Úterý 20 listopad 2018
Staré kousky nových psů   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 21:44:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Portál, na kterém redaktorka Slonková se svým kolegou zveřejnili skrytě natočený a sestříhaný rozhovor s nemocným Andrejem Babišem ml., je sice soukromý, ale to, že úryvky převzala veřejnoprávní televize a poskytla je svým koncesionářům, znamená, že porušila zákon o objektivitě, vyváženosti, věrohodnosti zdrojů atd. Rada ČT, která je za dodržování veřejnoprávnosti vysílání odpovědna, to jistě dobře ví. Očekávám, že na svém nejbližším zasedání vyzve Generálního ředitele ČT, aby kauzu s odvysílanými úryvky nelegální nahrávky rozhovoru rychle a svědomitě přešetřil a sdělil Radě termín, kdy on sám v přímém přenosu sdělí koncesionářům, k čemu došlo, kdo za to nese odpovědnost a jak bude potrestán.

Pokud Rada ČT nebude schopna toto požadovat a docílit, bude zřejmé, že svou práci nevnímá jako službu (veřejnosti), ale výslužku za krytí manipulace s veřejným míněním.

Když v roce 1970 odvysílala Československá státní televize reportáž Svědectví od Seiny, většina diváků nemohla tušit, že se jedná o dezinformační pořad připravený v režii StB.

Ten téměř hodinový „kousek“ umně sestříhaný z tajných odposlechů v bytě Václava Černého, kterého můj otec spisovatel Jan Procházka několikrát v průběhu pražského jara navštívil a probírali spolu nejen literaturu ale i politiku, odstartoval dehonestační kampaň, proti které nebylo obrany. Státní rozhlas i tisk, které v dalších dnech převzaly štafetu, odmítly zveřejnit tátovu obhajobu. Strojem psané a kopírované letáky, které členové naší rodiny a přátelé rozdávali lidem na ulici, neměly proti organizovanému mediálnímu lynči šanci uspět.

Štvanice tátu oslabila, o rok později zemřel. Je to už dávno. Ale pocit bezmoci z té doby, kdy normalizace práskala bičem, mám stále hluboce zakódovaný, a proto každé zneužití zpravodajské techniky a dokonce i účelový sestřih rozhovoru pokládám za neetické, pokud ne přímo trestné jednání.

Jedním z hesel listopadu 1989 byla i svoboda slova. Taky se křičelo něco o pravdě a lásce a že nejme jako oni. Tajně pořízený, manipulativně vedený a sestříhaný rozhovor s Andrejem Babišem ml. ukazuje, že staré fízlovské praktiky se užívají stále, jen technika se vylepšuje. Noví psi už nemusí složitě instalovat odposlech do lustrů, zdí a telefonních aparátů. Stačí jim brýle, aby tu „demokracii“ ohlídali.

Lenka Procházková

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStrašné: bulvár Newsroom České televize dezinformuje a kryje novinářské hyeny! A RRTV...?   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 06:24:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už se nezastaví před ničím!!!

Pokud policie a soud potvrdí, že syn Babiše má skutečně těžkou nemoc (schizofrenie) kdy vysoce inteligentní myšlení střídají období bludů a depresí, tudíž lze učinit i vraždy (viz žena na Smíchově či dokonce druhá ve škole), je třeba aktéry exemplárně potrestat, aby už si to nikdo nikdy nedovolil.

TVRDĚ A NEKOMPROMISNĚ!
DO POLICEJNÍHO OVĚŘENÍ (relativně) NESTOJÍME NA ŽÁDNÉ STRANĚ, ALE VŠE NÍŽE NASVĚDČUJE:


Pozor - nejzávažnější z režírovaného pseudodokumentu Filipa Remundy

Půl roku přichází smsky Kubíkovi a Slonkové, tvrdí autoři
Remunda v dokumentu: to, že Babiš bydlí v Ženevě, bylo známo, tak to rozrastrovat nemělo cenu

Slonková přímo Babišovi j. říká v dokumentu: my jsme vás hledali půl roku

A pak zneužili tajně připravené odpovědi nemocného člověka. (Ale to Slonková a Kubík odmítají, mají prý SMSky...)

Pokud se nemoc policejně potvrdí, musí být všichni tvrdě potrestáni dle švýcarských zákonů: tři roky natvrdo!

Takže redakce Seznamu nevěděla, kde jsou, ale půl roku si dopisovali s Kubíkem a Slonkovou?

Ta drzost a hloupost současně je neomluvitelná!


Všímejte si, kdy na dezinformační bariéře stojí - všechny jako dezinformátory znáte!

Ondřej Kundra - manipulátor odhalený službou BIS
Pavel Šafr - soudně stíhaný opilec, odsouzený (FORUM 24)
Jaroslav Kmenta - odsouzený za manipulace s knížkou "Kmotr" útokem na Klause
Fero Fenič - za dva miliony prodal podíl státní FEBIO, Havlista, Slovák, strůjce "Stalinova pomníku" Letiště Václav Havel
Petr Honzejk - Bakalovy Hospodářské noviny
Josef Klíma a Kájínek
A samozřejmě Sabina Slonková, kterou už chtěli zastřelit, Luboš Rosí - manipulátor z České televize a Jiří Kubík, který si spletl dobrodružný seriál "Zvláštní policejní vyšetřování" s investigativní manipulativní žurnalistikou - revolverovou.

