Sobota 17 listopad 2018
Lůza na Národní   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 18:53:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když jsem dnes ráno (17. listopadu 2018) otevřel veřejnoprávní zpravodajský server ČTK, nevěřil jsem vlastním očím.

Titulek „Babišovu kytici lidé vyhodili, na Národní je vyhrocená atmosféra – live“ mi doslova vyrazil dech. Ale četl jsem dále: Vyhrocená atmosféra dnes provází už od rána pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze.

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce, která připomíná brutální zásah policejních jednotek proti demonstrantům 17. listopadu 1989.

Ráno byli novináři svědky toho, jak první účastníci ohlášených akcí na Národní třídě kytici vyhodili do odpadkového koše. Skončily tam i květiny, s nimiž nad ránem k památníku přišel místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura. Stejný osud potkal i kytici od prezidenta Miloše Zemana. Policie už oznámila, že událost prověřuje.“
…..
„Na předsedu ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka, který přišel spolu s dalšími představiteli strany, desítky lidí hlasitě pískaly, amerického velvyslance Stephena Kinga naopak odměnili potleskem. Květiny, které Hamáček k památníku položil, vyhodili lidé do koše.“

Vykřiknul jsem několik nepublikovatelných výrazů a napadlo mě, že o tomto ranním šoku napíšu alespoň krátkou glosu. A tak jsem začal „googlovat“ výraz, který by vystihl konání „hrdinů“, kteří neohroženě pošpinili pietní místo na Národní třídě a hodili kytice od našich nejvyšších ústavních činitelů do koše. Výraz „korektní“ a publikovatelný.

Už to mám. Je to lůza. Ano, to sedí. Servery vysvětlují význam slova lůza např. takto: pakáž, ksindl, banda, lidská spodina, verbež.

Lepší výraz jsem snad ani nemohl najít.

Autor: Zdeněk Lanz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBuď půjdou ti dva do tepláků, nebo žijeme in US Protectorate Bohemia and Moravia   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 17:57:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Situace je jasná. Zřejmě se stal zločin a to jak podle státního práva Švýcarska, kde k němu došlo, tak i podle státního práva ČR, pod jehož jurisdikci oba podezřelí patří. Jde o redaktory Slonkovou a Kubíka, kteří ve službách Seznamu.cz navštívili ve Švýcarsku duševně nemocného syna předsedy české vlády, představili se mu jako novináři a požádali jej o rozhovor.

Potud tedy vše v pořádku, až na malý detail. Neřekli mu, že celý rozhovor budou natáčet na kameru, umístěnou v brýlích jednoho z redaktorů, což je v případě, že s tím všichni účastníci debaty nesouhlasí, jak nám prozradil americko-český novinář Erik Best, podle článku 179 švýcarského trestního zákoníku nezákonné, a pachateli takovéhoto činu hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo pokuta.

Ale nejen to. Podle článku 186 švýcarského trestního zákoníku je trestem za tzv. neoprávněné vniknutí až tři roky ve vězení či pokuta. Jestli se ovšem za neoprávněné vniknutí dá označit vstup pod falešnou záminkou s úmyslem dopustit se protiprávního jednání, např. nahrání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných, je už věcí státních zástupců a soudů.
A l e p o z o r! Zveřejnění protizákonně získaných informací je ve Švýcarsku trestným činem podle článku 322 s až tříletým trestem odnětí svobody nebo pokutou.

K tomuto zveřejnění, jak všichni víme, s obrovským celostátním a dokonce i evropským třeskem došlo, došlo i k nezákonnému natáčení rozhovoru redaktorů Kubíka se Slonkovou se synem předsedy vlády na kameru, a zřejmě došlo i na neoprávněné vniknutí s úmyslem dopustit se protiprávního jednání (nahrání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných), takže podle práva Švýcarska, na jehož území se přečin Slonkové a Kubíka proti švýcarskému právu stal, jednali oba jmenovaní na území Švýcarska proti švýcarskému právnímu řádu a nebylo by tedy od věci, aby stanuli před švýcarským soudem.

