Neděle 18 listopad 2018
Oslavy první světové války   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 12:17:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Širší a dlouhodobější témata aktuálně zanikají v mediální show kolem 17. listopadu a kolem Andreje Babiše, jeho pokáleného hnízda a syna, jenž ještě nedávno pilotoval jako držitel mezinárodního pilotního průkazu velký dopravní letoun a najednou je z něj téměř nesvéprávný blb. Stažené zadky některých policejných šéfů si dovedu představit, stejně jako fakt, že Babišovi sluhové Hamáček a Filip ho podpoří bez ohledu na cokoli.

Konec konců, Filip se dopodlézal k evidentnímu politickému, nicméně možná výnosnému konci a v současnosti se s pomocí Babiše, Hamáčka a svého multimilionářského asistenta z TOP 09 (!) snaží získat koryto velvyslance ve Vietnamu. Kdože to opouští potápějící se loď? Opravdový marxistický vizionář, který na rozdíl od nás vidí mezi Babišovými půlkami Hanoj. Nezištný komunista a nezdolný bojovník proti oligarchům za lepší zítřky pracujících každým coulem. A likvidátor české levice, stejně jako Sobotka a Hamáček. Děkujeme, odejděte.

Nicméně nedávné oslavy ukončení stého výročí ukončení první světové války, které se konaly v Paříži, byly vše jiné, než důstojné a poučné. Nakonec se jednalo především o ubohou demonstraci všestranné impotence EU, kterou zdůraznila neúspěšná snaha o předvádění se coby světových osobností ze strany našminkovaného Macrona a stále komičtější a nechutnější Merkelové. Když se k nim přidal Juncker, pravděpodobně opět podroušený, viděli jsme velmi reálný obraz německé EU v praxi. Pochod ubožáckých nul pod deštníky byl opravdu ilustrativní. Vzpomínáte na pochod nul po ulici po Charlie Hebdo, následné zamlčování zvěrstev muslimů při zločinech ve Francii a řízenou afroislámskou invazi. Tak oni bojují za naši bezpečnost. Ostatně už jen fakt, že na oslavy přijela reprezentantka státu, který vyprovokoval a vedl dvě světové války lze posuzovat jako čirou nesoudnost, nebo extrémní nestoudnost. Čtvrtá říše se pomalu a jistě potápí, ještě než vznikla. Možná měli místo deštníků donést čluny. Unii lži, korupce a úchylnosti chybí vůdčí osobnosti i národy ochotné za ni bojovat. V Německu se už organizují povinné demonstrace s vlajkami a mávátky, pěje se óda na radost, zbrojí přičemž krize a válka se smějí za dveřmi.

Při svém předvádění se Macron i Merkelová ztrapnili opakovaně Především podporou ukrajinského zfašizovaného válkychtivého režimu, jenž dovedl zemi do hospodářské katastrofy a chudoby. Dokonce volali po válce OSN proti obyvatelům Doněcka a Luhanska bez ohledu na fakt, že k základním principům OSN patří právo národů na sebeurčení. Přitom zároveň brojili, především Macron proti nebezpečí nacionalismu a volali po patriotismu. A který režim je více nacionalistický, než ten ukrajinský se svými nadšeně hajlujícími stoupenci tklivě vzpomínajícími na divize SS a doby německého nacismu s jeho pogromy a koncentráky s ukrajinskými dozorci? Kde chtějí v Evropě nahánět nějaký patriotismus, jestliže vedou desítky let nenávistnou propagandu proti všemu, co je vlastenecké, státem počínaje a evropskou rodinou konče. Závěrem opět vytáhli stupidní vizi evropské armády, s níž se předvedl Juncker volající po boji proti USA, Rusku a Číně. Jaký má zájem Portugalec, Ital, nebo Slovák bojovat proti Číně, a kde? Kdo by chtěl nasazovat život a zdraví za Merkelovou, Macrona, ale i mnohé naše politiky a jejich koryta? Duševní titánové EU začínají být zcela mimo realitu poté, co rozvrátili státy a národy, některé ožebračili a kolonizovali, zlikvidovali bojového ducha armád multikulturalismem, feminismem a úchylností a chtěli by si to rozdávat se světovými velmocemi. Kromě toho jaksi přehlížejí, že především obyvatelé středovýchodní Evropy, která jim slouží jako kolonie, nemají žádný zájem na jejich bláznivých válečnických choutkách, které by končily jadernou katastrofou. Hlavními postavami se tak v Paříži nestali trapný Ken se svojí babičkou, ani exsoudružka ze sovětských multikulturních svazáckých táborů pokrokových afrických levičáků, natož vypitý korupčník Juncker, ale reálné světové osobnosti Putin a Trump, kteří se nakonec směšností eurofigurek evidentně dobře bavili.

