Čtvrtek 22 listopad 2018
Už i Český rozhlas opatrně připouští, že tři roky pro Slonkovou a Kubíka není dezinformace   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 06:33:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Získáním neveřejného vstupního kódu do domu, kde žije Andrej Babiš mladší, a jeho tajným nahráváním mohli reportéři Seznam Zpráv porušit švýcarské zákony. Serveru iROZHLAS.cz to řekl advokát Julius Effenberger z Curychu.

Jakých trestných činů se reportéři podle trestního práva mohli dopustit?

Nepovolené nahrávání rozhovoru s někým, kdo o něm neví. To je v trestním zákonu dáno, stejně jako použití nepřístupného kódu. I to je v trestním zákoníku dáno jako trestný čin.

Mohou v tomto případě švýcarské orgány činné v trestním řízení zahájit vyšetřování samy, například na základě informace z médií, nebo nejdřív musí padnout trestní oznámení?

Co se týče neoprávněného záznamu rozhovoru, tam je nutná žádost o trestní stíhání. Bez toho se to nestíhá. Například matka Babiše mladšího nebo on by museli tu žádost podat. Ale není to stejné jako trestní oznámení. Ve druhém případě jde o vniknutí do neveřejné místnosti, aniž by k tomu bylo povolení. To se také stíhá na žádost poškozeného. Oni (reportéři) si ale také pořídili kód, který jim nepatřil. Mohlo by to být považováno za nepovolené vniknutí do počítače či systému, což je také stíhatelné jen na žádost. Jestliže si ale někdo kód ukradne v případě, že je přístupný jen určitým lidem, mohlo by to být stíhatelné bez žádosti.

„Obecně je nelegální pořizovat nahrávky v neveřejných prostorech bez souhlasu nebo právní úpravy.“

Ingrid Ryserová
(mluvčí Spolkového úřadu spravedlnosti v Bernu)

Švýcarský trestní zákoník v článku 179 popisuje trestné jednání „neoprávněné nahrávání rozhovorů“. Pachateli za ně hrozí odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.

Zdroj: iROZHLAS.cz

Dále ukradený kód, což je ještě silnější delikt. A včera opět premiér Babiš potvrdil, že jeho bývalá manželka už trestní oznámení podala. Asi všichni budeme nadále kauzu sledovat.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2056-uz-i-cesky-rozhlas-opatrne-pripousti-ze-tri-roky-pro-slonkovou-a-kubika-neni-dezinformace
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump v tichosti nařídil odstranění Assangeho   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 06:27:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Deník Washington Examiner publikoval 28. června článek, nazvaný „Pence naléhal na ekvádorského prezidenta kvůli ochraně Juliana Assangeho“, v němž se uvádí, že „viceprezident Mike Pence projednal azylový status Juliana Assangeho během setkání s ekvádorským lídrem ve čtvrtek, a to následně po tlaku ze strany senátních demokratů, kteří vyjádřili znepokojení nad tím, že zakladatel WikiLeaks je chráněn Ekvádorem“. Penceho pověřil tímto úkolem americký prezident Donald Trump. Následujícího dne Examiner upozornil na článek „Mike Pence projednával případ Juliana Assangeho s ekvádorským prezidentem, Bílý dům to potvrdil“, a oznámil, že Bílý dům sdělil novinám: „Souhlasili s tím, že zůstanou v těsné součinnosti ohledně dalších potenciálních kroků.“

V soudním spise žalobkyně Kellen S. Dwyerové pro Alexandrijskou divizi ve východní části Virginie z 28. srpna se uvádí: „Vzhledem k sofistikovanosti obviněného a publicitě, která je kolem případu, žádný jiný postup [než skrýt případ, skrýt jej před veřejností] pravděpodobně neutají fakt, že Assange byl obviněn… Tento návrh a předložený příkaz by musel zůstat utajen, dokud nebude Assange zatčen v souvislosti s obviněním ve věci obžaloby, a proto se už v této záležitosti nebude moci vyhnout zatčení a extradici.“