Ale pochopitelně nejen tam. Hlavně by je měl hnát k zodpovědnosti český stát, protože i podle českého zákona 101/2001 na ochranu osobnosti je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni její účastníci nesouhlasí. A navíc, jak nám v těchto dnech prozradila advokátka Klára Samková, n e l z e t a k t o z í s k a n é i n f o r m a c e z v e ř e j ň o v a t a l z e j e j e n o m p ř e d a t s t á t n í m z á s t u p c ů m n e b o p o l i c i i.

Čehož samozřejmě jak Kubík se Slonkovou, tak Seznam cz ani v nejmenším nedbali, protože cíl, který měli před očima, byl příliš oslnivý na to, aby na nějaké právní pitomosti, jež s ním souvisejí, třeba i jen na vteřinu pomysleli. Vždyť už se blížil Státní svátek 17. listopadu, kdy hlavně studenti, v historii záměrně nedovzdělaní, vyjdou do ulic, budou shromáždění, projevy, průvody, takže svou informaci o setkání se synem předsedy vlády pěkně pár týdnů pozdržíme a vyrukujeme s ní - a to s veškerou možnou parádou - na veřejnost až těsně před tímhle svátečkem. Ať je to všechno ještě správně horké a třaskavé, darebáků i blbců, co jsou ochotni udělat binec, se v Praze najde vždycky dost, spřátelená média to rozmáznou, a není boha, aby to už tentokrát neprasklo a Babiš nezmizel ze Strakovky a Zeman z Hradčan.

A budou pak spokojeni všichni ti poslanci, obklopující ve sněmovních lavicích Kalouska, Fialu, Bělobrádka, Bartoše a Gazdíka, co předevčírek nebo kdy uspořádali v poslanecké sněmovně hotové ovace americkému ministrovi Mattisovi, co přijel do Prahy orodovat za to, aby atomovou elektrárnu v Dukovanech nepřestavoval nikdo jiný než krachující Westinghouse. Protože tady jde o miliardy dolarů – a právě kvůli nim se všechno, o čem tento článek je, událo. Pro ty dolary jeli Slonková s Kubíkem do Švýcarska, kvůli nim bude dnes v Praze binec a kvůli nim se dnes mezi sebou pereme jako vzteklí psi.

A zásluhou těch dolarů se nejspíš zapomene i na to právo, české i švýcarské, na které Slonková, Kubík a Seznam.cz tak opovržlivě vyplázli jazyk.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObjektivně k tématu Babiš, aneb novinářský hnůj: Slonková + Kubík   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 16:46:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V naší redakci tvrdě krituzujeme oligarchu Babiš ale musíme se objektivně vyjádřit k tématu Babiš, ačkoli je to nechutné a stydíme se za polovinu českého národa, tak jenom pro ty co řvou proti Babišovi. Bohužel pro Vás, měl dnes ve zprávách pravdu... Německý tisk se zabýval tou tkzv. vyvolanou kauzou a podivil se nad nesedícím datem pořízeného videa. Podivil se i nad tím, jak byla reportáž vůbec pořízena i nad tím, co bylo zveřejněno.

1) reportáž je měsíc stará
2) natáčení bez souhlasu je v Německu trestným činem a trestá se automaticky odnětím svobody nepodmíněně až na 10 let!!! s automatickou pokutou ve výši od 50.000 do 1.500 000,- €!! Ve Švýcarsku je 10 let a pokuta až desetinásobná!!!
3) tisk se pozastavil i nad tím, jak byli politici v ČR doslova připraveni na tento bezprecedentní útok
4) pozastavil se i nad zvukovou stopou, která byla trochu upravena, podle znalců až ze 60 ti procent
5) podivil se nad tím, že i video bylo tkzv. fušérsky sestříháno a zveřejněno, ačkoli podle časových stop trvalo 22min33sec!!! Kde je zbytek?
6) Švýcarské zastupitelstvo oznámilo, že bude požadovat zákaz pobytu a pohybu těchto redaktorů v jejich zemi
7) Švýcarsko podalo žalobu na tyto redaktory, protože Babiš - syn je švýcarským občanem a tudíž byli porušeny jeho práva a teď se držte na ochranu osobních dat a práv, a to v přímé linii zdravotní - ve Švýcarsku se tyto údaje nesmí jakkoli zneužívat.
8) Švýcarský tisk se podivuje nad tím, jak je možné, že policie v České republice ví o pobytu a švýcarské úřady plně spolupracují s touto policií i s danou osobou, že unikli informace ze spisů, které jsou brány jako Secret neboli tajné
9) Ministr spravedlnosti Švýcarska vydal příkaz k okamžité ochraně Babiše ml. a jeho matky, a vydal tkzv. příkaz k dočasné imunitě obou zmíněných občanů Švýcarska - matka se synem byli odstěhováni dnešního dne na jiné místo aniž by sdělila adresu českým policistům a justici

