Středa 21 listopad 2018
Sporný pud sebezáchovy Miroslavy Němcové   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 20:21:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč sporný? Protože kdyby sporný nebyl, resp. kdyby ve výbavě paní poslankyně M. Němcové z ODS vůbec nechyběl, nemohla by tato žena nikdy vyslovit větu, kterou vyslovila v interview se Seznamem.cz 18. listopadu. Ta věta zněla: „Jsem občas zoufalá z toho, co přichází z Hradu“.

Cožpak si v momentu, kdy tohle přednášela, nedokázala uvědomit, že každému čtenáři po přečtení této věty automaticky zabouří hlavou myšlenka: „No a my jsme zase ne občas, ale vždy, zoufalí z toho, co přichází z úst Miroslavy Němcové“. Že znovu každému, který na tuhle dámu v zájmu svého zdraví rád zapomíná a je vděčný za to, že mu ji momentálně nikdo nepřipomíná, naskočí při vyslovení jejího jména či při shlédnutí obrazu její tváře žilka nevole na čele? Že mu znovu hlavou projede, jak skvostnou garnituru politiků po sametu očekával – a dočkal se - Miroslavy Němcové. Ženy, která kromě balení knížek, mytí schodů před knihkupeckým krámem a kradení rohlíků v samoobsluze, nic neumí a není v žádném oboru skutečným odborníkem, ale vzdor tomu všemu našla v sobě dost drzosti na to, aby se svého času pokoušela stát se dokonce i předsedkyní české vlády. Čili nejvyšší výkonnou osobností v tomto státě a tím pádem též víceméně vládkyní všech nás, kterým ona, poměřovana běžnými lidskými kvalitami, jakými jsou slušnost, skromnost, obětavost, přívětivost a dobrota srdce, stěží sahá po kotníky?

Ale veřte tomu, že té dámě znějí v hlavě stále a možná i stále naléhavěji hlasy pár výrostků z Malostranského náměstí, kteří ji za její opuštění Španělského sálu při předloňském projevu prezidenta republiky k 28. říjnu zdravili pokřikem „Němcová na Hrad!“

A proč taky ne? Když se takových hlupáků, jako na tom Malostraňáků sejde víc, dalo by se i tohle sfouknout, když už ta česká premérka tak nešťastně nevyšla. Řekl bych dokonce, že jestli nevyjde ani to prezidenství, bude Miroslava Němcová, absolventka Střední zemědělské a technické školy v Havlíčkově Brodě a už od roku 1998 stínová ministryně kultury za ODS (prodávala přece knížky, ne?), považovat svůj život za jedno velké a nespravedlivé zmarnění.

Vždycky přece chtěla víc.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 05:54:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit, na rozdíl od těch předchozích, které Westinghouse zkoušel v minulosti ve stejném ruském reaktoru! Nejde jen o dostavbu energobloků, jde rovněž o dodávky paliva! V pátek se nebude ve sněmovně hlasovat o nedůvěře Babišovi, půjde o volbu dodavatele palivových tyčí a nových bloků pro Temelín a Dukovany!

Okolo současné vládní krize Babišovy vlády, jeho syna ve Švýcarsku a kauzy Čapí hnízdo, se začíná objevovat nový důvod a zásadní faktor, proč Andrej Babiš musí zmizet z české politické scény. Redakci Aeronetu se podařilo získat výbušné a zásadní informace, které mohou doslova otřást celým narativem, který jsme dosud slyšeli od mainstreamových médií. Podle našich informací totiž za snahou o svržení premiéra Babiše a jeho vlády je mj. americká snaha o “ukrajinizaci” českého jaderného průmyslu. Naprosto bez povšimnutí a bez zásadního zájmu českých médií a alternativy totiž ČEZ začal počátkem srpna tohoto roku testovat na 1. bloku jaderné elektrárny Temelín nové palivové tyče americké společnosti Westinghouse Nuclear, a to jen pár dní poté, co se dostala v USA z ochranného bankrotačního režimu. Informaci přinesl specializovaný server na jadernou energetiku World Nuclear News. Dosud palivo pro české jaderné elektrárny dodává TVEL, palivová divize ruského státního koncernu Rosatom.

