Neděle 25 listopad 2018
Tři lodě ukrajinského námořnictva nelegálně překročily ruské hranice   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 13:53:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tři lodě Námořních sil Ukrajiny nelegálně překročily státní hranici Ruské federace a vstoupily do jejich teritoriálních vod. Informovala o tom pohraniční stráž ruské Federální služby bezpečnosti (FSB) na Krymu.

„Dnes ráno kolem 7.00 hod (moskevského času, pozn. red.) tři lodě ukrajinského námořnictva, v rozporu s články 19 a 21 Úmluvy OSN o námořním právu vymezující právo pobřežního státu na zajištění bezpečnosti v námořním prostoru, překročily státní hranici Ruské federace a vstoupily tak do dočasně uzavřeného prostoru teritoriálních vod Ruské federace," uvádí úřady.

Ukrajinské válečné lodě směřují z Černého moře do Kerčského průlivu. Informovaly o tom pohraniční kontroly.

„Ukrajinské válečné lodě pokračují v přesunu do Kerčského průlivu, v němž platí povolení pro pohyb a ukotvení lodí, a to v souladu s plánem o pohybu a rozmístění lodí, který schválil kapitán ruského přístavu," uvedlo dané oddělení.

Kerčský průliv byl po provokacích Kyjeva uzavřen pro civilní lodě

Kerčský průliv, který spojuje Černé a Azovské moře, byl uzavřen pro plavbu civilních lodí. Novinářům to oznámil Alexej Volkov, generální ředitel společnosti Krymské námořní přístavy.

Toto rozhodnutí bylo přijato z bezpečnostních důvodů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ketq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPohrdání voličem   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:35:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak nám vládu neshodili paní Mulerová... Poslanci opozičního demokratického bloku (a Okamury) sice hlasovali jednotně, ale víc jak 92 hlasů dohromady nedali a tak vládu nepoložili. Sice se kecalo celý den, ale výsledek se dal docela dobře předvídat dopředu. Ostatně Andraj Babiš (seděl za řečníky) hýřil dobrou náladou.

Celá schůze se proměnila v takovou poslaneckou tiskovku. Všechny strany, hlasy a proudy se pokoušely před kamerami sdělit co nejvíce o svém programu a ze všeho nejvíc jsem měl pocit, že brzy budou předčasné volby a kampaň právě začala.

Ale jinak to bylo, jako když stárnoucí manžel povídá své mladé ženě, co všechno s ní večer bude dělat, ale když pak dojde na věc, dopadne to jako obvykle.

Nakonec nejzajímavější byly tiskovky po ukončení schůze. Opozice dostala dostatek příležitostí se vyjádřit a v podstatě všichni různým způsobem okecávali ten průšvih, že Babiš dostal 78 mandátů a oni mají jen zlomek z toho a sice by moc chtěli, ale nemohou s tím nic dělat.

Mimochodem - vzpomněl jsem si na jedno staré vystoupení bývalého ministra životního prostředí za ODS Tomáše Chalupy. Cha cha, kdopak si dneska ještě pamatuje, že takový člověk existoval? Já na něj mám jedinou už hodně starou vzpomínku. To bylo v době, kdy ještě o migrantech nikdo nic neslyšel, vládl Paroubek a ODS si brousila zuby na vládu. Tehdy právě tento Chalupa jako pěkný urostlý pyknik vystoupil na konferenci ODS a povídal tam v přímém přenosu o tom, že věří v pravici, která je sice tvrdá, ale spravedlivá. Že věří ve volný trh, v Evropu, kde vládnou podnikatelé a ne zaměstnanci. A právě na slovo zaměstnanci položil důraz, aby nikoho nenechal na pochybách, jak to myslí. Na Youtube by se to možná ještě našlo.

Nebyl samozřejmě jediný. Hodně kamarádů ODSáků mluvilo podobně. Byli tvrdí. žádná lůza nebude vládnout, to ten kapitál, prachy a samozřejmě oni budou u vesla a kormidla a nepustí před sebe nikoho. Ostatně Topolánek měl v té době víc než má dneska Babiš.