Češi a první světová válka

Kromě obecně známého faktu, že první světovou válku, která je v řadě zemí, především anglofonních známá jako Velká válka vyprovokovaly a zahájily pangermánské státy Německo a Rakousko-Uhersko, bude vhodné si připomenout některá méně známá čísla, především z hlediska české, případně československé historie.

V roce 1914 měly historické České země (Čechy, Morava, Slezsko) podle českého statistického úřadu 9 900 178 obyvatel, po ukončení války 9 624 230. Rozdíl je 275 948. Nicméně podle stejného pracoviště jsou celkové ztráty podstatně vyšší, počínaje vzrůstem úmrtnosti malých dětí a celkovým růstem úmrtnosti díky hladu a nemocem. Je uváděno 300 000 (?) padlých, 610 000 nebojových ztrát, 550 000 ztrát na živě narozených (pokles porodnosti a zvýšená úmrtnost dětí) a 600 000 z důvodu vyšší úmrtnosti. Součet tvoří 1 520 000 osob, přičemž počty byly sníženy narozením dětí v tehdy poměrně početných rodinách. Celkové demografické ztráty údajně dosáhly 910 000 osob. Z toho zhruba třetinu tvořili Němci žijící v prostoru historických českých zemí.

Celkové ztráty v Evropě dosáhly 35, 5 milionu osob, což bylo 9 % obyvatel a k negativním následkům lze počítat 24 milionů zmrzačených, většinou vojáků. Celkové hospodářské ztráty odhadli američtí analytici na 186 637 097 000 USD, přičemž dolar byl tehdy hodnotná, pevná a zlatem krytá měna. Stejní odborníci spočítali, že pokud by se vojáci místo nesmyslného válčení věnovali výrobě hodnot, vytvořili by produkci za 151 646 942 560 USD. Za to by si při tehdejší cenové relaci mohla každá rodina v Československu, Německu, Francii, Rusku, USA, Kanadě a Austrálii koupit menší dům se zahradou a vybavení do něj. A byla to rovněž poslední válka, kde bylo víc padlých a zemřelých vojáků, než civilistů. Následky války vedené v současnosti v Evropě jsou mimo reálný výpočet.

Celkově bylo po celém světě mobilizováno podle různých zdrojů 62 až 70 milionů mužů. Z toho v Rakousku-Uhersku, podle různých zdrojů 8, 4 až 9 milionů. Z nich padlo 1,1 milionu. V Českých zemích bylo mobilizováno 1,4 milionu, přičemž padlo zhruba 138 000 a dalších 210 000 se stalo invalidními. Náklady na zabití jednoho nepřátelského vojáka byly v průměru 16 000 USD. Rakouská armáda byla hodnocena z osmi hlavních armád na evropském bojišti podle bojové hodnoty a výsledků jako sedmá za Německem, Francií, Velkou Británií, Tureckem, USA a Ruskem a před Itálií. Z tohoto hlediska měla německá armáda, mimo jiné, ztráty v porovnání s protivníky na různých bojištích 1:1,5-2. Přitom hodnocení Turecka je sporné, protože značná část jeho vojáků bojovala mimo Evropu, stejně jako USA, které se účastnily bojů krátce. Z celkového počtu mobilizovaných ztratilo Rakousko-Uhersko mimo padlé rovněž 2 118 190 zajatých. Armáda byla v takovém stavu, že v době ukončení války vážili vyhladovělí rakouští vojáci v průměru 50 kg.