Tento text objevil Seamus Hughes, odborník na terorismus, který pracuje na Univerzitě George Washingtona v rámci programu o extremismu. 15. listopadu zveřejnil na Twitteru výňatek tohoto textu, jen několik hodin poté, co Wall Street Journal oznámil ve stejný den, že se ministerstvo spravedlnosti chystá soudně stíhat Assangeho. Nicméně nyní, když známe „fakt, že Assange byl obviněn,“ a že americká vláda prostě čeká, „dokud nebude Assange zatčen v souvislosti s obviněním ve věci obžaloby, a proto se už v této záležitosti nebude moci vyhnout zatčení a extradici,“ je jasné a veřejně známé, že na základě úmluv, které tajně uzavřel Trumpův zástupce Pence a současný prezident Ekvádoru, má být na Assangeho uvalena vazba v USA kvůli trestnímu stíhání, pokud dříve Assange nezemře na velvyslanectví Ekvádoru.

3. listopadu (což samozřejmě předcházelo tomuto vyzrazení ze dne 15. listopadu) Christine Ann Hawkinsová, matka Juliana Assangeho, podrobně popsala, co se stalo s jejím synem od doby, kdy se Pence setkal s ekvádorským prezidentem.

Řekla: „Právě teď je sám, nemocný, má bolesti, je umlčen na samotce, odříznut od všech kontaktů, a mučen v srdci Londýna… Je takto zadržen téměř osm let, bez soudu, bez obvinění. Za posledních šest let vláda Spojeného království odmítla jeho žádosti ohledně opuštění budovy kvůli poskytnutí základní zdravotní péče… [dokonce kvůli] vitamínu D… V důsledku toho se jeho zdraví velmi zhoršilo… Před našima očima se odehrává pomalá a krutá vražda… Oni se v ničem nezastaví… Když americký viceprezident Mike Pence nedávno navštívil Ekvádor, uzavřeli dohodu, že Julian bude předán do USA. Řekl, že vzhledem k tomu, že politická cena za vykázání Juliana z velvyslanectví je příliš vysoká, plán je, nechat ho, aby se psychicky složil… do takové míry, že se zhroutí, a bude nucen odejít… Soudní příkaz k vydání je držen v tajnosti, čtyři žalobci, ale žádná obhajoba, ani žádný soudce... bez evidentního důkazu prima facie. [Podle amerického systému může být nicméně výsledkem] neurčité zadržení bez soudu. Julian by mohl být držen v zálivu Guantánamo, mučen, odsouzen na 45 let v nejpřísnějším vězení, nebo čelit trestu smrti,“ za „špionáž“, v nějakém tajném řízení.

Její fráze, že „politická cena za vykázání Juliana z velvyslanectví je příliš vysoká“, se týká obav, že nový prezident Ekvádoru spolupracuje s režimem USA a plní jeho požadavky, a tudíž v podstatě přenechá suverenitu těmto cizincům (vládcům USA), pokud jde o ekvádorského občana Assangeho.

Tento nový konzervativní prezident Ekvádoru, který nahradil progresivního prezidenta, jenž Assangemu poskytl ochranu, samozřejmě dělá vše, co je v jeho silách, a snaží se vyhovět americkému prezidentu Trumpovi a požadavkům amerického Kongresu, aby Assange buď brzy zemřel na půdě velvyslanectví, nebo byl převezen do USA, kde by v podstatě prostě zmizel na Guantánamu nebo někde jinde. Ekvádorský prezident to chce udělat tím způsobem, aby mu to voliči v Ekvádoru nedávali za vinu, a mohl tak být zvolen znovu. To je ta dohoda, které zřejmě dosáhl s Trumpovým zástupcem Pencem. Je to všechno tajné, ale důkazy o tom, co bylo tajně z velké části odsouhlaseno, se zdá být jasné. Pravděpodobně existují ještě další podrobnosti ohledně této dohody, které však zatím nelze přesvědčivě vyvozovat z následných událostí.