Urážky, ironie, spojování a manipulace s lidmi, a neprosto jednostranný pohled extremistů v NEWSROOM 24 z České televize, zatímco pohled z druhé strany a oponent do vyvážené veřejnoprávní televize nikdo vložit nesmí. Sestříhané účelově tak, aby dehonestace Babiše a kritiků Evropské unie byla v souladu s linií sjezdu Evropských hodnot.

K čertu s touto propagandou, je strašné, že za toto platíme povinné výpalné a přitom tímto médiem jsme uráženi a dehonestováni a Rosí se mlátí smíchy: z nám, občanům České republiky neznámých důvodů je RRTV neprůstřelná a každou stížnost odpálkuje už od roku 2000, co Čt obsadil spacák Ruml a stížnosti jsou k ničemu.

Co je na tom hrůzné: Babiš se svými miliardami se dostal do spárů tohoto řetězce manipulátorů a velice těžko se brání, ač je dokonce premiérem. Ta hrůza spočívá v tom, že dostane li se do jejich spárů obyčejný člověk, je semlet rychleji, než v době komunistické. Komunisté šli za svojí vizí tvrdě a nesmlouvavě. Ale šli proti protivníkům čelem a věděli jsme co chtějí, kdo je kdo a i ta STB (mimo excesů několika vyšetřovatelů v kachlíkárně) byla čitelná a věděli jsme, kde je hranice a co kdo udělá.

Tahle zrůdná chátra však nebojuje čistě, nikdo neví, jakou podpásovou ránu dá, kde všude jsou chapadla chobotnice a proti kolika stovkám miliard propagandy musíme bojovat.

A na závěr - všimněte si: na novinářskou práci si hyeny Slonková a Kubík vzali místo Alfreda Hitchcocka Filipa Remundu, aby ta manipulace na diváky byla profesionální.

A RRTV tuto manipulativní dezinformaci Slonková - Kubík - Rosí - Newsroom určitě posvětí.
Přece to propagandu a dezinformaci umně sestříhanou dělají pro dobro Evropské unie a to se smí.


FOTO: zde je důkaz z České televize


MŮŽE BÝT NĚCO ZVRÁCENĚJŠÍHO?

V sobotu bude na Klárově demonstrace na podporu Babiše. I my tam půjdeme: nikoliv podpořit Babiše, ale proti těmto lžím, dezinformacím a podvodům, kdy se zneužijí i nemocné děti, na kterých pracují profesionální režiséři a střihači, takže to žádná seriozní investigativní novinařina není!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2047-strasne-bulvar-newsroom-ceske-televize-dezinformuje-a-kryje-novinarske-hyeny-a-rrtv


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřípravy k válce s Ruskem: Na Ukrajině se zřítila stíhačka SU-27 s americkým pilotem v kokpitu! Americký pilot i jeho ukrajinský instruktor zahynuli!   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 06:09:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co dělal americký pilot v ukrajinském stroji určeném pro výcvik kadetů na ostrém vojenském cvičení NATO Clear Sky 2018? Co pohledávají vojska aliance na území nečlenského státu, kde navíc probíhá občanská válka? Chystá se provokace s “ruskou” stíhačkou na jaro příštího roku? Belgie jako centrála NATO, Velká Británie v protiruské kauze Skripal, Holandsko v kauze sestřeleného letu MH17 na Ukrajině, Dánsko svojí kritikou proti závislosti EU na ruském plynu, Estonsko jako země, která z Pobaltských zemí nejvíce bojovala na straně Wehrmachtu proti SSSR a vyhlazovala Židy za II. sv. války a nenávidí dnešní Rusko, Polsko svojí nenávistí k Rusku, Rumunsko se svojí americkou protiraketovou základnou ve městě Deveselu a samozřejmě, jak jinak, Ukrajina. Všechno tedy země, které jsou v žoldu amerického řízení. Na tomto cvičení nejsou Němci, Francouzi, Španělé, ale ani Češi nebo Slováci.

Clear Sky 2018 je tak prostě nácvikem věrných, kteří se chystají rozpoutat příští rok na jaře Pochod na východ. Politici v ČR přitom mlčí jako zařezaní a nedokáží vysvětlit, jak je možné, že vojska NATO operují na území státu, který je dosud ve stavu občanské války a současně země, která podepsala Minský protokol. V takové době jsou tato vojenská cvičení pouze dalším faktorem destabilizace Ukrajiny. Ale zdaleka už nejde jenom o cvičení, protože ve chvíli, kdy američtí piloti plní bojové úlohy v rámci cvičení NATO v kabině ruských stíhaček a za dozoru ukrajinských instruktorů, tak to zcela mění obraz.

To není obyčejné cvičení, to je nácvik první reakce na vyprovokovaný útok Ruska na Ukrajinu, který bude zinscenovaný americkým pilotem v ruské stíhačce. Generálové mají plán, jak obvinit Rusko už nejenom z kauzy Skripal a Novičok, nejenom z ovlivnění voleb v USA, nejenom z chemických útoků v Sýrii, nejenom ze sestřelení letu MH17 na Ukrajině, ale nově i z leteckého útoku na Ukrajinu. Příprava na válku je tak v plném proudu, američtí piloti usedají na Ukrajině ruské stíhačky.
Naprosto otřesná informace dnes přišla z Ukrajiny, která bohužel pouze dokreslí neustávající přípravy na konflikt s Ruskem. Během právě probíhajícího vojenského cvičení 8 armád NATO na Ukrajině pod názvem Clear Sky 2018 došlo k zásadnímu incidentu, který překračuje rámec běžné nehody. Jihozápadně od Kyjeva poblíž vesnice Ulanov došlo ke zřícení dvoumístné výcvikové ruské stíhačky Suchoj SU-27 UB v ukrajinských barvách, ve které seděl americký pilot (nikoliv US Air Force, ale k překvapení všech Národní gardy Kalifornie, o tom ale až níže v článku) a ukrajinský instruktor.