Ihned poté, co podle amerického bankrotačního zákona a jeho článku 11 opustil Westinghouse letos 1. srpna hrozbu vlastní likvidace (firmu od zadlužené Toshiby koupila investiční kapitálová společnost Brookfield Business Partners LP), dostal od Trumpovy vlády sérii zakázek a především příslib velkých kontraktů v zemích “amerických partnerů”, na které americká státní moc může “kleknout” a pohrozit jim, pokud by nechtěli společnosti Westinghouse vyhovět. Jedním z takových partnerů je podle našich exkluzivních informací ČEZ. A důkaz, že je to opravdu vážné, to potvrzuje fakt, že pouhé 3 dny poté, co se Westinghouse vymanil z bankrotu, se objevily americké palivové tyče v Česku uvnitř ruského reaktoru 1. bloku v Temelíně! To prostě nevymyslíš! Současné dodávky spolehlivých palivových tyčí pro české jaderné elektrárny zajišťuje ruská firma TVEL, která je jediným konkurentem amerického Westinghouse Nuclear v otázce dodávky těchto tyčí.

Babiš (v tandemu se Zemanem) stojí v cestě tomu, aby Westinghouse vyhrál strategický tendr na dodávky paliva pro české jaderné elektrárny

Náš zdroj nás upozornil, že americká státní moc ve spolupráci s vybranými lidmi v okolí ČEZu usiluje politickými tlaky v Praze a v Poslanecké sněmovně o odstavení ruského dodavatele z českých jaderných elektráren a jeho nahrazení americkým koncernem Westinghouse. O co se jedná a proč jde o naprostou informační bombu? Protože ve chvíli, kdy se v tichosti v Temelíně už testují nové americké palivové tyče na 1. bloku, tak je jasné, že dodavatelem paliva pro české jaderné elektrárny má být Westinghouse.

A tím pádem celý druhý tendr na případné dostavby bloků Temelína a Dukovan postrádá faktický význam, protože pokud bude na současných blocích jaderných elektráren používáno americké palivo specificky upravené pro ruské tlakovodní reaktory VVER, tak kromě ruského Atomstrojexportu (Rosatom) a Westinghouse nemůže nikdo jiný palivo dodávat, a tudíž ani stavět nové bloky. Ty ostatní firmy, které chtějí také usilovat o tendr dostaveb bloků v Temelíně a v Dukovanech, francouzské, jihokorejské a japonské firmy, tak mají de facto v tendru jen roli fíkového listí, aby se neřeklo, že se vede boj jenom mezi ruskou a americkou firmou.

Strategický tendr na jaderné palivo se plánuje již od roku 2015 a ruský TVEL má podepsaný kontrakt do roku 2020. Testy amerických palivových tyčí nejdou urychlit. Jak nás upozornil náš zdroj, celá kauza Babiš je mnohem zamotanější, než by se mohlo zdát. Žádný z politiků v ČR se nepodepíše pod kontrakt, který by mohl vést až k jaderné havárii a tím pádem i k havárii jeho politické kariéry. Jelikož v Temelíně se nově vyvinuté americké palivové tyče od Westinghouse Nuclear testují teprve od srpna, nelze v této chvíli ukončit tendr na výstavbu dalších jaderných bloků. Z tohoto důvodu, podle tvrzení našeho zdroje, vyhlásil Andrej Babiš 30. října tohoto roku v českých médiích výrok o tom, že zatím nechce dostavovat další bloky jaderných elektráren v ČR, že je pouze pro jejich modernizaci.