Trump v podstatě zajistil, aby byl Assange odstraněn buď na základě nemoci, což podstrkuje jeho ekvádorský agent, nebo sebevraždy Assangeho, což by vyplynulo z tohoto „trápení“, nebo na základě amerického trestně-právního systému. Pokud by k jeho odstranění došlo uvnitř ekvádorského velvyslanectví v Londýně, bylo by to optimální pro amerického prezidenta a Kongres; ale pokud by se to stalo na americké půdě, potom by to bylo optimální pro prezidenta Ekvádoru. Americký prezident se patrně domnívá, že jeho „poddaní“, americký lid, bude dostatečně nepřátelský vůči Assangemu, takže i kdyby Assange zmizel nebo byl ve Spojených státech popraven, bude prezident schopen udržet si své příznivce. Trump samozřejmě potřebuje své příznivce, ale tohle je hazard, ke kterému se uvolil. To vše je jasné, i když zbytek tajné dohody mezi Pencem a ekvádorským prezidentem znám není.

Scooter Libby, který zařídil očernění Valerie Plameové, jež se snažila zabránit nezákonné invazi do Iráku v roce 2003, byl odsouzen na 30 měsíců, ale nikdy nestrávil ani den ve vězení, a americký prezident Trump zašel tak daleko, že mu 13. dubna 2018 udělil milost. (Autobiografické drama „Fair Game“, zpracované na základě pečlivého zkoumání, dobře popisuje celý případ Plameové.) Libby řídil zničení kariéry odvážné agentky CIA Plameové, která se zachovala správně, a byla za to vyhozena; a Trump udělil milost Libbymu, čímž retroaktivně podpořil invazi do Iráku v roce 2003, k níž došlo na základě lží.

Oproti tomu je Trump odhodlán k tomu, aby byl Julian Assange zabit nebo jinak odstraněn, a dokonce i demokraté v Kongresu na něj v této věci naléhají. Nový prezident Ekvádoru koná na jejich příkaz. Bez tlaku vlády USA by byl Assange svobodný člověk. Takže buď Assange brzy zemře (bude zavražděn) na velvyslanectví, nebo jinak zmizí a bude očerněn v tisku v rámci nařízení USA. Samozřejmě to bude uděláno tak, aby nikdo nebyl stíhán za vraždu nebo chybné uvěznění. Trump slíbil, že „vyčistí močály“, ale jakmile byl zvolen, odvrátil se od tohoto předstírání; a jako prezident byl v této věci bipartijní, aby zakryl bipartijní americký systém, takže se v politice až pozoruhodně podobá svým předchůdcům, které ostře kritizoval, když se ucházel o prezidentství.

V každém případě k rozhodnutí o zničení Assangeho zcela jasně došlo na nejvyšší vládní úrovni USA, stejně jako zavraždění Džamála Chášakdžího zařídila vláda Saúdské Arábie; a stejně jako v případu Chášakdžího, vůdce národa má pod kontrolou prokurátory, takže si může dělat, cokoliv se mu zamane, co zbytek aristokracie národa považuje za přijatelné.

Útok proti pravdě není namířen jen proti Assangeovi, ale také vede k uzavření těch nejlepších, nejodvážnějších, nejvíce nezávislých zpravodajských webů, jako je washingtonsblog. V případě Assangeho je však trest za jeho neústupnou oddanost pravdě obzvláště krutý, a téměř jistě skončí jeho předčasnou smrtí. To je prostě realita. V rámci systému, v němž žijeme, je 100% oddanost pravdě jasnou cestou k zapomnění. Assange prožívá tuto realitu naplno. Děje se to teď.

Eric Zuesse

Trump Quietly Orders Elimination of Assange vyšel 16. listopadu 2018 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/11/7763-trump-v-tichosti-naridil-odstraneni-assangeho.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOBŽIVLOST: HLÍDACÍ HYENY DEMOKRACIE   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 06:22:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novináři mají stále horší pověst. Není to ale pouze jejich vinou. Jméno novinářům nejčastěji kazí lidé, kteří příslušnost k novinařině pouze předstírají, přičemž ve skutečnosti jsou placeni za obalování reklamních spotů. Soukromá média, jak známo, nežijí z toho, že si čtenáři, posluchači a diváci kupují jejich obsah. Naprostou většinu soukromých médií živí inzerenti, kteří si u nich kupují čtenáře, posluchače a diváky. Program se vyrábí s ohledem na to, že zisk médií závisí na výši sledovanosti. Podle toho program vypadá. Obal na reklamní spot musí být atraktivní, zábavný, přitažlivý. Soukromá média jdou vstříc poptávce, vědí, čím se zavděčí své cílové skupině a v tomto smyslu je žoviální vlezlý balast, obalující reklamní spot, tvořen zcela profesionálně.