Incident je o to vážnější, že se jednalo o tzv. spárku, tedy dvoumístný výcvikový stroj ukrajinské letecké kadetní školy, který na ostrém cvičení logicky neměl co pohledávat, protože vojenských manévrů Clear Sky se účastní pouze bojové jednotky 8 armád NATO a ukrajinské armády. Podle informací médií se cvičení účastní americké frontové dvoumotorové stíhací stroje F-15. Cvičení Clear Sky 2018 se účastní 8 členských zemí NATO a Ukrajina.

Belgie
Velká Británie
Holandsko
Dánsko
Estonsko
Polsko
Rumunsko
Spojené státy
Ukrajina

Otázka pro občany v ČR a nejen v ČR je jasná, co k čertu nacvičují vojska 8 zemí NATO na Ukrajině a proč se najednou objevují v ukrajinských výcvikových stíhačkách američtí piloti v ruských strojích Suchoj Su-27? Už chápete, proč v nočních transportech míří americká vojenská technika a celé tankové prapory po železnici přes Slovensko na Ukrajinu? Severoatlantická aliance přemisťuje vojenskou techniku na území svého nového člena aliance, Ukrajiny. Tiché členství Ukrajiny v NATO stvrdil svým podpisem v tajném exekutivním příkazu přímo Donald Trump, který autorizoval americkou armádu k tomu, aby začala na území Ukrajiny nasunovat zbraňové systémy a současně, aby došlo k zahájení výcviku ukrajinské armády k tomu, aby se seznámila s americkou vojenskou technikou. Jenže, incident z Ukrajiny ukazuje, že celá operace tichého začlenění Ukrajiny do NATO má ještě jiný rozměr.

Školní výcvikový SU-27UB neměl na cvičení armád co pohledávat


Vojenského cvičení, jak dnes odpoledne na ruské televizi upozornil jeden z ruských vojenských velitelů, není v žádném případě místem, kde by bylo dovoleno operovat se školními a výcvikovými dvoumístnými stroji, ve kterých sedí nováčci, kadeti, nebo dokonce cizinci, kteří se na Ukrajině učí pilotovat ruské stíhačky ve vlastnictví ukrajinské armády. Podle všeho to ukazuje na to, že americký pilot nacvičoval přímo během operace Clear Sky 2018 manévr, který nezvládl a instruktor nedokázal chybu kadeta již korigovat a došlo ke zřícení stroje. Otázkou je co vlastně cvičební dvoumístná SU-27 UB pohledávala v prostoru cvičení Clear Sky 2018? Američan se podle všeho učil jistou sérii manévrů. Proč je to tak důležité? Ruští piloti totiž prochází v Rusku výcvikem, který je naprosto odlišný od západních leteckých kadetních škol.

Pokud stíhačku pilotuje ruský pilot, je to úplně jiný postup řízení stroje a letové dráhy, které jsou charakteristické tzv. Lefertovou doktrínou úderu stroje na cíl, prudkým obratem letové dráhy stroje a přechodem do nadzvukového únikového režimu. Tato letová doktrína vznikla počátkem 70. let v Sovětském svazu jako nástroj k tomu, aby piloti po úderu na cíle vojsk NATO měli dostatek výkonu a času k odletu. Přiblížení k cíli probíhá podzvukovou rychlostí v nízké letové hladině, po splnění úkolu za použití ostrých zatáček a manévru na vyhnutí se poškození od protiletadlového flaku, však stroj prudce otáčí vzad s obrovským přetížením působícím na pilota a zapíná forsáž, načež přechází se strojem do únikového nadzvukového letu ve vyšší letové hladině. Hlavním úkolem této ruské doktríny je zachránit pilota, aby nebyl sestřelen na místě bojového úkolu, kde je stroj nejzranitelnější. Ruské stroje se nedají pilotovat americkým způsobem. Ruské stíhačky byly navrženy s koncepcí vysoké manévrovatelnosti pro provádění přesných úderů na malém prostoru s minimálními poloměry zatáček stroje. V kombinaci s vysokým přetížením je velmi pravděpodobné, že americký pilot ztratil vědomí při vysokém přetížení a z nějakého důvodu nebyl instruktor schopen tuto jeho chybu korigovat. To se opravdu může stát, ale instruktor na takové situace musí být připraven. Jenže znovu se vracíme k otázce, co proboha kadetní stroj pohledával na ostrém cvičení NATO a navíc s americkým pilotem v kabině ruského stroje? Podle všeho to vypadá, že americký pilot se na Ukrajině učil létat na ruském stroji ruským způsobem, tedy s vysokými géčky v zatáčkách, které jsou doménou a vývozním artiklem Su-27, ale zkoušení takových manévrů na cvičení NATO je opravdu hazard a bizarní záležitost.

Dostáváme se tak k velmi podivnému vysvětlení této události. Americký pilot měl za úkol během cvičení předvést americkým a aliančním vojákům, co se v ukrajinské kadetní škole na ruském stroji naučil. Proč se ale americký pilot učí na ruském Suchoji, namísto toho, aby Američané spíš učili Ukrajince pilotovat americké stíhačky? Odpověď nás asi vyděsí, ale tento pilot zřejmě byl cvičen k tomu, aby se v blízké době zhostil role provokatéra, který už s jednomístnou s ruskou stíhačkou z výzbroje ukrajinské armády, která bude přestříkána do ruských barev, provede útok na Ukrajinu jako ruský pilot. Způsob letu stroje, prudké manévry a krátké zatáčky, budou potom nepochybným důkazem, že šlo o ruského pilota na stroji Suchoj Su27. Stroj zaútočí na postavení ukrajinské armády v blízkosti Donbasu a Kyjev obviní Moskvu z válečného aktu. Pokud Rusové uvidí potom na západních televizích záběry stroje, který je pilotován charakteristicky ruským způsobem, začnou být z toho sami zmateni.