Pangermánský imperialismus vedl k obrovským politickým změnám v Evropě. Vznikly nové, případně se obnovily historické státy, Polsko, Československo, Jugoslávie, vesměs odchodem slovanských národů z rakouského a maďarského žaláře. Dále se objevily Litva, Lotyšsko, Estonsko a Sovětské Rusko. Ujal se princip práva národů na sebeurčení. Došlo k rozsáhlým změnám ve společnosti, počínaje sociálními jistotami a zdravotním zabezpečením pracujících a funkčním důchodovým systémem. Výrazně se zlepšilo postavení žen v evropské společnosti.

První světová válka nebyla naše válka, což dokazují i dobová hlášení rakouské armády a policie popisující nechuť českých obyvatel táhnout do boje na rozdíl od německých. Naši předkové neměli důvod bojovat za cizí, především pangermánské zájmy, proti Srbsku, Rusku, Británii a Francii. První světovou válku můžeme hodnotit jako porážku pangermánského imperialismu a zásadní krok k osvobození slovanských národů Evropy. Na mnohé z uvedených faktů se v současnosti účelově zapomíná v rámci překrucování naší historie a nové válečné psychózy.

Propagandisté se všemožně snaží popisovat Rakousko-Uhersko jako radostný spolek multikulturalistů, vzor radostné současné EU. Ostatně intelekt vůdců EU se nápadně podobá přestárlému rakouskému císaři, který byl rovněž mimo realitu. Stejné to bylo při srovnání současných 60 000 byrokratů v Bruselu a imaginární evropskou armádou s početnými tupými byrokraty a oficíry, počínaje četníky v Putimi, které realisticky popisuje Jaroslav Hašek. Masaryk, Štefánik, Beneš a mnozí další věděli moc dobře, proč chtějí odejít z Rakouska-Uherska. První světová válka byla především obrovským poučením pro obyvatele Evropy. Ještě poučnější byla ta druhá. Poučili jsme se? Opravdu by se někdo chtěl do těch dob vracet? Kdo chce bojovat za současné ukrajinské vedení, nejen kecy na internetu, ale na bojišti a riskovat život a zdraví, jestliže pět milionů Ukrajinců emigrovalo, z toho polovina do Ruska?

Všem, kteří se mne pokoušejí kontaktovat cestou sociálních sítí, včetně Linkedin, znovu připomínám, že sociální sítě nepoužívám a na kontakty touto cestou nereaguji.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž víme, kdo je chátra z Národní: senátoři Hilšer a Drahoš v čele   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 06:28:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropské hodnoty - autentické foto z protestu

Jenom chvíli trvalo, než se zjistilo, kdo je skutečná chátra z Národní a odkud se rekrutuje. Jsou to lidé kolem Hilšera, Drahoše a školáků, co nezvládli ani maturitu. A tento rok už je debilních 17,3%. Ale umí demonstrovat pod Člověkem v tísni. Jsou to tleskači s píšťalkami, kteří se nezastaví před ničím. To jste si vážně zvolili do Senátu? Vážně je tato chátra lepší, než prezident Zeman?

Nikdo neslyšel, že by Drahoš své extremistické klace oznámil, ať se chová slušně!([i]Pokud ano, omluvíme se!)[/i]

Foto: senátor Hilšer


Foto: přítel Hilšera van Gemund


Foto: Kam zmizela Savčenková, když je na Ukrajině? Hilšer a van Gemund mlčí

Hilšera, který tvrdil, že je skoroprezident asi všichni znáte. Řvoucí stádo tleskačů kolem Drahoše a pískající na všechny ostatní není také třeba příliš komplikovaně hledat. Z videí je to jasné a potvrdili to novináři. Ale kdo je ten dobytek, vyhazující květiny lze nalézt v Senátu. Jsou to jejich přátelé a foto je jednoznačné. Špína, co zahodila věnec řádně a demokraticky zvoleného prezidenta Zemana je Otakar van Gemund, Holanďan, který žije v Česku a jehož věrný přítel je senátor Hilšer, extremistický propagátor JEJICH SVOBODY A JEJICH DEMOKRACIE, která se řídí helsem: prohraju li v demokratickým volbách, rozbiji všem huby a rozmlátím cokoliv, než se násilím dostanu do čela.