Soukromá média předstírají, že svým programem slouží veřejnosti. Vedle zábavy nabízejí zpravodajství, reportáže, informují o politice a s oblibou se věnují investigaci s tím, že si pro sebe nárokují status hlídacích psů demokracie. Potíž je v tom, že ve snaze zaujmout, šokovat se občas privátní média místo odhalování pravdy prezentují hyenismem. Nezřídka jde pokleslý bulvár ruku v ruce s politickým aktivismem což je z novinářského hlediska profesní diskvalifikace na druhou. Ale dobře, stále jde o obalování reklamního spotu a pokud hlídací hyeny demokracie shromáždí početné publikum na prodej inzerentům, zaslouží si svou provizi.

Skutečný malér spočívá v tom, že se ta investigativní zvířata pečující o demokracii, respektive parazitující na demokracii, lehce spletou. Ze psa se stane hyena, hyena se polepší na psa, anebo je někdo současně privátní hyenou i veřejnoprávním psem: prase aby se v tom vyznalo. Pendlování investigativců mezi novinařinou a novinářským byznysem vede na jedné straně k legitimizaci bulvárního hyenizmu a na straně druhé k devalvaci slušné novinařiny. Vše pak splyne v amorfním mainstreamu.

Měl bych teď asi obligátně připojit pár osobních vzpomínek na aktéry aktuální kauzy, oscilující mezi hledáním pravdy a hyenismem. Strašně se mi ale do toho nechce. Řeknu jen, že se mi ze všech těch hlídačů demokracie zvedá žaludek.

Ivan Hoffman

Zdroj: Kulturní Noviny

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozdíl mezi nacionalismem a patriotismem podle Merkelové   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 06:19:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco stále více zemí odmítá pakt OSN o migraci, německá kancléřka ho i nadále hájí. Dokonce k tomu využila i migrační krizi z roku 2015, když povolila do země vstup milionu běženců z celého světa.

V jistém ohledu slova německé kancléřky Angely Merkelové kopírují prohlášení francouzského prezidenta před německým spolkovým sněmem. I ten mluvil o rozdílu mezi nacionalismem a patriotismem.

Podle novinky.cz prohlásila německá kancléřka mimo jiné toto:

„Vzhledem k tomu, že k nám přišlo mnoho uprchlíků, položili jsme si otázku, jak můžeme tento problém vyřešit,“ uvedla Merkelová. V tomto kontextu je podle jejího názoru pakt o migraci nesmírně důležitý. Zdůraznila, že je právně nezávazný a nedotkne se německé „suverenity a svrchovanosti“.
Po kritice paktu ze strany Alternative für Deutschland (AfD) kancléřka prohlásila, že si někteří lidé myslí, že dokážou vše vyřešit sami a musí myslet jen na sebe. „To je ryzí nacionalismus, to není patriotismus. Patriotismus je, když v německém zájmu zahrneme i ostatní," uvedla.

Aby to bylo přehlednější, uvedu dále co o pojmech nacionalismus a patriotismus říká „internet“, či-li v tomto případě wikipedie.

Nacionalismus(z lat. natio, národ) jsou myšlenkové tendence, ideologie a politika zdůrazňující význam národa, tedy sounáležitost skupiny lidí, kteří obvykle (dle různé definice národa) sdílejí společný původ, historii, jazyk, kulturu a území. Z nacionalismu vychází myšlenka národních států, na které je do značné míry založeno dnešní uspořádání států světa. Z tohoto pojetí také vychází názvosloví používající pojmy národní a mezinárodní. Pod vlivem nacistického vypjatého nacionalismu se tento výraz začal používat také v negativním smyslu pro ideologii šovinismu, přesvědčení o výjimečnosti vlastního národa. Tento význam většinou nemívá odpovídající český výraz národovectví. Příbuzným pojmem je patriotismus, česky vlastenectví, který zdůrazňuje vlast (otčinu , něm. Vaterland, lat. patria), tedy rodiště či (u exulantů) zemi rodičů.