V ruské stíhačce zahynul pilot Kalifornské národní letecké gardy, nikoliv voják americké armády nebo pilot letectva US Air Force, a to vyvolává otázníky. Na Ukrajině tak probíhá intenzivní příprava pro vyvolání konfliktu, který bude uměle vyprovokován a obviněno bude Rusko. Všechno se schyluje k jaru příštího roku, jak už jsem několikrát upozorňoval, že na Ukrajině se chystá provokace, jejímž cílem bude definitivní vyvolání války s Ruskem. Všimněte si, kde se nachází Rusko, v jaké je situaci. Na území Ukrajiny se prohání 8 armád členských zemí NATO, už to nejsou jenom Američané. Na Ukrajině NATO pořádá vojenské manévry spolu s ukrajinskou armádou a američtí piloti se zjevují v kokpitech ruských stíhaček ve vlastnictví Ukrajiny. Během ostrého armádního cvičení americký pilot s instruktorem ukazují vojákům pokročilé prvky vysoké pilotáže ruského stroje a charakteristické ruské letové manévry na tomto stroji. K něčemu dojde a stroj se zřítí.

Podle informací je zahynulý americký pilot členem 144. stíhací letky americké národní letecké gardy v kalifornském Fresnu, což do celé kauzy na Ukrajině vráží úplně jiný rozměr, protože jednotky americké národní gardy nespadají pod velení NATO, ale pouze pod velení amerického prezidenta. Co pohledávají příslušníci americké národní gardy na Ukrajině, to je záhadou. Operace tak začíná smrdět o to více, když víme, že na Ukrajinu míří tanky a vojenská technika v pouštní kamufláži.

Pokud by došlo k vypuknutí války, potřebuje Pentagon a americký prezident souhlas Kongresu, ale netýká se to Národní gardy. Ta podléhá pouze prezidentovi, který ji může nasadit na ochranu amerických zájmů a amerického lidu tam, kde je potřeba, ale i když název zní “Národní garda”, prezident není omezen jejím nasazením v cizině i proti souhlasu Kongresu. To by zcela měnilo situaci v rozložení americké moci, protože by to znamenalo, že Pentagon (skrze svoji loutku v podobě prezidenta Trumpa) chce obejít Kongres na Ukrajině. Navíc pozor, všimněte si, kdo se cvičení Clear Sky 2018 účastní. Všech ostatních 7 zemí NATO totiž je vazalskými státy USA a spolupracují s americkými armádními elitami na operacích proti Rusku

To je ale náhoda, že cvičení Clear Sky 2018 se účastní pouze ty země, které mají s USA nadstandardní vztahy a vazalské partnerství. Výčet mluví sám za sebe: Belgie jako centrála NATO, Velká Británie v protiruské kauze Skripal, Holandsko v kauze sestřeleného letu MH17 na Ukrajině, Dánsko svojí kritikou proti závislosti EU na ruském plynu, Estonsko jako země, která z Pobaltských zemí nejvíce bojovala na straně Wehrmachtu proti SSSR a vyhlazovala Židy za II. sv. války a nenávidí dnešní Rusko, Polsko svojí nenávistí k Rusku, Rumunsko se svojí americkou protiraketovou základnou ve městě Deveselu a samozřejmě Ukrajina. Všechno tedy země, které jsou v žoldu amerického řízení. Na cvičení nejsou Němci, Francouzi, Španělé, ale ani Češi nebo Slováci. Clear Sky 2018 je tak prostě nácvikem věrných, kteří se chystají rozpoutat příští rok na jaře Pochod na východ.

Politici v ČR přitom mlčí jako zařezaní a nedokáží vysvětlit, jak je možné, že vojska NATO operují na území státu, který je dosud ve stavu občanské války a současně je to země, která podepsala Minský protokol. V takové době jsou tato vojenská cvičení pouze dalším faktorem destabilizace Ukrajiny. Ale zdaleka už nejde jenom o cvičení, protože ve chvíli, kdy američtí piloti plní bojové úlohy v rámci cvičení NATO v kabině ruských stíhaček a za dozoru ukrajinských instruktorů, tak to zcela mění obraz. To není obyčejné cvičení, to je nácvik první reakce na vyprovokovat útok Ruska na Ukrajinu, který bude zinscenovaný americkým pilotem v ruské stíhačce. Generálové mají plán, jak obvinit Rusko už nejenom z kauzy Skripal a Novičok, nejenom z ovlivnění voleb v USA, nejenom z chemických útoků v Sýrii, nejenom ze sestřelení letu MH17 na Ukrajině, ale nově i z leteckého útoku na Ukrajinu. Příprava na válku je tak v plném proudu, američtí piloti už sedlají na Ukrajině ruské stíhačky. Víme o tom a měli bychom s touto eventualitou počítat.

