Pondělí 19 listopad 2018
PROHLÁŠENÍ NÁRODNÍ DEMOKRACIE K NYNĚJŠÍ VLÁDNÍ KRIZI   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 20:42:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nemáme radost z destabilizace české politické scény skrze nejnovější vývoj v kauze Čapí hnízdo a údajného únosu Andreje Babiše ml. Nejsme naivní a víme, že se nic neděje náhodou a nynější situace až příliš připomíná události před pádem, jakkoli neoblíbené, Nečasovy vlády. Tehdy i nyní lze v dění vysledovat zájmy třetích států na výměnu vlády, která nechtěla / nechce v oblasti energetiky svěřit velké zakázky konkrétní zahraniční firmě. Takové cizí vměšování do vnitřní politiky České republiky je nepřípustné a je na čase, aby už konečně ustalo.

V žádném případě se nechceme postavit do jedné řady s politickými stranami pražské kavárny, kam se poněkud překvapivě přidala i SPD Tomia Okamury, a požadovat odchod Andreje Babiše z vlády. Je jasné, že načasování této operace před výročím 17. listopadu je záměrné, s cílem vyvolat velké protesty, které k pádu vlády povedou.

Nechceme se ale zastávat ani Andreje Babiše, protože jeho politický styl není naším politickým stylem a jeho program není naším programem. Chválíme jeho dílčí kroky, jako například nedávné rozhodnutí nepřipojit se ke globálním paktům o migraci nebo jeho slova o odmítání eura, vnímáme je ale jako postoj, který nevychází z vlastního přesvědčení a silného ideového ukotvení, ale je veden spíše blížícími se volbami do Evropského parlamentu. Dobře víme, že Andrej Babiš své rozhodnutí často a rychle mění. V tomto smyslu nebudeme ani jemu vyjadřovat podporu. Přesto bychom ho chtěli vyzvat, aby se definitivně distancoval od zrádné pražské kavárny a vzal jí z rukou nejsilnější nástroj jejich rozvratného celospolečenského působení a to tzv. veřejnoprávní média. Je na čase část ČT a ČRo zestátnit a zbytek privatizovat.

Národní demokracie má vlastní vizi rozvoje České republiky a vlastní představy o tom, jak pracovat pro blaho tohoto národa. Základem je vymanění se z chomoutu Evropské unie a NATO, což jsou teze, které chceme akcentovat právě před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu.

Připravujeme se proto na evropské volby a i v případě, že současné události povedou k předčasným volbám do Poslanecké sněmovny, jsme připraveni ucházet se i v nich o hlasy voličů se sebevědomým a pronárodně orientovaným programem, který dnes na politické scéně nikdo nenabízí.

Jsme také připraveni jednat o spolupráci před evropskými, případně předčasnými sněmovními, volbami s podobně orientovanými politickými subjekty, jak ostatně už nyní činíme.

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozkopejte hroby rodičů Fialy (ODS) a Rakušana (STAN). Je to pouze projev občanské nespokojenosti...   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 06:48:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kam až jsou ochotní zajít?

Úvaha: ne, nadpis není nabádání k trestnému činu. Je to pouze zrcadlově položená ukázka myšlení pseudodemokratických politických vůdců, kam až lze tolerovat podporu v činech, které jsou zvrácené a lidsky za hranou lidského bytí.

„Nemysleli jsme si, jak aktuální ten odkaz boje za svobodu a demokracii po 29 letech bude. Sedmnáctý listopad je pro nás den, který umožnil společnosti se svobodně vyvíjet a projevit svůj názor, a doufáme, že se to nebude v budoucnu nijak popírat,“ podotkl Rakušan rádoby demokrat a poslanec. Případné postihy lidí, kteří od pamětní desky vzali a zahodili květiny a věnce některých politiků, by byly špatným signálem vývoje ve společnosti. Šlo o projev občanské nespokojenosti. Lidé jeho projevu tleskali.