ČEZ začal testovat nové americké palivové tyče teprve v srpnu a neví se, jestli se znovu nezkroutí

Tento výrok má přímou souvislost s tím, že ČEZ začal v Temelíně testovat nové americké palivové tyče a není jasné, jestli vydrží deklarovaných 18 měsíců, což je standardní doba životnosti palivové tyče. Jelikož Westinghouse Nuclear hrozil ještě na jaře bankrot, nebylo možné nové americké tyče v českých jaderných energoblocích testovat dříve, protože nešlo logicky odebírat palivo od firmy, která je v bankrotu, to by bylo politicky neprůchodné. Takže ČEZ musí palivo od Westinghouse Nuclear testovat až teď, a to bude trvat minimálně 1 rok, to je totiž nejkratší možná doba pro otestování životnosti palivových tyčí. Proto se musí tendr na dostavbu bloků odložit. Jenže Dukovany jsou úplně jiný příběh. Zatímco Temelín byl po roce 1989 novostavba a obsahuje nejnovější a nejmodernější technologie dnešní doby, Dukovany jsou čistě jadernou elektrárnou sovětského typu, do které je nainstalování jakékoliv západní komponenty možné považovat za pokus o sebevraždu.

Dukovany jsou tak v situaci, že tendr na dostavbu nemůže vyhrát žádná jiná firma než ruský Atomstrojexport, protože žádná ze západních firem by nedokázala dodat řešení kompatibilní se sovětskými technologiemi současných bloků a řídícího velína v Dukovanech. Teoreticky by to bylo možné, ale jen za cenu astronomických nákladů a úprav, které ale nikdo předtím neotestoval, takže by to bylo řešení dokonce i velmi nebezpečné. Takže, zatímco Temelín teoreticky by mohli za rok nebo rok a půl stavět Američané (pokud jejich nové tyče se opět nebudou kroutit), tak v případě Dukovan je to naprosto vyloučené. A s tím právě souvisí i dodávky paliva. Hrozí reálně situace, že v Česku budou dvě jaderné elektrárny, jednu budou dostavovat Američané a budou dodávat do ní i palivo, zatímco druhou dostaví Rusové a jen oni do ní budou dodávat své palivo. Takové řešení je ale pro USA nepřijatelné z politických důvodů. Američané tlačí na Babiše, aby Rusy odstřihl od obou elektráren v ČR a dostavby bloků a dodávky paliva do obou elektráren musí připadnout Westinghouse Nuclear.

Babiš nechce dopadnout jako Nečas, protože ví moc dobře, že Američané mohou v ČR vyhrát jaderné tendry jen kvůli politické moci USA v ČR, ne kvalitou nebo cenou své nabídky

Babiš na toto ale nemohl přistoupit, protože v této věci jde o jadernou bezpečnost České republiky a kromě toho by taková změna udělala z České republiky zemi úplně závislou na americké firmě, která může kdykoliv znovu zkrachovat, protože Westinghouse je soukromá firma s nejistou budoucností, je stále v režimu restrukturalizace a stabilizace firmy, zatímco ruský dodavatel paliv TVEL a ruský dodavatel bloků Atomstrojexport jsou státní ruské firmy, které prostě zkrachovat nemohou, a to z principu. Z hlediska strategické bezpečnosti je daleko lepším partnerem ruské konsorcium, protože nehrozí, že poté, co ČR zaplatí desítky miliard za dostavby “amerických” bloků v Temelíně a v Dukovanech, nedojde k děsivé situaci, kdy Westinghouse znovu zkrachuje a najednou se české jaderné elektrárny ocitnou bez paliva, protože to ruské od TVELu nebo od kohokoliv jiného nepůjde do amerických bloků použít. A jak ukazují informace z Ukrajiny, nové americké palivové tyče mají děsivé chyby.