Z výše uvedeného lze konstatovat, že národní stát, alespoň v Evropě, je současnou realitou. Poslední velké otřesy ve směru ustavení národních států proběhly po rozpadu komunistického světa, tj. rozpadem SSSR a Jugoslávie. Většina evropských států je tak státem národním, v některých s výraznými národnostními menšinami. To je typické pro pobaltské státy, které byly součástí SSSR, a do těchto států se během času nastěhovalo hodně etnických Rusů. To je důsledek legální migrace v rámci někdejšího SSSR a i díky tehdejší oficiální sovětské politice, která upřednostňovala ruské etnikum na úkor menších a malých národů. Cílem byla rusifikace území, kam se etničtí Rusové stěhovali. Nebyla to tedy žádná „humanitární aktivita“, ale pokus změnit v dané republice SSSR národnostní poměry ve prospěch rusky mluvícího etnika.

Snaha vtělit světové migraci obyvatel světa jakýsi řád je jistě chvályhodná. Nicméně pokud navrhovaný text obsahuje tezi o tom, že migrace je základní lidské právo, měli bychom zpozornět. Jakákoliv obhajoba tohoto stavu je neakceptovatelná, i kdyby to bylo „nezávazné“, jak o tom hovoří Merkelová a u nás Jan Hamáček. Pokud někdo odejde z Česka do Francie a usadí se tam, jedná na základě práva Evropské unie, v němž je volný pohyb osob zaručen. Každý národní stát s tímto musel souhlasit, a to tolikrát kritizovaným schvalováním evropských směrnic v rámci národních legislativ.

Jestliže lidé utíkají před válkou a jsou v ohrožení života, ochranu by jim měly poskytnout podle mezinárodního práva státy, které s postiženou oblastí sousedí. Většinou to tak i funguje. Kromě válek však v mnoha regionech světa nefunguje ekonomika tak, jak by měla a lidé v těchto zemích trpí chudobou. Chtějí odejít primárně z důvodů ekonomických. To se nyní děje před zraky celého světa „kolektivní migrací“ ze zemí střední Ameriky přes Mexiko do USA. A v podobném rozsahu ne-li větším se snaží lidé odejít i ze subsaharské Afriky do Evropy.
Pakt o migraci, který veškerou migraci považuje za legální – protože je to základní lidské právo – je sice paktem právně nezávazným, nicméně po čase by se z něho stal úzus, kterého by se státy měly držet. Stejný status právně nezávazného paktu má i Deklarace lidských práv a jak bylo této deklarace využito při kritice komunistických režimů je všeobecně známo. Dnes právně nezávazný pakt o migraci by se během 20 let proměnil jako beranidlo proti státům, které by ho v dobré víře jako „nezávazný“ přijaly. Právě toho jsou si vědomy stále více vlády řady zemí světa, a proto již avizují, že tento pakt nepodepíší.

Problém tedy není v „hraní si“ se slovíčky nacionalismus a patriotismus. Jde o to, zda se západní svět, kde ještě naštěstí stále funguje ekonomika mnohem lépe, než jinde, dokáže imigraci postavit. Nejde samozřejmě imigraci zastavit úplně, jde vlastně jen o jedno. Aby si každý stát mohl zvolit, koho na svém území přijme a koho ne.

Autor: Jan Bartoň

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=688811

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNemocné děti   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 06:16:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je veřejně známo, že v této kauze jde o Temelín. Už teď dle Aeronetu se tam zkouší palivové články z Westhinghausu, které se na Ukrajině kroutily. Jde o zakázku na dvacet let za mnoho miliard. Tato firma je na pokraji bankrotu a kdo by pak dodával tyto články? Proto musel padnout i Nečas, který byl domluven na ruské spolupráci.

Demonstrace placené Soroshem mají svrhnout vládu, aby sluníčkáři mohli vítat víc cizáků. Bureš není takový hrdina jako Orbán, a je jen otázkou času, kdy EU donutí i Bureše k podpisu obou globálních smluv. Dle mě je to otázka nejpozději příštího roku, protože do Prahy už se několik let v noci tajně přiváží autobusem černoši, pardon, Afroameričané. Pražané ví své.