A to je ta JEJICH demokracie a svoboda!
Ve skutečnosti je to hnůj a lidský odpad!


Nemusíme mít rádi prezidenta Zemana, prezidenta Klause či další, ale pokud jsou řádně zvoleni většinou občanů a byli li puštěni k volbám za vhodné kandidáty, jsou to řádní ústavní činitelé až do doby, kdy budou volby nové. Pokud nejsou odvoláni předčasně přirozenou cestou dle zákona!

To je zákon skutečné svobody a demokracie. Teda, jak pro koho...

Foto: Zde vyhazuje kytky prezidenta - pan demokrat od Hilšera van GemuntA jiný názor neznamená, že odpůrcům zakroutíme krkem, jako to říkal Klement Gottwald a tato NÁSILNÁ pouliční chátra, která se řídí stejným heslem, přestože se naoko od Klementa Gottwalda a Stalina distancuje!A Česká televize celý den inzerovala, že "lidé vyhodili květiny" . Není to pravda, byla to chátra kolem Hilšera, Drahoše a Evropských hodnot Člověka v tísni, nahnáni ze škol. A výše jsou předloženy důkazy!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2045-uz-vime-kdo-je-chatra-z-narodni-senatori-hilser-a-drahos-v-cele

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKavárna jako normalizační komunisté   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 05:58:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pražská kavárna je stejně netolerantní jako předlistopadoví komunisté. Nepochyboval jsem, že k vyjádření své intolerance využijí výročí 17. listopadu. Nezklamali mě. Tak jak si sami přivlastnili 17. Listopad a výročí velké společenské změny.

Pokud jejich političtí exponenti řídili stát, ti různí Schwarzenbergové, Kocábové, Žantovští a další, tak to s republikou dopadlo špatně. Ekonomické propady, obří skandály, rozkradení národního majetku v rozsahu, jaký od Bílé hory nebyl. Dnes na Národní třídě stálo hejno pražskokavárenských harpií a štěkalo na každého, kdo dělá politiku trochu jinak než oni si představují jako správné. Jen oni jsou měřítkem správného pohledu na věc. Tak dnes vypískali i předsedu ČSSD Hamáčka. Předsedové Babiš a Okumaru předvídavě přišli položit květiny k oltáři vlasti již v noci. Jejich květinové dary ale čekal stejný osud jako květiny od prezidenta Zemana a předsedy Hamáčka. Také skončily v koši.

Kdyby chlapci a děvčata z pražské kavárny netrpěli výběrovou zrátou paměti, jistě by si vzpomněli, že listopad 1989 byl mimo jiné také o toleranci ve společnosti. O toleranci různých názorů. Přitom pražská kavárna představuje – a nijak zvlášť nemusíme přehánět – ve společnosti silně menšinový názor. A Zeman, Babiš i Hamáček naopak představují mlčící většinu.

Celkem nepřekvapivě dala plný prostor tomuto deformovanému pohledu na společenské dění veřejnoprávní televize. V ní vystupovali vesměs „osvědčení“ Debatéři, kteří jsou „osvědčenými“ nositeli názorů pražské kavárny.

Akce na Staroměstském náměstí zaměřená proti A. Babišovi ukázala, že z celé Prahy a možná i celého Česka dorazilo pár tisíc antibabišovských demonstrantů. Nebýt japonských a německých turistů, kteří o víkendech zaplavují Staroměstské náměstí, řekl bych, že účast nebyla nic moc. Smutné je, že redaktoři veřejnoprávní televize několikrát v průběhu posledních dnů glorifikovali duo revolverových žurnalistů Slonková – Kubík, že prý se jedná o největší žurnalistický počin roku. Opravdu. Nečekaně přepadnout duševně nemocného člověka, klást mu návodné otázky a nahrávat ho kamerou zabudovanou v brýlích, to je opravdu fujtajbl.