Westinghouse testuje nové palivové tyče pro ruské reaktory v jaderné elektrárně v Južnoukrajinsku od roku 2015 na tamních reaktorech. Z celkem 42 palivových sad (assemblies) bylo při kontrolní odstávce 3. bloku zjištěno, že dvě sady amerických palivových tyčí mají závažnou konstrukční vadu, vytéká z nich roztavené palivo a usedá na dno reaktoru. Informaci přinesl jako první americký Forbes. Tyto údaje však podléhají přísnému utajení a kyjevská vláda za prozrazení informací o testování amerických palivových tyčí hrozí přísnými sankcemi. V červenci tohoto roku zavezl Westinghouse do 3. bloku elektrárny v Južnoukrajinsku další americké palivové tyče. Na Kyjev je vytvářený obrovský tlak ze strany americké ambasády v Kyjevě, aby se vláda Ukrajiny odstřihla od Ruska úplně od všeho. Od dodávek plynu, palivových tyčí do ruských reaktorů, ruského zboží, prostě úplně od všeho. Jenže v ČR tento přístup narazil na tvrdý odpor prezidenta Miloše Zemana a Pražského hradu.

Američané rozehráli v ČR skrze pražskou ulici pokus o svržení tandemu Zeman – Babiš. Hraje se o tendry na palivové tyče, o tendry na dostavby bloků, o ukrajinizaci české zahraniční politiky

Začalo to již ve chvíli, kdy bývalý americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro kritizoval Miloše Zemana za jeho rozhodnutí jet do Moskvy na vojenskou přehlídku na Rudém náměstí v Moskvě při oslavách Dne vítězství 9. května 2015. Miloš Zeman na to kontroval, že Schapiro už není na Hradě vítán. Miloš Zeman totiž Schapirův výrok označil za vměšování do vnitřních záležitostí hlavy suverénního státu a od té doby došlo k rozbití vztahů s USA , protože ve Washingtonu neoconům došlo, že největším nepřítelem Američanů v ČR je Miloš Zeman. A bez Miloše Zemana by dnes už Andrej Babiš nebyl premiérem. Vlastně by jím ani nemusel nikdy být. To je prostě realita. Tandemové řízení ČR na ose Zeman – Babiš tak brání tomu, aby si americké hyeny udělaly z ČR své další ukrajinské pokusné jaderné dominium. Bez ohledu na to však ČEZ potichu testuje americké palivo. Tomu prostě Hrad zabránit nedokáže.

Jenže útok na Babiše organizovaný havlistickou soldateskou v pražských ulicích je ve skutečnosti útokem na obě hlavy tandemu, nejen na Babiše, ale hlavně i na prezidenta. A že to Miloš Zeman chápe, komu o co jde, to můžete vidět na poslední reakci prezidenta, který zopakoval, že i v případě pádu vlády znovu jmenuje Andreje Babiše do tandemu, resp. do pozice premiéra. Tím totiž Zeman nechrání Babiše, ale hlavně sám sebe, protože ví, co by to pro něj znamenalo, kdyby Babiš odešel z politiky. Sledujeme tak strategický tendr na palivo do ruských reaktorů v ČR, tendr na dostavbu bloků a tandemové řízení ČR, které se Američanům nedaří rozbít. Doufejme, že to tak vydrží, protože americká ukrajinizace a polandizace české zahraniční politiky by vedla do pekel a dokonce k jadernému ohrožení bezpečnosti českých jaderných provozů.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/proc-chteji-odstranit-babise-cez-jiz-zacal-v-temeline-testovat-nove-palivove-tyce-westinghouse-nuclear-a-doufa-ze-se-nebudou-kroutit-na-rozdil-od-tech-predchozich-ktere-westinghouse-zkousel/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhrávají, prohrávají! A jsou čím dál zběsilejší :-))) Babišovo novinář Artur Janoušek opět perlí...   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 05:39:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už jsme tady podobnou zprávu měli minulý týden. Teď se objevil článek Elfové proti trollům. Skupina Čechů se snaží potírat ničivý obsah internetu na iDěs. Píše se tam:

Bohumil Kartous usedá k počítači, otevře Facebook a hned první příspěvek ho zaujme. Uživatel, jenž na profilové fotce vystupuje ve vojenské uniformě s ruskou vlajkou v pozadí, na čtyřech řádcích urazí kdekoho; bývalého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, exministra kultury Daniela Hermana, režiséra Jana Hřebejka, Piráty a nevynechá ani maďarského filantropa George Sorose. K tomu připíše: „Češi si dobrovolně vybrali pomalou halal porážku. Za to opravdu nemůže Putin.“ A nakonec ironicky přidá zvolání Allahu akbar.