Jiří Baťa
19. 11. 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStížnost "Ne základnám" adresovaná Radě České televize   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 06:00:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada České televize
Ing. Jan Bednář, předseda
Kavčí hory
140 70 Praha 4


Domnívá-li se kdokoliv z české veřejnosti, že Česká televize porušila či porušuje díky činnosti a/nebo nečinnosti generálního ředitele ČT, který je zodpovědný za její řádné fungování, své zákonné poslání, může se podle § 8 odst. 1 písm. f) zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi, v platném znění, obrátit na Radu ČT se stížností na generálního ředitele ČT. Rada ČT o stížnosti rozhodne, zpravidla poté, co přijme od generálního ředitele o obsahu stížnosti vysvětlení.

Zákon č.483/1991 Sb.

§ 8 odst.1, písm. f) předkládat Poslanecké sněmovně ke schválení Kodex České televize, který stanoví zásady naplňování veřejné služby v oblasti televizního vysílání; porušení Kodexu České televize je kvalifikováno jako porušení pracovní kázně podle zvláštního zákona,3b)

Věc: Stížnost na generálního ředitele Petra Dvořáka, jeho odvolání

V dnešním zpravodajském vysílání 18.11.2018 v 19:00 hodin, které moderovala paní Marcela Augustová, byla zcenzurována informace o konání První mezinárodní konference proti vojenským základnám US/NATO, která se konala v Dubliku od 16.11 - 18.11. 2018 NoUSNATOBases.org.

Činnost Zpravodajství ČT24 je protiústavní


Ústava České republiky

ústavní zákon č. 1/1993 Sb. ve znění ústavního zákona č. 347/1997 Sb., 300/2000 Sb., 448/2001 Sb., 395/2001 Sb., 515/2002 Sb., 319/2009 Sb., 71/2012 Sb. a 98/2013 Sb.

Hlava druhá
Lidská práva a základní svobody
Oddíl druhý
Politická práva

Článek 17

(3) Cenzura je nepřípustná.

Paní moderátorka Marcela Augustová vyplnila k divákům, koncesionářům vysílací čas ,,významnou" zprávou o přepočítávání hlasů republikánů v USA.
Kromě výše uvedené skutečnosti porušila, deklasovala paní moderátorka Marecela Augustová při prezentaci událostí kolem Andreje Babiše mladšího Kodex ČT zejména:

Čl. 1 Divák - občan na prvním místě

1.5 Česká televize musí vhodnou formou předem pravdivě informovat o charakteru pořadu, který má být uveden ve vysílání, tak, aby si divák mohl učinit představu, zda sledování pořadu hodlá věnovat svůj čas a co mu pořad může přinést.

1.6 Divák musí být považován za rovnocenného partnera. Proto jej Česká televize provází programem s taktem, bez agresivity a v souladu s obecně uznávanými pravidly mezilidské slušnosti.

1.7 Česká televize nesmí zasahovat do osobnostních práv
diváků, zejména je nepřípustné uchýlit se k ponižování důstojnosti člověka, urážet nebo neodůvodněně vyvolávat pocity úzkosti či strachu.

1.13 Česká televize i bez předchozího upozornění opraví podstatné chyby nebo nepřesnosti, kterých by se ve vysílání dopustila. Musí tak učinit neprodleně, jakmile je zjistí, je-li to možné ještě v příslušném vydání pořadu či bezprostředně po jeho skončení, anebo v prvním příštím vydání pořadu. O ostatních chybách či nepřesnostech, kterých by se ve vysílaní dopustila, informuje ve zvláštní, tomu vyhrazené části teletextu a na internetu bez zbytečného odkladu poté, co byly zjištěny.

1.14 Česká televize je povinna informovat diváky o původu a zdrojích informací a materiálů užitých ve vysílaných pořadech. Způsob podání takové informace se řídí povahou pořadu (například závěrečné titulky). Zvláštnosti tohoto pravidla platné pro zpravodajství a aktuální publicistiku jsou upraveny v čl. 5.11.

Čl. 6 Diskusní pořady a pluralita

6.1 Česká televize vytváří prostor pro pořady představující diskusní konfrontaci idejí, myšlenek a konceptů vztahujících se k důležitým otázkám veřejného zájmu. Dramaturgie diskusních pořadů musí brát na zřetel zkušenost, že téměř na každý problém mohou lidé nahlížet z různých úhlů a že vývoji společnosti je vlastní názorový střet. Česká televize dbá, aby hlavní názorové proudy sporu dostaly rovnoměrný prostor k vyjádření. Pokud to není možné zajistit, musí roli kvalifikovaného oponenta sehrát moderátor nebo jím pozvaný host, především uváděním protikladných v diskusi nezastoupených argumentů.

6.2 Naplňování čl. 6.1 předpokládá také vysílání diskusí politiků v rámci demokratické soutěže politických stran a hnutí. Časový prostor, který je dán jednotlivým politickým stranám a hnutím, musí být ve svém celku vyvážený. Vyváženost se posuzuje zejména podle váhy jednotlivých politických stran v demokratické společnosti odvozené především z výsledků voleb do hlavních orgánů zastupitelské demokracie. Zároveň je však třeba zajistit, aby poměr mezi diskusními vystoupeními činitelů vládních stran a stran opozičních byl v souhrnu poskytnutého prostoru přibližně vyrovnaný. Česká televize také vytváří podmínky pro přiměřenou účast mimoparlamentních politických stran a hnutí v těchto diskusích.

6.3 V diskusích na politická a společenská témata musí Česká televize zajistit vedle politiků také účast široké škály odborníků, novinářů, osobností občanského života, ale i řadových občanů tak, aby zazněly všechny relevantní názory a aby byli politikové s uvedenými názory konfrontováni.
6.5 Moderátoři diskusních pořadů České televize jsou povinni zachovávat nestrannost. Divák by neměl z jejich vystupování v pořadu poznat, jaký k diskutovanému problému nebo diskutujícím zaujímají postoj. Moderátoři vždy iniciují otevřenou výměnu názorů mezi pozvanými diskutujícími, současně však dbají na dodržování pravidel čestně vedené diskuse.