Tudíž máme dojem, že si to Česká policie posrala úplně. Německo nabídlo součinnost Švýcarsku a to v plném rozsahu!!! To znamená, že tito švýcarští občané mají na území Německa stejná práva daná jim ve Švýcarsku včetně imunity a plné policejní ochrany, vzápětí se přihlásilo Rakousko, Itálie, Francie a Maďarsko.

A ještě jednou! Světe div se, ale o reakci tisku v zahraničí, jako prasata z Čech, co si říkají novináři a ještě jiné narážky v ČR ani tečka. Spousty novinářů to komentovala slovy STYDÍME SE ZA NĚ.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStávající podoba Evropské unie musí skončit! A veřejnoprávní Čt za 7 miliard mlčí...   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 04:54:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco Babiš Čapí hnízdo běží na veřejnoprávní televizi za naše peníze 24 hodin denně už pátý den a výpovědní hodnota je mínus nula, o velkém setkání v Sofii národních stran, kdy Le Penová už je na prvním místě preferencí ve Francii je zlověstné ticho.

O co šlo?

Největším nepřítelem Evropy je EU, řekla Le Penová na setkání šéfů národních stran

Vedle české SPD a francouzského Národního sdružení na schůzku v hlavním městě Bulharska dorazili také zástupci italské vládní strany Liga, belgické strany Vlámský zájem a řecké Nové pravice. Setkání zorganizovala národní strana Vůle, která je členem bulharské vládní koalice.

Radek Rozvoral

Dnes se předseda hnutí SPD Tomio Okamura a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala účastní v Sofii jednání frakce partnerských vlasteneckých parlamentních stran Evropy ENF (Evropa svobodných národů).

Společně prosazujeme ukončení stávajícího modelu evropské integrace. Stávající Evropská unie se zvrhla v byrokratický systém ohrožující suverenitu národních států a svobodu občanů. Vlastenecké strany Evropy prosazují nový model spolupráce založený na respektu k suverenitě a národním zájmům evropských států.

Příští jaro nás čekají nejdůležitější volby v příštích několika letech – volby do Evropského parlamentu. Protože jsme součástí EU, tak je Evropský parlament místo, odkud bychom za SPD společně s dalšími evropskými vlasteneckými stranami v čele s Matteem Salvinim a Marine Le Pen chtěli nastartovat změnu a nápravu bruselské byrokracie, která Evropu potápí nejen nesmyslnými směrnicemi, ale hlavně sebevražednou proimigrantskou a protievropskou politikou. Současná EU je nereformovatelná. Je nutné změnit formu současné evropské integrace směrem k suverenitě a svobodě evropských národů. Pakliže to nebude možné, tak nezbývá než referendum o vystoupení ČR z EU, aby sami naši občané rozhodli o své budoucnosti ve své zemi. Prosazujeme zachování volného pohybu občanů EU, zboží, služeb a kapitálu. Musíme získat v eurovolbách co největší úspěch, protože to za nás v tom Bruselu nikdo z řad současných eurohujerů nevybojuje.

Stávající podoba EU musí skončit. Nahradit ji musíme novými pravidly spolupráce evropských států. Pravidly spolupráce, která budou respektovat právo každého národního státu rozhodovat ve svém zájmu. Chceme společně s našimi partnery získat ve volbách do europarlamentu sílu k zablokování dalšího diktátu EU. Musíme dnes myslet a pracovat pro budoucnost naší země. Děláme to společně s našimi přáteli, vlastenci z ostatních evropských zemí.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2043-stavajici-podoba-evropske-unie-musi-skoncit-a-verejnopravni-ct-za-7-miliard-mlci

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDavid Rath: Má vláda přežít?   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 04:50:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda odmítla globální pakt OSN o migraci, což je více než dobře. Ministr Hamáček nejprve tvrdil, že jde o nezávazný dokument, který pro nás nic neznamená. Naštěstí si premiér Babiš o obsahu popovídal s Orbánem a pochopil, že jde o další průlom v již tak chatrné obraně Evropy, ale vlastně i USA. Snad máme alespoň na chvíli klid od tohoto pokusu nás s konečnou platností zlikvidovat. Je zajímavé s jakou úporností chtějí části globálních elit zničit země vyspělého světa a změnit je na africko-blízkovýchodní bordel.