V témže duchu se vyjadřuje demokratický vůdce ODS Petr Fiala. Prý demokracie nemá hranice a v zájmu demokracie je dovoleno vše. Kalousek to dokonce přirovnal k vraždě studentů od gestapa ztvárněného ve filmu "Vyšší princip"a vyhození květin není vandalismus. Europoslanec Stanislav Polčák (Starostové a nezávislí) na twitteru označil vyhození květin za politický projev nesouhlasu, který podle něj policie nesmí řešit, protože jinak se ČR vrátí před listopad 1989. Pochopení pro rozhořčení lidí přímo na Národní třídě vyjádřil například předseda ODS Petr Fiala, i když to není „jeho šálek čaje“.

Rozkopejte hroby otců, dětí, židů, křesťanů, ukážete tím svoji občanskou nespokojenost a budete se svobodně rozvíjet, schází závěr zvolání taky demokratů. A pokud vás policie bude stíhat, je to návrat k totalitě...

A já volám do zbraně: ne, tato lůza nemá ve slušné, demokratické společnosti co dělat. Nikdy se slušní demokraté nesníží k podlým útokům, vyhazování pietních květin, rozkopání hrobů a pokud nám vládne tato chátra, je celá společnost nemocná. Vážně si neuvědomují takzvaní demokratičtí politici, že tím porušují veškeré lidství bez ohledu na náboženství či rasu a tyto činy nemají nic společného s protesty, kdy v řádných diskuzích (svobodných, nikoliv jak je nám dnes dovoleno v mainstreamu pod dohledem pseudodemokratických sil) musí obhájit či zatratit myšlenku budoucna?

P.S. Prezident Zeman je řádně a demokraticky zvolený občan, který má dokonce povinnost stejně jako předseda vlády pokládat věnce za celý národ k hrobům, či pietám. A pokud někdo vyhodí či zneuctí tato položení věnců, nebo na pietních místech řádí jako Pussy Riot v kostele, nemá v naší společnosti co dělat. Uráží tím občany celé České republiky!


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2046-rozkopejte-hroby-rodicu-fialy-ods-a-rakusana-stan-je-to-pouze-projev-obcanske-nespokojenosti

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOpět pokus o barevnou revoluci   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 05:44:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokus o vyslovení nedůvěry vládě, lidé v ulicích a vyhazování věnců, které u památníku položil establishment, to všechno jsou revoluční činy. A o čem je tato revoluce? K čemu je, když občané rozhodují ve volbách?

Neuznávat legitimní vládu je revoluční čin. Je to čin proti vůli většiny národa, který stávající establishment zvolil. Taková revoluce byla na Ukrajině, v Egyptě, v Libyi, v Sýrii apod. V posledních třech případech bylo možno vlády považovat za nedemokratické, nicméně byly uznávány mezinárodním společenstvím. Někdo chce změnu poměrů. Snad proto, že vláda odmítla globální Compact o migraci, možná se to někomu nelíbí a potřebuje vládu jinou. Někdo tady asi chce migranty za každou cenu. Někdo chce chaos. Jak si jinak představit, že zrovna v této době se organizuje rozvrat.

Lidé chtějí „slušné Česko“, ale co to znamená? Opravdu už po těch několik let trvajících nemorálních mediálních nemravnostech, propagandy, šíření křečovitých pomluv a dehonestací vědí lidé, co to je slušnost? Z jednání lidí v Praze a z jednání opozičních politiků se domnívám, že to lidé vlastně ani nevědí a žijí v jakési zmanipulované bublině postpravdivého světa manipulací, zlostných projevů, šílených nelogických výmyslů, schvalování hyenismu ve zpravodajství apod. Je zajímavé, že obyčejní lidé, kteří nejsou pod přímým a neustálým vlivem tohoto vymývání mozků, si zachovali zdravý rozum. Poznají ještě pravdu od nesmyslů, ale pražští intelektuálové ne. Připadá mi, že čím lidé více navštěvovali vysoké školy, zvláště v posledních letech, s globalistickou výukou, tím více ztratili představu o přirozené morálce. Morálka je totiž trochu víc než nepoužívání sprostých slov a emotivních projevů. Morálka především znamená pracovat pro společnost a mít na mysli její, nikoliv svoje nebo skupinové zájmy.