Teď jsem poslouchal Fialu a jako sláma z bot z toho jeho projevu čišelo, jak pan profesor nedokáže pochopit, proč ho lidi neposlouchají a proč volí Babiše. Inu milý Fialo... poslechni si, jaký svět chtěli tvoji spolustraníci. Poslechni si, co je vlastně vaším ODSáckým programem a co si každý může najít na internetu. A samozřejmě co dávají k dobrému všichni vaši kritici. Nemysli si, lidi to možná neumějí vyjádřit, ale tu vaši aroganci si pamatují.

A tak to hodili Babišovi, i když věděli jaký je, co dělá a že to není žádný lidumil. Ale usoudili, že vám nesahá ani po kotníky.

Podobná videa jen v jiném gardu bychom našli i o Marxové (Leninové) Tominové. Sobotkovi, Pochem a dalších papaláších z ČSSD. Jakmile začali pohrdat lidmi, šli od válu. Jakmile začali na svých sjezdech probírat, jak ochcat voliče = jak mu vysvětlit, proč dělají to co dělají, když on to nechce, tak šli do kytiček. Není za tím žádný volič Kobliha. Zkrátka jen volič dal přednost oligarchovi, který jím nahlas nepohrdá a prezidentovi, který chce přízeň voliče a ne přízeň Merkelové.

Babiš má šanci to pochopit. Zatím je hájený. Ale jen jednou začne dělat něco proti svému voliči a poletí jak namydlený blesk.

Mimochodem... Babiše od Mírova dělí jen voličských 30%. Jinak ho zlikvidují. Ideální stav pro běžného člověka mít takového premiéra. Člověk, který se musí bát o své hlasy, protože jinak bude odejit, zprivatizován a možná i zabit. Ideální demokratický premiér.

Vidlák
blog autora
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabišův advokát   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:29:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ačkoliv poslední dění kolem premiéra Babiše dělá dojem špatně režírované tragikomedie, můžeme z celé situace ledacos zajímavého vyčíst. O mnohém totiž vypovídá i chování koaliční ČSSD a zejména komunistů, kteří umožnili vznik této vlády.

KSČM, jak se již delší dobu zdá, a nové události to jen znovu potvrzují, je zřejmě opravdu na cestě k mimoparlamentní straně.

Když se po loňských volbách do Sněmovny horko těžko utvářela vláda, celá situace se nakonec vyvinula tak, že se komunisté, ač v těchto volbách utrpěli debakl nemající v jejich polistopadové historii obdobu, přesto stali žádanými partnery při povolebních jednáních.

Ano, politika čas od času přináší situace, kdy ten kdo ve volbách příliš neuspěje, se díky nastalé konstalaci a rozložení sil, stává nakonec velmi žádaným partnerem. Když Babiš nabídl ruku komunistům k pragmatické spolupráci, Filipovo vedení příliš neváhalo. Komunisté si sice na oko stanovili poměrně jasné podmínky pro případné umožnění vzniku vlády, ale ten kdo situaci uvnitř KSČM trošku zná, dobře věděl, že na tuto nabídku kývnou.

A to i bez vlastních výrazných podmínek a jejich plnění. Takticky sice zpočátku vyčkávali, ovšem rozhodnuti byli velmi rychle. Jedním z hlavních argumentů jejich podpory Babišovi bylo údajné zabránění pravici dostat se k moci. Vedení strany argumentovalo také státotvorností a potřebou nenechat zemi příliš dlouho bez funkční vlády, která může normálně pracovat. Komunisté se svou státotvorností jsou na dobré cestě k vlastní politické bezvýznamnosti v blízké budoucnosti.