Zatím co se toto nebezpečí podařilo zažehnat, vláda vplula do nového kritického období. Jde o další dějství dramatu nebo spíš frašky - Čapí hnízdo. V tomto kuse je vlastně všechno špatně. Pro zemi není zdravé, aby miliardář, jehož byznys je spojen se státními dotacemi, stál v čele vlády. Současně je špatně, aby o premiérovi rozhodovali policisté a žalobci. Když vidí, že předseda vlády má silné postavení, hrají mrtvého brouka, ale v okamžiku jak ucítí propad podpory, tak premiéra ,,zavraždí". Konečně už to předvedli s Petrem Nečasem. Můžeme se začít vsázet, kdy vrchní žalobkyně Bradáčová předhodí davům slábnoucího premiéra. Bude asi ještě chvíli trvat, než lidé pochopí, že ambiciózním prokurátorům nejde o prosperitu země a spravedlnost, ale hrají si své osobní mocenské hry.

Opozice zcela pochopitelně využívá každé chyby a chce vládu svrhnout. Činí teď tak poněkud hystericky. U veřejnosti moc neboduje protože Miroslav Kalousek v pozici ministra financí ukázal co dokáže a drtivá většin lidí si reprízu rozhodně nepřeje. Totéž platí o intrikánovi a zrádci ODS Pospíšilovi. Piráti jsou někdy zajímaví, většinou však působí jako bizar , který většina společnosti bere jako zajímavé oživení, ale přitom tuší, že svěřit jim vládu v zemi je totéž, jako posadit desetileté dítě za volant kamionu. ODS, ač se snaží seč může, působí pořád úřednicky nudně.

Strany vládni koalice, tedy komunisté a ČSSD teď určitě podrží ANO- premiéra. Ví, že houfně ztrácejí voliče. Neschopnost jejich vedení je obdivuhodná, ale nechybí jim touha udržet si osobní moc. Alespoň ještě pár let. Místopředseda vlády Jan Hamáček trochu kope Andreje Babiše do kotníku, ale jen tak, aby ho náhodou premiér nevyměnil za lísajícího se Tomia Okamuru. Ten se jeden den postaví po bok Kalouska a rozhořčeně požaduje pád Babiše, aby druhý den stál frontu v blízkosti řitního otvoru ministerského předsedy. Prý ucítil možnost prosazovat program. Ve skutečnosti ucítil možnost vydělat na politice další desítky milionů.

Prostě na současnou politickou scénu není pěkný pohled. Na druhou stranu je zbytečné si zoufat. Současná situace, v rámci toho co se nabízí, není až tak špatná. Podívejte se třeba na takového Macrona nebo Merkelovou. Ti by naše současné problémy rychle změnili na boj o holé přežití v záplavě migrantů. Ať si každý sám odpoví, co je horší.

David Rath

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč by měla ČR utratit miliardy za nepoužitelné vrtulníky z USA? Nemáme na důchody, ale máme na pro nás bezcenné hračky?   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 04:44:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stále a stále vnímám ten obrovský tlak na to, aby ČR koupila své armádě na hraní ultramoderní americké Bell UH1Y Venom. Stále a stále čtu, jak je tento "supervrtulník" nejžhavějším kandidátem na nový "víceúčelový" stroj pro AČR.

Páni politici, kdo už konečně praští do stolu a vysvětlí některým pánům generálům a také obchodníkům, těšícím se, jak si na tom "supekšeftu" přihřejí polívčičku, že "víceúčelovost" jako pojem znamená v USA s největšími výdaji na zbrojení na světě úplně něco jiného než v maličké ČR, banánové to republice nejen bez námořní pěchoty, ale vlastně i bez skutečné armády, ležící v centru Evropy, nota bene s holým zadkem? A s tzv. "Integrovaným záchranným systémem", kterému skutečně víceúčelové vrtulníky chybí víc a víc?