Přesto má tato kauza i svou druhou stánku, o které píše velmi málo blogů. Nic není černobílé. Je zde příliš mnoho náhod i "podivností". Netvrdím, že se tito novináři vždy chovají správně, ale mnoho věcí tu nehraje. Novináři nikoho nepronásledují a nikam nevnikli násilím. Slušně zaklepali, otevřela jim matka a za chvíli se objevil syn. Mluvil souvisle, zcela normálně, dokonce žádal výslech na policii a dal jim sám od sebe emailovou adresu, aby si s nimi později korespondoval, a prosil je o spolupráci s policií. Proč asi? Při rozhovoru matka ani jednou neřekla synovi, že lže nebo novinářům, že si vymýšlí. Matce rozhovor vůbec nevadil, teprve až po Burešově návštěvě...

Syn se na Krymu seznámil s dívkou. Pochybuji, že by některá žena měla bližší vztah s duševně nemocným. Dokonce hraje šachy, takže nemoc nemůže být tak vážná. Znám ženu, která mívá občasné záchvaty a také mluví a většinou se chová normálně. Nemoc mnohdy není tak tragická, jak ji popisuje premiér a jeho zaměstnanci, pardon, poslanci.

Je všeobecně známo, že lékař nesmí prozradit pacientovu nemoc. Nepochybně je v zásadách lékaře, že nesmí vyhrožovat pacientovi blázincem, jak to udělala jeho lékařka. Premiér však před celým národem zveřejnil, že jeho děti trpí duševní poruchou. Skutečně byste někomu řekli, natož celému národu, že vaše děti jsou duševně nemocné? Opravdu byste je tak ponížili?

Je opravdu zvláštní, že nemocné jsou obě děti, a zrovna ty, které podepsaly smlouvu o Hnízdu? Syn onemocněl hned po propuknutí aféry s Hnízdem. Dcera je nemocná dvacet let. Jak je možné, že premiér zneužil vlastní dítě, duševně nemocné, k podpisu nějaké smlouvy? Jak to, že synovi neřekl, co podepisuje? Dcera má ráda koně, a Bureš řekl, proč by obě jeho děti nemohly podnikat? Skutečně jsou schopné dvě duševně nemocné osoby řídit tak velkou firmu jako je Čapí hnízdo? Najděte si letecký snímek, kolik hektarů firma zabírá.
"Hnízdo je můj nápad. Nevím, komu to patří. Chtěl jsem chránit své děti." Před kým? "Patří to mým dětem. Patří to mé dceři. Daroval jsem Hnízdo svým dětem. Mé děti si koupily akcie Hnízda." A kde by na to vzaly tolik miliard? Pamatujete, jak přísahal na zdraví svých dětí a pak přísahu porušil?

Dle Bureše firma ve vlastnictví jeho dětí prodělávala, proto si ji převzal. Policie dávno ví ze záznamů banky, že Agrofert má spojitost s Hnízdem už od jeho vzniku. Nezávisle na sobě /!/ Hnízdo navštívilo několik novinářů, kteří nafotili či nafilmovali skutečnost. Byla tam jen recepční, i když byl krásný letní víkend, ideální na rodinné výlety. Polévka totiž stála 500, slovy pět set korun. Nocleh stál 5 000, slovy pět tisíc, mimo sezonu nepatrná sleva. Jak se tam uživí jeden jediný kuchař, když nemá komu vařit? Vaří snad každý den jeden oběd pro sebe a jeden pro recepční? Pardon, tak bohatí zase nejsou... Recepční přiznala, že tam občas /!/ jezdí na školení nějaká firma, nic víc, nic míň. Oběd pro rodinu s dvěma dětmi bez nápojů za dva tisíce...Přijďte tam a zveřejněte na internetu snímky, jak je tam "narváno" lidmi. Ale napřed musíte mít aspoň dvě stovky na obyčejnou limonádu. Dle leteckého snímku má firma několik desítek, ne-li stovek hektarů. A to má být malá firma, která potřebuje dotace?