Není žádným tajemstvím, že Filipovo vedení dávno rezignovalo na skutečnou zásadovou levicovou politiku a tuto nahradilo politikou drobečkovou. Když to hodí pár lukrativních funkcí, proč nedat podporu i vlivnému miliardáři. Inu doba se změnila a dnešní komunisty, jak se zdá, příliš nezajímá, jaké podmínky mají řadoví zaměstnanci ve společnostech patřících do impéria Agrofertu, ani jakými praktikami se ve svém podnikání prezentuje sám velký Andrej.

Ten kdo třeba četl Žlutého barona, a takových lidí je dost a dost, o tom něco ví. Jistě, dá se tvrdit, že tuto knihu sepsali lidé, kteří Babiše opravdu rádi nemají a jsou proti němu možná až příliš zaujatí. Ovšem řada prokazatelných faktů v této knize je prostě neoddiskutovatelná. O tom není pochyb. Pokud ani toto komunistům nestačilo, aby se do podpory nové vlády, když už nic jiného, nehrnuli aspoň s takovou vervou, těžko od nich čekat zásadové postoje a především důslednou podporu neprivilegovaných lidí v této zemi. A že jich není právě málo.

Jak vidno, komunisty nepoučil ani poslední v řadě volebních debaklů. Docela dobře se může stát, že v nejbližších volbách v příštím roce do Evropského parlamentu, již žádné mandáty nezískají. KSČM totiž i v poslední době dělá vše pro to, aby od sebe systematicky odháněla i ty zbývající voliče, které si po všech těch veletočích, programové i personální vyprázdněnosti a opakovaných volebních porážkách ještě udržela. I další vývoj v této straně lze s velkou mírou přesnosti odhadnout. Po dalším volebním neúspěchu opět zasedne ÚV strany. Ten vydá usnesení o tom, že za volební neúspěch může společenská situace a sami voliči svým postojem nepochopili, jak vynikající program jim právě komunisté nabízejí.

Nevděčníci jedni. Členové ÚV pak vysloví Filipovu vedení svou jednomyslnou podporu a to až do příštího řádného stranického sjezdu. Vina za další neúspěchy se samozřejmě svede již tradičně i na škůdce Josefa Skálu.

Právě on spolu se svými kolegy dosud nepochopil, že politika v podání současného vedení KSČM už dávno není a ani nemůže být levicová ba často ani sociálnědemokratická, ale že se řídí jen a pouze snahou urvat ještě nějaké zajímavé posty, jelikož je to tentokrát možná už skutečně naposledy, kdy bude komunisty ještě někdo vlivný potřebovat. Staré psy novým kouskům nenaučíš.

Ostatně Vojtěch Filip je jako vystudovaný právník v usilovné obhajobě Babiše očividně ve svém živlu. Jisté je, že až Filip v čele KSČM jednou skončí, svému nástupci či nástupkyni předá partaj ve výrazně horším stavu, než ji on sám přebíral od svého předchůdce.

To o politiku Filipovi mnohé vypovídá. On sám má nepochybně své další kroky v politice i mimo ni už dávno velmi dobře promyšleny. Pokud členům KSČM i nadále vyhovuje, aby stranu řídil člověk, který si z ní udělal vlastní firmu, nemusí dělat vůbec nic. Snad jen dále pasivně přihlížet volnému pádu této kdysi skutečně levicově se chovající partaji. Ostatně tu správnou chvíli k tomu, aby Filipovi ukázali dveře a poslali ho dělat podnikového právníka do Agrofertu, již zřejmě propásli.

Miroslav Pořízek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii zahynulo 20 lidí následkem útoku západní koalice   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:19:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní koalice v čele s USA provedla další nálet na město Hadžin v syrské provincii Dajr az-Zaur, uvádí syrská státní televize.

Podle údajů televizního kanálu bylo zaútočeno na tržiště. Zahynulo asi 20 civilních obyvatel včetně 9 dětí a 8 žen z jedné rodiny.

Koalice pravidelně provádí nálety v této oblasti pod záminkou pomoci oddílům Syrských demokratických sil (SDF) v boji proti islámské teroristické skupině Islámský stát. Syrská média mnohokrát informovala o obětech mezi civilním obyvatelstvem.