Údajně typický troll, který právě komentoval výsledky říjnových komunálních voleb. Takových je plný internet a jejich nenávistných příspěvků přibývá. Urážlivých a provokativních výkřiků, jimiž cílí na část obyvatelstva neschopnou rozpoznat ve změti informací složitého digitálního věku pravdu od lži.

Atd. atd. Článek sám je k blití (autorem je jakýsi Artur Janoušek, kontroverzní redaktor Babišovo bulváru MfDnes a iDnes, pardon iDěs), ale co potěší, je diskuze za článkem. Já jen doufám, že si to soudruh politruk Artur Janoušek přečte. Nečekám, že by se nad tím zamyslel, k tomu mu chybí příslušný orgán, ale třeba mu praskne žluč a bude ještě víc srandy.

Sám Artur Janoušek je nechvalně profláknutý svými lživými články proti kde komu. Tato "pseudonovinářská elita" chce určovat kdo co si má myslet. S velikým podivem sledujeme Babiše v boji proti novinářským hyenám, jak nazval konkurenční novináře, ale jeho vlastní novináři likvidují lidské osudy bez skrupulí. Tak ať si to i Babiš sám užije, to co dělá jiným!

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/internet-boj-proti-trollum-cesti-elf...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVětšina občanů v Sasku chce přímou demokracii   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 05:20:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stávající zemská vláda Svobodného státu Sasko sousedícího s ČR je zděšena. Až taková nespokojenost s režimem nebyla v Sasku ani za totality. Ukazují to výsledky každoročního průzkumu prováděného zemskou vládou Saský monitor.

Nadpoloviční většina občanů za skutečnou demokracii považuje přímou demokracii a nikoli to, co jim vnucuje stávající režim. V oblastech postižených nejtěžší imigrantskou kriminalitou (vyvražďováním Němců, v rámci tzv. integrace imigrantů) jako bývalý Karl-Marx-Stadt, dnešní Chemnitz, chce přímou demokracii až 2/3 občanů. Navíc má nadpoloviční většina Sasů za to, že vláda kancléřky Merkel to s azylantskou politikou poďála a že Německo je již nebezpečně přeimigrované. Tady už by přece měl být někdo volán ke zodpovědnosti…!

Přímou demokracii občanům zatím nabízí jen druhá největší strana v zemi – Alternativa pro Německo (AfD), což ovšem dosavadní vládní koalice smetává ze stolu. A Sasové chtějí přímou demokracii nejen na zemské úrovni, ale i na úrovni spolkové-celoněmecké.

Zdroj: https://www.staatsregierung.sachsen.de/sachsen-monitor-2018-5616.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVědci zabili rakovinu plic jedinou injekcí   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 05:18:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britští lékaři začali používat při diagnostice a léčbě rakoviny plic unikátní technologii radiofrekvenční ablace, která se dříve používala k léčbě arytmií a dalších onemocnění srdce.

Jak uvádí Daily Mail, operace se provádí pomocí horké jehly — pomocí tohoto nástroje se provádí rychlá biopsie, jejíž výsledky se zpracují do dvou týdnů.

V tomto případě druhá operace, během které se část postiženého orgánu odstraňuje spolu s nádorem, se provádí přes malý otvor mezi žebry pacienta, což snižuje čas operace i dobu uzdravení pacienta.

Tloušťka první jehly je pouze jeden a půl milimetru, což velmi usnadňuje přístup k nemocným plícím. Pak se pacientovi zavádí jehla o průměru jen 0,9 mm, s jejíž pomocí chirurg dosáhne plíce. Třetí jehla, vyhřátá na 70 stupňů vyřezává malou část plíce téměř bezbolestně a místo zářezu se umísťuje malé množství biogelu, který urychluje hojení tkání. Pacient se po operaci může vrátit domů následující den.