Čl. 14 Presumpce neviny

bod 14.6 Česká televize se při vysílání pořadů nebo informací o trestné činnosti zdrží vyvolávání nebo podpory nálad směřujících k pomstě či protiprávní ostrakizaci podezřelých nebo odsouzených. Nebude také uvádět pořady, jejichž obsahem by byl vyvoláván tlak na soudce, aby určitým způsobem rozhodli o vině či trestu.

Čl. 15 Respekt k soukromí

15.2 Česká televize se zdrží uveřejňování obrazových a zvukových materiálů natočených "na prahu" domu, bytu či kanceláře, dříve než k takovému natáčení získá souhlas osoby, které udělení takového svolení přísluší, ledaže by v záležitostech vážného veřejného zájmu byl důvodný předpoklad, že jinak nebude možné určité vyjádření pořídit. Pravidla pro použití skryté kamery nebo mikrofonu v čl. 16.13 až 16.16 tím nejsou dotčena.

Čl. 16 Pravidla při natáčení

16.14 Česká televize je oprávněna použít skrytou kameru nebo skrytý mikrofon pro zpravodajské nebo publicistické účely při zpracovávání tématu vážně se dotýkajícího veřejného zájmu, jestliže materiál, který má být natočen, nelze ani při vynaložení zvýšeného úsilí získat jinak a jestliže je tento materiál současně nezbytný pro zpracování tématu. Během použití skryté kamery nebo skrytého mikrofonu je zapotřebí zvláště pečlivě dbát na dodržení omezení k ochraně soukromí (čl. 15.1 až 15.4). Výběr částí materiálu natočeného skrytou kamerou nebo skrytým mikrofonem, jež mají být použity v pořadu, smí zahrnout pouze pasáže s přímým vztahem k tématu. Česká televize zabezpečí, aby nedošlo k jakémukoliv zneužití nebo zpřístupnění v pořadu nepoužitých částí materiálu. Za natáčení skrytou kamerou nebo skrytým mikrofonem se považuje také situace, kdy sice snímaná osoba kameru nebo mikrofon vidí, ale důvodně se domnívá, že nejsou uvedeny do provozu. O použití skryté kamery rozhoduje šéfredaktor příslušné redakce. Na použití skryté kamery nebo skrytého mikrofonu musí být divák při uvedení takto pořízených záběrů upozorněn.

Zvláštní moc a zvláštní odpovědnost médií a novinářů

Redaktor Mladé fronty DNES Martin Vokáč byl pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody na 10 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu 24 měsíců za spáchání přečinu pomluvy, kterého se dopustil tím, že napsal článek, který obsahoval nepravdivou informaci, že vedoucí jihlavského územního odboru Policie ČR pod vlivem alkoholu surově zbil svého souseda.

Článek byl následně zveřejněn v elektronickém deníku iDNES.cz. Jedním z argumentů obhajoby bylo to, že odpovědnost za zveřejnění článku by měl nést provozovatel zpravodajského serveru, a nikoli osoba, která článek napíše.

Je pravdou, že odpovědnost za informace obsažené na zpravodajském serveru nese jeho provozovatel. Odpovědnost za obsah serveru je odpovědností objektivní a nevyžaduje zavinění jeho provozovatele. Provozovatel odpovídá za obsah informací na serveru nejen v publicistickém útvaru vyjadřujícím stanovisko provozovatele či jeho redaktora, ale i v útvaru, který stanovisko provozovatele ani autora nevyjadřuje.

Jestliže tedy někdo uvede redaktorovi difamující údaj o jiné fyzické osobě a provozovatel serveru tento údaj zveřejní, nelze úspěšně tvrdit, že za tento zásah do osobnostních práv fyzické osoby nese odpovědnost jen autor výroku a nikoli řečený provozovatel serveru. Potud měla tedy obrana redaktora racionální základ.

Nicméně tím se otázky odpovědnosti nevyčerpávají. V případě, že redaktor internetového média vykročí z rámce činnosti tohoto média, jedná o exces, za který může být postižen sám tento redaktor.

Výše uvedené se však týká výlučně odpovědnosti soukromoprávní. Pokud je sdělení nepravdivého údaje schopno ohrozit poškozeného ve značné míře, může být takové jednání postihnuto normami trestního práva, neboť se v takovém případě může jednat o pomluvu.

Spáchání tohoto trestného činu vyžaduje, aby pravdivost tvrzení byla ověřitelná. Za takový údaj nelze pokládat tvrzení, která jsou jen hodnotící povahy a vyjadřují subjektivní úsudek toho, kdo je činí. Tvrzení, že se někdo dopustil protiprávního jednání tím, že v opilosti napadnul svého souseda, zcela jistě ověřitelné je.

Svoboda projevu znamená svobodu projevu zajištěnou všemi právy proti pomluvě a urážkám. Obecně sice platí, že svoboda slova a projevu představuje volný trh informací, kde falešné, zločinné a poškozující sdělení budou překonána pravdivými tvrzeními.
Někdy je však zásah tak citelný, že není možno spoléhat se na trh informací a je nutná ingerence státní moci. Pokud někdo spáchá trestný čin pomluvy, musí si být vědom nepravdivosti jím šířené informace a možnosti negativních následků, které toto šíření vyvolá.