Například 21. listopadu koalice vystavila město dalšímu bombardování a použila munici s bílým fosforem. Později 23. listopadu bylo více než deset civilistů zabito při leteckém útoku v obci Schaaf.

Od roku 2014 provádějí Spojené státy a jejich spojenci vojenské operace proti organizaci Islámský stát* v Sýrii a Iráku. V Sýrii to provádějí bez oficiálního souhlasu vlády země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kehw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko se rozhodl nedat Bělorusům alternativu vlády   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:17:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko doporučil úředníkům, aby pracovali tak, aby v blížících se volbách hlavy státu a poslanců parlamentu lidé hlasovali pro představitele moci. Prohlásil to během rozhovoru s Anatolijem Sivakem, kterého jmenoval primátorem Minsku, uvádí BELTA.

Prezident zdůraznil, že volby jsou zkouškou vládních orgánů. „Je to zkouška, kterou my všichni budeme skládat. Nebudeme tlačit na lidi a prosazovat nějakou jednu kandidaturu. Musíme přistupovat k volbám tak, aby lidi ani nenapadla jiná alternativa," zdůraznil.

Lukašenko upřesnil, že alternativní kandidatury na vedoucí pozice samozřejmě budou. „Ale oni (občané země — pozn. red.) při všech nedostatcích vlády musí chápat a hodnotit vládu kladně," došel k závěru prezident.

Autor: Aliaksander Paschaliuk

Zdroj: Belta, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropané se stali trpaslíky na světové scéně   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:15:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropský svět hasne kvůli strachu a omezenému myšlení Evropanů, kteří nejsou schopni diskutovat a dospět ke společnému řešení. Mezitím se na světové scéně objevují nové zářivé hvězdy jako Čína a Indie. Takový názor píše ve svém článku pro německé noviny Die Welt komentátor Torsten Krauel.

Podle Die Welt se po skončení studené války Evropa cítila výborně, ale v poslední době proti ní vystupují příliš velké síly.

Torsten Krauel píše, že v Maďarsku rostou nacionalistické nálady, Polsko a Itálie se stávají populistickými státy a Německo je plné uprchlíků a obává se ztráty bývalé stability a dokonce i své totožnosti.

"Evropané se stali trpaslíky na světové scéně," píší německé noviny, alespoň takový pocit vznikl u většiny občanů Evropy.

Čína se přitom každý rok se stává silnějším konkurentem. Rozvíjí se také Indie a radikální islám, který vyvolává obavy Evropanů z invaze. A teď ještě i odhalení CSS a prezidenta Donalda Trumpa zničily sen Evropy o tom, že Amerika je jejím „mocným synem", který ji může ochránit před všemi nesnázemi.

„Evropský svět hasne, ale čínský září jako hvězda. Každou noc Evropané vidí ten symbol své agorafobie. A brzy se mohou cítit ještě menší než nyní, jestli se nenaučí diskutovat a nacházet společné řešení," uvádí se v závěru článku.

Zdroj: Die Welt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOzbrojenci ostřelovali Aleppo raketami s chlorem   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:11:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojenci teroristických skupin ostřelovali obytnou čtvrť syrského města Aleppo náboji obsahujícími chlor. Osm civilních obyvatel se začalo dusit, uvádí státní agentura SANA s odkazem na zdroj ve vedení policie města Aleppo.

„Následkem teroristického útoku na čtvrť al-Halidija v Aleppu se osm civilních obyvatel začalo dusit a je hospitalizováno v nemocnici," uvádí agentura.

Syrský státní televizní kanál uvedl, že teroristé ostřelovali čtvrť al-Halidija a také čtvrť Zahra a ulici Nil náboji obsahujícími chlor.

Ozbrojenci, kteří se usadili v předměstí Aleppa, pravidelně ostřelují okraje a střed města z minometů a amatérskými raketami.