Připadá vám pro naši republiku 19 miliard za 12 helikoptér (nenechte se mýlit "slevou", s níž Bell operuje - jen svou hračku "očesal" o zbraňové systémy, které by ČR stejně musela dokoupit, navíc za podstatně vyšší peníze, aby byla kompatibilní s americkými vrtulníkáři) jako "cena přiměřená"? Za situace, kdy ty vrtulníky nejsou použitelné prakticky pro nic jiného, než pro působení v tzv. misích, jejichž budoucnost je navíc velmi nejistá?

Samozřejmě tomu rozumím - USA potřebuje "protlačit" do Evropy své zbraně. Z různých důvodů, jak politických ("America First"), tak ekonomických a (což je hodně důležité) také logistických. Protože když někomu prodáte předražený zbraňový systém, donutíte ho tím pořídit si pro něj kompletní logistické zázemí, počínaje servisními kapacitami, dovozem náhradních dílů, výcvikem obsluh, nákupem zbraní a munice a konče skladovými prostory a základnou pro jeho umístění. Zákazník to kompletně zaplatí, a vy, když by šlo do tuhého, ten jeho systém prostě jen převezmete a využijete pro zabezpečení vlastní techniky. A Venomy nikdo mimo USA zatím nemá - byly drahé i pro Saudskou Arábii.

Nejvhodnějším adeptem na podobné manipulace jsou de facto odzbrojené státy bývalé Varšavské smlouvy. Dnes vesměs členové NATO, bez vlastní zahraniční politiky a prakticky bez použitelných armád, jejichž elity vesměs obdivně vzhlížejí k USA. Bez ohledu na to, že na americkou techniku s její pořizovací a logistickou cenou prostě nemají peníze. Jejich vedení dostane příkaz, a je to. Ty peníze někde musí vydupat - třeba z důchodů. No a když neposlouchá a říká, že to nejde, tak se dejme tomu pošlou vhodní "investigativci" do Šýcarska. Se skrytou kamerou... Například... A nic tím samozřejmě nenaznačuji ...

Jaroslav Štefec

Autor je zbrojní analytik a absolovent vojenské akademie. Při prověřování korupce na ministerstvu obrany vlády ČR byl společensky "zlikvidován", protože se nenechal uplatit. Nikdy neodhalení pachatelů z řad policie ČR mu postrčili nelegalni zbraň.

Zdroj: https://www.eurabia.cz/Articles/32656-proc-by-mela-cr-utratit-miliardy-za-nepouzitelne-vrtulniky-z-usa-nemame-na-duchody-ale-mame-na-pro-nas-bezcenne-hracky-.aspx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJuncker se počůral nebo pokakal? Přinášíme nehezké video! Rozhodněte sami   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 04:30:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zveřejněných video záběrů vše nasvědčuje tomu, že se předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker během návštěvy Jihoafrické republiky pomočil, nebo možná došlo k něčemu ještě horšímu...

Tento alkoholický dědek na veřejnosti pravidelně dělá ostutu. Takováto elitní figurka řídí EU. Není co dodat!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdoğan a Trump po telefonu prodiskutovali Sýrii, případ Chášukdžího a bilaterální vztahy   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 04:25:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan a americký prezident Donald Trump po telefonu projednali řešení syrského sporu, případ vraždy saúdského novináře Džamála Chášukdžího a také bilaterální vztahy. Uvádí se to v prohlášení, které vydala tisková služba tureckého lídra.

„Náš prezident vedl dnes večer telefonický rozhovor s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Kromě bilaterálních vztahů diskutovali o vraždě Džamála Chášukdžího, vyšetřování ve věci FETO (organizace opozičního kazatele Fethullaha Gülena) a situaci v Sýrii, stejně jako o boji proti terorismu," oznámila tisková služba tureckého vůdce.

Uvádí se, že Erdoğan a Trump se shodli na tom, že je zapotřebí úplné a všestranné prošetření vraždy Chášukdžího a že je nutné zabránit možným zásahům do tohoto vyšetřování.