Zdroj: Daily Mail
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAutomobilisté zablokovali silnice v 16 ukrajinských regionech   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 05:16:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Automobilisté zablokovali silnice v 16 oblastech Ukrajiny, sdělila tisková služba Ukravtodoroga. Akce se konají ve Vinnycké, Volyňské, Žitomirské, Zakarpatské, Kirovohradské, Kyjevské, Lvovské, Nikolajevské, Oděské, Poltavské, Rovenské, Ternopolské, Charkovské, Chersonské, Chmelnické a Čerkaské oblasti.

Kvůli protestům byla částečně nebo zcela zastavena doprava na některých úsecích.

Dnes bylo na stránce organizace Auto Euro Síla na Facebooku uvedeno, že majitelé automobilů s registrací v zemích EU provádějí akce v 56 městech; požadují zrušení některých norem zákonů, přijatých Nejvyšší radou.

Ukrajinský parlament přijal zákon, který navrhuje řešení zdanění starých automobilů s registrací EU, které nebyly procleny, a snížení spotřebních daní z jejich dovozu do země. Podle dokumentu se bude spotřební daň rovnat základní sazbě vynásobené koeficientem motoru a stáří.

Majitelé neodbavených automobilů už prováděli akce v Kyjevě. Vystupují za zjednodušení celního odbavení vozů se zahraničními SPZ. Automobilisté rovněž protestují kvůli tomu, že vláda dovolila policii kontrolovat dopravní prostředky se zahraniční registrací a udělovat jejich majitelům pokuty v souladu s celním zákonem. Dosud policie neměla právo zastavovat auta s evropskými SPZ.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kc5w


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancie: Vnitro chce kriminálně pronásledovat lidi bojkotující izraelské výrobky   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 05:05:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Postará se o to, že bojkotování izraelských produktů bude trestným činem. To řekl státní sekretář francouzského ministerstva vnitra Laurent Nunez během akce v Paříži.

Conseil Représentatif des Institutions juives de France (CRIF) je organizace zastřešující francouzsko-židovské organizace. Tato organizace je mimo to oficiální francouzský partner organizace Světový židovský kongres (WJC), jež zastřešuje židovské obce po celém světě.

CRIF organizoval 18. listopadu v Paříži kongres s názvem La République contre les haines (Republika proti nenávisti). Během kongresu se konala jednání, debaty a konference, kterých se mimo jiné účastnil i státní sekretář francouzského ministerstva vnitra Laurent Nunez, který pronesl závěrečnou řeč.

Poté, co chválil roli CRIF při obraně „hodnot republiky proti nenávisti", prudce odsoudil požadavky na bojkotování izraelských produktů. Spolu s tím prohlásil, že s francouzským ministrem vnitra Christophem Castanerem bude spolupracovat, aby zajistil, že rozhodnutí soudů budou účinná. „Tyto činy jsou trestné činy, prefektura shromažďuje další poznatky, aby mohlo být zahájeno řízení," prohlásil Nunez.

Ve Francii dva rozsudky francouzského nejvyššího soudu z 20. října 2015 vztáhly výzvy k bojkotu k trestnému činu „provokace k za účelem diskriminace, nenávisti či násilí proti osobě nebo skupině osob na základě jejich původu nebo příslušnosti k jisté etnické skupině, národu, rase či náboženství". Kdo volá po bojkotu, riskuje trest odnětí svobody od jednoho roku a pokutu od 45 000 euro.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kc5t

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské S-400 zastínily hlavní pýchu americké armády   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 04:55:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské protiletadlové raketové systémy S-400 jsou levnější než podobné systémy Spojených států, ale svými charakteristikami jsou výrazně lepší. Informovala o tom v pondělí televizní stanice CNBC s odkazem na informovaný zdroj.