Je to zajímavé. Lidé vyjdou do ulic a protestují proti establishmentu, který většina národa zvolila, a chovají se tak razantně, že vyhodí věnce od pomníku, ale neprotestují proti nemravné reportáži bulvárních novinářů, kterou udělali s psychicky nemocným člověkem, aniž by na to upozornili. Lidé v Praze neprotestují proti neustálému znemožňování výkonu vlády, která viditelně nevládne špatně, což je přece pro normálního člověka důležitější než nějaká selhání hlavních osob; opozice nemá proti vládě nějaké skutečné programové nebo faktické výhrady vyjma neustálých výpadů a štvavých řečí. Proč chtějí rozvrátit vládu? Opravdu jim jde jen o poslanecké posty a peníze za politiku? Nebo jde o něco víc? Jsou vedeni nějakými zahraničními centry k přijetí Compactu? Snad někdo nevěří, že příčinou je výpověď psychicky nemocného Babišova syna? Něco takového jako důvod je opravdu naprosto absurdní. To by museli být stejně nemocní jako on.

Na celou tuto nemorální absurditu, schvalovanou a prosazovanou revolucionáři, bych odpověděl asi takto:

1. Ohrožení demokracie není. Prezident Zeman využívá možností svého úřadu do krajnosti, porušil některé zvyklosti, vysvětluje to tím, že je přímo zvolený. Prezidentská demokracie je součástí mnoha států, jako je USA, kde prezident má daleko vyšší pravomoci, než u nás, a nikdo to za ohrožení nepovažuje. Premiér Babiš chce vést stát jako firmu. To je neuskutečnitelné, je to jen předvolební slogan. Babiš žádnou moc jako diktátor nemá a ani mít nemůže. Myslíte si, že by si někdo dovolil na diktátora to, co si dnes dovolují sdělovací prostředky? Myslíte, že by někdo na diktátora mohl házet vajíčka nebo jablka a vyhazovat jeho věnce od pomníků? Ona hesla revolucionářů ohledně ohrožení demokracie by se hodila spíše opačně. Vyvolávání revolucí a neuznávání zvolených orgánů je nedemokratické daleko více než cokoliv, co udělal Babiš nebo Zeman.

KSČM je gerontologickou stranou bez komunistických myšlenek, a protože žije z politiky, musí svým přestárlým členům a voličům říkat líbivé pohádky a chválit minulý režim, aby se udržela v parlamentu. Stále ztrácí voliče a postupně se dostává mimo parlamentní půdu. Vláda ji musela využít z důvodů, které známe. Je to sice trapné, ale jinak to nešlo.

2. Docela věřím, že Babiš mohl být agentem StB. Podstatné je, že tato skutečnost mohla být důležitá v devadesátých letech. Nikdo ovšem proti tomu nic neměl, ani u Babiše, ani u ostatních. Jestliže to takovou dobu nevadilo, nevzniklo nic, v čem by to vadit mělo, proč najednou? Protože se to hodí k dehonestaci a jen hlupák si může myslet, že najednou to nějaký význam má. Ve světě se pohybuje na vysokých místech mnoho takových lidí, dokonce i na Západě. Důležitější je jak se chová a co dělá pro stát. Člověka přece posuzujeme komplexně, nikoliv podle zlovolné propagandy.

3. Dotační kauza Čapí hnízdo: Dotace samy o sobě jsou nemravné, to říká i předseda Senátu pan Kubera už dávno, protože jsou dávány zadarmo a demoralizují nás. Aby se obdržely, musí se splnit podmínky, které jsou někdy problematické. Většinou je ani nelze splnit bez nějakých manipulací a přizpůsobení. Babiš udělal pouze to, co jiní, dal svým dětem majetek v takové výši, aby mohly dotace přijmout. Jenže v mnoha věcech přitom administrativně pochybil, prostě nedodržel, to co bylo podmínkou. Zda to bylo ještě legální nebo za hranou zákona, posoudí soud. Předjímat se to nedá. Vládne proto, že ho zvolil lid, který nevěří, že je vinen, nebo vinu považuje za nedůležitou.

4. Kauza Babiš ml. a výzva k odstoupení vlády: Kdyby si opozice vymyslela, že už ji Babiš nebaví, ať odstoupí, asi by to bylo hodnoceno přijatelněji než tato výzva na základě novinářské hyenistické reportáže s Babišem mladším. Chudák stižený stihomanem si vymyslel, že byl unesen, na sugestivní otázky, jestli má strach, odpovídal samozřejmě kladně. O to nejde, ale opozice organizující lidové povstání na tom založila svoji agendu.