Kromě toho turecký vůdce Trumpovi sdělil, že očekává, že USA ukončí vojenskou podporu syrských kurdů.

Saúdský novinář Džamál Chášukdží, který pracoval jako zpravodaj pro americký deník Washington Post a od roku 2017 žil v USA, zmizel v Turecku dne 2. října. Stalo se tak poté, co vstoupil do budovy Generálního konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu. Státní média Saúdské Arábie v noci na 20. října zveřejnila prohlášení generálního prokurátora země o tom, že Chášukdží je podle předběžných údajů mrtev. Média informovala i o tom, že za jeho smrt mohla hádka s pracovníky konzulátu.

Ve čtvrtek vydala Generální prokuratura Saúdské Arábie prohlášení, že v případu vraždy Chášukdžího bylo zadrženo celkem 21 osob. Pro pět přímých účastníků vraždy požaduje prokuratura trest smrti, ostatní viníky čeká trest podle kánonů šaría. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu označil tento výrok za nedostačující a připomněl, že Turecko od saúdské strany stále očekává informace o tom, kde se tělo novináře nachází.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kaUg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa hranicí diskrétnosti: Upřímná kniha M. Obamové se stala lídrem na trhu literatury USA   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 04:22:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Paměti Michelle Obamové, manželky bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy, s názvem Becoming se staly jakýmsi „lídrem“, pokud jde o předprodej. Zájem o bývalou první dámu podnítilo několikadenní turné, na které se Obamová vydala, aby propagovala svou tvorbu. O události píší média.

Prvním místem, na němž Michelle Obamová vystoupila před publikem, se stalo její rodné město — Chicago. Spolu se známou televizní moderátorkou Oprah Winfreyovou vystoupila na scéně United Center, kde představila svou knihu.

V rozhovoru prozradila, že kniha pojednává o jejím osobním životě. Dodala, že charakterizuje přímo ji, ale že si v ní každý Američan může najít „to své".

„Mám ráda svůj příběh, je to americký příběh. Můj boj, má cesta, můj malý dům v jižní části Chicaga, můj otec s postižením," řekla.

První večer se při prezentaci této knihy naplnila hala tisíci dívkami a ženami tmavé pleti, které poslouchaly příběh o životě Michelle Obamové před a po Bílém domě.

Kniha s názvem Becoming oficiálně vyšla v úterý. Je rozdělena do tří částí. V první z nich autorka popisuje svůj život v jižní části Chicaga. Druhá část je věnována vztahu a románku s Barackem Obamou. Třetí část pak pojednává o jejím životě coby první dámy USA. Kritikové uvádí, že doposud ani jedna z prezidentských žen nehovořila tak upřímně a otevřeně o svých manželech.

Obamová se zmínila například o přerušení těhotenství, společných návštěvách rodinného psychologa či o umělém oplodnění, aby mohla počít své dvě dcery.

Ve své knize Michelle Obamová píše také o současném americkém prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Obamová mu prý nikdy neodpustí, že podporuje zvěsti, které hovoří o tom, že se její manžel narodil mimo Spojené státy. To by totiž znamenalo, že Obama nemá nárok na post prezidenta.

Podle počtu předobjednávek se kniha Becoming stala tou nejoblíbenější knihou pro dospělé, a to od roku 2015. Uvádí se, že se jedná o první díl celé série. Další knihu by měl totiž napsat samotný 44. prezident Spojených států. Kdy však vyjde druhý díl, který má napsat Barack Obama, je zatím nejasné.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kaUfSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLe Penová: EU vyvíjí na Rusko nepřípustný tlak   
Pridal tk Sobota 17 listopad 2018 - 04:17:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předsedkyně francouzské politické strany Národní sdružení (dříve Národní fronta) Marine Le Penová oznámila, že Evropská unie vyvíjí na Rusko nepřípustný tlak. O události informovala ruská média.

Podle Le Penové dělá Evropská unie chybu, když pokračuje v sankční politice ve vztahu k Rusku.

Francouzská politička také dodala, že EU „tlačí" Rusko ke spolupráci s Čínou.

Již dříve ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že Spojené státy i nadále vyvíjejí „bezprecedentní tlak" na Rusko.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kaUe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3152 sec,0.0897 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,227kB