Média hrají klíčovou roli ve formování postojů, názorů, přesvědčení a hodnot člověka. Z toho plyne zvláštní odpovědnost a zvláštní moc, která média mají. Svobodný trh idejí slouží veřejnému zájmu pro maximalizování šancí, že lži a desinterpretace budou odhaleny a že občané uslyší všechny strany argumentů a vytvoří si svůj dobře informovaný názor. Pokud tedy novinář šíří vědomě nepravdivá a nactiutrhačná sdělení, je to obzvláště zavrženíhodné, asi jako je obzvláště zavrženíhodné jednání policisty, který krade.

Takový jev vede ke ztrátě důvěry veřejnosti v média, která by přitom měla být útočištěm člověka před zneužitím státní moci a občanskou zárukou skutečné demokratické kontroly. Lidé oceňují, pokud je žurnalistika nezávislá a přísná, ale musí být také poctivá a čestná. Má se vymykat všeobecně deklarovanému marasmu, být autentickým bojovníkem za pravdu a spojencem slabší strany.

Média mají být schopna radikálně odhalovat nešvary, říkat pravdu či se kriticky vyslovovat k negativním jevům ve společnosti, ale musí respektovat také určitou profesionální etiku. Pokud média tuto roli plnit nebudou, deziluze společnosti se jenom zvýší.

Aleš Rozehnal, právník

Vyzýváme Radu ČT k respektování Zákona o ČT č. 483/1991 Sb, jeho naplněním ve smyslu odvolání generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Za Iniciativu NE základná ČR,z.s.
IČ: 28558324
Vondroušova 1197/53
163 00 Praha - Řepy

nezakladnam.cr©gmail.com


Kopie: vedení ČT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda promluvila o dobytí poslední pevnosti militantů na jihu země   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:29:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální štáb syrské armády oznámil dokončení vojenských operací na Safské plošině, poslední pevnosti teroristů IS na jihu země.

„Generální štáb hlásí, že po místní operaci syrská armáda získala plnou kontrolu v oblasti Safské plošiny po zničení militantů IS, kteří se tam nacházeli s velkým počtem zbraní střední a velké ráže," uvádí se v prohlášení generálního štábu syrské armády.

„Význam tohoto vítězství spočívá ve skutečnosti, že to byla poslední pevnost IS v syrské poušti na jihu země. Bylo vyčištěno území o rozloze 380 čtverečních kilometrů," poznamenal syrský generální štáb.

Generální štáb zdůraznil ochotu armády pokračovat v boji proti terorismu v Sýrii na celém svém území.

V důsledku sebevražedných útoků ve městě Essaouida 25. července a útoků militantů na několik vesnic v stejnojmenné provincii bylo zabito více než 210 lidí a více než 200 bylo zraněno. Teroristé IS vzali několik obyvatel provincie jako rukojmí, poslední skupina byla propuštěna během operace syrské armády pod vedením ruských důstojníků Centra pro usmíření bojujících stran v Sýrii 8. listopadu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kbUE
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin: Rozhodnutí USA odstoupit od smlouvy INF nezůstane bez odpovědi   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:26:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimir Putin navrhl projednat kroky Ruska v souvislosti s úmyslem USA odstoupit od smlouvy o odstranění raket střední a krátké vzdálenosti (INF). Podle ruského prezidenta nemůže takové rozhodnutí Washingtonu zůstat a nezůstane bez odpovědi Moskvy.

„Opět zdůrazním, že jsme připraveni vést dialog s americkými partnery o této klíčové otázce a doufáme, že to budou brát s plnou odpovědností," řekl Putin během setkání věnovaném obranné průmyslovému komplexu.

Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu byla podepsána v roce 1987 ve Washingtonu a má trvalý charakter. Dokument zakazuje strany vlastnit balistické rakety skladované na zemi a okřídlené rakety s doletem od 500 do 5,5 tisíce kilometrů. Od té doby se Moskva a Washington pravidelně navzájem obviňují z porušování dohod.

Trump nedávno oznámil, že Washington nehodlá plnit smlouvu, protože ji Moskva porušuje.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kbZA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán kvůli americkým sankcím oživuje zlaté doly   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:23:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán poprvé od druhého zavedení sankcí, které nabyly platnosti na začátku listopadu, zvýšil svoji těžební aktivitu. Snaží se o stabilizaci situace a zvýšení zaměstnanosti.

Podle společnosti Iran Minerals Production and Supply Company, kterou cituje íránská televize a tisk, Írán podniká opatření, aby revitalizoval šest malých zlatých a měděných dolů. Tato společnost je dceřinou společností Iranian Mines and Mining Industries Development and Renovation Organization (IMIDRO), jež patří státu.

Tyto kroky mají napomoci k rozvoji ekonomiky země po přijetí omezujících opatření ze strany USA vůči íránskému obchodu a průmyslu, jež se zaměřují na kontrakty se zahraničními firmami.

„Zmíněný program byl navržen, aby zvýšil zaměstnanost, zvýšil produkci minerálů, vyřešil problém malých dolů, (…) a konečně dosáhnout rezilience ekonomiky, stejně jako rozšíření existujících vědeckých a operačních kapacit a schopností," informovaly Teheran Times.

Nové doly mají začít vznikat v různých regionech země.
Írán urychlil honbu za zlatem kvůli sankcím, které byly zaměřeny na obchod s cennými kovy a na sektor automotive.