5. Zemanův postoj se dal očekávat, jeho vyjádření mělo zabránit ČSSD, aby vládu rozvrátila. Zeman se tedy chová státotvorně, ostatně jako téměř vždy. Jeho vydržování Babiše ve vládě bez důvěry bylo také státotvorné jednání, protože jinak by nevznikla žádná vláda. Pseudomorální výzvy proti trestně stíhanému premiérovi jsou sice pro opozici, která prohrála volby, typické, ale přece nakonec zájmy státu musí nějak převážit nad osobními zájmy. Je podstatné, že Babiš byl jasně zvolen lidem, který v jeho vinu nevěří.

Závěr: Žijeme v době nejvyšší životní úrovně, jakou jsme kdy měli. Máme svobodu slova, kterou už třeba v Německu nemají. Mimo jiné za to můžeme děkovat pádu komunistického režimu v listopadu 1989. Všechno je zatím v našich rukách a záleží jen na nás, jak si budoucnost zařídíme. Měli bychom řešit věci do budoucnosti, aby to tak zůstalo. Měli bychom si zachovat demokracii a svobodu, což znamená především nepředávat další pravomoci EU a odmítnout cenzuru internetu, která už pomalu začíná, odmítnout islamizaci země, která nyní zatěžuje západní Evropu a odmítnout útok na náš tradiční život rodin a výchovu dětí. Je to složité, vyžaduje vůli a jednotu.

Měli bychom snižovat dluh a prodávat hotové výrobky s vysokou přidanou hodnotou do světa, hlavně tam, kde je lze prodat, kde je ještě nezaplněný trh, což už není v Evropské unii. Měli bychom mít více dětí, abychom nemuseli přijímat migranty na práci a měl kdo živit staré a nemocné. Měli bychom se snažit získat banky a obchodní domy do našich rukou, aby zisky zůstávaly doma. A ještě další věci. Vláda proti těmto věcem nevystupuje a dokonce je řeší, což je pro občany podstatné. Strach vyvolávaný opozicí je nezodpovědné revoluční jednání, které není v zájmu našeho státu a našich lidí, protože jinou vládu sestavit nelze a dokonce s těmi, kteří dnes revoluci dělají, je dost problematické počítat pro onu národní jednotu a obhajobu našich národních zájmů, které byly shora řečeny a které jsou pro budoucnost důležitější než kauza Čapí hnízdo.

Vlastimil Podracký

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDůvod k oslavám jaksi není   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 05:29:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
17. listopad 1989 a následné události vyvolala a organizovala ne opozice (prakticky žádná nebyla), ale jedna z frakcí tehdejší všemocné a obávané Stb.

Po dlouhou dobu se její příslušníci snažili probrat ustrašený, apatický národ z letargie, vyvolat demonstrace a získat tak záminku k odstranění zkostnatělého vedení KSČ a státu. Nakonec musel jeden z nich (Zivčák) sehrát komedii o mrtvém studentovi.

Tito lidé se pak zmocnili značné části majetku národa, stali se podnikateli a boháči. Přesně to v jedné ze svých písní vyjádřil Karel Kryl: "Ti co nás léta týrali, nás teď vyhazují z práce...".

To by se snad ještě dalo nějak přejít, pokud by se získaným majetkem dobře hospodařili. Ale oni promrhali hodnoty v řádech bilionů, zadlužili nás obřím, téměř nesplatitelným dluhem a z naší země udělali vysávanou kolonii.

Jak z toho ven? Co například aplikovat na ně důsledně zákon, který prohlásil komunistický režim za zločinný? Zestátnit majetek zprivatizovaný příslušníky Stb., komunistickými pohlaváry, ale i řadovými členy KSČ. Odstranit bývalé komunisty ze všech veřejných funkcí. Teprve pak by bylo možné oslavovat revoluci. Jinak se na listopadové události hodí spíše synonymum "hadrový puč".