Podle novinářů cena systému S-400 činí okolo 500 milionů dolarů, zatímco Patriot Pac-2 stojí miliardu dolarů a THAAD stojí asi tři miliardy dolarů. Přičemž ruské komplexy předstihly i hlavní hrdost amerického vojenského průmyslu — protiraketový systém THAAD.

Na jaře roku 2018 Spojené státy zjednodušily pravidla pro vývoz svých konvenčních zbraní, aby snížily závislost partnerů na čínských a ruských zbraních. V listopadu Ministerstvo zahraničních věcí USA zveřejnilo údaje za devět měsíců tohoto roku a oznámilo 13% nárůst prodeje a konstatuje, že se zjednodušení vývozu stalo součástí tohoto nárůstu.

Spojené státy jsou světovým lídrem v oblasti prodeje zbraní. Ve finančním roce 2017 objem prodeje dosáhl 41,93 miliard dolarů, což je o 25 % více než v předchozím roce. Ruský vojenský vývoz v roce 2017 překročil hranici 15 miliard dolarů.

Zdroj: TV CNBC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeský prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš se setkali s čínskou vicepremiérkou Sun Chunlan   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 04:52:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš se 19. listopadu v Praze setkali s čínskou vicepremiérkou Sun Chunlan (Sun Čchun-lan).
Sun Chunlan uvedla, že sedm setkání mezi čínským prezidentem Xi Jinpingem a jeho českým protějškem Milošem Zemanem za posledních pět let vede směr rozvoje čínsko-českých vztahů v nové éře. Díky společné výstavbě Pásma a stezky a spolupráci 16+1 dosáhla pragmatická spolupráce mezi oběma zeměmi plodných výsledků. Zejména pavilony České republiky na prvním Čínském mezinárodním dovozním veletrhu přinesly novou příležitost pro obě země k prohlubování spolupráce v obchodu, investicích, cestovním ruchu a dalších oblastech. Příští rok oslavíme 70. výročí založení diplomatických vztahů mezi Čínou a Českou republikou. Čína je ochotna společně s ČR na základě vzájemného respektu a rovnosti urychlit rozvoj strategického propojení a upevnit spolupráci v oblasti vzdělávání, zdraví, sportu, kultury a cestovního ruchu.

Miloš Zeman uvedl, že posilování přátelských a kooperativních vztahů mezi Čínou a Českou republikou je společnou touhou obou stran a je v základním zájmu obou národů. Česká strana je ochotna dál posilovat spolupráci s čínskou stranou v oblasti humanitních věd, ve fotbalu a v hokeji, a neustále upevňovat tradiční přátelství a pragmatickou spolupráci mezi oběma zeměmi.

Při setkání s Andrejem Babišem si obě strany vyměnily názory na posilování spolupráce v humanitních oborech, v čemž dosáhly široké shody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína: reformy WTO musejí probíhat na základě boje proti protekcionismu a unilateralismu   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 04:50:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stálý zástupce Číny ve Světové obchodní organizaci (WTO) Zhang Xiangchen (Čang Siang-čchen) dne 20. listopadu v Ženevě řekl, že reformy WTO se musí držet konkrétního směru, totiž boje proti protekcionismu a unilateralismu, musí podporovat celosvětovou liberalizaci obchodu a přispět k usnadnění investic a musí dodržovat nediskriminaci a plně podporovat demokracii. Vzhledem k dnešní nekontrolované jednostrannosti a protekcionistickému WTO potřebuje reformy a musí být reformována.

Pan Zhang Xiangchen (Čang Siang-čchen) dodal, že v současné době Čína již s EU vytvořily pracovní skupinu na vysoké úrovni pro reformy WTO. Čína a Evropa již vytvořily společný text o reformě WTO, a brzy se začne organizovat širší diskuse o otázkách reformy WTO. Zároveň Čína v blízké budoucnosti navrhne svůj vlastní plán pro reformy WTO.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3470 sec,0.1058 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,521kB