Opravdu splnila firma podmínku zvýšeného cestovního ruchu? Pamatujete, jak se kdysi budovaly "ruské vesnice"?
Bureš mluví o násilném vniknutí novinářů, o pronásledování... Není nemocný sám premiér, když blouzní a vidí, co vůbec neexistuje? Pronásledovaný se cítí jen duševně nemocný člověk. Dle neuvěřitelného análníka Faltýnka miliardář nepotřebuje pár milionů navíc. Odkdy neexistuje pravda, že s jídlem roste chuť? Proč análníka? Zkuste před ním říct jen jméno Bureš, už je oheň na střeše....Týká se každé televizní debaty.
Nedávno byl požár v nemocnici a světe div se, zrovna tam, kde byl léčen syn! Vsaďte se, že shořela zrovna jeho dokumentace! Nevylučuji ani smazání všech dat na internetu.

Bureš má dobré piaristy. Vsadil na ublíženost, jako Mečiar, to na lidi působí. Představte si, že by byl premiér v osmašedesátém, kdy Rusové unesli nejvyšší politiky. Plakal by nebo snad ještě něco horšího?

Jak je možné, že "nemocného" syna dá do opatrování obyčejnému řidiči a ne zdravotníkovi, který by mu v případě záchvatu udělal potřebné vyšetření? Nebo velmi dobře věděl, že se synem to není tak zlé, že nepotřebuje zdravotní dohled? Jak je možné, že při záchvatu na silnici nebyl odvezen do nejbližší nemocnice, ale zrovna tam, kde léčí tato psychiatrička, s kterou se zná už delší dobu? Další náhoda, že řidič je zaměstnancem Agrofertu. Bureš lže, že vyhrál soud. Ten jen rozhodl, že nelze dokázal spolupráci s STB. Samozřejmě, když si jako svědky vezme dva bývalé kolegy. Dle něj si oba stébáky pozval soudce...Je náhoda, že švýcarská policie do dnešního dne nedostala žádost o vydání Bureše juniora? Je náhoda, že Bureš si už dávno udělal konexe kromě mnoha politiků i u státních zástupců a policie? Cui bono?

Bureš dostává na eurodotacích 2 000 000 000 euro ročně, slovy dvě miliardy, tj. 5 500 000 euro denně, slovy pět a půl milionu denně. Opravdu věříte, že na daních odevzdává víc?

Autor: Miroslav Petr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrantům bydlení, bezdomovcům vězení. Evropský sociální stát v praxi   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 05:40:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dortmundské úřady trestají bezdomovce pokutou. Ty, kteří nemohou zaplatit, čeká vězení za spaní na ulici. Město zároveň zajišťuje bydlení imigrantům.

Podle stanice WDR bylo v Dortmundu už zahájeno 464 řízení proti bezdomovcům. V 265 případech dostali za spaní na ulici pokutu ve výši 20 euro.

Většina odsouzených ji není schopna zaplatit, a tak řada z nich končí ve vězení. Devětatřicetiletý Stefan, který bydlí na ulici dva roky, byl už odsouzen třikrát.

Mezitím úřady spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, kde se nachází Dortmund, zajistily bydlení velkému počtu imigrantů. Ve Willich pro ně bylo postaveno celé sídliště domků. Jejich povrch je od 105 do 110 metrů.

Zdroj: nczas.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKosovo zavedlo 100 % clo na výrobky ze Srbska a Bosny   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 05:32:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda Kosova rozhodla, že uvalí na zboží ze Srbska a Bosny a Hercegoviny clo o výši 100 %. O tom informoval ministr obchodu Endrit Shala na Facebooku.

Ministr to odůvodnil tím, že Kosovo při obchodu s oběma zmiňovanými zeměmi má velké problémy při vstupu na jejich trhy.
Pozorovatelé vycházejí z toho, že toto masivní zvýšení cel nadále poškodí vzájemné vztahy mezi oběma zeměmi. Dialog mezi těmito balkánskými státy, který zprostředkovává EU, jehož účelem je normalizace vztahů, byl již předtím v krizi.