Je to stejné, nebo spíše srovnatelné s tím, když tito novinářští šmoulové před třemi měsíci kladli návodné otázky Petře Paroubkové, která se ze mě snažila udělat člověka koupajícího se v milionech nelegálně nabytých peněz. Jak to dopadlo? Policie se v uplynulém týdnu vyjádřila, že v mých příjmech neshledala nic podezřelého. A tak moji právníci pracují na žalobě na oba novinářské šmoky, hvězdy pražské kavárny.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSchází jen křižník Aurora….   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 05:54:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Praze je rušno, od včerejška slyšíme vzletná hesla o demokracii a o boji proti totalitě. Všude kolem nás planoucí oči, bojová nálada, k revoluci je blízko. V davu vidíme i šibenice… Schází již jen křižník Aurora na Vltavě a pak na signál z Aurory vyrazit na Pražský hrad a zúčtovat s totalitou. Tedy nejspíše s tou polistopadovou. Novodobí kádrováci si uzurpovali moc těch, co kádrují politiky i věnce. Rozhodují, kdo může, či kdo nesmí, uctít památku 17.listopadu, rozhodují co je správné a co není správné.

Nové pojetí demokracie. Na Václavském náměstí vévodí transparenty „Demise“, „Stop totalitě“. Nepíše se rok 1948, ani 1989. Píše se rok 2018. Uklidňuje mě, že je to jen Praha, která se vydává za pupek světa. Lidé mimo Prahu mají jiné starosti. Ty všední….

Nedávno jsme si připomenuli 100.výročí republiky. Slavili jsme v každém městě, v každé vesnici. Připomínali jsme si, jak naše republika vzkvétá, jak doháníme vyspělé západní sousedy. Naše výdělky v posledních letech výrazně rostou, starobní důchody již nejsou almužnou. Naše nezaměstnanost je nejnižší v celé EU. Supermarkety nestačí náporu kupujících. Dovolené místo u českých rybníků trávíme někde daleko u moře. Také volby jsou konečně demokratické, vítězí vůle občanů ! EU nás chválí, plácá nás po ramenou. V rámci NATO naši vojáci bojují i umírají v boji proti terorismu. Pomáháme ve světě prosadit lidská práva... Naše pojetí demokracie je vzorem pro ostatní.

Ty včerejší či dnešní demonstrující v ulicích Prahy vyvolávají pocit, že je něco špatně. Uklidňuje mě, že k nepokojům burcují stále ti stejní politici, často jen ti bývalí. Ti mnohdy již zapomenutí volají zase po šturmu proti prezidentovi, premiérovi…. Skandují „stop totalitě “ a zároveň odmítají uznat výsledky voleb, jak těch prezidentských, tak i poslanecké sněmovny. Jak úsměvné a trapné. TGM, ale i Václav Havel, by se dnes nejspíše řekli: „demokracie není anarchie“.

Těm nespokojeným připomínám události roku 1948, kdy nastoupila skutečná totalita. Prahu zaplavili také mladí, měli planoucí oči a vznešená hesla o demokracii, byli naivní, s nimi přišlo tažení „ pracujícího lidu“, prezident Dr. Edvard Beneš musel odejít z Pražského hradu, demokratičtí politici prchali před „hněvem lidu“ na západ. Praha jásala…. Strana rozhodovala, co je správné a co není !

I dnes se hraje o osud naší vlasti. Pod falešnými prapory a hesly o demokracii, jde především o změnu politiky České republiky. O omezení suverenity, v konečném důsledku pak ke ztrátě samostatnosti.

Přemysl Votava
autor je členem Nár.Soc.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík ze Somálska se pokusil znásilnit důchodkyni. Do Itálie přišel díky politice minulé levicové vlády ...   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 05:48:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / SALVINI / DALŠÍ SIROTEK OBOHACOVAL!!!!! Somálec, 20 let, který připlul do Itálie na člunu, se procházel NAHÝ a pak napadl 68-letou paní, kterou zranil a použil na ni i sexuální násilí. Tohle je poděkování za to, že získal ochranu Itálie!