Později syrská státní televize s odkazem na svého korespondenta uvedla, že počet zraněných civilních obyvatel následkem ostřelování ze strany ozbrojenců čtvrtí syrského města Aleppo municí obsahující chlor dosáhl 30 osob.

Zdroj: SANA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína ostře odsoudila násilí proti diplomatickému úřadu   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:08:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) 23. listopadu v reakci na útok proti čínskému hlavnímu konzulátu v pákistánském Karáčí řekl, že čínská strana ostře odsuzuje jakékoliv násilí proti diplomatickým úřadům. Čínská strana vyslovila smutek nad pákistánskými policisty, kteří zahynuli při útoku.

Geng Shuang téhož dne na tiskové konferenci uvedl, že podle současných informací, se tři ozbrojenci pokusili v 12:00 pekingského času dostat na čínský generální konzulát v Karáčí, čemuž bránili pákistánští policisté a mezi oběma stranami došlo k přestřelce, při které byli zabiti všichni ozbrojenci. Čínská strana ostře odsoudila násilí proti hlavnímu konzulátu a požádala Pákistán, aby ze všech sil zajistil bezpečnost čínských občanů a úřadů v Pákistánu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristický útok na mešitu na východě Afghánistánu si vyžádal 12 mrtvých a 33 zraněných   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:06:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 23. listopadu došlo k sebevražednému bombovému útoku na mešitu v provincii Khost na východě Afghánistánu, což si vyžádalo nejméně 12 obětí, a dalších 33 lidí bylo zraněno. Tuto zprávu potvrdil úředník afghánské vlády.

Afghánská vláda uvedla, že podle současných informací, ve 13 hodin 30 minut místního času došlo k sebevražednému bombovému útoku na mešitu, která se nachází v táboře afghánských vládních sil v provincii Khost. Většina mrtvých a zraněných jsou vojáci státní armády a záchranné práce stále pokračují. Svědci uvedli, že jde o sebevražedný teroristický útok.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChorvatský premiér Plenkovič se setkal s čínskou vicepremiérkou Sun Chunlan   
Pridal tk Neděle 25 listopad 2018 - 04:05:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chorvatský premiér Andrej Plenkovič se včera v Záhřebu setkal s čínskou vicepremiérkou Sun Chunlan(Sun Čchun-lan).

Sun Chunlan uvedla, že Čína je ochotna dodržovat zásadu vzájemného respektu a rovného zacházení s chorvatskou stranou, zvýšit vzájemnou důvěru, prohloubit spolupráci, posílit výměny, lépe prospět lidem obou zemí. Díky společné výstavbě Pásma a Stezky a spolupráci 16+1 dosáhla pragmatická spolupráce mezi oběma zeměmi plodných výsledků. Kulturní výměny mezi oběma zeměmi stále posilují vzájemné porozumění a přátelství mezi lidmi obou států. Čína je ochotna s Chorvatskem nadále posilovat bilaterální spolupráci v oblastech vzdělání, zdravotnictví, sportu, kultury a cestovního ruchu.

Sun Chunlan se vyslovila v tom smyslu, že na příští rok bude připadat Čínsko-chorvatský kulturní a turistický rok a rok pro výměny vzdělávání a mládeže v rámci spolupráce 16+1. Čína je ochotna s Chorvatskem vhodně realizovat různé aktivity v rámci kulturního a turistického roku mezi oběma zeměmi, podporovat stabilní a zdravý rozvoj čínsko-chorvatských vztahů a posilovat další rozvoj spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy.

Chorvatský premiér Andrej Plenkovič uvedl, že chorvatsko-čínské vztahy se nacházejí ve svém nejlepším historickém období a vstupují do nové fáze rychlého rozvoje. Potenciál bilaterální spolupráce v různých oblastech je obrovský. Chorvatsko je ochotno nadále podporovat pragmatickou spolupráci s Čínou v různých oblastech a přidat novou dynamiku rozvoji komplexního partnerství mezi oběma zeměmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2724 sec,0.0884 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,200kB