Slávek Popelka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodívejte se na to divadlo. Cikánská vražedkyně vyváděla v soudní síni, dokonce plivla na svou obhájkyni...   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 05:24:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Krajský soud v Ostravě poslal na 13 let do vězení osmadvacetiletou Martu Leškovou. Uznal ji vinnou z vraždy. Lešková nožem mstila napadení svého otce, které se stalo o tři dny dříve. Když soudce Miroslav Mucha vyhlásil rozsudek, tak se Lešková zhroutila, nakonec při odchodu ze soudní síně plivla na svou obhájkyni. O rozruch v soudní síní se postarali také příbuzní zavražděného, kterým se zdál trest příliš nízký.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBěhem manifestací ve Francii bylo zasaženo přes 400 lidí   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 05:10:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejméně 409 Francouzů, včetně 28 státních příslušníků, bylo zraněno během demonstrací proti zvýšení cen benzínu a růstu daní za palivo, sdělil francouzský ministr vnitra Christophe Castaner.

Protestní akce začaly na celém území Francie v sobotu ráno a skončily po 24 hodinách. Na znamení nesouhlasu s vládními plány blokovali demonstranti v žlutých vestách ulice a silnice. Podle zprávy policie se demonstrací zúčastnilo přes 287 tisíc lidí, z toho bylo zadrženo 282 aktivistů.

„V noci došlo k agresivním akcím lidí, kteří blokovali silnice proti řidičům. Došlo ke rvačkám a zraněním nožem. To vše si vyžádalo masovou mobilizaci policejních sil," cituje ministra Actu Orange.

V Paříži se pokusili aktivisté proniknout do Elysejského paláce a zaútočit na hlavní budovu MV. Ministr prohlásil, že „je to prostě idiotské chování lidí," mezi kterými bylo hodně opilých.

Francouzská média 18. listopadu informovala, že hodnocení prezidenta republiky Emmanuela Macrona dosáhl antirekordu. Podle průzkumu veřejného mínění schvaluje činnost hlavy státu pouze 25 % občanů.

Francouzská vláda dříve oznámila, že od začátku příštího roku stoupne cena benzínu o 0,3 euro a dieselového paliva o 0,65 euro. Vláda ujišťuje, že je to jedno z opatření v boji proti znečištění atmosféry.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kb46


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOstuda národa: Místopředseda Evropského parlamentu zaútočil na Zemana a Ovčáčka   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 05:01:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička se pustil do Ovčáčka kvůli jeho prohlášení o narušení piety na Národní třídě a nebral si servítky. Podle něj jsou president Miloš Zeman a jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček ostudou národa.

Neznámý pachatel včera vyhodil do koše kytice od Andreje Babiše, Tomia Okamury a Miloše Zemana, které politikové přinesli k pamětní desce na Národní třídě v Praze, která připomíná brutální zásah policejních jednotek proti demonstrantům 17. listopadu 1989.

Na toto narušení piety prudce reagoval tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček a dal to za vinu lídrům opozice.

„Fašistická lůza podporovaná TOP 09 a spol. na Národní třídě hodila do koše i kytici prezidenta republiky věnovanou 17. listopadu. Kytici od člověka, který se aktivně podílel na pádu komunismu. Kalousku, Němcová a Pospíšile, to je vaše práce!" napsal na svém Twitteru.

Kvůli tomuto prohlášení se do tiskového mluvčího pustil místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, který dříve spolupracoval s hnutím ANO. Označil totiž Ovčáčka a Zemana za ostudu národa.

„Doporučuji Google nebo jiný překladač, aby lépe porozuměli tomu, jak fanatický mluvčí českého prezidenta hovoří o českých občanech ve spojení s parlamentní stranou. On a prezident jsou hanbou našeho národa," napsal.

I recommend Google or other translation to have a better understanding how the fanatical spokesman of Czech President speaks of Czech citizens in association with a parliamentary party. He and the President are a disgrace of our nation. https://t.co/zGBBe8aLXp

— Pavel Telička (@Telicka) November 18, 2018


Za zmínku také stojí to, že Telička zveřejnil svůj příspěvek na Twitteru v angličtině, aby upozornil své kolegy z Europarlamentu.

