaur, a to za použití kazetových pum," uvádí agentura s odkazem na místní zdroje.

Použití kazetové munice je zakázáno příslušnou úmluvou, kterou podepsalo více než 100 zemí. Spojené státy, Rusko a řada dalších zemí se k ní však nepřipojily.

Koalice útočí na město Hajin a vesnici Shafe v provincii Dajr az-Zaur pravidelně. Syrská média opakovaně informovala o tom, že koalice při leteckých útocích použila bílý fosfor.

Syrská vláda již vyzývala OSN, aby přijala opatření proti viníkům a zastavila nelegální pobyt koalice na jejím území. Zástupkyně Pentagonu tehdy uvedla, že americká koalice nezveřejňuje, jaká munice je v Sýrii použita, ale dodala, že odpovídá mezinárodním normám.

Zdroj: SANA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2990 sec,0.1040 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,193kB