Jak je vůbec možné na takovou věc jen pomyslet? Kde jsou ty "radical-chic" feministky nyní???

A pak že je Salvini příliš zlý vůči těm tzv. "uprchlíkům, kteří však válku spíše přináší k nám domů (a za jejich přítomnost musíme poděkovat neschopnosti PD). (Partito Democratico). Ale hudba se změnila.

Tu paní na dálku objímám a přeji jí, aby se z prožitého hororu brzy vzpamatovala."

POZNÁMKA: "Pan obohacující inženýr" je v Itálii rok, již před napadením ženy nahý masturboval před kolemjdoucími. Žena vypověděla, že se bála, že ji zabije. Byla převezena do nemocnice, prognóza zranění je 30 dnů.

Zdroj: Salvini / repubblica.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancie uvedla podmínky pro účast Ruska na summitu G7   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 05:46:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francie velmi ráda uvidí Rusko na summitu G7 v Biarritzu v případě, že budou splněny podmínky, které byly stanoveny v době, kdy bylo pozastaveno ruské členství v dané organizaci. Novinářum to oznámil Jean-Pierre Thébault, velvyslanec pro přípravu předsednictví Francie v G7.

Předsednictví v G7 náleží Francii od 1. ledna roku 2019. Summit G7 se bude konat na konci srpna ve francouzském městě Biarritz.

„Rusko nikdy nebylo vyloučeno z G8. Účast Ruska byla pouze pozastavena, a to během řešení řady otázek, které mají zcela konkrétní formulace… Účast Ruska (na summitu G7, pozn. red.) bude vítána za podmínky, že budou tyto konkrétní otázky řešeny v termínu, o kterém se hovořilo," oznámil Thébault.

„Myslím si, že prezident republiky se jasně vyjádřil, když byl v Rusku a také nedávno, když mu byla položena otázka. Francie uvidí v srpnu v Biarritzu Rusko ráda, protože je přirozeným členem tohoto společenství, a to za podmínky, že budou splněny požadavky, které byly stanoveny v době, kdy bylo Rusku pozastaveno jeho členství," dodal velvyslanec.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kbnu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda převzala kontrolu nad poslední pevností IS na jihu země   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 05:42:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská armáda získala kontrolu nad posledním územím ve vulkanické oblasti Al-Safa, které ovládali teroristé Islámského státu. Informovala o tom syrská státní televize s odkazem na zdroj.

Uvádí se, že se vládním silám během operace podařilo zlikvidovat velký počet teroristů.

„Pokračuje čistka osvobozených území, které ovládali teroristé IS," dodal zdroj.

Agentura SANA s odkazem na vojenský zdroj oznámila, že mezi zlikvidovanými teroristy byl také „vůdce" IS přezdívaný Abu Hadzhir al-Shishani.

Dříve si teroristé IS vzali několik místních obyvatel jako rukojmí. Poslední skupina zajatých obyvatel byla osvobozena dne 8. listopadu v průběhu společné operace syrských jednotek a Vzdušně-kosmických sil Ruské federace.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kbnt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii se 40 civilistů stalo oběťmi útoku koalice v čele s USA   
Pridal tk Neděle 18 listopad 2018 - 05:39:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy zahájila letecký útok na vesnici al Bukan na východě syrské provincie Dajr az-Zaur. Při útoku bylo zabito asi 40 civilistů. Informovala o tom agentura SANA s odvoláním na místní zdroje.

Podle údajů agentury byly mezi oběťmi především ženy a děti.

Tento týden koalice útočí prakticky denně, a to na různých místech v provincii Dajr az-Zaur. Dne 12. listopadu bombardovaly Spojené státy spolu se svými spojenci vesnici Shafe. Na místě zemřelo celkem 60 lidí.

Následoval ještě jeden další útok na stejnou vesnici a také na město Hajin. Útok zahájilo letectvo aliance asi dva dny poté. Několik civilistů zemřelo a jiní byli zraněni. Podle SANA měly být při tomto útoku použity kazetové bomby, které zakazuje mezinárodní úmluva.

Zdroj: SANA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2111 sec,0.0734 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,140kB