Zdroj: Teheran Times, Spuniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDohoda „odchodu z EU" získala podporu členských států EU   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:19:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 19. listopadu na zasedání EU ministři 27 členských států přezkoumali návrh dohody „odchodu z EU", které dosáhly EU a Velká Británie v minulém týdnu. První zástupce EU na jednání „odchodu z EU" Michel Barnier se téhož dne vyslovil v tom smyslu, že návrh dohody „odchodu z EU" je spravedlivý. Ministři 27 členských států podporují tento návrh. V současné době EU a Velká Británie projednají politickou deklaraci o bilaterálních vztazích v budoucnosti.

Podle plánu uspořádá EU zvláštní summit ve dne 25. listopadu, na kterém zástupci 27 členských států provedou závěrečné přezkoumání návrhu dohody „odchodu z EU" a očekává se, že tato dohoda bude formálně schválena. Michel Barnier řekl, že na tomto zvláštním summitu EU se vynese konečné rozhodnutí o tom, jestli přechodné období„odchodu z EU" bude trvat do konce roku 2022.

„V každém případě budoucí vztahy EU a Velká Británie budou mít úplnou autonomii při vytváření vlastních právních předpisů a pravidel. Pro EU to je velmi klíčové. To přispěje k zajištění integrity jednotného trhu. Pro Velkou Británii to je také klíčové, aby měla právo řídit opět vlastní záležitosti."

Podle dohody mezi Velkou Británií a EU Velká Británie oficiálně odstoupí z EU, a to dne 29. března roku 2019.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředseda maďarského parlamentu Kover, maďarský místopředseda vlády a ministr vnitra Pinter se setkali se členem politbyra ÚV KS Číny Guo Shengkunem   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:18:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda maďarského parlamentu Kover, maďarský místopředseda vlády a ministr vnitra Pinter se dne 19. listopadu setkali se členem politbyra ÚV KS Číny, tajemníkem Ústředního politického a právního výboru Guo Shengkunem (Kuo Šeng-kchun), který je v Maďarsku na návštěvě.

Guo Shengkun předal předsedovi maďarského parlamentu Koverovi pozdravy od předsedy politbyra ÚV KS Číny Li Zhanshu (Li Čan-šu), pak mu blahopřál k opětovnému zvolení za prezidenta parlamentu, kterým se stal v květnu letošního roku. Guo Shengyu uvedl, že Čína vysoce oceňuje dlouhodobý závazek k rozvíjení vztahů mezi Čínou a Maďarskem a aktivní podporu spolupráce v různých oblastech mezi oběma zeměmi. Prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) a premiér Li Keqiang (Li Kche-čchiang) se v posledních letech několikrát setkali s předsedou vlády Viktorem Orbánem, takže představitelé obou stran stále pokračovali v rozvoji vztahů mezi Čínou a Maďarskem v této nové době. Čína je ochotna dále prohlubovat důležité dohody a spolupráci, kterých dosáhli představitelé obou zemí, prohloubit vzájemnou politickou důvěru, podporovat pragmatickou spolupráci, rozšiřovat výměny v oblasti vymáhání práva a v dalších oblastech a obohatit tímto obsah komplexního strategického partnerství Číny a Maďarska.

Během setkání s maďarským místopředsedou vlády a ministrem vnitra Sandorem Pinterem Guo Shengkun uvedl, že pan místopředseda vlády a ministr vnitra přikládá velkou důležitost rozvíjení vztahů s Čínou, chápe a podporuje hlavní zájmy a hlavní obavy Číny a hraje pozitivní roli při rozvoji vztahů mezi Čínou a Maďarskem na vysoké úrovni. Doufá, že Čína a Maďarsko využijí příležitosti 70. výročí založení diplomatických vztahů, které se bude připomínat v příštím roce, aby nadále rozšířovaly tradiční přátelství, spolupracovaly na budování Pásma a Stezky, společně podporovaly spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy v oblasti vymáhání práva a v dalších oblastech, tím se vytvoří lepší budoucnost pro obyvatele obou zemí.

Kover a Pinter uvedli, že tradiční přátelství mezi Maďarskem a Čínou je hluboké, další upevnění celkové úrovně bilaterálních vztahů a prohloubení bilaterální pragmatické spolupráce v různých oblastech je v souladu se zájmy obou zemí. Maďarská strana podporuje iniciativu Pásma a Stezky, je ochotna posílit spolupráci v oblastech, jako je vymahatelnost práva, a podporovat další rozvoj bilaterálních vztahů a rozvoj vztahů mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán si přeje posílit bezpečnostní spolupráci na hranicích s Pákistánem   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:15:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr vnitra Abdolreza Rahmani Fazli 17. listopadu uvedl, že bezpečnostní situace v hraniční oblasti mezi Íránem a Pákistánem je v současnosti vážná, Írán si přeje posílit bezpečnostní spolupráci na hranicích s pákistánskou stranou.
Íránská tisková agentura Tasnim citovala Rahmaniho Fazliho, že pokud má pákistánská strana obtíže v boji proti teroristické organizaci, Írán je ochoten vstoupit do Pákistánu a provádět tam s pákistánským povolením operace.

Abdolreza Rahmani Fazli uvedl, že pět z íránských vojenských zástupců, kteří byli uneseni „teroristy", bylo 15. listopadu propuštěno. Íránská strana bude dál usilovat o propuštění dalších unesených.

Uprostřed října bylo v hraniční oblasti mezi íránskou provincií Sístán a Balúčistán a Pákistánem uneseno 14 členů íránské milice a pohraniční bezpečnosti. Podle íránské strany sídlí únosci v Pákistánu.

Jihovýchodní íránská provincie Sístán a Balúčistán leží u hranic s Pákistánem a dlouhodobě čelí vážné bezpečnostní situaci.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3549 sec,0.0941 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,580kB