Bělehrad svoji bývalou provincii Kosovo neuznává jako samostatný stát.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kcYE
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpanělský král požádal NATO, aby zajistilo stabilitu na jižním křídle   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 05:27:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
NATO musí nadále hrát významnou roli na jižním křídle a zajistit stabilitu v regionu, řekl španělský král Filip VI. Jeho prohlášení je k dispozici na webových stránkách královského domu Španělska.

„Aliance by měla i nadále hrát důležitou roli na jihu, což je region, který je pro nás zvlášť zajímavý a v němž jsou soustředěny některé bezpečnostní problémy, které nás nejvíce znepokojují, a to prostřednictvím politického dialogu a praktické spolupráce s našimi středomořskými partnery a prostřednictvím misí nasazených v Afghánistánu a Iráku, ve kterých je Španělsko aktivní," uvedl král Španělska, který vystoupil v ústředí NATO v Bruselu.

Filip VI. ve svém projevu vyzdvihl terorismus a hybridní hrozby — kybernetické útoky a dezinformační kampaně — používající nové technologie, které představují obrovský potenciál destabilizace mezi hlavní bezpečnostní problémy.

Rovněž pevně slíbil, že Španělsko bude spolupracovat se spojenci NATO při zajišťování stability ve světě a připomněl, že na operacích Aliance, EU a OSN v různých částech světa se dnes podílí 3 000 španělských vojáků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kcYC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy a Jižní Korea uspořádaly pracovní zasedání pro koordinaci záležitostí na Korejském poloostrově   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 05:23:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úředníci Spojených států a Jižní Koreje zodpovědní za záležitosti Korejského poloostrova uspořádali 20. listopadu ve Washingtonu pracovní zasedání pro zkoordinování činností a názorů obou stran ohledně realizace likvidace nukleárních zbraní na Korejském poloostrově.

Podle prohlášení amerického ministerstva zahraničí předsedal zasedání americký zvláštní zástupce pro politiku vůči KLDR Stephen Biegun společně s jihokorejským ministrem zahraničí pro mírové jednání na Korejském poloostrově Lee Do-hoonem. Obě strany jednaly o realizaci kompletní likvidace nukleárních zbraní na Korejském poloostrově, založení trvalého míru, provádění rezolucí Rady bezpečnosti OSN a o spolupráci mezi Jižní a Severní Koreou.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo téhož dne na tiskové konferenci řekl, že pracovní skupina posune normalizaci procesu pro vyřizování souvisejících otázek, zajistí, aby Spojené státy a Jižní Korea dosáhly konsenzu a nepodnikaly činnosti bez uvědomění druhé strany.

Mike Pompeo dodal, že Spojené státy prezentovaly Jižní Koreji své stanovisko. Spojené státy chtějí zajistit, aby se mír na Korejském poloostrově rozvíjel společně s rozvojem vztahů mezi Jižní a Severní Koreou. To je další cíl pracovní skupiny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce vyzval k posílení mírového úsilí OSN v Africe   
Pridal tk Čtvrtek 22 listopad 2018 - 05:21:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) pronesl 20. listopadu projev na veřejné debatě Rady bezpečnosti OSN o posílení mírových činnosti v Africe, ve kterém vyzval k posílení mírového úsilí OSN v Africe a k prohlubování mírového partnerství s Africkou unií.

Ma Zhaoxu řekl, že Africká unie a africké země jsou důležité síly na ochranu světového míru a regionální stability, které významně přispívají k ochraně regionálního míru a stability. Afrika je hlavní destinace mírových misí OSN. OSN má v současnosti 14 mírových misí, pět největších z nich je umístěno v Africe.

Ma Zhaoxu zdůraznil, že je třeba prohlubovat mírové partnerství mezi OSN a Africkou unií, posilovat koordinaci mezi mírovými misemi OSN, africkým mírovým procesem a místními mírovými činnostmi. Čínská strana podporuje OSN při poskytování trvale udržitelné a předem dohodnuté finanční podpory na samostatné mírové mise Africké unie. OSN by měla pomoci Africké unii zlepšit schopnost plánovat, financovat a řídit své mírové činnosti, posílit výstavbu armády Africké unie, prohloubit spolupráci v oblasti vojenských technologií a zlepšit vojenské vzdělání.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2840 sec,0.0862 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,243kB