Zdroj: Twitter, https://sptnkne.ws/kb24

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkrytá hrozba. Odborníci promluvili o budoucnosti Izraele   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 04:57:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy, kterou vypracovali izraelští profesoři ekonomie pro sympózium Tight Future 2050, se může Izrael v letech 2050-2060 stát jednou z nejlidnatějších zemí na světě při současném tempu porodnosti.

Jestliže je nyní hustota obyvatelstva v Izraeli okolo 400 osob na kilometr čtvereční, což je podobné, jako v mnoha evropských zemích, ale méně než například v Jižní Koreji, pak do poloviny století hustota dosáhne 700 lidí a do roku 2060 se začne přibližovat k 800. To je více než v jakékoliv rozvinuté zemi, říkají izraelští profesoři.

Autor zprávy profesor Haifa Technion Rachel Alterman a profesor Manuel Trachtenberg, který v minulosti vedl Hospodářskou reformní komisi, vidí pouze jednu cestu v řešení tohoto problému, změnit demografickou politiku a stavbu mrakodrapů, zdůrazňuje
portál The Marker.

Podle autorů studie bude 98 % obyvatelstva žít v mrakodrapech. Současně vědci tvrdí, že život v mrakodrapech vyžaduje jiný model rodiny. V tomto ohledu často uvádějí příklad Singapuru, kde většina obyvatel žije v mrakodrapech. Nicméně v Izraeli je porodnost 3,1 dětí na rodinu a v Singapuru 0,9.

Ačkoli mrakodrapy nejsou správným místem pro život stovek velkých rodin, izraelští vědci zatím nevidí jinou budoucnost.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kb75


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDLR a LLR přišly o papežovy peníze   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 04:54:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Papež František věnoval obyvatelům ukrajinské části Donbasu více než 15 milionů eur, informuje portál Lenta.ru.

„Tato akce byla vykonána pro to, aby se Ukrajinci necítili, že jsou osamocení a že je nechali na pospas osudu. Cílem bylo pomoci těm, kteří byli postiženi válkou na východě a tam, kde lidé prostě přežívali," sdělil zástupce hlavy Vatikánu na Ukrajině, arcibiskup Claudio Gugerotti.

Papež vyzval všechny evropské katolíky, aby poskytli pomoc postiženým Ukrajincům. Akci sběru prostředků nazvali Papež pro Ukrajinu. Podařilo se shromáždit 11 milionů eur, dalších 5 přidal papež ze svých osobních fondů. 6 milionů eur bylo vydáno na přísun tepla do obytných domů, 8 milionů na nákup léků, hygienických výrobků a potravin, další milion na psychologickou a sociální podporu dětí a dospělých.

Organizátoři akce sdělili, že pomoc dostali pouze obyvatelé části Donbasu, kterou kontroluje Ukrajina. Dobročinní činitelé narazili na obtíže v rozdělení pomoci na území samozvané Doněcké a Luhanské lidové republiky, Katolíkům se podařilo domluvit se s Červeným křížem, který jejich jménem dodává do DLR a LLR potraviny a léky.

Zdroj: Lenta.ru
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii byly objeveny americké rakety TOW   
Pridal tk Pondělí 19 listopad 2018 - 04:49:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Místní média opakovaně informovala o tom, že syrská arabská armáda během operací osvobození území obsazených teroristy, nalezla velké množství zbraní a střeliva západní výroby.

Syrská arabská armáda s pomocí místních obyvatel objevila tajné zásoby zbraní a střeliva v jižních předměstích Damašku Babila a Beit Sahm. Informoval o tom portál SANA.

Velitel pluku informoval, že velké množství pušek, kulomety a protitankové střely TOW, které byly vyrobené v USA, jsou uložené v dřevěných a kovových krabicích. Také během mop-up operace byly ve skladu nalezeny rakety pro protitankový granátomet RPG-29, granáty a další zbraně.

Předměstí Babila a Beit Sahm byly v květnu osvobozeny od teroristů poté, co ozbrojenci souhlasili s podmínkami stanovenými syrskou vládou.

Dohoda předpokládala evakuaci teroristů a jejich rodin z jižních sídel a ti, kteří chtějí zůstat, mohou pouze pokud odevzdají zbraně.

Zdroj: SANA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2893 sec,0.0766 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,230kB